Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2023
2022
2020
2018
2016
2015
2013
2012
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Lawton Rikel
10.58
(4.7)
PR
Apr 27
UIL 4A Region I
2.
10
Rafe Butcher
11.44
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
3.
12
Samuel Gilbreath
11.3h
PR
Mar 29
Hereford Invitational
4.
12
Beana Sebastiao
11.67
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
5.
11
Aidan Hildinger
11.5h
Mar 29
Hereford Invitational
6.
11
Wayne Sheard
11.80
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
7.
10
Brody Cook
11.83
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
8.
12
Lucas Wilson
11.89
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
9.
10
Sean Thompson
12.02
Mar 2
Canyon Eagle Relays
10.
10
Aaron Knighton
11.8h
Mar 29
Hereford Invitational
10
Keilan Johnson
11.8h
PR
Mar 29
Hereford Invitational
12.
11
Tracer Roberts
12.13
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
13.
12
Wildon Woolley
12.24
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
14.
9
Caden Hale
12.46
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
15.
10
Lawson Johnston
12.8h
PR
Mar 22
Dalhart HS Classic
16.
9
Ben Sulik
13.67
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
17.
9
Zane Sumpter
13.8h
PR
Mar 22
Dalhart HS Classic
18.
9
Jeremiah Bristow
16.92
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
200 Meters
1.
10
Joe Shaw
22.53
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
2.
11
Brayden Brewer
22.73
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
3.
10
Blake Wilhelm
22.80
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
4.
11
Wayne Sheard
23.2h
Mar 29
Hereford Invitational
5.
11
Aidan Hildinger
23.55
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
6.
12
Beana Sebastiao
23.99
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
7.
11
Julian Sewell
24.4h
PR
Mar 22
Dalhart HS Classic
8.
11
Jake Wirt
24.75
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
9.
10
Dalton Hale
24.6h
PR
Mar 22
Dalhart HS Classic
10.
10
Aaron Knighton
24.8h
PR
Mar 22
Dalhart HS Classic
11.
11
Toby Macklin
24.9h
PR
Mar 22
Dalhart HS Classic
12.
11
David Brannum
26.25
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
13.
9
Xavier Colston
26.4h
Mar 22
Dalhart HS Classic
14.
9
Caden Hale
26.91
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
15.
10
Jake Neill
26.95
Mar 2
Canyon Eagle Relays
16.
9
Tristan Camarillo
29.41
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
400 Meters
1.
10
Rafe Butcher
50.56
Apr 27
UIL 4A Region I
2.
12
Beana Sebastiao
50.63
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
3.
11
Tracer Roberts
53.25
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
4.
10
Samuel Ashley
53.57
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
5.
11
Jake Wirt
53.6h
PR
Mar 29
Hereford Invitational
6.
9
Braxton Butcher
56.0h
Mar 22
Dalhart HS Classic
7.
12
Daniel Eck
56.55
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
8.
10
Zech Mallah
56.5h
PR
Mar 22
Dalhart HS Classic
9.
9
Bronson Kwaku
56.71
Mar 2
Canyon Eagle Relays
10.
10
Lawson Johnston
58.9h
PR
Mar 29
Hereford Invitational
11.
9
Ford Bobo
1:00.88
Mar 2
Canyon Eagle Relays
12.
11
Jackson Sulik
1:01.8h
PR
Mar 22
Dalhart HS Classic
800 Meters
1.
12
Beana Sebastiao
1:59.7h
PR
Mar 29
Hereford Invitational
2.
10
Samuel Ashley
2:02.38
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
3.
11
Jaden Dominguez
2:05.38
Mar 2
Canyon Eagle Relays
4.
11
Matthew Jones
2:09.9h
Mar 22
Dalhart HS Classic
5.
12
Daniel Eck
2:10.9h
PR
Mar 29
Hereford Invitational
6.
10
Ryan Rebstock
2:14.4h
Mar 29
Hereford Invitational
7.
9
Kade Cornelsen
2:19.86
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
8.
10
Austin Deberry
2:22.8h
PR
Mar 22
Dalhart HS Classic
9.
9
Tyler Clayton
2:24.93
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
10.
11
Collin Treadwell
2:27.34
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
11.
9
Brayden Treadwell
2:31.19
Mar 2
Canyon Eagle Relays
1600 Meters
1.
10
Samuel Ashley
4:24.92
May 11
TX UIL 4A State Championships
2.
11
Matthew Jones
4:49.15
PR
Apr 18
UIL 4A Area 03/04
3.
9
Clayton Burnett
5:00.63
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
4.
10
Austin Deberry
5:14.0h
Mar 2
Canyon Eagle Relays
5.
9
Ben Gonzalez
5:18.17
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
6.
10
Jonah Hopson
5:20.33
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
7.
11
Collin Treadwell
5:27.0h
Mar 2
Canyon Eagle Relays
8.
9
Tyler Clayton
5:36.0h
Mar 2
Canyon Eagle Relays
9.
9
Brayden Treadwell
5:47.0h
Mar 2
Canyon Eagle Relays
10.
11
Lucas Bradshaw
5:58.0h
Mar 2
Canyon Eagle Relays
3200 Meters
1.
10
Samuel Ashley
9:37.27
May 11
TX UIL 4A State Championships
2.
9
Ben Gonzalez
11:10.36
PR
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
3.
10
Austin Deberry
11:23.77
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
4.
9
Clayton Burnett
11:29.24
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
5.
10
Jonah Hopson
11:46.4h
Mar 22
Dalhart HS Classic
6.
11
Matthew Jones
11:53.45
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
7.
9
Tyler Clayton
12:11.38
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
8.
9
Brayden Treadwell
12:41.53
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
9.
11
Lucas Bradshaw
13:00.71
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
110m Hurdles - 39"
1.
11
Josiah Asbill
16.80
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
2.
10
Augustus McKay
17.24
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
3.
12
Wildon Woolley
18.22
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
4.
9
Asher Mullins
18.1h
Mar 22
Dalhart HS Classic
5.
9
Dayton Cornelius
21.08
Mar 2
Canyon Eagle Relays
300m Hurdles - 36"
1.
12
Wildon Woolley
43.40
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
2.
11
Josiah Asbill
44.7h
Mar 29
Hereford Invitational
3.
9
Asher Mullins
45.1h
Mar 29
Hereford Invitational
4.
10
Augustus McKay
45.49
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
5.
11
Gage Lewter
50.48
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
4x100 Relay
1.
John Gilbreath
Joe Shaw
Brayden Brewer
Lawton Rikel
42.60
Apr 27
UIL 4A Region I
2.
Relay Team
42.80
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
3.
Samuel Gilbreath
Joe Shaw
Brayden Brewer
Lawton Rikel
43.03
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
4.
Lucas Wilson
Samuel Gilbreath
Brayden Brewer
Lawton Rikel
43.72
Mar 2
Canyon Eagle Relays
5.
Sean Thompson
Aidan Hildinger
Toby Macklin
Keilan Johnson
46.3h
Mar 29
Hereford Invitational
6.
Zech Mallah
Aidan Hildinger
Toby Macklin
Julian Sewell
46.4h
Mar 22
Dalhart HS Classic
7.
Zech Mallah
Caden Hale
Toby Macklin
Julian Sewell
47.10
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
8.
David Brannum
Caden Hale
Toby Macklin
Julian Sewell
47.96
Mar 2
Canyon Eagle Relays
4x200 Relay -
1.
Blake Wilhelm
Joe Shaw
Brayden Brewer
Lawton Rikel
1:27.96
Apr 27
UIL 4A Region I
2.
Relay Team
1:28.32
Apr 18
UIL 4A Area 03/04
3.
Blake Wilhelm
Joe Shaw
Brayden Brewer
Aidan Hildinger
1:33.02
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
4.
Sean Thompson
Julian Sewell
Aidan Hildinger
Wayne Sheard
1:34.8h
Mar 29
Hereford Invitational
5.
Wayne Sheard
Aidan Hildinger
Julian Sewell
Sean Thompson
1:35.6h
Mar 22
Dalhart HS Classic
6.
David Brannum
Toby Macklin
Julian Sewell
Sean Thompson
1:38.47
Mar 2
Canyon Eagle Relays
7.
Bronson Kwaku
Toby Macklin
Julian Sewell
Sean Thompson
1:39.43
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
4x400 Relay
1.
Tracer Roberts
Samuel Gilbreath
Rafe Butcher
Beana Sebastiao
3:25.95
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
2.
Relay Team
3:26.94
Apr 18
UIL 4A Area 03/04
3.
Tracer Roberts
John Gilbreath
Rafe Butcher
Beana Sebastiao
3:27.86
Apr 27
UIL 4A Region I
4.
Tracer Roberts
Samuel Gilbreath
Wildon Woolley
Beana Sebastiao
3:34.44
Mar 2
Canyon Eagle Relays
5.
Ryan Rebstock
Jake Wirt
Zech Mallah
Sean Thompson
3:43.14
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
6.
Ryan Rebstock
Zech Mallah
Julian Sewell
Sean Thompson
3:46.34
Mar 2
Canyon Eagle Relays
7.
Ryan Rebstock
Jake Wirt
Braxton Butcher
Sean Thompson
3:50.8h
Mar 29
Hereford Invitational
8.
Braxton Butcher
Bronson Kwaku
Ford Bobo
Jake Wirt
3:51.37
Mar 2
Canyon Eagle Relays
9.
Bronson Kwaku
Braxton Butcher
Daniel Eck
Julian Sewell
3:53.17
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
4x800 Relay
1.
Jaden Dominguez
Tracer Roberts
Samuel Ashley
Beana Sebastiao
8:14.99
Mar 2
Canyon Eagle Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Tanner Wilson
51' 3.5
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
2.
12
Lucas Wilson
48' 9.25
PR
Apr 18
UIL 4A Area 03/04
3.
12
Calvin Burns
45' 0
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
4.
11
Nick Guzman
44' 7.75
Apr 18
UIL 4A Area 03/04
5.
10
Cash Page
39' 0
PR
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
6.
10
Shane Whitworth
38' 0
Mar 29
Hereford Invitational
7.
11
Cooper Smith
37' 10
Mar 29
Hereford Invitational
8.
9
Travis Johnson
36' 3
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Lucas Wilson
145' 8
PR
Apr 18
UIL 4A Area 03/04
2.
11
Bo Christie
129' 9.5
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
3.
-
Tucker Christie
129' 6
Apr 18
UIL 4A Area 03/04
4.
12
Calvin Burns
129' 1
PR
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
5.
12
Cole Mullins
120' 1.5
PR
Mar 29
Hereford Invitational
6.
11
Cooper Smith
118' 3
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
7.
11
Nick Guzman
115' 11
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
8.
11
Braxton Brown
114' 6
Mar 2
Canyon Eagle Relays
9.
9
Aiden Zapata
99' 1
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
High Jump
1.
10
Jett Meek
5' 10
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
2.
11
Wayne Sheard
5' 6
PR
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
Pole Vault
1.
11
Josiah Asbill
13' 0
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
2.
10
Jonah Bliss
9' 6
Mar 29
Hereford Invitational
3.
9
Ben Sulik
8' 6
PR
Mar 22
Dalhart HS Classic
Long Jump
1.
10
Jett Meek
20' 1.5
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
2.
12
Lawton Rikel
19' 3
PR
Mar 29
Hereford Invitational
3.
10
Jay Defoor
18' 0.5
PR
Mar 29
Hereford Invitational
4.
10
Sean Thompson
17' 10
Mar 2
Canyon Eagle Relays
5.
9
Braxton Butcher
16' 7.25
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
6.
9
Ford Bobo
13' 10.5
PR
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
Triple Jump
1.
10
Jett Meek
43' 5.25
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
2.
10
Rafe Butcher
41' 5.25
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
3.
9
Caden Hale
39' 4.75
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
4.
9
Braxton Butcher
36' 5.5
Mar 29
Hereford Invitational
5.
10
Davis Irons
36' 2
Mar 29
Hereford Invitational
6.
9
Ford Bobo
31' 2
Mar 29
Hereford Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Natalie Davis
12.80
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
2.
10
Kyla Cobb
13.11
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
3.
9
Elise Eldridge
13.12
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
4.
10
Bailey St. Romain
13.17
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
5.
12
Mackenzie Grimes
13.18
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
6.
9
Whitney Willeford
13.24
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
7.
12
Shalee Hargrove
13.32
PR
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
8.
9
Madi Lewis
13.34
PR
Feb 23
Frenship Tiger Relays
9.
11
Emily Mize
13.61
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
10.
9
Taylor Thomas
13.84
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
11.
11
Logan Trujillo
13.97
PR
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
12.
9
Kloey Reyna
15.71
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
13.
9
Lizet Arjon
15.84
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
14.
12
Greta Nizza
15.87
PR
Feb 23
Frenship Tiger Relays
15.
9
Kodie Hicks
16.34
PR
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
200 Meters
1.
11
Alyssa Harris
25.32
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
2.
12
Caitlynne Speegle
26.25
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
3.
9
Whitney Willeford
26.47
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
4.
10
Bailey St. Romain
26.79
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
5.
10
Kyla Cobb
26.80
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
6.
10
Ryleigh Taylor
27.11
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
7.
9
Madi Lewis
27.33
PR
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
8.
11
Emily Mize
27.55
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
9.
9
Elise Eldridge
27.91
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
10.
9
Taylor Thomas
27.95
PR
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
11.
12
Shalee Hargrove
28.02
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
12.
11
Jaden Boling
28.04
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
13.
9
Jenna Cates
28.59
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
14.
11
Logan Trujillo
28.86
Mar 2
Canyon Eagle Relays
15.
12
Natalie Davis
29.22
Feb 23
Frenship Tiger Relays
16.
12
Greta Nizza
32.55
PR
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
17.
9
Lizet Arjon
33.02
PR
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
18.
9
Seanna McCrummen
33.40
Mar 2
Canyon Eagle Relays
19.
9
Kloey Reyna
34.56
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
400 Meters
1.
11
Alyssa Harris
56.34
PR
May 11
TX UIL 4A State Championships
2.
12
Caitlynne Speegle
1:00.28
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
3.
10
Ryleigh Taylor
1:00.35
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
4.
12
Kelsee Dudley
1:01.09
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
5.
10
Gabi Davis
1:01.98
PR
Feb 23
Frenship Tiger Relays
6.
9
Whitney Willeford
1:03.93
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
7.
11
Jaden Boling
1:05.14
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
8.
9
Seanna McCrummen
1:13.52
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
9.
9
Lizet Arjon
1:13.71
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
10.
9
Kloey Reyna
1:20.56
PR
Feb 23
Frenship Tiger Relays
800 Meters
1.
10
Gabi Davis
2:15.67
PR
Apr 27
UIL 4A Region I
2.
12
Kelsee Dudley
2:16.37
PR
Apr 27
UIL 4A Region I
3.
12
Caitlynne Speegle
2:20.80
PR
Apr 18
UIL 4A Area 03/04
4.
9
Breanna Stuart
2:25.11
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
5.
9
Kross Dudley
2:28.50
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
6.
9
Camryn Melton
2:31.50
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
7.
9
Sydney DeGraaf
2:34.85
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
8.
9
Steelie Hudson
2:36.77
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
9.
9
Ellie Brown
2:38.60
PR
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
1600 Meters
1.
9
Breanna Stuart
5:08.74
May 11
TX UIL 4A State Championships
2.
10
Gabi Davis
5:28.75
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
3.
12
Kelsee Dudley
5:31.92
PR
Apr 18
UIL 4A Area 03/04
4.
9
Camryn Melton
5:38.99
PR
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
5.
9
Sydney DeGraaf
5:55.0h
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
6.
9
Ellie Brown
6:00.52
PR
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
7.
9
Steelie Hudson
6:03.0h
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
8.
10
Citori Harris
6:10.0h
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
9.
12
Faith Douglass
6:17.0h
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
3200 Meters
1.
9
Breanna Stuart
10:57.96
May 11
TX UIL 4A State Championships
2.
10
Gabi Davis
12:01.51
Apr 27
UIL 4A Region I
3.
9
Camryn Melton
12:16.13
PR
Apr 18
UIL 4A Area 03/04
4.
9
Ellie Brown
12:54.46
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
5.
12
Faith Douglass
13:27.18
PR
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
6.
9
Steelie Hudson
13:50.67
PR
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
7.
10
Citori Harris
14:36.20
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
100m Hurdles - 33"
1.
12
Mackenzie Grimes
14.74
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
2.
12
Brylee Winfrey
17.21
PR
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
3.
12
Maddy Brown
17.58
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
4.
11
Tanzia Sheard
17.85
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
300m Hurdles - 30"
1.
12
Mackenzie Grimes
44.65
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
2.
12
Brylee Winfrey
48.28
PR
Apr 27
UIL 4A Region I
3.
12
Maddy Brown
48.96
PR
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
4.
11
Tanzia Sheard
49.40
PR
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
5.
9
Kross Dudley
51.82
PR
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
4x100 Relay
1.
Madi Lewis
Bailey St. Romain
Kyla Cobb
Elise Eldridge
50.45
Apr 27
UIL 4A Region I
2.
Relay Team
50.93
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
3.
Natalie Davis
Madi Lewis
Shalee Hargrove
Whitney Willeford
51.21
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
4.
Mackenzie Grimes
Madi Lewis
Bailey St. Romain
Alyssa Harris
51.53
Mar 30
92nd Clyde Littlefield Texas Relays
5.
Natalie Davis
Taylor Thomas
Shalee Hargrove
Elise Eldridge
51.59
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
6.
Natalie Davis
Madi Lewis
Jenna Cates
Elise Eldridge
52.39
Mar 2
Canyon Eagle Relays
7.
Emily Mize
Taylor Thomas
Kyla Cobb
Elise Eldridge
52.45
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
8.
Emily Mize
Whitney Willeford
Shalee Hargrove
Kyla Cobb
52.70
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
9.
Natalie Davis
Madi Lewis
Bailey St. Romain
Elise Eldridge
52.81
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:44.10
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
2.
Whitney Willeford
Bailey St. Romain
Caitlynne Speegle
Alyssa Harris
1:44.11
Apr 27
UIL 4A Region I
3.
Bailey St. Romain
Madi Lewis
Caitlynne Speegle
Alyssa Harris
1:47.01
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
4.
Bailey St. Romain
Caitlynne Speegle
Madi Lewis
Alyssa Harris
1:47.28
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
5.
Elise Eldridge
Jenna Cates
Madi Lewis
Bailey St. Romain
1:50.84
Mar 2
Canyon Eagle Relays
6.
Natalie Davis
Taylor Thomas
Shalee Hargrove
Kyla Cobb
1:51.10
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
7.
Kyla Cobb
Emily Mize
Shalee Hargrove
Taylor Thomas
1:52.22
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
8.
Elise Eldridge
Emily Mize
Taylor Thomas
Kyla Cobb
1:52.25
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
9.
Jenna Cates
Emily Mize
Shalee Hargrove
Taylor Thomas
1:52.81
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
10.
Natalie Davis
Madi Lewis
Caitlynne Speegle
Alyssa Harris
1:53.02
Mar 30
92nd Clyde Littlefield Texas Relays
4x400 Relay
1.
Caitlynne Speegle
Whitney Willeford
Ryleigh Taylor
Alyssa Harris
3:55.23
May 11
TX UIL 4A State Championships
2.
Relay Team
3:57.50
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
3.
Whitney Willeford
Ryleigh Taylor
Caitlynne Speegle
Alyssa Harris
3:58.68
Apr 27
UIL 4A Region I
4.
Bailey St. Romain
Gabi Davis
Kelsee Dudley
Alyssa Harris
4:00.25
Mar 30
92nd Clyde Littlefield Texas Relays
5.
Whitney Willeford
Ryleigh Taylor
Brylee Winfrey
Mackenzie Grimes
4:05.84
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
6.
Caitlynne Speegle
Kelsee Dudley
Mackenzie Grimes
Alyssa Harris
4:07.00
Mar 2
Canyon Eagle Relays
7.
Kelsee Dudley
Gabi Davis
Caitlynne Speegle
Alyssa Harris
4:07.01
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
8.
Taylor Thomas
Maddy Brown
Tanzia Sheard
Alyssa Harris
4:07.91
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
9.
Bailey St. Romain
Kyla Cobb
Elise Eldridge
Caitlynne Speegle
4:10.58
Apr 12
Canyon Area Qualifier's Meet
10.
Ryleigh Taylor
Maddy Brown
Taylor Thomas
Brylee Winfrey
4:15.30
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
11.
Maddy Brown
Whitney Willeford
Ryleigh Taylor
Bailey St. Romain
4:16.38
Mar 2
Canyon Eagle Relays
12.
Ryleigh Taylor
Whitney Willeford
Maddy Brown
Kross Dudley
4:17.25
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
13.
Ryleigh Taylor
Whitney Willeford
Taylor Thomas
Kross Dudley
4:20.95
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
14.
Jaden Boling
Taylor Thomas
Logan Trujillo
Brylee Winfrey
4:27.30
Mar 2
Canyon Eagle Relays
4x800 Relay
1.
Kelsee Dudley
Gabi Davis
Caitlynne Speegle
Kross Dudley
9:33.44
Mar 30
92nd Clyde Littlefield Texas Relays
2.
Kelsee Dudley
Kross Dudley
Gabi Davis
Caitlynne Speegle
9:43.15
Mar 2
Canyon Eagle Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Audrey Hughes
45' 10
PR
May 11
TX UIL 4A State Championships
2.
10
Danielle Burns
37' 10.5
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
3.
9
Zoey McBroom
33' 3
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
4.
12
Campbell Holt
31' 11.5
PR
Mar 2
Canyon Eagle Relays
5.
11
Brooke McKinney
28' 3.5
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
6.
10
Leigh Cano
23' 9
PR
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
7.
10
Gaby Cano
22' 0
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
Discus - 1kg
1.
12
Audrey Hughes
162' 0
PR
Apr 27
UIL 4A Region I
2.
10
Danielle Burns
125' 10
Apr 18
UIL 4A Area 03/04
3.
12
Campbell Holt
110' 6
PR
Apr 27
UIL 4A Region I
4.
10
Leigh Cano
94' 5
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
5.
11
Brooke McKinney
87' 2
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
6.
9
Zoey McBroom
84' 8
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
7.
10
Gaby Cano
74' 2
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
High Jump
1.
12
Brylee Winfrey
4' 10
Mar 2
Canyon Eagle Relays
2.
11
Tanzia Sheard
4' 8
PR
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
Pole Vault
1.
12
Natalie Davis
11' 4
PR
Apr 18
UIL 4A Area 03/04
Long Jump
1.
9
Whitney Willeford
16' 2.5
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
2.
12
Natalie Davis
16' 2
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
3.
11
Tanzia Sheard
15' 10
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
4.
11
Alyssa Harris
15' 7.5
PR
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
5.
9
Taylor Thomas
15' 6.5
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
6.
10
Kyla Cobb
15' 3
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
7.
11
Logan Trujillo
15' 1
PR
Mar 30
Panhandle 71st Annual Relays
8.
11
Jaden Boling
15' 0
PR
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
9.
12
Maddy Brown
14' 5.5
PR
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
10.
9
Madi Lewis
14' 3
PR
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
Triple Jump
1.
9
Taylor Thomas
34' 10
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
2.
9
Whitney Willeford
33' 10
Apr 18
UIL 4A Area 03/04
3.
11
Jaden Boling
32' 11.25
PR
Apr 5
UIL 4A District 03 (Th-F)
4.
11
Logan Trujillo
31' 10.5
Mar 23
Amarillo Relays Meet of Champions
5.
11
Tanzia Sheard
31' 2.5
PR
Mar 8
Plainview Walmart DC-Bulldog Relays
*Recent improvement