Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1960
1954
1945
Indoor
2024
2023
2022
2020
2017
2016
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Malik Polk
11.39
Apr 15
Crater Classic
2.
11
Chase Cota
11.45
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
3.
9
Austin Boster
11.52
Apr 12
South Medford @ Roseburg
4.
11
Kaleb Franklin
11.54
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Victor Mitchell
11.54
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
6.
12
Dylan Wilson
11.60
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
7.
12
Riley Martin
11.61
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
8.
11
Peyton Shipley
11.64
Apr 12
South Medford @ Roseburg
9.
10
Nathaniel Doyle
11.94
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
10.
12
Ethan McPherson
12.13
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
11.
9
Keegan Losinski
12.23
PR
Mar 18
Medford Rotary Relays
12.
12
Alex Greeny
12.27
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
13.
11
Blaine Johnson
12.34
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
14.
10
Daniel Johnson
12.48
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
15.
11
Trent Snyder
12.49
Apr 5
South Eugene @ South Medford
16.
11
Ethan Lamb
12.52
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
17.
10
Adam Nanez
12.57
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
18.
9
Jacob McClure
12.61
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
19.
11
Arturo Veloz
12.63
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
20.
9
Mitchell Walker
12.94c
Apr 5
South Eugene @ South Medford
21.
11
Luke Ramirez
13.04
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Spencer Fowler
13.04
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Mauka Manuwai
13.04
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
24.
10
Cole Boster
13.05
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
25.
11
Martin Laupola
13.20
Mar 22
South Medford @ North Medford
26.
10
Reed Hungerford
13.34
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
27.
10
Johan Jordaan
13.44
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
28.
10
Matthew Phillips
13.45
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
29.
10
Tristin Kohler
13.54
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
30.
10
Brinson Scott
13.58
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
31.
10
Sam Willis
13.62
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
32.
10
Cj Wisely
13.63
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
33.
10
Caden Munroe
13.64
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Love Lynx
13.64
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Anthony Figueroa
13.64
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Justin Tiger
13.64
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
37.
9
Trevor Foster
13.67
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
38.
10
Alexandro Villa
13.72
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
39.
9
Peyton Shepard
13.73
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
40.
9
Marcos Pina
13.84
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
41.
10
Cormac Webb
13.94
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
42.
11
Hayden Tanzi
14.03
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
43.
11
Micah DeBoer
14.04
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
James Duane
14.04
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
45.
10
Jared Buckman
14.14
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
46.
12
Sam Cutting
14.24
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
47.
9
Ethan Foster
14.34
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
48.
11
Nick Houston
14.44
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Aaron Ballew
14.44
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
50.
9
Quincey Smith
14.54
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
51.
9
Juan Rios
14.64
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
52.
9
Jaxon Wallace
14.94
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Jacob Hermant
14.94
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
54.
9
Diego Becerra
15.04
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Andrew Davis
15.04
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Jacob Ilten
15.04
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
57.
10
Landon Main
15.14
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
58.
10
James Hubbert
15.24
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
59.
11
Travis Fugate
15.34
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
60.
9
Alai Manzano
15.44
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
61.
9
Bryce Kondziela
15.54
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Marvin Aguon
15.54
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
63.
11
Bryson Lexow
15.64
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
64.
10
Josue Centeno
15.74
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
65.
12
Michael Collins-Moore
15.94
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
66.
9
Brandon Knott
16.24
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
67.
12
Joel Centeno
18.94
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
200 Meters
1.
9
Austin Boster
23.25
Apr 29
68th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
2.
12
Victor Mitchell
23.32
PR
Apr 29
68th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
3.
11
Chase Cota
23.42
PR
May 13
6A-6 SWC District Championships
4.
11
Malik Polk
23.85
Mar 22
South Medford @ North Medford
5.
11
Kaleb Franklin
24.08
Apr 12
South Medford @ Roseburg
6.
12
Dylan Wilson
24.13
PR
May 12
6A-6 SWC District Championships
7.
12
Riley Martin
23.90
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
8.
11
Peyton Shipley
24.30
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
9.
11
Ty Boster
24.56
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
10.
12
Ethan McPherson
25.22
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
11.
10
Nathaniel Doyle
25.00
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
12.
10
Cj Wisely
25.31
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
13.
10
Daniel Johnson
25.32
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
14.
10
Adam Nanez
25.44c
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
15.
9
Jacob McClure
25.92
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
16.
11
Ethan Lamb
26.20
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
17.
12
Alex Greeny
26.41
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
18.
10
Matthew Phillips
27.67
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
400 Meters
1.
9
Austin Boster
50.49
May 13
6A-6 SWC District Championships
12
Victor Mitchell
50.49
PR
May 13
6A-6 SWC District Championships
3.
11
Ty Boster
53.47
Apr 19
South Medford @ Willamette
4.
11
Luke Ramirez
54.84
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
5.
9
Keegan Losinski
55.64
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
6.
10
Cj Wisely
55.78
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
7.
12
Ethan McPherson
56.11
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
8.
11
Arturo Veloz
56.14
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9.
11
Malik Polk
56.64
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10.
11
Peyton Shipley
57.64
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11.
12
Alex Greeny
58.08
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
12.
12
Riley Martin
58.34
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
13.
10
Alexandro Villa
58.62
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
14.
9
Peyton Shepard
59.40
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
15.
10
Caden Munroe
59.94
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
16.
12
Dylan Wilson
1:00.54
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
17.
9
Jacob McClure
1:00.96
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
18.
9
Spencer Fowler
1:01.74
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
19.
12
Justin Tiger
1:01.77
PR
Apr 19
South Medford @ Willamette
20.
10
Daniel Johnson
1:01.84
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
21.
9
Trevor Foster
1:02.14
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
22.
9
Aaron Ballew
1:03.04
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
23.
10
Brinson Scott
1:03.44
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
24.
11
Martin Laupola
1:03.54
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
25.
10
Cole Boster
1:03.94
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
26.
9
James Duane
1:04.04
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Nathaniel Doyle
1:04.04
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
28.
9
Marcos Pina
1:04.33
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
29.
9
Mitchell Walker
1:04.64
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
30.
10
Matthew Phillips
1:05.52
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
31.
9
Ethan Foster
1:06.74
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
32.
9
Andrew Davis
1:06.94
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
33.
9
Diego Becerra
1:07.14
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
34.
10
Tristin Kohler
1:07.64
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
35.
10
Love Lynx
1:08.74
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
36.
11
Jacob Ilten
1:09.14
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
37.
12
Sam Cutting
1:09.24
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
38.
10
Sam Willis
1:09.34
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
39.
9
Bryce Kondziela
1:09.64
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Quincey Smith
1:09.64
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
41.
9
Jaxon Wallace
1:11.14
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
42.
9
Juan Rios
1:12.74
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
43.
9
Jacob Hermant
1:16.14
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
44.
9
Brandon Knott
1:18.34
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
45.
11
Bryson Lexow
1:20.14
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
400 Meters - Relay Split
1.
9
Austin Boster
51.2h
Apr 15
Crater Classic
2.
12
Victor Mitchell
51.5h
PR
Mar 18
Medford Rotary Relays
3.
11
Ty Boster
51.8h
PR
Apr 29
68th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
4.
10
Reed Hungerford
52.8h
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
5.
9
Keegan Losinski
52.9h
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
6.
11
Chase Cota
53.8h
PR
Apr 19
South Medford @ Willamette
7.
10
Adam Nanez
55.5h
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
11
Luke Ramirez
55.5h
Mar 18
Medford Rotary Relays
9.
11
Kaleb Franklin
56.3h
PR
Apr 19
South Medford @ Willamette
10.
12
Dylan Wilson
56.7h
PR
Apr 19
South Medford @ Willamette
11.
12
Justin Tiger
58.6h
Apr 5
South Eugene @ South Medford
12.
9
Marcos Pina
59.5h
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
13.
10
Johan Jordaan
1:01.1h
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
14.
9
Ethan Foster
1:01.7h
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
800 Meters
1.
11
Luke Ramirez
1:58.0h
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
2.
11
Ty Boster
1:58.11
May 13
6A-6 SWC District Championships
3.
10
Reed Hungerford
2:01.58
May 13
6A-6 SWC District Championships
4.
9
Joby Evanow
2:05.71
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
5.
10
Caden Munroe
2:07.53
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
6.
10
Alexandro Villa
2:10.78
Apr 19
South Medford @ Willamette
7.
9
Marcos Pina
2:12.47
Apr 19
South Medford @ Willamette
8.
9
Truett Bostwick
2:12.61
Apr 19
South Medford @ Willamette
9.
10
Johan Jordaan
2:17.37
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
10.
12
Justin Tiger
2:18.51
Apr 12
South Medford @ Roseburg
11.
10
Brinson Scott
2:20.0h
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
12.
9
Sam Marshall
2:26.44
PR
Apr 19
South Medford @ Willamette
13.
10
Love Lynx
2:37.98
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
14.
9
Bryce Kondziela
2:39.08
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
1500 Meters
1.
11
Luke Ramirez
4:03.27
May 20
OSAA 6A State Championships
2.
10
Reed Hungerford
4:14.27
Apr 29
68th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
3.
9
Joby Evanow
4:16.47
PR
Apr 29
68th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
4.
11
Ty Boster
4:23.6h
Apr 15
Crater Classic
5.
9
Truett Bostwick
4:29.3h
Apr 15
Crater Classic
6.
12
Joel Centeno
4:34.30
Apr 29
68th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
7.
10
Caden Munroe
4:37.62
PR
Apr 29
68th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
8.
9
Peyton Shepard
4:40.9h
Apr 5
South Eugene @ South Medford
9.
9
Aaron Ballew
4:42.95
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
10.
9
Andrew Davis
4:44.50
PR
Apr 22
Medford Distance Carnival
11.
9
Ethan Foster
4:46.2h
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
12.
10
Johan Jordaan
4:48.57
PR
Apr 19
South Medford @ Willamette
13.
9
Marcos Pina
4:56.70
Apr 19
South Medford @ Willamette
14.
9
Sam Marshall
5:00.67
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
15.
12
Justin Tiger
5:03.30
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
16.
10
Brinson Scott
5:05.7h
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
17.
9
Jaxon Wallace
5:09.05
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
18.
9
Diego Becerra
5:15.56
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
19.
10
Love Lynx
5:15.8h
Apr 5
South Eugene @ South Medford
20.
9
Bryce Kondziela
5:16.6h
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
21.
9
Alai Manzano
5:24.01
Apr 12
South Medford @ Roseburg
22.
11
Jacob Ilten
5:47.28
Mar 22
South Medford @ North Medford
23.
9
Juan Rios
6:09.5h
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
1 Mile
1.
10
Reed Hungerford
4:39.45
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
2.
9
Joby Evanow
4:41.75
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
3000 Meters
1.
11
Luke Ramirez
9:01.8h
Apr 8
Jim Robinson Twilight Invitational
2.
9
Truett Bostwick
9:14.5h
Apr 15
Crater Classic
3.
9
Joby Evanow
9:45.1h
PR
Apr 15
Crater Classic
4.
10
Johan Jordaan
9:46.8h
PR
Apr 15
Crater Classic
5.
12
Joel Centeno
9:48.86
May 12
6A-6 SWC District Championships
6.
11
Ty Boster
9:56.4h
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
7.
9
Ethan Foster
10:16.78
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
8.
10
Caden Munroe
10:25.20
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
9.
9
Andrew Davis
10:50.73
PR
Apr 19
South Medford @ Willamette
10.
10
Love Lynx
11:07.77
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
11.
9
Aaron Ballew
11:09.99
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
12.
9
Bryce Kondziela
11:10.12
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
13.
9
Sam Marshall
11:18.47
PR
Apr 22
Medford Distance Carnival
14.
9
Jaxon Wallace
11:34.19
Apr 22
Medford Distance Carnival
15.
9
Diego Becerra
11:54.62
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
16.
11
Jacob Ilten
12:11.30
Apr 19
South Medford @ Willamette
110m Hurdles - 39"
1.
11
Blaine Johnson
15.20
May 13
6A-6 SWC District Championships
2.
12
Mauka Manuwai
15.99
PR
Apr 15
Crater Classic
3.
9
James Duane
16.90
Apr 29
68th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
4.
11
Aidan Lohr
17.09
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
5.
11
Anthony Figueroa
17.24c
Mar 22
South Medford @ North Medford
6.
12
Tim Ingledew
17.64
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
7.
10
Jared Buckman
18.24c
Mar 22
South Medford @ North Medford
8.
9
Trevor Foster
19.02
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
300m Hurdles - 36"
1.
12
Mauka Manuwai
41.95
PR
May 13
6A-6 SWC District Championships
2.
11
Blaine Johnson
42.20
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
3.
12
Tim Ingledew
43.84
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
4.
10
Jared Buckman
44.44c
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
5.
11
Anthony Figueroa
46.39
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
6.
11
Aidan Lohr
46.63
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
7.
9
Spencer Fowler
47.87
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
8.
9
Trevor Foster
48.66
Mar 22
South Medford @ North Medford
4x100 Relay
1.
Victor Mitchell
Chase Cota
Austin Boster
Malik Polk
43.98
May 13
6A-6 SWC District Championships
2.
Dylan Wilson
Chase Cota
Austin Boster
Victor Mitchell
44.40
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
3.
Chase Cota
Victor Mitchell
Austin Boster
Malik Polk
44.48
Apr 5
South Eugene @ South Medford
4.
Kaleb Franklin
Victor Mitchell
Austin Boster
Malik Polk
44.65
Apr 15
Crater Classic
5.
Austin Boster
Dylan Wilson
Malik Polk
Riley Martin
44.82
Mar 18
Medford Rotary Relays
Kaleb Franklin
Chase Cota
Dylan Wilson
Victor Mitchell
44.82
Apr 19
South Medford @ Willamette
7.
Kaleb Franklin
Chase Cota
Austin Boster
Malik Polk
44.85
Apr 12
South Medford @ Roseburg
8.
Relay Team
44.99
Apr 8
Jim Robinson Twilight Invitational
9.
Chase Cota
Malik Polk
Kaleb Franklin
Victor Mitchell
45.08
Apr 8
Jim Robinson Twilight Invitational
10.
Malik Polk
Chase Cota
Kaleb Franklin
Austin Boster
45.18
Apr 29
68th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
11.
Dylan Wilson
Peyton Shipley
Victor Mitchell
Nathaniel Doyle
45.71
Apr 12
South Medford @ Roseburg
12.
Dylan Wilson
Daniel Johnson
Nathaniel Doyle
Adam Nanez
46.44
Mar 22
South Medford @ North Medford
13.
Austin Boster
Cole Boster
Keegan Losinski
Adam Nanez
46.59
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
14.
Dylan Wilson
Nathaniel Doyle
Adam Nanez
Spencer Fowler
47.19
Apr 5
South Eugene @ South Medford
15.
Austin Boster
Keegan Losinski
Nathaniel Doyle
Adam Nanez
47.22
Apr 19
South Medford @ Willamette
16.
Daniel Johnson
Adam Nanez
Nathaniel Doyle
Ethan Lamb
48.45
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
17.
Nathaniel Doyle
Adam Nanez
Daniel Johnson
Cj Wisely
48.50
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
18.
Daniel Johnson
Alex Greeny
Cj Wisely
Adam Nanez
48.71
Apr 12
South Medford @ Roseburg
19.
Spencer Fowler
Matthew Phillips
Cj Wisely
Alex Greeny
52.34
Mar 22
South Medford @ North Medford
4x200 Relay -
1.
Victor Mitchell
Riley Martin
Malik Polk
Dylan Wilson
1:36.67
Mar 18
Medford Rotary Relays
4x400 Relay
1.
Keegan Losinski
Ty Boster
Austin Boster
Victor Mitchell
3:26.91
May 20
OSAA 6A State Championships
2.
Victor Mitchell
Ty Boster
Keegan Losinski
Austin Boster
3:28.97
Apr 29
68th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
3.
Austin Boster
Ty Boster
Victor Mitchell
Luke Ramirez
3:31.61
Mar 18
Medford Rotary Relays
4.
Austin Boster
Victor Mitchell
Keegan Losinski
Ty Boster
3:34.2h
Apr 8
Jim Robinson Twilight Invitational
5.
Austin Boster
Keegan Losinski
Reed Hungerford
Adam Nanez
3:34.25
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
6.
Austin Boster
Ty Boster
Keegan Losinski
Victor Mitchell
3:34.71
Apr 12
South Medford @ Roseburg
7.
Austin Boster
Victor Mitchell
Reed Hungerford
Keegan Losinski
3:36.36
Apr 5
South Eugene @ South Medford
8.
Austin Boster
Adam Nanez
Keegan Losinski
Reed Hungerford
3:36.85
Apr 19
South Medford @ Willamette
9.
Reed Hungerford
Luke Ramirez
Keegan Losinski
Ty Boster
3:37.72
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
10.
Chase Cota
Dylan Wilson
Victor Mitchell
Ty Boster
3:38.62
Apr 19
South Medford @ Willamette
11.
Luke Ramirez
Reed Hungerford
Truett Bostwick
Brinson Scott
3:49.16
Apr 12
South Medford @ Roseburg
12.
Daniel Johnson
Cj Wisely
Adam Nanez
Alex Greeny
3:49.90
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
13.
Johan Jordaan
Marcos Pina
Ethan Foster
Justin Tiger
3:54.16
Apr 5
South Eugene @ South Medford
14.
Cj Wisely
Jacob McClure
Daniel Johnson
Arturo Veloz
3:54.42
Mar 22
South Medford @ North Medford
15.
9
Marcos Pina
Jaxon Wallace
Ethan Foster
Andrew Davis
3:55.45
Apr 19
South Medford @ Willamette
16.
Truett Bostwick
Johan Jordaan
Andrew Davis
Caden Munroe
3:56.69
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
17.
Chase Cota
Dylan Wilson
Nathaniel Doyle
Alex Greeny
3:57.16
Apr 12
South Medford @ Roseburg
18.
Cj Wisely
Daniel Johnson
Adam Nanez
Ethan Lamb
3:57.31
Apr 12
South Medford @ Roseburg
19.
Dylan Wilson
Chase Cota
Alex Greeny
Jacob McClure
4:00.94
Apr 5
South Eugene @ South Medford
20.
Caden Munroe
Coi Holloway
Jaxon Wallace
Alai Manzano
4:05.36
Mar 22
South Medford @ North Medford
21.
Aaron Ballew
Marcos Pina
Andrew Davis
Justin Tiger
4:06.51
Apr 12
South Medford @ Roseburg
22.
Brinson Scott
Aaron Ballew
Jaxon Wallace
Sam Marshall
4:08.74
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
23.
Sam Cutting
Martin Laupola
Trent Snyder
Hayden Tanzi
4:10.39
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
24.
Bryce Kondziela
Juan Rios
Brinson Scott
Josue Centeno
4:11.94
Apr 19
South Medford @ Willamette
25.
Joby Evanow
Truett Bostwick
Alexandro Villa
Arturo Veloz
4:18.87
Apr 19
South Medford @ Willamette
26.
Alex Greeny
Cj Wisely
Daniel Johnson
Ethan McPherson
4:18.92
Apr 19
South Medford @ Willamette
4x800 Relay
1.
Ty Boster
Austin Boster
Reed Hungerford
Luke Ramirez
8:24.81
Mar 18
Medford Rotary Relays
2.
Joby Evanow
Johan Jordaan
Caden Munroe
Justin Tiger
9:14.18
Mar 18
Medford Rotary Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Joel Centeno
Caden Munroe
Joby Evanow
Truett Bostwick
11:51.33
Mar 18
Medford Rotary Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Jared Buckman
Anthony Figueroa
Blaine Johnson
Sam Cutting
51.85
Mar 18
Medford Rotary Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Trent Snyder
47' 5
Apr 15
Crater Classic
2.
12
Sam Cutting
45' 11
PR
May 13
6A-6 SWC District Championships
3.
10
Sam Willis
39' 11.5
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
4.
12
Michael Collins-Moore
39' 11.25
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
5.
11
Bryson Lexow
39' 5
PR
Apr 22
Medford Distance Carnival
6.
11
Martin Laupola
38' 9.75
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
7.
10
Cole Boster
38' 6
Mar 22
South Medford @ North Medford
8.
12
Marvin Aguon
36' 5.5
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
9.
12
Mauka Manuwai
35' 8.75
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
10.
12
Riley Martin
34' 2
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11.
9
Jacob Hermant
32' 8.75
Apr 5
South Eugene @ South Medford
12.
12
Ethan McPherson
32' 2
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
13.
11
Travis Fugate
32' 0
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
14.
10
Landon Main
31' 8
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
15.
9
Keegan Losinski
31' 3
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
16.
9
Brandon Knott
30' 8.25
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
17.
10
Max Johnson
30' 7.5
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
18.
10
James Hubbert
30' 7.25
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
19.
11
Dylan Davis
30' 7
Mar 22
South Medford @ North Medford
20.
10
Alexandro Villa
30' 4
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
21.
12
Victor Mitchell
27' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
22.
9
Andrew Davis
27' 1
PR
Apr 19
South Medford @ Willamette
23.
12
Dylan Wilson
27' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
24.
11
Malik Polk
26' 7
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Luke Ramirez
26' 7
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
26.
9
Austin Boster
26' 4
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
27.
10
Johan Jordaan
26' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Cormac Webb
26' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
29.
12
Justin Tiger
25' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
30.
11
Nick Houston
25' 2
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
31.
10
Tristin Kohler
25' 1
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
32.
11
Arturo Veloz
24' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
33.
9
Spencer Fowler
24' 7
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Peyton Shipley
24' 7
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
35.
10
Matthew Phillips
24' 1
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
36.
9
Mitchell Walker
23' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
37.
9
Trevor Foster
23' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
38.
9
Quincey Smith
23' 7
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
39.
10
Jared Buckman
23' 4
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
40.
9
James Duane
22' 5
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
41.
12
Alex Greeny
22' 1
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
42.
11
Jacob Ilten
21' 9
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Marcos Pina
21' 9
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
44.
10
Nathaniel Doyle
21' 2
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
45.
10
Brinson Scott
21' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
46.
10
Daniel Johnson
20' 3
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
47.
9
Jacob McClure
20' 1
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
48.
11
Ethan Lamb
20' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Blaine Johnson
20' 0
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Josue Centeno
20' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Anthony Figueroa
20' 0
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Hayden Tanzi
20' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Joel Centeno
20' 0
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Caden Munroe
20' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Kaleb Franklin
20' 0
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
56.
10
Love Lynx
19' 11
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
57.
9
Aaron Ballew
19' 6
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
58.
10
Cj Wisely
19' 5
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
59.
9
Jaxon Wallace
18' 3
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
60.
9
Diego Becerra
17' 11
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
61.
9
Peyton Shepard
17' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Juan Rios
17' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
63.
9
Ethan Foster
16' 1
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Reed Hungerford
16' 1
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
65.
9
Bryce Kondziela
14' 2
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
Discus - 1.6kg
1.
10
Cole Boster
146' 1
PR
May 12
6A-6 SWC District Championships
2.
11
Martin Laupola
137' 7
PR
May 12
6A-6 SWC District Championships
3.
12
Sam Cutting
130' 4
Mar 22
South Medford @ North Medford
4.
11
Trent Snyder
128' 7
PR
Apr 29
68th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
5.
9
Keegan Losinski
116' 0
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
6.
10
Max Johnson
105' 6
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
7.
11
Hayden Tanzi
104' 11
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
8.
11
Bryson Lexow
101' 7
Apr 22
Medford Distance Carnival
9.
11
Travis Fugate
101' 1
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
10.
11
Dylan Davis
95' 5
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
11.
12
Michael Collins-Moore
95' 4
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
12.
11
Nick Houston
94' 7
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
13.
9
Jacob Hermant
93' 9
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
14.
10
Tristin Kohler
87' 9
Apr 19
South Medford @ Willamette
15.
12
Marvin Aguon
85' 5
PR
Apr 19
South Medford @ Willamette
16.
10
Landon Main
83' 11
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
17.
9
Quincey Smith
80' 6
Apr 12
South Medford @ Roseburg
18.
10
James Hubbert
73' 11
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
19.
10
Sam Willis
73' 9
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
Javelin - 800g
1.
11
Trent Snyder
157' 11
May 13
6A-6 SWC District Championships
2.
12
Mauka Manuwai
138' 6
PR
May 13
6A-6 SWC District Championships
3.
11
Hayden Tanzi
138' 1
PR
Apr 8
Jim Robinson Twilight Invitational
4.
11
Nick Houston
134' 0
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
5.
10
Sam Willis
124' 2
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
6.
11
Martin Laupola
119' 7
Apr 5
South Eugene @ South Medford
7.
10
Tristin Kohler
119' 5
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
8.
9
Brandon Knott
112' 0
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
9.
9
Keegan Losinski
101' 6
PR
Mar 18
Medford Rotary Relays
10.
9
Trevor Foster
94' 5
Apr 5
South Eugene @ South Medford
High Jump
1.
11
Peyton Shipley
6' 3
PR
May 13
6A-6 SWC District Championships
2.
11
Micah DeBoer
5' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Arturo Veloz
5' 8
Apr 12
South Medford @ Roseburg
4.
11
Ethan Lamb
5' 6
Apr 5
South Eugene @ South Medford
12
Riley Martin
5' 6
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
6.
10
Cormac Webb
5' 4
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
7.
9
James Duane
5' 2
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
9
Peyton Shepard
5' 2
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Anthony Figueroa
5' 2
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
10.
9
Trevor Foster
5' 0
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
9
Jacob McClure
5' 0
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
11
Trent Snyder
5' 0
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Ethan McPherson
5' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Dylan Wilson
5' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
15.
9
Austin Boster
4' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Alexandro Villa
4' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Joel Centeno
4' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Keegan Losinski
4' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Jared Buckman
4' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Sam Willis
4' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
21.
10
Johan Jordaan
4' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Justin Tiger
4' 8
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
23.
10
Cole Boster
4' 6
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Cj Wisely
4' 6
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
25.
9
Spencer Fowler
4' 4
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Nick Houston
4' 4
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Quincey Smith
4' 4
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Nathaniel Doyle
4' 4
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Martin Laupola
4' 4
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
30.
12
Marvin Aguon
4' 2
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Caden Munroe
4' 2
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Tristin Kohler
4' 2
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Juan Rios
4' 2
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
34.
9
Brandon Knott
4' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Luke Ramirez
4' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Reed Hungerford
4' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Bryce Kondziela
4' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Andrew Davis
4' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Mauka Manuwai
4' 0
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Sam Cutting
4' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Daniel Johnson
4' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
42.
10
Landon Main
3' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Diego Becerra
3' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Aaron Ballew
3' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Jaxon Wallace
3' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
46.
9
Jacob Hermant
3' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Alai Manzano
3' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Marcos Pina
3' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Ethan Foster
3' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Love Lynx
3' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
51.
12
Michael Collins-Moore
3' 6
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Alex Greeny
3' 6
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
James Hubbert
3' 6
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Jacob Ilten
3' 6
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Bryson Lexow
3' 6
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11
Travis Fugate
3' 6
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Josue Centeno
3' 6
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
Pole Vault
1.
11
Micah DeBoer
10' 0
Mar 22
South Medford @ North Medford
2.
10
Brinson Scott
9' 6
Apr 5
South Eugene @ South Medford
3.
9
James Duane
9' 0
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
10
Cormac Webb
9' 0
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
5.
9
Spencer Fowler
8' 0
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
Long Jump
1.
11
Kaleb Franklin
21' 4.75
PR
Apr 29
68th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
2.
11
Malik Polk
21' 2
May 12
6A-6 SWC District Championships
3.
12
Riley Martin
20' 7.5
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
4.
11
Arturo Veloz
18' 5
Apr 19
South Medford @ Willamette
5.
9
Mitchell Walker
17' 5
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
10
Sam Willis
17' 5
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
7.
9
Trevor Foster
16' 10.75
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
8.
10
Matthew Phillips
16' 8.5
PR
Apr 19
South Medford @ Willamette
9.
10
Cormac Webb
15' 3
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
10.
12
Justin Tiger
15' 0
PR
Apr 19
South Medford @ Willamette
Triple Jump
1.
9
Keegan Losinski
39' 8.75
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
2.
9
Mitchell Walker
38' 9.75
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
3.
11
Arturo Veloz
37' 10
Apr 15
Crater Classic
4.
11
Micah DeBoer
35' 5.25
Apr 5
South Eugene @ South Medford
5.
10
Matthew Phillips
32' 9
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
6.
9
Trevor Foster
31' 11.25
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
Womens
100 Meters
1.
12
Aubrie Johnson
13.06
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
2.
11
Jayda Willis
13.40
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
3.
10
Hannah Wilkinson
13.85
PR
Apr 15
Crater Classic
4.
9
Jasmine Sweitzer
14.22
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
5.
12
Megan DeMaria
14.25
Apr 19
South Medford @ Willamette
6.
10
Skylar Farmer
14.34
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
7.
12
Meghan Russell
14.51
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
8.
10
Ella Purdy
14.74
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9.
10
Phoebe Larson
15.04
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10.
10
Halle Gebhart
15.24
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11.
11
Allison Meza
15.44
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Emily Kinzig
15.44
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
13.
10
Ella Bloom
15.54
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
14.
9
Mataya Trumbly
15.64
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Lydia Scott
15.64
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
16.
12
Willow Smith
15.74
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
17.
9
McKenna Prince
15.94
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
18.
10
Lainey Smyth
16.04
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
19.
9
Kit Lance
16.05
Mar 22
South Medford @ North Medford
20.
10
Deanndria Shields
16.14
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
21.
10
Vanessa Ruiz
16.24
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
22.
10
Bailey Courson
16.34
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Gracie Reichenbach
16.34
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
24.
9
Gabi Wisnovsky
17.14
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
25.
10
Abby Burton
17.34
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
26.
12
Paige Rosenberg
17.64
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
27.
9
Sydney Greenfield
17.74
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
28.
10
Kayla Cox
20.34
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
200 Meters
1.
12
Aubrie Johnson
27.82
PR
Apr 29
68th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
2.
12
Megan DeMaria
28.54
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
3.
11
Jayda Willis
28.56
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
4.
10
Ella Purdy
29.16
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
5.
10
Hannah Wilkinson
29.52
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
6.
9
Jasmine Sweitzer
30.64
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
7.
11
Hailey McClenathan
33.98
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
400 Meters
1.
12
Megan DeMaria
1:03.91
May 12
6A-6 SWC District Championships
2.
10
Ella Purdy
1:05.67
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
3.
11
Hailey McClenathan
1:07.25
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
4.
12
Aubrie Johnson
1:07.78
PR
Apr 19
South Medford @ Willamette
5.
10
Skylar Farmer
1:10.04
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
6.
12
Lydia Scott
1:10.54
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Meghan Russell
1:10.54
May 12
6A-6 SWC District Championships
8.
10
Deanndria Shields
1:13.04
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9.
9
Mataya Trumbly
1:13.34
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10.
9
Jasmine Sweitzer
1:13.44
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11.
9
Gabi Wisnovsky
1:14.24
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12.
12
Willow Smith
1:14.54
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
13.
12
Emily Kinzig
1:15.14
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
14.
10
Hannah Wilkinson
1:15.64
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
15.
10
Vanessa Ruiz
1:18.54
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
16.
11
Jayda Willis
1:19.04
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
17.
9
Gracie Reichenbach
1:19.34
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
18.
9
Kit Lance
1:20.64
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
19.
10
Ella Bloom
1:21.04
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
20.
10
Phoebe Larson
1:22.84
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
21.
9
McKenna Prince
1:23.64
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
22.
10
Bailey Courson
1:23.74
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
23.
10
Lainey Smyth
1:24.14
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
24.
9
Mikayla Smith
1:26.74
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
25.
10
Abby Burton
1:28.14
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
26.
9
Gillian McPheeters
1:28.54
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
400 Meters - Relay Split
1.
12
Aubrie Johnson
1:04.0h
PR
Apr 15
Crater Classic
2.
12
Lydia Scott
1:04.5h
PR
Apr 15
Crater Classic
3.
12
Megan DeMaria
1:05.0h
Mar 18
Medford Rotary Relays
4.
10
Deanndria Shields
1:07.8h
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
10
Ella Purdy
1:07.8h
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
6.
10
Hannah Wilkinson
1:09.5h
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
7.
9
Gabi Wisnovsky
1:09.7h
Apr 5
South Eugene @ South Medford
8.
12
Emily Kinzig
1:10.7h
Apr 5
South Eugene @ South Medford
9.
9
Mataya Trumbly
1:11.0h
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
10.
12
Meghan Russell
1:12.0h
PR
Mar 18
Medford Rotary Relays
11.
10
Abby Burton
1:22.2h
Apr 5
South Eugene @ South Medford
800 Meters
1.
12
Lydia Scott
2:27.1h
PR
Apr 15
Crater Classic
2.
10
Deanndria Shields
2:29.36
May 12
6A-6 SWC District Championships
3.
11
Jazmin Duncan
2:33.6h
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
4.
9
Gabi Wisnovsky
2:34.50
Apr 12
South Medford @ Roseburg
5.
12
Emily Kinzig
2:35.78
PR
May 12
6A-6 SWC District Championships
6.
12
Willow Smith
2:48.18
Mar 22
South Medford @ North Medford
7.
10
Abby Burton
3:01.83
Apr 5
South Eugene @ South Medford
1500 Meters
1.
12
Lydia Scott
4:53.40
PR
May 13
6A-6 SWC District Championships
2.
11
Jazmin Duncan
5:00.70
PR
May 13
6A-6 SWC District Championships
3.
9
Gabi Wisnovsky
5:14.1h
Apr 8
Jim Robinson Twilight Invitational
4.
10
Deanndria Shields
5:19.2h
Apr 15
Crater Classic
5.
9
Mataya Trumbly
5:30.19
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
6.
12
Emily Kinzig
5:30.84
Apr 12
South Medford @ Roseburg
7.
12
Willow Smith
5:54.9h
Apr 5
South Eugene @ South Medford
8.
10
Abby Burton
5:59.6h
Apr 5
South Eugene @ South Medford
9.
9
Mikayla Smith
6:20.81
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
1 Mile
1.
9
Gabi Wisnovsky
5:40.66
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
2.
10
Abby Burton
6:16.41
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
3000 Meters
1.
12
Lydia Scott
10:28.70
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
2.
11
Jazmin Duncan
10:35.90
PR
May 12
6A-6 SWC District Championships
3.
9
Gabi Wisnovsky
11:22.1h
Apr 15
Crater Classic
4.
10
Deanndria Shields
11:46.29
Apr 12
South Medford @ Roseburg
5.
9
Mataya Trumbly
11:50.57
PR
Apr 29
68th Annual Grants Pass Rotary Invitational Meet
6.
12
Willow Smith
12:35.13
Mar 22
South Medford @ North Medford
7.
10
Abby Burton
12:42.42
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
8.
9
Mikayla Smith
13:50.4h
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
100m Hurdles - 33"
1.
10
Skylar Farmer
17.38
May 13
6A-6 SWC District Championships
2.
10
Phoebe Larson
17.62
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
3.
10
Ella Bloom
18.95
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
4.
9
McKenna Prince
19.00
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
5.
12
Logan Billy
19.08
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
300m Hurdles - 30"
1.
10
Skylar Farmer
51.54c
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
2.
10
Phoebe Larson
53.94c
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
3.
9
McKenna Prince
55.59
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
4.
10
Ella Bloom
58.41
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
4x100 Relay
1.
Aubrie Johnson
Megan DeMaria
Jayda Willis
Hannah Wilkinson
53.40
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
2.
Aubrie Johnson
Megan DeMaria
Jayda Willis
Ella Purdy
53.75
May 13
6A-6 SWC District Championships
3.
Ella Purdy
Vanessa Ruiz
Meghan Russell
Jayda Willis
54.10
Mar 22
South Medford @ North Medford
4.
Megan DeMaria
Aubrie Johnson
Jasmine Sweitzer
Hannah Wilkinson
54.37
Mar 18
Medford Rotary Relays
5.
Aubrie Johnson
Megan DeMaria
Hannah Wilkinson
Jasmine Sweitzer
54.84
Mar 22
South Medford @ North Medford
6.
Megan DeMaria
Aubrie Johnson
Jayda Willis
Hannah Wilkinson
54.94c
Apr 5
South Eugene @ South Medford
7.
Hannah Wilkinson
Ella Purdy
Jasmine Sweitzer
Phoebe Larson
55.22
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
8.
Aubrie Johnson
Ella Purdy
Jayda Willis
Hannah Wilkinson
55.51
Apr 12
South Medford @ Roseburg
9.
Aubrie Johnson
Megan DeMaria
Jayda Willis
Meghan Russell
55.59
Apr 19
South Medford @ Willamette
10.
Meghan Russell
Lainey Smyth
Vanessa Ruiz
Phoebe Larson
56.44c
Apr 5
South Eugene @ South Medford
11.
Hannah Wilkinson
Ella Purdy
Jasmine Sweitzer
McKenna Prince
57.09
Apr 19
South Medford @ Willamette
12.
Hannah Wilkinson
Jasmine Sweitzer
Hailey McClenathan
McKenna Prince
58.27
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
13.
Hailey McClenathan
Ella Purdy
Jasmine Sweitzer
Lainey Smyth
58.40
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
4x200 Relay -
1.
Megan DeMaria
Aubrie Johnson
Jasmine Sweitzer
Hannah Wilkinson
1:57.79
Mar 18
Medford Rotary Relays
4x400 Relay
1.
Ella Purdy
Lydia Scott
Aubrie Johnson
Megan DeMaria
4:21.8h
Apr 15
Crater Classic
2.
Hannah Wilkinson
Meghan Russell
Jasmine Sweitzer
Hailey McClenathan
4:35.53
Apr 12
South Medford @ Roseburg
3.
Ella Purdy
Deanndria Shields
Mataya Trumbly
Jasmine Sweitzer
4:37.33
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
4.
Megan DeMaria
Aubrie Johnson
Ella Purdy
Hannah Wilkinson
4:38.65
Mar 18
Medford Rotary Relays
5.
Aubrie Johnson
Ella Purdy
Lydia Scott
Megan DeMaria
4:42.60
Mar 22
South Medford @ North Medford
6.
Gabi Wisnovsky
Jazmin Duncan
Emily Kinzig
Mataya Trumbly
4:44.54
Apr 12
South Medford @ Roseburg
7.
Hannah Wilkinson
Jayda Willis
Meghan Russell
Jasmine Sweitzer
4:50.02
Apr 5
South Eugene @ South Medford
8.
Ella Purdy
Deanndria Shields
Gabi Wisnovsky
Mataya Trumbly
4:50.53
Apr 19
South Medford @ Willamette
9.
Deanndria Shields
Emily Kinzig
Gabi Wisnovsky
Abby Burton
4:52.65
Apr 5
South Eugene @ South Medford
10.
Meghan Russell
Jasmine Sweitzer
Mataya Trumbly
Deanndria Shields
4:57.20
Mar 22
South Medford @ North Medford
11.
Aubrie Johnson
Ella Purdy
Lydia Scott
Jayda Willis
5:00.08
Apr 12
South Medford @ Roseburg
12.
Hannah Wilkinson
Hailey McClenathan
Jasmine Sweitzer
McKenna Prince
5:05.96
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
4x800 Relay
1.
Lydia Scott
Deanndria Shields
Willow Smith
Gabi Wisnovsky
10:38.20
Mar 18
Medford Rotary Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Jazmin Duncan
Emily Kinzig
Ella Purdy
Willow Smith
14:39.23
Mar 18
Medford Rotary Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Skylar Farmer
Ella Bloom
Phoebe Larson
Aubrie Johnson
57.25
Mar 18
Medford Rotary Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Allison Meza
29' 4.5
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
2.
12
Paige Rosenberg
26' 1.25
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
3.
10
Kayla Cox
25' 1.75
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
4.
12
Aubrie Johnson
21' 8
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
5.
9
Gillian McPheeters
21' 7.5
Mar 18
Medford Rotary Relays
6.
12
Megan DeMaria
21' 0
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
7.
9
Sydney Greenfield
20' 1.5
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
8.
12
Willow Smith
19' 0
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9.
9
McKenna Prince
18' 3
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10.
10
Abby Burton
18' 2
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
11.
12
Emily Kinzig
18' 0
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Ella Bloom
18' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
13.
9
Jasmine Sweitzer
17' 7
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
14.
10
Vanessa Ruiz
17' 6
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
15.
12
Meghan Russell
16' 11
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
16.
10
Halle Gebhart
16' 6
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Lydia Scott
16' 6
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
18.
9
Mikayla Smith
16' 5
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
19.
10
Ella Purdy
16' 4
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
20.
9
Kit Lance
16' 2
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
21.
10
Hannah Wilkinson
15' 5
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
22.
10
Phoebe Larson
15' 4
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
23.
10
Lainey Smyth
15' 2
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
24.
10
Skylar Farmer
14' 9
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
25.
11
Jayda Willis
14' 7
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
26.
10
Bailey Courson
14' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
27.
10
Deanndria Shields
13' 7
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
28.
9
Mataya Trumbly
13' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
Discus - 1kg
1.
12
Paige Rosenberg
79' 8
PR
Mar 18
Medford Rotary Relays
2.
10
Kayla Cox
79' 6
PR
Apr 8
Jim Robinson Twilight Invitational
3.
9
Gillian McPheeters
56' 8
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
4.
12
Samantha Mancuso
52' 10
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
5.
9
Sydney Greenfield
52' 7
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
Javelin - 600g
1.
11
Allison Meza
82' 2
Apr 8
Jim Robinson Twilight Invitational
2.
10
Kayla Cox
68' 1
PR
Apr 15
Crater Classic
High Jump
1.
12
Logan Billy
4' 8
Apr 5
South Eugene @ South Medford
10
Skylar Farmer
4' 8
Mar 18
Medford Rotary Relays
3.
11
Allison Meza
4' 6
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Mataya Trumbly
4' 6
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
5.
12
Megan DeMaria
4' 4
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
6.
10
Vanessa Ruiz
4' 2
PR
Mar 22
South Medford @ North Medford
10
Lainey Smyth
4' 2
PR
Apr 5
South Eugene @ South Medford
8.
10
Halle Gebhart
4' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Aubrie Johnson
4' 0
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10.
9
Kit Lance
3' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Meghan Russell
3' 10
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Gillian McPheeters
3' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Willow Smith
3' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Ella Bloom
3' 10
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
15.
12
Emily Kinzig
3' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Gracie Reichenbach
3' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Hannah Wilkinson
3' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Gabi Wisnovsky
3' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Ella Purdy
3' 8
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
20.
9
Jasmine Sweitzer
3' 4
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
21.
12
Paige Rosenberg
3' 2
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Bailey Courson
3' 2
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Abby Burton
3' 2
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Phoebe Larson
3' 2
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
McKenna Prince
3' 2
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
26.
10
Kayla Cox
3' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
10
Deanndria Shields
3' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
9
Sydney Greenfield
3' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
12
Lydia Scott
3' 0
PR
Mar 8
Panther Pentathlon Day 2
Pole Vault
1.
9
Kit Lance
6' 6
Apr 5
South Eugene @ South Medford
Long Jump
1.
10
Skylar Farmer
14' 1.5
Apr 15
Crater Classic
2.
10
Phoebe Larson
13' 0
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
3.
9
Gracie Reichenbach
12' 8.75
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
4.
12
Meghan Russell
12' 7.75
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
5.
10
Ella Bloom
12' 6.5
PR
Apr 19
South Medford @ Willamette
6.
10
Lainey Smyth
12' 5.5
Apr 5
South Eugene @ South Medford
7.
9
Mataya Trumbly
12' 3
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
10
Halle Gebhart
12' 3
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
9.
10
Vanessa Ruiz
11' 10.5
Apr 5
South Eugene @ South Medford
10.
11
Hailey McClenathan
11' 0.25
PR
Apr 26
Grants Pass @ South Medford
11.
10
Bailey Courson
10' 11.5
PR
Apr 19
South Medford @ Willamette
Triple Jump
1.
10
Lainey Smyth
29' 2
PR
Apr 21
Bob Newland Frosh/Soph
2.
10
Ella Bloom
28' 8
PR
Apr 8
Jim Robinson Twilight Invitational
3.
10
Halle Gebhart
27' 0.25
Apr 19
South Medford @ Willamette
4.
9
Gracie Reichenbach
26' 11.5
PR
May 5
Southern Oregon Hybrid JV Meet
5.
10
Vanessa Ruiz
26' 0.5
Mar 22
South Medford @ North Medford
6.
10
Phoebe Larson
25' 7.75
Mar 18
Medford Rotary Relays
7.
10
Bailey Courson
22' 0
PR
Apr 12
South Medford @ Roseburg
*Recent improvement