Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1957
1956
1955
1953
1952
1948
1940
1938
1937
1936
1934
1932
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1991
1990
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1962
1961
1957
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Justin Pettit
11.47
PR
Apr 20
Harold Scott Invite
2.
12
Chandler Lipsys
11.49
PR
Apr 7
Millard South Track & Field Invite
3.
10
Rey Lopez
11.90
PR
Apr 14
Fremont Invite
4.
11
Nate Grimm
12.02
PR
Apr 14
Fremont Invite
5.
10
Ty Sookram
12.10
Apr 27
George Anderson Invite
6.
9
Gabriel Lamb
12.34
Mar 1
Fremont Records
7.
10
Daniel Godoy
12.36
May 5
Arlington Invite
8.
10
Dylan Kor
12.48
Apr 11
LPS JV INVITE
9.
-
Isaiah Koci
13.14c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
10.
9
Jacen Barrick-Morris
13.44c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
200 Meters
1.
10
Lucas Arps
22.72
Apr 27
George Anderson Invite
2.
12
Chandler Lipsys
23.17
Apr 14
Fremont Invite
3.
10
Bryan Fernandez
23.89
PR
Apr 7
Millard South Track & Field Invite
4.
11
Mycal Sijin Hansen
24.19
PR
Apr 14
Fremont Invite
5.
10
Ivan Esparza
24.24
PR
Mar 1
Fremont Records
6.
11
Nate Grimm
24.44
Apr 20
Harold Scott Invite
7.
11
Sijin Hansen
24.45
PR
Apr 7
Millard South Track & Field Invite
8.
10
Ty Sookram
24.48
Apr 20
Harold Scott Invite
9.
10
Rey Lopez
24.54
PR
Mar 1
Fremont Records
10.
-
Kyle Kennebec
25.09
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
11.
-
Zach Derevjagen
25.38
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
12.
10
Daniel Salazar
25.53
PR
May 5
Arlington Invite
13.
-
Kevin Romero
28.74c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
14.
-
Rey Morrow
29.61
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
15.
-
Michael Samaniego
30.04c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
16.
-
Isaiah Hahn
31.94c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
400 Meters
1.
10
Lucas Arps
49.30
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
12
Chandler Lipsys
51.92
PR
May 3
Heartland Conference Invite
3.
10
Bryan Fernandez
54.21
PR
Mar 1
Fremont Records
4.
10
Ben Schulz
54.79
PR
Apr 7
Millard South Track & Field Invite
10
Ivan Esparza
54.79
PR
May 5
Arlington Invite
6.
11
Mycal Sijin Hansen
55.27
PR
Apr 27
George Anderson Invite
7.
9
Max Ross
55.94
May 5
Arlington Invite
8.
9
Turner Blick
56.74
PR
Mar 1
Fremont Records
9.
10
Ross McMahon
57.44
PR
Apr 20
Harold Scott Invite
10.
10
Trevor Synovec
1:00.76
Apr 11
LPS JV INVITE
11.
-
Zaid Mendoza
1:09.74c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
800 Meters
1.
12
Pehrson Huss
1:58.90
PR
Apr 27
George Anderson Invite
2.
12
Brock Hegarty
2:01.31
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
3.
12
Amilcar Gonzalez
2:01.97
PR
May 3
Heartland Conference Invite
4.
12
Jake Weston
2:02.17
Apr 27
George Anderson Invite
5.
12
Amilcar (Tito) Gonzalez
2:03.92
Apr 7
Millard South Track & Field Invite
6.
10
Ben Schulz
2:04.14
Mar 1
Fremont Records
7.
11
Manny Harmon
2:08.36
May 5
Arlington Invite
8.
12
Jason Bechtel
2:08.54
PR
Apr 20
Harold Scott Invite
9.
9
Turner Blick
2:09.15
PR
May 5
Arlington Invite
10.
10
Reed Johannsen
2:20.81
Apr 11
LPS JV INVITE
11.
11
Nic Henkenius
2:29.18
Apr 11
LPS JV INVITE
12.
11
John Elliott
2:32.84
PR
May 5
Arlington Invite
1600 Meters
1.
12
Preston Decker
4:24.84
PR
Mar 1
Fremont Records
2.
12
Spencer Bobbett
4:27.30
PR
Apr 27
George Anderson Invite
3.
12
Brock Hegarty
4:29.27
PR
Apr 27
George Anderson Invite
4.
11
Chase Cate
4:33.63
Apr 27
George Anderson Invite
5.
10
Ben Schulz
4:39.51
May 3
Heartland Conference Invite
6.
12
Jack Schulz
4:39.72
PR
Apr 7
Millard South Track & Field Invite
7.
11
Cj Martinez
4:41.67
PR
May 5
Arlington Invite
8.
10
Matthew Klein
4:42.67
May 5
Arlington Invite
9.
10
Edmund England
4:44.54
PR
Mar 1
Fremont Records
10.
12
Amilcar Gonzalez
4:44.59
PR
Mar 1
Fremont Records
11.
11
Nick Kunce
4:47.40
PR
May 5
Arlington Invite
12.
9
Turner Blick
4:52.14
PR
Mar 1
Fremont Records
13.
10
Jose Morales
5:01.71
Apr 11
LPS JV INVITE
3200 Meters
1.
12
Jack Schulz
9:25.11
PR
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
12
Preston Decker
9:43.72
PR
Apr 27
George Anderson Invite
3.
11
Chase Cate
9:47.00
May 3
Heartland Conference Invite
4.
12
Sage Reiger
9:51.86
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
5.
12
Spencer Bobbett
10:03.81
PR
Apr 20
Harold Scott Invite
6.
10
Ben Schulz
10:19.44
PR
Mar 1
Fremont Records
7.
11
Cj Martinez
10:25.14
Mar 1
Fremont Records
8.
10
Matthew Klein
10:25.34
PR
Mar 1
Fremont Records
9.
10
Edmund England
10:25.55
May 5
Arlington Invite
10.
9
Turner Blick
10:56.94
PR
Mar 1
Fremont Records
11.
12
Eli Wiese
11:02.54
Apr 11
LPS JV INVITE
12.
11
Jayden Kumm
11:02.97
Apr 11
LPS JV INVITE
13.
10
Jose Morales
11:28.34
May 5
Arlington Invite
14.
9
Maxwell Brown
11:48.0h
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
110m Hurdles - 39"
1.
11
Tristan Novak
15.66
Apr 14
Fremont Invite
2.
10
Austin Everitt
16.42
Apr 7
Millard South Track & Field Invite
195m Hurdles - 33"
1.
9
Mack Prince
29.44c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
2.
9
Avery Martin
30.94c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
195m Hurdles - 36"
1.
9
Mack Prince
29.44
PR
Mar 1
Fremont Records
2.
9
Avery Martin
30.94
PR
Mar 1
Fremont Records
300m Hurdles - 36"
1.
11
Tristan Novak
42.28
May 10
District A-1
2.
11
Caelin Reeh
42.65
PR
Apr 14
Fremont Invite
3.
10
Austin Everitt
43.46
Apr 7
Millard South Track & Field Invite
4.
10
Ross McMahon
46.24
Mar 1
Fremont Records
5.
9
Mack Prince
49.32
May 5
Arlington Invite
4x100 Relay
1.
Justin Pettit
Chandler Lipsys
Bryan Fernandez
Lucas Arps
43.99
May 10
District A-1
2.
Bryan Fernandez
Chandler Lipsys
Justin Pettit
Lucas Arps
44.70
Apr 7
Millard South Track & Field Invite
3.
Relay Team
47.04
Apr 11
LPS JV INVITE
4.
Zane Klein
Ty Sookram
Daniel Godoy
Rey Lopez
47.33
May 5
Arlington Invite
5.
Gabriel Lamb
Jacen Barrick-Morris
Isaiah Koci
Max Ross
50.14
Mar 1
Fremont Records
4x200 Relay -
1.
Nate Grimm
Rey Lopez
Ivan Esparza
Ty Sookram
1:39.5h
Mar 25
Millard North Relays
4x400 Relay
1.
Chandler Lipsys
Caelin Reeh
Bryan Fernandez
Lucas Arps
3:25.71
May 10
District A-1
2.
Chandler Lipsys
Caelin Reeh
Amilcar Gonzalez
Lucas Arps
3:28.62
Apr 20
Harold Scott Invite
3.
Lucas Arps
Amilcar Gonzalez
Bryan Fernandez
Caelin Reeh
3:29.92
Apr 27
George Anderson Invite
4.
Bryan Fernandez
Chandler Lipsys
Amilcar Gonzalez
Lucas Arps
3:30.79
Apr 14
Fremont Invite
5.
Chandler Lipsys
Amilcar Gonzalez
Bryan Fernandez
Lucas Arps
3:30.87
May 3
Heartland Conference Invite
6.
Bryan Fernandez
Chandler Lipsys
Riley Harms
Lucas Arps
3:32.06
Apr 7
Millard South Track & Field Invite
7.
Chandler Lipsys
Caelin Reeh
Bryan Fernandez
Amilcar (Tito) Gonzalez
3:34.0h
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
8.
Bryan Fernandez
Brock Hegarty
Ivan Esparza
Lucas Arps
3:36.5h
Mar 25
Millard North Relays
9.
Ivan Esparza
Manny Harmon
Turner Blick
Max Ross
3:41.78
May 5
Arlington Invite
10.
Rey Lopez
Ivan Esparza
Edmund England
Manny Harmon
3:47.80
Apr 11
LPS JV INVITE
11.
9
Gabriel Lamb
Max Ross
Mack Prince
Turner Blick
3:56.15
Mar 1
Fremont Records
12.
9
Gabriel Lamb
Max Ross
Mack Prince
Andrew Blocker
4:02.5h
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
4x800 Relay
1.
Preston Decker
Jake Weston
Brock Hegarty
Pehrson Huss
8:02.97
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
2.
Relay Team
8:06.36
May 10
District A-1
3.
Jason Bechtel
Preston Decker
Jake Weston
Spencer Bobbett
8:09.90
May 3
Heartland Conference Invite
4.
Brock Hegarty
Pehrson Huss
Amilcar Gonzalez
Preston Decker
8:12.62
Apr 20
Harold Scott Invite
5.
Jake Weston
Jason Bechtel
Preston Decker
Brock Hegarty
8:18.19
Apr 14
Fremont Invite
6.
Jason Bechtel
Preston Decker
Brock Hegarty
Jake Weston
8:23.12
Apr 7
Millard South Track & Field Invite
7.
Jason Bechtel
Ben Schulz
Edmund England
CJ Martinez
8:25.42
Apr 27
George Anderson Invite
8.
Spencer Bobbett
Ben Schulz
Jason Bechtel
Amilcar (Tito) Gonzalez
8:27.2h
Mar 25
Millard North Relays
9.
Reed Johannsen
Ben Schulz
Nic Henkenius
Cj Martinez
8:51.77
Apr 11
LPS JV INVITE
10.
Turner Blick
Reed Johannsen
Eli Wiese
Nic Henkenius
9:07.41
May 5
Arlington Invite
11.
9
Tyler Jackson
Andrew Blocker
Mack Prince
Maxwell Brown
9:53.8h
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
4x1600 Relay
1.
Jack Schulz
Sage Reiger
Edmund England
Chase Cate
19:10.4h
Mar 25
Millard North Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Chandler Lipsys
Justin Pettit
Lucas Arps
Jake Weston
3:43.8h
Mar 25
Millard North Relays
DMR 4000m - [800-400-1200-1600]
1.
Pehrson Huss
Amilcar (Tito) Gonzalez
Brock Hegarty
Preston Decker
10:44.0h
Mar 25
Millard North Relays
4x55 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Tristan Novak
Austin Everitt
Ross McMahon
Caelin Reeh
39.9h
Mar 25
Millard North Relays
4x160m Shuttle Hurdles
1.
Tristan Novak
Austin Everitt
Ross McMahon
Caelin Reeh
1:29.94c
Mar 25
Millard North Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Dallas Thompson
55' 8
PR
Apr 20
Harold Scott Invite
2.
11
Bergan Hofer
48' 11
Mar 1
Fremont Records
3.
11
Colin Lottman
45' 10.75
May 3
Heartland Conference Invite
4.
10
Tate Moeller
43' 8.5
Mar 1
Fremont Records
5.
10
Spencer Fitz
40' 3.5
May 5
Arlington Invite
6.
-
Luis Castellanos
40' 1.75
PR
May 5
Arlington Invite
7.
10
Kyle Osness
37' 4
Apr 11
LPS JV INVITE
8.
9
Keegan Menning
36' 3.5
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
9.
10
Jared Fisher
35' 8
Apr 11
LPS JV INVITE
10.
10
Aaron Egr
35' 6.5
Apr 11
LPS JV INVITE
11.
-
Kade Richardson
30' 2
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
12.
9
Sergio Chavez
25' 7.25
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
Discus - 1.6kg
1.
10
Tate Moeller
150' 11
May 10
District A-1
2.
10
Jakub Donscheski
131' 0
Apr 20
Harold Scott Invite
3.
10
Spencer Fitz
129' 7
PR
Apr 7
Millard South Track & Field Invite
4.
9
Keegan Menning
129' 2
Mar 1
Fremont Records
5.
9
Carter Newill
114' 4
May 5
Arlington Invite
6.
10
Evan Glosser
100' 11
May 5
Arlington Invite
7.
9
Carter Richmond
100' 6
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
8.
11
Chase Lipsys
93' 11
Apr 11
LPS JV INVITE
9.
10
Jaeden Garrison
77' 3
Apr 11
LPS JV INVITE
High Jump
1.
11
Riley Harms
6' 2
PR
Mar 1
Fremont Records
2.
10
Ross McMahon
6' 1
May 10
District A-1
3.
11
Mycal Sijin Hansen
6' 0
PR
Mar 1
Fremont Records
4.
11
Sijin Hansen
5' 6
PR
Apr 7
Millard South Track & Field Invite
5.
10
Trevor Synovec
5' 4
May 5
Arlington Invite
Pole Vault
1.
11
Jake Sellon
15' 0
Apr 27
George Anderson Invite
2.
12
Luke Heimann
13' 6
PR
Apr 27
George Anderson Invite
3.
11
Cody Fielder
12' 6
Mar 1
Fremont Records
4.
12
Zach Stewart
11' 0
PR
May 5
Arlington Invite
5.
12
Justin Bolte
10' 6
PR
May 5
Arlington Invite
6.
9
Mason Moore
9' 6
Mar 1
Fremont Records
Long Jump
1.
10
Austin Everitt
21' 4.5
May 10
District A-1
2.
12
Chandler Lipsys
20' 8.5
PR
Mar 1
Fremont Records
3.
10
Hunter Wallace
19' 2.5
Mar 1
Fremont Records
4.
12
Kyle Kennebeck
17' 6
PR
Apr 27
George Anderson Invite
5.
10
Trevor Synovec
16' 8
May 5
Arlington Invite
6.
9
Jacen Barrick-Morris
15' 6
May 5
Arlington Invite
Triple Jump
1.
11
Mycal Sijin Hansen
41' 0
Mar 1
Fremont Records
2.
12
Chandler Lipsys
39' 0
Apr 14
Fremont Invite
3.
10
Daniel Salazar
37' 5.5
PR
Mar 1
Fremont Records
4.
10
Dylan Kor
36' 7
Mar 25
Millard North Relays
5.
11
Andrew Cusick
34' 6
Mar 25
Millard North Relays
6.
11
Nick Wimer
34' 0.5
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
7.
-
Ian Maahs
28' 9
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
Womens
100 Meters
1.
10
Kennedy Jones
12.92
PR
May 10
District A-1
2.
11
Savanna Pieper
13.44
May 5
Arlington Invite
3.
9
Julia LaDay
13.64c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
4.
11
Catalina Paz
13.65
Apr 6
Grand Island Invitational
5.
10
Mikayla Paulson
13.73
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
6.
10
Juanita Mendoza
13.76
Apr 6
Grand Island Invitational
7.
9
Jasmine Sanchez
14.24c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
8.
9
Carlie Neuhaus
14.60
PR
May 5
Arlington Invite
9.
9
Mikenna Moser
14.94c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
10.
9
Linley Buschmeyer
15.67
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
200 Meters
1.
10
Kennedy Jones
26.88
PR
May 10
District A-1
2.
11
Savanna Pieper
27.76
Apr 6
Grand Island Invitational
3.
11
Catalina Paz
28.71
Apr 27
George Anderson Invite
4.
9
Julia LaDay
28.75
PR
May 3
Heartland Conference Invite
5.
9
Jasmine Sanchez
31.24c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
6.
9
Mikenna Moser
31.41
PR
May 5
Arlington Invite
7.
10
Josselin Calderon
32.35
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
8.
9
Linley Buschmeyer
33.14
Apr 11
LPS JV INVITE
400 Meters
1.
12
Vivian Sanchez Gutierrez
1:01.31
Apr 14
Fremont Invite
2.
11
Savanna Pieper
1:04.81
Apr 24
Thunderbird Track and Field Invitational
3.
9
Taylor Masters
1:09.94c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
4.
9
Marlee Kjeldgaard
1:10.43
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
5.
9
Mikenna Moser
1:13.04c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
6.
10
Baylee Field
1:14.79
Apr 11
LPS JV INVITE
7.
-
Blanche Boni-Mississo
1:16.20
PR
May 5
Arlington Invite
8.
9
Jasmine Sanchez
1:22.52
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
800 Meters
1.
12
Vivian Sanchez Gutierrez
2:22.78
PR
May 3
Heartland Conference Invite
2.
9
Myia Johnson
2:31.78
Apr 27
George Anderson Invite
3.
10
Kailey Rensch
2:41.87
May 3
Heartland Conference Invite
4.
9
Madison Ustohal
2:44.4h
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
5.
11
Jaida Lankford
2:55.97
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
6.
11
Brianne Masters
3:04.03
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
7.
9
Taylor Masters
3:04.61
PR
May 5
Arlington Invite
1600 Meters
1.
12
Vivian Sanchez Gutierrez
5:33.51
PR
Apr 27
George Anderson Invite
2.
9
Myia Johnson
5:36.51
Apr 6
Grand Island Invitational
3.
11
Karla Zavala
5:41.47
Apr 27
George Anderson Invite
4.
9
Madison Ustohal
5:50.59
PR
May 10
District A-1
5.
9
Aubrey Rathke
5:50.64
PR
Apr 27
George Anderson Invite
6.
12
Elizabeth Krohn
5:52.65
PR
May 3
Heartland Conference Invite
7.
10
Jahayra Alarcon
5:53.38
PR
May 5
Arlington Invite
8.
9
Callie Stewart
6:38.3h
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
3200 Meters
1.
9
Myia Johnson
11:53.50
May 3
Heartland Conference Invite
2.
10
Jahayra Alarcon
12:26.34
PR
May 3
Heartland Conference Invite
3.
9
Madison Ustohal
12:41.62
Apr 27
George Anderson Invite
4.
9
Aubrey Rathke
12:59.27
PR
May 5
Arlington Invite
5.
12
Elizabeth Krohn
13:00.84
PR
May 10
District A-1
6.
10
Rae Seier
14:20.68
Apr 11
LPS JV INVITE
7.
10
Baylee Field
15:38.27
PR
May 5
Arlington Invite
75m Hurdles - 33"
1.
-
Morgan Bassett
16.44c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
2.
9
Samantha Lockhart
17.84c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
100m Hurdles - 33"
1.
10
Mikayla Paulson
17.57
PR
Apr 14
Fremont Invite
2.
11
Melissa Zavala
17.73
PR
Apr 27
George Anderson Invite
3.
11
Sadie Nichols
18.67
PR
Apr 27
George Anderson Invite
4.
9
Madissen Stevens
21.02
PR
May 5
Arlington Invite
5.
9
Samantha Lockhart
21.69
May 5
Arlington Invite
195m Hurdles - 30"
1.
9
Samantha Lockhart
36.94c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
2.
-
Morgan Bassett
37.14c
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
300m Hurdles - 30"
1.
10
Mikayla Paulson
51.22
May 10
District A-1
2.
11
Savanna Pieper
51.36
May 5
Arlington Invite
3.
11
Sadie Nichols
53.01
Apr 24
Thunderbird Track and Field Invitational
4.
11
Melissa Zavala
54.36
PR
May 3
Heartland Conference Invite
5.
11
Camerin Inselman
54.85
PR
Apr 6
Grand Island Invitational
6.
11
Alondra Avalos
56.75
PR
May 5
Arlington Invite
7.
9
Madissen Stevens
58.48
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
4x100 Relay
1.
Catalina Paz
Savanna Pieper
Julia LaDay
Kennedy Jones
52.10
Apr 27
George Anderson Invite
2.
Juanita Mendoza
Savanna Pieper
Mikayla Paulson
Kennedy Jones
52.63
Apr 24
Thunderbird Track and Field Invitational
3.
Julia LaDay
Kennedy Jones
Mikayla Paulson
Catalina Paz
52.83
May 3
Heartland Conference Invite
4.
Juanita Mendoza
Savanna Pieper
Julia LaDay
Kennedy Jones
52.84
Apr 14
Fremont Invite
5.
Relay Team
53.00
May 10
District A-1
6.
Karla Zavala
Savanna Pieper
Juanita Mendoza
Kennedy Jones
53.25
Apr 6
Grand Island Invitational
7.
Alondra Avalos
Hailey Westerman
Carlie Neuhaus
Jasmine Sanchez
55.48
May 5
Arlington Invite
8.
9
Taylor Masters
Julia LaDay
Carlie Neuhaus
Tori Baker
56.34c
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:14.82
May 10
District A-1
2.
Vivian Sanchez
Karla Zavala
Sadie Nichols
Myia Johnson
4:16.49
Apr 27
George Anderson Invite
3.
Vivian Sanchez Gutierrez
Savanna Pieper
Sadie Nichols
Karla Zavala
4:16.5h
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
4.
Karla Zavala
Sadie Nichols
Mikayla Paulson
Avery Decker
4:16.91
Apr 24
Thunderbird Track and Field Invitational
5.
Vivian Sanchez
Myia Johnson
Savanna Pieper
Sadie Nichols
4:17.75
May 3
Heartland Conference Invite
6.
Vivian Sanchez
Savanna Pieper
Myia Johnson
Sadie Nichols
4:18.58
Apr 6
Grand Island Invitational
7.
Karla Zavala
Savanna Pieper
Myia Johnson
Sadie Nichols
4:22.07
Apr 14
Fremont Invite
8.
9
Taylor Masters
Marlee Kjeldgaard
Julia LaDay
Myia Johnson
4:42.1h
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
9.
Avery Decker
Marlee Kjeldgaard
Madissen Stevens
Taylor Masters
4:46.58
May 5
Arlington Invite
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:05.06
May 10
District A-1
2.
Vivian Sanchez Gutierrez
Myia Johnson
Aubrey Rathke
Karla Zavala
10:13.72
May 20
NSAA Class A State Championship (F-Sa)
3.
Karla Zavala
Vivian Sanchez
Aubrey Rathke
Madison Ustohal
10:17.04
May 3
Heartland Conference Invite
4.
Vivian Sanchez
Karla Zavala
Avery Decker
Myia Johnson
10:28.75
Apr 24
Thunderbird Track and Field Invitational
5.
Kailey Rensch
Avery Decker
Jahayra Alarcon
Elizabeth Krohn
10:32.57
Apr 27
George Anderson Invite
6.
Avery Decker
Karla Zavala
Jahayra Alarcon
Kailey Rensch
10:36.90
Apr 14
Fremont Invite
7.
Karla Zavala
Jahayra Alarcon
Kailey Rensch
Avery Decker
10:54.93
Apr 6
Grand Island Invitational
8.
Jaida Lankford
Baylee Field
Callie Stewart
Brianne Masters
12:43.67
May 5
Arlington Invite
9.
9
Callie Stewart
Myia Johnson
Madison Ustohal
Aubrey Rathke
14:48.0h
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Karla Zavala
Savanna Pieper
Mikayla Paulson
Julia LaDay
2:01.29
Apr 6
Grand Island Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Kallin Sheppard
39' 1.5
PR
May 10
District A-1
2.
10
Riley Hoerath
32' 11
PR
Apr 24
Thunderbird Track and Field Invitational
3.
9
Hannah Maly
28' 11
PR
Apr 24
Thunderbird Track and Field Invitational
4.
11
Shania Juarez
28' 10.75
PR
Apr 6
Grand Island Invitational
5.
9
Kloee Morgan
27' 2
May 5
Arlington Invite
6.
9
Madison Schleicher
25' 3.5
May 5
Arlington Invite
7.
10
Jenifer Vuong
24' 7
Apr 11
LPS JV INVITE
8.
10
Grace Keene
24' 3
Apr 11
LPS JV INVITE
9.
10
Alexis Yurk
23' 7.5
May 5
Arlington Invite
10.
-
Jewel Ashbrook
23' 6.75
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
11.
9
Jazlyn Solares
19' 9.5
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
Discus - 1kg
1.
10
Riley Hoerath
103' 6
Apr 14
Fremont Invite
2.
11
Shania Juarez
99' 11
PR
Apr 24
Thunderbird Track and Field Invitational
3.
11
Chasity Phillips
91' 8
PR
Apr 14
Fremont Invite
4.
9
Kloee Morgan
87' 2
PR
May 5
Arlington Invite
5.
9
Hannah Maly
81' 3
Apr 11
LPS JV INVITE
6.
10
Alexis Yurk
77' 6
May 5
Arlington Invite
7.
12
Kallin Sheppard
71' 7
Apr 6
Grand Island Invitational
8.
11
Jaida Lankford
65' 7
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
9.
9
Madison Schleicher
64' 7
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
High Jump
1.
11
Camerin Inselman
4' 10
PR
Apr 6
Grand Island Invitational
2.
11
Rachel Watson
4' 8
Apr 6
Grand Island Invitational
3.
9
Taylor Masters
4' 6
PR
Apr 6
Grand Island Invitational
10
Kylie Schurz
4' 6
May 5
Arlington Invite
5.
10
Savanna Clary
4' 0
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
-
Blanche Boni-Mississo
4' 0
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
Pole Vault
1.
10
Juanita Mendoza
10' 6
May 10
District A-1
2.
11
Lexus Buer
9' 0
PR
May 3
Heartland Conference Invite
3.
12
Tiffany Timmermann
7' 6
PR
May 3
Heartland Conference Invite
9
Sarah Prall
7' 6
May 5
Arlington Invite
10
Josselin Calderon
7' 6
PR
May 5
Arlington Invite
Long Jump
1.
11
Catalina Paz
15' 8.5
Apr 27
George Anderson Invite
2.
9
Tori Baker
15' 5.5
Apr 24
Thunderbird Track and Field Invitational
3.
12
Hailey Westerman
14' 5.75
PR
May 3
Heartland Conference Invite
4.
11
Alondra Avalos
13' 6.25
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
5.
9
Chloe Miller
12' 10
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
6.
-
Cami Bissen
12' 4.5
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
7.
-
Caitlyn Timm
9' 8
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
Triple Jump
1.
12
Hailey Westerman
32' 0
PR
Apr 14
Fremont Invite
2.
9
Tori Baker
31' 2.25
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
3.
11
Camerin Inselman
29' 5
PR
Apr 14
Fremont Invite
4.
9
Chloe Miller
28' 10
May 5
Arlington Invite
5.
9
Carlie Neuhaus
27' 4.5
PR
Apr 18
Larry Shepard 9th grade Invite
6.
-
Cami Bissen
26' 1
PR
Apr 11
LPS JV INVITE
*Recent improvement