Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
1999
1998
1997
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
Indoor
2024
2023
2022
2017
2016
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Jarmarcus Miley
12.24c
Apr 12
Monroe County All Comers
2.
8
Aden Nyekan
12.34c
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
3.
9
Pacey Botts
13.02
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
4.
-
Donovan Bradshaw
14.44c
PR
Mar 27
Glasgow All-Comers
5.
-
Max Wright
14.64c
PR
Mar 27
Glasgow All-Comers
6.
7
Nike Quenzer
14.83
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
7.
-
Nico Quenzer
19.64c
PR
Mar 27
Glasgow All-Comers
200 Meters
1.
9
Jarmarcus Miley
24.46
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
2.
9
Pacey Botts
27.68
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
3.
10
David Frogge
27.72
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
4.
9
Seth Mitchell
28.53
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
5.
11
Trent Pendygraft
29.19
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
6.
7
Will Fant
32.13
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
400 Meters
1.
12
Cody Graves
55.64c
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
2.
12
Brandon Reed
58.54
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
3.
10
David Frogge
59.70
PR
May 3
Carl Deaton Classic
4.
10
Linkin Minton
1:04.81
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
5.
10
Trevor Strange
1:05.44c
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
6.
10
Caleb Hester
1:05.49
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
7.
7
Will Moore
1:12.84c
Apr 12
Monroe County All Comers
8.
-
Max Wright
1:14.94c
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
9.
8
Jake May
1:15.64c
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
10.
-
Joseph Hutchison
1:32.84c
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
800 Meters
1.
12
Brandon Reed
2:13.0h
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
2.
11
Trent Pendygraft
2:25.11
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
3.
10
Trevor Strange
2:33.37
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
4.
10
Cody Lane
2:36.32
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
5.
10
Caleb Hester
2:42.85
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
6.
11
Zack Owen
2:48.14
PR
May 3
Carl Deaton Classic
1600 Meters
1.
11
Trent Pendygraft
5:23.53
May 3
Carl Deaton Classic
2.
10
Linkin Minton
5:31.10
PR
May 3
Carl Deaton Classic
3.
7
Rylee Gaffin
6:16.0h
Apr 12
Monroe County All Comers
4.
-
Denver Houchin
6:25.0h
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
5.
-
Jaydin Medley
6:29.0h
Apr 12
Monroe County All Comers
6.
8
Jake May
6:49.0h
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
3200 Meters
1.
10
Linkin Minton
12:11.69
PR
May 3
Carl Deaton Classic
110m Hurdles - 39"
1.
10
Jackson Coots
19.35
Apr 27
Blue Raider Rumble
2.
10
Collin Jones
20.84c
Apr 12
Monroe County All Comers
3.
10
Paden Shartzer
21.04c
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
300m Hurdles - 36"
1.
10
Jackson Coots
49.17
Apr 27
Blue Raider Rumble
2.
10
Paden Shartzer
53.29
Apr 27
Blue Raider Rumble
3.
10
Collin Jones
53.32
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
2k Steeplechase
1.
10
Collin Jones
10:02.06
PR
Apr 27
Blue Raider Rumble
4x100 Relay
1.
Spencer Aument
Aden Nyekan
Will Fant
Jarmarcus Miley
52.24c
Apr 12
Monroe County All Comers
2.
Pacey Botts
Nike Quenzer
Will Fant
Cody Graves
55.28
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
4x200 Relay -
1.
Pacey Botts
Brandon Reed
Cody Graves
Jarmarcus Miley
1:40.43
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
2.
Brandon Reed
Cody Graves
David Frogge
Alex Witty
1:40.88
Apr 27
Blue Raider Rumble
3.
Jackson Coots
Cody Graves
Aden Nyekan
Brandon Reed
1:42.22
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
4.
Pacey Botts
Brandon Reed
David Frogge
Cody Graves
1:43.34
May 3
Carl Deaton Classic
5.
Brandon Reed
Pacey Botts
Jarmarcus Miley
Cody Graves
1:44.6h
Apr 12
Monroe County All Comers
6.
Pacey Botts
David Frogge
Caleb Hester
Cody Lane
1:48.55
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
7.
David Frogge
Jackson Coots
Collin Jones
Caleb Hester
1:49.0h
Apr 12
Monroe County All Comers
8.
Will Fant
Trevor Strange
Zack Owen
Max Wright
2:01.0h
Apr 12
Monroe County All Comers
9.
Max Wright
Donovan Bradshaw
Dawson Frogge
Nico Quenzer
2:11.2h
Mar 27
Glasgow All-Comers
10.
Jake May
Brayden Groce
Connor Cunningham
Will Moore
2:25.1h
Mar 27
Glasgow All-Comers
4x400 Relay
1.
Trent Pendygraft
Trevor Strange
Jarmarcus Miley
Brandon Reed
3:48.01
Apr 27
Blue Raider Rumble
2.
Cody Graves
Brandon Reed
Alex Witty
Jarmarcus Miley
3:52.43
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
3.
Jarmarcus Miley
Brandon Reed
David Frogge
Cody Graves
4:01.0h
Apr 12
Monroe County All Comers
4.
Jaydin Medley
Seth Mitchell
Linkin Minton
Jake May
5:00.0h
Apr 12
Monroe County All Comers
4x800 Relay
1.
Brandon Reed
Cody Graves
Linkin Minton
David Frogge
8:59.11
Apr 27
Blue Raider Rumble
2.
Cody Graves
Alex Witty
David Frogge
Brandon Reed
9:02.39
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
3.
David Frogge
Cody Graves
Trent Pendygraft
Brandon Reed
9:05.43
May 3
Carl Deaton Classic
4.
Brandon Reed
Cody Graves
Caleb Hester
David Frogge
9:33.38
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
5.
Jake May
Will Moore
Dawson Frogge
Rylee Gaffin
12:22.6h
Mar 27
Glasgow All-Comers
6.
Relay Team
12:28.1h
Apr 12
Monroe County All Comers
Shot Put - 12lb
1.
12
Andy Emmitt
33' 9
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
2.
12
Trace Hanner
31' 7.5
PR
Apr 27
Blue Raider Rumble
Discus - 1.6kg
1.
12
Trace Hanner
75' 2
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
2.
12
Andy Emmitt
70' 5
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
High Jump
1.
8
Aden Nyekan
5' 6
Apr 12
Monroe County All Comers
2.
10
Paden Shartzer
5' 2
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
3.
11
Kaleb Spillman
5' 0
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
Pole Vault
1.
11
Kaleb Spillman
11' 0
May 4
Green County PV Meet
2.
7
Will Fant
6' 6
Apr 12
Monroe County All Comers
Long Jump
1.
9
Seth Mitchell
15' 11.25
Apr 12
Monroe County All Comers
2.
10
Cody Lane
14' 7.5
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
3.
10
Caleb Hester
13' 5
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
7
Nike Quenzer
13' 5
PR
May 3
Carl Deaton Classic
5.
7
Will Fant
12' 0.5
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
Triple Jump
1.
9
Seth Mitchell
34' 6
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
2.
10
Cody Lane
29' 11.25
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
3.
-
Nico Quenzer
29' 10
PR
Mar 27
Glasgow All-Comers
4.
7
Will Fant
29' 4.5
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
5.
11
Zack Owen
29' 1.5
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
6.
7
Nike Quenzer
29' 0.75
PR
May 3
Carl Deaton Classic
Womens
100 Meters
1.
7
Adison Smith
14.56
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
2.
7
Ellie Smith
14.86
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
3.
9
Ally Newberry
14.88
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
4.
10
Olivia Crowe
15.27
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
5.
-
Lindsey Billingsley
16.34c
Apr 12
Monroe County All Comers
6.
-
Megan Billingsley
16.54c
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
200 Meters
1.
11
Chelsea York
29.69
May 3
Carl Deaton Classic
2.
7
Madison Crowe
31.61
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
3.
7
Julia Kinsman
32.54
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
4.
10
Kaela Forshee
32.60
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
5.
10
Olivia Crowe
33.24
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
6.
-
Kali Davis
34.14c
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
7.
10
Zoe Scott
34.62
PR
May 3
Carl Deaton Classic
8.
-
Chloe Chism
37.74c
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
9.
-
Emmalee Crawley
39.04c
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
400 Meters
1.
7
Julia Kinsman
1:10.14
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
2.
8
Emakate Atkinson
1:11.72
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
3.
7
Madison Crowe
1:12.86
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
4.
8
Gracey Medley
1:13.78
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
5.
8
Kacie Roeder
1:18.15
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
6.
7
Karoline Geralds
1:29.34c
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
800 Meters
1.
11
Kirsten Thomerson
2:44.40
PR
May 3
Carl Deaton Classic
2.
8
Bryanna Brown
2:47.72
PR
May 3
Carl Deaton Classic
3.
10
Zoe Scott
3:12.55
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
4.
12
Laura Ollig
3:15.0h
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
1600 Meters
1.
12
Kayla Roeder
6:05.24
May 3
Carl Deaton Classic
2.
8
Bryanna Brown
6:30.48
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
3.
8
Kacie Roeder
6:36.60
PR
Apr 27
Blue Raider Rumble
4.
12
Laura Ollig
7:12.39
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
3200 Meters
1.
11
Kirsten Thomerson
13:46.68
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
2.
12
Laura Ollig
15:08.39
PR
May 3
Carl Deaton Classic
3.
8
Bryanna Brown
15:20.76
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
100m Hurdles - 33"
1.
7
Adison Smith
20.33
PR
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
2.
7
Ellie Smith
22.08
PR
May 3
Carl Deaton Classic
3.
7
Summer Adwell
22.81
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
4.
11
Fabiola Luna
22.97
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
300m Hurdles - 30"
1.
7
Summer Adwell
1:00.86
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
2.
7
Ellie Smith
1:03.56
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
3.
11
Fabiola Luna
1:19.17
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
4x100 Relay
1.
Kaela Forshee
Adison Smith
Chelsea York
Annabelle Botts
57.20
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
2.
Ally Newberry
Makayla Brooks
Adison Smith
Annabelle Botts
57.34c
Apr 12
Monroe County All Comers
3.
Chelsea York
Olivia Crowe
Annabelle Botts
Makayla Brooks
57.61
Apr 27
Blue Raider Rumble
4.
Ally Newberry
Olivia Crowe
Adison Smith
Annabelle Botts
57.99
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
5.
Madison Crowe
Kaela Forshee
Julia Kinsman
Ellie Smith
58.81
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
6.
Emma Kate Atkinson
Chloe Chism
Emmalee Crawley
Kali Davis
1:05.74c
Apr 12
Monroe County All Comers
4x200 Relay -
1.
Chelsea York
Annabelle Botts
Makayla Brooks
Ally Newberry
2:01.01
Apr 27
Blue Raider Rumble
2.
Chelsea York
Makayla Brooks
Adison Smith
Annabelle Botts
2:01.11
May 3
Carl Deaton Classic
3.
Chelsea York
Kaela Forshee
Ally Newberry
Annabelle Botts
2:03.33
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
4.
Ally Newberry
Adison Smith
Kaela Forshee
Annabelle Botts
2:04.19
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
5.
Madison Crowe
Summer Adwell
Ellie Smith
Gracey Medley
2:07.84
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
6.
Ally Newberry
Annabelle Botts
Olivia Crowe
Adison Smith
2:12.5h
Apr 12
Monroe County All Comers
7.
Kali Davis
Emma Kate Atkinson
Emmalee Crawley
Chloe Chism
2:23.0h
Apr 12
Monroe County All Comers
8.
Relay Team
2:32.2h
Mar 27
Glasgow All-Comers
9.
Emmalee Crawley
Mattie Anderson
Maylin Newberry
Fabiola Luna
2:32.5h
Mar 27
Glasgow All-Comers
4x400 Relay
1.
Julia Kinsman
Emakate Atkinson
Kirsten Thomerson
Kayla Roeder
4:51.99
May 3
Carl Deaton Classic
2.
Julia Kinsman
Kayla Roeder
Emma Kate Atkinson
Annabelle Botts
5:01.0h
Apr 12
Monroe County All Comers
3.
Julia Kinsman
Kaela Forshee
Emakate Atkinson
Annabelle Botts
5:02.52
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
4.
Kirsten Thomerson
Annabelle Botts
Makayla Brooks
Gracey Medley
5:06.72
Apr 27
Blue Raider Rumble
4x800 Relay
1.
Bryanna Brown
Emakate Atkinson
Gracey Medley
Julia Kinsman
11:21.50
May 3
Carl Deaton Classic
2.
Julia Kinsman
Kacie Roeder
Gracey Medley
Emakate Atkinson
11:28.54
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
3.
Kayla Roeder
Bryanna Brown
Kirsten Thomerson
Julia Kinsman
11:50.50
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
4.
Kayla Roeder
Zoe Scott
Kirsten Thomerson
Bryanna Brown
12:12.92
Apr 27
Blue Raider Rumble
5.
Zoe Scott
Kacie Roeder
Laura Ollig
Julia Kinsman
12:48.0h
Apr 12
Monroe County All Comers
Shot Put - 4kg
1.
12
Macy Pena
26' 2
Apr 27
Blue Raider Rumble
12
Logan Pursley
26' 2
PR
Apr 27
Blue Raider Rumble
3.
9
Madison Houchin
23' 2
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
4.
-
Janisha Miley
22' 6
May 3
Carl Deaton Classic
5.
-
Hallie Beals
20' 3
PR
Mar 27
Glasgow All-Comers
6.
-
Hallie Renals
19' 1
PR
Apr 12
Monroe County All Comers
Discus - 1kg
1.
12
Macy Pena
80' 0
Apr 12
Monroe County All Comers
2.
12
Logan Pursley
57' 11
PR
May 3
Carl Deaton Classic
3.
-
Janisha Miley
49' 2
May 3
Carl Deaton Classic
High Jump
1.
11
Annabelle Botts
5' 0
Apr 12
Monroe County All Comers
2.
11
Jenna Brooks
4' 4
Apr 12
Monroe County All Comers
3.
7
Summer Adwell
4' 0
PR
Mar 15
Green County HS All-Comer 1
Pole Vault
1.
8
Makayla Brooks
7' 0
May 3
Carl Deaton Classic
Long Jump
1.
8
Skylar Owen
12' 9
May 3
Carl Deaton Classic
2.
8
Makayla Brooks
12' 7.5
Apr 19
Green County HS All-Comer 2
3.
8
Emakate Atkinson
10' 1
PR
Mar 27
Glasgow All-Comers
Triple Jump
1.
8
Skylar Owen
28' 3
May 3
Carl Deaton Classic
2.
8
Makayla Brooks
27' 0
May 3
Carl Deaton Classic
3.
8
Emakate Atkinson
19' 1
PR
Mar 27
Glasgow All-Comers
*Recent improvement