Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Lucas Stradford
11.22
PR
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
2.
10
Junior Dee
12.96
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
3.
9
Jaddai Henry
13.78
PR
Mar 3
Greenhill Relays
4.
9
Shayan Ganjoor
13.99
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
200 Meters
1.
10
Lucas Stradford
23.98
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
2.
9
Jaddai Henry
24.68
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
3.
10
Maguire McCormick
25.21
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4.
11
Lawrence Thiele
26.97
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
300 Meters
1.
10
Daniel Kenny
42.10
PR
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
2.
11
Nathan Ding
57.18
PR
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
400 Meters
1.
12
Luke Hyslop
54.92
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
2.
11
Aaron Jones
58.14
PR
Mar 3
Greenhill Relays
3.
12
Evan Record
59.60
PR
Mar 3
Greenhill Relays
4.
9
Billy Dickie
1:03.25
PR
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
5.
9
Robbie Goss
1:03.73
PR
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
6.
11
Abel Ghebreham
1:04.51
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
7.
12
Sean Sachnik
1:04.56
PR
Mar 3
Greenhill Relays
800 Meters
1.
12
Ben Gitzinger
2:11.59
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
2.
11
Alejandro Coto
2:20.45
PR
Mar 3
Greenhill Relays
3.
10
Sebastian Conklin
2:21.86
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4.
9
Jake Laufenburg
2:23.46
PR
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
5.
9
Ashton Sturman
2:26.26
PR
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
6.
10
Sean McGuigan
2:31.99
PR
Mar 3
Greenhill Relays
1600 Meters
1.
10
David Boyle
5:06.02
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
2.
10
Kevin Patton
5:15.87
PR
Mar 3
Greenhill Relays
3.
12
Ben Gitzinger
5:18.09
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4.
9
Jake Laufenburg
5:24.38
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
5.
11
Alejandro Coto
5:37.44
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
6.
9
Zachary Vela
5:38.01
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
3200 Meters
1.
10
David Boyle
11:04.25
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
2.
10
Kevin Patton
11:10.22
PR
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
3.
10
Sebastian Conklin
11:49.1h
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4.
9
Zachary Vela
12:14.8h
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Adam Barnes
15.22
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
2.
11
Eugenio Montemayor
17.15
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
3.
10
Sean McGuigan
19.18
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
300m Hurdles - 36"
1.
12
Adam Barnes
41.42
PR
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
2.
11
Eugenio Montemayor
42.61
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
3.
10
Sean McGuigan
48.42
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
2k Steeplechase
1.
10
Kevin Patton
7:33.28
PR
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
2.
12
Ben Gitzinger
7:53.47
PR
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
45.52
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
2.
Cam Peters
Lucas Stradford
Alan Habashy
Zach Morgan
45.65
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
Zach Morgan
Lucas Stradford
Cam Peters
Alan Habashy
45.65
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
4.
Aaron Jones
Evan Record
Alan Habashy
Zach Morgan
45.70
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
5.
Cam Peters
Maguire McCormick
Junior Dee
Jaddai Henry
47.79
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
6.
Run Ford
Maguire McCormick
Shayan Ganjoor
Daniel Kenny
50.80
Mar 3
Greenhill Relays
7.
Shayan Ganjoor
Eugenio Montemayor
Corey Segundo
Lawrence Thiele
52.28
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
4x200 Relay -
1.
Adam Barnes
Zach Morgan
Aaron Jones
Lucas Stradford
1:36.00
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
2.
Relay Team
1:36.52
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
3.
Alan Habashy
Luke Hyslop
Aaron Jones
Lucas Stradford
1:37.81
Mar 3
Greenhill Relays
4.
Lucas Stradford
Zach Morgan
Aaron Jones
Alan Habashy
1:38.56
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
5.
Adam Barnes
Maguire McCormick
Aaron Jones
Lucas Stradford
1:38.58
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
6.
Zach Morgan
Evan Record
Myles Parker
Daniel Kenny
1:39.26
Mar 3
Greenhill Relays
7.
Jaddai Henry
Junior Dee
Maguire McCormick
Cam Peters
1:40.60
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
8.
Evan Record
Lawrence Thiele
Abel Ghebreham
Matt Bastawois
1:44.55
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
4x400 Relay
1.
Luke Hyslop
Sean Sachnik
Billy Dickie
Aaron Jones
3:39.0h
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
2.
Relay Team
3:50.14
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
3.
Adam Barnes
Aaron Jones
Sean Sachnik
Abel Ghebreham
3:57.52
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
4.
Abel Ghebreham
Adam Barnes
Aaron Jones
Evan Record
4:04.38
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
5.
Abel Ghebreham
Robbie Goss
James Knight
Sean McGuigan
4:05.0h
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
6.
Luke Hyslop
Evan Record
Aaron Jones
Sean Sachnik
4:06.80
Mar 3
Greenhill Relays
7.
Robbie Goss
Nathan Ding
Esteban Villegas
Matt Bastawois
4:11.91
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
8.
Fernando Gonzalez
Abel Ghebreham
James Knight
Esteban Villegas
4:18.87
Mar 3
Greenhill Relays
4x800 Relay
1.
Zachary Vela
Kevin Patton
Alejandro Coto
Ben Gitzinger
9:35.02
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
2.
Ben Gitzinger
Dave Boyle
Alejandro Coto
Kevin Patton
9:46.63
Feb 16
Nolan Viking Relays
3.
Kevin Patton
Ben Gitzinger
Alejandro Coto
David Boyle
10:01.84
Mar 3
Greenhill Relays
4.
Chase Johnson
Esteban Villegas
Pablo Rubalcaba
Jackson Ballard
11:27.06
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Lucas Stradford
Zach Morgan
Alan Habashy
Aaron Jones
1:46.53
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
2.
Marty Figueres
Mathew Maguirre
Aaron Jones
Lawrence Thiele
1:53.47
Feb 16
Nolan Viking Relays
3.
Run Ford
Corey Segundo
Tre Lego
Primo Place
1:54.55
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Adam Barnes
Lucas Stratford
Alan Habashy
Ben Gitzinger
4:20.88
Feb 16
Nolan Viking Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Billy Dickie
Alejandro Coto
Suisheng Lin
Ashton Sturman
12:51.14
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
2.
Pablo Rubalcaba
Marty Figueres
Zachary Vela
Jackson Ballard
14:09.91
Feb 16
Nolan Viking Relays
3.
Zachary Vela
Ethan Valdez
Nathan Ding
Run Ford
15:22.63
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
Shot Put - 12lb
1.
11
Chase Parker
43' 7
PR
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
2.
12
Ben Gitzinger
37' 7
PR
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
3.
10
Daniel Quinn
36' 0
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4.
11
Mak Premo
35' 8
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
5.
11
Jon Grimes
32' 3
PR
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
6.
10
Matthew Morgan
31' 0
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Jon Grimes
127' 5
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
2.
11
Chase Parker
113' 5
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
3.
12
Ben Gitzinger
89' 4
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
4.
11
Mak Premo
88' 0
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
High Jump
1.
11
Zach Morgan
5' 8
Mar 3
Greenhill Relays
2.
12
Alan Habashy
5' 4
Mar 3
Greenhill Relays
10
Cam Peters
5' 4
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4.
12
Evan Record
5' 0
PR
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
Long Jump
1.
11
Zach Morgan
18' 11
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
2.
10
Lucas Stradford
18' 3
PR
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
12
Luke Hyslop
18' 3
Mar 3
Greenhill Relays
4.
11
Aaron Jones
18' 2.75
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
5.
12
Alan Habashy
17' 5.25
PR
Feb 16
Nolan Viking Relays
6.
10
Maguire McCormick
16' 11
Feb 16
Nolan Viking Relays
7.
9
Robbie Goss
14' 6.5
PR
Feb 16
Nolan Viking Relays
8.
9
Shayan Ganjoor
13' 10
Feb 16
Nolan Viking Relays
Triple Jump
1.
11
Aaron Jones
40' 9
PR
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
2.
11
Zach Morgan
38' 2.5
Mar 3
Greenhill Relays
3.
9
Shayan Ganjoor
33' 11
Mar 3
Greenhill Relays
Womens
100 Meters
1.
11
Genevieve Quinn
12.55
(3.5)
May 5
TAPPS 6A State Meet (F-Sa)
2.
10
Yanni Kent
12.60
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
3.
9
Manasa Srinivasa
14.85
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4.
11
Caitlin Dailey
14.86
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
5.
9
Emma Sturman
14.96
PR
Mar 3
Greenhill Relays
200 Meters
1.
10
Yanni Kent
25.42
(2.3)
PR
May 5
TAPPS 6A State Meet (F-Sa)
2.
11
Genevieve Quinn
26.15
(2.3)
May 5
TAPPS 6A State Meet (F-Sa)
3.
12
Ayllyn Nolte
28.47
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4.
9
Caly Schacherer
31.40
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
5.
9
Dahena Navarro
32.65
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
300 Meters
1.
11
Madison Mills
49.06
PR
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
2.
11
Olivia Rawlings
49.68
PR
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
400 Meters
1.
9
Morgan Daniels
1:06.50
PR
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
2.
11
Madison Mills
1:09.23
PR
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
3.
9
Emma Sturman
1:10.54
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4.
9
Charlotte Kroll
1:10.82
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
5.
9
Caly Schacherer
1:20.56
PR
Mar 3
Greenhill Relays
800 Meters
1.
11
Gabby Wiemann
2:47.81
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
2.
10
Catherine Gantt
2:49.92
Mar 3
Greenhill Relays
3.
10
Nicole Ziske
2:54.25
PR
Mar 3
Greenhill Relays
4.
10
Alex Sandoval
2:55.00
PR
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
1600 Meters
1.
10
Catherine Gantt
6:06.09
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
2.
11
Gabby Wiemann
6:18.27
PR
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
3.
10
Alex Sandoval
6:25.66
PR
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
4.
10
Nicole Ziske
6:35.09
PR
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
3200 Meters
1.
10
Catherine Gantt
13:11.34
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
2.
10
Alex Sandoval
13:54.99
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
3.
10
Nicole Ziske
14:51.21
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Vivi DeAnda
17.36
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
2.
12
Lorraine King
17.48
PR
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
3.
9
Juliette Jowid
18.33
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4.
10
Anna Gourges
20.12
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Vivi DeAnda
47.70
May 5
TAPPS 6A State Meet (F-Sa)
2.
10
Caroline Breedijk
50.30
PR
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
3.
9
Juliette Jowid
55.42
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4.
10
Anna Gourges
57.46
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
5.
12
Lorraine King
57.97
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4x100 Relay
1.
Ayllyn Nolte
Sierra Willis
Yani Kent
Genevieve Quinn
53.27
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
2.
Relay Team
54.48
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
3.
Caroline Breediik
Olivia Rawlings
Viktoria Beck
Sierra Willis
55.20
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4.
Olivia Rawlings
Caitlin Dailey
Caroline Breediik
Isabella Franco
55.74
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
5.
Caitlin Dailey
Madison Mills
Isabella Franco
Emma Sturman
56.75
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
6.
Emma Sturman
Manz Srinivasa
Sierra Willis
Isabella Franco
1:04.26
Mar 3
Greenhill Relays
4x200 Relay -
1.
Genevieve Quinn
Yanni Kent
Vivi DeAnda
Ayllyn Nolte
1:44.55
May 5
TAPPS 6A State Meet (F-Sa)
2.
Relay Team
1:47.57
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
3.
Vivi DeAnda
Genevieve Quinn
Yanni Kent
Ayllyn Nolte
1:51.80
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4.
Vivi DeAnda
Ayllyn Nolte
Genevieve Quinn
Yani Kent
1:53.19
Mar 3
Greenhill Relays
5.
Yani Kent
Caitlin Dailey
Sierra Willis
Ayllyn Nolte
1:55.61
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
6.
Kaitlyn Angvail
Madison Mills
Isabella Franco
Caitlin Dailey
2:01.16
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
7.
Madison Mills
Olivia Rawlings
Morgan Daniels
Lorraine King
2:03.67
Mar 3
Greenhill Relays
8.
Emma Sturman
Morgan Daniels
Caitlin Dailey
Olivia Rawlings
2:05.66
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
4x400 Relay
1.
Olivia Rawlings
Genevieve Quinn
Madison Mills
Vivi DeAnda
4:24.17
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
2.
Relay Team
4:24.79
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
3.
Caroline Breediik
Olivia Rawlings
Gabby Wiemann
Ayllyn Nolte
4:25.00
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
4.
Genevieve Quinn
Yani Kent
Vivi DeAnda
Anna Gourges
4:36.43
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
5.
Isabella Franco
Madison Mills
Juliette Jowid
Kaitlyn Angvail
4:43.44
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
6.
Sheran Fasett
Madison Mills
Juliette Jowid
Charlotte Kroll
4:51.79
Mar 3
Greenhill Relays
7.
Madison Mills
Emma Sturman
Morgan Daniels
Olivia Rawlings
5:06.81
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
8.
Correy Forte
Jenny Orth
Prime Correy
Dahena Navarro
5:12.93
Mar 3
Greenhill Relays
4x800 Relay
1.
Catherine Gantt
Nicole Ziske
Gabby Weimann
Gabby Wiemann
12:03.56
Mar 3
Greenhill Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Genevieve Quinn
Yani Kent
Ayllyn Nolte
Vivi DeAnda
2:01.79
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
2.
-
Genevieve Quinn
Ayllyn Nolte
Yani Kent
Vivi DeAnda
2:06.85
Feb 16
Nolan Viking Relays
3.
-
Emma Sturman
Caitlyn Dailey
Isabella Figureres
Olivia Rawlings
2:21.88
Feb 16
Nolan Viking Relays
4.
Caitlin Dailey
Sierra Willis
Manz Srinivasa
Morgan Daniels
2:26.74
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Yani Kent
Loraine King
Morgan Daniels
Caitlyn Dailey
5:11.82
Feb 16
Nolan Viking Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Catherine Gantt
Nicole Ziske
Katy Correiendo
Alex Sandoval
15:08.33
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
2.
-
Gabby Weimann
Nicole Ziske
Catherine Gantt
Alex Sandoval
15:08.98
Feb 16
Nolan Viking Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Olivia King
31' 7
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
2.
11
Sarah Melen
25' 4
PR
Apr 18
TAPPS 6A District 1 Track Meet
3.
9
Liz Guzman
21' 9.5
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Olivia King
86' 6
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
2.
9
Kelsey Young
75' 7
PR
Mar 8
Prince of Peace Winter Warm-Up
High Jump
1.
12
Sydney Renfro
4' 8
PR
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
10
Catherine Barry
4' 8
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
3.
10
Delinah Hailey
4' 2
PR
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
12
Lorraine King
4' 2
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
Pole Vault
1.
11
Jenny Orth
6' 6
PR
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
Long Jump
1.
11
Genevieve Quinn
16' 9.5
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
2.
11
Vivi DeAnda
15' 7.5
PR
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
3.
10
Yanni Kent
15' 3.75
(1.2)
Mar 24
Bradley V. Urschel Invitational
4.
11
Madison Mills
14' 5.5
PR
Feb 16
Nolan Viking Relays
5.
11
Olivia Rawlings
14' 3
PR
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
9
Juliette Jowid
14' 3
PR
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
7.
12
Ayllyn Nolte
12' 3
Feb 16
Nolan Viking Relays
8.
11
Caitlin Dailey
12' 2.5
PR
Mar 3
Greenhill Relays
9.
10
Catherine Gantt
12' 0.5
PR
Feb 16
Nolan Viking Relays
Triple Jump
1.
11
Vivi DeAnda
34' 11.25
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
2.
11
Genevieve Quinn
33' 11.25
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
3.
11
Olivia Rawlings
32' 6.25
PR
Apr 28
TAPPS 6A North Regional
4.
9
Juliette Jowid
30' 9
Apr 6
John Paul II Cardinal Invitational
*Recent improvement