Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1975
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2013
2012
2011
2009
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jordan Vincent
11.28
PR
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
2.
12
Zach Bigelow
11.34
PR
Apr 14
Dover Tornado Relays
3.
10
Declan Dombroski
11.83
PR
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
200 Meters
1.
12
DeVon Harris
23.20
(.2)
PR
May 27
OHSAA D2 Region 7
2.
12
Zach Bigelow
23.27
Apr 1
Joe Kasper Invitational
3.
10
Luke Watt
24.51
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
4.
11
Tyler Powell
24.75
PR
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
400 Meters
1.
12
Zach Bigelow
51.31
PR
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
2.
10
Declan Dombroski
52.71
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
11
Michael DiBetta
55.66
PR
Apr 1
Joe Kasper Invitational
4.
9
Andrew Ngyuen
57.53
PR
Apr 14
Dover Tornado Relays
800 Meters
1.
11
Kevin Klinkoski
2:02.49
PR
May 27
OHSAA D2 Region 7
2.
9
Matthew Marling
2:03.66
PR
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
12
Austin Passmore
2:07.31
Apr 7
Porterfield Invitational
4.
11
Michael DiBetta
2:14.30
PR
Apr 7
Porterfield Invitational
5.
9
Ethan Banks
2:38.55
Apr 1
Joe Kasper Invitational
1600 Meters
1.
10
Zac Orzolek
4:45.24
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
2.
9
Matthew Marling
4:51.71
PR
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
9
Ethan Banks
5:25.0h
Apr 14
Dover Tornado Relays
3200 Meters
1.
10
Zac Orzolek
10:45.8h
PR
Apr 14
Dover Tornado Relays
2.
11
Zac Banks
10:49.84
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
11
Mitchel Hoover
11:16.91
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
110m Hurdles - 39"
1.
11
Christian Oberdick
14.87
(1.8)
Jun 3
OHSAA D2 State Meet
2.
12
Malachi Mellema
15.34
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
3.
10
David Mellema
17.56
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
300m Hurdles - 36"
1.
11
Christian Oberdick
40.70
May 27
OHSAA D2 Region 7
2.
9
Joe Burdyn
43.91
PR
Apr 14
Dover Tornado Relays
4x100 Relay
1.
Christian Oberdick
Jordan Vincent
DeVon Harris
Zach Bigelow
43.88
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
Relay Team
44.02
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
Christian Oberdick
Jordan Vincent
Malachi Mellema
Zach Bigelow
44.91
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
4x200 Relay -
1.
Zach Bigelow
Jordan Vincent
Justin Heatherington
DeVon Harris
1:30.75
Jun 3
OHSAA D2 State Meet
2.
Relay Team
1:31.14
May 27
OHSAA D2 Region 7
3.
Zach Bigelow
Jordan Vincent
DeVon Harris
Justin Heatherington
1:31.44
May 27
OHSAA D2 Region 7
4.
Declan Dombroski
DeVon Harris
Jordan Vincent
Justin Heatherington
1:33.08
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
5.
Declan Dombroski
Luke Watt
Braedyn Mihalic
Justin Heatherington
1:35.22
Apr 14
Dover Tornado Relays
6.
Aaron Jordan
Braedyn Mihalic
Joe Burdyn
Justin Heatherington
1:38.13
Apr 1
Joe Kasper Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:32.92
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
Braedyn Mihalic
Luke Watt
Matthew Marling
Declan Dombroski
3:34.70
May 27
OHSAA D2 Region 7
3.
Braedyn Mihalic
Michael DiBetta
Declan Dombroski
Matthew Marling
3:37.00
Apr 14
Dover Tornado Relays
4.
Braedyn Mihalic
Michael DiBetta
Declan Dombroski
Joe Burdyn
3:42.42
Apr 7
Porterfield Invitational
5.
Braedyn Mihalic
Michael DiBetta
Matthew Marling
Joe Burdyn
3:50.59
Apr 1
Joe Kasper Invitational
4x800 Relay
1.
Zac Orzolek
Austin Passmore
Matthew Marling
Kevin Klinkoski
8:15.38
May 27
OHSAA D2 Region 7
2.
Austin Passmore
Matthew Marling
Kevin Klinkoski
Zac Orzolek
8:20.33
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
Zac Orzolek
Matthew Marling
Austin Passmore
Kevin Klinkoski
8:24.12
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
4.
Austin Passmore
Zac Orzolek
Matthew Marling
Michael DiBetta
8:32.0h
Apr 14
Dover Tornado Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Trey Elerick
46' 5
PR
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
10
Justice McCamick
37' 6.5
Apr 7
Porterfield Invitational
3.
12
Casey Clark
37' 0.5
Apr 14
Dover Tornado Relays
4.
11
Chris Teater
36' 3.5
PR
Apr 7
Porterfield Invitational
5.
-
Brady Kolb
35' 1
PR
Apr 1
Joe Kasper Invitational
6.
9
Ja`von Lyons
34' 7.75
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Trey Elerick
133' 2
PR
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
12
Kyle Roscoe
109' 0
Apr 7
Porterfield Invitational
3.
11
John Kosik
100' 0
PR
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
High Jump
1.
10
Justin Heatherington
6' 4
Apr 14
Dover Tornado Relays
2.
10
JT Porter
5' 6
PR
Apr 14
Dover Tornado Relays
Pole Vault
1.
10
Luke Watt
10' 6
Apr 7
Porterfield Invitational
2.
9
Victor Bowers
7' 0
Apr 1
Joe Kasper Invitational
Long Jump
1.
12
Jordan Vincent
23' 0.75
(.0)
PR
May 27
OHSAA D2 Region 7
2.
11
Christian Oberdick
21' 0.25
PR
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Mechenzie Wood
12.93
(-.3)
May 27
OHSAA D2 Region 7
2.
-
Katie Strama
13.29
PR
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
3.
10
Emily Baire
13.2h
Apr 7
Porterfield Invitational
4.
9
Madison Dagan
14.77
PR
Apr 14
Dover Tornado Relays
5.
9
Sydney Porter
15.03
PR
Apr 1
Joe Kasper Invitational
200 Meters
1.
10
Emily Baire
26.45
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
11
Paige McGlothlin
26.93
PR
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
3.
12
Mechenzie Wood
27.81
PR
Apr 1
Joe Kasper Invitational
400 Meters
1.
11
Gianna Swan
1:04.97
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
9
Keri Klinkoski
1:06.93
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
10
Tiffany Burgy
1:09.52
PR
Apr 14
Dover Tornado Relays
4.
10
Alyssa Otto
1:11.77
Apr 1
Joe Kasper Invitational
800 Meters
1.
10
Rileigh Simpson
2:36.60
PR
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
10
Tiffany Burgy
2:40.75
PR
Apr 7
Porterfield Invitational
3.
12
Lexie Robinson
2:41.07
PR
Apr 14
Dover Tornado Relays
4.
11
Julia Skrabak
2:53.58
Apr 1
Joe Kasper Invitational
5.
11
Eliza Vrotsos
2:57.33
PR
Apr 1
Joe Kasper Invitational
1600 Meters
1.
10
Tiffany Burgy
5:33.85
PR
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
10
Rileigh Simpson
5:35.83
PR
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
9
Rachel Sorge
6:17.0h
Apr 14
Dover Tornado Relays
4.
11
Eliza Vrotsos
6:25.0h
PR
Apr 14
Dover Tornado Relays
5.
12
Lexie Robinson
6:25.26
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
3200 Meters
1.
10
Rileigh Simpson
12:33.00
PR
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
2.
10
Maria Vincenzo
13:27.05
PR
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
3.
11
Julia Skrabak
14:11.68
Apr 7
Porterfield Invitational
4.
12
Sarah Heidelbach
14:43.0h
Apr 14
Dover Tornado Relays
5.
10
Caroline Smith
15:34.21
Apr 1
Joe Kasper Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Harley Benda
19.28
PR
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
2.
10
Macie Hothem
19.68
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
3.
10
Macey Hothem
21.11
Apr 1
Joe Kasper Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
10
Macie Hothem
53.23
Apr 14
Dover Tornado Relays
2.
12
Harley Benda
54.42
PR
Apr 14
Dover Tornado Relays
3.
10
Macey Hothem
56.07
Apr 1
Joe Kasper Invitational
4x100 Relay
1.
Sydney Freeman
Emily Baire
Paige McGlothlin
Mechenzie Wood
49.90
Jun 3
OHSAA D2 State Meet
2.
Relay Team
50.37
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:47.92
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
Sydney Freeman
Emily Baire
Gianna Swan
Paige McGlothlin
1:48.58
May 27
OHSAA D2 Region 7
3.
Sydney Freeman
Emily Baire
Paige McGlothlin
Mechenzie Wood
1:49.34
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
4.
Sydney Freeman
Gianna Swan
Paige McGlothlin
Mechenzie Wood
1:50.60
Apr 14
Dover Tornado Relays
5.
Sydney Freeman
Alyssa Otto
Paige McGlothlin
Mechenzie Wood
1:56.14
Apr 1
Joe Kasper Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:22.69
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
Macie Hothem
Alyssa Otto
Keri Klinkoski
Gianna Swan
4:25.11
May 27
OHSAA D2 Region 7
3.
Alyssa Otto
Keri Klinkoski
Macie Hothem
Gianna Swan
4:28.28
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
4.
Macie Hothem
Alyssa Otto
Gianna Swan
Tiffany Burgy
4:37.00
Apr 14
Dover Tornado Relays
5.
Sarah Heidelbach
Alyssa Otto
Keri Klinkoski
Tiffany Burgy
4:37.80
Apr 7
Porterfield Invitational
6.
Macey Hothem
Tiffany Burgy
Harley Benda
Sarah Heidelbach
4:55.58
Apr 1
Joe Kasper Invitational
4x800 Relay
1.
Julia Skrabak
Rileigh Simpson
Tiffany Burgy
Sarah Heidelbach
10:37.66
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
Tiffany Burgy
Julia Skrabak
Rileigh Simpson
Caroline Smith
11:03.0h
Apr 14
Dover Tornado Relays
3.
Tiffany Burgy
Sarah Heidelbach
Julia Skrabak
Rileigh Simpson
11:25.56
Apr 1
Joe Kasper Invitational
4.
Lexie Robinson
Julia Skrabak
Sarah Heidelbach
Rachel Sorge
11:28.30
Apr 7
Porterfield Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Aziaha Robinson
32' 10
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
9
Olivia Robinson
28' 5.75
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
3.
-
Katelyn Davenport
24' 9.25
PR
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Aziaha Robinson
91' 3
PR
Apr 14
Dover Tornado Relays
2.
9
Tania Powell
89' 6
Apr 14
Dover Tornado Relays
3.
11
Molly Marody
55' 10.75
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
High Jump
1.
11
Paige McGlothlin
4' 9.75
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
2.
9
Sydney Porter
4' 7.75
Apr 28
John Glenn STS-95 Invitational
3.
9
Keri Klinkoski
4' 4
Apr 1
Joe Kasper Invitational
Pole Vault
1.
11
Gianna Swan
7' 0
PR
Apr 7
Porterfield Invitational
9
Dakota Stoner
7' 0
Apr 7
Porterfield Invitational
3.
10
Rileigh Simpson
6' 0
PR
Apr 1
Joe Kasper Invitational
Long Jump
1.
10
Emily Baire
16' 5.5
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
2.
12
Sydney Freeman
14' 7.5
Apr 14
Dover Tornado Relays
3.
10
Alyssa Otto
14' 6.75
May 20
OHSAA D2 East District - Meadowbrook
4.
12
Harley Benda
13' 11
Apr 1
Joe Kasper Invitational
*Recent improvement