Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2002
2001
2000
1999
1996
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1982
1979
1978
1976
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2012
2011
2010
2009
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Max Goettler
11.65
PR
Apr 6
Medina Relays
2.
12
Brandon Yu
11.68
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
3.
11
Christian Dulaney
11.86
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
4.
9
Bryce Turek
12.05
Mar 29
Highland Hornet Invitational
5.
9
Dominic Konopka
12.60
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
200 Meters
1.
12
Jacob Tecco
23.47
May 3
Byers Field Classic
2.
11
Christian Dulaney
23.80
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
3.
11
Dylan Ligget
24.30
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
4.
12
Joe Friedl
24.85
PR
Mar 29
Highland Hornet Invitational
5.
12
Tyler Madison
25.09
PR
May 3
Byers Field Classic
6.
-
Chris Sollenberger
25.34
PR
May 3
Byers Field Classic
400 Meters
1.
12
Jacob Tecco
50.51
PR
May 24
OHSAA D1 Region 2
2.
10
Gregory McKee
51.93
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
3.
12
Tyler Madison
54.35
PR
May 3
Byers Field Classic
4.
11
Christian Dulaney
54.92
PR
Mar 29
Highland Hornet Invitational
5.
11
Dylan Ligget
57.30
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
6.
10
Joe Ferguson
59.90
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
800 Meters
1.
11
William VanFossen
2:02.45
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
2.
12
John Naizer
2:03.83
May 3
Byers Field Classic
3.
10
Max McAdams
2:03.85
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
4.
12
Vince Manning
2:03.92
Mar 29
Highland Hornet Invitational
5.
11
Teddy Van Fossen
2:07.15
PR
May 3
Byers Field Classic
6.
10
Isaac McPherson
2:11.42
PR
May 3
Byers Field Classic
7.
11
Garrett Wright
2:21.50
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
8.
9
Brice Phillips
2:37.10
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
1600 Meters
1.
12
Vince Manning
4:23.62
PR
May 24
OHSAA D1 Region 2
2.
12
John Naizer
4:26.89
PR
May 24
OHSAA D1 Region 2
3.
11
Teddy Van Fossen
4:49.25
PR
May 3
Byers Field Classic
4.
12
Will Weyls
4:57.58
PR
Apr 6
Medina Relays
5.
11
Andrew Pembridge
5:04.50
PR
Apr 6
Medina Relays
6.
9
Daylen Madison
5:22.70
Apr 26
Eddie Moore Invitational
3200 Meters
1.
12
Vince Manning
9:42.01
PR
Apr 6
Medina Relays
2.
12
Avery Finding
9:55.26
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
3.
12
Joe Sewell
10:13.27
PR
May 3
Byers Field Classic
4.
10
Nate DiMalanta
10:37.68
PR
May 3
Byers Field Classic
5.
11
Garrett Wright
11:45.00
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Eli Fragnoli
14.53
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
2.
12
Max Goettler
15.04
(.0)
PR
May 24
OHSAA D1 Region 2
3.
12
Ellijah Fragnoli
15.10
Mar 29
Highland Hornet Invitational
4.
12
Christian Heini
17.43
PR
May 3
Byers Field Classic
5.
10
Nick Mittler
19.70
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Eli Fragnoli
38.73
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
2.
12
Max Goettler
40.30
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
3.
12
Ellijah Fragnoli
41.36
Mar 29
Highland Hornet Invitational
4.
-
Chris Sollenberger
43.24
PR
May 3
Byers Field Classic
5.
11
Lovis Paul
50.30
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
4x100 Relay
1.
Max Goettler
Dylan Ligget
Christian Dulaney
Brandon Yu
44.13
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
2.
Brandon Yu
Dylan Ligget
Christian Dulaney
Max Goettler
45.14
May 3
Byers Field Classic
3.
Brandon Yu
Max Goettler
Eli Fragnoli
Jacob Tecco
45.18
Mar 29
Highland Hornet Invitational
4.
Joe Friedl
Rian Klein
Christian Dulaney
Matt Kmeyer
46.58
Apr 6
Medina Relays
5.
Dominic Konopka
Nate Kohmann
Christian Dulaney
Bryce Turek
47.30
Apr 26
Eddie Moore Invitational
4x200 Relay -
1.
Christian Dulaney
Brandon Yu
Eli Fragnoli
Jacob Tecco
1:29.78
May 24
OHSAA D1 Region 2
2.
Christian Dulaney
Dylan Ligget
Eli Fragnoli
Jacob Tecco
1:31.31
Jun 16
2019 New Balance Nationals Outdoor
3.
Brandon Yu
Eli Fragnoli
Jacob Tecco
Gregory McKee
1:33.66
May 3
Byers Field Classic
4.
Ben Petersen
Tyler Madison
Christian Heini
Rian Klein
1:39.61
Mar 29
Highland Hornet Invitational
5.
Nick Mittler
Joe Ferguson
Dominic Konopka
Mitchell Hardesty
1:42.80
Apr 26
Eddie Moore Invitational
4x400 Relay
1.
Jacob Tecco
Tyler Madison
Gregory McKee
Eli Fragnoli
3:24.68
May 24
OHSAA D1 Region 2
2.
Eli Fragnoli
Tyler Madison
Gregory McKee
Jacob Tecco
3:25.26
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
3.
Christian Dulaney
Gregory McKee
Tyler Madison
Ben Petersen
3:37.58
May 3
Byers Field Classic
4.
Teddy Van Fossen
Christian Dulaney
Tyler Madison
Ben Petersen
3:40.07
Apr 6
Medina Relays
5.
Gregory McKee
Christian Dulaney
Joe Friedl
Eli Fragnoli
3:41.23
Mar 29
Highland Hornet Invitational
4x800 Relay
1.
William VanFossen
Avery Finding
John Naizer
Vince Manning
8:05.66
May 24
OHSAA D1 Region 2
2.
Avery Finding
Vince Manning
John Naizer
Isaac McPherson
8:32.00
Mar 29
Highland Hornet Invitational
3.
Avery Finding
Teddy Van Fossen
John Naizer
Isaac McPherson
8:37.07
Apr 6
Medina Relays
4.
Max McAdams
Isaac McPherson
Joe Sewell
Vince Manning
8:48.99
May 3
Byers Field Classic
5.
Daylen Madison
Garrett Wright
Nate DiMalanta
Andrew Pembridge
9:42.20
Apr 26
Eddie Moore Invitational
4x1600 Relay
1.
Max McAdams
Avery Finding
John Naizer
Vince Manning
18:42.27
Apr 6
Medina Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Eli Fragnoli
Joe Friedl
Jacob Tecco
Gregory McKee
1:39.42
Apr 6
Medina Relays
2.
Daniel Buck
Nick Mittler
Jack Van Boxel
Bennett Kolda
1:49.93
Apr 6
Medina Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Max McAdams
Tyler Madison
Isaac McPherson
Joe Sewell
11:54.17
Apr 6
Medina Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Connor Klein
40' 1.25
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
2.
12
Joe Friedl
39' 6.5
PR
May 3
Byers Field Classic
3.
10
Owen Wendl
38' 11
Mar 29
Highland Hornet Invitational
4.
12
Blake Kucinski
37' 1.5
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
5.
12
Nick McFadden
34' 1
PR
Mar 29
Highland Hornet Invitational
6.
9
Sam Arnold
31' 8
Apr 26
Eddie Moore Invitational
7.
9
Nathan Gigiano
30' 9.5
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
Discus - 1.6kg
1.
10
Owen Wendl
152' 4
May 24
OHSAA D1 Region 2
2.
12
Nick McFadden
136' 11
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
3.
12
Blake Kucinski
106' 3
PR
May 3
Byers Field Classic
4.
10
Clay Mahnen
101' 1
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
5.
12
Connor Klein
94' 11
PR
Apr 6
Medina Relays
High Jump
1.
12
Max Goettler
5' 10
PR
May 3
Byers Field Classic
2.
11
Matt Kmeyer
5' 8
PR
Apr 6
Medina Relays
3.
10
Isaac McPherson
5' 4
PR
May 3
Byers Field Classic
Pole Vault
1.
11
Zander Throckmorton
12' 0
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
2.
12
Davey Jones
11' 0
PR
Mar 29
Highland Hornet Invitational
3.
10
Lairdy Lee
9' 6
PR
May 3
Byers Field Classic
4.
9
Corey Haney
7' 0
Apr 26
Eddie Moore Invitational
Long Jump
1.
11
Dylan Ligget
20' 10
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
2.
11
Matt Kmeyer
19' 8.25
PR
May 3
Byers Field Classic
3.
11
Christian Dulaney
19' 2.75
PR
Apr 6
Medina Relays
4.
12
Brandon Yu
18' 7
PR
Mar 29
Highland Hornet Invitational
5.
10
Charlie Latkovic
17' 1
PR
Apr 6
Medina Relays
6.
11
Lovis Paul
16' 8.25
PR
Apr 6
Medina Relays
Womens
100 Meters
1.
10
Maria Vitko
13.29
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
2.
10
Mackenzie Haneberg
13.40
PR
Apr 6
Medina Relays
3.
10
Sara Siwik
13.60
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
4.
9
Lauren Bischof
14.30
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
200 Meters
1.
10
Jhoni Ervin
27.44
Mar 29
Highland Hornet Invitational
2.
11
Amanda Orban
27.72
PR
May 3
Byers Field Classic
3.
12
Kaeley Filion
28.21
PR
May 3
Byers Field Classic
4.
10
Mackenzie Haneberg
28.28
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
5.
11
Summer Howman
28.89
PR
May 3
Byers Field Classic
6.
10
Sara Siwik
29.80
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
400 Meters
1.
11
Amanda Orban
1:03.76
Mar 29
Highland Hornet Invitational
2.
12
Kaeley Filion
1:05.71
PR
May 3
Byers Field Classic
3.
9
Baily Tessena
1:07.98
PR
May 3
Byers Field Classic
4.
12
Makayla Grecenuk
1:09.02
PR
May 3
Byers Field Classic
5.
10
Sarah Gatsios
1:12.80
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
800 Meters
1.
11
Amanda Orban
2:18.29
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
2.
10
Madelynn Madison
2:28.55
PR
Mar 29
Highland Hornet Invitational
3.
11
Elizabeth Origlio
2:38.00
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
4.
-
Alaina Scavuzzo
2:43.91
PR
May 3
Byers Field Classic
5.
12
Hanna Kunzler
2:52.48
May 3
Byers Field Classic
6.
9
Gabrielle Miller
3:00.90
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
1600 Meters
1.
12
Kaylie Kenne
4:55.08
PR
May 24
OHSAA D1 Region 2
2.
10
Madelynn Madison
5:29.00
Mar 29
Highland Hornet Invitational
3.
9
Kaitlin Herman
5:50.59
PR
May 3
Byers Field Classic
4.
12
Hanna Kunzler
5:52.26
May 3
Byers Field Classic
5.
10
Emma COX
5:55.33
PR
May 3
Byers Field Classic
6.
9
Lydia Welton
6:34.53
PR
Apr 6
Medina Relays
7.
9
Gabrielle Miller
7:05.66
PR
Apr 6
Medina Relays
8.
10
Penelope Castillo
7:15.10
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
3200 Meters
1.
12
Kaylie Kenne
10:32.59
PR
May 24
OHSAA D1 Region 2
2.
10
Madelynn Madison
11:58.14
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
3.
10
Emma COX
13:02.00
PR
Mar 29
Highland Hornet Invitational
4.
9
Kaitlin Herman
13:14.80
Apr 26
Eddie Moore Invitational
5.
10
Penelope Castillo
16:32.90
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Andrea Filote
15.25
(.0)
May 24
OHSAA D1 Region 2
2.
9
Madison Miller
16.84
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
3.
10
Brooke Stuart
17.50
Apr 26
Eddie Moore Invitational
4.
12
Allie Mazzaro
17.65
May 3
Byers Field Classic
300m Hurdles - 30"
1.
9
Madison Miller
47.35
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
2.
10
Brooke Stuart
49.59
May 3
Byers Field Classic
3.
12
Lauren Choban
52.80
May 3
Byers Field Classic
4x100 Relay
1.
Lauren Choban
Mackenzie Haneberg
Maria Vitko
Andrea Filote
51.78
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
2.
Lauren Choban
Mackenzie Haneberg
Maria Vitko
Jhoni Ervin
52.74
Mar 29
Highland Hornet Invitational
3.
Lauren Choban
Mackenzie Haneberg
Maria Vitko
Allie Mazzaro
53.30
May 3
Byers Field Classic
4.
Lauren Bischof
Tori Kinsey
Ella Markovitz
Sara Siwik
55.60
Apr 26
Eddie Moore Invitational
4x200 Relay -
1.
Lauren Choban
Mackenzie Haneberg
Amanda Orban
Marley Wylie
1:47.65
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
2.
Lauren Choban
Mackenzie Haneberg
Kaeley Filion
Amanda Orban
1:48.49
May 24
OHSAA D1 Region 2
3.
Amanda Orban
Maria Vitko
Andrea Filote
Baily Tessena
1:53.40
Apr 26
Eddie Moore Invitational
4x400 Relay
1.
Amanda Orban
Marley Wylie
Baily Tessena
Jhoni Ervin
4:11.84
Apr 6
Medina Relays
2.
Amanda Orban
Brooke Stuart
Kaeley Filion
Marley Wylie
4:12.81
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
3.
Amanda Orban
Brooke Stuart
Madison Miller
Marley Wylie
4:19.48
May 3
Byers Field Classic
4.
Andrea Filote
Brooke Stuart
Baily Tessena
Madison Miller
4:27.10
Apr 26
Eddie Moore Invitational
4x800 Relay
1.
Amanda Orban
Madelynn Madison
Elizabeth Origlio
Kaylie Kenne
9:28.44
May 24
OHSAA D1 Region 2
2.
Kaylie Kenne
Madelynn Madison
Elizabeth Origlio
Amanda Orban
9:38.04
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
3.
Kaylie Kenne
Madelynn Madison
Marley Wylie
Amanda Orban
9:44.00
Mar 29
Highland Hornet Invitational
4.
Elizabeth Origlio
Madelynn Madison
Alaina Scavuzzo
Kaylie Kenne
10:26.36
May 3
Byers Field Classic
5.
Kaitlin Herman
Makayla Grecenuk
Elizabeth Origlio
Emma COX
11:12.04
Apr 6
Medina Relays
6.
9
Kaitlin Herman
Gabrielle Miller
Hayley Brewster
Lydia Welton
11:18.20
Apr 26
Eddie Moore Invitational
4x1600 Relay
1.
Kaitlin Herman
Hanna Kunzler
Emma COX
Penelope Castillo
25:48.24
Apr 6
Medina Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Lauren Choban
Kaeley Filion
Baily Tessena
Gabrielle Miller
1:59.86
Apr 6
Medina Relays
2.
Lauren Bischof
Addyson Zugaro
Julia Gillin
Sarah Gatsios
2:11.62
Apr 6
Medina Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Madelynn Madison
Marley Wylie
Amanda Orban
Kaylie Kenne
12:24.17
Apr 6
Medina Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Allie Mazzaro
Gabrielle Miller
Brooke Stuart
Andrea Filote
1:07.60
Apr 6
Medina Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Jordan Waddell
33' 2.5
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
2.
10
Kennedy Liggett
30' 11.5
May 3
Byers Field Classic
3.
12
Hattie Furyes
27' 8.5
PR
May 3
Byers Field Classic
4.
11
Caroline Szekely
23' 0
PR
Mar 29
Highland Hornet Invitational
Discus - 1kg
1.
9
Ellen Fuller
123' 5
May 3
Byers Field Classic
2.
11
Jordan Waddell
99' 2
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
3.
11
Caroline Szekely
80' 4
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
4.
10
Kennedy Liggett
74' 10
PR
Mar 29
Highland Hornet Invitational
High Jump
1.
12
Ava Mastrianni
5' 1
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
2.
9
Madison Miller
4' 8
PR
Apr 6
Medina Relays
3.
10
Christine Headrick
4' 4
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
4.
-
Lauren Webb
4' 0
PR
Mar 29
Highland Hornet Invitational
Pole Vault
1.
10
Nicole Sherman
8' 0
Apr 26
Eddie Moore Invitational
2.
10
Ella Markovitz
7' 0
PR
May 3
Byers Field Classic
11
Summer Howman
7' 0
PR
Mar 29
Highland Hornet Invitational
4.
9
Baily Tessena
6' 0
PR
Apr 6
Medina Relays
9
Lauren Bischof
6' 0
PR
Apr 6
Medina Relays
Long Jump
1.
10
Marley Wylie
16' 3.25
PR
Apr 6
Medina Relays
2.
12
Amy Urban
14' 8.5
PR
May 17
OHSAA D1 Northeast District - Brunswick
3.
9
Hannah Stasiowski
13' 3.5
May 3
Byers Field Classic
4.
9
Lilly Latkovic
13' 1.25
PR
Apr 6
Medina Relays
5.
10
Tori Kinsey
12' 1
PR
Apr 26
Eddie Moore Invitational
*Recent improvement