Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1995
1994
1993
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Tre Williams
11.83
PR
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
2.
12
Tyrell Andrews
11.90
PR
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
3.
10
Terry Brooks
12.11
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
4.
12
Graham Hewitt
12.31
May 20
Bruin-Panther Dual
5.
11
Drake Sanders
12.44
May 20
Bruin-Panther Dual
6.
12
Matthew Muse
12.61
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
7.
12
Logan Schrock
12.73
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
8.
12
Josh Brown
12.85
PR
Mar 16
Reverse Rumble
9.
12
Kenneth Goins
12.91
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
10.
9
Cole Richardson
13.07
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
11.
9
Jaden Reed
13.14
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
12.
9
Wyatt Nguyen
14.16
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
13.
11
Isaiah Bennett
14.25
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
14.
7
Mason Durham
16.06
May 20
Bruin-Panther Dual
15.
7
Jacob Jones
17.02
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
100 Meters - Ambulatory
1.
11
Lee Carter
16.00
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
200 Meters
1.
10
Terry Brooks
23.73
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
2.
12
Tyrell Andrews
24.10
PR
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
3.
12
Graham Hewitt
24.56
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
4.
12
Marcus Abel
24.62
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
5.
11
Drake Sanders
24.95
May 20
Bruin-Panther Dual
6.
11
Tre Williams
25.44
PR
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
7.
12
Josh Brown
25.99
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
8.
9
Cole Richardson
26.35
May 20
Bruin-Panther Dual
9.
9
Jaden Reed
26.63
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
10.
12
Kenneth Goins
26.93
PR
Mar 16
Reverse Rumble
11.
11
Isaiah Bennett
29.19
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
12.
9
Wyatt Nguyen
29.54
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
13.
7
Mason Durham
32.97
May 20
Bruin-Panther Dual
14.
8
Brodi Kohrs
33.28
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
15.
7
Jacob Jones
35.71
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
300 Meters
1.
12
Tyrell Andrews
40.70
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
2.
12
Ian Taylor
40.99
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
3.
12
Matthew Muse
41.15
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
4.
9
Cole Richardson
44.40
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
5.
9
Jaden Reed
44.70
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
6.
11
Isaiah Bennett
48.20
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
7.
7
Mason Durham
55.23
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
8.
7
Jacob Jones
57.51
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
400 Meters
1.
10
Terry Brooks
51.73
PR
Jun 12
KHSAA Class 3A State Championship
2.
12
Marcus Abel
53.90
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
3.
12
Eli Kraan
55.32
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
4.
12
Ian Taylor
55.73
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
5.
12
Graham Hewitt
58.12
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
6.
12
Matthew Muse
58.44
PR
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
7.
9
Cole Richardson
1:01.17
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
8.
9
Jaden Reed
1:03.38
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
9.
11
Isaiah Bennett
1:07.31
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
10.
8
Lief Dale
1:09.00
PR
Mar 16
Reverse Rumble
11.
8
Brodi Kohrs
1:14.84
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
12.
9
Noah Hale
1:20.06
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
13.
7
Jacob Jones
1:21.60
PR
Mar 16
Reverse Rumble
14.
7
Mason Durham
1:23.14
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
400 Meters - Ambulatory
1.
11
Lee Carter
1:00.22
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
800 Meters
1.
12
Marcus Abel
2:06.43
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
2.
12
Ian Taylor
2:12.42
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
3.
12
Eli Kraan
2:14.93
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
4.
11
Benji Hobbs
2:15.88
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
5.
8
Brock Angell
2:15.95
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
6.
12
Samuel Bennett
2:17.26
PR
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
7.
8
Jared Fairbanks
2:19.78
May 20
Bruin-Panther Dual
8.
8
Lief Dale
2:22.89
May 20
Bruin-Panther Dual
9.
9
Tyler Payne
2:27.69
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
10.
8
Zak Rigney-Ellis
2:42.43
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
11.
9
Noah Hale
2:50.84
PR
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
12.
7
Jacob Jones
2:57.66
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
1000 Meters
1.
11
Benji Hobbs
3:06.32
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
2.
8
Brock Angell
3:09.38
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
3.
8
Lief Dale
3:46.38
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
4.
9
Noah Hale
3:57.10
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
1500 Meters
1.
12
Marcus Abel
4:38.33
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
1600 Meters
1.
12
Samuel Bennett
4:44.66
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
2.
12
Marcus Abel
4:47.14
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
3.
8
Jared Fairbanks
4:54.10
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
4.
8
Brock Angell
4:56.41
PR
Apr 23
Panther Twilight
5.
9
Tyler Payne
5:04.23
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
6.
11
Benji Hobbs
5:12.37
PR
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
7.
8
Lief Dale
5:12.85
May 20
Bruin-Panther Dual
8.
9
Noah Hale
6:10.03
May 20
Bruin-Panther Dual
9.
7
Jacob Jones
6:42.72
PR
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
1 Mile
1.
12
Marcus Abel
4:53.77
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
2.
12
Samuel Bennett
4:54.05
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
3.
8
Brock Angell
5:18.72
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
4.
11
Benji Hobbs
5:21.21
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
5.
9
Noah Hale
6:36.55
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
3000 Meters
1.
12
Samuel Bennett
9:33.53
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
2.
8
Jared Fairbanks
10:34.36
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
3200 Meters
1.
12
Samuel Bennett
9:53.15
PR
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
2.
8
Jared Fairbanks
10:30.80
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
3.
8
Brock Angell
11:11.39
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
4.
11
Benji Hobbs
12:02.98
PR
Mar 16
Reverse Rumble
5.
8
Zak Rigney-Ellis
12:52.88
Mar 16
Reverse Rumble
5000 Meters
1.
12
Samuel Bennett
16:23.29
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
2.
8
Jared Fairbanks
18:32.61
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
3.
11
Benji Hobbs
19:45.24
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
4.
9
Tyler Payne
20:45.13
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
110m Hurdles - 39"
1.
12
Logan Schrock
19.32
PR
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
2.
12
Kenneth Goins
20.65
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
3.
8
Zak Rigney-Ellis
21.20
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
4.
7
Jacob Jones
22.65
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
200m Hurdles - 30"
1.
12
Marcus Abel
27.84
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
2.
12
Logan Schrock
29.63
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
300m Hurdles - 36"
1.
12
Marcus Abel
42.91
PR
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
2.
12
Logan Schrock
46.02
PR
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
3.
11
Benji Hobbs
49.93
May 20
Bruin-Panther Dual
4.
12
Kenneth Goins
53.83
PR
Apr 23
Panther Twilight
5.
9
Tyler Payne
57.30
PR
Mar 16
Reverse Rumble
6.
8
Zak Rigney-Ellis
1:01.06
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
7.
9
Noah Hale
1:11.34
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
4x100 Relay
1.
Tyrell Andrews
Drake Sanders
Terry Brooks
Matthew Muse
47.30
Apr 23
Panther Twilight
2.
Tyrell Andrews
Tre Williams
Matthew Muse
Graham Hewitt
47.33
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
3.
Kenneth Goins
Jaden Reed
Tre Williams
Tyrell Andrews
48.09
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
4.
Tyrell Andrews
Kenneth Goins
Drake Sanders
Matthew Muse
48.27
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
5.
Kenneth Goins
Tre Williams
Drake Sanders
Terry Brooks
48.76
Mar 16
Reverse Rumble
6.
Kenneth Goins
Drake Sanders
Tyrell Andrews
Josh Brown
48.91
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
7.
Josh Brown
Tre Williams
Graham Hewitt
Cole Richardson
49.46
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
8.
Relay Team
51.78
May 20
Bruin-Panther Dual
9.
Lee Carter
Mason Durham
Graham Hewitt
Josh Brown
52.13
Mar 16
Reverse Rumble
10.
Jacob Jones
Brodi Kohrs
Mason Durham
Eli Schrock
1:03.41
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:36.66
May 20
Bruin-Panther Dual
2.
Tyrell Andrews
Matthew Muse
Drake Sanders
Tre Williams
1:38.23
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
3.
Marcus Abel
Terry Brooks
Matthew Muse
Tre Williams
1:38.24
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
4.
Tyrell Andrews
Josh Brown
Kenneth Goins
Jaden Reed
1:44.42
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
5.
Josh Brown
Graham Hewitt
Jaden Reed
Kenneth Goins
1:45.99
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
6.
Isaiah Bennett
Cole Richardson
Jaden Reed
Mason Durham
1:55.50
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
7.
Mason Durham
Cole Richardson
Jaden Reed
Isaiah Bennett
1:59.01
Mar 16
Reverse Rumble
8.
Isaiah Bennett
Brodi Kohrs
Mason Durham
Noah Hale
2:11.72
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
4x400 Relay
1.
Marcus Abel
Terry Brooks
Eli Kraan
Ian Taylor
3:37.37
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
2.
Matthew Muse
Ian Taylor
Marcus Abel
Terry Brooks
3:40.20
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
3.
Marcus Abel
Ian Taylor
Matthew Muse
Terry Brooks
3:41.27
Apr 23
Panther Twilight
4.
Marcus Abel
Terry Brooks
Ian Taylor
Eli Kraan
3:41.49
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
5.
Terry Brooks
Matthew Muse
Ian Taylor
Marcus Abel
3:42.36
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
6.
Relay Team
3:52.67
May 20
Bruin-Panther Dual
7.
Eli Kraan
Graham Hewitt
Tyler Payne
Cole Richardson
4:00.23
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
8.
Samuel Bennett
Graham Hewitt
Zak Rigney-Ellis
Eli Kraan
4:06.71
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
9.
Mason Durham
Tyler Payne
Isaiah Bennett
Eli Schrock
4:50.99
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
10.
Noah Hale
Brodi Kohrs
Tyler Payne
Mason Durham
5:11.55
Mar 16
Reverse Rumble
4x800 Relay
1.
Brock Angell
Eli Kraan
Tyler Payne
Benji Hobbs
9:19.83
Apr 23
Panther Twilight
2.
Relay Team
9:25.51
May 20
Bruin-Panther Dual
3.
Benji Hobbs
Lief Dale
Tyler Payne
Zak Rigney-Ellis
9:39.44
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
4.
Brock Angell
Lief Dale
Jared Fairbanks
Tyler Payne
9:56.37
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
5.
Tyler Payne
Lief Dale
Jared Fairbanks
Brock Angell
10:10.21
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
6.
8
Lief Dale
Brodi Kohrs
Brock Angell
Jared Fairbanks
10:20.57
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
7.
Isaiah Bennett
Brock Angell
Lief Dale
Brodi Kohrs
11:00.14
Mar 16
Reverse Rumble
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Josh Brown
Ian Taylor
Eli Kraan
Logan Schrock
1:44.03
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
2.
Drake Sanders
Kenneth Goins
Tre Williams
Terry Brooks
1:46.54
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Brodi Kohrs
Tyler Payne
Cole Richardson
Lief Dale
4:43.45
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Brock Angell
Noah Hale
Jared Fairbanks
Tyler Payne
13:36.96
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Logan Schrock
34' 5
PR
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
2.
11
Lee Carter
31' 3.25
PR
Apr 23
Panther Twilight
Shot Put - Ambulatory
1.
11
Lee Carter
50' 2
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
Shot Put - Unified
1.
12
Logan Schrock
32' 7
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
2.
11
Lee Carter
29' 2
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
Discus - 1.6kg
1.
9
Jaden Reed
81' 10
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
High Jump
1.
11
Tre Williams
5' 9.75
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
2.
12
Ian Taylor
5' 1.75
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
3.
12
Marcus Abel
4' 9.75
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
Long Jump
1.
11
Tre Williams
21' 8.75
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
2.
12
Josh Brown
17' 9.75
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
3.
12
Logan Schrock
17' 3
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
4.
9
Cole Richardson
14' 5
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
5.
10
Eli Schrock
12' 7
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
6.
11
Lee Carter
9' 5.75
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
Womens
100 Meters
1.
11
Morgan Covey
13.67
Apr 23
Panther Twilight
2.
12
Ella Dodd
14.43
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
3.
7
Sarah Wall
14.82
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
4.
9
Maggie Powell
15.18
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
5.
12
Jasmine Carroll
15.45
Mar 16
Reverse Rumble
6.
12
Hannah Lewis
15.59
PR
Mar 16
Reverse Rumble
7.
7
Julie Chambers
15.61
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
8.
10
Mara Green
16.29
May 20
Bruin-Panther Dual
9.
10
Mikayla Sallee
16.32
May 20
Bruin-Panther Dual
10.
8
Taylor Brackett
16.80
May 20
Bruin-Panther Dual
200 Meters
1.
11
Morgan Covey
27.45
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
2.
7
Sarah Wall
29.48
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
3.
12
Ella Dodd
30.24
Mar 16
Reverse Rumble
4.
12
Hannah Lewis
30.63
PR
Mar 16
Reverse Rumble
5.
9
Syra Lundergan
31.33
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
6.
10
Mikayla Sallee
32.99
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
7.
7
Milena Gorin
33.28
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
8.
12
Meghan McGuffin
34.91
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
9.
7
Julie Chambers
35.01
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
10.
12
Grace Sutherland
36.75
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
300 Meters
1.
12
Ella Dodd
49.50
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
2.
7
Sarah Wall
51.30
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
3.
10
Mikayla Sallee
53.93
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
4.
9
Syra Lundergan
54.22
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
5.
10
Mara Green
56.59
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
6.
9
Maggie Powell
56.77
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
7.
8
Taylor Brackett
59.48
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
8.
8
Madison Brackett
1:00.75
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
400 Meters
1.
11
Morgan Covey
1:00.80
Jun 12
KHSAA Class 3A State Championship
2.
9
Syra Lundergan
1:09.33
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
3.
7
Sarah Wall
1:11.34
PR
Apr 23
Panther Twilight
4.
10
Mikayla Sallee
1:14.87
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
5.
7
Julie Chambers
1:21.92
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
6.
12
Meghan McGuffin
1:24.26
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
7.
7
Milena Gorin
1:25.14
PR
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
8.
9
Maggie Powell
1:27.58
PR
Mar 16
Reverse Rumble
800 Meters
1.
12
Hannah Lewis
2:37.30
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
2.
7
Olivia Miles
2:40.77
PR
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
3.
10
Riley Raifsnider
2:50.01
May 20
Bruin-Panther Dual
4.
12
Grace Sutherland
3:04.94
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
5.
10
Madeline Hobbs
3:06.58
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
6.
7
Julie Chambers
3:08.74
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
7.
12
Dakota Wimett
3:19.94
PR
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
1000 Meters
1.
10
Riley Raifsnider
3:43.82
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
2.
10
Madeline Hobbs
3:59.11
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
3.
12
Dakota Wimett
4:13.34
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
1500 Meters
1.
12
Hannah Lewis
5:58.21
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
2.
12
Grace Sutherland
6:16.34
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
3.
12
Dakota Wimett
6:39.10
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
4.
12
Meghan McGuffin
6:51.70
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
1600 Meters
1.
7
Isabella Day
5:35.28
PR
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
2.
10
Riley Raifsnider
5:58.74
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
3.
10
Madeline Hobbs
6:33.14
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
4.
12
Grace Sutherland
6:33.49
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
5.
12
Dakota Wimett
6:36.38
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
1 Mile
1.
10
Madeline Hobbs
7:01.12
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
3000 Meters
1.
7
Isabella Day
11:22.82
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
3200 Meters
1.
7
Isabella Day
11:53.86
PR
Jun 12
KHSAA Class 3A State Championship
2.
10
Riley Raifsnider
13:33.14
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
3.
12
Dakota Wimett
14:24.32
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
4.
10
Madeline Hobbs
14:30.27
PR
Mar 16
Reverse Rumble
5000 Meters
1.
7
Isabella Day
20:06.30
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
100m Hurdles - 33"
1.
10
Abbie Harlow
18.75
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
2.
12
Sydney Phillips
21.28
PR
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
200m Hurdles - 30"
1.
10
Abbie Harlow
35.28
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
2.
12
Sydney Phillips
36.28
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
300m Hurdles - 30"
1.
10
Abbie Harlow
55.10
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
2.
12
Sydney Phillips
58.68
PR
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
400m Hurdles - 30"
1.
10
Abbie Harlow
1:25.40
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
2.
12
Sydney Phillips
1:29.14
PR
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
4x100 Relay
1.
Ella Dodd
Maggie Powell
Jasmine Carroll
Sarah Wall
58.06
Apr 23
Panther Twilight
2.
Relay Team
58.91
May 20
Bruin-Panther Dual
3.
Jasmine Carroll
Ella Dodd
Mikayla Sallee
Sydney Phillips
59.90
Mar 16
Reverse Rumble
4.
Syra Lundergan
Maggie Powell
Mikayla Sallee
Sarah Wall
1:00.63
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
5.
Mara Green
Meghan McGuffin
Mikayla Sallee
Maggie Powell
1:00.75
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
6.
Taylor Brackett
Syra Lundergan
Maggie Powell
Madison Brackett
1:01.01
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
7.
Julie Chambers
Syra Lundergan
Maggie Powell
Meghan McGuffin
1:01.15
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
8.
Mara Green
Taylor Brackett
Madison Brackett
Millie Gorin
1:02.45
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
9.
Madison Brackett
Taylor Brackett
Millie Gorin
Julie Chambers
1:02.67
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
10.
Syra Lundergan
Maggie Powell
Sarah Wall
Julie Chambers
1:04.16
Mar 16
Reverse Rumble
11.
Madison Brackett
Mara Green
Nakeira Steele
Millie Gorin
1:05.19
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
4x200 Relay -
1.
Sarah Wall
Meghan McGuffin
Syra Lundergan
Julie Chambers
2:05.40
Apr 23
Panther Twilight
2.
Maggie Powell
Mikayla Sallee
Sarah Wall
Syra Lundergan
2:06.40
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
3.
Julie Chambers
Millie Gorin
Syra Lundergan
Maggie Powell
2:08.16
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
4.
Relay Team
2:08.34
May 20
Bruin-Panther Dual
5.
Maggie Powell
Julie Chambers
Syra Lundergan
Taylor Brackett
2:10.18
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
6.
Taylor Brackett
Madison Brackett
Meghan McGuffin
Mara Green
2:14.77
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
7.
Julie Chambers
Mara Green
Taylor Brackett
Syra Lundergan
2:15.19
Mar 30
Thomas Nelson All-Comers
8.
Olivia Miles
Maggie Powell
Mikayla Sallee
Syra Lundergan
2:16.39
Mar 16
Reverse Rumble
9.
Taylor Brackett
Millie Gorin
Mara Green
Meghan McGuffin
2:17.51
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
10.
Julie Chambers
Meghan McGuffin
Mara Green
Sarah Wall
2:17.95
Mar 16
Reverse Rumble
4x400 Relay
1.
Morgan Covey
Sarah Wall
Ella Dodd
Hannah Lewis
4:44.07
Apr 23
Panther Twilight
2.
Sarah Wall
Ella Dodd
Abbie Harlow
Morgan Covey
4:46.18
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
3.
Ella Dodd
Abbie Harlow
Syra Lundergan
Hannah Lewis
4:46.38
Mar 16
Reverse Rumble
4.
Relay Team
4:58.87
May 20
Bruin-Panther Dual
5.
Ella Dodd
Syra Lundergan
Taylor Brackett
Sydney Phillips
5:02.08
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
4x800 Relay
1.
Madeline Hobbs
Olivia Miles
Grace Sutherland
Riley Raifsnider
11:39.51
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
2.
Olivia Miles
Madeline Hobbs
Dakota Wimett
Grace Sutherland
12:09.12
Apr 23
Panther Twilight
3.
Grace Sutherland
Dakota Wimett
Riley Raifsnider
Julie Chambers
12:16.32
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
4.
Meghan McGuffin
Grace Sutherland
Dakota Wimett
Riley Raifsnider
12:46.72
Mar 16
Reverse Rumble
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Hannah Lewis
Maggie Powell
Taylor Brackett
Syra Lundergan
2:15.98
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
2.
Julie Chambers
Sarah Wall
Mara Green
Madison Brackett
2:30.13
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Julie Chambers
Olivia Miles
Sarah Wall
Grace Sutherland
5:06.30
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Grace Sutherland
Julie Chambers
Dakota Wimett
Riley Raifsnider
16:04.75
Mar 20
Central Hardin Bruin Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Jasmine Carroll
37' 1
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
Discus - 1kg
1.
12
Jasmine Carroll
127' 7
PR
May 29
KHSAA Class AAA Region 2
High Jump
1.
12
Sydney Phillips
4' 2
PR
May 20
Bruin-Panther Dual
Long Jump
1.
9
Maggie Powell
13' 4
Apr 23
Panther Twilight
2.
7
Olivia Miles
13' 1
PR
Apr 23
Panther Twilight
3.
8
Taylor Brackett
11' 8
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
4.
8
Madison Brackett
10' 11
Apr 27
Thomas Nelson All-Comers
5.
10
Mara Green
10' 4.5
May 8
Senior Celebration All-Comers Meet
*Recent improvement