Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2022
2016
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Jamhad Booth
10.66
PR
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
2.
11
Shunn Brown
11.11
(.4)
PR
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
3.
12
Aaron Powell
11.26
PR
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
4.
11
Terrence Brown
11.37
(-1.0)
PR
Mar 17
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
5.
9
Javon Davis
11.84c
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
6.
12
Darius Ruffin
12.07
PR
Feb 10
Spring ISD Relays
7.
12
Bryce Orange
12.35
PR
Feb 24
Humble Sam Mosley Relays
8.
-
Jo Hawthorne
12.44c
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
9
Justin Eaglin
12.44c
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
10.
-
Jo Jones
13.04c
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
200 Meters
1.
12
Jamhad Booth
21.31
PR
Apr 19
UIL 6A Area 15/16 (W-Th)
2.
12
Darius Ruffin
22.62
(-.8)
PR
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
3.
11
Shunn Brown
22.98
(-1.3)
Mar 17
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
4.
12
Aaron Powell
23.29
PR
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
5.
9
Javon Davis
23.85
(-2.4)
PR
Mar 9
Aldine ISD Donaldson Relays
6.
12
Derrick Rue
24.24
PR
Mar 3
Alief ISD Heintschel Relays
7.
11
Terrence Brown
24.79
Feb 10
Spring ISD Relays
8.
-
Jo Bryant
26.04c
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
400 Meters
1.
12
Jamarcus Fleming
48.61
PR
Apr 28
UIL 6A Region II (F-Sa)
2.
12
Larry Cotright
50.27
PR
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
3.
11
Anthony Johnson
51.63
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
4.
12
Derrick Rue
53.32
PR
Mar 17
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
5.
10
Jaden Ratcliff
53.45
Mar 17
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
6.
12
Bryce Orange
54.14
PR
Mar 3
Alief ISD Heintschel Relays
7.
-
Noah McHenry
55.84c
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
8.
-
Jo Francis
58.64c
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
9.
9
C Forbes
59.54c
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
800 Meters
1.
12
Bryce Orange
2:05.54
PR
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
2.
12
Jamarcus Fleming
2:06.21
Feb 24
Humble Sam Mosley Relays
3.
12
Derrick Rue
2:10.95
PR
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
4.
10
Brian Williams
2:17.1h
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
5.
11
Anthony Johnson
2:18.45
Feb 24
Humble Sam Mosley Relays
6.
-
Jo Batitse
2:27.9h
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
7.
-
Jo Sheppard
2:31.9h
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
8.
-
Jo Smith
2:53.0h
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
9.
-
Jo Desdunes
3:05.2h
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
1600 Meters
1.
12
Bryce Orange
5:01.73
PR
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
2.
12
Derrick Rue
5:33.79
PR
Mar 9
Aldine ISD Donaldson Relays
3200 Meters
1.
-
Jo Smith
12:47.3h
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
110m Hurdles - 39"
1.
11
Anthony James
16.41
Feb 10
Spring ISD Relays
2.
10
Zaylon Dunlap
20.34c
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
3.
-
Jo Miller
21.04c
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
300m Hurdles - 36"
1.
11
Anthony James
41.95
PR
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
2.
-
Jo Miller
49.54c
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
4x100 Relay
1.
Shunn Brown
Darius Ruffin
Aaron Powell
Jamhad Booth
41.25
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
2.
Aaron Powell
Darius Ruffin
Shunn Brown
Jamhad Booth
41.44
Apr 19
UIL 6A Area 15/16 (W-Th)
3.
Jamhad Booth
Shunn Brown
Aaron Powell
Darius Ruffin
41.91
Feb 24
Humble Sam Mosley Relays
4.
Relay Team
41.94
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
5.
Aaron Powell
Shunn Brown
Jamhad Booth
Darius Ruffin
42.66
Mar 17
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
6.
Aaron Powell
Jamhad Booth
Larry Cotright
Darius Ruffin
43.06
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
4x200 Relay -
1.
Larry Cotright
Shunn Brown
Aaron Powell
Darius Ruffin
1:27.17
Apr 19
UIL 6A Area 15/16 (W-Th)
2.
Larry Cotright
Shunn Brown
Javon Davis
Jamhad Booth
1:27.74
Mar 17
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
3.
Larry Cotright
Darius Ruffin
Jamarcus Fleming
Jamhad Booth
1:27.82
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
4.
Larry Cotright
Jamarcus Fleming
Anthony Johnson
Darius Ruffin
1:28.34
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
5.
Jamhad Booth
Larry Cotright
Aaron Powell
Shunn Brown
1:28.37
Feb 24
Humble Sam Mosley Relays
6.
Relay Team
1:28.66
Mar 17
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
7.
Larry Cotright
Shunn Brown
Jamhad Booth
Darius Ruffin
1:29.69
Mar 9
Aldine ISD Donaldson Relays
8.
Larry Cotright
Darius Ruffin
Shunn Brown
Anthony Johnson
1:30.20
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:18.22
Apr 28
UIL 6A Region II (F-Sa)
2.
Larry Cotright
Darius Ruffin
Anthony Johnson
Jamarcus Fleming
3:18.38
Apr 28
UIL 6A Region II (F-Sa)
3.
Larry Cotright
Anthony Johnson
Darius Ruffin
Jamarcus Fleming
3:18.58
Apr 19
UIL 6A Area 15/16 (W-Th)
4.
Larry Cotright
Shunn Brown
Anthony Johnson
Derrick Rue
3:20.97
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
5.
Jamarcus Fleming
Darius Ruffin
Larry Cotright
Anthony Johnson
3:21.03
Mar 17
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
6.
Anthony Johnson
Larry Cotright
Jamarcus Fleming
Shunn Brown
3:21.92
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
7.
Isaiah Fleming
Darius Ruffin
Larry Cotright
Anthony Johnson
3:24.98
Mar 9
Aldine ISD Donaldson Relays
8.
Jamarcus Fleming
Anthony Johnson
Larry Cotright
Bryce Orange
3:30.14
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Marsavious Hopkins
Javon Davis
Jaden Ratcliff
Bryce Orange
3:46.70
Mar 17
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
2.
Relay Team
3:48.88
Mar 3
Alief ISD Heintschel Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Dennis Wilburn
48' 8.5
PR
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
2.
11
Malcolm Phillips
39' 7
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
3.
-
Jasiya Anice
36' 6
PR
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
4.
12
Thomas McCleary
33' 5.5
PR
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
5.
12
Noah Leonard
31' 5
PR
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Dennis Wilburn
121' 0
PR
Mar 9
Aldine ISD Donaldson Relays
2.
-
Jasiya Anice
112' 10
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
3.
12
Thomas McCleary
107' 3
PR
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
4.
-
Ajani Batts
103' 2
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
5.
11
Malcolm Phillips
103' 1
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
6.
12
Noah Leonard
96' 0
PR
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
7.
-
Jo Dolphin
81' 2
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
High Jump
1.
12
D'Andre Cole
6' 5
PR
Apr 19
UIL 6A Area 15/16 (W-Th)
2.
10
Jaden Ratcliff
5' 2
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
Pole Vault
1.
10
Chase Sophus
8' 0
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
Long Jump
1.
12
Jamhad Booth
23' 5.5
PR
Apr 19
UIL 6A Area 15/16 (W-Th)
2.
12
Darius Ruffin
19' 9.75
(.0)
PR
Mar 17
TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
3.
9
Justin Eaglin
18' 6.5
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
4.
9
Javon Davis
17' 11
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
5.
12
Larry Cotright
16' 1
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
Triple Jump
1.
11
Anthony James
41' 1
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Amanda Jones
12.72
PR
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
2.
11
Amaiya Lewis
13.13
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
3.
10
Kenetria Jones
13.45
Feb 24
Humble Sam Mosley Relays
4.
9
Jaylen Alexander
13.80
(-.9)
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
5.
10
Kia Robertson
14.00
Feb 24
Humble Sam Mosley Relays
6.
-
Ja LaSonya
14.44c
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
7.
10
Kiarra Robertson
14.50
PR
Feb 10
Spring ISD Relays
200 Meters
1.
11
Amaiya Lewis
26.36
(4.4)
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
2.
11
Shania Anthony
26.75
PR
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
3.
12
Amanda Jones
26.79
(-.9)
PR
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
4.
10
Kia Robertson
27.89
PR
Mar 3
Alief ISD Heintschel Relays
5.
9
Jaylen Alexander
28.14
(-.9)
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
6.
10
Kenetria Jones
28.52
Feb 24
Humble Sam Mosley Relays
7.
-
Ja Jamiah
28.84c
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
400 Meters
1.
11
Shania Anthony
57.45
PR
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
2.
11
Amaiya Lewis
1:03.43
PR
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
3.
12
Amanda Jones
1:04.97
PR
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
4.
11
Daija Brown
1:05.22
Feb 10
Spring ISD Relays
5.
11
Jordyn Domino
1:05.76
PR
Feb 24
Humble Sam Mosley Relays
6.
9
Jaylen Alexander
1:10.62
PR
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
800 Meters
1.
11
Shania Anthony
2:17.29
PR
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
2.
11
Jordyn Domino
2:37.06
PR
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
3.
-
Ja Rhone
2:45.6h
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
4.
11
Daija Brown
2:47.29
PR
Feb 10
Spring ISD Relays
5.
11
Anaiya Wade
2:57.35
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
6.
-
Kalissa Roberts
3:07.23
PR
Feb 10
Spring ISD Relays
1500 Meters
1.
11
Jordyn Domino
5:32.46
PR
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
1600 Meters
1.
11
Jordyn Domino
6:04.64
PR
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
2.
11
Anaiya Wade
7:13.55
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
52.74c
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
4x200 Relay -
1.
Kenetria Jones
Amanda Jones
Amaiya Lewis
Jaylen Alexander
1:46.03
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
2.
Amanda Jones
Amaiya Lewis
Kenetria Jones
Kia Robertson
1:47.28
Feb 24
Humble Sam Mosley Relays
3.
Shania Anthony
Amaiya Lewis
Amanda Jones
Kiarra Robertson
1:47.71
Feb 10
Spring ISD Relays
4.
Amaiya Lewis
Kenetria Jones
Amanda Jones
Jaylen Alexander
1:47.74
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
5.
Relay Team
1:53.1h
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
4x400 Relay
1.
Amaiya Lewis
Jordyn Domino
Shania Anthony
Jaylen Alexander
4:08.59
Apr 19
UIL 6A Area 15/16 (W-Th)
2.
Shania Anthony
Amanda Jones
Jaylen Alexander
Amaiya Lewis
4:08.89
Mar 24
Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
3.
Shania Anthony
Amaiya Lewis
Jaylen Alexander
Kenetria Jones
4:10.85
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
4.
Kiarra Robertson
Amaiya Lewis
Amanda Jones
Shania Anthony
4:21.82
Feb 10
Spring ISD Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Kyera White
32' 8
PR
Feb 24
Humble Sam Mosley Relays
2.
12
Ah'Jaya Johnson
29' 9
PR
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
3.
12
Katerian Joseph
29' 4.75
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
Discus - 1kg
1.
12
Kyera White
99' 3
PR
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
2.
12
Katerian Joseph
84' 2
PR
Feb 15
North Houston JV-FR League TWHS 2-15
Long Jump
1.
11
Amaiya Lewis
16' 7
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
2.
12
Amanda Jones
15' 5
Feb 17
Kingwood Zoe Simpson Invitational
3.
12
Ah'Jaya Johnson
14' 4.75
PR
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
Triple Jump
1.
11
Amaiya Lewis
35' 8.5
PR
Apr 5
UIL 6A District 16 (Tu-Th)
*Recent improvement