Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Colton Williams
11.35
PR
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
2.
9
Will Pelissier
11.97
May 13
WHSAA 2A East Regional
3.
11
Braedon Sersland
11.98
PR
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
4.
10
Jared Juergens
12.82
Apr 22
Dan Hansen Invitational
5.
10
Brock Michaud
12.89
PR
Apr 22
Dan Hansen Invitational
6.
12
Andrew Walker
12.99
PR
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
7.
12
Chris Alzheimer
13.21
PR
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
200 Meters
1.
12
Colton Williams
23.73
PR
May 20
WY WHSAA State 2A Meet
2.
9
Will Pelissier
24.58
May 6
Bull-Cat Invite
3.
12
August Dow
24.79
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
4.
9
Kyler Ostler
25.02
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
5.
10
Jared Juergens
25.75
May 6
Bull-Cat Invite
6.
10
Brock Michaud
27.00
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
400 Meters
1.
12
August Dow
53.42
PR
May 6
Bull-Cat Invite
2.
10
Jared Juergens
1:02.92
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
800 Meters
1.
10
Nathaniel Lydic
2:06.35
May 13
WHSAA 2A East Regional
2.
12
Robert Watson
2:14.73
PR
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
3.
10
Kobie Cummins
2:23.13
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
4.
-
Gabe Sweeney
2:27.12
PR
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
1600 Meters
1.
12
Robert Watson
4:53.22
PR
May 20
WY WHSAA State 2A Meet
2.
9
Billy Watson
5:11.12
May 13
WHSAA 2A East Regional
3.
-
Gabe Sweeney
5:24.42
PR
Apr 22
Dan Hansen Invitational
4.
10
Kobie Cummins
5:28.06
PR
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
3200 Meters
1.
12
Robert Watson
10:46.80
PR
Apr 22
Dan Hansen Invitational
2.
9
Billy Watson
11:09.59
PR
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
3.
10
Kobie Cummins
12:39.31
May 6
Bull-Cat Invite
110m Hurdles - 39"
1.
10
Liam Greenelsh
15.95
May 13
WHSAA 2A East Regional
2.
12
Tanner Warder
16.27
PR
May 20
WY WHSAA State 2A Meet
3.
9
Kyler Ostler
16.63
May 20
WY WHSAA State 2A Meet
4.
10
Kade Van Dyken
17.29
May 13
WHSAA 2A East Regional
300m Hurdles - 36"
1.
12
Tanner Warder
41.42
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
2.
9
Kyler Ostler
41.71
May 20
WY WHSAA State 2A Meet
3.
10
Liam Greenelsh
42.89
May 13
WHSAA 2A East Regional
4.
10
Kade Van Dyken
45.65
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
5.
10
Jack Nance
46.43
PR
May 6
Bull-Cat Invite
4x100 Relay
1.
Nathaniel Lydic
Liam Greenelsh
Will Pelissier
Colton Williams
45.58
May 20
WY WHSAA State 2A Meet
2.
Nathaniel Lydic
Kyler Ostler
Will Pelissier
Colton Williams
46.16
Apr 22
Dan Hansen Invitational
3.
Relay Team
47.12
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
4.
Brock Michaud
August Dow
Kade Van Dyken
Kyler Ostler
48.01
May 6
Bull-Cat Invite
4x400 Relay
1.
August Dow
Nathaniel Lydic
Tanner Warder
Colton Williams
3:33.07
May 13
WHSAA 2A East Regional
2.
Nathaniel Lydic
Liam Greenelsh
Tanner Warder
Colton Williams
3:40.25
Apr 22
Dan Hansen Invitational
3.
Relay Team
3:40.61
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
4.
Colton Williams
Tanner Warder
Liam Greenelsh
Kyler Ostler
3:48.32
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
5.
Will Pelissier
Kyler Ostler
Brock Michaud
Jack Nance
3:53.86
Apr 22
Dan Hansen Invitational
6.
Nathaniel Lydic
Kade Van Dyken
Will Pelissier
Brock Michaud
4:09.35
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
4x800 Relay
1.
Billy Watson
Robert Watson
Nathaniel Lydic
Kobie Cummins
9:00.47
Apr 22
Dan Hansen Invitational
2.
Nathaniel Lydic
Kobie Cummins
Robert Watson
Billy Watson
9:03.99
May 13
WHSAA 2A East Regional
3.
Kobie Cummins
Robert Watson
Billy Watson
Nathaniel Lydic
9:22.33
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
4.
Relay Team
9:29.30
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
Shot Put - 12lb
1.
12
Chris Alzheimer
47' 6.25
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
2.
10
Seth Mullinax
44' 8
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
3.
12
Jeremy Kruck
43' 4
PR
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
4.
10
Jaxon Parker
43' 3.75
May 6
Bull-Cat Invite
5.
11
Christian Strom
38' 9
PR
May 4
Little Goose Jump & Throw
6.
10
Ryan Johnson
35' 5
Apr 22
Dan Hansen Invitational
7.
11
Aidan McCurry
35' 4.5
PR
May 6
Bull-Cat Invite
8.
12
Andrew Walker
33' 7
PR
May 4
Little Goose Jump & Throw
9.
9
Peyton Etchechoury
27' 10
PR
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Jeremy Kruck
132' 9
PR
May 4
Little Goose Jump & Throw
2.
10
Seth Mullinax
123' 6
PR
May 4
Little Goose Jump & Throw
3.
12
Chris Alzheimer
110' 9
PR
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
4.
11
Christian Strom
107' 6
PR
May 4
Little Goose Jump & Throw
5.
10
Jaxon Parker
100' 0
PR
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
6.
10
Ryan Johnson
88' 0
PR
May 4
Little Goose Jump & Throw
7.
9
Peyton Etchechoury
60' 3
PR
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
8.
12
Andrew Walker
60' 2
PR
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
9.
11
Aidan McCurry
57' 8
PR
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
Discus - 1.6kg
1.
10
Seth Mullinax
132' 1
May 6
Bull-Cat Invite
2.
12
Jeremy Kruck
126' 0
PR
May 6
Bull-Cat Invite
3.
12
Chris Alzheimer
121' 10
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
4.
10
Jaxon Parker
106' 6
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
5.
11
Christian Strom
100' 0
PR
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
6.
11
Aidan McCurry
98' 11
PR
May 6
Bull-Cat Invite
7.
10
Ryan Johnson
83' 8
May 6
Bull-Cat Invite
8.
9
Peyton Etchechoury
75' 0
PR
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
9.
12
Andrew Walker
71' 6
PR
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
High Jump
1.
10
Kade Van Dyken
6' 0
May 20
WY WHSAA State 2A Meet
Long Jump
1.
9
Will Pelissier
19' 4.5
Apr 22
Dan Hansen Invitational
2.
12
Colton Bates
18' 11
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
3.
10
Brock Michaud
18' 2.5
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
4.
12
Colton Williams
18' 2
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
5.
10
Kade Van Dyken
17' 9
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
6.
10
Jack Nance
17' 3.75
PR
May 4
Little Goose Jump & Throw
7.
9
Kyler Ostler
16' 4.5
PR
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
8.
11
Braedon Sersland
16' 1.5
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
Triple Jump
1.
10
Liam Greenelsh
41' 11.25
May 13
WHSAA 2A East Regional
2.
12
Tanner Warder
40' 9.5
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
3.
9
Kyler Ostler
39' 3
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
4.
10
Jack Nance
36' 9.75
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
Womens
100 Meters
1.
10
Katie Lambert
13.07
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
2.
11
Baylee Clemens
13.12
PR
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
3.
12
Emily Blaney
13.73
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
4.
10
Delaney Walker
13.77
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
5.
11
Jill Mayer
14.02
PR
Apr 22
Dan Hansen Invitational
6.
11
Sydney Atkinson
14.08
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
7.
9
Sheridan Blackburn
14.17
PR
May 6
Bull-Cat Invite
8.
9
Jordan Frank
14.81
PR
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
9.
10
Shyan Davidson
15.27
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
10.
10
Jenny Trabert
15.42
PR
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
11.
11
Angel Fisher
16.03
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
200 Meters
1.
10
Katie Lambert
27.28
PR
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
2.
11
Jill Mayer
27.69
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
3.
11
Baylee Clemens
27.89
PR
May 20
WY WHSAA State 2A Meet
4.
10
Alisyn Hutton
29.01
PR
May 6
Bull-Cat Invite
5.
9
Sheridan Blackburn
29.45
PR
May 6
Bull-Cat Invite
6.
10
Delaney Walker
29.59
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
7.
10
Jenny Trabert
31.56
PR
Apr 22
Dan Hansen Invitational
8.
11
Angel Fisher
33.50
PR
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
400 Meters
1.
9
Jordan Frank
1:04.85
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
2.
9
Sheridan Blackburn
1:08.74
PR
May 6
Bull-Cat Invite
800 Meters
1.
9
Jordan Frank
2:32.38
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
2.
10
Mollie Watson
3:23.27
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
1600 Meters
1.
10
Mollie Watson
7:13.36
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
3200 Meters
1.
10
Reata Cook
14:09.53
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
2.
10
Mollie Watson
17:10.32
May 13
WHSAA 2A East Regional
100m Hurdles - 33"
1.
9
Madison Blaney
17.20
PR
May 20
WY WHSAA State 2A Meet
2.
11
Jill Mayer
17.33
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
300m Hurdles - 30"
1.
10
Katie Lambert
48.23
PR
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
2.
9
Madison Blaney
50.25
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
3.
10
Jenny Trabert
53.94
Apr 22
Dan Hansen Invitational
4x100 Relay
1.
Sydney Atkinson
Emily Blaney
Jill Mayer
Baylee Clemens
52.33
May 13
WHSAA 2A East Regional
2.
Jill Mayer
Emily Blaney
Sydney Atkinson
Baylee Clemens
52.59
May 6
Bull-Cat Invite
3.
Relay Team
52.75
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
4.
Alisyn Hutton
Jordan Frank
Jenny Trabert
Sheridan Blackburn
56.93
May 6
Bull-Cat Invite
4x400 Relay
1.
Madison Blaney
Baylee Clemens
Jordan Frank
Jenny Trabert
4:19.67
May 20
WY WHSAA State 2A Meet
2.
Baylee Clemens
Jordan Frank
Alisyn Hutton
Jenny Trabert
4:32.38
Apr 22
Dan Hansen Invitational
3.
Relay Team
4:32.72
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
4.
Sydney Atkinson
Baylee Clemens
Madison Blaney
Jordan Frank
4:34.39
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
4x800 Relay
1.
Madison Blaney
Reata Cook
Jordan Frank
Jenny Trabert
11:01.93
May 13
WHSAA 2A East Regional
2.
Madison Blaney
Jordan Frank
Jenny Trabert
Reata Cook
11:23.26
May 6
Bull-Cat Invite
3.
Shelby Atkinson
Jordan Frank
Carley Motsick
Jenny Trabert
12:07.44
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Shyan Davidson
34' 8.75
May 4
Little Goose Jump & Throw
2.
11
Amanda Anderson
31' 9
May 13
WHSAA 2A East Regional
3.
12
Abby Buckingham
31' 5.5
May 4
Little Goose Jump & Throw
Discus - 1kg
1.
12
Abby Buckingham
90' 2
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
2.
10
Shyan Davidson
83' 2
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
3.
11
Amanda Anderson
78' 5
PR
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
High Jump
1.
10
Alisyn Hutton
5' 0
PR
May 4
Little Goose Jump & Throw
2.
11
Sydney Atkinson
4' 10
PR
Apr 22
Dan Hansen Invitational
3.
9
Madison Blaney
4' 8
PR
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
4.
9
Carley Motsick
4' 5
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
Long Jump
1.
10
Katie Lambert
16' 10.75
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
2.
10
Alisyn Hutton
16' 0
PR
May 4
Little Goose Jump & Throw
3.
12
Emily Blaney
15' 10
May 4
Little Goose Jump & Throw
4.
11
Sydney Atkinson
15' 5
PR
May 4
Little Goose Jump & Throw
5.
11
Jill Mayer
14' 9
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
6.
11
Amanda Anderson
14' 1.5
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
7.
9
Jordan Frank
13' 7.5
PR
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
8.
9
Madison Blaney
13' 5.5
PR
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
9.
9
Shelby Atkinson
12' 7.5
PR
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
10.
9
Carley Motsick
12' 4.5
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
Triple Jump
1.
10
Katie Lambert
35' 0.25
May 13
WHSAA 2A East Regional
2.
11
Jill Mayer
33' 11.5
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
3.
11
Sydney Atkinson
33' 10
PR
May 13
WHSAA 2A East Regional
4.
12
Emily Blaney
33' 2.5
May 13
WHSAA 2A East Regional
5.
9
Jordan Frank
29' 8.75
Apr 29
Park City/Harlowton Invite
6.
9
Madison Blaney
28' 5.5
PR
Apr 7
Tongue River Pre-Prom Invitational
7.
9
Shelby Atkinson
27' 11.5
PR
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
8.
9
Carley Motsick
27' 10
PR
Mar 25
Bill Gerrard Memorial Track Meet
*Recent improvement