Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
C.J. Monheiser
13.23
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
200 Meters
1.
10
C.J. Monheiser
28.0h
PR
Apr 19
Wallace Invite
400 Meters
1.
9
Micah Swedberg
51.50
May 21
NSAA Class D State Championships
2.
10
Jared Sullivan
1:01.08
Apr 5
Dundy County-Stratton Invite
3.
9
Kaden Hager
1:08.9h
May 11
D-9 District Meet
800 Meters
1.
12
Tanner Clough
2:03.60
PR
May 21
NSAA Class D State Championships
2.
11
Robbie Nelson
2:08.5h
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
3.
9
Micah Swedberg
2:15.0h
PR
Apr 19
Wallace Invite
800 Meters - Relay Split
1.
12
Tanner Clough
2:06.0h
PR
Apr 2
Sutherland Booster Invite
2.
9
Micah Swedberg
2:08.3h
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
3.
11
Robbie Nelson
2:11.4h
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
4.
10
Tyrell Maline
2:20.7h
PR
Apr 29
RPAC
5.
10
Jared Sullivan
2:22.1h
PR
Apr 29
RPAC
6.
9
Kaden Hager
2:49.0h
PR
Apr 2
Sutherland Booster Invite
1600 Meters
1.
12
Tanner Clough
5:04.12
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
2.
10
Tyrell Maline
5:21.4h
May 11
D-9 District Meet
3.
9
Kaden Hager
6:55.0h
PR
Apr 29
RPAC
3200 Meters
1.
12
Tanner Clough
11:32.0h
Apr 19
Wallace Invite
2.
10
Tyrell Maline
11:55.0h
PR
Apr 29
RPAC
3.
9
Kaden Hager
15:04.0h
PR
Apr 19
Wallace Invite
4x800 Relay
1.
Robbie Nelson
Kaden Hager
Tyrell Maline
Micah Swedberg
9:07.31
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
2.
Relay Team
9:23.9h
Apr 2
Sutherland Booster Invite
3.
Tanner Clough
Tyrell Maline
Jared Sullivan
Micah Swedberg
9:27.9h
May 11
D-9 District Meet
4.
Robbie Nelson
Tyrell Maline
Kaden Hager
Micah Swedberg
9:40.7h
Apr 19
Wallace Invite
5.
Robbie Nelson
Kaden Hager
Tyrell Maline
Jared Sullivan
9:54.09
Apr 29
RPAC
Shot Put - 12lb
1.
12
Josh May
48' 1
PR
May 11
D-9 District Meet
2.
12
Joshua May
47' 11
PR
May 21
NSAA Class D State Championships
Discus - 1.6kg
1.
12
Josh May
149' 6
PR
Apr 19
Wallace Invite
2.
12
Joshua May
145' 7
PR
May 21
NSAA Class D State Championships
3.
9
Cameron McClintock
61' 9
Apr 29
RPAC
High Jump
1.
9
Micah Swedberg
5' 6
Apr 19
Wallace Invite
Long Jump
1.
10
Jared Sullivan
18' 9.25
Apr 19
Wallace Invite
Triple Jump
1.
10
Jared Sullivan
38' 4
May 11
D-9 District Meet
Womens
100 Meters
1.
9
Alexis DeCent
13.91
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
2.
9
Peyton Messersmith
14.4h
Apr 5
Dundy County-Stratton Invite
3.
12
Abbey Rohde
14.75
PR
Apr 29
RPAC
4.
11
Madisyn Cutler
15.9h
May 11
D-9 District Meet
200 Meters
1.
11
Margaret May
28.94
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
2.
9
Jayden Widener
28.8h
May 11
D-9 District Meet
3.
9
Alexis DeCent
30.66
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
4.
9
Chevi McClintock
32.6h
PR
Apr 2
Sutherland Booster Invite
5.
11
Bridgett Anders
32.9h
Apr 19
Wallace Invite
6.
11
Madisyn Cutler
34.8h
Apr 2
Sutherland Booster Invite
400 Meters
1.
11
Madisen Messersmith
1:04.26
May 21
NSAA Class D State Championships
2.
11
Margaret May
1:05.1h
May 11
D-9 District Meet
3.
11
Bridgett Anders
1:13.0h
Apr 19
Wallace Invite
400 Meters - Relay Split
1.
9
Jayden Widener
1:04.4h
PR
May 11
D-9 District Meet
2.
11
Margaret May
1:04.5h
May 11
D-9 District Meet
3.
11
Madisen Messersmith
1:05.7h
PR
May 6
Dundy Co-Stratton Twilight
4.
9
Peyton Messersmith
1:11.2h
PR
May 11
D-9 District Meet
800 Meters
1.
11
Madisen Messersmith
2:42.1h
May 11
D-9 District Meet
2.
9
Chevi McClintock
3:18.0h
PR
Apr 29
RPAC
800 Meters - Relay Split
1.
9
Hannah Robertson
2:50.0h
PR
May 11
D-9 District Meet
2.
11
Myah McConnell
2:52.0h
May 11
D-9 District Meet
3.
9
Peyton Messersmith
2:59.0h
PR
Apr 5
Dundy County-Stratton Invite
4.
10
Hannah Nelson
3:03.0h
Apr 5
Dundy County-Stratton Invite
5.
9
Chevi McClintock
3:20.0h
PR
Apr 5
Dundy County-Stratton Invite
3200 Meters
1.
9
Hannah Robertson
14:10.74
PR
Apr 29
RPAC
2.
11
Myah McConnell
14:45.9h
Apr 19
Wallace Invite
4x100 Relay
1.
Margaret May
Peyton Messersmith
Abbey Rohde
Jayden Widener
55.3h
Apr 19
Wallace Invite
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:21.81
May 21
NSAA Class D State Championships
2.
Margaret May
Jayden Widener
Peyton Messersmith
Madisen Messersmith
4:28.6h
May 11
D-9 District Meet
4x800 Relay
1.
Hannah Robertson
Peyton Messersmith
Chevi McClintock
Hannah Nelson
11:45.7h
Apr 19
Wallace Invite
2.
Hannah Nelson
Hannah Robertson
Chevi McClintock
Peyton Messersmith
12:15.73
Apr 5
Dundy County-Stratton Invite
Shot Put - 4kg
1.
10
Shelby Ogier
26' 9
Apr 5
Dundy County-Stratton Invite
Discus - 1kg
1.
12
Abbey Rohde
104' 7
PR
May 11
D-9 District Meet
2.
10
Shelby Ogier
98' 3
May 11
D-9 District Meet
3.
9
Jayden Widener
64' 5
PR
Apr 5
Dundy County-Stratton Invite
High Jump
1.
10
Hannah Nelson
4' 8
PR
Apr 5
Dundy County-Stratton Invite
2.
9
Jayden Widener
4' 6
PR
Apr 29
RPAC
3.
9
Hannah Robertson
3' 10
PR
Apr 5
Dundy County-Stratton Invite
Long Jump
1.
10
Hannah Nelson
15' 4
Apr 5
Dundy County-Stratton Invite
2.
11
Madisen Messersmith
15' 1.5
Apr 5
Dundy County-Stratton Invite
3.
9
Jayden Widener
12' 7
PR
Apr 19
Wallace Invite
Triple Jump
1.
9
Peyton Messersmith
30' 11.75
May 11
D-9 District Meet
2.
11
Myah McConnell
25' 9
PR
Apr 19
Wallace Invite
*Recent improvement