Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Timothy Rodriguez
11.94
(-1.1)
Apr 17
The Ron Smith Classic
2.
11
Carter Palmer
12.14c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
3.
12
Benjamin Papez
12.43
(-.3)
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
4.
9
Cole Hagaman
12.47
(-.1)
Apr 17
The Ron Smith Classic
5.
10
Kutter Weidinger
12.60
(1.3)
Apr 24
BMHS Bears Invitational
6.
10
Jakin Harris
12.89
(.3)
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
7.
10
Jalen Brewer
12.94c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
12
Aidan Roig
12.94c
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
9.
11
Matthew Wells
13.04c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
10.
11
Jonathan Padilla
13.22
(.3)
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
11.
9
William Harris
13.34c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
12.
9
Johnny Rodriguez
14.24c
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
9
Nicholas Wolfe
14.24c
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
14.
9
Noah Hauer
14.44c
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
9
Jonah Vedral
14.44c
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
16.
9
Izaiah Perez
14.54c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
17.
9
Alexander Avila
14.64c
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
18.
10
Alex Martinez Alvarez
15.24c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
19.
12
Luke Ahlers
17.74c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
200 Meters
1.
11
Timothy Rodriguez
24.31
(.5)
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
2.
12
Benjamin Papez
25.54
(-.3)
PR
Apr 17
The Ron Smith Classic
3.
12
Ali McAllister
25.94c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
4.
10
Jalen Brewer
26.24c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
10
Kutter Weidinger
26.24
(-.4)
Apr 17
The Ron Smith Classic
6.
10
Jakin Harris
26.34c
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
7.
9
Cole Hagaman
26.41
Apr 1
Marauder Early Qualifier
8.
9
Dakota Hunter
26.48
Apr 1
Marauder Early Qualifier
9.
11
Isaiah Zacharias
26.74c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
10.
11
Ethan Zacharias
27.04c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
11.
9
William Harris
27.24
(-.1)
Apr 14
BEARS Underclassmen
12.
11
Jonathan Padilla
27.52
(.2)
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
13.
11
Matthew Wells
27.85
(-6.8)
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
14.
11
Hunter Kugler
28.53
(-5.6)
Apr 24
BMHS Bears Invitational
15.
9
Noah Hauer
29.03
(.5)
PR
Apr 14
BEARS Underclassmen
16.
9
Johnny Rodriguez
29.64c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
17.
9
Alexander Avila
30.04c
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
18.
9
Nicholas Wolfe
30.24c
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
19.
9
Izaiah Perez
31.04c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
20.
9
Jonah Vedral
31.34c
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
21.
10
Alex Martinez Alvarez
31.94c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
400 Meters
1.
11
Dylan Saganitso
1:00.07
Apr 24
BMHS Bears Invitational
2.
9
Nicholas Wolfe
1:00.36
Apr 17
The Ron Smith Classic
3.
9
Dakota Hunter
1:00.43
Apr 17
The Ron Smith Classic
4.
11
Isaiah Zacharias
1:00.91
Apr 30
Marauder Late Qualifier
5.
10
Jakin Harris
1:02.68
Apr 30
Marauder Late Qualifier
6.
11
Hunter Kugler
1:03.51
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
7.
10
Gage Palmateer
1:04.34c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
8.
12
Ali McAllister
1:04.44
PR
Apr 1
Marauder Early Qualifier
9.
9
Cole Hagaman
1:05.44c
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
10.
10
Jalen Brewer
1:05.54c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
11.
9
William Harris
1:06.94
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
12.
9
Jonah Vedral
1:08.54c
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
10
Kutter Weidinger
1:08.54c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
14.
9
Izaiah Perez
1:11.51
PR
Apr 14
BEARS Underclassmen
15.
10
Harry Smith
1:18.34c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
800 Meters
1.
11
Dylan Saganitso
2:16.69
Apr 9
Scottsdale Distance Classic
2.
11
Adin Scott
2:19.50
Apr 1
Marauder Early Qualifier
3.
11
Ryan Quintero
2:23.32
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
4.
9
Dakota Hunter
2:27.66
Apr 9
Scottsdale Distance Classic
5.
10
Gage Palmateer
2:30.41
Apr 14
BEARS Underclassmen
6.
9
Nicholas Wolfe
2:31.69
Apr 14
BEARS Underclassmen
7.
9
William Harris
2:35.40
PR
Apr 9
Scottsdale Distance Classic
8.
11
Hunter Kugler
2:44.0h
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
9.
12
Luke Ahlers
3:29.0h
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
1600 Meters
1.
11
Adin Scott
4:58.58
PR
Apr 9
Scottsdale Distance Classic
2.
11
Ryan Quintero
5:06.83
Apr 17
The Ron Smith Classic
3.
9
Nicholas Wolfe
5:18.94
Apr 30
Marauder Late Qualifier
4.
10
Gage Palmateer
5:18.98
Apr 30
Marauder Late Qualifier
3200 Meters
1.
11
Ryan Quintero
11:01.28
Apr 30
Marauder Late Qualifier
2.
11
Adin Scott
11:12.78
PR
Apr 17
The Ron Smith Classic
3.
10
Gage Palmateer
11:56.66
Apr 1
Marauder Early Qualifier
110m Hurdles - 39"
1.
11
Mason Palmer
18.30
(2.0)
Apr 24
BMHS Bears Invitational
2.
10
Harry Smith
21.99
(-3.2)
Apr 30
Marauder Late Qualifier
3.
12
Jordon Furstnow
22.65
(1.0)
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
4.
11
Isaiah Zacharias
22.74c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
5.
11
Ethan Zacharias
23.44c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
6.
11
Hunter Kugler
23.57
Apr 1
Marauder Early Qualifier
300m Hurdles - 36"
1.
11
Adin Scott
45.80
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
2.
10
Jakin Harris
48.39
Apr 14
BEARS Underclassmen
3.
11
Ethan Zacharias
49.72
Apr 24
BMHS Bears Invitational
4.
11
Isaiah Zacharias
49.86
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
5.
11
Hunter Kugler
55.90
Apr 30
Marauder Late Qualifier
6.
10
Harry Smith
58.17
PR
Apr 14
BEARS Underclassmen
4x100 Relay
1.
Relay Team
46.84
Apr 1
Marauder Early Qualifier
2.
Benjamin Papez
Kutter Weidinger
Cole Hagaman
Timothy Rodriguez
47.64
Apr 17
The Ron Smith Classic
3.
Benjamin Papez
Ethan Zacharias
Cole Hagaman
Timothy Rodriguez
47.83
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
4.
Cole Hagaman
Mason Palmer
Carter Palmer
Grant Hagaman
48.34c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
5.
Benjamin Papez
Kutter Weidinger
Dakota Hunter
Carter Palmer
48.37
Apr 24
BMHS Bears Invitational
6.
Benjamin Papez
Alexander Avila
Ethan Zacharias
Kutter Weidinger
49.35
Apr 30
Marauder Late Qualifier
7.
Jonathan Padilla
Isaiah Zacharias
Ethan Zacharias
Matthew Wells
50.64c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
8.
Jakin Harris
Izaiah Perez
Nicholas Wolfe
Ali McAllister
52.84c
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
9.
Izaiah Perez
Noah Hauer
Alex Martinez Alvarez
Johnny Rodriguez
56.44c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
4x400 Relay
1.
Adin Scott
Dakota Hunter
Nicholas Wolfe
Dylan Saganitso
3:55.07
Apr 30
Marauder Late Qualifier
2.
Dakota Hunter
Dylan Saganitso
Jakin Harris
Adin Scott
4:03.16
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
3.
Relay Team
4:06.25
Apr 1
Marauder Early Qualifier
4.
Nicholas Wolfe
Gage Palmateer
Dakota Hunter
Dylan Saganitso
4:10.21
Apr 17
The Ron Smith Classic
5.
Jakin Harris
Gage Palmateer
Ali McAllister
William Harris
4:45.0h
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
4x800 Relay
1.
Dakota Hunter
Ryan Quintero
Adin Scott
Dylan Saganitso
9:09.61
Apr 30
Marauder Late Qualifier
2.
Ryan Quintero
Dakota Hunter
Adin Scott
Dylan Saganitso
9:21.54
Apr 24
BMHS Bears Invitational
3.
Ryan Quintero
Dylan Saganitso
Dakota Hunter
Adin Scott
9:32.73
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
12:22.46
Apr 9
Scottsdale Distance Classic
Shot Put - 12lb
1.
12
Kylor Dunlop
39' 11
PR
May 5
Alhambra State Qualifier (Last Chance)
2.
9
Noah Hauer
35' 0
Apr 1
Marauder Early Qualifier
3.
10
Russell Thom
28' 7.25
Apr 17
The Ron Smith Classic
4.
9
Alexander Avila
24' 5
PR
Apr 14
BEARS Underclassmen
5.
9
Tyrel Travis
24' 2.75
Apr 30
Marauder Late Qualifier
6.
11
Nathan Beazer
24' 2
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
Discus - 1.6kg
1.
9
Noah Hauer
85' 10
Apr 14
BEARS Underclassmen
2.
10
Russell Thom
74' 1
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
3.
9
Alexander Avila
70' 1
PR
Apr 14
BEARS Underclassmen
4.
12
Kylor Dunlop
67' 8
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
5.
9
Tyrel Travis
65' 6
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
6.
11
Nathan Beazer
62' 4
Apr 24
BMHS Bears Invitational
High Jump
1.
12
Nicholas Valdez-Bojorquez
5' 6
PR
Apr 1
Marauder Early Qualifier
2.
9
Jonah Vedral
5' 5
Apr 24
BMHS Bears Invitational
3.
11
Isaiah Zacharias
5' 3
Apr 24
BMHS Bears Invitational
4.
11
Ethan Zacharias
5' 1
Apr 30
Marauder Late Qualifier
5.
10
Jalen Brewer
4' 6
PR
Apr 14
BEARS Underclassmen
Pole Vault
1.
12
Grant Hagaman
15' 11.75
PR
May 15
AIA D3 State Track & Field Championships
2.
11
Carter Palmer
13' 9
PR
May 5
Alhambra State Qualifier (Last Chance)
3.
11
Mason Palmer
13' 5.75
May 15
AIA D3 State Track & Field Championships
4.
9
Cole Hagaman
10' 11.75
May 15
AIA D3 State Track & Field Championships
Long Jump
1.
12
Aidan Roig
20' 5.25
(.8)
PR
Apr 17
The Ron Smith Classic
2.
10
Jalen Brewer
17' 8.25
(.0)
PR
May 5
Alhambra State Qualifier (Last Chance)
3.
9
Jonah Vedral
17' 8
(5.5)
Apr 14
BEARS Underclassmen
4.
12
Ali McAllister
16' 2
(-.1)
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
5.
12
Jordon Furstnow
16' 0
(-1.2)
Apr 1
Marauder Early Qualifier
6.
11
Hunter Kugler
14' 3
(-2.5)
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
7.
10
Harry Smith
13' 8.25
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
Triple Jump
1.
12
Aidan Roig
40' 3.5
(-1.0)
PR
Apr 17
The Ron Smith Classic
2.
12
Jordon Furstnow
36' 0.25
(.6)
PR
Apr 1
Marauder Early Qualifier
3.
9
Jonah Vedral
35' 9
(.1)
Apr 24
BMHS Bears Invitational
Womens
100 Meters
1.
10
Cathron Donaldson
13.22
PR
Apr 1
Marauder Early Qualifier
2.
10
Samantha Vasquez
13.28
(3.9)
PR
Apr 17
The Ron Smith Classic
3.
10
Raely Palmer
14.27
(.1)
Apr 17
The Ron Smith Classic
4.
9
Danielle Harmon
14.84c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
5.
11
Ryanna Begay
15.14c
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
6.
10
Kylee Smith
15.29
(.8)
Apr 24
BMHS Bears Invitational
7.
9
Kailynn Coochyamptewa
15.34c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
8.
10
Emily Ciechoski
15.74c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
9.
9
Cortez Bell
16.37
(.5)
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
10.
9
Gwen Meier
16.94c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
11.
9
Jessica Brockman
17.46
(-1.4)
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
200 Meters
1.
10
Cathron Donaldson
25.94
(.0)
PR
May 5
Alhambra State Qualifier (Last Chance)
2.
10
Samantha Vasquez
28.29
(-1.4)
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
3.
9
Danielle Harmon
31.14c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
4.
11
Ryanna Begay
31.56
(2.5)
Apr 17
The Ron Smith Classic
5.
9
Cortez Bell
33.03
(1.6)
PR
Apr 14
BEARS Underclassmen
6.
10
Kylee Smith
33.04c
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
7.
11
Nevaeh Lewis
33.57
(.7)
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
8.
9
Kailynn Coochyamptewa
34.15
(.4)
Apr 17
The Ron Smith Classic
9.
10
Emily Ciechoski
34.64c
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
10.
9
Gwen Meier
34.99
(-.8)
Apr 30
Marauder Late Qualifier
11.
9
Jessica Brockman
35.91
(1.6)
Apr 14
BEARS Underclassmen
400 Meters
1.
10
Cathron Donaldson
57.21
PR
Apr 17
The Ron Smith Classic
2.
10
Wheaten Smith
1:02.92
PR
May 5
Alhambra State Qualifier (Last Chance)
3.
10
Raely Palmer
1:08.02
PR
May 5
Alhambra State Qualifier (Last Chance)
4.
10
Samantha Vasquez
1:08.97
PR
May 5
Alhambra State Qualifier (Last Chance)
5.
11
Ryanna Begay
1:09.08
Apr 17
The Ron Smith Classic
6.
10
Kylee Smith
1:09.74c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
7.
12
Macy Smith
1:10.38
PR
Apr 1
Marauder Early Qualifier
8.
10
Alyzabeth Ludlam
1:10.53
PR
Apr 17
The Ron Smith Classic
9.
10
Natalie Wilson
1:11.34c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
10.
12
Kaliana Riley
1:12.54c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
11.
11
Akasha Ashley
1:14.06
PR
Apr 1
Marauder Early Qualifier
12.
9
Kaelin Lee
1:15.54c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
13.
12
Soma Freeman
1:16.04c
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
14.
9
Addison Stenman
1:16.08
Apr 24
BMHS Bears Invitational
15.
9
Danielle Harmon
1:16.76
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
16.
9
Kailynn Coochyamptewa
1:19.53
PR
Apr 14
BEARS Underclassmen
17.
10
Emily Ciechoski
1:24.64c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
18.
9
Gwen Meier
1:28.62
Apr 14
BEARS Underclassmen
800 Meters
1.
10
Cathron Donaldson
2:20.87
PR
Apr 9
Scottsdale Distance Classic
2.
10
Wheaten Smith
2:27.28
Apr 1
Marauder Early Qualifier
3.
11
Akasha Ashley
2:35.83
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
4.
11
Ryanna Begay
2:38.52
PR
May 5
Alhambra State Qualifier (Last Chance)
5.
10
Zoe Sather
2:41.19
PR
Apr 17
The Ron Smith Classic
6.
10
Zofia Sawasky
2:46.01
Apr 17
The Ron Smith Classic
7.
10
Natalie Wilson
2:46.62
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
8.
9
Addison Stenman
2:49.28
Apr 14
BEARS Underclassmen
9.
12
Soma Freeman
2:53.55
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
10.
9
Kaelin Lee
2:55.47
PR
Apr 9
Scottsdale Distance Classic
1600 Meters
1.
10
Wheaten Smith
5:22.07
PR
May 15
AIA D3 State Track & Field Championships
2.
10
Zoe Sather
5:43.40
PR
May 5
Alhambra State Qualifier (Last Chance)
3.
11
Akasha Ashley
5:50.75
PR
Apr 9
Scottsdale Distance Classic
4.
10
Zofia Sawasky
5:53.63
PR
May 5
Alhambra State Qualifier (Last Chance)
5.
9
Addison Stenman
6:12.60
Apr 14
BEARS Underclassmen
6.
9
Kaelin Lee
6:15.96
PR
Apr 9
Scottsdale Distance Classic
7.
12
Soma Freeman
6:25.99
Apr 17
The Ron Smith Classic
3200 Meters
1.
10
Zoe Sather
12:19.93
PR
Apr 14
BEARS Underclassmen
2.
10
Wheaten Smith
12:38.62
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
3.
10
Zofia Sawasky
12:39.70
PR
Apr 17
The Ron Smith Classic
4.
11
Akasha Ashley
12:40.80
PR
Apr 17
The Ron Smith Classic
5.
9
Addison Stenman
13:23.27
Apr 17
The Ron Smith Classic
6.
12
Soma Freeman
13:49.22
May 5
Alhambra State Qualifier (Last Chance)
7.
9
Kaelin Lee
13:58.99
PR
Apr 1
Marauder Early Qualifier
100m Hurdles - 33"
1.
10
Wheaten Smith
17.88
(-1.1)
Apr 14
BEARS Underclassmen
2.
12
Macy Smith
18.18
(-1.2)
PR
Apr 30
Marauder Late Qualifier
3.
10
Alyzabeth Ludlam
20.26
(-1.2)
Apr 30
Marauder Late Qualifier
4.
10
Natalie Wilson
20.44c
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
5.
9
Cortez Bell
21.64c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
6.
9
Kailynn Coochyamptewa
24.04c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
300m Hurdles - 30"
1.
10
Wheaten Smith
48.60
May 15
AIA D3 State Track & Field Championships
2.
12
Macy Smith
54.40
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
3.
10
Natalie Wilson
56.06
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
4.
10
Alyzabeth Ludlam
57.37
Apr 1
Marauder Early Qualifier
5.
12
Soma Freeman
59.48
PR
Apr 17
The Ron Smith Classic
6.
9
Cortez Bell
1:00.78
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
7.
9
Kailynn Coochyamptewa
1:05.54c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
8.
9
Jessica Brockman
1:09.44c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
4x100 Relay
1.
Danielle Harmon
Alyzabeth Ludlam
Raely Palmer
Samantha Vasquez
54.89
Apr 30
Marauder Late Qualifier
2.
Relay Team
57.03
Apr 1
Marauder Early Qualifier
3.
Natalie Wilson
Kailynn Coochyamptewa
Cortez Bell
Danielle Harmon
1:00.21
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
4.
Danielle Harmon
Jessica Brockman
Cortez Bell
Emily Ciechoski
1:01.04c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
5.
Kylee Smith
Cortez Bell
Kailynn Coochyamptewa
Raely Palmer
1:01.44c
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
6.
Kylee Smith
Gwendolyn Meier
Nevaeh Lewis
Kailynn Coochyamptewa
1:02.54c
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
7.
Danielle Harmon
Jessica Brockman
Emily Ciechoski
Natalie Wilson
1:03.14c
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
4x400 Relay
1.
Macy Smith
Natalie Wilson
Ryanna Begay
Cathron Donaldson
4:16.81
Apr 30
Marauder Late Qualifier
2.
Relay Team
4:22.46
Apr 14
BEARS Underclassmen
3.
Wheaten Smith
Akasha Ashley
Natalie Wilson
Cathron Donaldson
4:31.15
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
4.
Ryanna Begay
Alyzabeth Ludlam
Macy Smith
Cathron Donaldson
4:37.60
Apr 17
The Ron Smith Classic
5.
Ryanna Begay
Macy Smith
Samantha Vasquez
Kylee Smith
4:40.63
May 5
Alhambra State Qualifier (Last Chance)
6.
Ryanna Begay
Zofia Sawasky
Natalie Wilson
Macy Smith
4:56.23
Apr 24
BMHS Bears Invitational
7.
Soma Freeman
Danielle Harmon
Addison Stenman
Kaelin Lee
5:14.0h
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
4x800 Relay
1.
Ryanna Begay
Zoe Sather
Wheaten Smith
Cathron Donaldson
10:06.23
May 15
AIA D3 State Track & Field Championships
2.
Zoe Sather
Akasha Ashley
Wheaten Smith
Cathron Donaldson
10:14.69
Apr 24
BMHS Bears Invitational
3.
Wheaten Smith
Akasha Ashley
Zoe Sather
Cathron Donaldson
10:21.78
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
4.
Relay Team
11:44.69
Apr 1
Marauder Early Qualifier
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
13:28.87
Apr 9
Scottsdale Distance Classic
Shot Put - 4kg
1.
10
Darkenya Gencarelle
31' 1
Apr 14
BEARS Underclassmen
2.
12
Mahala Long
28' 7
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
3.
9
Harlee Peterson
20' 8
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
4.
11
Nevaeh Lewis
20' 0
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
Discus - 1kg
1.
10
Darkenya Gencarelle
95' 0
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
2.
12
Mahala Long
78' 5
PR
Apr 30
Marauder Late Qualifier
3.
11
Nevaeh Lewis
52' 6.25
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
4.
9
Harlee Peterson
42' 2
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
High Jump
1.
10
Lorelei Tessmer
4' 10
PR
Apr 21
Flagstaff JV City Championship
2.
12
Emma Thom
4' 6
Apr 1
Marauder Early Qualifier
3.
11
Jessica Walker
4' 2
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
4.
9
Kennady Brainard
4' 0
PR
Apr 14
BEARS Underclassmen
10
Morgann Smith
4' 0
PR
Mar 27
Shadow Ridge Showcase
Pole Vault
1.
12
Macy Smith
9' 4
PR
Apr 30
Marauder Late Qualifier
2.
10
Raely Palmer
8' 6
Apr 14
BEARS Underclassmen
3.
12
Erin Kitterman
8' 3
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
4.
12
Kaliana Riley
7' 9
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
5.
10
Sydney Schorman
5' 6
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
9
Kennady Brainard
5' 6
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
Long Jump
1.
10
Cathron Donaldson
17' 2
(.0)
PR
Apr 17
The Ron Smith Classic
2.
10
Lorelei Tessmer
14' 4
(.0)
PR
Apr 1
Marauder Early Qualifier
3.
10
Raely Palmer
13' 6.25
(.4)
Apr 14
BEARS Underclassmen
4.
9
Addison Stenman
11' 2
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
5.
11
Jessica Walker
10' 7
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
6.
10
Morgann Smith
9' 3
PR
Mar 24
City of Flagstaff JV Multi
Triple Jump
1.
10
Lorelei Tessmer
32' 0.75
(-1.7)
PR
Apr 24
BMHS Bears Invitational
2.
10
Raely Palmer
30' 11.25
(1.4)
Apr 1
Marauder Early Qualifier
*Recent improvement