Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Brant Fullmer
12.32
May 4
SEWAC
2.
11
Greg Logsdon
12.41
PR
Apr 4
Mitchell Invite
3.
11
Luke Haas
12.52
May 4
SEWAC
4.
11
D.J. Homer
12.57
Apr 18
Pine Bluffs Invitational
5.
10
Reece Robertson
12.72
Apr 4
Mitchell Invite
6.
10
Ethan Steinhausen
13.50
PR
Apr 27
Zowada Track Invite
7.
9
Grant Logsdon
13.61
PR
Apr 27
Zowada Track Invite
200 Meters
1.
10
Brant Fullmer
24.88
PR
Apr 27
Zowada Track Invite
2.
11
Luke Haas
25.48
PR
Apr 4
Mitchell Invite
3.
11
D.J. Homer
25.71
Apr 27
Zowada Track Invite
4.
10
Ethan Steinhausen
27.38
PR
Apr 27
Zowada Track Invite
5.
12
Brady Tosh
27.84
PR
Apr 18
Pine Bluffs Invitational
6.
9
Eric Swank
32.46
PR
May 11
Wyoming 1A-2A-4A East Regional
400 Meters
1.
10
Brant Fullmer
55.82
May 4
SEWAC
2.
10
Hayden Anderson
58.13
PR
Apr 4
Mitchell Invite
3.
11
Greg Logsdon
58.75
PR
Apr 18
Pine Bluffs Invitational
4.
10
Sawyer Anderson
59.52
PR
Apr 18
Pine Bluffs Invitational
5.
9
Grant Logsdon
1:05.17
May 11
Wyoming 1A-2A-4A East Regional
800 Meters
1.
10
Brant Fullmer
2:07.89
PR
May 18
Wyoming State Championships
2.
10
Hayden Anderson
2:08.65
May 11
Wyoming 1A-2A-4A East Regional
3.
11
Greg Logsdon
2:16.51
PR
May 4
SEWAC
4.
11
Patrick Swank
2:26.20
PR
Apr 27
Zowada Track Invite
1600 Meters
1.
11
Patrick Swank
5:31.86
May 4
SEWAC
2.
11
Alexzander Ramirez
5:33.23
Apr 4
Mitchell Invite
3.
11
Zander Ramirez
5:48.81
Apr 27
Zowada Track Invite
3200 Meters
1.
11
Zander Ramirez
12:17.14
PR
Apr 27
Zowada Track Invite
2.
11
Patrick Swank
12:22.98
Apr 4
Mitchell Invite
3.
11
Alexzander Ramirez
12:26.34
PR
Apr 4
Mitchell Invite
4x100 Relay
1.
Brant Fullmer
Greg Logsdon
Sawyer Anderson
Reece Robertson
46.98
May 11
Wyoming 1A-2A-4A East Regional
2.
Reece Robertson
Gregg Logdston
Sawyer Anderson
Brant Fullmer
47.18
May 4
SEWAC
3.
Brant Fullmer
Reece Robertson
Gregg Logdston
Sawyer Anderson
48.19
Apr 27
Zowada Track Invite
4.
Sawyer Anderson
Luke Haas
D.J. Homer
Reece Robertson
49.21
Apr 4
Mitchell Invite
5.
Sawyer Anderson
Brant Fullmer
Greg Logsdon
Reece Robertson
49.56
Apr 18
Pine Bluffs Invitational
4x400 Relay
1.
Hayden Anderson
Sawyer Anderson
Greg Logsdon
Brant Fullmer
3:36.32
May 18
Wyoming State Championships
2.
Hayden Anderson
Sawyer Anderson
Gregg Logdston
Brant Fullmer
3:40.96
May 4
SEWAC
3.
Hayden Anderson
Gregg Logdston
Sawyer Anderson
Brant Fullmer
3:44.63
Apr 27
Zowada Track Invite
4.
Hayden Anderson
Sawyer Anderson
Brant Fullmer
Greg Logsdon
3:44.67
Apr 4
Mitchell Invite
4x800 Relay
1.
Hayden Anderson
Sawyer Anderson
Brant Fullmer
Gregg Logdston
8:57.94
Apr 27
Zowada Track Invite
2.
Hayden Anderson
Sawyer Anderson
Greg Logsdon
Brant Fullmer
9:02.93
May 18
Wyoming State Championships
3.
Hayden Anderson
Gregg Logdston
Brant Fullmer
Sawyer Anderson
9:34.87
May 4
SEWAC
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
D.J. Homer
Zander Ramirez
Reece Robertson
Patrick Swank
3:58.23
May 18
Wyoming State Championships
2.
Reece Robertson
D.J. Homer
Zander Ramirez
Patrick Swank
4:04.11
May 4
SEWAC
3.
Grant Logsdon
Patrick Swank
D.J. Homer
Luke Haas
4:36.36
Apr 18
Pine Bluffs Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Patrick Swank
38' 10
PR
Apr 18
Pine Bluffs Invitational
2.
9
William Baker
38' 9.5
PR
May 4
SEWAC
3.
9
Eric Swank
25' 3.5
PR
May 4
SEWAC
Discus - 1.6kg
1.
12
Brady Tosh
97' 2
PR
May 4
SEWAC
2.
9
William Baker
94' 2
PR
Apr 4
Mitchell Invite
3.
11
Patrick Swank
93' 4
Apr 4
Mitchell Invite
Long Jump
1.
11
Greg Logsdon
19' 7
PR
Apr 4
Mitchell Invite
2.
10
Reece Robertson
18' 6.25
May 11
Wyoming 1A-2A-4A East Regional
3.
10
Sawyer Anderson
17' 9.5
PR
May 11
Wyoming 1A-2A-4A East Regional
4.
11
Luke Haas
16' 3
Apr 4
Mitchell Invite
5.
9
Grant Logsdon
15' 1
PR
Apr 27
Zowada Track Invite
Triple Jump
1.
10
Reece Robertson
38' 1.5
PR
May 4
SEWAC
2.
11
Greg Logsdon
36' 11
PR
Apr 4
Mitchell Invite
3.
11
D.J. Homer
35' 11
Apr 4
Mitchell Invite
4.
9
Grant Logsdon
32' 10
Apr 4
Mitchell Invite
Womens
100 Meters
1.
9
Jordan Stoddard
12.71
Apr 18
Pine Bluffs Invitational
2.
10
Emma Short
14.16
May 4
SEWAC
3.
10
Joycelynn Hottell
14.26
May 4
SEWAC
4.
10
Becca Foos
15.01
PR
May 4
SEWAC
200 Meters
1.
9
Jordan Stoddard
25.62
PR
May 11
Wyoming 1A-2A-4A East Regional
2.
10
Joycelynn Hottell
30.23
May 11
Wyoming 1A-2A-4A East Regional
3.
10
Becca Foos
30.94
PR
May 4
SEWAC
4.
9
Grace Desmond
32.74
PR
May 11
Wyoming 1A-2A-4A East Regional
400 Meters
1.
9
Jordan Stoddard
58.95
PR
May 18
Wyoming State Championships
2.
12
Ellie Schmitt
1:09.15
Apr 4
Mitchell Invite
800 Meters
1.
12
Kelci Lovercheck
2:27.48
PR
May 18
Wyoming State Championships
2.
12
Ellie Schmitt
2:39.13
May 18
Wyoming State Championships
1600 Meters
1.
12
Kelci Lovercheck
6:02.98
May 18
Wyoming State Championships
100m Hurdles - 33"
1.
11
Kendall Haas
18.28
May 18
Wyoming State Championships
2.
9
Marjie Schmitt
19.58
PR
Apr 27
Zowada Track Invite
300m Hurdles - 30"
1.
9
Marjie Schmitt
49.79
PR
May 18
Wyoming State Championships
2.
11
Kendall Haas
55.21
Apr 4
Mitchell Invite
4x100 Relay
1.
Emma Short
Marjie Schmitt
Ellie Schmitt
Joycelynn Hottell
53.73
May 18
Wyoming State Championships
2.
Mercy McAndrew
Grace Desmond
Marjie Schmitt
Joycelynn Hottell
56.80
Apr 4
Mitchell Invite
3.
Mercy McAndrew
Grace Desmond
Ellie Schmitt
Joycelynn Hottell
1:00.43
Apr 18
Pine Bluffs Invitational
4x400 Relay
1.
Ellie Schmitt
Marjie Schmitt
Kelci Lovercheck
Jordan Stoddard
4:09.99
Apr 23
Best in the West Classic
2.
Marjie Schmitt
Ellie Schmitt
Kelci Lovercheck
Jordan Stoddard
4:12.97
May 18
Wyoming State Championships
3.
Marjie Schmitt
Joycelynn Hottell
Ellie Schmitt
Jordan Stoddard
4:28.02
May 4
SEWAC
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Marjie Schmitt
Joycelynn Hottell
Jordan Stoddard
Ellie Schmitt
4:43.10
Apr 27
Zowada Track Invite
2.
Emma Short
Grace Desmond
Marjie Schmitt
Ellie Schmitt
4:46.48
May 4
SEWAC
3.
Marjie Schmitt
Joycelynn Hottell
Ellie Schmitt
Kelci Lovercheck
5:00.92
Apr 18
Pine Bluffs Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Morgan Ekwall
41' 0
PR
May 4
SEWAC
2.
12
Kylie Carson
31' 4
PR
May 4
SEWAC
3.
10
Carly Keller
25' 11
PR
Apr 27
Zowada Track Invite
Discus - 1kg
1.
12
Candee Coxbill
107' 11
Apr 18
Pine Bluffs Invitational
2.
12
Kylie Carson
106' 1
Apr 23
Best in the West Classic
3.
11
Morgan Ekwall
98' 3
PR
Apr 27
Zowada Track Invite
4.
9
Bree Coxbill
92' 10
May 4
SEWAC
5.
10
Carly Keller
72' 6
Apr 27
Zowada Track Invite
High Jump
1.
9
Jordan Stoddard
5' 6.5
Apr 23
Best in the West Classic
Long Jump
1.
9
Jordan Stoddard
16' 5.75
Apr 18
Pine Bluffs Invitational
2.
10
Joycelynn Hottell
14' 10
PR
Apr 4
Mitchell Invite
3.
11
Mercy McAndrew
14' 8
PR
Apr 27
Zowada Track Invite
4.
11
Kendall Haas
12' 11
Apr 4
Mitchell Invite
5.
10
Emma Short
12' 9.75
May 4
SEWAC
Triple Jump
1.
11
Mercy McAndrew
31' 5
PR
Apr 27
Zowada Track Invite
2.
11
Kendall Haas
28' 6.25
PR
May 4
SEWAC
3.
9
Grace Desmond
25' 9
May 4
SEWAC
*Recent improvement