Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Alex Lesperance
10.86
May 10
Classic 8 Conference Championship
2.
10
Chimere Dike
11.13
May 1
Waterford Invite
3.
12
Jake Johnston
11.17
PR
May 10
Classic 8 Conference Championship
4.
11
Nick Andersen
11.33
PR
May 1
Waterford Invite
5.
10
Zach Miller
11.39
PR
May 1
Waterford Invite
6.
12
Will McDonald
11.41
PR
May 1
Waterford Invite
7.
12
Xavier Phillips
11.51
PR
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
8.
12
Dylan Conrad
11.65
PR
May 1
Waterford Invite
9.
11
Ben Sorge
11.67
PR
May 1
Waterford Invite
10.
11
Isandry Santos
11.69
PR
Apr 28
Northstar Classic
11.
10
Rafa Lazcano
11.71
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
12.
11
Jabari Dyer
11.80
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
13.
10
Phoenix Snyder
11.89
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
10
Javi Diaz
11.89
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
15.
10
Micah Jensen
12.21
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
16.
10
Daivon Winters
12.29
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
17.
11
Jakob Lee
12.50
PR
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
18.
9
Sam Marchan
12.54
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
19.
10
Saul Gonzalez
12.60
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
20.
10
Kai Lermer
12.66
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
21.
9
Matt Diven
12.69
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
22.
10
Ben Spiers
12.71
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
23.
10
Ethan Hildebran
12.89
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
9
Jose Aguilera
12.89
PR
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
25.
10
Ben Ludkte
12.92
May 5
Marquette Frosh/JV Open
26.
9
Nick Perez
12.99
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
27.
10
Seth Torp
13.03
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
28.
9
Darnell Coleman
13.13
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
29.
10
Stiven Mlsna
13.20
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
30.
9
Chase Brandenburg
13.26
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
31.
10
Nelson Liu
13.71
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
9
Kellen Figueroa
13.71
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
33.
9
Clayton Schwalbe
13.82
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
34.
10
Will Nowak
14.34
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
35.
9
Evan Pinkowski
20.58
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
200 Meters
1.
11
Alex Lesperance
22.08
May 10
Classic 8 Conference Championship
2.
12
Xavier Phillips
22.78
PR
May 1
Waterford Invite
3.
10
Chimere Dike
22.86
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
4.
11
Isandry Santos
23.16
PR
May 1
Waterford Invite
5.
10
Zach Miller
23.95
May 1
Waterford Invite
6.
11
Ben Sorge
23.99
PR
May 1
Waterford Invite
11
Nick Andersen
23.99
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
8.
10
Rafa Lazcano
24.06
PR
May 8
Arrowhead Frosh Soph
9.
10
Javi Diaz
24.60
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
10.
9
Darnell Coleman
24.61
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
11.
10
Phoenix Snyder
24.62
PR
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
12.
10
Micah Jensen
25.08
PR
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
13.
9
Savion Jackson
25.14
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
14.
11
Erik Gramberg
25.53
May 5
Marquette Frosh/JV Open
15.
10
Ethan Hildebran
25.80
May 5
Marquette Frosh/JV Open
16.
9
Sam Marchan
26.11
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
17.
10
Ben Spiers
26.44
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
18.
11
Jabari Dyer
26.45
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
19.
9
Matt Diven
26.56
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
20.
9
Jose Aguilera
27.14
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
21.
9
Elijah Johnson
27.34
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
22.
9
Cam Sheehan
27.38
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
23.
9
Ryan Lauer
27.56
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
24.
9
Emiliano Doxtator
27.59
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
25.
10
Julian Garcia
27.90
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
26.
9
Elijah Givings
28.39
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
27.
9
Kellen Figueroa
28.53
PR
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
28.
9
Evan Pinkowski
43.28
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
400 Meters
1.
10
Chimere Dike
51.82
PR
May 10
Classic 8 Conference Championship
2.
11
Jeremiah Flores
52.28
PR
May 24
WIAA D1 Sectional - West Allis Central
3.
10
Daivon Winters
53.19
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
4.
10
Zach Miller
56.24
PR
Apr 28
Northstar Classic
5.
11
Michael Geiger
56.81
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
6.
11
Charles Kalt
57.39
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
7.
9
Darnell Coleman
57.84
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
8.
9
Savion Jackson
58.05
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
9.
9
Elijah Johnson
59.16
PR
May 8
Arrowhead Frosh Soph
10.
11
Erik Gramberg
59.44
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
11.
10
Julian Garcia
1:00.57
PR
Apr 30
Brookfield East Frosh Soph Invite
12.
10
Ben Ludkte
1:01.14
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
13.
12
Beyjik Hoon
1:01.61
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
14.
11
Sam Janssen
1:01.87
PR
May 1
Waterford Invite
15.
9
Emiliano Doxtator
1:02.88
May 1
Waterford Invite
800 Meters
1.
10
Andrew Muffler
2:06.89
PR
May 10
Classic 8 Conference Championship
2.
10
Grant Byrne
2:16.84
Apr 30
Brookfield East Frosh Soph Invite
3.
12
Beyjik Hoon
2:23.77
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
4.
11
Sam Janssen
2:31.01
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
5.
9
Elijah Johnson
2:36.16
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
1600 Meters
1.
12
Ben Bartley
4:36.91
PR
May 10
Classic 8 Conference Championship
2.
10
Andrew Muffler
4:48.06
PR
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
3.
12
Connor Nilsen
4:52.02
PR
Apr 23
Classic Eight Relays
4.
10
Cole Schumacher
4:59.54
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
5.
11
Nick McIntyre
5:01.96
Apr 23
Classic Eight Relays
6.
11
Danny Juarez
5:01.98
PR
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
7.
10
Brett Hulliberger
5:13.44
Apr 23
Classic Eight Relays
8.
10
Tyler Liddiard
5:19.54
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
9.
12
Beyjik Hoon
5:20.42
PR
Apr 23
Classic Eight Relays
10.
11
Isaiah Cambronero
6:53.24
PR
Apr 23
Classic Eight Relays
3200 Meters
1.
12
Ben Bartley
10:01.64
PR
May 21
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
2.
10
Cole Schumacher
10:31.97
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
3.
11
Nick McIntyre
10:46.54
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
4.
10
Brett Hulliberger
11:07.36
May 8
Arrowhead Frosh Soph
110m Hurdles - 36"
1.
9
Joel Brionez
17.67
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
2.
9
Nick Perez
18.11
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
3.
9
Chase Brandenburg
22.41
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
110m Hurdles - 39"
1.
12
Will McDonald
15.53
PR
May 10
Classic 8 Conference Championship
2.
12
Tony DiPiazza
16.17
PR
May 21
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
3.
11
Kevin Tran
16.66
May 21
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
4.
9
Joel Brionez
17.48
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
5.
10
Elijah Mendez
18.69
PR
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
6.
9
Nick Perez
18.75
Apr 30
Brookfield East Frosh Soph Invite
7.
10
Saul Gonzalez
19.25
PR
Apr 30
Brookfield East Frosh Soph Invite
8.
9
Chase Brandenburg
20.32
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
9.
11
Nathan Schmidt
20.85
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
10.
9
Jack Klussendorf
23.02
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
11.
10
Chris Abts
23.59
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Rafa Martinez
39.32
PR
Jun 2
WIAA D1 State Track & Field Championships
2.
11
Ben Sorge
42.40
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
3.
10
Elijah Mendez
44.21
PR
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
4.
9
Joel Brionez
46.25
May 8
Arrowhead Frosh Soph
5.
9
Nick Perez
46.71
May 5
Marquette Frosh/JV Open
6.
10
Saul Gonzalez
47.19
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
9
Chase Brandenburg
47.19
PR
Apr 23
Classic Eight Relays
8.
11
Nathan Schmidt
50.26
May 1
Waterford Invite
4x100 Relay
1.
Xavier Phillips
Alex Lesperance
Chimere Dike
Jake Johnston
42.92
Jun 2
WIAA D1 State Track & Field Championships
2.
Xavier Phillips
Jake Johnston
Chimere Dike
Alex Lesperance
43.29
Apr 23
Classic Eight Relays
3.
Will McDonald
Chimere Dike
Ben Sorge
Xavier Phillips
44.14
May 1
Waterford Invite
Xavier Phillips
Jake Johnston
Nick Andersen
Zach Miller
44.14
May 10
Classic 8 Conference Championship
5.
Relay Team
45.11
May 5
Hale True Invite
6.
Dylan Conrad
Rafa Lazcano
Josh Brauer
Zach Miller
45.68
May 1
Waterford Invite
7.
Devin Black
Josh Brauer
Rafa Lazcano
Javi Diaz
45.81
Apr 23
Classic Eight Relays
8.
Savion Jackson
Darnell Coleman
Jaevonte Brown
Daivon Winters
48.27
Apr 30
Brookfield East Frosh Soph Invite
4x200 Relay -
1.
Nick Anderson
Zach Miller
Xavier Phillips
Chimere Dike
1:30.88
May 24
WIAA D1 Sectional - West Allis Central
2.
Nick Anderson
Xavier Phillips
Zach Miller
Jake Johnston
1:32.06
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
3.
Rafa Martinez
Jake Johnston
Chimere Dike
Alex Lesperance
1:32.25
Apr 23
Classic Eight Relays
4.
Nick Anderson
Isandry Santos
Xavier Phillips
Chimere Dike
1:33.25
Apr 28
Northstar Classic
5.
Relay Team
1:34.57
May 5
Hale True Invite
6.
Josh Brauer
Rafa Lazcano
Dylan Conrad
Elijah Mendez
1:35.60
May 1
Waterford Invite
7.
Josh Brauer
Isandry Santos
Rafa Lazcano
Javi Diaz
1:37.44
Apr 23
Classic Eight Relays
8.
Phoenix Snyder
Micah Jensen
Javi Diaz
Josh Brauer
1:38.20
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
9.
Phoenix Snyder
Savion Jackson
Joel Brionez
Darnell Coleman
1:38.44
Apr 30
Brookfield East Frosh Soph Invite
10.
Erik Gramberg
Jabari Dyer
Seth Torp
Micah Jensen
1:40.23
May 5
Marquette Frosh/JV Open
11.
9
Joel Brionez
Chase Brandenburg
Nick Perez
Darnell Coleman
1:43.94
May 5
Marquette Frosh/JV Open
12.
Ethan Hildebran
Jabari Dyer
Jose Aguilera
Elijah Givings
1:44.17
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
13.
Sam Marchan
Ben Ludkte
Ben Spiers
Jabari Dyer
1:44.96
May 1
Waterford Invite
4x400 Relay
1.
Rafa Martinez
Chimere Dike
Nick Anderson
Daivon Winters
3:30.68
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
2.
Jeremiah Flores
Ben Sorge
Rafa Martinez
Charles Kalt
3:37.18
May 21
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
3.
Nick Andersen
Rafa Martinez
Alex Lesperance
Chimere Dike
3:38.04
May 10
Classic 8 Conference Championship
4.
Xavier Phillips
Nick Anderson
Zach Miller
Chimere Dike
3:43.72
Apr 23
Classic Eight Relays
5.
Matt Diven
Grant Byrne
Julian Garcia
Ryan Lauer
3:53.82
Apr 30
Brookfield East Frosh Soph Invite
6.
Relay Team
4:00.32
May 8
Arrowhead Frosh Soph
7.
Jakob English
Erik Gramberg
Elijah Johnson
Ethan Hildebran
4:05.14
Apr 23
Classic Eight Relays
8.
Charles Kalt
Jeremiah Flores
Erik Gramberg
Andrew Muffler
4:05.26
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
4x800 Relay
1.
Ben Bartley
Andrew Muffler
Danny Juarez
Grant Byrne
8:43.70
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
2.
Andrew Muffler
Danny Juarez
Grant Byrne
Charles Kalt
9:04.61
May 21
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
3.
Danny Juarez
Grant Byrne
Beyjik Hoon
Brett Hulliberger
9:11.43
May 10
Classic 8 Conference Championship
4.
Elijah Johnson
Matt Diven
Sam Janssen
Nick McIntyre
9:17.34
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
5.
Jeremiah Flores
Matt Diven
Cole Schumacher
Grant Byrne
9:39.36
Apr 23
Classic Eight Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Nick Anderson
Isandry Santos
Rafa Martinez
Ben Bartley
3:45.54
Apr 23
Classic Eight Relays
2.
Darnell Coleman
Savion Jackson
Jakob English
Elijah Johnson
4:25.18
Apr 23
Classic Eight Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Charles Kalt
Andrew Muffler
Ben Bartley
Connor Nilsen
11:19.11
Apr 23
Classic Eight Relays
2.
Jabari Dyer
Sam Janssen
Danny Juarez
Nick McIntyre
12:36.96
Apr 23
Classic Eight Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Will McDonald
45' 3.5
Apr 23
Classic Eight Relays
2.
12
Joseph Laste
44' 8.5
PR
May 1
Waterford Invite
3.
12
Izzy Bacon
43' 0.5
PR
Apr 23
Classic Eight Relays
4.
11
Jared Thompson
42' 8
PR
May 1
Waterford Invite
5.
12
Brandon Schulz
41' 1.5
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
6.
11
Thomas Lappley
40' 3.5
PR
May 10
Classic 8 Conference Championship
7.
9
Jace Ocker
40' 1
Apr 23
Classic Eight Relays
8.
10
Lasaro Arrellano
38' 1.5
PR
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
9.
10
Nelson Liu
36' 2
May 1
Waterford Invite
10.
11
JR Shiddell
35' 5
PR
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
11.
10
Josh Schultz
34' 7.5
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
12.
11
Everett Vallier
33' 8.5
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
13.
10
George Medina
32' 11
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
14.
11
Ryker Robarge
30' 9.5
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
15.
11
Daniel Arellano
28' 6
May 5
Marquette Frosh/JV Open
16.
9
Dieter Wildt
27' 11
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
17.
10
Michael Borzick
26' 9
May 5
Marquette Frosh/JV Open
18.
9
Mitch Felix
26' 3
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
19.
9
Alex Lepkowski
26' 2
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
20.
9
Sedric Bolden
25' 11.5
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
21.
10
Tyler Grimmer
24' 3
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
22.
12
Connor Sell
10' 11.25
PR
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
Shot Put - 12lb Wheelchair
1.
12
Connor Sell
9' 6
PR
May 21
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
Discus - 1.6kg
1.
12
Will McDonald
179' 9
PR
Jun 2
WIAA D1 State Track & Field Championships
2.
12
Sean Zsori
145' 10
PR
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
3.
12
Brandon Schulz
128' 3
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
4.
12
Izzy Bacon
121' 5
PR
May 21
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
5.
12
Joseph Laste
116' 7
PR
May 1
Waterford Invite
6.
10
George Medina
115' 0
PR
May 1
Waterford Invite
7.
9
Jace Ocker
106' 6
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
8.
10
Nelson Liu
104' 5
PR
Apr 30
Brookfield East Frosh Soph Invite
9.
10
Josh Schultz
100' 11
Apr 30
Brookfield East Frosh Soph Invite
10.
11
Jared Thompson
99' 7
Apr 23
Classic Eight Relays
11.
10
Lasaro Arrellano
98' 9
PR
May 8
Arrowhead Frosh Soph
12.
10
Ben Ludkte
97' 8
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
13.
11
Thomas Lappley
93' 3
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
14.
11
Ryker Robarge
89' 9
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
15.
11
Daniel Arellano
89' 6
May 5
Marquette Frosh/JV Open
16.
9
Dieter Wildt
81' 11
PR
May 1
Waterford Invite
17.
11
JR Shiddell
78' 1
PR
May 1
Waterford Invite
18.
9
Dom Friede
75' 4
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
19.
10
Clayton Beilfuss
73' 9
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
20.
9
Mitch Felix
69' 6
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
21.
10
Tyler Grimmer
69' 1
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
22.
10
Michael Borzick
66' 0
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
23.
11
Everett Vallier
54' 10
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
24.
9
Alex Lepkowski
54' 6
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
High Jump
1.
12
Will McDonald
6' 4
PR
Jun 2
WIAA D1 State Track & Field Championships
2.
12
Tony DiPiazza
6' 0
PR
May 24
WIAA D1 Sectional - West Allis Central
11
Charles Kalt
6' 0
PR
May 1
Waterford Invite
4.
9
Jaevonte Brown
5' 8
PR
Apr 23
Classic Eight Relays
10
Johnny Kelliher
5' 8
May 1
Waterford Invite
6.
10
Daniel Korth
5' 6
PR
Apr 23
Classic Eight Relays
11
Logan Edward Hamilton Steffen
5' 6
PR
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
8.
11
Devin Black
5' 4
PR
May 1
Waterford Invite
9.
12
Josh Brauer
5' 2
PR
May 1
Waterford Invite
10.
9
Clayton Schwalbe
4' 10
PR
Apr 30
Brookfield East Frosh Soph Invite
Pole Vault
1.
12
Cole Klussendorf
12' 6
PR
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
2.
11
Charles Kalt
11' 6
May 1
Waterford Invite
3.
10
Weston Ruidl
10' 6
May 8
Arrowhead Frosh Soph
4.
11
Ben Sorge
10' 0
Apr 23
Classic Eight Relays
5.
9
Ryan Lauer
9' 6
PR
May 8
Arrowhead Frosh Soph
6.
9
Henry Kukla
9' 0
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
Long Jump
1.
12
Jake Johnston
22' 5
PR
May 24
WIAA D1 Sectional - West Allis Central
2.
12
Will McDonald
22' 4
PR
Apr 28
Northstar Classic
3.
11
Alex Lesperance
21' 6
May 10
Classic 8 Conference Championship
4.
10
Kai Lermer
20' 9.25
PR
May 1
Waterford Invite
5.
10
Chimere Dike
20' 0.5
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
6.
12
Tony DiPiazza
19' 5
PR
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
7.
10
Javi Diaz
19' 4.5
Apr 23
Classic Eight Relays
8.
10
Daniel Korth
19' 0.5
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
9.
11
Devin Black
18' 11.5
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
10.
10
Phoenix Snyder
18' 5
PR
May 5
Hale True Invite
11.
10
Daivon Winters
18' 4
PR
Apr 30
Brookfield East Frosh Soph Invite
12.
10
Ben Spiers
17' 10.5
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
13.
9
Darnell Coleman
17' 1.25
PR
May 5
Marquette Frosh/JV Open
14.
10
Seth Torp
17' 0
May 5
Marquette Frosh/JV Open
15.
11
Rafa Martinez
16' 4
PR
May 1
Waterford Invite
16.
9
Sam Marchan
15' 4
PR
May 1
Waterford Invite
Triple Jump
1.
12
Zach Kron
42' 8
PR
May 10
Classic 8 Conference Championship
2.
10
Kai Lermer
42' 4.25
PR
May 10
Classic 8 Conference Championship
3.
12
Cole Klussendorf
40' 0
PR
May 1
Waterford Invite
4.
10
Daniel Korth
39' 1
PR
Apr 23
Classic Eight Relays
5.
11
Alex Lesperance
37' 8.25
PR
Apr 23
Classic Eight Relays
6.
10
Ben Spiers
37' 2
PR
Apr 23
Classic Eight Relays
7.
10
Seth Torp
36' 9.25
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
8.
9
Sam Marchan
35' 5.5
PR
May 14
Classic Eight JV Conference Championship
9.
11
Devin Black
34' 9
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
10.
10
Daivon Winters
34' 4
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Michaela Pryor
11.99
(2.2)
PR
Jun 2
WIAA D1 State Track & Field Championships
2.
11
Jamie Carpenter
13.03
PR
Apr 28
Northstar Classic
3.
9
Bella Deleon
13.74
May 1
Waterford Invite
4.
9
Zoe Ybarra
13.82
May 1
Waterford Invite
5.
10
Savannah White
14.07
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
6.
11
Megan Schuelke
14.20
PR
May 1
Waterford Invite
7.
10
Haley Blagdon
14.54
PR
May 1
Waterford Invite
8.
10
Maggie Hanson
14.68
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
9.
10
Brylee Edwards
14.77
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
10.
9
Megan Thode
15.09
PR
May 1
Waterford Invite
11.
9
Ellie Cesarz
15.39
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
12.
9
Abbey Dorshorst
15.44
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
13.
9
Rachel Kotalik
15.92
PR
May 1
Waterford Invite
200 Meters
1.
11
Savannah Moroder
27.97
PR
May 5
Hale True Invite
2.
10
Brylee Edwards
28.50
PR
May 21
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
3.
10
Savannah White
28.52
PR
May 10
Classic 8 Conference Championship
4.
12
Emily McGuire
29.02
PR
May 1
Waterford Invite
5.
9
Kaitlyn Curtis
30.22
PR
May 1
Waterford Invite
6.
10
Maggie Hanson
30.27
PR
May 1
Waterford Invite
7.
9
Rachel Kotalik
32.73
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
400 Meters
1.
11
Anna Merten
1:05.88
Apr 28
Northstar Classic
2.
10
Emily Mattie
1:07.28
May 1
Waterford Invite
3.
12
Emily McGuire
1:11.33
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
4.
11
Bri Kosoboski
1:19.93
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
800 Meters
1.
10
Marleah Hilger
2:36.81
May 5
Hale True Invite
2.
12
Sarah Wilke
2:42.54
PR
May 10
Classic 8 Conference Championship
3.
11
Nicole Wallace
2:45.50
PR
Apr 28
Northstar Classic
4.
10
Jordan Skoluda
2:56.17
PR
May 8
Arrowhead Frosh Soph
5.
9
Mya Baumer
3:03.06
PR
May 8
Arrowhead Frosh Soph
6.
11
Bri Kosoboski
3:06.64
PR
May 1
Waterford Invite
1600 Meters
1.
11
Nicole Wallace
6:30.70
May 5
Hale True Invite
2.
9
Mya Baumer
6:52.52
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
3.
10
Jordan Skoluda
7:04.55
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
3200 Meters
1.
11
Anna Merten
12:51.72
May 5
Hale True Invite
100m Hurdles - 33"
1.
12
Carly Burlingame
16.17
May 21
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
2.
11
Nellie Marquez
19.42
May 1
Waterford Invite
3.
9
Hannah Gallo
20.50
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
4.
12
Alexis Witek
21.21
PR
May 1
Waterford Invite
5.
11
Marcela Pina
23.01
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
12
Carly Burlingame
44.97
PR
Jun 2
WIAA D1 State Track & Field Championships
2.
10
Haley Blagdon
56.93
PR
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
3.
12
Alexis Witek
59.95
PR
May 1
Waterford Invite
4.
11
Sierra Geiger
1:00.03
PR
May 1
Waterford Invite
5.
11
Nellie Marquez
1:00.10
May 1
Waterford Invite
6.
9
Hannah Gallo
1:00.96
May 5
South Milwaukee Rocket Girls Relays
4x100 Relay
1.
Michaela Pryor
Jamie Carpenter
Savannah Moroder
Zoe Ybarra
50.69
May 24
WIAA D1 Sectional - West Allis Central
2.
Michaela Pryor
Jamie Carpenter
Zoe Ybarra
Savannah Moroder
51.13
May 10
Classic 8 Conference Championship
3.
Relay Team
54.90
May 8
Arrowhead Frosh Soph
4.
Savannah White
Keelin Pierner
Ellie Cesarz
Maggie Hanson
56.22
May 1
Waterford Invite
4x200 Relay -
1.
-
Michaela Pryor
Savannah Moroder
Carly Burlingame
Jamie Carpenter
1:43.33
Jun 2
WIAA D1 State Track & Field Championships
2.
Jamie Carpenter
Savannah Moroder
Michaela Pryor
Carly Burlingame
1:44.20
May 24
WIAA D1 Sectional - West Allis Central
3.
-
Carly Burlingame
Jamie Carpenter
Savannah Moroder
Michaela Pryor
1:44.86
May 10
Classic 8 Conference Championship
4.
Relay Team
1:45.33
May 5
Hale True Invite
5.
Savannah White
Megan Schuelke
Brylee Edwards
Zoe Ybarra
1:57.85
May 1
Waterford Invite
4x400 Relay
1.
Marleah Hilger
Emily Mattie
Anna Merten
Emily McGuire
4:29.76
May 21
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
2.
Emily McGuire
Emily Mattie
Kaitlyn Curtis
Marleah Hilger
4:30.55
May 10
Classic 8 Conference Championship
3.
Relay Team
4:32.35
May 8
Arrowhead Frosh Soph
4.
Kaitlyn Curtis
Sierra Geiger
Emily Mattie
Emily McGuire
4:37.77
May 1
Waterford Invite
4x800 Relay
1.
Marleah Hilger
Emily Mattie
Anna Merten
Nicole Wallace
10:34.54
May 10
Classic 8 Conference Championship
2.
Marleah Hilger
Sarah Wilke
Emily Mattie
Anna Merten
10:34.7h
May 21
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
3.
Anna Merten
Marleah Hilger
Nicole Wallace
Sarah Wilke
10:50.22
Apr 28
Northstar Classic
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
2:04.12
May 5
South Milwaukee Rocket Girls Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
15:42.42
May 5
South Milwaukee Rocket Girls Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Kassie Wicherski
42' 2
PR
May 24
WIAA D1 Sectional - West Allis Central
2.
10
Aryana Manuel
33' 3
May 21
WIAA D1 Regional - Brookfield Central
3.
10
McKenna Selode
33' 2.5
May 1
Waterford Invite
4.
10
Abby Lammers
30' 8.75
PR
May 10
Classic 8 Conference Championship
5.
10
Destiny Barber
29' 3.25
PR
May 5
South Milwaukee Rocket Girls Relays
6.
11
Kalea Lorenzi
27' 6
May 1
Waterford Invite
7.
9
Lexie Bartley
26' 7.25
May 5
South Milwaukee Rocket Girls Relays
8.
10
Autumn Tanck
26' 6
PR
May 1
Waterford Invite
9.
-
Leguna Yasbeth
19' 5
PR
May 1
Waterford Invite
Discus - 1kg
1.
11
Kassie Wicherski
119' 0
PR
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
2.
10
McKenna Selode
100' 4
May 5
South Milwaukee Rocket Girls Relays
3.
11
Kalea Lorenzi
89' 3
PR
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
4.
10
Abby Lammers
88' 3
May 1
Waterford Invite
5.
10
Destiny Barber
76' 7
PR
May 1
Waterford Invite
6.
10
Autumn Tanck
75' 7
PR
May 5
South Milwaukee Rocket Girls Relays
7.
9
Lexie Bartley
58' 9.5
PR
May 8
Arrowhead Frosh Soph
8.
-
Leguna Yasbeth
44' 4
PR
May 1
Waterford Invite
High Jump
1.
11
Jamie Carpenter
4' 10
PR
Apr 28
Northstar Classic
2.
10
Ashley Jacobson
4' 8
Apr 28
Northstar Classic
3.
9
Kaitlyn Curtis
4' 6
PR
May 5
South Milwaukee Rocket Girls Relays
9
Hannah Gallo
4' 6
PR
May 8
Arrowhead Frosh Soph
5.
9
Ellie Cesarz
4' 2
PR
May 1
Waterford Invite
Pole Vault
1.
12
Carly Burlingame
11' 0
PR
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
2.
10
Haley Blagdon
9' 0
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
3.
9
Zoe Ybarra
8' 6
May 4
Steinke Laser Coed Invitational
Long Jump
1.
10
Keelin Pierner
14' 7
PR
May 8
Arrowhead Frosh Soph
2.
12
Alexis Witek
13' 11
PR
May 5
South Milwaukee Rocket Girls Relays
3.
12
Natalie Tripp
13' 8.75
PR
Apr 11
Classic 8 JV Coed Invitational
4.
9
Bella Deleon
13' 7
PR
May 1
Waterford Invite
5.
10
Savannah White
12' 11.5
PR
May 5
South Milwaukee Rocket Girls Relays
6.
9
Megan Thode
12' 7.75
PR
May 1
Waterford Invite
7.
9
Rachel Kotalik
10' 7
PR
May 5
South Milwaukee Rocket Girls Relays
Triple Jump
1.
10
Maggie Hanson
31' 8
May 1
Waterford Invite
2.
10
Ashley Jacobson
31' 5.5
PR
Apr 28
Northstar Classic
3.
9
Abbey Dorshorst
31' 2.25
May 10
Classic 8 Conference Championship
4.
10
Keelin Pierner
30' 5
PR
May 1
Waterford Invite
5.
9
Megan Thode
28' 5
May 1
Waterford Invite
6.
9
Ellie Cesarz
27' 5.5
PR
May 5
South Milwaukee Rocket Girls Relays
*Recent improvement