Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
1998
1997
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
Fr
Tommy Davis
10.91
PR
May 19
Emory Final Qualifier
2.
Fr
JC Migaly
10.95
PR
May 1
Torrin Lawrence Memorial
3.
So
Jacob Solomon
11.15
PR
May 19
Emory Final Qualifier
4.
Fr
Connor Sweeney
11.24
PR
May 19
Emory Final Qualifier
200 Meters
1.
Fr
Tommy Davis
21.85
PR
May 19
Emory Final Qualifier
2.
Fr
JC Migaly
22.38
(-1.3)
PR
Mar 26
BSC Hilltop
3.
So
Jacob Solomon
22.61
PR
May 19
Emory Final Qualifier
4.
Fr
Connor Sweeney
23.40
(-.4)
PR
May 7
Life U Last Chance
400 Meters
1.
Jr
Liam Fost
48.45
Apr 17
Georgia Tech Invitational
2.
Fr
Spencer Watry
50.42
Mar 26
BSC Hilltop
3.
Fr
Tommy Davis
51.71
PR
May 7
Life U Last Chance
4.
Fr
Scott Masterson
51.81
PR
Mar 26
BSC Hilltop
5.
Fr
Spencer Gillie
55.80
PR
Mar 26
BSC Hilltop
6.
Fr
Justin Pecore
55.98
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
800 Meters
1.
Sr
Thomas Perretta
1:53.82
PR
Apr 17
Georgia Tech Invitational
2.
Fr
Scott Masterson
1:54.31
May 1
Torrin Lawrence Memorial
3.
Fr
Spencer Watry
1:54.47
Apr 17
Georgia Tech Invitational
4.
Sr
Jacob Hedgepeth
1:54.93
Mar 26
BSC Hilltop
Jr
Jon Marcus
1:54.93
PR
May 1
Torrin Lawrence Memorial
6.
Fr
Zach Barry
1:55.17
PR
Apr 17
Georgia Tech Invitational
7.
Fr
Andrew Pahnke
1:57.88
PR
Mar 26
BSC Hilltop
8.
Jr
Liam McGuire
1:58.47
PR
Apr 10
Berry Field Day Invitational
9.
Fr
Justin Pecore
2:00.71
Apr 10
Berry Field Day Invitational
10.
Fr
Spencer Gillie
2:05.24
PR
Apr 10
Berry Field Day Invitational
1500 Meters
1.
Sr
Jacob Hedgepeth
3:52.41
PR
May 19
Emory Final Qualifier
2.
Sr
Jack Whetstone
3:55.29
PR
Apr 17
Georgia Tech Invitational
3.
Jr
Spencer Moore
3:55.68
Apr 17
Georgia Tech Invitational
4.
Fr
Zach Barry
3:55.81
PR
Apr 17
Georgia Tech Invitational
5.
Fr
Andrew Pahnke
3:58.33
May 1
Torrin Lawrence Memorial
6.
Jr
Liam McGuire
3:59.36
PR
Apr 17
Georgia Tech Invitational
7.
Jr
Jon Marcus
4:00.82
May 19
Emory Final Qualifier
8.
Fr
Scott Masterson
4:01.71
Apr 17
Georgia Tech Invitational
9.
Sr
Thomas Perretta
4:03.57
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
10.
Fr
Spencer Watry
4:07.02
Apr 17
Georgia Tech Invitational
11.
Fr
Grant Thompson
4:07.33
PR
Mar 26
BSC Hilltop
12.
Fr
Joe Chamoun
4:07.45
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
13.
Fr
Neil Mosca
4:08.20
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
14.
Fr
Justin Pecore
4:09.09
Apr 10
Berry Field Day Invitational
15.
Jr
Matt Dillon
4:11.60
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
16.
So
Anthony Di lorio
4:12.99
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
17.
Jr
Matthew Burke
4:13.33
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
18.
Jr
Holden Ringer
4:15.96
PR
Mar 21
Panther Invitational
3000 Meters
1.
Sr
Jacob Hedgepeth
8:39.79
PR
Mar 21
Panther Invitational
2.
Jr
Spencer Moore
8:40.85
PR
Mar 21
Panther Invitational
3.
Jr
Egan Kattenberg
8:44.96
PR
Mar 21
Panther Invitational
4.
Fr
Joe Chamoun
8:46.18
PR
Mar 21
Panther Invitational
5.
Fr
Neil Mosca
8:55.78
PR
Mar 21
Panther Invitational
6.
Fr
Andrew Pahnke
8:55.83
PR
Mar 21
Panther Invitational
7.
Jr
Matt Dillon
8:56.19
PR
Mar 21
Panther Invitational
8.
Fr
Zach Barry
8:58.28
PR
Mar 21
Panther Invitational
9.
Fr
Grant Thompson
9:00.16
PR
Mar 21
Panther Invitational
10.
Jr
Jon Marcus
9:06.76
PR
Mar 21
Panther Invitational
11.
Jr
Matthew Burke
9:08.16
PR
Mar 21
Panther Invitational
12.
So
Tony Di Iorio
9:13.77
PR
Mar 21
Panther Invitational
13.
Sr
John Cox
9:46.13
PR
Mar 21
Panther Invitational
5000 Meters
1.
Sr
Jack Whetstone
14:30.95
PR
May 1
Torrin Lawrence Memorial
2.
Fr
Joe Chamoun
15:26.84
PR
May 1
Torrin Lawrence Memorial
3.
Jr
Egan Kattenberg
15:29.67
PR
Mar 26
BSC Hilltop
4.
Jr
Matt Dillon
15:30.59
PR
Apr 10
Flames Invitational
5.
Fr
Grant Thompson
15:39.76
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
6.
Fr
Neil Mosca
15:43.57
PR
May 19
Emory Final Qualifier
7.
Jr
Holden Ringer
15:55.66
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
8.
Jr
Matthew Burke
15:57.41
PR
Mar 26
BSC Hilltop
9.
So
Tony Di Iorio
16:06.46
PR
Apr 10
Berry Field Day Invitational
So
Anthony Di lorio
16:06.46
Apr 10
Berry Field Day Invitational
11.
Sr
John Cox
16:15.67
Apr 3
UAB Spring Invitational
10,000 Meters
1.
Jr
Matthew Burke
34:09.00
PR
Apr 10
Berry Field Day Invitational
110m Hurdles - 42"
1.
So
Graham Scott
16.84
(.4)
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
400m Hurdles - 36"
1.
So
Graham Scott
59.19
May 7
Life U Last Chance
3k Steeplechase
1.
Jr
Spencer Moore
9:17.26
May 1
Torrin Lawrence Memorial
2.
Jr
Holden Ringer
9:49.04
PR
Apr 17
Georgia Tech Invitational
4x100 Relay
1.
JC Migaly
Liam Fost
Jacob Solomon
Tommy Davis
42.10
May 7
Life U Last Chance
2.
JC Migaly
Liam Fost
Connor Sweeney
Tommy Davis
42.21
May 1
Torrin Lawrence Memorial
3.
JC Migaly
Graham Scott
Jacob Solomon
Tommy Davis
43.67
Apr 10
Berry Field Day Invitational
4x400 Relay
1.
Liam Fost
Spencer Watry
Thomas Perretta
Tommy Davis
3:20.86
Apr 17
Georgia Tech Invitational
2.
Liam Fost
Spencer Watry
Scott Masterson
Tommy Davis
3:21.42
May 1
Torrin Lawrence Memorial
3.
Spencer Watry
Scott Masterson
Jacob Hedgepeth
Thomas Perretta
3:21.59
Mar 26
BSC Hilltop
4.
Tommy Davis
Spencer Watry
Scott Masterson
Thomas Perretta
3:25.11
Mar 21
Panther Invitational
5.
Tommy Davis
Spencer Watry
Thomas Perretta
Scott Masterson
3:26.78
Apr 3
UAB Spring Invitational
6.
Andrew Pahnke
Justin Pecore
Spencer Gillie
Graham Scott
3:30.11
Mar 26
BSC Hilltop
7.
Connor Sweeney
Andrew Pahnke
Jon Marcus
Justin Pecore
3:35.47
Apr 3
UAB Spring Invitational
8.
Graham Scott
Jacob Hedgepeth
Justin Pecore
Spencer Gillie
3:37.10
Mar 21
Panther Invitational
Discus - 2kg
1.
Fr
Kenya Sei
40.45m
May 7
Life U Last Chance
2.
Fr
Michael Tiffin
38.76m
PR
May 19
Emory Final Qualifier
Javelin - 800g
1.
So
Chris Jernigan
50.14m
May 19
Emory Final Qualifier
High Jump
1.
Jr
Brett Henshey
2.05m
PR
Apr 17
Georgia Tech Invitational
Pole Vault
1.
Fr
Patrick Osborne
4.27m
PR
Mar 21
Panther Invitational
Long Jump
1.
Fr
JC Migaly
7.11m
PR
May 1
Torrin Lawrence Memorial
2.
Fr
Connor Sweeney
6.16m
PR
May 7
Life U Last Chance
3.
Fr
Logan Chen
6.07m
PR
Mar 26
BSC Hilltop
4.
So
Ben Kronman
5.89m
PR
May 7
Life U Last Chance
Triple Jump
1.
So
Ben Kronman
12.50m
PR
Apr 10
Berry Field Day Invitational
2.
Fr
Logan Chen
12.08m
PR
Mar 21
Panther Invitational
Hammer - 16lb
1.
Fr
Kenya Sei
53.92m
May 7
Life U Last Chance
2.
Fr
Michael Tiffin
48.40m
May 19
Emory Final Qualifier
Womens
100 Meters
1.
Sr
Rebekah Bondi
12.02
(.8)
May 19
Emory Final Qualifier
2.
Jr
Jessica Barbarosh
12.38
(2.9)
PR
May 19
Emory Final Qualifier
3.
Jr
Hannah Lansberry
12.81
(2.9)
PR
May 19
Emory Final Qualifier
4.
Sr
Michelle Rosenblum
12.93
(.8)
PR
May 19
Emory Final Qualifier
5.
Fr
Libby Ranocha
13.22
(1.5)
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
6.
Fr
Sydney Mercurio
13.33
(1.6)
PR
Apr 10
Berry Field Day Invitational
200 Meters
1.
Jr
Jessica Barbarosh
25.36
(1.9)
May 1
Torrin Lawrence Memorial
2.
Sr
Rebekah Bondi
25.50
(.9)
PR
Apr 17
Georgia Tech Invitational
3.
Sr
Michelle Rosenblum
26.20
(1.9)
PR
May 1
Torrin Lawrence Memorial
4.
Fr
Libby Ranocha
27.09
(.7)
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
5.
Fr
Sydney Mercurio
27.28
(-.7)
PR
Apr 17
Georgia Tech Invitational
6.
Fr
Daria Scolnick
28.82
PR
Mar 21
Panther Invitational
400 Meters
1.
Jr
Hannah Lansberry
58.53
PR
May 1
Torrin Lawrence Memorial
2.
Fr
Libby Ranocha
1:01.00
Apr 10
Berry Field Day Invitational
3.
Fr
Sydney Mercurio
1:02.16
PR
Apr 17
Georgia Tech Invitational
4.
Fr
Amaya Martin
1:03.22
PR
May 7
Life U Last Chance
5.
Fr
Daria Scolnick
1:03.35
PR
Mar 21
Panther Invitational
6.
Fr
Lauren Musachia
1:05.44
PR
Mar 21
Panther Invitational
800 Meters
1.
So
Lauren Cunild
2:15.70
PR
May 1
Torrin Lawrence Memorial
2.
Jr
Ana Morris
2:24.15
PR
Mar 26
BSC Hilltop
3.
Fr
Lucy Hansen
2:25.16
Apr 10
Berry Field Day Invitational
4.
Fr
Lily Taylor
2:31.53
Mar 26
BSC Hilltop
5.
Fr
Lauren Musachia
2:31.87
PR
May 7
Life U Last Chance
6.
Fr
Helena Kummings
2:33.22
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
Jr
Olivia Hoekendijk
2:33.22
PR
Mar 26
BSC Hilltop
1500 Meters
1.
Fr
Annika Urban
4:36.76
Apr 17
Georgia Tech Invitational
2.
So
Lauren Cunild
4:41.88
PR
May 1
Torrin Lawrence Memorial
3.
Jr
Ana Morris
4:52.46
PR
Apr 10
Berry Field Day Invitational
4.
Fr
Shana Fitzmaurice
4:56.07
PR
Apr 10
Berry Field Day Invitational
5.
Jr
Bella Racette
4:56.15
Apr 3
UAB Spring Invitational
6.
Fr
Helena Kummings
5:04.10
PR
Apr 10
Berry Field Day Invitational
7.
Jr
Abby Durfee
5:04.44
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
8.
Fr
Lucy Hansen
5:05.86
Apr 10
Berry Field Day Invitational
9.
Fr
Lily Taylor
5:07.55
Mar 21
Panther Invitational
10.
Jr
Olivia Hoekendijk
5:09.17
PR
Apr 10
Berry Field Day Invitational
11.
Jr
Eileen Laverty
5:27.95
PR
May 7
Life U Last Chance
3000 Meters
1.
Fr
Annika Urban
10:06.68
Mar 21
Panther Invitational
2.
Fr
Shannon Marsh
10:40.93
PR
Mar 21
Panther Invitational
3.
Jr
Bella Racette
10:53.82
Mar 21
Panther Invitational
4.
Jr
Abby Durfee
10:59.94
PR
Mar 21
Panther Invitational
5.
Fr
Shana Fitzmaurice
11:16.21
PR
Mar 21
Panther Invitational
6.
Jr
Caroline Johnson
11:17.31
PR
Mar 21
Panther Invitational
7.
Fr
Lucy Hansen
11:34.05
PR
Mar 21
Panther Invitational
8.
Jr
Eileen Laverty
11:40.49
PR
Mar 21
Panther Invitational
9.
Jr
Christina Dwier
11:42.19
PR
Mar 21
Panther Invitational
10.
Fr
Helena Kummings
11:58.86
Mar 21
Panther Invitational
11.
Jr
Michelle Ly
11:59.29
PR
Mar 21
Panther Invitational
5000 Meters
1.
Fr
Annika Urban
17:03.81
May 1
Torrin Lawrence Memorial
2.
Fr
Shannon Marsh
18:08.01
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
3.
Jr
Bella Racette
18:26.10
Apr 10
Flames Invitational
4.
Jr
Abby Durfee
18:53.72
PR
Apr 10
Berry Field Day Invitational
5.
Jr
Caroline Johnson
19:29.23
PR
Apr 10
Berry Field Day Invitational
6.
Jr
Eileen Laverty
19:51.93
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
7.
Jr
Christina Dwier
20:23.45
PR
Mar 26
BSC Hilltop
10,000 Meters
1.
Fr
Shannon Marsh
38:34.33
PR
Apr 10
Flames Invitational
2.
Jr
Eileen Laverty
42:08.27
PR
Apr 10
Berry Field Day Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
Fr
Amaya Martin
15.50
May 7
Life U Last Chance
2.
So
Claire Evans
15.81
(.4)
Apr 17
Georgia Tech Invitational
3.
Fr
Becca Cohen
18.94
PR
Mar 21
Panther Invitational
400m Hurdles - 30"
1.
So
Claire Evans
1:04.38
May 19
Emory Final Qualifier
2.
Fr
Amaya Martin
1:07.78
Apr 17
Georgia Tech Invitational
3.
Fr
Becca Cohen
1:12.96
PR
Mar 21
Panther Invitational
3k Steeplechase
1.
Jr
Christina Dwier
12:31.95
PR
Apr 10
Berry Field Day Invitational
4x100 Relay
1.
Michelle Rosenblum
Jessica Barbarosh
Hannah Lansberry
Rebekah Bondi
47.65
Apr 17
Georgia Tech Invitational
2.
Jessica Barbarosh
Michelle Rosenblum
Claire Evans
Rebekah Bondi
47.82
May 19
Emory Final Qualifier
Michelle Rosenblum
Jessica Barbarosh
Claire Evans
Rebekah Bondi
47.82
May 1
Torrin Lawrence Memorial
4.
Michelle Rosenblum
Jessica Barbarosh
Sydney Mercurio
Rebekah Bondi
48.67
Mar 26
BSC Hilltop
4x400 Relay
1.
Michelle Rosenblum
Claire Evans
Rebekah Bondi
Hannah Lansberry
3:58.16
May 1
Torrin Lawrence Memorial
2.
Hannah Lansberry
Claire Evans
Michelle Rosenblum
Rebekah Bondi
3:59.71
May 19
Emory Final Qualifier
3.
Hannah Lansberry
Lauren Cunild
Claire Evans
Michelle Rosenblum
4:00.46
Apr 17
Georgia Tech Invitational
4.
Hannah Lansberry
Lauren Cunild
Michelle Rosenblum
Claire Evans
4:07.00
Apr 3
UAB Spring Invitational
5.
Hannah Lansberry
Libby Ranocha
Sydney Mercurio
Claire Evans
4:09.99
Apr 10
Berry Field Day Invitational
6.
Michelle Rosenblum
Lauren Cunild
Sydney Mercurio
Claire Evans
4:10.87
Mar 21
Panther Invitational
7.
Libby Ranocha
Sydney Mercurio
Daria Scolnick
Amaya Martin
4:16.33
Mar 26
BSC Hilltop
8.
Sydney Mercurio
Libby Ranocha
Amaya Martin
Lucy Hansen
4:19.68
Apr 3
UAB Spring Invitational
9.
Lucy Hansen
Olivia Hoekendijk
Ana Morris
Lily Taylor
4:35.08
Mar 26
BSC Hilltop
Shot Put - 4kg
1.
Jr
Laura Sheckter
12.97m
PR
Apr 17
Georgia Tech Invitational
2.
Fr
Hope Jackson
11.06m
May 19
Emory Final Qualifier
3.
Fr
Taryn Salako
10.74m
Mar 26
BSC Hilltop
Discus - 1kg
1.
Fr
Hope Jackson
40.02m
Mar 26
BSC Hilltop
2.
So
Alex Devaux
30.68m
PR
Apr 3
UAB Spring Invitational
3.
Fr
Taryn Salako
24.88m
Apr 10
Berry Field Day Invitational
Javelin - 600g
1.
Jr
Taylor Robinson
39.11m
PR
Mar 26
BSC Hilltop
2.
So
Alex Devaux
25.63m
PR
May 7
Life U Last Chance
High Jump
1.
Fr
Lauren Musachia
1.50m
PR
May 7
Life U Last Chance
Pole Vault
1.
Sr
Isabel Saridakis
3.83m
May 1
Torrin Lawrence Memorial
2.
Fr
Ticia King
3.40m
PR
Apr 17
Georgia Tech Invitational
Long Jump
1.
Sr
Rebekah Bondi
5.81m
PR
May 1
Torrin Lawrence Memorial
Hammer - 4kg
1.
So
Alex Devaux
46.28m
May 7
Life U Last Chance
*Recent improvement