Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1990
1985
1984
1983
1981
1978
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
James Roth
11.51
PR
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
2.
9
Frank Sciury
11.93
May 6
Jackson Twilight Invitational
3.
9
Sha'Vea Lightner
12.05
Apr 29
Perry Invitational
4.
11
Chris Fite
12.48
PR
Apr 23
Stark County Championships
5.
10
Dillon Harper
12.54
PR
Apr 29
Perry Invitational
6.
10
Dominick Bowman
12.60
PR
Apr 23
Stark County Championships
7.
9
Christopher Marx
19.80
PR
Apr 23
Stark County Championships
100 Meters - Wheelchair
1.
9
Christopher Marx
19.27
PR
Apr 29
Perry Invitational
200 Meters
1.
12
James Roth
23.04
PR
Apr 1
F.E Cope Invitational
2.
10
Max Baker
24.37
Apr 29
Perry Invitational
3.
11
Chris Fite
25.00
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
4.
11
Nick Myers
25.01
PR
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
5.
9
Sha'Vea Lightner
25.12
PR
Apr 29
Perry Invitational
6.
10
Dominick Bowman
25.50
Apr 23
Stark County Championships
7.
9
Frank Sciury
25.60
May 6
Jackson Twilight Invitational
400 Meters
1.
12
James Roth
49.83
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
2.
12
Jaret Martin
54.26
PR
Apr 23
Stark County Championships
3.
12
Keith Storsin
55.87
May 6
Jackson Twilight Invitational
4.
11
Chris Fite
56.98
PR
Apr 23
Stark County Championships
5.
9
Caden Basham
1:00.38
PR
Apr 29
Perry Invitational
6.
10
Corey James
1:02.32
PR
Apr 29
Perry Invitational
7.
9
Christopher Marx
1:18.50
PR
Apr 23
Stark County Championships
400 Meters - Wheelchair
1.
9
Christopher Marx
1:24.92
Apr 29
Perry Invitational
800 Meters
1.
12
Jacob Meeks
2:05.05
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
2.
12
Jaret Martin
2:06.97
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
3.
11
Scott Essig
2:07.62
May 6
Jackson Twilight Invitational
4.
11
Daniel Cronk
2:11.55
Apr 1
F.E Cope Invitational
5.
9
Jason Cindia
2:17.57
PR
Apr 29
Perry Invitational
6.
10
Grant Knepper
2:36.77
PR
Apr 29
Perry Invitational
1600 Meters
1.
11
Johnny Stevenson
4:33.21
PR
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
2.
11
Daniel Cronk
4:37.26
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
3.
9
Jason Lacourt
4:44.40
PR
Apr 29
Perry Invitational
4.
11
Cole Morris
4:47.85
PR
Apr 1
F.E Cope Invitational
5.
9
Elliot Kamerer
5:06.41
PR
Apr 29
Perry Invitational
6.
10
Grant Knepper
5:37.50
PR
Apr 29
Perry Invitational
3200 Meters
1.
11
Cole Morris
9:48.76
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
2.
11
Johnny Stevenson
9:54.79
Apr 1
F.E Cope Invitational
3.
9
Jason Lacourt
10:13.84
PR
Apr 29
Perry Invitational
4.
9
Jacob Cronk
10:51.83
Apr 29
Perry Invitational
5.
9
Elliot Kamerer
11:03.52
Apr 29
Perry Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Nick Myers
17.12
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
2.
10
Chayne Treharn
22.28
PR
Apr 29
Perry Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Tevion Cleveland
41.64
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
2.
11
Nick Myers
46.09
Apr 23
Stark County Championships
3.
10
Dillon Harper
51.90
PR
Apr 29
Perry Invitational
4x100 Relay
1.
Tevion Cleveland
Lucas Kelley
Max Baker
Keishaun Sims
44.09
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
2.
Tevion Cleveland
James Roth
Max Baker
Keishaun Sims
44.81
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
3.
Justin Quinn
Dillon Harper
Dominick Bowman
Max Baker
46.60
Apr 29
Perry Invitational
4x200 Relay -
1.
Tevion Cleveland
Chris Fite
Max Baker
Keishaun Sims
1:35.31
May 6
Jackson Twilight Invitational
2.
Tevion Cleveland
Keishaun Sims
Jaret Martin
Nick Myers
1:36.38
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
3.
Tevion Cleveland
Max Baker
Lucas Kelley
Chris Fite
1:36.40
Apr 23
Stark County Championships
4.
Justin Quinn
Dillon Harper
Dominick Bowman
Max Baker
1:37.61
Apr 29
Perry Invitational
5.
Lucas Kelley
Devin Steinbauer
Jaret Martin
Max Baker
1:38.41
Apr 1
F.E Cope Invitational
4x400 Relay
1.
Keishaun Sims
Jaret Martin
Jacob Meeks
Lucas Kelley
3:38.48
Apr 23
Stark County Championships
2.
Tevion Cleveland
Jacob Meeks
James Roth
Keishaun Sims
3:38.94
Apr 1
F.E Cope Invitational
3.
Jacob Meeks
Jaret Martin
Lucas Kelley
Johnny Stevenson
3:43.08
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
4.
Jason Cindia
Corey James
Justin Quinn
Caden Basham
4:05.26
Apr 29
Perry Invitational
4x800 Relay
1.
Jacob Meeks
Daniel Cronk
Jaret Martin
Johnny Stevenson
8:19.36
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
2.
Jacob Meeks
Jaret Martin
Jason Lacourt
Daniel Cronk
8:26.04
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
3.
Jaret Martin
Jacob Meeks
Daniel Cronk
Johnny Stevenson
8:27.03
Apr 23
Stark County Championships
4.
Jacob Meeks
Scott Essig
Jason Lacourt
Johnny Stevenson
8:58.34
Apr 1
F.E Cope Invitational
4x1600 Relay
1.
Johnny Stevenson
Cole Morris
Daniel Cronk
Jason Lacourt
18:33.32
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Tevion Cleveland
Keishaun Sims
Max Baker
James Roth
1:40.77
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Daniel Cronk
Jason Lacourt
Jacob Cronk
Elliot Kamerer
11:55.14
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Ben Kintz
47' 2
PR
Apr 23
Stark County Championships
2.
12
Dominick Labriola
43' 9.25
Apr 1
F.E Cope Invitational
3.
11
Matt Carrick
43' 3
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
4.
11
Ryan Jackson
35' 0.5
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
5.
10
Matt Takacs
32' 8.25
PR
Apr 29
Perry Invitational
6.
9
Aaron White
31' 4.5
PR
Apr 29
Perry Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Ben Kintz
130' 8
PR
Apr 1
F.E Cope Invitational
2.
12
Dominick Labriola
120' 6
Apr 23
Stark County Championships
3.
11
Matt Carrick
116' 5
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
4.
10
Matt Takacs
100' 0
PR
Apr 29
Perry Invitational
High Jump
1.
12
Keishaun Sims
6' 0
May 6
Jackson Twilight Invitational
2.
10
Evan Kimble
5' 9
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
Pole Vault
1.
12
Lucas Kelley
16' 9
PR
Jun 11
Midwest Meet of Champions
2.
10
Max Baker
13' 0
Apr 23
Stark County Championships
3.
9
Frank Sciury
9' 6
PR
Apr 29
Perry Invitational
11
Kodey Gross
9' 6
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
Long Jump
1.
12
Keishaun Sims
21' 4.5
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
2.
11
Tevion Cleveland
19' 2
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
3.
12
Lucas Kelley
17' 11
Apr 1
F.E Cope Invitational
4.
10
Evan Kimble
17' 7.5
PR
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
5.
10
Chayne Treharn
15' 10.5
PR
Apr 29
Perry Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Laila Strickland
12.29
(1.7)
PR
May 27
OHSAA D1 Region 1
2.
9
Taylor Anthony
12.86
May 6
Jackson Twilight Invitational
3.
12
Bekah Carr
13.06
PR
Apr 1
F.E Cope Invitational
4.
10
Emily Rodriguez
13.70
PR
Apr 29
Perry Invitational
200 Meters
1.
11
Laila Strickland
25.35
(1.6)
PR
May 27
OHSAA D1 Region 1
2.
12
Bekah Carr
25.99
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
3.
10
Peyton Clarke
27.59
PR
Apr 29
Perry Invitational
4.
9
Taylor Anthony
27.61
Apr 29
Perry Invitational
5.
10
Josey Lacourt
28.61
PR
Apr 1
F.E Cope Invitational
6.
10
Emily Rodriguez
28.67
PR
Apr 23
Stark County Championships
7.
10
Morgan Fisher
30.51
PR
Apr 1
F.E Cope Invitational
400 Meters
1.
12
Bekah Carr
56.54
PR
May 27
OHSAA D1 Region 1
2.
10
Peyton Clarke
1:00.33
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
3.
10
Josey Lacourt
1:03.78
PR
Apr 29
Perry Invitational
4.
9
Laura Genetin
1:08.18
PR
Apr 29
Perry Invitational
800 Meters
1.
10
Andrea Hufstetler
2:29.38
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
2.
11
Lexi Echelberry
2:31.67
PR
Apr 23
Stark County Championships
3.
9
Laura Genetin
2:32.53
Apr 23
Stark County Championships
4.
10
Josey Lacourt
2:33.42
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
5.
9
Grace Volpe
2:49.06
PR
Apr 1
F.E Cope Invitational
6.
10
Kylie Thompson
2:50.25
PR
Apr 29
Perry Invitational
7.
9
Katie Williams
2:51.78
PR
Apr 1
F.E Cope Invitational
8.
10
Taylor Define
3:13.54
PR
Apr 29
Perry Invitational
1600 Meters
1.
10
Madeline Bartolone
5:20.59
May 6
Jackson Twilight Invitational
2.
11
Lexi Echelberry
5:21.74
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
3.
9
Elaine Bast
5:43.76
Apr 23
Stark County Championships
4.
10
Andrea Hufstetler
5:53.33
PR
Apr 29
Perry Invitational
5.
9
Grace Volpe
6:01.99
PR
Apr 29
Perry Invitational
6.
11
Hope Price
6:27.69
PR
Apr 1
F.E Cope Invitational
3200 Meters
1.
10
Madeline Bartolone
11:07.56
PR
Jun 4
OHSAA D1 State Meet
2.
9
Katie Williams
12:22.45
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
100m Hurdles - 33"
1.
10
Mackenzie Spehar
17.34
PR
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
2.
9
Annalise Presutti
18.26
Apr 29
Perry Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
9
Annalise Presutti
51.54
Apr 29
Perry Invitational
2.
10
Morgan Fisher
52.44
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
3.
10
Mackenzie Spehar
59.73
PR
Apr 1
F.E Cope Invitational
4x100 Relay
1.
Emily Rodriguez
Macee Erickson
Taylor Anthony
Laila Strickland
51.33
May 6
Jackson Twilight Invitational
2.
Emily Rodriguez
Josey Lacourt
Taylor Anthony
Laila Strickland
51.70
Apr 23
Stark County Championships
3.
Emily Rodriguez
Peyton Clarke
Taylor Anthony
Laila Strickland
52.28
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
4.
Emily Rodriguez
Paige Archinal
Haley Martin
Josey Lacourt
55.51
Apr 29
Perry Invitational
5.
Mackenzie Spehar
Peyton Clarke
Selena Suarez
Taylor Anthony
55.85
Apr 1
F.E Cope Invitational
4x200 Relay -
1.
Bekah Carr
Peyton Clarke
Taylor Anthony
Laila Strickland
1:44.30
May 27
OHSAA D1 Region 1
2.
Bekah Carr
Peyton Clarke
Leslie Bast
Laila Strickland
1:47.50
May 6
Jackson Twilight Invitational
3.
Rebecca Brown
Leslie Bast
Peyton Clarke
Laila Strickland
1:52.62
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
4.
Morgan Fisher
Paige Archinal
Annalise Presutti
Josey Lacourt
1:54.25
Apr 29
Perry Invitational
5.
Morgan Fisher
Peyton Clarke
Leslie Bast
Josey Lacourt
1:56.01
Apr 1
F.E Cope Invitational
4x400 Relay
1.
Peyton Clarke
Laila Strickland
Taylor Anthony
Bekah Carr
3:56.25
May 25
OHSAA Regional Meet D1
2.
Peyton Clarke
Leslie Bast
Taylor Anthony
Bekah Carr
3:58.89
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
3.
Leslie Bast
Peyton Clarke
Taylor Anthony
Bekah Carr
4:14.27
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
4.
Peyton Clarke
Annalise Presutti
Haley Martin
Taylor Anthony
4:23.70
Apr 29
Perry Invitational
4x800 Relay
1.
Josey Lacourt
Bekah Carr
Madeline Bartolone
Leslie Bast
9:53.87
Apr 23
Stark County Championships
2.
Madeline Bartolone
Lexi Echelberry
Andrea Hufstetler
Laura Genetin
9:54.16
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
3.
Lexi Echelberry
Leslie Bast
Bekah Carr
Madeline Bartolone
9:55.82
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
4.
Madeline Bartolone
Lexi Echelberry
Laura Genetin
Andrea Hufstetler
10:07.84
May 27
OHSAA D1 Region 1
5.
Madeline Bartolone
Grace Volpe
Laura Genetin
Katie Williams
10:29.98
Apr 29
Perry Invitational
6.
Andrea Hufstetler
Leslie Bast
Elaine Bast
Laura Genetin
10:44.68
May 6
Jackson Twilight Invitational
7.
Andrea Hufstetler
Elaine Bast
Katie Williams
Grace Volpe
11:35.28
Apr 1
F.E Cope Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Selena Suarez
Emily Rodriguez
Rebecca Brown
Morgan Fisher
2:04.89
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Mackenzie Spehar
Nadia Pryor
Morgan Fisher
Annalise Presutti
1:13.80
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Mackenzie Corrin
36' 6.5
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
2.
11
Alexa Carpenter
34' 0.75
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
3.
9
Lauren Alexander
28' 7
Apr 29
Perry Invitational
4.
-
Sarah Stewart
27' 7.5
PR
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
5.
11
Savanna Wagner
26' 2
Apr 1
F.E Cope Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Alexa Carpenter
118' 5
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
2.
10
Mackenzie Corrin
116' 1
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
3.
-
Brianna Bianna
78' 5
PR
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
4.
11
Savanna Wagner
70' 6
Apr 1
F.E Cope Invitational
5.
10
Logan Talkington
58' 2
PR
Apr 29
Perry Invitational
High Jump
1.
10
Josey Lacourt
4' 10
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
2.
10
Morgan Fisher
4' 6
Apr 1
F.E Cope Invitational
3.
11
Hannah Volpe
4' 4
Apr 23
Stark County Championships
4.
10
Audra Deitz
4' 0
PR
Apr 29
Perry Invitational
Pole Vault
1.
11
Macee Erickson
12' 8
PR
May 27
OHSAA D1 Region 1
2.
9
Rebecca Brown
10' 6
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
3.
10
Peyton Clarke
8' 6
Apr 29
Perry Invitational
4.
10
Nadia Pryor
6' 0
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
Long Jump
1.
10
Morgan Fisher
16' 5.25
May 20
OHSAA D1 Northeast District (North Canton)
2.
11
Selena Suarez
15' 3
PR
May 6
Jackson Twilight Invitational
3.
10
Hannah Reese
14' 4
PR
Apr 15
John Hasenstab Warrior Relays
4.
9
Rebecca Brown
14' 3
PR
Apr 23
Stark County Championships
5.
10
Josey Lacourt
13' 7.25
PR
Apr 29
Perry Invitational
*Recent improvement