Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2003
2000
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Leon Hoppie
11.23
PR
May 25
NYSPHSAA Section XI Boys Division Championships
2.
11
Davon Goode
11.97
PR
Apr 21
Suffolk Coaches Boys Meet
3.
12
Jonathan De Souza
12.42
PR
Apr 21
Suffolk Coaches Boys Meet
4.
10
Mohammed Chohan
12.97
PR
Apr 21
Suffolk Coaches Boys Meet
200 Meters
1.
11
Leon Hoppie
23.14c
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
2.
10
Malik Johnson
24.04
May 4
Saint Anthony's Invitational
3.
11
Davon Goode
24.05
PR
Apr 21
Suffolk Coaches Boys Meet
4.
9
Jahnique Miller
26.29
PR
Apr 21
Suffolk Coaches Boys Meet
5.
10
Mohammed Chohan
26.54c
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
6.
12
Malcolm Patterson
27.05
PR
Apr 21
Suffolk Coaches Boys Meet
400 Meters
1.
11
Davon Goode
54.17
PR
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
2.
11
Deola Koshetobamu
54.20
PR
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
3.
10
Malik Johnson
54.69
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
4.
10
Fidel Patterson
55.45
May 4
Saint Anthony's Invitational
5.
12
Jhonathan Hernandez
56.28
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
6.
12
Malcolm Patterson
1:00.27
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
7.
11
Rashan Lowery
1:00.28
PR
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
8.
9
Russell Antui
1:00.53
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
800 Meters
1.
12
Jhonathan Hernandez
2:11.0h
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
2.
10
Kahleed Grace
2:21.35
PR
Apr 21
Suffolk Coaches Boys Meet
3.
12
Malcolm Patterson
2:22.88
PR
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
4.
10
Anthony Ochoa
2:25.09
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
5.
11
Felix Aguilar
2:32.72
PR
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
6.
10
Dylan Motino
2:38.48
PR
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
1600 Meters
1.
10
Anthony Ochoa
5:16.21
PR
Apr 21
Suffolk Coaches Boys Meet
2.
10
Kahleed Grace
5:16.5h
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
3.
11
Felix Aguilar
5:41.23
PR
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
4.
10
Dylan Motino
5:47.31
PR
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
110m Hurdles - 39"
1.
9
Aaron Wright
18.66
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
2.
9
Russell Antui
23.34c
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
400m Hurdles - 36"
1.
11
Deola Koshetobamu
59.22
May 25
NYSPHSAA Section XI Boys Division Championships
2.
9
Russell Antui
1:07.04c
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
3.
12
Jhonathan Hernandez
1:07.06
PR
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
4.
9
Aaron Wright
1:15.58
PR
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
4x100 Relay
1.
Leon Hoppie
Malik Johnson
Davon Goode
Joseph Musumeci
44.84c
May 4
Saint Anthony's Invitational
2.
Leon Hoppie
Davon Goode
Malik Johnson
Deola Koshetobamu
45.44c
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
3.
Deola Koshetobamu
Leon Hoppie
Davon Goode
Malik Johnson
46.19
May 25
NYSPHSAA Section XI Boys Division Championships
4x400 Relay
1.
Kenton Johnson
Davon Goode
Jhonathan Hernandez
Malik Johnson
3:33.1h
May 4
Saint Anthony's Invitational
2.
Relay Team
3:49.0h
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
3.
Deola Koshetobamu
Davon Goode
Malik Johnson
Jhonathan Hernandez
3:49.80
May 25
NYSPHSAA Section XI Boys Division Championships
Shot Put - 12lb
1.
12
Kelvin Maldanado
39' 6.25
PR
May 25
NYSPHSAA Section XI Boys Division Championships
2.
12
Joseph Musumeci
36' 9.75
PR
Apr 21
Suffolk Coaches Boys Meet
3.
11
Rayshon Wright
33' 5
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
4.
11
Kenton Johnson
30' 7.75
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Adly Vil
116' 4
PR
May 25
NYSPHSAA Section XI Boys Division Championships
2.
12
Joseph Musumeci
106' 10
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
3.
12
Jonathan De Souza
99' 11
PR
Apr 21
Suffolk Coaches Boys Meet
4.
11
Rayshon Wright
91' 6
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
5.
10
Prince Nwankwo
85' 11
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
6.
11
Kenton Johnson
84' 8
Apr 21
Suffolk Coaches Boys Meet
High Jump
1.
10
Fidel Patterson
5' 6
May 25
NYSPHSAA Section XI Boys Division Championships
12
Malcolm Patterson
5' 6
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
Pole Vault
1.
11
Felix Aguilar
8' 6
PR
Apr 21
Suffolk Coaches Boys Meet
Long Jump
1.
11
Davon Goode
20' 0.5
May 4
Saint Anthony's Invitational
2.
11
Leon Hoppie
19' 8
PR
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
3.
10
Fidel Patterson
18' 5
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
4.
11
Rashan Lowery
17' 6.5
PR
Apr 14
Suffolk Officials Boys Meet
Triple Jump
1.
11
Davon Goode
41' 1.5
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
2.
11
Deola Koshetobamu
40' 4
May 25
NYSPHSAA Section XI Boys Division Championships
3.
11
Rashan Lowery
39' 3.5
PR
Apr 21
Suffolk Coaches Boys Meet
4.
12
Malcolm Patterson
37' 7
PR
Apr 21
Suffolk Coaches Boys Meet
Womens
100 Meters
1.
7
Stephanie Weiner
12.75
Jun 1
NYSPHSAA Section 11 Qualifier
2.
12
Alexandrea Harriot
12.87
Jun 1
NYSPHSAA Section 11 Qualifier
3.
11
Imani Foulkes
14.14
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
4.
12
Alexis Elliot
14.32
PR
Apr 21
Joe Brandi Relays
5.
10
Cathlyn Manigat
14.54c
PR
May 16
Longwood Frosh-Soph Championships
6.
11
Tasah St. Jean
15.77
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
7.
9
Schekina Surfin
16.16
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
8.
9
Aniah Martinez
16.47
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
200 Meters
1.
12
Alexandrea Harriot
26.34
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
2.
7
Stephanie Weiner
26.49
PR
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
3.
11
Imani Foulkes
28.99
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
4.
10
Cathlyn Manigat
29.74c
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
5.
11
Trinity Johnson
32.84
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
6.
9
Schekina Surfin
32.92
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
7.
11
Tasah St. Jean
33.95
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
8.
9
Aniah Martinez
34.03
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
9.
9
Twyla Joseph
35.11
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
400 Meters
1.
12
Alexandrea Harriot
1:01.70
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
2.
11
Jade Young
1:02.34c
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
3.
8
Osasi Amene
1:04.96
PR
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
4.
12
Arden Green
1:06.48
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
5.
10
Cathlyn Manigat
1:07.67
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
6.
9
Twyla Joseph
1:16.68
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
7.
11
Trinity Johnson
1:20.29
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
800 Meters
1.
12
Brittany Patterson
2:23.37
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 11 Qualifier
2.
12
Alexandrea Harriot
2:39.25
PR
Apr 21
Joe Brandi Relays
3.
12
Kaylan Espinal
2:49.94
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
4.
11
Trinity Johnson
2:54.8h
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
5.
11
Jennifer Donis
2:56.7h
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
6.
12
Cindy Cruz
3:02.2h
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
7.
9
Crisette Gordon
3:22.74
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
1500 Meters
1.
8
Osasi Amene
6:04.90
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
2.
11
Jennifer Donis
6:14.15
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Alexandrea Harriot
20.31
PR
Apr 21
Joe Brandi Relays
400m Hurdles - 30"
1.
11
Jade Young
1:09.10
PR
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
2.
8
Osasi Amene
1:13.54c
May 16
Longwood Frosh-Soph Championships
4x100 Relay
1.
Relay Team
53.24c
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
2.
Schekina Surfin
Akosua Amoa
Aniah Martinez
Tasah St. Jean
1:01.22
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
4x400 Relay
1.
Stephanie Weiner
Brittany Patterson
Alexandrea Harriot
Jade Young
3:58.49
Jun 1
NYSPHSAA Section 11 Qualifier
2.
Relay Team
4:09.7h
May 4
Saint Anthony's Invitational
3.
Stephanie Weiner
Brittany Patterson
Alexandrea Harriot
Arden Green
4:09.82
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
4.
Imani Foulkes
Arden Green
Trinity Johnson
Cathlyn Manigat
4:44.18
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
5.
Osasi Amene
Cindy Cruz
Jennifer Donis
Twyla Joseph
5:16.80
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
4x800 Relay
1.
Alexandrea Harriot
Brittanty Patterson
Kaylan Espinal
Jade Young
10:52.26
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
2.
Relay Team
11:47.0h
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
3.
Osasi Amene
Cindy Cruz
Brittany Patterson
Jade Young
11:56.38
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
Shot Put - 4kg
1.
10
Octavia Duvigneaud
30' 6
PR
Apr 21
Joe Brandi Relays
2.
10
Kareen Mondesir
27' 7
PR
May 16
Longwood Frosh-Soph Championships
3.
9
Faith Howard
25' 7.5
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
4.
12
Alexandrea Harriot
25' 7
PR
Apr 21
Joe Brandi Relays
5.
11
Britne Rogers
23' 11.25
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
6.
10
Mia Nelson
16' 11.25
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Kiyana Myles
103' 6
Jun 1
NYSPHSAA Section 11 Qualifier
2.
10
Octavia Duvigneaud
82' 0
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
3.
9
Faith Howard
72' 8
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
4.
11
Britne Rogers
65' 7
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
5.
10
Mia Nelson
36' 2
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
High Jump
1.
12
Arden Green
4' 10
PR
Jun 1
NYSPHSAA Section 11 Qualifier
2.
12
Alexandrea Harriot
4' 7
PR
Apr 21
Joe Brandi Relays
3.
12
Brittany Patterson
4' 4
PR
Apr 21
Joe Brandi Relays
Long Jump
1.
12
Alexandrea Harriot
17' 0
PR
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
2.
7
Stephanie Weiner
16' 7.5
May 23
NYSPHSAA Section XI Girls Division Championships
3.
12
Arden Green
15' 2
PR
May 14
Chris Urban Copiage Invitational
4.
12
Akosua Amoa
12' 2
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
Triple Jump
1.
12
Alexandrea Harriot
35' 0
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
2.
7
Stephanie Weiner
33' 1.5
May 16
Longwood Frosh-Soph Championships
3.
12
Akosua Amoa
25' 11.75
PR
Apr 28
Bob Pratt Smithtown Invitational
Pentathlon (Indoor) -
1.
12
Alexandrea Harriot
2313
PR
Apr 21
Joe Brandi Relays
*Recent improvement