Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1993
1992
1991
1990
1988
1986
1985
1983
1982
1981
1980
1977
1976
1974
1973
1972
1971
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
1985
1982
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Draven Bass
11.18
(2.3)
PR
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
2.
12
Calvin Theller
11.29
(2.3)
PR
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
3.
10
Preston Griffin
11.73
Apr 29
McClain Invitational
4.
12
Chad Blackman
12.30
PR
Apr 22
Logan Elm Invitational
5.
9
Cam Curry
12.48
PR
Apr 12
Quad Meet
6.
9
Max Bass
13.18
May 3
Tri Meet
200 Meters
1.
12
Draven Bass
22.56
PR
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
2.
12
Andrew Vanover
23.12
PR
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
3.
12
Jonas Heider
23.68
(2.5)
PR
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
4.
9
Cam Curry
27.14
PR
May 3
Tri Meet
10
Dylan Brooks
27.14
May 3
Tri Meet
6.
9
Max Bass
27.17
May 3
Tri Meet
400 Meters
1.
12
Peter Winter
51.76
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
2.
12
Chad Blackman
53.88
PR
Apr 29
McClain Invitational
3.
12
Jonas Heider
54.45
PR
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
4.
12
Nathan Cox
55.54
PR
Apr 12
Quad Meet
5.
9
Max Bass
1:01.10
Apr 12
Quad Meet
6.
9
Issac Vite-Torres
1:09.32
Apr 12
Quad Meet
7.
10
Brenden Gaines
1:13.84
PR
May 3
Tri Meet
800 Meters
1.
12
Chad Blackman
2:03.56
PR
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
2.
12
Casey Jarrell
2:11.86
PR
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
3.
9
Max Bass
2:36.54
PR
Apr 22
Logan Elm Invitational
4.
10
Rupesh Patel
2:38.09
PR
Apr 29
McClain Invitational
5.
9
Josh Astle
2:49.65
PR
May 3
Tri Meet
1600 Meters
1.
12
Nathan Cox
5:01.29
PR
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
2.
9
Issac Vite-Torres
5:19.45
Apr 22
Logan Elm Invitational
3.
10
James Doty
5:29.71
PR
Apr 29
McClain Invitational
4.
11
Andrew Wood
5:36.46
PR
Apr 29
McClain Invitational
5.
10
Dylan Brooks
5:50.36
PR
May 3
Tri Meet
6.
10
Rupesh Patel
6:02.13
PR
May 3
Tri Meet
7.
12
Roger Starling
6:07.11
PR
Apr 12
Quad Meet
8.
10
Brenden Gaines
6:27.57
PR
May 3
Tri Meet
3200 Meters
1.
9
Issac Vite-Torres
10:55.76
PR
Apr 15
Washington Court House Invitational
2.
12
Nathan Cox
10:57.16
PR
Apr 29
McClain Invitational
3.
10
James Doty
12:41.02
Apr 12
Quad Meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Draven Bass
14.87
PR
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
2.
11
Cohl Seyfang
15.67
(2.6)
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
3.
11
Randall Starling
18.45
Apr 29
McClain Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Draven Bass
38.82
PR
May 28
OHSAA D2 Region 7
2.
11
Cohl Seyfang
41.14
May 28
OHSAA D2 Region 7
2k Steeplechase
1.
12
Nathan Cox
7:32.72
PR
Apr 15
Washington Court House Invitational
2.
10
Dylan Brooks
8:51.02
PR
Apr 15
Washington Court House Invitational
4x100 Relay
1.
Preston Griffin
Calvin Theller
Tyler Riebel
Chris Travis
43.64
May 28
OHSAA D2 Region 7
2.
Conner Hedges
Calvin Theller
Tyler Riebel
Chris Travis
45.19
Apr 22
Logan Elm Invitational
3.
Chris Travis
Calvin Theller
Tyler Riebel
Andrew Vanover
45.79
Apr 12
Quad Meet
4x200 Relay -
1.
Cohl Seyfang
Draven Bass
Peter Winter
Andrew Vanover
1:31.02
May 28
OHSAA D2 Region 7
2.
Cohl Seyfang
Jonas Heider
Peter Winter
Andrew Vanover
1:32.32
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
3.
Jonas Heider
Cohl Seyfang
Andrew Vanover
Peter Winter
1:33.02
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
4.
Tyler Riebel
Jonas Heider
Peter Winter
Andrew Vanover
1:35.60
Apr 12
Quad Meet
5.
Cohl Seyfang
Jonas Heider
Peter Winter
Tyler Riebel
1:36.67
Apr 8
Mingo Relays
6.
Chad Blackman
Issac Vite-Torres
Nathan Cox
Casey Jarrell
1:48.47
Apr 12
Quad Meet
4x400 Relay
1.
-
Draven Bass
Cohl Seyfang
Chad Blackman
Peter Winter
3:33.30
Apr 15
Washington Court House Invitational
2.
Draven Bass
Cohl Seyfang
Jonas Heider
Peter Winter
3:33.35
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
3.
Cohl Seyfang
Jonas Heider
Chad Blackman
Peter Winter
3:34.75
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
4.
Jonas Heider
Cohl Seyfang
Chad Blackman
Peter Winter
3:37.15
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
5.
Cohl Seyfang
Jonas Heider
Nathan Cox
Chad Blackman
3:46.50
Apr 12
Quad Meet
4x800 Relay
1.
Peter Winter
Casey Jarrell
Nathan Cox
Chad Blackman
8:41.97
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
2.
Chad Blackman
Nathan Cox
James Doty
Casey Jarrell
9:05.32
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
3.
Chad Blackman
James Doty
Andrew Wood
Casey Jarrell
9:15.03
Apr 15
Washington Court House Invitational
4.
Chad Blackman
Casey Jarrell
Dylan Brooks
Max Bass
9:28.35
Apr 29
McClain Invitational
5.
Nathan Cox
Casey Jarrell
Dylan Brooks
James Doty
9:36.40
Apr 22
Logan Elm Invitational
6.
James Doty
Casey Jarrell
Issac Vite-Torres
Andrew Wood
9:52.91
Apr 12
Quad Meet
7.
Nathan Cox
Casey Jarrell
James Doty
Andrew Wood
9:53.95
Apr 8
Mingo Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Preston Griffin
Calvin Theller
Conner Hedges
Peter Winter
1:40.27
Apr 8
Mingo Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Davion Booth
Cam Curry
Jonas Heider
Chad Blackman
3:50.47
Apr 8
Mingo Relays
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Casey Jarrell
Max Bass
Dylan Brooks
Randall Starling
7:12.09
Apr 8
Mingo Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Cohl Seyfang
Sam Smith
Randall Starling
Draven Bass
1:04.34
Apr 8
Mingo Relays
Shot Put - 12lb
1.
10
Robert Honeycutt
39' 1
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
2.
10
Zach Bliss
36' 1.5
PR
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
3.
10
Nick Grady
35' 2.5
May 3
Tri Meet
4.
12
Mac Clark
33' 0.5
PR
Apr 12
Quad Meet
5.
12
Brent Cox
32' 0
PR
Apr 15
Washington Court House Invitational
6.
10
Keith Carroll
30' 9.25
Apr 12
Quad Meet
7.
10
Shelby Sheets
30' 3
PR
Apr 12
Quad Meet
8.
10
Wesley Saunders
27' 1
May 3
Tri Meet
9.
9
Jamen Rodgers
25' 11
PR
May 3
Tri Meet
10.
9
Nate Evans
25' 4
PR
May 3
Tri Meet
Discus - 1.6kg
1.
11
Donovan Forbes
111' 10
PR
Apr 12
Quad Meet
2.
10
Robert Honeycutt
103' 8
Apr 22
Logan Elm Invitational
3.
12
Mac Clark
89' 9
PR
Apr 29
McClain Invitational
4.
12
Brent Cox
89' 0
PR
May 3
Tri Meet
5.
10
Nick Grady
88' 4
Apr 12
Quad Meet
6.
10
Shelby Sheets
79' 9
PR
Apr 12
Quad Meet
7.
10
Wesley Saunders
76' 8
Apr 12
Quad Meet
8.
9
Jamen Rodgers
60' 1
May 3
Tri Meet
9.
9
Nate Evans
59' 1.5
PR
May 3
Tri Meet
High Jump
1.
12
Connor Warden
6' 0
Apr 12
Quad Meet
12
Cole Warden
6' 0
PR
Apr 12
Quad Meet
3.
11
Randall Starling
5' 6
PR
Apr 12
Quad Meet
4.
12
Roger Starling
5' 4
PR
May 3
Tri Meet
Pole Vault
1.
12
Chris Travis
14' 4
PR
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
2.
12
Sam Smith
13' 0
Apr 15
Washington Court House Invitational
3.
9
Christian McCann
7' 6
Apr 12
Quad Meet
Long Jump
1.
12
Draven Bass
22' 7.5
Apr 29
McClain Invitational
2.
11
Conner Hedges
21' 3.5
PR
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
3.
11
Randall Starling
19' 3.5
PR
Apr 8
Mingo Relays
4.
12
Roger Starling
14' 1.75
PR
May 3
Tri Meet
Womens
100 Meters
1.
10
Chelsea Lee
13.45
Apr 29
McClain Invitational
2.
12
Ellie Hill
13.51
PR
Apr 29
McClain Invitational
3.
9
Abby Thatcher
15.18
PR
Apr 22
Logan Elm Invitational
4.
9
Jasmine Bost
15.33
PR
Apr 12
Quad Meet
5.
9
Maddy Clark
15.46
PR
Apr 12
Quad Meet
6.
10
Abbee Blust
16.72
PR
May 3
Tri Meet
7.
12
Jinal Patel
16.76
PR
Apr 12
Quad Meet
8.
10
Hannah Mogan
17.07
PR
May 3
Tri Meet
200 Meters
1.
10
Chelsea Lee
27.87
PR
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
2.
12
Ellie Hill
28.23
PR
Apr 29
McClain Invitational
3.
11
Avery DeLong
29.34
Apr 12
Quad Meet
4.
9
Quinn Dugan
29.50
Apr 29
McClain Invitational
5.
9
Katie Galloway
30.53
PR
Apr 22
Logan Elm Invitational
6.
9
Jasmine Bost
31.61
PR
Apr 15
Washington Court House Invitational
7.
9
Abby Thatcher
32.19
PR
May 3
Tri Meet
8.
10
Hannah Mogan
35.78
PR
Apr 12
Quad Meet
400 Meters
1.
11
Avery DeLong
1:02.27
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
2.
9
Katie Galloway
1:05.87
Apr 15
Washington Court House Invitational
3.
9
Hailie Anderson
1:14.61
Apr 12
Quad Meet
4.
9
Sydne Parsons
1:16.38
Apr 12
Quad Meet
800 Meters
1.
11
Bryce DeLong
2:22.85
PR
May 28
OHSAA D2 Region 7
2.
9
Katie Galloway
2:33.27
PR
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
3.
9
Hailie Anderson
2:52.54
PR
Apr 29
McClain Invitational
4.
10
Cheryl Imler
3:28.89
PR
Apr 12
Quad Meet
1600 Meters
1.
11
Bryce DeLong
5:29.38
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
2.
10
Melanie Winter
6:23.17
PR
Apr 22
Logan Elm Invitational
3.
12
Allie Styers
7:29.66
PR
Apr 12
Quad Meet
4.
10
Cheryl Imler
8:08.14
PR
Apr 29
McClain Invitational
5.
9
Kaitlyn Alderman
8:30.81
PR
Apr 12
Quad Meet
3200 Meters
1.
10
Melanie Winter
13:52.70
PR
Apr 29
McClain Invitational
2.
10
Larissa Zimmerman
15:15.0h
PR
Apr 15
Washington Court House Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Anya Bingman
17.30
(3.1)
PR
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
2.
11
Jordin Blakeman
17.78
PR
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
300m Hurdles - 30"
1.
12
Anya Bingman
50.57
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
2.
11
Jordin Blakeman
50.85
PR
Apr 12
Quad Meet
2k Steeplechase
1.
10
Cheryl Imler
12:44.40
PR
Apr 15
Washington Court House Invitational
4x100 Relay
1.
Jordin Blakeman
Quinn Dugan
Ellie Hill
Chelsea Lee
53.19
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
2.
Ellie Hill
Chelsea Lee
Quinn Dugan
Jordin Blakeman
53.22
May 28
OHSAA D2 Region 7
3.
Ellie Hill
Quinn Dugan
Maddy Clark
Chelsea Lee
55.34
Apr 15
Washington Court House Invitational
4.
Ellie Hill
Quinn Dugan
Jasmine Bost
Chelsea Lee
58.46
Apr 22
Logan Elm Invitational
5.
Maddy Clark
Anya Bingman
Olivia Fausnaugh
Chelsea Lee
58.75
Apr 8
Mingo Relays
6.
Abby Thatcher
Abbee Blust
Jasmine Bost
Hannah Mogan
1:03.16
May 3
Tri Meet
4x200 Relay -
1.
Ellie Hill
Chelsea Lee
Avery DeLong
Jordin Blakeman
1:51.53
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
2.
Ellie Hill
Chelsea Lee
Jordin Blakeman
Avery DeLong
1:51.78
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
3.
Ellie Hill
Chelsea Lee
Avery DeLong
Anya Bingman
1:52.58
May 28
OHSAA D2 Region 7
4.
Ellie Hill
Chelsea Lee
Olivia Fausnaugh
Jordin Blakeman
1:53.33
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
5.
Chelsea Lee
Avery DeLong
Quinn Dugan
Katie Galloway
1:54.0h
Apr 15
Washington Court House Invitational
6.
Chelsea Lee
Avery DeLong
Quinn Dugan
Jordin Blakeman
1:54.43
Apr 29
McClain Invitational
7.
Katie Galloway
Chelsea Lee
Quinn Dugan
Avery DeLong
1:55.40
Apr 22
Logan Elm Invitational
8.
Maddy Clark
Jasmine Bost
Abby Thatcher
Olivia Fausnaugh
2:04.41
Apr 12
Quad Meet
4x400 Relay
1.
Katie Galloway
Bryce DeLong
Anya Bingman
Avery DeLong
4:14.97
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
2.
Katie Galloway
Avery DeLong
Anya Bingman
Bryce DeLong
4:16.87
May 28
OHSAA D2 Region 7
3.
Anya Bingman
Avery DeLong
Bryce DeLong
Katie Galloway
4:24.19
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
4.
Avery DeLong
Bryce DeLong
Hailie Anderson
Katie Galloway
4:26.11
Apr 8
Mingo Relays
5.
Anya Bingman
Bryce DeLong
Olivia Fausnaugh
Avery DeLong
4:38.26
Apr 12
Quad Meet
4x800 Relay
1.
Bryce DeLong
Melanie Winter
Larissa Zimmerman
Sydne Parsons
9:57.78
Apr 12
Quad Meet
2.
Avery DeLong
Katie Galloway
Hailie Anderson
Bryce DeLong
10:16.91
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
3.
Avery DeLong
Bryce DeLong
Sydne Parsons
Katie Galloway
10:17.71
May 28
OHSAA D2 Region 7
4.
Avery DeLong
Katie Galloway
Sydne Parsons
Bryce DeLong
10:27.17
May 21
OHSAA D2 Southeast District (Washington CH)
5.
Bryce DeLong
Larissa Zimmerman
Sydne Parsons
Melanie Winter
11:00.0h
Apr 15
Washington Court House Invitational
6.
Hailie Anderson
Sydne Parsons
Cheryl Imler
Melanie Winter
12:15.43
Apr 22
Logan Elm Invitational
7.
Hailie Anderson
Kaitlyn Alderman
Cheryl Imler
Larissa Zimmerman
12:43.55
May 3
Tri Meet
8.
Cheryl Imler
Larissa Zimmerman
Sydne Parsons
Melanie Winter
13:09.46
Apr 8
Mingo Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Maddy Clark
Chelsea Lee
Avery DeLong
Bryce DeLong
2:04.20
Apr 8
Mingo Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Jordin Blakeman
Quinn Dugan
Avery DeLong
Bryce DeLong
4:39.89
Apr 8
Mingo Relays
MMR 2400m - [800-400-400-800]
1.
Larissa Zimmerman
Sydne Parsons
Hailie Anderson
Cheryl Imler
10:23.25
Apr 8
Mingo Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Larissa Zimmerman
Sydne Parsons
Allie Styers
Melanie Winter
17:06.19
Apr 8
Mingo Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Anya Bingman
Olivia Fausnaugh
Quinn Dugan
Jordin Blakeman
1:14.47
Apr 8
Mingo Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Kyna Wright
33' 8
Apr 8
Mingo Relays
2.
12
Alissa Shull
33' 1
PR
Apr 8
Mingo Relays
3.
9
Sieara Carroll
29' 3.75
Apr 12
Quad Meet
4.
11
Haley Diltz
22' 7.75
PR
Apr 12
Quad Meet
5.
10
Haley Long
21' 6.75
Apr 12
Quad Meet
6.
10
Melissa Morgan
20' 6.5
PR
May 3
Tri Meet
7.
10
Megan Boldiszar
17' 5
PR
Apr 12
Quad Meet
Discus - 1kg
1.
12
Jenny Cox
109' 8
PR
Apr 29
McClain Invitational
2.
12
Kyna Wright
90' 10
Apr 8
Mingo Relays
3.
9
Sieara Carroll
77' 0
Apr 29
McClain Invitational
4.
12
Alissa Shull
73' 4
Apr 12
Quad Meet
5.
11
Haley Diltz
53' 6
PR
Apr 12
Quad Meet
6.
10
Megan Boldiszar
47' 11
PR
Apr 12
Quad Meet
7.
10
Kiera Queen
47' 9
PR
May 3
Tri Meet
10
Haley Long
47' 9
May 3
Tri Meet
9.
10
Melissa Morgan
45' 10
PR
May 3
Tri Meet
High Jump
1.
9
Katie Galloway
4' 6
PR
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
2.
12
Anya Bingman
4' 4
Apr 15
Washington Court House Invitational
12
Lizzie Nedved
4' 4
PR
Apr 15
Washington Court House Invitational
Pole Vault
1.
10
Olivia Fausnaugh
9' 0
Apr 15
Washington Court House Invitational
2.
12
Ellie Hill
8' 0
PR
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
3.
10
Mia Gilmore
5' 0
PR
Apr 12
Quad Meet
Long Jump
1.
12
Anya Bingman
15' 3.75
PR
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
2.
10
Olivia Fausnaugh
14' 3.5
May 13
Mid-State League Buckeye Championships
*Recent improvement