Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
1983
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Wyatt Spring
11.74c
(1.0)
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
2.
10
Jacob Reynolds
11.94c
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
3.
10
Daulton Myers
12.18
May 14
PHAC Invite
4.
9
Jase Wright
12.44c
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
5.
10
Gavin Steele
12.84c
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
6.
9
Evan Stutzman
13.18
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
7.
10
Isaac Miller
13.24
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
8.
9
Isaiah Savage
14.16
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
200 Meters
1.
12
Wyatt Spring
23.73
PR
May 21
District 4 Championships
2.
10
Jacob Reynolds
25.04c
(1.0)
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
3.
9
Jase Wright
26.44c
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
4.
10
Gavin Steele
26.64c
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
5.
10
Isaac Miller
27.04c
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
6.
9
Isaiah Savage
28.70
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
400 Meters
1.
12
Mikale Guinter
57.90
PR
Apr 15
Molly Dry Invitational
2.
10
Jacob Reynolds
59.20
May 7
Freshman/Sophomore Invite
3.
10
Dalton Clarkson
1:09.14c
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
800 Meters
1.
10
Jacob Reynolds
2:35.22
May 7
Freshman/Sophomore Invite
2.
12
Mikale Guinter
2:39.0h
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
3.
10
Dalton Clarkson
2:43.55
PR
Apr 15
Molly Dry Invitational
4.
10
Raymond Pachucki
2:52.0h
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
1600 Meters
1.
12
John Merrifield
5:02.49
PR
May 14
PHAC Invite
2.
9
Justin Whitmoyer
5:49.25
PR
Apr 15
Molly Dry Invitational
3.
10
Raymond Pachucki
6:02.27
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
4.
9
Tyler Leibersohn
6:18.0h
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
5.
10
Dalton Clarkson
6:36.41
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
3200 Meters
1.
12
John Merrifield
11:14.69
PR
Apr 15
Molly Dry Invitational
2.
9
Tyler Leibersohn
12:44.48
PR
Apr 15
Molly Dry Invitational
3.
9
Justin Whitmoyer
13:08.5h
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
4.
10
Raymond Pachucki
13:16.01
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
5.
10
Dalton Clarkson
14:39.0h
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
6.
9
Lauren Hall
15:55.0h
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
110m Hurdles - 39"
1.
11
Brenden Gardner
15.47
May 14
PHAC Invite
2.
11
Levi Shaner
18.54c
(1.0)
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
3.
9
Brody Heller
20.27
May 7
Freshman/Sophomore Invite
300m Hurdles - 36"
1.
11
Brenden Gardner
42.33
May 21
District 4 Championships
2.
11
Levi Shaner
46.54c
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
3.
9
Brody Heller
47.88
May 7
Freshman/Sophomore Invite
4x100 Relay
1.
Relay Team
46.24c
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:59.2h
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:20.58
May 7
Freshman/Sophomore Invite
Shot Put - 12lb
1.
11
Josh Dauberman
40' 1
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
2.
10
Luke Kepner
38' 10
May 7
Freshman/Sophomore Invite
3.
10
Dale Shrawder
34' 8.5
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
4.
9
Evan Stutzman
32' 9
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
5.
10
Bradley Beaver
31' 10
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
6.
9
Stephen Milheim
30' 1
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
7.
10
Kade Heckel
29' 5
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
8.
12
Michael Karschner
27' 6.5
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
9.
12
Jason Baer
27' 3.5
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
Discus - 1.6kg
1.
9
Stephen Milheim
94' 9
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
2.
10
Luke Kepner
94' 7
May 7
Freshman/Sophomore Invite
3.
10
Kade Heckel
94' 5
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
4.
11
Josh Dauberman
91' 9
Apr 15
Molly Dry Invitational
5.
12
Jason Baer
76' 7
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
6.
10
Bradley Beaver
71' 1
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
7.
9
Evan Stutzman
70' 9
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
8.
12
Michael Karschner
62' 2
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
9.
10
Dale Shrawder
61' 4
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
10.
10
Jacob Ryder
60' 3
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
Javelin - 800g
1.
12
Melvin Derhammer
143' 8
PR
May 14
PHAC Invite
2.
10
Luke Kepner
111' 2
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
3.
9
Stephen Milheim
99' 4
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
4.
11
Josh Dauberman
99' 0
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
5.
10
Kade Heckel
85' 5
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
6.
12
Jason Baer
85' 0
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
7.
10
Dale Shrawder
84' 5
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
8.
10
Jacob Ryder
79' 4
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
9.
10
Bradley Beaver
66' 0
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
10.
12
Michael Karschner
65' 9
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
11.
9
Evan Stutzman
62' 11
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
High Jump
1.
11
Brenden Gardner
5' 8
Apr 15
Molly Dry Invitational
Pole Vault
1.
11
Malachi Savage
10' 0
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
2.
9
Brody Heller
8' 6
May 7
Freshman/Sophomore Invite
3.
9
Caleb Dixon
7' 6
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
12
Melvin Derhammer
7' 6
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
5.
9
Isaiah Savage
7' 0
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
Long Jump
1.
12
Wyatt Spring
18' 6
PR
Apr 22
LHU Bald Eagle Invite
2.
9
Caleb Dixon
16' 0
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
3.
9
Parker Smith
15' 4.25
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
4.
10
Jacob Ryder
12' 6
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
Triple Jump
1.
12
Wyatt Spring
38' 4.5
PR
May 14
PHAC Invite
2.
9
Caleb Dixon
32' 7.75
May 7
Freshman/Sophomore Invite
3.
9
Parker Smith
31' 0
PR
Apr 13
Hughesville vs Loyalsock
Womens
100 Meters
1.
11
Jennifer Pidcoe
12.50
PR
May 14
PHAC Invite
2.
10
Ashley Kline
13.40
May 7
Freshman/Sophomore Invite
3.
10
Ashlynne Eichenlaub
13.83
May 14
PHAC Invite
200 Meters
1.
10
Ashley Kline
27.85
PR
May 21
District 4 Championships
2.
9
Valerie Ammar-Khodja
30.20
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
3.
11
Morgan Jacobs
30.26
PR
Apr 15
Molly Dry Invitational
400 Meters
1.
10
Ashley Kline
1:03.70
PR
May 14
PHAC Invite
2.
10
Ashlynne Eichenlaub
1:04.03
May 21
District 4 Championships
3.
12
Alivia Braunbeck
1:04.26
PR
May 14
PHAC Invite
800 Meters
1.
11
Autumn Avery
2:18.79
PR
May 21
District 4 Championships
2.
12
Kaitlyn Peterman
2:40.75
PR
Apr 15
Molly Dry Invitational
1600 Meters
1.
9
Lauren Hall
6:40.48
May 14
PHAC Invite
2.
9
Abagail Marquardt
6:45.02
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
3.
9
Abby Maarquardt
6:53.99
Apr 15
Molly Dry Invitational
3200 Meters
1.
11
Elly Sherman
13:21.44
May 14
PHAC Invite
2.
9
Abby Maarquardt
14:54.77
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
3.
9
Lauren Hall
15:43.95
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
100m Hurdles - 33"
1.
12
Heather Merrifield
15.20
PR
May 21
District 4 Championships
2.
12
Alivia Braunbeck
17.76
Apr 15
Molly Dry Invitational
3.
9
Valerie Ammar-Khodja
19.45
May 7
Freshman/Sophomore Invite
300m Hurdles - 30"
1.
12
Heather Merrifield
44.65
PR
May 28
PIAA Class AA State Championships
2.
9
Valerie Ammar-Khodja
52.31
May 21
District 4 Championships
3.
12
Alivia Braunbeck
52.36
Apr 22
LHU Bald Eagle Invite
4x100 Relay
1.
Larissa Getz
Alivia Braunbeck
Ashley Kline
Jayden Leighow
51.83
May 21
District 4 Championships
2.
-
Larissa Getz
Alivia Braunbeck
Ashley Kline
Jennifer Pidcoe
51.96
Apr 22
LHU Bald Eagle Invite
3.
Relay Team
52.74
May 14
PHAC Invite
4x400 Relay
1.
Jennifer Pidcoe
Alivia Braunbeck
Autumn Avery
Heather Merrifield
4:03.19
May 21
District 4 Championships
2.
Relay Team
4:07.87
May 14
PHAC Invite
4x800 Relay
1.
9
Valerie Ammar-Khodja
Anna Barto
Abby Maarquardt
Devan Clements
13:02.70
Apr 15
Molly Dry Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Kayla Stackhouse
32' 3
Apr 22
LHU Bald Eagle Invite
2.
10
Alisha McKinley
29' 2.5
May 14
PHAC Invite
3.
11
Emilie Detweiler
25' 10
May 7
Freshman/Sophomore Invite
4.
-
Mia Kaminsky
23' 11
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
5.
9
Devan Clements
20' 0
May 7
Freshman/Sophomore Invite
Discus - 1kg
1.
12
Kayla Stackhouse
95' 3
May 14
PHAC Invite
2.
10
Alisha McKinley
92' 0
May 7
Freshman/Sophomore Invite
3.
10
Samantha Thompson
75' 1
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
4.
11
Emilie Detweiler
64' 3
May 7
Freshman/Sophomore Invite
5.
-
Mia Kaminsky
62' 8
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
Javelin - 600g
1.
10
Samantha Thompson
110' 11
May 21
District 4 Championships
2.
10
Alisha McKinley
78' 5
PR
May 7
Freshman/Sophomore Invite
3.
11
Emilie Detweiler
75' 8
May 7
Freshman/Sophomore Invite
4.
9
Devan Clements
43' 11
May 7
Freshman/Sophomore Invite
High Jump
1.
10
Jayden Leighow
4' 7
May 7
Freshman/Sophomore Invite
Long Jump
1.
12
Larissa Getz
16' 2.5
PR
Apr 22
LHU Bald Eagle Invite
2.
10
Jayden Leighow
14' 0
May 7
Freshman/Sophomore Invite
3.
10
Kendra Smith
13' 11
PR
Apr 15
Molly Dry Invitational
Triple Jump
1.
12
Larissa Getz
34' 5.5
PR
May 14
PHAC Invite
2.
10
Jayden Leighow
33' 3.5
May 14
PHAC Invite
*Recent improvement