Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
1989
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Landon Keefover
11.16
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
2.
9
Brandan Reynolds
11.66
PR
May 19
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.
11
Drew Porter
11.70
May 19
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
4.
11
Javen London
11.74
May 4
Lake County Boys Invite
5.
10
Robert Christiansen
11.82
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
6.
9
Ryan Shaputis
11.94
May 11
Norm Hahn JV Invitational
7.
9
Treshawn Watson
13.31
PR
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
200 Meters
1.
12
Landon Keefover
22.63
PR
May 19
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.
10
Robert Christiansen
22.84
PR
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
3.
11
Drew Porter
23.77
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
4.
9
Brandan Reynolds
24.02
PR
May 19
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
5.
12
Brandon Etayem
25.50
May 11
Norm Hahn JV Invitational
6.
9
Brandon Pinto
26.16
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
7.
10
Elijah Oliver
26.39
PR
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
8.
9
Treshawn Watson
26.90
PR
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
9.
10
Drew Smith
28.01
PR
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
10.
9
Tyler Oslage
28.02
PR
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
400 Meters
1.
12
Bill Becker
53.19
PR
May 4
Lake County Boys Invite
2.
12
Marc Gillespie
53.42
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
3.
11
Andrew Hare
55.75
PR
May 4
Lake County Boys Invite
4.
10
Elijah Oliver
56.96
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
5.
10
Joe Kestian
57.98
PR
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
6.
9
Ben Ticsay
1:01.54
PR
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
7.
9
Niall Schoenfelder
1:01.57
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
8.
9
Tyler Oslage
1:02.00
PR
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
800 Meters
1.
10
Sebastian Scofield
2:02.62
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
2.
10
Mike Volkmar
2:05.25
May 11
Norm Hahn JV Invitational
3.
10
Joe Kestian
2:18.90
PR
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
4.
10
Kevin Tebbe
2:19.27
May 11
Norm Hahn JV Invitational
5.
9
Ben Ticsay
2:38.90
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
1600 Meters
1.
9
Charlie Smith
4:40.11
May 11
Norm Hahn JV Invitational
2.
12
Kevin Vettesse
4:42.50
PR
May 19
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.
9
Josh Linck
4:53.13
May 11
Norm Hahn JV Invitational
4.
11
Max Barton
5:00.74
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
5.
10
Kevin Tebbe
5:33.68
PR
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
3200 Meters
1.
9
Charlie Smith
9:56.06
May 19
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.
11
Alex Besson
10:29.39
May 4
Lake County Boys Invite
3.
11
Joe Sculuca
10:42.18
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
4.
11
Andrew Johnson
10:57.46
May 11
Norm Hahn JV Invitational
5.
10
Jack Holston
12:10.41
PR
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Landon Keefover
14.25
PR
May 19
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.
12
Marc Gillespie
16.25
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
3.
9
Treshawn Watson
16.62
May 11
Norm Hahn JV Invitational
4.
10
Ben Nauman
19.23
May 11
Norm Hahn JV Invitational
5.
9
Tyler Oslage
20.34
PR
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Landon Keefover
39.06
PR
May 4
Lake County Boys Invite
2.
12
Pat Schoenfelder
41.34
May 11
Norm Hahn JV Invitational
3.
12
Marc Gillespie
42.74
PR
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
4.
9
Treshawn Watson
44.84
May 11
Norm Hahn JV Invitational
5.
9
Ryan Shaputis
46.09
May 11
Norm Hahn JV Invitational
6.
10
Ben Nauman
46.30
PR
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
4x100 Relay
1.
Drew Porter
Robert Christiansen
Javen London
Landon Keefover
44.13
May 4
Lake County Boys Invite
2.
Drew Porter
Robert Christiansen
Javen London
Marc Gillespie
45.03
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
3.
Relay Team
45.39
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
4.
Brandan Reynolds
Treshawn Watson
Ben Nauman
Ryan Shaputis
46.78
May 11
Norm Hahn JV Invitational
5.
Brandan Reynolds
Treshawn Watson
Ben Nauman
Nick Garcia
48.38
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
4x200 Relay -
1.
Drew Porter
Javen London
Marc Gillespie
Robert Christiansen
1:31.98
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
2.
Marc Gillespie
Javen London
Robert Christiansen
Landon Keefover
1:32.03
May 4
Lake County Boys Invite
3.
Drew Porter
Javen London
Robert Christiansen
Nico Fier
1:33.37
May 11
Norm Hahn JV Invitational
4.
Relay Team
1:34.63
May 19
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
5.
Brandan Reynolds
Treshawn Watson
Nick Garcia
Elijah Oliver
1:39.81
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
6.
Brandan Reynolds
Ben Nauman
Drew Smith
Brandon Pinto
1:40.91
May 11
Norm Hahn JV Invitational
4x400 Relay
1.
Robert Christiansen
Sebastian Scofield
Bill Becker
Pat Schoenfelder
3:32.53
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
2.
Relay Team
3:34.36
May 19
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.
Bill Becker
Javen London
Sebastian Scofield
Pat Schoenfelder
3:35.83
May 4
Lake County Boys Invite
4.
Marc Gillespie
Sebastian Scofield
Bill Becker
Pat Schoenfelder
3:36.17
May 11
Norm Hahn JV Invitational
5.
Ryan Shaputis
Ben Nauman
Elijah Oliver
Joe Kestian
3:44.88
May 11
Norm Hahn JV Invitational
6.
Nick Garcia
Ben Nauman
Ben Ticsay
Joe Kestian
3:48.67
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
4x800 Relay
1.
Pat Schoenfelder
Andrew Hare
Mike Volkmar
Kevin Vettesse
8:27.49
May 11
Norm Hahn JV Invitational
2.
Pat Schoenfelder
Andrew Hare
Charlie Smith
Mike Volkmar
8:36.56
May 4
Lake County Boys Invite
3.
Relay Team
8:43.03
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
4.
Andrew Hare
Max Barton
Charlie Smith
Mike Volkmar
8:50.82
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
5.
Joe Kestian
Kevin Tebbe
Jared DeBoer
Josh Linck
8:58.76
May 11
Norm Hahn JV Invitational
6.
Josh Linck
Kevin Tebbe
Ben Ticsay
Joe Kestian
9:25.28
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
Shot Put - 12lb
1.
10
Matt Becker
45' 8
May 11
Norm Hahn JV Invitational
2.
10
Chase Becker
42' 6.5
May 11
Norm Hahn JV Invitational
3.
11
Alex Scheider
40' 8
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
4.
9
Paul Valdivia-Valencia
35' 7
PR
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
5.
11
Ezequiel Espinoza
35' 5.5
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
6.
10
Blake Juszcyk
32' 10.5
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
Discus - 1.6kg
1.
10
Chase Becker
153' 2
May 19
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.
10
Matt Becker
130' 6
May 19
IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.
11
Alex Scheider
112' 0
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
4.
9
Paul Valdivia-Valencia
110' 5
PR
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
5.
10
Blake Juszcyk
96' 4
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
High Jump
1.
12
Quinn Landl
5' 11
May 11
Norm Hahn JV Invitational
2.
12
Trevon Arnold
5' 7
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
3.
10
Drew Smith
5' 6
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
4.
9
Robert Hulting
5' 2
PR
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
5.
9
Eric Tanner
4' 11
PR
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
Pole Vault
1.
10
Nico Fier
12' 1
May 4
Lake County Boys Invite
2.
12
Dylan Hebior
11' 7
May 11
Norm Hahn JV Invitational
3.
12
Cody Matonik
10' 1
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
4.
10
Drew Smith
9' 6
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
5.
9
Tyler Oslage
8' 6
May 11
Norm Hahn JV Invitational
Long Jump
1.
11
Javen London
18' 11
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
2.
11
Drew Porter
18' 9.5
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
3.
9
Treshawn Watson
18' 5
May 11
Norm Hahn JV Invitational
4.
9
Ryan Shaputis
15' 9.5
PR
Apr 8
Gans/Zeedyk Invitational
Triple Jump
1.
12
Trevon Arnold
40' 7.5
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
2.
12
Quinn Landl
40' 0
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
3.
12
Brandon Etayem
37' 9.5
May 11
Norm Hahn JV Invitational
4.
9
Brandan Reynolds
36' 8.5
PR
May 11
Norm Hahn JV Invitational
5.
9
Robert Hulting
28' 10.25
PR
Apr 22
Streamwood Sabre Boys Invitational
Womens
100 Meters
1.
9
Ayanna Tommy
12.74
May 10
IHSA 3A Girls Antioch Sectional
2.
11
Shelby Purcell
13.26
Apr 21
District #117 Girls Track & Field Invitational
3.
11
Mia Fogal
14.69
PR
May 4
NLCC Girls Conference
4.
9
Zaina Hussain
15.23
PR
May 4
NLCC Girls Conference
200 Meters
1.
10
Amanda Rowe
27.03
PR
May 10
IHSA 3A Girls Antioch Sectional
2.
11
Shelby Purcell
27.10
PR
May 10
IHSA 3A Girls Antioch Sectional
3.
12
Emma Miller
30.14
Apr 28
Woodstock Girls Invitational
4.
9
Samantha Wanke
30.26
PR
Apr 28
Woodstock Girls Invitational
5.
9
Allison Kane
30.36
PR
Apr 21
District #117 Girls Track & Field Invitational
6.
9
Maya Schon
31.88
May 4
NLCC Girls Conference
7.
11
Alexa Waheed
32.12
PR
May 4
NLCC Girls Conference
400 Meters
1.
12
Elisa Pokorny
1:05.41
Apr 13
Crystal Lake Central Girls Invitational
2.
9
Allison Kane
1:08.90
May 10
IHSA 3A Girls Antioch Sectional
3.
9
Tiana Fox
1:10.04
PR
Apr 13
Crystal Lake Central Girls Invitational
4.
11
Lauren Annunzio
1:14.15
May 4
NLCC Girls Conference
5.
12
Danielle Tebbe
1:20.95
May 4
NLCC Girls Conference
800 Meters
1.
9
Natalie Svarc
2:38.26
May 4
NLCC Girls Conference
2.
11
Alex Knight
2:51.59
PR
Apr 21
District #117 Girls Track & Field Invitational
3.
9
Allison Kane
3:02.26
Apr 13
Crystal Lake Central Girls Invitational
4.
10
Lexi Johnson
3:10.18
May 4
NLCC Girls Conference
1600 Meters
1.
11
Brianna Vettese
5:54.29
PR
May 10
IHSA 3A Girls Antioch Sectional
2.
11
Rylie Mercer
6:06.61
PR
May 10
IHSA 3A Girls Antioch Sectional
3.
11
Allison Morris
6:20.8h
Apr 28
Woodstock Girls Invitational
4.
10
Sam Brown
7:08.45
PR
May 4
NLCC Girls Conference
5.
12
Emily Holmes
7:08.82
PR
May 4
NLCC Girls Conference
3200 Meters
1.
11
Rylie Mercer
12:52.12
PR
May 4
NLCC Girls Conference
2.
11
Allison Morris
13:08.68
May 10
IHSA 3A Girls Antioch Sectional
100m Hurdles - 33"
1.
10
Diana Anghel
17.93
PR
May 10
IHSA 3A Girls Antioch Sectional
2.
12
Elisa Pokorny
19.06
Apr 21
District #117 Girls Track & Field Invitational
3.
9
Lily Highley
19.78
May 10
IHSA 3A Girls Antioch Sectional
4.
9
Tiana Fox
21.43
PR
May 4
NLCC Girls Conference
300m Hurdles - 30"
1.
11
Miranda Morrow
49.71
PR
May 10
IHSA 3A Girls Antioch Sectional
2.
9
Tiana Fox
52.03
PR
May 4
NLCC Girls Conference
3.
10
Diana Anghel
52.63
May 4
NLCC Girls Conference
4.
9
Lily Highley
59.83
May 4
NLCC Girls Conference
4x100 Relay
1.
Relay Team
51.63
May 4
NLCC Girls Conference
2.
Shelby Purcell
Noor Abdellatif
Amanda Rowe
Ayanna Tommy
51.97
Apr 21
District #117 Girls Track & Field Invitational
3.
Diana Anghel
Noor Abdellatif
Miranda Morrow
Ayanna Tommy
52.82
Apr 28
Woodstock Girls Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:50.13
May 4
NLCC Girls Conference
2.
Rachel Phillips
Noor Abdellatif
Mia Fogal
Elisa Pokorny
1:57.48
Apr 28
Woodstock Girls Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:06.77
May 10
IHSA 3A Girls Antioch Sectional
2.
Rachel Phillips
Miranda Morrow
Elisa Pokorny
Ayanna Tommy
4:14.45
Apr 21
District #117 Girls Track & Field Invitational
3.
Ayanna Tommy
Miranda Morrow
Elisa Pokorny
Rachel Phillips
4:17.67
Apr 28
Woodstock Girls Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:13.39
May 10
IHSA 3A Girls Antioch Sectional
2.
Natalie Svarc
Allison Kane
Alex Knight
Tiana Fox
11:16.05
Apr 28
Woodstock Girls Invitational
3.
Natalie Svarc
Allison Kane
Alex Knight
Brianna Vettese
11:16.08
Apr 21
District #117 Girls Track & Field Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Jill Everett
35' 7
Apr 28
Woodstock Girls Invitational
2.
10
Aubryn Cory
26' 3.75
PR
Apr 21
District #117 Girls Track & Field Invitational
3.
10
Aubryn Corey
25' 8
May 10
IHSA 3A Girls Antioch Sectional
4.
10
Anna Baker
23' 0
PR
Apr 28
Woodstock Girls Invitational
5.
9
Miranda Hopkins
20' 10
PR
May 4
NLCC Girls Conference
Discus - 1kg
1.
10
Jill Everett
120' 7
Apr 28
Woodstock Girls Invitational
2.
10
Aubryn Corey
90' 4
May 10
IHSA 3A Girls Antioch Sectional
3.
10
Aubryn Cory
87' 9
PR
Apr 21
District #117 Girls Track & Field Invitational
4.
10
Anna Baker
79' 4
PR
Apr 28
Woodstock Girls Invitational
5.
9
Miranda Hopkins
67' 4
PR
May 4
NLCC Girls Conference
Pole Vault
1.
10
Noor Abdellatif
9' 6
Apr 13
Crystal Lake Central Girls Invitational
2.
12
Emma Miller
8' 0
Apr 13
Crystal Lake Central Girls Invitational
3.
12
Abby Russel
6' 6
PR
May 4
NLCC Girls Conference
10
Lexi Johnson
6' 6
PR
May 4
NLCC Girls Conference
Long Jump
1.
11
Mia Fogal
14' 10
PR
Apr 13
Crystal Lake Central Girls Invitational
2.
12
Emma Miller
14' 0
PR
Apr 13
Crystal Lake Central Girls Invitational
3.
9
Natalie Svarc
13' 0.5
PR
Apr 21
District #117 Girls Track & Field Invitational
4.
9
Paige Bolton
10' 6
PR
May 4
NLCC Girls Conference
Triple Jump
1.
10
Noor Abdellatif
33' 4
PR
Apr 13
Crystal Lake Central Girls Invitational
2.
10
Diana Anghel
27' 9
PR
May 4
NLCC Girls Conference
*Recent improvement