Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Jack DePiro
11.41
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
10
Jack Lee
11.76
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
3.
12
Elton Zhu
12.26
PR
May 9
NJAC - Small Schools Championship
4.
11
Matthew Ginarte
12.39
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
5.
10
Robert Wilcox
12.99
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
6.
10
Dan Kao
13.16
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
7.
9
Joe Batane
13.42
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
8.
9
Michael Duong
13.64
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
9.
10
Nick Ricciardi
14.70
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
10.
10
John Manetas
20.47
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
200 Meters
1.
11
Jack DePiro
23.03
PR
May 17
Morris County Championships
2.
10
Jack Lee
23.18
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
3.
12
Elton Zhu
24.40
PR
May 17
Morris County Championships
4.
11
Matthew Ginarte
24.85
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
5.
9
Joe Batane
27.51
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
6.
10
Dan Kao
28.05
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
7.
10
Melvin Appiah
28.58
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
8.
9
Timothy Wainscott
31.56
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
9.
9
Stanley Zhu
32.22
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
10.
9
Michael Peluso
32.92
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
400 Meters
1.
11
Christian Martin
51.68
May 9
NJAC - Small Schools Championship
2.
10
Jack Lee
52.20
PR
May 9
NJAC - Small Schools Championship
3.
12
Elton Zhu
54.59
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
4.
12
Eric Kahn
54.69
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
5.
11
Matthew Ginarte
55.39
May 17
Morris County Championships
6.
10
Robert Wilcox
58.93
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
800 Meters
1.
12
Joseph Thoma
1:55.01
PR
May 17
Morris County Championships
2.
12
Nicholas Thoma
1:59.20
Jun 2
NJSIAA Group II Championship
3.
12
Connor Palk
2:06.00
PR
May 17
Morris County Championships
4.
10
James Troiano
2:11.01
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
5.
9
Andrew Kao
2:20.97
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
6.
10
Uzoma Langa
2:26.67
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
7.
9
Peter Solomine
2:39.32
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
8.
9
Jacob Lieto
2:40.19
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
1600 Meters
1.
12
Joseph Thoma
4:19.84
PR
Jun 2
NJSIAA Group II Championship
2.
12
Emre Cayir
4:33.95
PR
May 9
NJAC - Small Schools Championship
3.
12
Nicholas Thoma
4:35.30
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
4.
9
Andrew Kao
5:09.03
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
5.
10
Uzoma Langa
5:21.66
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
6.
9
Ben Wood
5:35.48
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
7.
9
Ryan Graham
5:38.17
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
3200 Meters
1.
12
Emre Cayir
9:49.77
PR
Jun 2
NJSIAA Group II Championship
2.
12
Trevor Siino
10:17.75
PR
May 9
NJAC - Small Schools Championship
3.
10
James Troiano
10:24.85
May 9
NJAC - Small Schools Championship
4.
12
Joseph Thoma
10:32.92
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
110m Hurdles - 39"
1.
11
Christian Martin
14.20
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
10
James Carlson-Zyats
17.13
May 9
NJAC - Small Schools Championship
3.
12
Connor Palk
20.89
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
400m Hurdles - 36"
1.
11
Christian Martin
55.41
May 9
NJAC - Small Schools Championship
2.
12
Connor Palk
1:06.02
PR
Apr 28
Randolph Relays
3.
10
James Carlson-Zyats
1:06.35
PR
Apr 28
Randolph Relays
4.
10
Logan Milizano
1:10.19
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
4x100 Relay
1.
Elton Zhu
Tommy McBride
Jack DePiro
Jack Lee
45.41
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
Tommy McBride
Elton Zhu
Jack Lee
Jack DePiro
45.80
Apr 28
124th Penn Relays
4x200 Relay -
1.
Elton Zhu
Jack Lee
Matthew Ginarte
Jack DePiro
1:35.73
Apr 28
Randolph Relays
2.
Elton Zhu
Jack DePiro
Matthew Ginarte
Jack Lee
1:38.91
May 2
Morris County Relays
3.
Darnell Appiah
Robert Wilcox
Davonte Larrieux
Luke Brzozowski
1:43.21
Apr 28
Randolph Relays
4x400 Relay
1.
Christian Martin
Jack Lee
Nicholas Thoma
Elton Zhu
3:28.55
Jun 2
NJSIAA Group II Championship
2.
Christian Martin
Nicholas Thoma
Jack Lee
Joseph Thoma
3:29.25
Apr 28
Randolph Relays
3.
Elton Zhu
Jack Lee
Nicholas Thoma
Joseph Thoma
3:31.40
May 9
NJAC - Small Schools Championship
4.
Tim Gallo
Joseph Thoma
Nicholas Thoma
Elton Zhu
3:34.37
May 2
Morris County Relays
4x800 Relay
1.
Connor Palk
Joseph Thoma
Nicholas Thoma
Trevor Siino
8:16.96
Jun 2
NJSIAA Group II Championship
2.
Tim Gallo
Joseph Thoma
Nicholas Thoma
Trevor Siino
8:43.71
May 2
Morris County Relays
3.
Connor Palk
Emre Cayir
Trevor Siino
James Troiano
8:48.39
Apr 28
Randolph Relays
4x1600 Relay
1.
Joseph Thoma
Nicholas Thoma
Trevor Siino
Emre Cayir
18:29.28
Apr 28
Randolph Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Jack DePiro
Jack Lee
Christian Martin
Joseph Thoma
3:31.49
Jun 17
New Balance Nationals Outdoor
2.
Joseph Thoma
Elton Zhu
Christian Martin
Jack DePiro
3:34.72
May 2
Morris County Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Trevor Siino
Emre Cayir
Nicholas Thoma
Elton Zhu
10:52.33
May 2
Morris County Relays
Shot Put - 12lb
1.
-
Ryan Sieradzki
33' 4
PR
May 9
NJAC - Small Schools Championship
2.
12
Adam Sheira
32' 2
PR
May 9
NJAC - Small Schools Championship
3.
10
John Kao
25' 1
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
4.
10
Nick Ricciardi
24' 6
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
5.
9
Jeremy Peluso
23' 6.5
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
6.
9
Kyle Berkowitz
23' 3
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
7.
10
Justin Tai
22' 0
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
8.
9
Wilson Cerquin
17' 0
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
Discus - 1.6kg
1.
9
Devin Falci
102' 4
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
12
Adam Sheira
92' 0
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
3.
11
Nick Sette
81' 6
PR
May 2
Morris County Relays
4.
-
Ryan Sieradzki
76' 3
PR
May 9
NJAC - Small Schools Championship
5.
9
Jeremy Peluso
61' 9
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
6.
9
Kyle Berkowitz
58' 0
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
7.
10
Justin Tai
54' 8
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
8.
10
John Kao
41' 11
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
Javelin - 800g
1.
9
Devin Falci
123' 3
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
10
Evan Yang
106' 7
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
3.
12
Adam Sheira
98' 8
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
4.
10
Thomas Adamiak
98' 1
PR
May 9
NJAC - Small Schools Championship
5.
-
Tommy Adiamia
92' 11
PR
May 2
Morris County Relays
6.
10
Robert McCoy
70' 3
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
High Jump
1.
11
Christian Martin
6' 4
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
12
Dan Mehta
5' 10
PR
May 2
Morris County Relays
3.
10
Davonte Larrieux
5' 6
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
4.
10
Robert Wilcox
5' 0
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
9
Michael Duong
5' 0
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
Pole Vault
1.
12
Tommy McBride
12' 6
PR
Apr 28
Randolph Relays
2.
12
Tim Gallo
11' 6
PR
Apr 28
Randolph Relays
3.
11
Grassle Nick
11' 0
May 2
Morris County Relays
4.
9
Luke Brzozowski
8' 0
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
Long Jump
1.
10
James Carlson-Zyats
19' 8
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
12
Brandon Dennis
17' 6.5
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
3.
12
Tommy McBride
17' 3.5
PR
Apr 28
Randolph Relays
4.
10
Davonte Larrieux
16' 6.5
May 2
Morris County Relays
Triple Jump
1.
10
James Carlson-Zyats
37' 4
May 9
NJAC - Small Schools Championship
2.
10
Davonte Larrieux
36' 5.75
PR
May 9
NJAC - Small Schools Championship
3.
12
Brandon Dennis
35' 0.25
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
Womens
100 Meters
1.
12
Maria Grill
12.58
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
10
Katie Mihalko
13.60
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
3.
10
Cara Grill
14.07
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
4.
10
Julia Levis
14.12
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
5.
10
Maggie Gillespie
14.14
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
6.
10
Madison Gillespie
14.21
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
7.
10
Janice Lee
16.41
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
200 Meters
1.
12
Maria Grill
26.02
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
10
Katie Mihalko
27.83
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
3.
9
Savanna Marcantonio
29.05
May 9
NJAC - Small Schools Championship
4.
11
Sabina Schuele
30.75
PR
May 17
Morris County Championships
5.
10
Madison Gillespie
30.80
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
6.
9
Sarah Hughes
31.50
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
400 Meters
1.
12
Maria Grill
59.02
PR
Jun 2
NJSIAA Group II Championship
2.
11
Brielle Kaminski
1:06.50
May 9
NJAC - Small Schools Championship
3.
11
Sabina Schuele
1:08.96
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
800 Meters
1.
9
Sarah Husseini
2:33.56
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
2.
10
Sara Kahn
2:39.13
PR
May 17
Morris County Championships
3.
10
Maggie Gillespie
2:45.82
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
4.
11
Lauren DeDreu
2:47.68
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
5.
12
Marissa Marcantanio
2:51.60
May 9
NJAC - Small Schools Championship
1600 Meters
1.
9
Sarah Husseini
5:49.78
PR
May 9
NJAC - Small Schools Championship
2.
11
Lauren DeDreu
6:11.89
May 9
NJAC - Small Schools Championship
3.
12
Marissa Marcantanio
6:25.71
PR
May 9
NJAC - Small Schools Championship
3200 Meters
1.
11
Noele Ciottone
13:46.87
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
11
Kerri McGrath
13:58.53
PR
May 9
NJAC - Small Schools Championship
100m Hurdles - 33"
1.
11
Noelle Luzzi
18.54
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
12
Haley Donohue
18.56
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
3.
10
Cara Grill
18.66
May 17
Morris County Championships
4.
9
Abby Kaplan
19.74
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
400m Hurdles - 30"
1.
12
Maria Grill
1:11.56
May 2
Morris County Relays
2.
11
Catherine Keating
1:12.00
PR
May 9
NJAC - Small Schools Championship
3.
10
Julia Levis
1:16.42
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
4.
12
Victoria Mehta
1:18.15
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
5.
10
Rachelle Artavia
1:39.82
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
4x100 Relay
1.
Katherine Walsh
Savanna Marcantonio
Katie Mihalko
Maggie Gillespie
52.86
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
Maria Grill
Katherine Walsh
Katie Mihalko
Maggie Gillespie
53.94
Apr 28
Randolph Relays
3.
Haley Donohue
Katherine Walsh
Gwenyth Gaynor
Maria Grill
56.95
Apr 28
124th Penn Relays
4x200 Relay -
1.
Savanna Marcantonio
Brielle Kaminski
Katie Mihalko
Maria Grill
1:50.15
Apr 28
Randolph Relays
2.
Maria Grill
Brielle Kaminski
Katie Mihalko
Maggie Gillespie
1:50.27
May 2
Morris County Relays
4x400 Relay
1.
Julia Levis
Sabina Schuele
Brielle Kaminski
Maria Grill
4:19.99
May 9
NJAC - Small Schools Championship
2.
Maria Grill
Sabina Schuele
Julia Levis
Maggie Gillespie
4:20.56
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
3.
Maria Grill
Julia Levis
Brielle Kaminski
Maggie Gillespie
4:21.15
May 17
Morris County Championships
4.
Relay Team
4:25.88
Apr 28
Randolph Relays
5.
Maria Grill
Sabina Schuele
Brielle Kaminski
Maggie Gillespie
4:28.18
May 2
Morris County Relays
4x800 Relay
1.
Sara Kahn
Sarah Husseini
Lauren DeDreu
Kerri McGrath
11:04.85
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
Kerri McGrath
Marissa Marcantanio
Noele Ciottone
Lauren DeDreu
11:12.67
Apr 28
Randolph Relays
3.
Marissa Marcantanio
Victoria Mehta
Lauren DeDreu
Kerri McGrath
11:24.89
May 2
Morris County Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Marissa Marcantanio
Lauren DeDreu
Noele Ciottone
Kerri McGrath
14:34.05
May 2
Morris County Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Haley Donohue
Julia Levis
Noelle Luzzi
Catherine Keating
1:13.70
May 2
Morris County Relays
2.
Maria Grill
Haley Donohue
Noelle Luzzi
Catherine Keating
1:15.21
Apr 28
Randolph Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Hannah Lorenzana
30' 11.75
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
12
Sophia Avallone
26' 11.25
May 9
NJAC - Small Schools Championship
3.
10
Arianna Bocchino
21' 1.75
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
4.
9
Maggie Vaccaro
18' 4.25
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
5.
9
Annie Mulligan
18' 0
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
Discus - 1kg
1.
12
Shannon Ziccarello
96' 8
PR
Apr 28
Randolph Relays
2.
12
Sophia Avallone
87' 0
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
3.
9
Annie Mulligan
77' 9
May 9
NJAC - Small Schools Championship
4.
9
Maggie Vaccaro
62' 2
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
5.
10
Arianna Bocchino
37' 7
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
Javelin - 600g
1.
12
Shannon Ziccarello
125' 9
PR
Jun 17
New Balance Nationals Outdoor
2.
9
Savanna Marcantonio
114' 9
May 9
NJAC - Small Schools Championship
3.
12
Sophia Avallone
103' 9
PR
May 17
Morris County Championships
4.
10
Arianna Bocchino
61' 7
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
High Jump
1.
9
Savanna Marcantonio
5' 2
Jun 2
NJSIAA Group II Championship
2.
10
Hannah Lorenzana
5' 0
PR
May 2
Morris County Relays
3.
10
Alexa Schauder
4' 8
Apr 28
Randolph Relays
4.
9
Annie Mulligan
4' 0
PR
May 12
Dick Fahey Frosh-Soph Championships
Pole Vault
1.
10
Alexa Schauder
9' 0
May 17
Morris County Championships
2.
11
Noelle Luzzi
8' 6
May 17
Morris County Championships
3.
10
Anna Agresti
8' 0
May 9
NJAC - Small Schools Championship
Long Jump
1.
12
Gwenyth Gaynor
16' 9.75
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
2.
12
Katherine Walsh
14' 8
PR
May 2
Morris County Relays
11
Catherine Keating
14' 8
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
Triple Jump
1.
12
Gwenyth Gaynor
35' 8.75
PR
Jun 2
NJSIAA Group II Championship
2.
10
Hannah Lorenzana
32' 11
PR
May 2
Morris County Relays
3.
12
Victoria Mehta
31' 3
PR
May 26
NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
4.
12
Katherine Walsh
28' 1
Apr 28
Randolph Relays
*Recent improvement