Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2020
2017
2016
2015
2014
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
11
Mason Nieman
6.88
PR
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
2.
11
Trevor Brown
7.46
PR
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
60 Meter Dash
1.
11
Mason Nieman
7.41
PR
Mar 16
Doane University Indoor Invite
2.
11
Mike Larsen
7.48
PR
Mar 16
Doane University Indoor Invite
3.
12
Will Armatys
7.65
Mar 16
Doane University Indoor Invite
100 Meters
1.
11
Mason Nieman
11.38
PR
Apr 5
Waverly Invite
2.
12
Carter Prang
11.58
PR
Apr 25
Crete Invite
3.
12
Will Armatys
11.62
May 9
B-3 District Championship
4.
9
Caiden Rose
12.24
May 9
B-3 District Championship
5.
12
Dylan Nordstrom
12.44c
PR
Apr 29
Seward JV Invite
6.
-
Noah Stoddard
12.63
PR
Apr 18
Yowell Invite
7.
-
Brendan Graff
12.65
PR
Apr 18
Yowell Invite
8.
10
Camden Rine
12.96
Apr 2
Bennington 9/JV Invite
9.
12
Jesse Buchholz
13.24c
PR
Apr 29
Seward JV Invite
10.
10
Chase Riggle
13.35
PR
Apr 18
Yowell Invite
11.
-
Zach Larson
15.85
PR
Apr 18
Yowell Invite
12.
-
Dylan Hesselgesser
17.98
PR
Apr 18
Yowell Invite
200 Meters
1.
12
Trent Weatherwax
22.64
PR
May 9
B-3 District Championship
2.
12
Camren Mitchell
23.09
PR
May 9
B-3 District Championship
3.
12
Carter Prang
23.23
PR
Apr 5
Waverly Invite
4.
12
Will Armatys
23.91
Apr 25
Crete Invite
5.
11
Mason Nieman
24.62
PR
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
6.
12
Dylan Nordstrom
25.54c
PR
Apr 29
Seward JV Invite
7.
9
Caiden Rose
25.64
May 2
Raymond Central 9/JV Invite
8.
12
Jesse Buchholz
26.84c
PR
Apr 29
Seward JV Invite
9.
10
Camden Rine
27.11
Apr 16
Lincoln East JV Invite
400 Meters
1.
12
Trent Weatherwax
50.41
PR
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
12
Camren Mitchell
50.56
PR
May 18
NSAA Class B State Championship
3.
11
Treyton Stovall
53.83
Apr 18
Yowell Invite
4.
12
Carter Prang
55.32
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
5.
10
Conrad Schroeder
56.21
Mar 16
Doane University Indoor Invite
6.
12
Jonathan Havlovic
59.54
PR
May 2
Raymond Central 9/JV Invite
7.
9
Billy Connot
1:00.29
PR
Apr 23
Lancaster County JV Invite
800 Meters
1.
10
Conrad Schroeder
2:00.61
PR
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
2.
11
Treyton Stovall
2:05.53
PR
May 9
B-3 District Championship
3.
9
Cole Murray
2:08.38
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
4.
9
Billy Connot
2:14.42
Apr 25
Crete Invite
5.
11
Ryan Evans
2:20.85
PR
May 9
B-3 District Championship
6.
12
Jonathan Havlovic
2:27.76
PR
Apr 16
Lincoln East JV Invite
7.
9
Jackson Reiter
2:43.04
PR
May 2
Raymond Central 9/JV Invite
8.
9
Adam Haeffner
2:49.92
PR
Apr 23
Lancaster County JV Invite
9.
9
Clint Lynch
3:02.03
PR
Apr 23
Lancaster County JV Invite
1600 Meters
1.
10
Conrad Schroeder
4:38.47
PR
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
2.
9
Cole Murray
4:49.12
PR
Apr 18
Yowell Invite
3.
11
Jordan Schlautman-Sudik
5:08.92
PR
Apr 25
Crete Invite
4.
11
Cory Rosendale
5:09.16
PR
Apr 25
Crete Invite
5.
11
Ryan Evans
5:31.83
PR
Apr 18
Yowell Invite
6.
9
Billy Connot
5:35.08
PR
Apr 23
Lancaster County JV Invite
7.
9
Adam Haeffner
6:07.79
PR
Apr 16
Lincoln East JV Invite
8.
9
Jackson Reiter
6:10.00
PR
Apr 16
Lincoln East JV Invite
9.
9
Clint Lynch
6:53.2h
PR
Apr 29
Seward JV Invite
3200 Meters
1.
10
Conrad Schroeder
11:04.21
Apr 5
Waverly Invite
2.
11
Cory Rosendale
11:07.38
PR
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
3.
11
Jordan Schlautman-Sudik
11:30.15
PR
Apr 9
Plattsmouth Invite
4.
11
Ryan Evans
12:46.62
PR
Apr 9
Plattsmouth Invite
55m Hurdles - 39"
1.
12
Alex Murray
8.09
PR
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
2.
9
Hogan Wingrove
8.42
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
60m Hurdles - 39"
1.
12
Alex Murray
8.72
PR
Mar 16
Doane University Indoor Invite
2.
11
Mason Nieman
9.03
PR
Mar 16
Doane University Indoor Invite
3.
9
Hogan Wingrove
9.21
Mar 16
Doane University Indoor Invite
110m Hurdles - 39"
1.
12
Alex Murray
15.12
PR
May 9
B-3 District Championship
2.
11
Mason Nieman
15.35
PR
May 18
NSAA Class B State Championship
3.
9
Hogan Wingrove
15.67
May 9
B-3 District Championship
300m Hurdles - 36"
1.
12
Alex Murray
41.35
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
2.
9
Hogan Wingrove
41.94
May 18
NSAA Class B State Championship
4x100 Relay
1.
Relay Team
43.44
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
Mason Nieman
Trent Weatherwax
Carter Prang
Camren Mitchell
44.17
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
3.
Mason Nieman
Trent Weatherwax
Carter Prang
Mike Larsen
44.43
Apr 25
Crete Invite
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.
Trevor Brown
Hunter Hanke
Cade McKibben
Logan Schulke
52.24c
Mar 26
Scotus Relays
4x200 Relay -
1.
Carter Prang
Will Armatys
Trent Weatherwax
Camren Mitchell
1:34.1h
Mar 26
Scotus Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:24.63
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
Carter Prang
Mason Nieman
Trent Weatherwax
Camren Mitchell
3:27.8h
Mar 26
Scotus Relays
3.
-
Carter Prang
Treyton Stovall
Trent Weatherwax
Camren Mitchell
3:28.48
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
4.
Trent Weatherwax
Carter Prang
Mason Nieman
Camren Mitchell
3:31.66
Apr 18
Yowell Invite
4x800 Relay
1.
Billy Connot
Treyton Stovall
Cole Murray
Conrad Schroeder
8:24.58
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
Conrad Schroeder
Billy Connot
Treyton Stovall
Cole Murray
8:24.58
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
3.
Relay Team
8:38.2h
May 18
NSAA Class B State Championship
4.
Conrad Schroeder
Treyton Stovall
Cole Murray
Billy Connot
8:44.08
Apr 9
Plattsmouth Invite
5.
Conrad Schroeder
Treyton Stovall
Billy Connot
Cole Murray
8:47.8h
Mar 26
Scotus Relays
6.
Kyle Benson
Cory Rosendale
Jordan Schlautman-Sudik
Billy Connot
9:01.32
Apr 18
Yowell Invite
7.
Ryan Evans
Kyle Benson
Jonathan Havlovic
Billy Connot
10:06.70
Apr 2
Bennington 9/JV Invite
8.
9
Billy Connot
Adam Haeffner
Jackson Reiter
Clint Lynch
10:44.34
Apr 23
Lancaster County JV Invite
4x1600 Relay
1.
Conrad Schroeder
Jordan Schlautman-Sudik
Treyton Stovall
Cory Rosendale
20:49.0h
Mar 26
Scotus Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Conrad Schroeder
Treyton Stovall
Jordan Schlautman-Sudik
Cory Rosendale
12:00.9h
Mar 26
Scotus Relays
4x60 Shuttle Hurdles
1.
Alex Murray
Mason Nieman
Hogan Wingrove
Adam Benes
39.6h
Mar 26
Scotus Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Alex Murray
Mason Nieman
Hogan Wingrove
Adam Benes
1:01.4h
Mar 26
Scotus Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Trevor Brown
47' 10
Apr 25
Crete Invite
2.
11
Mike Larsen
45' 9
PR
Apr 9
Plattsmouth Invite
3.
10
Hunter Hanke
40' 7.75
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
4.
9
Jacob Krauter
39' 10
Apr 23
Lancaster County JV Invite
5.
9
Quinten Kastens
35' 11.5
Apr 29
Seward JV Invite
6.
10
Grant Wangler
35' 1.75
PR
Apr 29
Seward JV Invite
7.
12
Cade McKibben
35' 1
Mar 16
Doane University Indoor Invite
8.
9
Warren Rolf
31' 10.5
PR
May 2
Raymond Central 9/JV Invite
9.
9
Kyler Nordstrom
30' 2.5
Apr 16
Lincoln East JV Invite
Discus - 1.6kg
1.
12
Logan Schuelke
148' 5
PR
May 9
B-3 District Championship
2.
10
Tyztin Hoos
135' 5
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
3.
9
Quinten Kastens
108' 1
Apr 29
Seward JV Invite
4.
12
Cade McKibben
106' 7
PR
Apr 5
Waverly Invite
5.
12
Treyton Cockerill
100' 7
PR
May 2
Raymond Central 9/JV Invite
6.
9
Warren Rolf
88' 9
Apr 29
Seward JV Invite
7.
10
Kai Pearston
82' 5
PR
Apr 2
Bennington 9/JV Invite
8.
9
Kyler Nordstrom
74' 3
PR
Apr 29
Seward JV Invite
9.
9
Jacob Krauter
66' 3
Apr 23
Lancaster County JV Invite
High Jump
1.
11
Brock Schliep
5' 10
PR
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
2.
11
Jaymson Waller
5' 6
PR
Apr 9
Plattsmouth Invite
3.
9
Caiden Rose
5' 4
PR
May 2
Raymond Central 9/JV Invite
4.
10
Noah Gottschall
4' 10
PR
Apr 29
Seward JV Invite
Pole Vault
1.
12
Dylan Nordstrom
10' 0
PR
Apr 29
Seward JV Invite
2.
10
Josh Hestermann
8' 6
PR
Apr 9
Plattsmouth Invite
12
Jesse Buchholz
8' 6
PR
Apr 9
Plattsmouth Invite
4.
10
Chase Riggle
8' 0
PR
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
Long Jump
1.
12
Kyle Goodban
19' 7.75
PR
Apr 9
Plattsmouth Invite
2.
11
Brock Schliep
19' 6.75
PR
Apr 9
Plattsmouth Invite
3.
12
Adam Benes
19' 1.5
PR
Apr 9
Plattsmouth Invite
4.
12
Clay Riley
17' 11
PR
Mar 26
Scotus Relays
5.
9
Caiden Rose
16' 0
May 9
B-3 District Championship
6.
-
Brendan Graff
15' 10
PR
Apr 18
Yowell Invite
7.
-
Noah Stoddard
14' 10
PR
Apr 18
Yowell Invite
8.
10
Trae Greve
14' 1
PR
Apr 5
Waverly Invite
9.
10
Chase Riggle
12' 9
PR
Apr 18
Yowell Invite
10.
-
Dylan Hesselgesser
8' 0.5
PR
Apr 5
Waverly Invite
11.
-
Zach Larson
6' 10.75
PR
Apr 18
Yowell Invite
Triple Jump
1.
9
Hogan Wingrove
42' 6.25
Apr 5
Waverly Invite
2.
12
Kyle Goodban
42' 0
PR
Apr 9
Plattsmouth Invite
3.
12
Adam Benes
40' 11
PR
Apr 9
Plattsmouth Invite
4.
10
Camden Rine
36' 0.25
PR
May 2
Raymond Central 9/JV Invite
5.
12
Clay Riley
34' 7.25
Apr 25
Crete Invite
Womens
55 Meter Dash
1.
12
Sydni Schernikau
7.44
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
2.
10
Grace Hartweg
7.82
PR
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
60 Meter Dash
1.
12
Sydni Schernikau
8.00
Mar 16
Doane University Indoor Invite
2.
10
Grace Hartweg
8.39
Mar 16
Doane University Indoor Invite
3.
9
Emelia Rourke
9.23
PR
Mar 16
Doane University Indoor Invite
100 Meters
1.
12
Sydni Schernikau
12.30
PR
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
10
Grace Hartweg
12.98
Apr 5
Waverly Invite
3.
10
Maya Qualset
13.61
Apr 5
Waverly Invite
4.
9
Hailee Guthard
14.82
PR
Apr 16
Lincoln East JV Invite
5.
-
Mollie Grosshans
14.98
PR
Apr 5
Waverly Invite
6.
9
Cassidy Persing
15.24c
PR
Apr 29
Seward JV Invite
7.
11
Corylee Lawhon
15.58
PR
May 2
Raymond Central 9/JV Invite
8.
-
Maddie Retzlaff
15.62
PR
Apr 5
Waverly Invite
9.
-
Ellie Bricker
16.16
PR
Apr 5
Waverly Invite
10.
9
Summer Wells
16.26
Apr 5
Waverly Invite
11.
11
Rachel Haeffner
19.61
PR
Apr 18
Yowell Invite
12.
10
Lily Dobbins
21.48
PR
Apr 16
Lincoln East JV Invite
13.
-
Grace Shane
22.33
PR
Apr 18
Yowell Invite
200 Meters
1.
12
Sydni Schernikau
25.48
PR
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
12
Kira Keller
27.43
PR
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
3.
10
Maya Qualset
27.64
PR
May 9
B-3 District Championship
4.
10
Grace Hartweg
28.71
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
5.
9
Rumer Soares
30.81
PR
Apr 23
Lancaster County JV Invite
6.
9
Cassidy Persing
32.79
PR
May 2
Raymond Central 9/JV Invite
7.
9
Hailee Guthard
33.02
PR
Apr 2
Bennington 9/JV Invite
8.
11
Corylee Lawhon
33.07
PR
May 2
Raymond Central 9/JV Invite
9.
10
Lily Dobbins
48.96
PR
Apr 16
Lincoln East JV Invite
400 Meters
1.
12
Abigail Clarke
59.92
PR
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
2.
12
Sydni Schernikau
1:00.56
PR
Apr 18
Yowell Invite
3.
12
Kira Keller
1:01.72
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
4.
10
Macy Persinger
1:03.87
Apr 5
Waverly Invite
5.
12
Averie Lambrecht
1:03.89
PR
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
6.
10
Maya Qualset
1:08.44
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
7.
9
Darcy Suhr
1:14.51
PR
Apr 23
Lancaster County JV Invite
8.
11
Corylee Lawhon
1:28.54
PR
Apr 2
Bennington 9/JV Invite
9.
11
Rachel Haeffner
1:34.60
Apr 16
Lincoln East JV Invite
800 Meters
1.
12
Alex Danson
2:26.93
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
2.
10
Grace Lange
2:30.03
PR
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
3.
9
Darcy Suhr
2:46.97
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
4.
9
Lily Bogle
2:51.48
Apr 25
Crete Invite
1600 Meters
1.
12
Alex Danson
5:38.59
PR
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
2.
9
Emelia Rourke
6:15.33
PR
Apr 5
Waverly Invite
3.
10
Grace Lange
6:29.63
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
4.
11
Madison Schwarzenbach
6:34.24
Apr 5
Waverly Invite
5.
9
Lily Bogle
6:42.99
PR
Apr 23
Lancaster County JV Invite
6.
10
Margaux Stanley
6:50.0h
PR
Apr 29
Seward JV Invite
7.
12
Maguire Korby
7:18.75
PR
Apr 2
Bennington 9/JV Invite
3200 Meters
1.
12
Alex Danson
12:55.92
Apr 9
Plattsmouth Invite
2.
11
Madison Schwarzenbach
14:06.86
PR
Apr 18
Yowell Invite
3.
10
Margaux Stanley
14:59.98
PR
May 2
Raymond Central 9/JV Invite
4.
12
Maguire Korby
16:32.8h
PR
Apr 29
Seward JV Invite
55m Hurdles - 33"
1.
10
Whitney Lauenstein
9.09
PR
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
2.
12
Abigail Clarke
9.11
PR
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
60m Hurdles - 33"
1.
12
Abigail Clarke
10.00
PR
Mar 16
Doane University Indoor Invite
2.
10
Whitney Lauenstein
10.04
Mar 16
Doane University Indoor Invite
100m Hurdles - 33"
1.
12
Abigail Clarke
15.64c
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
10
Whitney Lauenstein
15.70
May 9
B-3 District Championship
3.
9
Hailee Guthard
19.50
Apr 16
Lincoln East JV Invite
300m Hurdles - 30"
1.
12
Abigail Clarke
44.74
PR
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
10
Whitney Lauenstein
49.53
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
3.
9
Hailee Guthard
58.73
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
4x100 Relay
1.
Relay Team
50.19
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
Sydni Schernikau
Maya Qualset
Grace Hartweg
Abigail Clarke
51.14
May 9
B-3 District Championship
3.
Sydni Schernikau
Macy Persinger
Grace Hartweg
Abigail Clarke
51.44c
Mar 26
Scotus Relays
4.
Sydni Schernikau
Maya Qualset
Grace Lange
Abigail Clarke
51.45
Apr 25
Crete Invite
4x200 Relay -
1.
Kira Keller
Maya Qualset
Grace Hartweg
Sydni Schernikau
1:50.8h
Mar 26
Scotus Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:05.62
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
Kira Keller
Sydni Schernikau
Whitney Lauenstein
Abigail Clarke
4:09.5h
Mar 26
Scotus Relays
3.
Kira Keller
Sydni Schernikau
Grace Hartweg
Whitney Lauenstein
4:17.32
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
4.
Kira Keller
Whitney Lauenstein
Grace Hartweg
Averie Lambrecht
4:17.58
May 9
B-3 District Championship
5.
-
Kira Keller
Macy Persinger
Sydni Schernikau
Abigail Clarke
4:17.66
Apr 5
Waverly Invite
6.
Kira Keller
Grace Hartweg
Averie Lambrecht
Whitney Lauenstein
4:18.76
Apr 18
Yowell Invite
7.
Grace Lange
Whitney Lauenstein
Maya Qualset
Averie Lambrecht
4:19.93
Apr 9
Plattsmouth Invite
8.
Kira Keller
Sydni Schernikau
Abigail Clarke
Averie Lambrecht
4:22.26
Apr 25
Crete Invite
4x800 Relay
1.
Alex Danson
Grace Lange
Darcy Suhr
Lily Bogle
10:58.8h
Mar 26
Scotus Relays
2.
Emelia Rourke
Madison Schwarzenbach
Darcy Suhr
Lily Bogle
11:06.15
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
Darcy Suhr
Emelia Rourke
Lily Bogle
Madison Schwarzenbach
11:06.15
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
4.
Grace Lange
Emelia Rourke
Darcy Suhr
Madison Schwarzenbach
11:10.37
Apr 5
Waverly Invite
5.
Grace Lange
Darcy Suhr
Lily Bogle
Madison Schwarzenbach
11:14.66
May 9
B-3 District Championship
6.
Relay Team
11:36.03
Mar 19
Nebraska Wesleyan Indoor Invite
4x1600 Relay
1.
Alex Danson
Grace Lange
Emelia Rourke
Madison Schwarzenbach
24:14.8h
Mar 26
Scotus Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Alex Danson
Grace Lange
Emelia Rourke
Madison Schwarzenbach
14:44.8h
Mar 26
Scotus Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Tyza Hoos
41' 3
PR
May 9
B-3 District Championship
2.
12
Val Gerlach
39' 6
PR
May 9
B-3 District Championship
3.
9
Katyn Kappler
34' 11.75
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
4.
10
Alexis Rolfs
30' 6
PR
Apr 5
Waverly Invite
5.
12
Taylor Black
28' 9
Mar 16
Doane University Indoor Invite
6.
9
Raynah Sutter
26' 11
Apr 2
Bennington 9/JV Invite
7.
11
Kailee McCulluck
25' 9.5
Apr 29
Seward JV Invite
8.
10
Kyra Priess
24' 2.25
Apr 16
Lincoln East JV Invite
Discus - 1kg
1.
12
Tyza Hoos
134' 3
PR
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
12
Micki Larsen
103' 4
May 9
B-3 District Championship
3.
10
Alexis Rolfs
97' 0
PR
Apr 9
Plattsmouth Invite
4.
9
Katyn Kappler
86' 8
Apr 25
Crete Invite
5.
9
Raynah Sutter
70' 5.75
Apr 2
Bennington 9/JV Invite
6.
10
Kyra Priess
68' 3
May 2
Raymond Central 9/JV Invite
High Jump
1.
10
Whitney Lauenstein
5' 3.5
Apr 5
Waverly Invite
2.
11
Kelsey Perrotto
4' 8
Mar 16
Doane University Indoor Invite
3.
11
Jordan Nielsen
4' 4
Mar 16
Doane University Indoor Invite
Pole Vault
1.
10
Grace Hartweg
9' 2
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
2.
12
Jordyn Fitzinger
8' 6
PR
May 9
B-3 District Championship
3.
12
Anna Buchholz
7' 6
PR
Apr 25
Crete Invite
4.
11
Claire Rolf
6' 6
PR
Apr 16
Lincoln East JV Invite
5.
12
Josie Fanning
6' 0
PR
Apr 16
Lincoln East JV Invite
Long Jump
1.
12
Averie Lambrecht
16' 5.5
PR
May 9
B-3 District Championship
2.
11
Morgan Dehning
15' 0.5
May 9
B-3 District Championship
3.
9
Rumer Soares
13' 9.75
PR
Apr 9
Plattsmouth Invite
4.
11
Kiersten Dowding
13' 0
Apr 9
Plattsmouth Invite
5.
-
Maddy Wells
11' 0.75
PR
Apr 5
Waverly Invite
6.
-
Ellie Bricker
10' 11.5
PR
Apr 18
Yowell Invite
7.
9
Cassidy Persing
9' 10
Apr 18
Yowell Invite
8.
9
Summer Wells
9' 3.75
Apr 18
Yowell Invite
9.
-
Zoe Nelson
9' 0
PR
Apr 5
Waverly Invite
10.
11
Corylee Lawhon
7' 8
PR
Apr 18
Yowell Invite
11.
-
Grace Shane
7' 3.5
PR
Apr 5
Waverly Invite
12.
11
Rachel Haeffner
5' 5.5
PR
Apr 18
Yowell Invite
Triple Jump
1.
12
Averie Lambrecht
36' 1.25
PR
May 18
NSAA Class B State Championship
2.
11
Morgan Dehning
30' 10.75
PR
May 9
B-3 District Championship
3.
9
Rumer Soares
30' 1
Apr 30
Eastern Midlands Conference Championship
4.
11
Kiersten Dowding
27' 5.25
Apr 9
Plattsmouth Invite
*Recent improvement