Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2004
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Marquay West
11.25
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
2.
11
Deandre Tamarez
11.37
Mar 23
North Miami Invite #1
11
Clarke Seay
11.37
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
4.
10
Jae-lijah Cochran
11.38
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
5.
10
Joel Moore
11.92
Mar 23
North Miami Invite #1
6.
10
Jordan Jean
12.31
(-3.8)
PR
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
7.
10
Lemmie Faulk
12.40
(-2.3)
Feb 19
Louie Bing Memorial Classic
200 Meters
1.
10
Wayne Favors
22.57
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
2.
11
Shomari Richards
22.72
(-1.5)
PR
Apr 8
GMAC Championship
3.
12
Marquay West
22.87
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
4.
10
Jae-lijah Cochran
23.08
(-2.0)
Apr 8
GMAC Championship
5.
11
Deandre Tamarez
23.15
Mar 23
North Miami Invite #1
6.
11
David Joseph
23.55
PR
May 15
Superfly Athletics Meet of Champions
7.
11
Andre Fields
23.83
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
8.
10
Joel Moore
25.32
(-1.9)
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
400 Meters
1.
10
Wayne Favors
50.30
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
11
Shomari Richards
52.18
PR
Apr 8
GMAC Championship
3.
12
Ali Milline
53.17
PR
Mar 27
Dunbar Tigers Classic
4.
10
Jordan Jean
53.18
PR
Apr 8
GMAC Championship
5.
10
Jae-lijah Cochran
53.68
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
6.
11
Clarke Seay
54.18
Feb 19
Louie Bing Memorial Classic
7.
11
David Joseph
54.70
May 15
Superfly Athletics Meet of Champions
8.
11
Andre Fields
54.82
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
9.
11
Brandon Orr
55.60
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
10.
10
Lemmie Faulk
56.89
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
11.
9
Di'khi kee
57.53
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
12.
10
Mister Clarke
59.28
PR
Feb 19
Louie Bing Memorial Classic
800 Meters
1.
12
Ali Milline
2:05.76
PR
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
11
Brandon Orr
2:12.84
PR
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
3.
11
Andre Fields
2:21.30
Apr 8
GMAC Championship
4.
9
Di'khi kee
2:22.74
Apr 8
GMAC Championship
5.
10
Anascio Roberts
2:24.79
PR
Mar 27
Dunbar Tigers Classic
6.
10
Lamar Howard
2:40.21
PR
Feb 19
Louie Bing Memorial Classic
7.
9
Taneko Bastian
2:47.52
Mar 23
North Miami Invite #1
1600 Meters
1.
10
Lamar Howard
5:42.62
PR
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
2.
9
Di'khi kee
5:52.79
PR
Mar 27
Dunbar Tigers Classic
3.
10
Anascio Roberts
5:59.31
PR
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
4.
9
Taneko Bastian
6:04.17
Mar 27
Dunbar Tigers Classic
5.
11
Andre Fields
6:11.69
PR
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
3200 Meters
1.
10
Lamar Howard
13:38.72
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
2.
10
Anascio Roberts
14:55.34
PR
May 1
FHSAA 2A Region 4
110m Hurdles - 39"
1.
10
Mister Clarke
16.55
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
11
David Joseph
17.31
May 1
FHSAA 2A Region 4
3.
10
Tyler Miller
18.69
(-3.6)
PR
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
300m Hurdles - 36"
1.
11
David Joseph
44.18
Apr 8
GMAC Championship
2.
10
Mister Clarke
44.39
Mar 27
Dunbar Tigers Classic
3.
10
Tyler Miller
46.63
Mar 27
Dunbar Tigers Classic
4x100 Relay
1.
Relay Team
43.50
Mar 23
North Miami Invite #1
2.
Lemmie Faulk
Marquay West
Amare Lee
Joel Moore
45.06
Feb 19
Louie Bing Memorial Classic
3.
Tyler Miller
Jordan Jean
Mister Clarke
Joel Moore
45.45
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:32.11
Feb 27
Hall of Fame Relay Meet
2.
Amare Lee
Mister Clarke
Joel Moore
Anascio Roberts
1:37.40
Feb 19
Louie Bing Memorial Classic
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:24.95
Apr 8
GMAC Championship
2.
David Joseph
Deandre Tamarez
Jae-lijah Cochran
Brandon Orr
3:27.95
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
3.
Mister Clarke
Ali Milline
Jordan Jean
David Joseph
3:29.14
Mar 27
Dunbar Tigers Classic
4.
Brandon Orr
Clarke Seay
Wayne Favors
Lemmie Faulk
3:36.15
Feb 19
Louie Bing Memorial Classic
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:44.71
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
Wayne Favors
Shomari Richards
Andre Fields
Ali Milline
9:02.67
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
3.
Anascio Roberts
Lamar Howard
Joseph Eaford
Brandon Orr
9:38.50
Feb 19
Louie Bing Memorial Classic
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:38.73
Feb 27
Hall of Fame Relay Meet
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Joel Moore
Tyler Miller
Mister Clarke
Wayne Favors
2:06.47
Feb 19
Louie Bing Memorial Classic
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
3:50.91
Feb 27
Hall of Fame Relay Meet
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
14:24.55
Feb 27
Hall of Fame Relay Meet
Shot Put - 12lb
1.
11
Raashaun Rainey
45' 2.5
PR
Apr 8
GMAC Championship
Discus - 1.6kg
1.
11
Raashaun Rainey
88' 7
PR
Apr 8
GMAC Championship
High Jump
1.
10
Jordan Jean
5' 3.75
PR
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
10
Jae-lijah Cochran
4' 11.75
PR
May 1
FHSAA 2A Region 4
3.
12
kelvin Washinton
4' 10.25
PR
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
Long Jump
1.
10
Mister Clarke
19' 6.25
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
2.
11
Shomari Richards
19' 2.25
PR
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
3.
12
Marquay West
18' 9.25
PR
Feb 19
Louie Bing Memorial Classic
4.
11
Deandre Tamarez
18' 0.5
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
5.
10
Jordan Jean
17' 2.75
PR
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
6.
11
Jeff Virgille
16' 8
PR
Feb 27
Hall of Fame Relay Meet
Triple Jump
1.
11
Shomari Richards
39' 10.25
PR
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
11
Clarke Seay
37' 4.75
May 1
FHSAA 2A Region 4
3.
12
kelvin Washinton
34' 1.5
PR
Apr 10
Palmer Trinity School Last Chance
Womens
100 Meters
1.
11
Princess Jordan
13.42
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
9
Qamara Pinkston
14.46
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
3.
10
Shanell Norris
14.54
(.8)
PR
Apr 8
GMAC Championship
4.
10
La-Nice Johnson
14.55
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
5.
10
Kendra Gatlin
14.85
(-3.7)
Feb 19
Louie Bing Memorial Classic
6.
10
Taylor Delancy
16.02
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
200 Meters
1.
11
Princess Jordan
28.07
(.6)
Apr 8
GMAC Championship
2.
12
Caliyah Sims
28.54
(.6)
Apr 8
GMAC Championship
3.
10
Shanell Norris
30.83
PR
Mar 23
North Miami Invite #1
4.
10
La-Nice Johnson
31.00
(-1.9)
PR
Apr 8
GMAC Championship
5.
10
Kendra Gatlin
32.09
(-4.0)
Feb 19
Louie Bing Memorial Classic
6.
9
Jasmine Bethel
32.49
Mar 23
North Miami Invite #1
400 Meters
1.
11
Princess Jordan
1:06.79
PR
Feb 19
Louie Bing Memorial Classic
2.
9
Qamara Pinkston
1:12.22
Mar 27
Dunbar Tigers Classic
3.
10
Taylor Delancy
1:14.12
PR
Apr 8
GMAC Championship
4.
10
Aveena Joseph
1:14.19
Apr 8
GMAC Championship
5.
9
Jasmine Bethel
1:24.37
Mar 23
North Miami Invite #1
800 Meters
1.
10
Cheanyah Alford
3:39.87
Mar 23
North Miami Invite #1
4x100 Relay
1.
Relay Team
52.95
May 1
FHSAA 2A Region 4
2.
La-Nice Johnson
Princess Jordan
Caliyah Sims
Shanell Norris
54.11
Mar 27
Dunbar Tigers Classic
4x200 Relay -
1.
Relay Team
2:12.62
Feb 27
Hall of Fame Relay Meet
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:12.54
Mar 23
North Miami Invite #1
Shot Put - 4kg
1.
10
Jessica Micelus
28' 0.5
Mar 27
Dunbar Tigers Classic
High Jump
1.
12
Caliyah Sims
4' 6
PR
May 1
FHSAA 2A Region 4
*Recent improvement