60 Meter Dash |
1. | 11 | | Chase Ardelean | 7.53PR | Mar 28 | Chippewa HS Invite - Division 1 & 2 |
2. | 12 | | Owen Walter | 7.54 | Mar 28 | Chippewa HS Invite - Division 1 & 2 |
3. | 10 | | Tyler Swatman | 8.04 | Mar 28 | Chippewa HS Invite - Division 1 & 2 |
|
100 Meters |
1. | 12 | | Owen Walter | 11.50PR | May 19 | MHSAA LP Regional 16-2 @ Williamston |
2. | 10 | | Logan Gehringer | 11.75 | Apr 21 | Ithaca Blue and Gold Invite |
3. | 11 | | Chase Ardelean | 11.79PR | May 31 | Argus Press Shiawassee Champions |
4. | 12 | | Ethan Quinn | 11.82 | May 27 | MITCA D2 Team State Championship |
5. | 12 | | Jaron VanFleteren | 12.10PR | May 13 | Alma College Scottie Classic |
6. | 12 | | Austin Mahoney | 12.14cPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
7. | 9 | | Jeremy LaNore | 12.17PR | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
8. | 12 | | Cooper Clapp | 12.44PR | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
9. | 10 | | Jake Thomson | 12.57PR | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
10. | 10 | | Tyler Swatman | 12.75 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
11. | 9 | | Dylan Knauff | 13.07 | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
12. | 10 | | Ryan Lavery | 13.10 | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
13. | 11 | | Jesse Jones | 13.14cPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
14. | 12 | | Marcus Jablonski | 13.24c | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
15. | 10 | | Byron McMurray | 13.34c | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
| 10 | | Lua Val | 13.34cPR | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
| 9 | | Nick Yarmuth | 13.34c | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
| 11 | | Brandon Dennis | 13.34c | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
19. | 12 | | Adrian Hall | 13.37 | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
20. | 9 | | Gabriel Baumchen | 13.44cPR | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
| 9 | | Dakota Hoffman | 13.44c | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
22. | 12 | | Jerod Fattal | 13.54c | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
23. | 10 | | Brock Brewer | 13.62 | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
24. | 11 | | Kyle Lawcock | 13.64c | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
25. | 11 | | Jarred Raymond | 13.74c | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
26. | 11 | | Jack Thayer | 13.84cPR | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
27. | 9 | | DJ Wilhelm | 13.86PR | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
28. | 10 | | Dani Zahreddine | 13.94cPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
29. | 11 | | Nathan Stowell | 14.34c | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
| 9 | | Ty Anderson | 14.34c | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
31. | 10 | | Steven Hallett | 14.52 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
32. | 9 | | Wyatt David | 14.61 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
|
200 Meters |
1. | 12 | | Ethan Quinn | 23.30PR | May 13 | Alma College Scottie Classic |
2. | 12 | | Owen Walter | 23.72 | May 27 | MITCA D2 Team State Championship |
3. | 12 | | David Dumond | 24.23 | Apr 21 | Ithaca Blue and Gold Invite |
4. | 11 | | Charles Sims | 24.24c | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
5. | 10 | | Logan Gehringer | 24.28PR | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
6. | 11 | | Chase Ardelean | 24.78PR | Mar 28 | Chippewa HS Invite - Division 1 & 2 |
7. | 11 | | Zach Kuran | 25.24c | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
| 9 | | Jeremy LaNore | 25.24cPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
9. | 12 | | Chris Wooley | 25.44c | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
10. | 10 | | Ryan Lavery | 25.73 | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
11. | 9 | | Nick Yarmuth | 26.24PR | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
12. | 10 | | Tyler Swatman | 26.34c | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
| 11 | | Jesse Jones | 26.34cPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
14. | 9 | | Dylan Knauff | 26.83 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
15. | 10 | | Jake Thomson | 26.94cPR | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
16. | 11 | | Brandon Dennis | 27.14cPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
17. | 10 | | Byron McMurray | 27.21 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
18. | 12 | | Adrian Hall | 27.57 | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
19. | 9 | | Dakota Hoffman | 27.64c | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
| 12 | | Marcus Jablonski | 27.64cPR | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
21. | 11 | | Nathan Stowell | 27.74cPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
22. | 12 | | Jerod Fattal | 28.24c | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
23. | 9 | | Gabriel Baumchen | 28.34cPR | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
24. | 9 | | Ty Anderson | 29.44c | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
25. | 9 | | DJ Wilhelm | 29.70PR | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
26. | 10 | | Steven Hallett | 30.04c | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
27. | 10 | | Lua Val | 30.84cPR | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
28. | 9 | | Colten Snyder | 31.44c | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
29. | 9 | | Wyatt David | 31.51 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
30. | 9 | | Nick Richardson | 31.64cPR | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
31. | 10 | | Dani Zahreddine | 34.24cPR | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
|
400 Meters |
1. | 12 | | Noah Jacobs | 50.88PR | May 27 | MITCA D2 Team State Championship |
2. | 11 | | Zach Kuran | 53.62 | May 27 | MITCA D2 Team State Championship |
3. | 10 | | Benjamin Jacobs | 53.94cPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
4. | 10 | | Will Strauch | 54.09 | May 27 | MITCA D2 Team State Championship |
5. | 12 | | Chris Wooley | 54.52PR | May 31 | Argus Press Shiawassee Champions |
6. | 11 | | Gilby Lentz | 55.74cPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
| 12 | | Kyle Mesh | 55.74cPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
8. | 12 | | David Dumond | 56.11PR | May 19 | MHSAA LP Regional 16-2 @ Williamston |
9. | 11 | | Seth Napier | 57.04cPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
10. | 10 | | Logan Gehringer | 58.45PR | May 13 | Alma College Scottie Classic |
11. | 9 | | Nick Richardson | 58.85PR | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
12. | 9 | | Dillion Baumchen | 1:01.04c | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
13. | 10 | | Caden Wullaert | 1:02.68PR | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
14. | 9 | | Evan Roka | 1:02.74cPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
15. | 9 | | Jeremy LaNore | 1:03.21PR | Apr 21 | Ithaca Blue and Gold Invite |
|
400 Meters - Relay Split |
1. | 12 | | Noah Jacobs | 51.6hPR | May 13 | Alma College Scottie Classic |
2. | 12 | | Chris Wooley | 52.9hPR | May 27 | MITCA D2 Team State Championship |
3. | 11 | | Zach Kuran | 53.6h | May 27 | MITCA D2 Team State Championship |
4. | 12 | | Ethan Quinn | 53.9h | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
5. | 12 | | Kyle Mesh | 54.0hPR | May 13 | Alma College Scottie Classic |
6. | 10 | | Will Strauch | 54.6h | May 25 | Ovid-Elsie Frosh/Soph |
7. | 12 | | Miles Petersen | 55.1hPR | May 23 | GAC Red Championships |
8. | 12 | | Owen Walter | 55.3h | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
9. | 12 | | David Dumond | 56.2hPR | May 23 | GAC Red Championships |
10. | 10 | | Logan Gehringer | 57.0hPR | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
11. | 11 | | Dakota Hundley | 57.1hPR | Apr 28 | Mason Invitational |
12. | 11 | | Ryan Schwab | 57.4h | Apr 28 | Mason Invitational |
13. | 9 | | Nick Richardson | 57.8hPR | May 25 | Ovid-Elsie Frosh/Soph |
| 10 | | Benjamin Jacobs | 57.8h | Mar 28 | Chippewa HS Invite - Division 1 & 2 |
15. | 10 | | Charlie Bruckman | 58.0h | May 25 | Ovid-Elsie Frosh/Soph |
16. | 10 | | Jake Thomson | 1:00.7hPR | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
17. | 10 | | Caden Wullaert | 1:02.5hPR | May 25 | Ovid-Elsie Frosh/Soph |
18. | 9 | | Gabriel Baumchen | 1:02.9h | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
|
800 Meters |
1. | 12 | | Noah Jacobs | 1:58.34 | May 23 | GAC Red Championships |
2. | 12 | | Kyle Mesh | 2:01.70PR | May 13 | Alma College Scottie Classic |
3. | 12 | | Miles Petersen | 2:05.43 | May 23 | GAC Red Championships |
4. | 10 | | Benjamin Jacobs | 2:05.87 | Mar 28 | Chippewa HS Invite - Division 1 & 2 |
5. | 11 | | Ryan Schwab | 2:05.9hPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
6. | 11 | | Dakota Hundley | 2:08.9h | Apr 28 | Mason Invitational |
7. | 10 | | Carter Lovejoy | 2:12.1h | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
8. | 10 | | Charlie Bruckman | 2:12.4h | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
9. | 10 | | Will Strauch | 2:13.5h | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
10. | 11 | | Gilby Lentz | 2:19.4h | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
11. | 12 | | Jerry Riddle | 2:24.0hPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
12. | 9 | | Evan Roka | 2:24.35 | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
13. | 10 | | Caden Wullaert | 2:27.0hPR | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
14. | 11 | | Seth Napier | 2:27.3h | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
15. | 9 | | Dillion Baumchen | 2:31.1h | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
16. | 10 | | Dalton Kim | 2:34.8h | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
17. | 10 | | Sam Brunger | 2:36.6hPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
|
1200 Meters |
1. | 10 | | Benjamin Jacobs | 3:12.6hPR | May 25 | Ovid-Elsie Frosh/Soph |
|
1600 Meters |
1. | 12 | | Noah Jacobs | 4:14.03PR | Jun 3 | MHSAA LP D2 State Final |
2. | 10 | | Benjamin Jacobs | 4:17.19 | Jun 3 | MHSAA LP D2 State Final |
3. | 11 | | Dakota Hundley | 4:26.71 | May 30 | Greater Lansing Honor Roll Meet of Champions |
4. | 10 | | Charlie Bruckman | 4:31.75 | May 30 | Greater Lansing Honor Roll Meet of Champions |
5. | 12 | | Kyle Mesh | 4:33.78 | May 30 | Greater Lansing Honor Roll Meet of Champions |
6. | 12 | | Miles Petersen | 4:41.91PR | May 23 | GAC Red Championships |
7. | 11 | | Ryan Schwab | 4:44.3hPR | Apr 28 | Mason Invitational |
8. | 9 | | Evan Roka | 4:59.15 | May 31 | Argus Press Shiawassee Champions |
9. | 9 | | Zach Gooding | 5:07.28PR | May 31 | Argus Press Shiawassee Champions |
10. | 10 | | Carter Lovejoy | 5:09.1h | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
11. | 10 | | Will Strauch | 5:10.3hPR | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
12. | 12 | | Jerry Riddle | 5:26.3hPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
13. | 10 | | Caden Wullaert | 5:35.04 | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
14. | 10 | | Dalton Kim | 5:39.22 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
15. | 11 | | Zach Watts | 5:40.2h | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
16. | 10 | | Jonah Ochodnicky | 5:41.0h | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
17. | 10 | | Josh Pickler | 5:42.0hPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
18. | 12 | | Jonathan Shomali | 5:47.1h | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
19. | 9 | | Drew Nickels | 5:50.4h | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
20. | 10 | | Sam Brunger | 5:50.9hPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
21. | 12 | | Josh Richardson | 7:06.53PR | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
|
3200 Meters |
1. | 12 | | Noah Jacobs | 9:11.63 | Jun 3 | MHSAA LP D2 State Final |
2. | 11 | | Dakota Hundley | 9:36.07PR | Jun 3 | MHSAA LP D2 State Final |
3. | 10 | | Benjamin Jacobs | 9:37.4h | Apr 28 | Mason Invitational |
4. | 10 | | Charlie Bruckman | 9:38.66 | Jun 3 | MHSAA LP D2 State Final |
5. | 12 | | Miles Petersen | 10:04.46PR | May 30 | Greater Lansing Honor Roll Meet of Champions |
6. | 11 | | Ryan Schwab | 10:05.70PR | May 30 | Greater Lansing Honor Roll Meet of Champions |
7. | 12 | | Kyle Mesh | 10:06.3h | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
8. | 9 | | Evan Roka | 11:01.6h | May 23 | GAC Red Championships |
9. | 9 | | Zach Gooding | 11:41.76 | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
10. | 10 | | Caden Wullaert | 12:14.60 | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
11. | 9 | | Drew Nickels | 12:42.04PR | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
|
5000 Meters |
1. | 12 | | Noah Jacobs | 15:03.50PR | Jun 18 | New Balance Nationals Outdoor |
|
60m Hurdles - 39" |
1. | 12 | | Cameron Welte | 8.70PR | Mar 28 | Chippewa HS Invite - Division 1 & 2 |
|
110m Hurdles - 39" |
1. | 12 | | Cameron Welte | 15.00PR | May 19 | MHSAA LP Regional 16-2 @ Williamston |
2. | 9 | | Gabriel Baumchen | 18.06 | May 31 | Argus Press Shiawassee Champions |
3. | 10 | | Lua Val | 20.37PR | May 27 | MITCA D2 Team State Championship |
4. | 9 | | Nick Richardson | 21.04cPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
|
300m Hurdles - 36" |
1. | 12 | | Cameron Welte | 42.54PR | May 13 | Alma College Scottie Classic |
2. | 12 | | Chris Wooley | 45.10PR | May 27 | MITCA D2 Team State Championship |
3. | 9 | | Gabriel Baumchen | 47.34 | May 31 | Argus Press Shiawassee Champions |
4. | 10 | | Lua Val | 47.66PR | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
5. | 9 | | Nick Richardson | 50.54PR | Apr 28 | Mason Invitational |
| 12 | | Josh Richardson | 50.54cPR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
7. | 12 | | Marcus Jablonski | 51.04c | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
|
4x100 Relay |
1. | | | Logan Gehringer Ethan Quinn Cameron Welte Owen Walter | 44.44c | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
2. | | | Logan Gehringer Ethan Quinn Chase Ardelean Owen Walter | 44.64c | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
3. | | | Jeremy LaNore Tyler Swatman Jake Thomson Logan Gehringer | 47.88 | May 25 | Ovid-Elsie Frosh/Soph |
4. | - | | Jeremy LaNore Tyler Swatman Jake Thomson Nick Yarmuth | 49.18 | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
5. | | | Nick Yarmuth Dylan Knauff Tyler Swatman Jeremy LaNore | 49.58 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
|
4x200 Relay - |
1. | | | Ethan Quinn David Dumond Logan Gehringer Owen Walter | 1:33.1h | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
2. | | | Ethan Quinn David Dumond Charles Sims Owen Walter | 1:34.8h | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
3. | | | David Dumond Charles Sims Logan Gehringer Owen Walter | 1:35.72 | May 27 | MITCA D2 Team State Championship |
4. | | | Ethan Quinn Logan Gehringer David Dumond Owen Walter | 1:35.99 | Apr 21 | Ithaca Blue and Gold Invite |
5. | | | Logan Gehringer Nick Yarmuth Tyler Swatman Jeremy LaNore | 1:42.00 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
6. | - | | Nick Yarmuth Tyler Swatman Ryan Lavery Jeremy LaNore | 1:42.50 | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
7. | | | Tyler Swatman Jeremy LaNore Ryan Lavery Jake Thomson | 1:42.75 | May 25 | Ovid-Elsie Frosh/Soph |
|
4x400 Relay |
1. | | | Noah Jacobs Zach Kuran Owen Walter Ethan Quinn | 3:35.7h | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
2. | | | Zach Kuran Kyle Mesh Ethan Quinn Noah Jacobs | 3:35.89 | May 13 | Alma College Scottie Classic |
3. | | | Zach Kuran Kyle Mesh Chris Wooley Noah Jacobs | 3:37.14 | May 19 | MHSAA LP Regional 16-2 @ Williamston |
4. | | | Zach Kuran Chris Wooley Kyle Mesh Miles Petersen | 3:38.35 | May 27 | MITCA D2 Team State Championship |
5. | | | David Dumond Noah Jacobs Owen Walter Ethan Quinn | 3:39.77 | Apr 21 | Ithaca Blue and Gold Invite |
6. | | | Kyle Mesh Chris Wooley Miles Petersen David Dumond | 3:40.68 | May 23 | GAC Red Championships |
7. | | | Charlie Bruckman Will Strauch Carter Lovejoy Ryan Schwab | 3:44.1h | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
8. | | | Owen Walter Kyle Mesh Zach Kuran Ben Jacobs | 3:48.31 | Mar 28 | Chippewa HS Invite - Division 1 & 2 |
9. | | | Will Strauch Charlie Bruckman Josh Richardson Logan Gehringer | 3:52.44 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
10. | | | Owen Walter Zach Kuran David Dumond Logan Gehringer | 3:52.6h | Apr 28 | Mason Invitational |
11. | | | Jake Thomson Nick Richardson Gabriel Baumchen Will Strauch | 3:59.79 | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
12. | | | Seth Napier Gilby Lentz Caden Wullaert Zach Gooding | 4:00.8h | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
13. | | | Will Strauch Ben Jacobs Nick Richardson Seth Napier | 4:07.3h | May 25 | Ovid-Elsie Frosh/Soph |
14. | | | Kyle Mesh Ryan Schwab Ben Jacobs Miles Petersen | 4:22.45 | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
|
4x800 Relay |
1. | | | Kyle Mesh Miles Petersen Ben Jacobs Noah Jacobs | 7:57.58 | May 27 | MITCA D2 Team State Championship |
2. | | | Benjamin Jacobs Noah Jacobs Miles Petersen Ryan Schwab | 8:03.21 | Jun 18 | New Balance Nationals Outdoor |
3. | | | Kyle Mesh Ryan Schwab Ben Jacobs Noah Jacobs | 8:04.19 | May 13 | Alma College Scottie Classic |
4. | | | Noah Jacobs Miles Petersen Ben Jacobs Kyle Mesh | 8:21.6h | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
5. | | | Kyle Mesh Will Strauch Miles Petersen Ryan Schwab | 8:30.7h | Apr 28 | Mason Invitational |
6. | | | Miles Petersen Ryan Schwab Dakota Hundley Ben Jacobs | 8:46.42 | Apr 21 | Ithaca Blue and Gold Invite |
7. | | | Zach Gooding Evan Roka Will Strauch Carter Lovejoy | 9:13.23 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
8. | | | Dalton Kim Charlie Winemiller Charlie Bruckman Miles Petersen | 9:31.84 | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
9. | | | Relay Team | 9:34.3h | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
10. | | | Ryan Schwab Jerod Fattal Seth Napier Josh Pickler | 9:40.30 | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
11. | | | Seth Napier Dillion Baumchen Dalton Kim Jerry Riddle | 9:46.1h | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
12. | | | Evan Roka Jonathan Shomali Jonah Ochodnicky Dakota Hundley | 9:57.22 | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
13. | | | Will Strauch Caden Wullaert Dillion Baumchen Kyle Mesh | 10:01.99 | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
14. | | | Dillion Baumchen Jonah Ochodnicky Josh Pickler Caden Wullaert | 10:02.21 | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
15. | | | Will Strauch Josh Pickler Seth Napier Zach Watts | 10:05.1h | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
16. | | | Dillion Baumchen Drew Nickels Jonathan Shomali Jonah Ochodnicky | 10:09.8h | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
17. | | | Sam Brunger Gilby Lentz Ben Jacobs Zach Watts | 10:12.24 | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
|
4xMile Relay |
1. | | | Benjamin Jacobs Charles Bruckman Dakota Hundley Noah Jacobs | 17:44.31 | Jun 18 | New Balance Nationals Outdoor |
|
SMR 1200m - [400-200-200-400] |
1. | | | Relay Team | 2:45.6h | May 25 | Ovid-Elsie Frosh/Soph |
|
MMR 2400m - [800-400-400-800] |
1. | | | Relay Team | 7:06.5h | May 25 | Ovid-Elsie Frosh/Soph |
|
DMR 3200m - [400-800-800-1200] |
1. | | | Relay Team | 11:37.4h | May 25 | Ovid-Elsie Frosh/Soph |
|
Shot Put - 12lb |
1. | 12 | | Cooper Clapp | 52' 2PR | Jun 3 | MHSAA LP D2 State Final |
2. | 12 | | Brandon Blair | 49' 8PR | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
3. | 12 | | Max Nations | 49' 3PR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
4. | 11 | | Tyler Brooks | 44' 5.5 | May 23 | GAC Red Championships |
5. | 12 | | Jake Steinacker | 42' 6PR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
6. | 11 | | Logan Rugg | 40' 5 | May 31 | Argus Press Shiawassee Champions |
7. | 11 | | Jack Thayer | 35' 6PR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
8. | 10 | | Tyler Hall | 35' 4 | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
9. | 10 | | Shaun Vogan | 33' 2 | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
10. | 10 | | Grant Warner | 32' 6PR | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
11. | 11 | | Shane Helps | 32' 0.5PR | May 2 | GAC Red - Corunna v. Montrose |
12. | 9 | | Ethan Ford | 31' 9 | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
13. | 10 | | Zack Smith | 30' 7.5 | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
14. | 9 | | Colten Snyder | 29' 2 | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
15. | 10 | | Brock Brewer | 28' 0 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
16. | 12 | | Josh Richardson | 27' 10 | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
| 9 | | Tristian Plashek | 27' 10 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
18. | 10 | | Xavier Pinent-Sans | 24' 5PR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
19. | 11 | | Mike Miller | 23' 2PR | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
|
Discus - 1.6kg |
1. | 12 | | Max Nations | 154' 0PR | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
2. | 12 | | Jake Steinacker | 143' 7PR | May 31 | Argus Press Shiawassee Champions |
3. | 11 | | Jack Thayer | 123' 10 | May 31 | Argus Press Shiawassee Champions |
4. | 12 | | Cooper Clapp | 119' 11PR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
5. | 11 | | Tyler Brooks | 119' 10 | May 31 | Argus Press Shiawassee Champions |
6. | 12 | | Brandon Blair | 110' 3 | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
7. | 9 | | Colten Snyder | 102' 5 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
8. | 11 | | Logan Rugg | 99' 8 | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
9. | 10 | | Zack Smith | 93' 1 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
10. | 9 | | Ethan Ford | 90' 4 | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
11. | 11 | | Shane Helps | 90' 3PR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
12. | 10 | | Brock Brewer | 89' 0 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
13. | 10 | | Shaun Vogan | 83' 4 | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
14. | 12 | | Josh Richardson | 82' 3PR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
15. | 9 | | Tristian Plashek | 82' 0PR | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
16. | 10 | | Tyler Hall | 78' 3 | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
17. | 10 | | Grant Warner | 68' 9PR | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
18. | 11 | | Mike Miller | 66' 11 | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
19. | 10 | | Xavier Pinent-Sans | 62' 8PR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
|
High Jump |
1. | 12 | | Chris Wooley | 5' 10PR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
2. | 11 | | Ryan Weber | 5' 8 | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
3. | 10 | | Jake Thomson | 5' 4PR | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
4. | 9 | | Nick Richardson | 5' 2PR | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
5. | 12 | | Jake Steinacker | 4' 8PR | May 13 | Alma College Scottie Classic |
6. | 9 | | Dillion Baumchen | 4' 4PR | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
7. | 10 | | Brock Brewer | 4' 2PR | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
|
Pole Vault |
1. | 12 | | Jaron VanFleteren | 13' 6PR | Apr 28 | Mason Invitational |
2. | 11 | | Charlie Winemiller | 10' 6 | Apr 21 | Ithaca Blue and Gold Invite |
3. | 11 | | Jarred Raymond | 10' 0 | Apr 18 | GAC Red- Corunna, Lake Fenton, Mt. Morris |
4. | 9 | | Ty Anderson | 9' 6 | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
| 10 | | Dani Zahreddine | 9' 6PR | May 15 | Frankenmuth Eagle 9/10 Invitational |
6. | 11 | | Gilby Lentz | 9' 0PR | Apr 13 | GAC Red- Corunna, Durand, Flint Beecher |
| 10 | | Steven Hallett | 9' 0 | May 25 | Ovid-Elsie Frosh/Soph |
|
Long Jump |
1. | 12 | | Cameron Welte | 19' 1PR | Mar 28 | Chippewa HS Invite - Division 1 & 2 |
2. | 10 | | Logan Gehringer | 18' 6.5 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
3. | 9 | | Nick Yarmuth | 16' 9 | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
4. | 9 | | Gabriel Baumchen | 16' 7 | Apr 24 | Oiler 9 & 10 Meet |
5. | 11 | | Zach Kuran | 16' 3PR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
6. | 9 | | Jeremy LaNore | 15' 0PR | May 9 | GAC Red - Goodrich v. Corunna |
7. | 11 | | Ryan Weber | 12' 0.5PR | Mar 28 | Chippewa HS Invite - Division 1 & 2 |
|