Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2005
2001
2000
1999
1993
1992
1991
1989
1988
1987
1986
1979
1971
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2005
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Caleb Baus
11.62
PR
Apr 14
Springfield Invitational
2.
10
Marcus Easterwood
12.05
PR
May 6
Tim Downey Invitational
200 Meters
1.
12
Aj Digby
23.67
Apr 23
Diller Invitational
2.
12
Caleb Baus
23.97
PR
Apr 23
Diller Invitational
3.
10
Phillip McDaniel
24.60
PR
May 6
Tim Downey Invitational
4.
11
Mason Gonzales
25.44
PR
Apr 14
Springfield Invitational
400 Meters
1.
12
Tyler Harroun
53.99
PR
May 6
Tim Downey Invitational
2.
12
Aj Digby
54.25
Apr 14
Springfield Invitational
3.
12
Derek Morgan
56.95
Apr 23
Diller Invitational
4.
10
Phillip McDaniel
57.73
PR
Apr 23
Diller Invitational
800 Meters
1.
11
Adam Lewis
2:06.81
PR
May 6
Tim Downey Invitational
2.
10
Andrew Richardson
2:15.20
May 6
Tim Downey Invitational
1600 Meters
1.
12
Tyler Harroun
4:39.19
PR
May 20
OHSAA D2 Northwest District (Defiance)
2.
10
Shane Tobar
4:58.04
May 6
Tim Downey Invitational
3.
12
Josh Ignatowski
5:18.09
PR
May 6
Tim Downey Invitational
3200 Meters
1.
10
Shane Tobar
10:37.12
May 20
OHSAA D2 Northwest District (Defiance)
2.
12
Tyler Harroun
10:45.29
May 6
Tim Downey Invitational
3.
12
Josh Ignatowski
11:30.44
PR
May 6
Tim Downey Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Brant Kitchen
16.08
PR
Apr 14
Springfield Invitational
2.
12
Zane Thomas
17.73
May 6
Tim Downey Invitational
3.
9
Blaine Kitchen
18.42
Apr 23
Diller Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Zane Thomas
44.60
May 6
Tim Downey Invitational
2.
10
Joey Vershum
47.22
PR
May 6
Tim Downey Invitational
4x100 Relay
1.
Caleb Baus
Aj Digby
Marcus Easterwood
Brennan Schall
45.48
May 20
OHSAA D2 Northwest District (Defiance)
2.
Aj Digby
Marcus Easterwood
Brennan Schall
Caleb Baus
46.08
May 6
Tim Downey Invitational
3.
Brennan Schall
Marcus Easterwood
Mason Gonzales
Caleb Baus
46.53
Apr 14
Springfield Invitational
4.
Caleb Baus
Mason Gonzales
Brennan Schall
Zane Thomas
48.80
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Cody Vance
Alex Krabill
Conor Evans
Killion Clark
51.35
May 6
Tim Downey Invitational
4x200 Relay -
1.
Brennan Schall
Derek Morgan
Aj Digby
Caleb Baus
1:37.14
Apr 23
Diller Invitational
2.
Brennan Schall
Mason Gonzales
Zane Thomas
Derek Morgan
1:40.91
Apr 14
Springfield Invitational
4x400 Relay
1.
Derek Morgan
Tyler Harroun
Aj Digby
Adam Lewis
3:30.92
May 20
OHSAA D2 Northwest District (Defiance)
2.
Dalton Maher
Tyler Harroun
Adam Lewis
Aj Digby
3:40.64
Apr 14
Springfield Invitational
3.
Derek Morgan
Tyler Harroun
Adam Lewis
Aj Digby
3:41.06
Apr 23
Diller Invitational
4.
Dalton Maher
Derek Morgan
Adam Lewis
Aj Digby
3:42.98
May 6
Tim Downey Invitational
5.
Aj Digby
Zane Thomas
Tyler Harroun
Adam Lewis
3:53.40
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
4x800 Relay
1.
-
Tyler Harroun
Adam Lewis
Andrew Richardson
Shane Tobar
8:34.23
May 20
OHSAA D2 Northwest District (Defiance)
2.
Tyler Harroun
Andrew Richardson
Shane Tobar
Adam Lewis
8:45.70
Apr 23
Diller Invitational
3.
Caleb Frank
Spencer Kempf
Josh Ignatowski
Stone Zimmerman
9:34.98
May 6
Tim Downey Invitational
4.
Stone Zimmerman
Caleb Frank
Spencer Kempf
Sam Berry
10:03.00
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
4x1600 Relay
1.
-
Tyler Harroun
Adam Lewis
Andrew Richardson
Shane Tobar
19:41.89
May 6
Tim Downey Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Cody Vance
Marcus Easterwood
Phillip McDaniel
Dalton Maher
1:47.80
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Andrew Richardson
Adam Lewis
Shane Tobar
Tyler Harroun
12:17.10
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Chad Robertson
43' 10.5
May 6
Tim Downey Invitational
2.
11
Ryan Lashaway
36' 1.75
PR
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
3.
11
Cody Vance
36' 0.5
May 6
Tim Downey Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Ryan Lashaway
119' 4
Apr 23
Diller Invitational
2.
12
Killion Clark
105' 11
PR
May 6
Tim Downey Invitational
3.
12
Adam Baty
96' 4
PR
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
High Jump
1.
12
Brant Kitchen
5' 10
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
2.
12
Derek Morgan
5' 8
May 20
OHSAA D2 Northwest District (Defiance)
3.
10
Phillip McDaniel
5' 0
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
11
Cody Vance
5' 0
PR
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
Pole Vault
1.
12
Caleb Baus
14' 7
PR
May 6
Tim Downey Invitational
2.
9
Lucas Downey
11' 6
Apr 23
Diller Invitational
3.
9
Blaine Kitchen
10' 6
Apr 14
Springfield Invitational
Long Jump
1.
12
Derek Morgan
17' 7
May 6
Tim Downey Invitational
2.
11
James Mehl
16' 8
May 6
Tim Downey Invitational
3.
9
Damion Ball
16' 0
PR
Apr 23
Diller Invitational
4.
9
Connor Tumblin
15' 7
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
5.
12
Aj Digby
15' 2
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
6.
10
Joey Vershum
14' 9
PR
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
Womens
100 Meters
1.
10
Zion Richardson
12.59
PR
May 20
OHSAA D2 Northwest District (Defiance)
2.
10
Kennedy Niceley
13.61
PR
Apr 23
Diller Invitational
3.
9
Amber Underwood
15.19
PR
May 6
Tim Downey Invitational
200 Meters
1.
10
Zion Richardson
25.85
PR
May 20
OHSAA D2 Northwest District (Defiance)
2.
12
Lauren Wynn
29.89
Apr 23
Diller Invitational
3.
9
Amber Underwood
32.10
PR
May 6
Tim Downey Invitational
400 Meters
1.
10
Lucy Pullins
1:12.89
PR
May 6
Tim Downey Invitational
800 Meters
1.
12
Alex Wenig
2:23.74
PR
May 28
OHSAA D2 Region 8
2.
11
Maggie Long
2:30.46
PR
May 20
OHSAA D2 Northwest District (Defiance)
1600 Meters
1.
10
Julie Spencer
5:48.66
PR
May 20
OHSAA D2 Northwest District (Defiance)
2.
9
Jenna Lewis
6:34.17
PR
May 20
OHSAA D2 Northwest District (Defiance)
3200 Meters
1.
10
Julie Spencer
13:47.24
May 6
Tim Downey Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Mackenzie Wenig
17.78
PR
Apr 14
Springfield Invitational
2.
9
Mackenzie Rife
20.34
PR
May 6
Tim Downey Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
12
Mackenzie Wenig
53.37
PR
May 6
Tim Downey Invitational
4x100 Relay
1.
Mackenzie Wenig
Lauren Wynn
Ashlynn Digby
Zion Richardson
54.69
May 6
Tim Downey Invitational
2.
Mackenzie Wenig
Lauren Wynn
Ashlynn Digby
Kelly McBride
57.01
Apr 23
Diller Invitational
3.
Ashlynn Digby
Kennedy Niceley
Lauren Wynn
Amber Underwood
57.50
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Cameryn Drain
Tish Griffin
Mackenzie Rife
Kelly McBride
1:00.94
May 6
Tim Downey Invitational
4x200 Relay -
1.
Kelly McBride
Ashlynn Digby
Lauren Wynn
Mackenzie Rife
2:04.45
May 6
Tim Downey Invitational
2.
Kelly McBride
Ashlynn Digby
Mackenzie Rife
Amber Underwood
2:06.73
Apr 23
Diller Invitational
3.
Kelly McBride
Bella Wright
Mackenzie Rife
Amber Underwood
2:07.23
Apr 14
Springfield Invitational
4x400 Relay
1.
Maggie Long
Zion Richardson
Lauren Wynn
Alex Wenig
4:13.07
May 20
OHSAA D2 Northwest District (Defiance)
2.
Alex Wenig
Lauren Wynn
Maggie Long
Zion Richardson
4:18.53
May 6
Tim Downey Invitational
3.
Lauren Wynn
Maggie Long
Alex Wenig
Julie Spencer
4:25.83
Apr 23
Diller Invitational
4x800 Relay
1.
Lauren Wynn
Maggie Long
Alex Wenig
Julie Spencer
10:06.18
May 20
OHSAA D2 Northwest District (Defiance)
2.
Maggie Long
Alex Wenig
Lauren Wynn
Julie Spencer
10:40.44
Apr 23
Diller Invitational
3.
Jenna Lewis
Maggie Long
Alex Wenig
Julie Spencer
11:04.0h
Apr 14
Springfield Invitational
4.
Jenna Lewis
Maggie Long
Lucy Pullins
Julie Spencer
12:09.30
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Ashlynn Digby
Kennedy Niceley
Lauren Wynn
Maggie Long
2:08.10
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Julie Spencer
Lauren Wynn
Lucy Pullins
Jenna Lewis
16:14.40
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Cameryn Drain
23' 5.5
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
2.
10
Gabby Trevino
22' 5.25
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Gabby Trevino
82' 1
Apr 14
Springfield Invitational
2.
12
Cameryn Drain
71' 10
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
High Jump
1.
10
Kelly McBride
4' 2
PR
Apr 23
Diller Invitational
Pole Vault
1.
11
Lydia Archambo
9' 4
PR
May 20
OHSAA D2 Northwest District (Defiance)
2.
10
Ashlynn Digby
8' 0
May 6
Tim Downey Invitational
3.
11
Maggie Long
6' 0
PR
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
Long Jump
1.
10
Kennedy Niceley
14' 1
PR
Apr 2
Margaretta Polar Bear Invitational
2.
10
Kelly McBride
12' 7.25
May 6
Tim Downey Invitational
3.
9
Tish Griffin
11' 5.5
PR
May 6
Tim Downey Invitational
*Recent improvement