Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Cameron Kinney
10.83
PR
Apr 20
UIL 5A Area 09/10
2.
11
Rodrick Williams
11.06
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
11
Donnie Evans
11.06
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
4.
11
Krishton Greer
11.43
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
5.
11
Jarell Miller
11.44c
PR
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
6.
10
Isaiah Harris
11.79
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
7.
11
Tarogerny Watson
11.89
Feb 18
Legacy Bronco Relays
8.
9
Xavier Goynes
11.97
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
9.
9
Quindon Walker
12.06
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
10.
10
Jordan Collins
12.31
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
11.
11
Ja'van Howard
12.34c
PR
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
12.
11
Marvin Haley
12.42
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
13.
10
Dresean Blake
12.84c
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
200 Meters
1.
12
Cameron Kinney
22.54
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
2.
11
Ja'van Howard
23.02
PR
Apr 20
UIL 5A Area 09/10
3.
11
Zae'len Mitchell
23.04c
PR
Mar 24
Cleburne Marshall Young Invitational
4.
11
Danarius Blackshear
23.14c
PR
Mar 24
Cleburne Marshall Young Invitational
5.
11
Stephone Clemmons
24.04c
PR
Mar 24
Cleburne Marshall Young Invitational
6.
10
Dresean Blake
25.02
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
7.
9
Brandon Cox
25.04
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
8.
10
Jordan Collins
25.09
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
9.
11
Marvin Haley
25.31
PR
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
400 Meters
1.
12
Courtney Bell
52.22
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
2.
10
Justin Brooks
54.31
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
3.
11
Zae'len Mitchell
54.76
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
4.
11
Cameron Preston
54.97
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
5.
12
Walter Inhebenike
55.04c
PR
Mar 24
Cleburne Marshall Young Invitational
6.
11
Marvin Haley
56.08
PR
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
7.
11
Chris James
56.32
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
8.
9
Alpha Tyler
59.92
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
9.
9
Ralph Johnson
1:00.77
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
10
Brenden Nash
1:00.77
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
11.
11
Taveon Williams-Washington
1:05.84
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
12.
10
Ronnie Sanders
1:08.46
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
800 Meters
1.
12
Courtney Bell
2:07.89
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
2.
11
Traylon Scipio
2:11.11
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
3.
12
Kejon Jones
2:14.49
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
4.
10
Justin Odle
2:27.40
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
5.
10
Zack Odle
2:28.48
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
6.
10
Nevin Keaton
2:35.36
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
1600 Meters
1.
10
Akeem Malone
5:17.63
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
2.
11
Taveon Williams-Washington
5:38.08
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
3.
10
Adrian Hicks-Slater
5:39.58
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
4.
11
Traylon Scipio
6:28.65
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
3200 Meters
1.
11
Brandon Johnson
11:44.14
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
110m Hurdles - 39"
1.
10
Ronnie Sanders
16.67
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
2.
10
Greg Satchell
17.45
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
3.
11
Seth Anderson
17.56
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
4.
11
Chris Mancilla
19.45
PR
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
300m Hurdles - 36"
1.
10
Ronnie Sanders
44.42
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
2.
12
Miles Turner
44.76
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
3.
11
Chris Mancilla
47.95
PR
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
4.
10
Greg Satchell
48.06
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
5.
11
Seth Anderson
49.76
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
6.
9
Angel Houchin
50.13
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
4x100 Relay
1.
Tarogerny Watson
Rodrick Williams
Cameron Kinney
Donnie Evans
42.11
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
2.
Relay Team
42.71
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
3.
Ja'van Howard
Rodrick Williams
Cameron Kinney
Krishton Greer
43.29
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
4.
Jarell Miller
Marvin Haley
Stephone Clemmons
Daylon Brown
44.93
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
5.
Dresean Blake
Elijah Deering
Stephone Clemmons
Krishton Greer
45.68
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
6.
9
Damion Anthony
Elijah Deering
Xavier Goynes
Dominique Johnson
46.02
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
7.
Dresean Blake
Stephone Clemmons
Jordan Collins
Jalen Maberry
46.31
Feb 18
Legacy Bronco Relays
8.
9
Josiah Johnson
Carlton Thomas
Darrell Talley
DeWayne Bradley
49.21
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:30.5h
Mar 24
Cleburne Marshall Young Invitational
2.
Ja'van Howard
Rodrick Williams
Tarogerny Watson
Donnie Evans
1:30.68
Apr 20
UIL 5A Area 09/10
3.
Danarius Blackshear
Rodrick Williams
Cameron Kinney
Ja'van Howard
1:31.89
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
4.
Danarius Blackshear
Marvin Haley
Stephone Clemmons
Christian Frazier
1:34.35
Feb 18
Legacy Bronco Relays
5.
Chris James
Stephone Clemmons
Miles Turner
Dresean Blake
1:37.46
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
6.
Dresean Blake
Darrell Talley
Josiah Johnson
Stephone Clemmons
1:42.61
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
7.
Jerome Williams
DeWayne Bradley
Ricky Kingsbury
Quinton Wyatt
1:46.43
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
4x400 Relay
1.
Miles Turner
Walter Inhebenike
Zae'len Mitchell
Courtney Bell
3:34.36
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
2.
Relay Team
3:36.2h
Mar 24
Cleburne Marshall Young Invitational
3.
Damion Anthony
Ethan Metz
Bryson Bonds
Justin Brooks
3:39.82
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
4.
Chris James
Walter Inhebenike
Justin Brooks
Courtney Bell
3:44.99
Feb 18
Legacy Bronco Relays
5.
Akeem Malone
Justin Brooks
Walter Inhebenike
Courtney Bell
3:46.15
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
6.
9
Damion Anthony
Ethan Metz
Elijah Deering
Angel Houchin
3:53.97
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
7.
Brenden Nash
Jordan Collins
Chris Mancilla
Greg Satchell
4:08.26
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
8.
Kevin Miller
Jerome Williams
Ralph Johnson
Xavier Goynes
4:14.94
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
4x800 Relay
1.
Kejon Jones
Justin Odle
Zack Odle
Trevor Wilson
9:11.24
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Chris James
Chris Mancilla
Justin Brooks
Courtney Bell
3:58.82
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
2.
9
Alpha Tyler
Dominique Johnson
Quindon Walker
Nicholas Johnson
4:26.84
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
14:37.17
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
Shot Put - 12lb
1.
-
Milton Williams
42' 11
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
2.
11
Bynh Ly
40' 0.75
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
3.
12
Julian Jordan
39' 4
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
4.
9
Dominique Johnson
38' 9
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
5.
11
Brandon Johnson
35' 0
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
6.
10
Reid Steele
34' 3.75
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
7.
9
Christopher Jones
33' 7.75
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
8.
11
Brandon Kass
31' 8
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
9.
11
Tracey Fields
30' 2.25
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
10.
9
Christian Davis
27' 11
PR
Feb 23
Byron Nelson All Relays Meet
11.
9
Trinton Jones
27' 9.75
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
Discus - 1.6kg
1.
11
Frederick Martin
115' 3
Feb 18
Legacy Bronco Relays
2.
11
Cameron Preston
103' 6
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
3.
9
Trinton Jones
95' 2
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
4.
10
Reid Steele
88' 2
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
High Jump
1.
10
Jaden Nails
6' 2
PR
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
10
Ronnie Sanders
6' 2
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
3.
9
Mario Tillman
5' 2
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
Long Jump
1.
12
Cameron Kinney
22' 0.5
PR
Apr 20
UIL 5A Area 09/10
2.
11
Ja'van Howard
21' 0.5
PR
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
3.
11
Stephone Clemmons
20' 8.25
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
4.
11
Jarell Miller
19' 11
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
5.
11
Zae'len Mitchell
19' 5
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
6.
10
Dresean Blake
18' 8.5
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
Triple Jump
1.
12
Cameron Kinney
44' 1.25
PR
Mar 24
Cleburne Marshall Young Invitational
2.
11
Jarell Miller
41' 4
Mar 24
Cleburne Marshall Young Invitational
3.
10
Dresean Blake
38' 6
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
4.
9
Ethan Metz
37' 2.5
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
Womens
100 Meters
1.
10
Braeja Johnson
12.64c
Mar 24
Cleburne Marshall Young Invitational
2.
11
Taj Carden
12.76
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
3.
9
Jazlan Thompson
12.99
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
4.
11
Mallory Medlock
13.13
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
5.
11
Brooklyn Cooper
13.25
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
6.
10
Kendreya Jones
13.27
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
7.
11
Karina Jenkins
14.06
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
8.
10
Sha'Mia Frazier
14.64
Feb 25
Lake Ridge Invitational
200 Meters
1.
12
Hali Jones
25.06
PR
Apr 20
UIL 5A Area 09/10
2.
11
Brooklyn Cooper
26.41
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
3.
11
Tiara Parks
26.62
Feb 18
Legacy Bronco Relays
4.
9
Jazlan Thompson
26.95
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
5.
11
Taj Carden
27.54c
PR
Mar 24
Cleburne Marshall Young Invitational
6.
10
Braeja Johnson
27.81
Feb 18
Legacy Bronco Relays
7.
11
Mallory Medlock
28.05
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
8.
10
Kendreya Jones
28.16
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
9.
11
Destini Banks
28.60
Mar 31
Naaman Forest Relays
10.
9
Zion Johnson
28.69
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
11.
10
Sha'Mia Frazier
29.19
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
400 Meters
1.
12
Hali Jones
58.32
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
2.
11
Tiara Parks
59.37
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
3.
11
Destini Banks
1:03.33
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
4.
12
Mia Williams
1:04.13
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
5.
10
Serenity Collins
1:06.80
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
6.
9
Zion Johnson
1:08.00
PR
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
7.
9
Jazlan Thompson
1:09.93
PR
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
8.
10
Sha'Mia Frazier
1:11.07
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
800 Meters
1.
12
Mia Williams
2:33.08
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
2.
10
Juliana Squire
2:34.68
PR
Mar 31
Naaman Forest Relays
3.
9
Gabriella Milligan
2:42.05
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
4.
9
Daija Fantroy
2:51.19
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
5.
9
Sjana Malone-Wright
2:57.88
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
1600 Meters
1.
9
Gabriella Milligan
6:16.93
PR
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
2.
10
Juliana Squire
6:25.85
PR
Feb 18
Legacy Bronco Relays
3.
9
Sjana Malone-Wright
6:48.75
PR
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
100m Hurdles - 33"
1.
12
Tayana Padmore
16.39
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
2.
11
Karina Jenkins
16.44
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
3.
11
Desiree Fuller
18.90
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
4.
11
Cicerai Glover
21.71
PR
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
300m Hurdles - 30"
1.
12
Tayana Padmore
47.77
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
2.
11
Karina Jenkins
49.68
PR
Apr 20
UIL 5A Area 09/10
3.
11
Cicerai Glover
55.57
PR
Mar 31
Naaman Forest Relays
4.
11
Desiree Fuller
59.35
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
4x100 Relay
1.
Tiara Parks
Braeja Johnson
Taj Carden
Hali Jones
48.23
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
2.
Relay Team
48.88
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
3.
Braeja Johnson
Hali Jones
Tiara Parks
Brooklyn Cooper
49.21
Feb 18
Legacy Bronco Relays
4.
Taj Carden
Hali Jones
Tiara Parks
Braeja Johnson
50.04
Apr 1
90th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
4x200 Relay -
1.
Tiara Parks
Braeja Johnson
Brooklyn Cooper
Hali Jones
1:41.80
Apr 29
UIL 5A Region II (F-Sa)
2.
Taj Carden
Brooklyn Cooper
Mallory Medlock
Braeja Johnson
1:42.41
Apr 20
UIL 5A Area 09/10
3.
Braeja Johnson
Hali Jones
Brooklyn Cooper
Tiara Parks
1:42.43
Apr 1
90th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
4.
Relay Team
1:44.90
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
5.
Braeja Johnson
Kendreya Jones
Taj Carden
Tiara Parks
1:47.82
Feb 25
Lake Ridge Invitational
4x400 Relay
1.
Brooklyn Cooper
Mia Williams
Tiara Parks
Hali Jones
4:00.35
Apr 29
UIL 5A Region II (F-Sa)
2.
Brooklyn Cooper
Mia Williams
Braeja Johnson
Tiara Parks
4:00.67
Apr 20
UIL 5A Area 09/10
3.
Relay Team
4:04.06
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
4.
Brooklyn Cooper
Tayana Padmore
Braeja Johnson
Tiara Parks
4:08.12
Feb 18
Legacy Bronco Relays
5.
Brooklyn Cooper
Braeja Johnson
Tiara Parks
Hali Jones
4:08.89
Feb 25
Lake Ridge Invitational
6.
Kendreya Jones
Jazlan Thompson
Destini Banks
Serenity Collins
4:23.13
Feb 18
Legacy Bronco Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Destinie Ober
37' 7.75
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
2.
10
Christion Wheeler Virece
31' 3
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
3.
12
Alauna Teal-Goldsmith
30' 3.25
PR
Feb 25
Lake Ridge Invitational
4.
10
Alexis Martin
22' 8.5
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
Discus - 1kg
1.
12
Destinie Ober
115' 3
PR
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
2.
10
Alexis Martin
85' 0
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
3.
10
Christion Wheeler Virece
84' 9
Mar 10
North Crowley Malachi Relays
4.
12
Alauna Teal-Goldsmith
78' 7
PR
Mar 24
Cleburne Marshall Young Invitational
High Jump
1.
12
Mia Williams
5' 2
PR
Mar 24
Cleburne Marshall Young Invitational
2.
11
Destini Banks
4' 8
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
Long Jump
1.
12
Tayana Padmore
15' 9
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
2.
11
Brooklyn Cooper
14' 8.5
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
3.
10
Kendreya Jones
14' 7
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
4.
11
Taj Carden
13' 1.5
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
5.
9
Zion Johnson
13' 0.5
PR
Mar 3
Arl. Seguin CSI I
Triple Jump
1.
12
Tayana Padmore
33' 5.5
PR
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
2.
11
Destini Banks
32' 5
Apr 6
UIL 5A District 09 (W-Th)
*Recent improvement