Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2006
2005
2004
2002
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1990
1989
1986
1985
1984
1981
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1972
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2016
2013
2012
2011
2010
1998
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Xavier Ferguson
12.48
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
2.
9
Landen Powell
12.67
PR
Apr 6
Lakota Invitational
3.
11
Bryan Stenson
12.76
PR
Apr 26
Margaretta Invitational
200 Meters
1.
9
Xavier Ferguson
26.17
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
2.
9
Landen Powell
26.54
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
3.
10
Wyatt Russell
27.67
PR
Apr 6
Lakota Invitational
4.
9
Sam Smith
28.70
PR
Apr 6
Lakota Invitational
400 Meters
1.
10
Dominic Jackson
58.49
PR
Apr 6
Lakota Invitational
2.
10
Ethan Mercado
1:01.14
PR
Apr 26
Margaretta Invitational
800 Meters
1.
10
Dominic Jackson
2:19.49
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
2.
11
Justin Jordan
2:25.80
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
3.
9
Malichi Ferguson
2:35.66
PR
Apr 6
Lakota Invitational
1600 Meters
1.
11
Tyler Cobb
5:28.85
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
2.
12
Chance Mason
5:34.57
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
3200 Meters
1.
11
Tyler Cobb
12:38.77
Apr 6
Lakota Invitational
2.
12
Chance Mason
12:42.02
PR
Apr 6
Lakota Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Roberto Pina
20.46
PR
Apr 6
Lakota Invitational
2.
12
Chance Mason
20.99
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
300m Hurdles - 36"
1.
12
Chance Mason
52.78
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
4x100 Relay
1.
Roberto Pina
Bryan Stenson
Landen Powell
Dominic Jackson
48.61
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
2.
Roberto Pina
Bryan Stenson
Landen Powell
Xavier Ferguson
48.88
Apr 26
Margaretta Invitational
3.
Roberto Pina
Sam Smith
Landen Powell
Xavier Ferguson
50.52
Apr 6
Lakota Invitational
4x200 Relay -
1.
Bryan Stenson
Xavier Ferguson
Roberto Pina
Justin Jordan
1:44.85
Apr 26
Margaretta Invitational
2.
Bryan Stenson
Roberto Pina
Landen Powell
Justin Jordan
1:45.25
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
3.
Sam Smith
Xavier Ferguson
Landen Powell
Justin Jordan
1:47.27
Apr 6
Lakota Invitational
4x400 Relay
1.
Justin Jordan
Sam Smith
Malichi Ferguson
Dominic Jackson
4:06.13
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
2.
Justin Jordan
Ethan Mercado
Malichi Ferguson
Dominic Jackson
4:08.67
Apr 26
Margaretta Invitational
3.
Justin Jordan
Dominic Jackson
Sam Smith
Malichi Ferguson
4:17.25
Apr 6
Lakota Invitational
4x800 Relay
1.
Dominic Jackson
Malichi Ferguson
Tyler Cobb
Justin Jordan
9:43.24
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
2.
Tyler Cobb
Malichi Ferguson
Chance Mason
Dominic Jackson
9:51.25
Apr 6
Lakota Invitational
3.
Micheal Ausburger
Dominic Jackson
Malichi Ferguson
Chance Mason
10:02.87
Apr 26
Margaretta Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
Micheal Ausburger
36' 8
PR
Apr 6
Lakota Invitational
2.
12
Hunter Martin
31' 11
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
3.
12
Dashon Johnson
28' 1
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
4.
10
Dylan Stultz
25' 7
PR
Apr 26
Margaretta Invitational
Discus - 1.6kg
1.
10
Dylan Stultz
78' 2
PR
Apr 6
Lakota Invitational
2.
12
Hunter Martin
71' 8
PR
Apr 26
Margaretta Invitational
3.
10
Doug Clagg
53' 4
PR
Apr 6
Lakota Invitational
Long Jump
1.
11
Bryan Stenson
18' 7.75
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
2.
11
Roberto Pina
17' 1.5
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
3.
11
Justin Jordan
13' 6
PR
Apr 6
Lakota Invitational
4.
10
Ethan Mercado
13' 3
Apr 6
Lakota Invitational
Womens
100 Meters
1.
10
Haili O'Neal
13.17
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
2.
10
Dashani Taylor
13.61
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
3.
10
Janay Williams
15.43
PR
Apr 6
Lakota Invitational
200 Meters
1.
10
Haili O'Neal
27.17
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
2.
9
Christina Maurer
31.06
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
3.
10
Kamarie Godfrey
32.13
PR
Apr 6
Lakota Invitational
400 Meters
1.
10
Kamarie Godfrey
1:13.66
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
2.
11
Macey Sheets
1:16.68
Apr 6
Lakota Invitational
3.
12
Alice James
1:19.43
Apr 6
Lakota Invitational
4.
10
MaKayla Owens
1:21.90
PR
Apr 26
Margaretta Invitational
800 Meters
1.
12
Brianna Hickle
3:02.23
Apr 6
Lakota Invitational
2.
9
Emily Salisbury
3:34.98
PR
Apr 6
Lakota Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Yonna Williams
19.70
PR
Apr 6
Lakota Invitational
2.
9
Christina Maurer
20.46
Apr 26
Margaretta Invitational
3.
10
Dakota Mason
23.09
PR
Apr 6
Lakota Invitational
4x100 Relay
1.
Dashani Taylor
Janay Williams
Macey Sheets
Haili O'Neal
53.15
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
2.
Dashani Taylor
Janay Williams
Christina Maurer
Haili O'Neal
54.94
Apr 26
Margaretta Invitational
4x200 Relay -
1.
Alice James
Haili O'Neal
Macey Sheets
Janay Williams
1:55.76
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
2.
Alice James
Haili O'Neal
Christina Maurer
Janay Williams
2:00.81
Apr 26
Margaretta Invitational
4x400 Relay
1.
Kamarie Godfrey
Alice James
Brianna Hickle
Macey Sheets
4:54.44
Apr 6
Lakota Invitational
2.
Kamarie Godfrey
Alice James
Christina Maurer
Brianna Hickle
5:03.89
Apr 26
Margaretta Invitational
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Dashani Taylor
Dakota Mason
Yonna Williams
Janay Williams
1:20.81
Apr 6
Lakota Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Mauryana Jones
29' 6
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
2.
10
Jennifer Chasco
25' 5.75
PR
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
3.
9
Shy Olin
18' 9
PR
Apr 6
Lakota Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Mauryana Jones
107' 4
PR
Apr 6
Lakota Invitational
2.
10
Jennifer Chasco
96' 7
PR
Apr 6
Lakota Invitational
Long Jump
1.
10
Dashani Taylor
16' 0
PR
Apr 26
Margaretta Invitational
2.
10
Grace Brose
12' 7.75
May 17
OHSAA D2 Northwest District - Defiance
3.
10
Dakota Mason
11' 1.25
PR
Apr 26
Margaretta Invitational
*Recent improvement