Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2001
2000
Indoor
2022
2019
2018
2017
2016
2014
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Tyler Wyttenbach
12.64c
May 9
Redbird Invitational
2.
9
Lucas Gilbertson
12.84c
Apr 19
River Ridge Meet
3.
9
Joe Tisch
13.14c
Apr 19
River Ridge Meet
11
Caleb Carr
13.14c
Apr 25
Black Hawk April Meet
5.
9
Cade Bush
14.24c
PR
May 9
Redbird Invitational
6.
12
Grayson Scholl
14.54c
PR
May 3
Black Hawk May Meet
7.
11
Dakota Hoffman
15.54c
Apr 11
Richard Glendenning Memorial Invite
200 Meters
1.
12
Owen Aerts
25.84c
Apr 19
River Ridge Meet
2.
10
Tyler Wyttenbach
26.24c
Apr 25
Black Hawk April Meet
3.
12
Login Swearingen
26.44c
PR
Apr 25
Black Hawk April Meet
4.
9
Lucas Gilbertson
26.54c
May 9
Redbird Invitational
5.
9
Joe Tisch
26.74c
May 9
Redbird Invitational
6.
11
Caleb Carr
28.24c
May 3
Black Hawk May Meet
7.
9
Cade Bush
29.04c
May 3
Black Hawk May Meet
8.
11
Dakota Hoffman
32.14c
Apr 19
River Ridge Meet
400 Meters
1.
9
Joe Tisch
59.64c
May 9
Redbird Invitational
2.
9
Lucas Gilbertson
59.73
Apr 11
Richard Glendenning Memorial Invite
3.
11
Joey Boland
1:00.38
Apr 11
Richard Glendenning Memorial Invite
4.
12
Login Swearingen
1:01.22
May 6
Tider Invitational
5.
10
Tyler Wyttenbach
1:06.14c
Apr 25
Black Hawk April Meet
6.
9
Cade Bush
1:07.34c
May 3
Black Hawk May Meet
7.
11
Caleb Carr
1:07.70
PR
Apr 11
Richard Glendenning Memorial Invite
8.
11
Dakota Hoffman
1:12.74c
Apr 19
River Ridge Meet
800 Meters
1.
9
Joe Tisch
2:10.88
May 26
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
11
Caleb Carr
2:37.2h
May 9
Redbird Invitational
3.
12
Login Swearingen
2:37.4h
May 3
Black Hawk May Meet
4.
9
Cade Bush
2:46.0h
Apr 25
Black Hawk April Meet
5.
11
Dakota Hoffman
3:04.10
Apr 11
Richard Glendenning Memorial Invite
1600 Meters
1.
9
Joe Tisch
5:42.0h
PR
Apr 25
Black Hawk April Meet
2.
9
Cade Bush
5:55.0h
Apr 25
Black Hawk April Meet
3200 Meters
1.
9
Cade Bush
13:10.5h
Apr 19
River Ridge Meet
4x100 Relay
1.
Tisch Joseph
Tyler Wyttenbach
Caleb Carr
Owen Aerts
50.54c
May 3
Black Hawk May Meet
4x200 Relay -
1.
Tyler Wyttenbach
Tisch Joseph
Caleb Carr
Owen Aerts
1:43.12
May 26
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
Owen Aerts
Login Swearingen
Lucas Gilbertson
Tyler Wyttenbach
1:45.0h
May 3
Black Hawk May Meet
3.
Owen Aerts
Tisch Joseph
Caleb Carr
Tyler Wyttenbach
1:45.84
May 6
Tider Invitational
4.
Tisch Joseph
Caleb Carr
Tyler Wyttenbach
Lucas Gilbertson
1:49.1h
Apr 19
River Ridge Meet
4x400 Relay
1.
Tyler Wyttenbach
Login Swearingen
Caleb Carr
Lucas Gilbertson
3:59.50
May 26
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
Tisch Joseph
Login Swearingen
Tyler Wyttenbach
Lucas Gilbertson
4:03.3h
May 9
Redbird Invitational
3.
Tisch Joseph
Login Swearingen
Joey Boland
Lucas Gilbertson
4:08.6h
May 3
Black Hawk May Meet
4.
Tisch Joseph
Lucas Gilbertson
Login Swearingen
Joey Boland
4:11.2h
Apr 25
Black Hawk April Meet
4x800 Relay
1.
Tisch Joseph
Caleb Carr
Cade Bush
Login Swearingen
10:24.79
May 6
Tider Invitational
2.
Login Swearingen
Cade Bush
Dakota Hoffman
Joey Boland
10:40.6h
Apr 19
River Ridge Meet
Shot Put - 12lb
1.
12
Grayson Scholl
36' 7
PR
May 9
Redbird Invitational
2.
10
Owen Thronson
34' 2.5
May 9
Redbird Invitational
3.
12
Connor Huffman
30' 6.5
PR
May 6
Tider Invitational
4.
12
Ben Thronson
23' 9
PR
Apr 25
Black Hawk April Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Connor Huffman
106' 5
PR
Apr 19
River Ridge Meet
2.
12
Grayson Scholl
95' 4
May 6
Tider Invitational
3.
10
Owen Thronson
78' 11
Apr 19
River Ridge Meet
4.
12
Ben Thronson
67' 3
PR
Apr 11
Richard Glendenning Memorial Invite
High Jump
1.
12
Owen Aerts
5' 8
PR
May 3
Black Hawk May Meet
2.
10
Tyler Wyttenbach
5' 2
PR
May 3
Black Hawk May Meet
Long Jump
1.
12
Owen Aerts
18' 6.5
PR
May 3
Black Hawk May Meet
Womens
100 Meters
1.
11
Josie Penniston
13.64c
May 3
Black Hawk May Meet
2.
10
Taetum Pagel
14.54c
Apr 25
Black Hawk April Meet
3.
11
Antonia Beranek
14.74c
May 9
Redbird Invitational
4.
11
Elizabeth Tisch
14.84c
May 3
Black Hawk May Meet
5.
12
Sam Mabin
15.04c
PR
Apr 25
Black Hawk April Meet
11
Adriana Johnson
15.04c
May 3
Black Hawk May Meet
7.
9
Abby Loomis
15.14c
PR
Apr 19
River Ridge Meet
8.
11
Montana Wojtkunski
15.64c
Apr 11
Richard Glendenning Memorial Invite
9.
11
Dea Vatter
15.84c
May 9
Redbird Invitational
10.
9
Trinity Fitzgerald
16.94c
PR
May 3
Black Hawk May Meet
11.
11
Autumn Olson
17.14c
Apr 19
River Ridge Meet
200 Meters
1.
11
Josie Penniston
26.26
(1.1)
PR
Jun 4
WIAA D3 State Meet
2.
11
Elizabeth Tisch
27.60
PR
May 26
WIAA D3 Sectional - Bangor
3.
11
Antonia Beranek
30.56
May 6
Tider Invitational
4.
12
Sam Mabin
32.04c
PR
May 3
Black Hawk May Meet
5.
10
Taetum Pagel
32.14c
May 3
Black Hawk May Meet
6.
11
Adriana Johnson
32.34c
May 3
Black Hawk May Meet
7.
9
Abby Loomis
32.36
PR
Apr 11
Richard Glendenning Memorial Invite
8.
11
Montana Wojtkunski
35.54c
May 3
Black Hawk May Meet
9.
11
Autumn Olson
37.34c
PR
May 9
Redbird Invitational
11
Dea Vatter
37.34c
May 3
Black Hawk May Meet
11.
9
Trinity Fitzgerald
37.94c
PR
May 3
Black Hawk May Meet
400 Meters
1.
11
Josie Penniston
58.52
May 26
WIAA D3 Sectional - Bangor
2.
11
Elizabeth Tisch
1:03.75
May 26
WIAA D3 Sectional - Bangor
3.
12
Samantha Erickson
1:11.24c
May 3
Black Hawk May Meet
4.
11
Adriana Johnson
1:13.14c
Apr 25
Black Hawk April Meet
5.
12
Sam Mabin
1:14.64c
PR
May 3
Black Hawk May Meet
6.
10
Taetum Pagel
1:25.14c
PR
Apr 25
Black Hawk April Meet
9
Trinity Fitzgerald
1:25.14c
PR
May 9
Redbird Invitational
800 Meters
1.
12
Samantha Erickson
2:47.9h
Apr 19
River Ridge Meet
2.
11
Adriana Johnson
2:55.04
May 6
Tider Invitational
3.
10
Hannah Kittleson
3:08.80
Apr 11
Richard Glendenning Memorial Invite
4.
12
Sam Mabin
3:09.0h
PR
Apr 25
Black Hawk April Meet
5.
9
Trinity Fitzgerald
3:20.49
PR
May 6
Tider Invitational
1600 Meters
1.
12
Samantha Erickson
6:23.19
May 26
WIAA D3 Sectional - Bangor
4x100 Relay
1.
Taetum Pagel
Dea Vatter
Montana Wojtkunski
Antonia Beranek
59.03
May 6
Tider Invitational
2.
Abby Loomis
Dea Vatter
Montana Wojtkunski
Antonia Beranek
1:03.46
Apr 11
Richard Glendenning Memorial Invite
3.
Abby Loomis
Dea Vatter
Autumn Olson
Montana Wojtkunski
1:04.94c
Apr 19
River Ridge Meet
4x200 Relay -
1.
Adriana Johnson
Sam Mabin
Antonia Beranek
Josie Penniston
2:01.3h
May 3
Black Hawk May Meet
2.
Taetum Pagel
Samantha Erickson
Antonia Beranek
Adriana Johnson
2:04.04
May 6
Tider Invitational
3.
Taetum Pagel
Samantha Erickson
Sam Mabin
Adriana Johnson
2:07.5h
Apr 19
River Ridge Meet
4.
Taetum Pagel
Montana Wojtkunski
Antonia Beranek
Adriana Johnson
2:08.4h
May 9
Redbird Invitational
4x400 Relay
1.
Josie Penniston
Samantha Erickson
Adriana Johnson
Elizabeth Tisch
4:28.50
May 26
WIAA D3 Sectional - Bangor
4x800 Relay
1.
Samantha Erickson
Josie Penniston
Adriana Johnson
Elizabeth Tisch
11:47.0h
Apr 25
Black Hawk April Meet
2.
-
Samantha Erickson
Sam Mabin
Hannah Kittleson
Adriana Johnson
12:28.00
Apr 11
Richard Glendenning Memorial Invite
Shot Put - 4kg
1.
12
Ellie Hjelle
25' 7
PR
May 6
Tider Invitational
2.
11
Alexis Polkinghorn
22' 6.5
May 9
Redbird Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Ellie Hjelle
85' 10
PR
May 6
Tider Invitational
2.
11
Alexis Polkinghorn
64' 7
May 6
Tider Invitational
High Jump
1.
10
Taetum Pagel
4' 10
PR
May 9
Redbird Invitational
Long Jump
1.
11
Dea Vatter
12' 9
May 9
Redbird Invitational
2.
9
Abby Loomis
12' 2
PR
Apr 19
River Ridge Meet
3.
11
Montana Wojtkunski
11' 6.5
Apr 11
Richard Glendenning Memorial Invite
4.
11
Antonia Beranek
10' 9
Apr 25
Black Hawk April Meet
5.
11
Autumn Olson
9' 10
May 9
Redbird Invitational
Triple Jump
1.
11
Dea Vatter
27' 7.5
Apr 25
Black Hawk April Meet
2.
9
Abby Loomis
24' 6.25
PR
Apr 19
River Ridge Meet
*Recent improvement