Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
2008
2007
2006
2004
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Harlen Gilbert
11.40
PR
Jun 11
Academy Invitational
2.
12
Landon Moser
12.01
PR
Jun 11
Academy Invitational
3.
12
Ezequiel Barraza
12.02
PR
Jun 11
Academy Invitational
4.
11
Aurelio Monreal
12.23
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
5.
11
Napu Mediola
12.39
May 28
Therman Jordan Relays
6.
-
Jesus Ocoha
12.60
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
200 Meters
1.
12
Harlen Gilbert
22.69
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
2.
12
Landon Moser
24.61
PR
Jun 11
Academy Invitational
3.
11
Aurelio Monreal
24.65
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
4.
11
Napu Mediola
25.24
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
5.
-
Klevon Spencer
25.85
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
6.
10
Christian Surpris
25.93
Jun 11
Academy Invitational
7.
-
Jesus Ocoha
26.79
PR
May 28
Therman Jordan Relays
8.
10
Chris Pollock
29.79
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
400 Meters
1.
12
Harlen Gilbert
49.60
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
2.
12
Ezequiel Barraza
53.29
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
3.
12
Aiden Kepfer
54.51
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
4.
9
Omar Enriquez
54.64
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
5.
-
Ivan Bernal
55.92
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
6.
11
Napu Mediola
56.93
PR
May 28
Therman Jordan Relays
7.
12
Landon Moser
57.06
PR
Jun 11
Academy Invitational
8.
-
Wyatt Holt
57.31
Jun 18
District 3-5A Championship
9.
10
Christian Surpris
1:02.23
PR
Jun 11
Academy Invitational
800 Meters
1.
11
Celso Garcia
2:05.81
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
2.
12
Aiden Kepfer
2:11.23
PR
Jun 11
Academy Invitational
3.
9
Omar Enriquez
2:13.86
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
4.
10
Isaiah Dalmas
2:15.54
May 28
Therman Jordan Relays
5.
10
Thomas Bond
2:18.76
Jun 18
District 3-5A Championship
6.
12
Michael Gagnon
2:19.25
Jun 18
District 3-5A Championship
7.
-
Jared Hibpshman
2:43.52
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
1600 Meters
1.
11
Celso Garcia
4:39.11
Jun 26
NMAA 5A State Championships
2.
12
Michael Gagnon
5:06.28
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
10
Angel Avila
5:11.95
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
4.
9
Jack Hallbeck
5:32.83
May 28
Therman Jordan Relays
5.
10
Thomas Bond
5:33.01
May 28
Therman Jordan Relays
3200 Meters
1.
11
Celso Garcia
9:55.68
Jun 26
NMAA 5A State Championships
2.
10
Angel Avila
11:58.69
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
3.
9
Jack Hallbeck
12:16.45
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Gabe Kotter
16.17
PR
Jun 26
NMAA 5A State Championships
2.
10
Zack Sell
16.42
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
11
Matthew Sell
17.81
Jun 18
District 3-5A Championship
300m Hurdles - 36"
1.
11
Gabe Kotter
40.92
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
2.
10
Zack Sell
42.91
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
11
Matthew Sell
45.94
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
4.
10
JonHenry Sifuentes
48.86
Jun 18
District 3-5A Championship
4x100 Relay
1.
Landon Moser
Gabe Kotter
Harlen Gilbert
Zack Sell
44.34
Jun 18
District 3-5A Championship
4x200 Relay -
1.
Landon Moser
Ezequiel Barraza
Zack Sell
Napu Mediola
1:35.58
Jun 26
NMAA 5A State Championships
2.
Landon Moser
Ezequiel Barraza
Isaiah Dalmas
Zack Sell
1:35.84
May 28
Therman Jordan Relays
3.
Landon Moser
Zack Sell
Isaiah Dalmas
Napu Mediola
1:36.34
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
4.
Landon Moser
Zack Sell
Napu Mediola
Isaiah Dalmas
1:36.71
Jun 18
District 3-5A Championship
4x400 Relay
1.
Ezequiel Barraza
Harlen Gilbert
Omar Enriquez
Gabe Kotter
3:25.68
Jun 26
NMAA 5A State Championships
2.
Relay Team
3:26.84
Jun 11
Academy Invitational
3.
Ezequiel Barraza
Harlen Gilbert
Aiden Kepfer
Gabe Kotter
3:30.86
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
4.
Ezequiel Barraza
Harlen Gilbert
Aiden Kepfer
Omar Enriquez
3:33.71
May 28
Therman Jordan Relays
5.
Ezequiel Barraza
Aiden Kepfer
Omar Enriquez
Gabe Kotter
3:34.47
Jun 18
District 3-5A Championship
4x800 Relay
1.
Aiden Kepfer
Celso Garcia
Isaiah Dalmas
Omar Enriquez
8:37.97
Jun 26
NMAA 5A State Championships
2.
Omar Enriquez
Isaiah Dalmas
Thomas Bond
Aiden Kepfer
8:48.51
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
Thomas Bond
Michael Gagnon
Jared Hibpshman
Angel Avila
9:46.32
May 28
Therman Jordan Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
3:42.67
Jun 11
Academy Invitational
2.
Landon Moser
Zack Sell
Ezequiel Barraza
Aiden Kepfer
3:57.21
Jun 26
NMAA 5A State Championships
3.
Aurelio Monreal
Ezequiel Barraza
Ivan Bernal
Isaiah Dalmas
4:00.10
Jun 18
District 3-5A Championship
4.
Isaiah Dalmas
Omar Enriquez
Wyatt Holt
Thomas Bond
4:05.92
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Kaden LoCoco
46' 11.5
PR
Jun 26
NMAA 5A State Championships
2.
-
Joaquin Cruz
40' 8
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
3.
11
Christian Kennedy
39' 7
Jun 18
District 3-5A Championship
4.
12
Daniel Coyazo
37' 0
PR
May 28
Therman Jordan Relays
5.
10
Aidan Coyazo
36' 7
PR
Jun 11
Academy Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Kaden LoCoco
144' 8
PR
Jun 26
NMAA 5A State Championships
2.
11
Christian Kennedy
131' 9
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
12
Daniel Coyazo
124' 11
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
4.
10
Aidan Coyazo
93' 2
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
5.
9
Connor Anthony
73' 2
PR
Jun 11
Academy Invitational
Javelin - 800g
1.
11
Jimmy Bowen
158' 7
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
2.
-
Klevon Spencer
130' 5
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
9
Connor Anthony
98' 10
PR
May 28
Therman Jordan Relays
4.
-
Joaquin Cruz
96' 10
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
High Jump
1.
11
Gabe Kotter
6' 0
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
2.
10
Zack Sell
5' 10
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
3.
-
Klevon Spencer
5' 8
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
Pole Vault
1.
10
Joey Marquez
11' 0
May 28
Therman Jordan Relays
Long Jump
1.
12
Harlen Gilbert
21' 5.25
Jun 18
District 3-5A Championship
2.
12
Landon Moser
19' 6.75
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
-
Ivan Bernal
18' 6.75
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
4.
11
Napu Mediola
18' 1
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
5.
-
Jesus Ocoha
16' 3
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
Triple Jump
1.
12
Harlen Gilbert
42' 9.5
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
2.
11
Celso Garcia
38' 2
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
12
Landon Moser
37' 9
May 28
Therman Jordan Relays
4.
-
Wyatt Holt
34' 9.5
Jun 18
District 3-5A Championship
Womens
100 Meters
1.
12
Justyse Martin
12.05
PR
Jun 26
NMAA 5A State Championships
2.
10
Yvonne Stinson
12.15
Jun 26
NMAA 5A State Championships
3.
10
Sydney Thomas
13.56
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
4.
12
Haley Shaw
13.87
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
5.
10
Rebecca Adams
13.93
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
6.
-
Arriana Walker
14.87
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
200 Meters
1.
12
Justyse Martin
25.28
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
2.
10
Yvonne Stinson
25.40
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
10
Sydney Thomas
27.83
PR
Jun 11
Academy Invitational
4.
10
Rebecca Adams
28.12
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
5.
10
Gracie Walker
28.47
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
6.
12
Haley Shaw
29.20
PR
May 28
Therman Jordan Relays
7.
10
Lynley Koehler
29.21
May 28
Therman Jordan Relays
8.
10
Trezure Bates
29.22
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
9.
-
Arriana Walker
32.07
PR
May 28
Therman Jordan Relays
10.
-
Emily Wooldridge
35.41
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
400 Meters
1.
10
Gracie Walker
1:01.77
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
2.
10
Rebecca Adams
1:03.65
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
12
Michaela Neilson
1:03.95
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
4.
12
Gabriella Sandoval
1:04.01
PR
Jun 11
Academy Invitational
5.
10
Eva Gerou
1:06.22
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
6.
12
Michaela Nielson
1:06.59
May 28
Therman Jordan Relays
7.
10
Alyssa Esquero
1:09.37
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
8.
-
Ava Brown
1:13.22
PR
May 28
Therman Jordan Relays
800 Meters
1.
10
Ellary Battle
2:20.69
Jun 26
NMAA 5A State Championships
2.
12
Michaela Nielson
2:33.01
PR
Jun 11
Academy Invitational
3.
12
Gabriella Sandoval
2:33.41
PR
May 28
Therman Jordan Relays
4.
12
Vanesa Najar
2:34.68
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
5.
12
Gabi Sandoval
2:36.33
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
6.
11
Janae Shaklee
2:36.59
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
7.
10
Saung Soe
2:44.41
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
1600 Meters
1.
10
Ellary Battle
5:25.65
Jun 11
Academy Invitational
2.
11
Janae Shaklee
5:37.53
PR
Jun 26
NMAA 5A State Championships
3.
12
Vanesa Najar
5:50.15
PR
Jun 11
Academy Invitational
4.
9
Kylin Starkovich
6:46.29
Jun 18
District 3-5A Championship
3200 Meters
1.
10
Ellary Battle
12:27.34
Jun 11
Academy Invitational
2.
11
Janae Shaklee
12:29.98
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
12
Vanesa Najar
12:35.95
Jun 18
District 3-5A Championship
4.
9
Kylin Starkovich
15:29.38
Jun 18
District 3-5A Championship
100m Hurdles - 33"
1.
12
Kaelan Duchene
16.60
PR
Jun 11
Academy Invitational
2.
10
Trezure Bates
17.85
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
11
Anna Riordan
18.19
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
4.
10
Treazure Bates
19.84
May 28
Therman Jordan Relays
5.
10
Juliana Castillo
20.20
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
300m Hurdles - 30"
1.
12
Kaelan Duchene
46.72
PR
Jun 26
NMAA 5A State Championships
2.
12
Gabi Sandoval
51.76
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
10
Juliana Castillo
52.01
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
4.
11
Anna Riordan
55.35
May 28
Therman Jordan Relays
5.
12
Evelyn Castillo
55.57
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
6.
9
Marie Fillmore
1:04.83
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
4x100 Relay
1.
Yvonne Stinson
Justyse Martin
Gracie Walker
Kaelan Duchene
47.99
Jun 26
NMAA 5A State Championships
2.
Relay Team
49.40
Jun 11
Academy Invitational
3.
Yvonne Stinson
Justyse Martin
Gracie Walker
Rebecca Adams
49.49
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
Yvonne Stinson
Justyse Martin
Graciela Walker
Sydney Thomas
49.49
May 28
Therman Jordan Relays
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:47.42
Jun 11
Academy Invitational
2.
Sydney Thomas
Kaelan Duchene
Rebecca Adams
Gracie Walker
1:47.69
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
Gracie Walker
Kaelan Duchene
Rebecca Adams
Sydney Thomas
1:48.94
Jun 26
NMAA 5A State Championships
4.
Rebecca Adams
Gabriella Sandoval
Haley Shaw
Sydney Thomas
1:50.55
May 28
Therman Jordan Relays
5.
Kaelan Duchene
Gabi Sandoval
Haley Shaw
Sydney Thomas
1:50.76
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
4x400 Relay
1.
Gabi Sandoval
Justyse Martin
Michaela Neilson
Yvonne Stinson
4:07.73
Jun 18
District 3-5A Championship
2.
Relay Team
4:09.60
Jun 11
Academy Invitational
3.
Rebecca Adams
Yvonne Stinson
Michaela Neilson
Justyse Martin
4:11.38
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
4.
Graciela Walker
Gabriella Sandoval
Rebecca Adams
Justyse Martin
4:15.69
May 28
Therman Jordan Relays
4x800 Relay
1.
Vanesa Najar
Gabi Sandoval
Janae Shaklee
Ellary Battle
10:05.51
Jun 26
NMAA 5A State Championships
2.
Vanesa Najar
Michaela Neilson
Saung Soe
Ellary Battle
10:39.33
Jun 18
District 3-5A Championship
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Yvonne Stinson
Justyse Martin
Graciela Walker
Ellary Battle
4:22.74
May 28
Therman Jordan Relays
2.
Rebecca Adams
Sydney Thomas
Gabi Sandoval
Michaela Neilson
4:25.22
Jun 26
NMAA 5A State Championships
3.
Sydney Thomas
Evelyn Castillo
Haley Shaw
Saung Soe
4:44.44
Jun 18
District 3-5A Championship
4.
Anna Riordan
Alyssa Esquero
Lynley Koehler
Saung Soe
4:49.34
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Macy Marquez
31' 2
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
2.
9
Maliah Pattinson
20' 7
Jun 18
District 3-5A Championship
Discus - 1kg
1.
12
Macy Marquez
118' 1
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
2.
-
Detrinika Robinson
67' 7
PR
May 28
Therman Jordan Relays
3.
9
Maliah Pattinson
62' 9
Jun 18
District 3-5A Championship
4.
-
Kayelee Kennedy
54' 4
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
Javelin - 600g
1.
12
Sierra Lessentine
109' 2
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
2.
12
Arianna Torres
104' 3
Jun 18
District 3-5A Championship
High Jump
1.
10
Yvonne Stinson
5' 2
Jun 18
District 3-5A Championship
2.
12
Evelyn Castillo
4' 8
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
3.
10
Saung Soe
4' 4
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
10
Sydney Thomas
4' 4
PR
May 28
Therman Jordan Relays
Pole Vault
1.
10
Eva Gerou
9' 0
PR
Jun 26
NMAA 5A State Championships
2.
10
Trezure Bates
8' 0
Jun 18
District 3-5A Championship
3.
10
Treazure Bates
7' 6
May 28
Therman Jordan Relays
Long Jump
1.
10
Yvonne Stinson
16' 5.5
May 28
Therman Jordan Relays
2.
12
Kaelan Duchene
15' 4.25
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
3.
10
Gracie Walker
13' 10.5
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
12
Haley Shaw
13' 10.5
Jun 18
District 3-5A Championship
5.
12
Evelyn Castillo
13' 4.5
Jun 18
District 3-5A Championship
6.
10
Juliana Castillo
13' 3.5
PR
Jun 18
District 3-5A Championship
Triple Jump
1.
10
Alyssa Esquero
34' 6.5
Jun 18
District 3-5A Championship
2.
11
Anna Riordan
29' 11
May 28
Therman Jordan Relays
3.
10
Lynley Koehler
29' 5.25
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
4.
12
Michaela Nielson
28' 11
PR
May 28
Therman Jordan Relays
5.
12
Michaela Neilson
28' 9.5
PR
Jun 4
Bob Sepulveda Invitational
*Recent improvement