Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Indoor
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Brayden Savage
11.63
(1.2)
May 11
St. Vrain Invitational
2.
10
Seth Gutierrez
11.85
(1.4)
PR
May 11
St. Vrain Invitational
3.
10
Bryson Schminke
11.90
(1.4)
PR
May 11
St. Vrain Invitational
4.
11
Bronson Schafer
11.99
(1.1)
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
5.
11
Alexander Jaquet
12.13
(1.5)
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
6.
9
Ben Colgate
12.57
(.8)
Mar 30
Lyons Invitational
7.
9
Zachary Johnson
12.63
(.5)
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
8.
11
Erick Chavez
12.72
(1.1)
PR
May 4
Patriot League Meet
9.
11
Nolan LaDuke
12.76
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
10.
10
Jake Budzynski
12.80
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
11.
11
Christian Baca
12.98
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
12.
9
Dylan Dieterle
13.21
PR
Mar 23
Broomfield Shootout
13.
11
Aaron Street
13.36
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
14.
10
Jacob Ehrlich
13.39
Apr 27
Weld County Championships
15.
9
Tamesgen Fanning
13.55
(-.4)
PR
Mar 30
Lyons Invitational
16.
9
Joshua Street
13.76
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
17.
9
Landon Fanning
14.42
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
18.
10
Robert Jones
15.55
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
200 Meters
1.
12
Jesse Hayward
23.37
(-1.9)
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
2.
10
Brayden Savage
23.45
(1.6)
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
3.
11
Bronson Schafer
23.67
(-.1)
May 11
St. Vrain Invitational
4.
10
Bryson Schminke
24.11
(1.5)
PR
May 4
Patriot League Meet
5.
10
Sylas Chambers
24.41
(.9)
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
6.
11
Alexander Jaquet
24.47
PR
Mar 23
Broomfield Shootout
7.
10
Seth Gutierrez
24.94
(-1.6)
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
8.
12
Conner Stewart
25.42
(.9)
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
9.
9
Dylan Dieterle
25.94
(.4)
PR
Mar 30
Lyons Invitational
10.
9
Ben Colgate
26.05
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
11.
9
Noah Baca
26.50
(.4)
Mar 30
Lyons Invitational
12.
10
Jake Budzynski
26.86
PR
Apr 27
Weld County Championships
13.
11
Nolan LaDuke
26.94
PR
Apr 27
Weld County Championships
14.
11
Aaron Street
27.84
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
15.
9
Joshua Street
27.95
Apr 27
Weld County Championships
16.
10
Robert Jones
32.53
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
400 Meters
1.
12
Jesse Hayward
50.91
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
2.
11
Alexander Jaquet
52.39
PR
May 11
St. Vrain Invitational
3.
11
Bronson Schafer
52.77
PR
May 11
St. Vrain Invitational
4.
10
Brayden Savage
53.67
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
5.
10
Logan Kugler
54.70
PR
Apr 27
Weld County Championships
6.
10
Sylas Chambers
54.73
Apr 27
Weld County Championships
7.
11
Christian Baca
55.33
PR
Apr 27
Weld County Championships
8.
10
Bryson Schminke
56.56
PR
Apr 13
Pomona Invitational
9.
10
Seth Gutierrez
56.58
PR
Apr 13
Pomona Invitational
10.
12
Keegan Wiles
56.63
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
11.
9
Ethan Pratt
57.04
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
12.
11
Nolan LaDuke
59.22
PR
Apr 27
Weld County Championships
13.
10
Jake Budzynski
1:00.38
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
14.
9
Landon Fanning
1:03.92
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
800 Meters
1.
12
Jesse Hayward
1:56.84
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
2.
11
Jaden Davis
2:01.37
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
3.
10
Sylas Chambers
2:03.67
May 11
St. Vrain Invitational
4.
10
Logan Kugler
2:04.61
PR
May 11
St. Vrain Invitational
5.
11
Christian Baca
2:08.23
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
6.
9
Zachary Johnson
2:08.26
PR
May 11
St. Vrain Invitational
7.
9
Sebastian Groom
2:14.24
Mar 23
Broomfield Shootout
8.
10
Justin Quammen
2:16.08
Apr 27
Weld County Championships
9.
11
Cory Shea
2:18.40
PR
Apr 27
Weld County Championships
1600 Meters
1.
12
Jesse Hayward
4:29.17
PR
May 11
St. Vrain Invitational
2.
11
Jaden Davis
4:33.57
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
3.
9
Sebastian Groom
4:52.44
Mar 23
Broomfield Shootout
4.
10
Sylas Chambers
4:52.80
Mar 30
Lyons Invitational
5.
11
Christian Baca
4:55.29
PR
May 11
St. Vrain Invitational
6.
11
Cory Shea
4:58.49
Mar 30
Lyons Invitational
7.
10
Justin Quammen
4:59.35
Apr 20
Randall Hess Invitational
8.
9
Landon Fanning
5:29.96
Apr 27
Weld County Championships
3200 Meters
1.
11
Jaden Davis
9:55.78
PR
Mar 30
Lyons Invitational
2.
9
Sebastian Groom
10:25.42
Mar 30
Lyons Invitational
3.
11
Cory Shea
10:29.56
PR
May 11
St. Vrain Invitational
4.
10
Justin Quammen
10:58.31
Apr 27
Weld County Championships
5.
9
Landon Fanning
12:08.66
May 4
Patriot League Meet
110m Hurdles - 39"
1.
11
Adian Frey
18.07
(-.3)
PR
May 11
St. Vrain Invitational
2.
9
Keller McBride
19.45
(.0)
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
3.
9
Noah Baca
20.46
(-.2)
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
4.
9
Jae Ritter-Bland
20.63
(.8)
PR
May 4
Patriot League Meet
300m Hurdles - 36"
1.
9
Noah Baca
46.39
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
2.
11
Adian Frey
47.23
Apr 20
Randall Hess Invitational
3.
9
Keller McBride
49.16
PR
May 4
Patriot League Meet
4.
9
Jae Ritter-Bland
50.41
PR
May 4
Patriot League Meet
4x100 Relay
1.
Seth Gutierrez
Brayden Savage
Bryson Schminke
Bronson Schafer
46.00
May 4
Patriot League Meet
2.
Seth Gutierrez
Brayden Savage
Alexander Jaquet
Bronson Schafer
46.05
Apr 20
Randall Hess Invitational
3.
Ben Colgate
Zachary Johnson
Seth Gutierrez
Bryson Schminke
46.66
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
4.
Brayden Savage
Bronson Schafer
Seth Gutierrez
Bryson Schminke
46.68
Apr 13
Pomona Invitational
5.
Relay Team
47.36
Mar 30
Lyons Invitational
6.
Jacob Ehrlich
Seth Gutierrez
Jake Budzynski
Joshua Street
49.12
Apr 27
Weld County Championships
7.
Ben Colgate
Aaron Street
Jake Budzynski
Conner Stewart
49.72
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
4x200 Relay -
1.
Bryson Schminke
Brayden Savage
Alexander Jaquet
Bronson Schafer
1:32.19
May 18
CHSAA State Track and Field Championship
2.
Brayden Savage
Alexander Jaquet
Bronson Schafer
Jesse Hayward
1:32.80
May 4
Patriot League Meet
3.
Brayden Savage
Bronson Schafer
Alexander Jaquet
Bryson Schminke
1:36.61
Apr 13
Pomona Invitational
4.
Noah Baca
Ben Colgate
Conner Stewart
Bryson Schminke
1:39.74
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
4x400 Relay
1.
Bronson Schafer
Jesse Hayward
Alexander Jaquet
Jaden Davis
3:27.90
May 18
CHSAA State Track and Field Championship
2.
Brayden Savage
Jesse Hayward
Bronson Schafer
Jaden Davis
3:31.42
Apr 20
Randall Hess Invitational
3.
Alexander Jaquet
Jesse Hayward
Bronson Schafer
Jaden Davis
3:31.79
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
4.
Relay Team
3:34.93
Mar 30
Lyons Invitational
5.
Bryson Schminke
Sylas Chambers
Bronson Schafer
Alexander Jaquet
3:39.40
Apr 27
Weld County Championships
6.
Zachary Johnson
Ethan Pratt
Aaron Street
Seth Gutierrez
3:51.99
Apr 27
Weld County Championships
7.
Ethan Pratt
Nolan LaDuke
Zachary Johnson
Keegan Wiles
3:56.35
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
4x800 Relay
1.
Sylas Chambers
Jaden Davis
Logan Kugler
Jesse Hayward
8:02.57
May 18
CHSAA State Track and Field Championship
2.
Logan Kugler
Jaden Davis
Sylas Chambers
Jesse Hayward
8:25.41
Apr 27
Weld County Championships
3.
Logan Kugler
Sylas Chambers
Zachary Johnson
Sebastian Groom
8:32.06
Apr 20
Randall Hess Invitational
4.
Logan Kugler
Sylas Chambers
Zachary Johnson
Christian Baca
8:32.42
May 4
Patriot League Meet
5.
Christian Baca
Logan Kugler
Zachary Johnson
Landon Fanning
9:02.10
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Robert Noffsinger
41' 5
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
2.
9
Garrett Yackey
40' 7
Apr 27
Weld County Championships
3.
10
Jay Rothe
35' 10
PR
Mar 23
Broomfield Shootout
4.
11
Jamal Schlensog
33' 10.5
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
5.
12
Logan Bruntz
32' 0
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
6.
12
Bryan Erdbruegger
25' 5
PR
Apr 27
Weld County Championships
7.
9
Jakob Crowell
23' 6
PR
Apr 27
Weld County Championships
Discus - 1.6kg
1.
10
Jay Rothe
116' 10
Apr 20
Randall Hess Invitational
2.
9
Garrett Yackey
113' 3
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
3.
12
Logan Bruntz
92' 8
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
4.
12
Robert Noffsinger
87' 10
PR
Apr 27
Weld County Championships
5.
11
Jamal Schlensog
81' 1
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
6.
12
Bryan Erdbruegger
70' 5
PR
Apr 27
Weld County Championships
7.
9
Jakob Crowell
60' 9.5
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
High Jump
1.
10
Kadin Ogren
5' 7.5
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
2.
10
Andrew Mahoney
5' 7
May 4
Patriot League Meet
3.
10
Brock Ramirez
5' 3
PR
May 4
Patriot League Meet
4.
9
Jae Ritter-Bland
4' 6
PR
Apr 27
Weld County Championships
Pole Vault
1.
12
Keegan Wiles
7' 6
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
2.
10
Jacob Ehrlich
5' 0
PR
Apr 27
Weld County Championships
Long Jump
1.
10
Kadin Ogren
19' 7
(1.4)
PR
Mar 30
Lyons Invitational
2.
10
Andrew Mahoney
19' 0.5
(1.0)
PR
Mar 30
Lyons Invitational
3.
10
Seth Gutierrez
18' 2.5
(-.8)
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
4.
9
Tamesgen Fanning
17' 7.5
(-1.7)
Apr 20
Randall Hess Invitational
5.
11
Erick Chavez
17' 2.75
(.0)
PR
May 4
Patriot League Meet
6.
10
Brock Ramirez
16' 3.5
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
7.
9
Ben Colgate
15' 5.75
(-1.1)
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
8.
9
Aaron Ehrlich
14' 10
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
9.
10
Jacob Ehrlich
14' 9
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
Triple Jump
1.
9
Tamesgen Fanning
41' 5
(1.1)
Apr 20
Randall Hess Invitational
2.
10
Kadin Ogren
39' 11.5
(-1.1)
PR
Apr 27
Weld County Championships
3.
10
Andrew Mahoney
38' 5
Mar 23
Broomfield Shootout
4.
10
Brock Ramirez
36' 5
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
5.
9
Aaron Ehrlich
34' 7
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
6.
10
Jacob Ehrlich
34' 0
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
7.
9
Ben Colgate
33' 8
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
8.
10
Seth Gutierrez
33' 7.25
(.0)
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Aleigha Street
13.17
(.9)
PR
May 11
St. Vrain Invitational
2.
9
Kenya Dennee
14.08
(-.3)
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
3.
9
Taylyn Pfost
14.41
(-2.1)
PR
Apr 27
Weld County Championships
4.
9
Marin Meyer
14.45
(1.0)
Apr 13
Pomona Invitational
5.
11
Bailee Shostrom
14.48
(-.3)
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
6.
9
Taylor Bernal
14.76
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
7.
10
Jaycen Todd
14.85
(1.2)
PR
May 4
Patriot League Meet
8.
11
Kyra Pfost
14.97
(-1.0)
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
9.
9
Eden Pope
15.03
PR
Apr 27
Weld County Championships
9
Jolee Murphy
15.03
(.8)
PR
May 4
Patriot League Meet
11.
11
Tanner Loyd
16.15
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
12.
9
Megan Freeman
18.02
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
200 Meters
1.
12
Aleigha Street
26.99
(-.3)
PR
May 4
Patriot League Meet
2.
9
Taylyn Pfost
28.30
(-.3)
PR
May 4
Patriot League Meet
3.
11
Julia Brown
28.92
(-2.8)
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
4.
11
Samantha Angus
28.95
(.4)
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
5.
12
Izzy Ramirez
29.18
(-.1)
PR
May 4
Patriot League Meet
6.
9
Kenya Dennee
29.19
(-4.0)
Apr 27
Weld County Championships
7.
9
Marin Meyer
29.43
(-1.0)
Apr 20
Randall Hess Invitational
8.
9
Lexi Angus
29.64
(.4)
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
9.
11
Ceejay Nelson
29.87
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
10.
12
Anna Stoltz
30.73
(.1)
Mar 30
Lyons Invitational
11.
10
Jaycen Todd
30.93
(.8)
PR
May 4
Patriot League Meet
12.
9
Payton Chambers
31.18
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
13.
9
Taylor Bernal
31.86
Apr 27
Weld County Championships
14.
9
Olivia Schuttenberg
33.57
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
15.
11
Tanner Loyd
34.69
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
400 Meters
1.
11
Julia Brown
1:01.73
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
2.
9
Kenya Dennee
1:02.46
May 11
St. Vrain Invitational
3.
11
Samantha Angus
1:06.04
PR
Apr 27
Weld County Championships
4.
11
Bailee Shostrom
1:07.14
PR
Apr 27
Weld County Championships
5.
11
Ceejay Nelson
1:07.72
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
6.
9
Marin Meyer
1:07.88
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
7.
12
Anna Stoltz
1:08.25
PR
Mar 30
Lyons Invitational
8.
9
Lexi Angus
1:08.39
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
9.
11
Kyra Pfost
1:08.45
PR
Mar 23
Broomfield Shootout
10.
9
Jolee Murphy
1:10.53
PR
Apr 27
Weld County Championships
11.
9
Olivia Schuttenberg
1:12.52
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
12.
9
Payton Chambers
1:14.46
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
13.
11
Sarah Ellis
1:20.87
PR
Apr 27
Weld County Championships
800 Meters
1.
11
Julia Brown
2:19.92
PR
May 18
CHSAA State Track and Field Championship
2.
10
Audrynn Street
2:26.67
Apr 20
Randall Hess Invitational
3.
11
Samantha Angus
2:30.86
PR
May 11
St. Vrain Invitational
4.
11
Ceejay Nelson
2:41.12
PR
Apr 27
Weld County Championships
5.
9
Lexi Angus
2:43.11
Apr 27
Weld County Championships
6.
11
Kyra Pfost
2:46.77
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
7.
10
Emma Murphy
2:47.79
Mar 30
Lyons Invitational
8.
11
Sarah Ellis
3:06.72
Mar 30
Lyons Invitational
9.
9
Katelynn Meritt
3:11.74
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
1600 Meters
1.
10
Audrynn Street
5:23.53
PR
May 11
St. Vrain Invitational
2.
11
Julia Brown
5:36.08
PR
Mar 30
Lyons Invitational
3.
11
Samantha Angus
5:50.04
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
4.
11
Sarah Ellis
6:10.19
PR
Apr 27
Weld County Championships
5.
10
Emma Murphy
6:12.52
Apr 20
Randall Hess Invitational
3200 Meters
1.
10
Audrynn Street
12:01.29
PR
Mar 30
Lyons Invitational
2.
11
Samantha Angus
12:43.19
Apr 13
Pomona Invitational
3.
10
Emma Murphy
13:13.48
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
4.
11
Sarah Ellis
13:13.52
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
9
Kiya Rossel
18.23
(1.2)
PR
May 4
Patriot League Meet
300m Hurdles - 30"
1.
9
Kiya Rossel
57.35
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
4x100 Relay
1.
Kenya Dennee
Marin Meyer
Taylyn Pfost
Aleigha Street
53.54
Apr 20
Randall Hess Invitational
2.
Relay Team
55.36
May 11
St. Vrain Invitational
3.
Kenya Dennee
Marin Meyer
Taylyn Pfost
Kyra Pfost
55.97
Apr 13
Pomona Invitational
4.
Bailee Shostrom
Taylyn Pfost
Marin Meyer
Taylor Bernal
56.50
May 4
Patriot League Meet
5.
Bailee Shostrom
Marin Meyer
Taylor Bernal
Anna Stoltz
56.51
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
6.
Taylor Bernal
Jolee Murphy
Tanner Loyd
Olivia Schuttenberg
58.53
Apr 27
Weld County Championships
4x200 Relay -
1.
Samantha Angus
Aleigha Street
Kenya Dennee
Julia Brown
1:52.21
May 4
Patriot League Meet
2.
Samantha Angus
Aleigha Street
Taylyn Pfost
Julia Brown
1:52.99
Apr 20
Randall Hess Invitational
3.
Kenya Dennee
Marin Meyer
Taylyn Pfost
Izzy Ramirez
1:55.28
Apr 27
Weld County Championships
4.
Samantha Angus
Izzy Ramirez
Taylyn Pfost
Aleigha Street
1:56.43
Apr 13
Pomona Invitational
5.
Bailee Shostrom
Anna Stoltz
Lexi Angus
Ceejay Nelson
1:56.80
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
4x400 Relay
1.
Aleigha Street
Julia Brown
Kenya Dennee
Audrynn Street
4:05.99
May 18
CHSAA State Track and Field Championship
2.
Kenya Dennee
Audrynn Street
Julia Brown
Aleigha Street
4:13.08
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
3.
Kenya Dennee
Julia Brown
Audrynn Street
Aleigha Street
4:14.57
Apr 20
Randall Hess Invitational
4.
Relay Team
4:19.82
Mar 30
Lyons Invitational
5.
Kenya Dennee
Marin Meyer
Samantha Angus
Ceejay Nelson
4:30.86
Apr 27
Weld County Championships
6.
Lexi Angus
Jolee Murphy
Taylor Bernal
Anna Stoltz
4:52.81
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
4x800 Relay
1.
Samantha Angus
Julia Brown
Ceejay Nelson
Audrynn Street
9:55.83
May 18
CHSAA State Track and Field Championship
2.
Aleigha Street
Audrynn Street
Samantha Angus
Julia Brown
10:22.31
Apr 27
Weld County Championships
3.
Relay Team
10:50.49
May 11
St. Vrain Invitational
4.
Lexi Angus
Ceejay Nelson
Emma Murphy
Kyra Pfost
10:58.62
May 4
Patriot League Meet
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Marin Meyer
Taylor Bernal
Taylyn Pfost
Bailee Shostrom
2:05.31
May 4
Patriot League Meet
2.
Jolee Murphy
Taylor Bernal
Jaycen Todd
Bailee Shostrom
2:07.72
Apr 27
Weld County Championships
Shot Put - 4kg
1.
9
Katelynn Meritt
27' 8.5
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
2.
11
EmmaJean Nelson
27' 7.5
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
3.
11
Therali Merry
25' 9
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
4.
12
Emma Gulkin
22' 11
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
5.
10
Danielle McCormick
22' 3.5
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
6.
10
Kloe Cross
20' 7
PR
Apr 27
Weld County Championships
Discus - 1kg
1.
9
Katelynn Meritt
69' 11
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
2.
11
EmmaJean Nelson
64' 9
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
3.
10
Danielle McCormick
64' 7
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
4.
11
Therali Merry
63' 4
PR
Apr 20
Randall Hess Invitational
5.
12
Emma Gulkin
56' 10
PR
May 4
Patriot League Meet
6.
10
Kloe Cross
54' 9
PR
Apr 27
Weld County Championships
High Jump
1.
12
Izzy Ramirez
5' 3.5
May 11
St. Vrain Invitational
2.
9
Marin Meyer
4' 9
Mar 30
Lyons Invitational
3.
9
Eden Pope
4' 2
PR
Apr 27
Weld County Championships
Pole Vault
1.
11
Aaliyanah Hubert-Combs
8' 0
May 18
CHSAA State Track and Field Championship
Long Jump
1.
9
Kiya Rossel
14' 2.75
PR
Mar 23
Broomfield Shootout
2.
9
Olivia Schuttenberg
13' 8
(.8)
PR
May 4
Patriot League Meet
3.
9
Payton Chambers
13' 5.75
(1.3)
PR
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
4.
9
Taylor Bernal
13' 5.5
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
9
Lexi Angus
13' 5.5
(.0)
PR
Apr 27
Weld County Championships
6.
9
Jolee Murphy
13' 2
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
7.
10
Jaycen Todd
11' 9
PR
Apr 27
Weld County Championships
8.
9
Rebecca Hare
9' 4
PR
Apr 27
Weld County Championships
Triple Jump
1.
9
Eden Pope
29' 3.5
(.7)
PR
Mar 30
Lyons Invitational
2.
9
Olivia Schuttenberg
28' 8
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
3.
9
Lexi Angus
28' 7
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
4.
11
Tanner Loyd
28' 2
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
5.
12
Allison Palmer
26' 9
(.8)
Apr 15
Greeley Twilight Invitational
6.
9
Rebecca Hare
21' 4
PR
Apr 23
Roosevelt Weld County JV Meet
*Recent improvement