Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2222
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
Indoor
2024
2022
2021
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Camren Chrusoskie
12.17
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
2.
9
Quinn Dobbs
12.66
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
3.
9
Aaron Painter
12.74
PR
Apr 20
13th Annual Pepsi Invitational
4.
10
Bill Pettit
13.03
Mar 21
Bulldog Invite
5.
10
Grady Fite
13.20
PR
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
200 Meters
1.
9
Quinn Dobbs
25.88
May 10
1A-SD4 District Championships
2.
9
Aaron Painter
26.19
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
3.
12
Blake Witten
26.39
PR
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
4.
12
Camren Chrusoskie
26.55
PR
Apr 5
Carnival of speed
5.
9
Isaac Lee
29.55
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
6.
9
Damon Nipper
35.86
PR
May 3
Baker Invitational
400 Meters
1.
12
Tim Stevens
53.74
Apr 17
Buckaroo Small Meet Invite
2.
12
Blake Witten
57.31
PR
Apr 17
Buckaroo Small Meet Invite
3.
9
Quinn Dobbs
57.72
PR
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
4.
12
Jack Silveira
58.00
Apr 17
Buckaroo Small Meet Invite
5.
10
Grady Fite
59.74
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
6.
9
Aaron Painter
1:00.86
PR
Apr 20
13th Annual Pepsi Invitational
7.
12
Colten Alldredge
1:01.51
PR
Apr 5
Carnival of speed
8.
9
Skyler Perkins
1:04.09
May 10
1A-SD4 District Championships
9.
11
Lincoln Deem
1:04.46
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
10.
10
Jonathan McDonald
1:06.84
Apr 17
Buckaroo Small Meet Invite
800 Meters
1.
12
Tim Stevens
1:57.36
May 3
Baker Invitational
2.
12
Jack Silveira
2:06.89
May 10
1A-SD4 District Championships
3.
10
Jack Deem
2:18.41
PR
May 3
Baker Invitational
4.
9
Aaron Painter
2:18.54
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
5.
9
Kiel Bolton
2:24.70
PR
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
6.
10
Jonathan McDonald
2:29.09
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
7.
11
Lincoln Deem
2:29.46
PR
Apr 17
Buckaroo Small Meet Invite
1500 Meters
1.
12
Tim Stevens
4:01.26
May 18
OSAA 1A State Championships
2.
12
Jack Silveira
4:31.60
Apr 17
Buckaroo Small Meet Invite
3.
9
Kiel Bolton
4:47.77
PR
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
4.
10
Jack Deem
5:08.89
PR
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
5.
11
Lincoln Deem
5:09.39
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
6.
10
Jonathan McDonald
5:09.44
May 3
Baker Invitational
7.
9
Aaron Painter
5:10.47
PR
May 3
Baker Invitational
8.
9
Isaac Lee
5:35.02
PR
Apr 17
Buckaroo Small Meet Invite
9.
9
Skyler Perkins
5:38.89
Apr 12
Union Twilight
1600 Meters
1.
12
Tim Stevens
4:19.72
PR
Apr 13
2019 Pasco Invitational
2.
9
Kiel Bolton
5:31.78
PR
Mar 21
Bulldog Invite
3.
10
Jonathan McDonald
5:41.89
PR
Mar 21
Bulldog Invite
4.
11
Lincoln Deem
5:46.13
PR
Mar 21
Bulldog Invite
3000 Meters
1.
12
Tim Stevens
8:38.20
PR
May 18
OSAA 1A State Championships
2.
12
Jack Silveira
9:47.82
Apr 5
Carnival of speed
3.
10
Jonathan McDonald
11:34.84
Apr 20
13th Annual Pepsi Invitational
4.
9
Skyler Perkins
12:09.87
Apr 13
La Grande Invitational
5.
9
Isaac Lee
12:09.90
PR
Apr 13
La Grande Invitational
3200 Meters
1.
12
Jack Silveira
10:27.44
PR
Apr 13
2019 Pasco Invitational
2.
9
Kiel Bolton
12:30.10
PR
Mar 21
Bulldog Invite
3.
10
Jack Deem
12:37.48
PR
Mar 21
Bulldog Invite
4.
10
Jonathan McDonald
12:38.24
PR
Mar 21
Bulldog Invite
5.
9
Skyler Perkins
13:05.04
PR
Mar 21
Bulldog Invite
6.
9
Isaac Lee
13:18.39
PR
Mar 21
Bulldog Invite
110m Hurdles - 39"
1.
9
Isaac Lee
27.72
PR
Mar 21
Bulldog Invite
300m Hurdles - 36"
1.
9
Isaac Lee
1:00.28
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
4x100 Relay
1.
Camren Chrusoskie
Blake Witten
Jack Silveira
Tim Stevens
46.34
May 10
1A-SD4 District Championships
2.
Blake Witten
Camren Chrusoskie
Tim Stevens
Jack Silveira
46.66
May 18
OSAA 1A State Championships
3.
Camren Chrusoskie
Tim Stevens
Jack Silveira
Blake Witten
47.39
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
4.
Camren Chrusoskie
Quinn Dobbs
Grady Fite
Blake Witten
48.97
Apr 17
Buckaroo Small Meet Invite
5.
Camren Chrusoskie
Grady Fite
Quinn Dobbs
Blake Witten
49.78
Apr 5
Carnival of speed
6.
Blake Witten
Quinn Dobbs
Grady Fite
Jack Deem
51.11
Apr 13
La Grande Invitational
4x400 Relay
1.
Quinn Dobbs
Blake Witten
Jack Silveira
Tim Stevens
3:37.37
May 18
OSAA 1A State Championships
2.
Quinn Dobbs
Blake Witten
Tim Stevens
Jack Silveira
3:41.48
May 10
1A-SD4 District Championships
3.
Quinn Dobbs
Jack Silveira
Tim Stevens
Blake Witten
3:46.94
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
4.
Tim Stevens
Camren Chrusoskie
Quinn Dobbs
Colten Alldredge
4:07.23
Mar 21
Bulldog Invite
5.
Jonathan McDonald
Tim Stevens
Quinn Dobbs
Grady Fite
4:07.43
Mar 15
Ontario Icebreaker
6.
Colten Alldredge
Lincoln Deem
Jack Deem
Kiel Bolton
4:10.49
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
4x800 Relay
1.
Jack Deem
Tim Stevens
Jack Silveira
Blake Witten
8:55.66
Apr 12
Union Twilight
Shot Put - 12lb
1.
12
Camren Chrusoskie
39' 1
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
2.
9
Damon Nipper
23' 7.5
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
Discus - 1.6kg
1.
9
Aaron Painter
68' 9
PR
Apr 5
Carnival of speed
2.
9
Damon Nipper
66' 3
PR
May 3
Baker Invitational
3.
9
Isaac Lee
63' 4
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
Javelin - 800g
1.
12
Colten Alldredge
111' 0
PR
Apr 5
Carnival of speed
2.
9
Quinn Dobbs
97' 7
Mar 15
Ontario Icebreaker
3.
9
Damon Nipper
87' 4
PR
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
4.
10
Jonathan McDonald
84' 8
Mar 15
Ontario Icebreaker
High Jump
1.
12
Blake Witten
5' 8
PR
Apr 12
Union Twilight
2.
12
Camren Chrusoskie
5' 6
PR
Apr 5
Carnival of speed
3.
10
Grady Fite
5' 3
PR
Apr 17
Buckaroo Small Meet Invite
Long Jump
1.
12
Blake Witten
17' 4.25
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
2.
12
Camren Chrusoskie
16' 6
PR
Mar 15
Ontario Icebreaker
3.
10
Grady Fite
16' 3
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
4.
9
Skyler Perkins
16' 2
May 10
1A-SD4 District Championships
5.
10
Bill Pettit
15' 3
PR
Apr 13
La Grande Invitational
Triple Jump
1.
9
Skyler Perkins
34' 3.5
May 10
1A-SD4 District Championships
2.
10
Grady Fite
33' 7.5
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
Womens
100 Meters
1.
12
Sophia Pettit
12.68
May 10
1A-SD4 District Championships
2.
9
Rachel Baird
13.97
PR
Mar 21
Bulldog Invite
3.
9
Ava Petredis
14.67
PR
Mar 21
Bulldog Invite
4.
10
Bree Harvey
16.92
PR
Apr 13
La Grande Invitational
200 Meters
1.
12
Sophia Pettit
27.27
May 3
Baker Invitational
2.
9
Rachel Baird
29.11
May 10
1A-SD4 District Championships
3.
9
Ava Petredis
30.35
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
4.
9
Jessica Baker
34.56
PR
May 3
Baker Invitational
5.
10
Bree Harvey
35.49
PR
Apr 12
Union Twilight
400 Meters
1.
11
Austin Kendall
1:06.08
PR
Apr 17
Buckaroo Small Meet Invite
2.
12
Alisa Fox
1:07.85
Apr 20
13th Annual Pepsi Invitational
3.
9
Rachel Baird
1:12.81
Apr 20
13th Annual Pepsi Invitational
800 Meters
1.
12
Alisa Fox
2:32.84
May 18
OSAA 1A State Championships
2.
11
Elli Hines-Dunlap
2:54.07
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
3.
10
Mykiah Overton
3:08.58
Mar 15
Ontario Icebreaker
1500 Meters
1.
12
Alisa Fox
5:14.03
PR
May 18
OSAA 1A State Championships
2.
11
Elli Hines-Dunlap
6:08.12
PR
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
3.
10
Mykiah Overton
6:41.06
PR
Apr 12
Union Twilight
1600 Meters
1.
12
Alisa Fox
6:21.54
PR
Mar 21
Bulldog Invite
2.
11
Elli Hines-Dunlap
7:04.49
PR
Mar 21
Bulldog Invite
3000 Meters
1.
12
Alisa Fox
12:21.83
Apr 13
La Grande Invitational
2.
9
Jessica Baker
14:36.44
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
3.
11
Elli Hines-Dunlap
14:38.64
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
4.
9
Ava Petredis
16:41.76
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
100m Hurdles - 33"
1.
11
Austin Kendall
17.10
(-2.1)
PR
May 18
OSAA 1A State Championships
2.
10
Bree Harvey
22.27
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
300m Hurdles - 30"
1.
11
Austin Kendall
52.51
May 10
1A-SD4 District Championships
4x100 Relay
1.
Rachel Baird
Austin Kendall
Alisa Fox
Sophia Pettit
52.60
May 18
OSAA 1A State Championships
2.
Rachel Baird
Austin Kendall
Sophia Pettit
Alisa Fox
52.65
May 3
Baker Invitational
3.
Rachel Baird
Alisa Fox
Sophia Pettit
Austin Kendall
52.88
May 10
1A-SD4 District Championships
4.
Rachel Baird
Alisa Fox
Austin Kendall
Sophia Pettit
53.64
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
5.
Rachel Baird
Allie Best
Austin Kendall
Ava Petredis
56.94
Mar 21
Bulldog Invite
4x400 Relay
1.
Rachel Baird
Austin Kendall
Alisa Fox
Allie Best
4:43.91
Apr 17
Buckaroo Small Meet Invite
2.
Rachel Baird
Allie Best
Austin Kendall
Alisa Fox
4:48.21
Apr 5
Carnival of speed
3.
Allie Best
Alisa Fox
Mykiah Overton
Austin Kendall
4:58.09
Mar 15
Ontario Icebreaker
Shot Put - 4kg
1.
11
Rylie Overton
28' 11
PR
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
2.
9
Rachel Baird
24' 8.5
PR
Apr 5
Carnival of speed
3.
9
Madison Harvey
21' 10
PR
Mar 21
Bulldog Invite
4.
9
Trinity Gettman
19' 7
PR
Apr 12
Union Twilight
5.
9
Kaylee Mansveld
18' 1
PR
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Rylie Overton
96' 6
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
2.
12
Allie Best
84' 11
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
3.
9
Madison Harvey
72' 10
PR
Mar 21
Bulldog Invite
4.
11
Elli Hines-Dunlap
64' 9
Mar 21
Bulldog Invite
5.
9
Rachel Baird
64' 6
PR
Apr 12
Union Twilight
6.
9
Jessica Baker
56' 11
PR
May 3
Baker Invitational
7.
9
Kaylee Mansveld
55' 10
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
8.
10
Mykiah Overton
52' 10
Apr 17
Buckaroo Small Meet Invite
9.
9
Trinity Gettman
45' 2.75
PR
Apr 13
La Grande Invitational
Javelin - 600g
1.
12
Allie Best
119' 9
PR
May 3
Baker Invitational
2.
10
Mykiah Overton
110' 7
Apr 12
Union Twilight
3.
11
Rylie Overton
105' 4
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
4.
11
Elli Hines-Dunlap
75' 5
PR
Apr 13
La Grande Invitational
5.
9
Jessica Baker
74' 6
PR
Apr 17
Buckaroo Small Meet Invite
6.
9
Kaylee Mansveld
54' 9
PR
Apr 17
Buckaroo Small Meet Invite
High Jump
1.
12
Allie Best
5' 0
PR
Apr 12
Union Twilight
2.
11
Austin Kendall
4' 10
PR
Apr 13
La Grande Invitational
3.
12
Sophia Pettit
4' 6
Mar 15
Ontario Icebreaker
4.
9
Ava Petredis
4' 2
PR
Apr 13
La Grande Invitational
Long Jump
1.
12
Sophia Pettit
16' 6
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
2.
12
Alisa Fox
15' 5.5
Mar 15
Ontario Icebreaker
3.
10
Bree Harvey
11' 9.5
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
Triple Jump
1.
12
Alisa Fox
30' 7
Apr 27
Saint Alphonsus Invitational
2.
10
Bree Harvey
26' 1
PR
May 10
1A-SD4 District Championships
*Recent improvement