Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Roosevelt Carr
11.54
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
2.
12
Jude Nicolaidis
11.74
PR
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
3.
10
Uriah Boutte
11.83
PR
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
4.
11
Joshua Robinson
11.90
PR
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
5.
10
Blake McKenna
11.99
PR
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
6.
10
Jaylen Archibald
12.46
(3.9)
PR
Mar 13
DFW Private School Circuit 4b- St. Mark's
7.
10
Robert Jowid
12.50
PR
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
8.
9
Chris Hogan
12.88
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
200 Meters
1.
11
Roosevelt Carr
23.50
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
2.
10
Uriah Boutte
24.22
PR
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
3.
11
Joshua Robinson
24.31
PR
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
4.
12
Jude Nicolaidis
24.50
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
5.
10
Blake McKenna
24.86
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
6.
10
Robert Jowid
25.38
PR
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
7.
10
Jaylen Archibald
25.75
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
8.
9
Chris Hogan
28.10
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
400 Meters
1.
11
Ryan Gallegos
57.94
PR
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
2.
10
Jack Hanlon
58.32
PR
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
3.
11
Hagazzi Hailey
58.36
Mar 13
DFW Private School Circuit 4b- St. Mark's
4.
12
David Silva
59.16
PR
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
5.
10
Gabe Bailey
59.76
PR
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
6.
12
Omar Galindo
1:00.05
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
7.
10
Jaylen Archibald
1:00.19
PR
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
8.
10
John Bell
1:02.12
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
9.
10
Robert Jowid
1:03.45
PR
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
800 Meters
1.
11
Hagazzi Hailey
2:11.73
PR
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
2.
12
David Silva
2:17.18
PR
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
3.
10
John Bell
2:18.20
Mar 13
DFW Private School Circuit 4b- St. Mark's
4.
11
Ryan Gallegos
2:20.89
PR
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
5.
12
Tomas Rubealcaba
2:29.19
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
6.
10
Jack Hanlon
2:33.22
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
7.
10
Gabe Bailey
2:35.18
PR
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
1600 Meters
1.
9
Marcelo Villegas
4:54.97
Apr 22
TAPPS 6A North Regional Track Meet
2.
10
Nolan Zaby
5:06.93
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
3.
12
Tomas Rubealcaba
5:24.67
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
4.
10
Robert Isakson
5:31.06
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
5.
12
Michael Tallman
5:40.29
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
6.
12
David Silva
5:41.87
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
7.
10
Cody Dean
5:51.55
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
3200 Meters
1.
10
Nolan Zaby
10:55.88
PR
Apr 22
TAPPS 6A North Regional Track Meet
2.
9
Marcelo Villegas
11:06.15
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
3.
12
Tomas Rubealcaba
11:46.70
Mar 20
DFW Private School Circuit 5 - Shelton
4.
10
Robert Isakson
11:56.97
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
5.
12
David Silva
12:17.0h
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
6.
12
Michael Tallman
12:18.36
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
7.
10
Cody Dean
13:07.75
PR
Mar 13
DFW Private School Circuit 4b- St. Mark's
300m Hurdles - 36"
1.
11
Luke Garrison
43.79
PR
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
2.
10
Drew Moreno
47.71
PR
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
4x100 Relay
1.
Roosevelt Carr
Markus Christie
Uriah Boutte
Terrance Brooks
44.29
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
2.
Uriah Boutte
Jude Nicolaidis
Markus Christie
Terrance Brooks
44.55
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
3.
Jude Nicolaidis
Markus Christie
Uriah Boutte
Terrance Brooks
44.74
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
4.
Jude Nicolaidis
William Nettles
Blake McKenna
Joshua Robinson
46.37
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
5.
William Nettles
Uriah Boutte
Joshua Robinson
Dillon Williams
46.48
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
6.
Dillon Williams
Jaylen Archibald
Blake McKenna
Joshua Robinson
47.65
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
7.
Jaylen Archibald
Joshua Robinson
Blake McKenna
Dillon Williams
48.54
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
8.
Roosevelt Carr
Markus Christie
Jude Nicolaidis
Terrance Brooks
48.59
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
4x200 Relay -
1.
Roosevelt Carr
William Nettles
Uriah Boutte
Terrance Brooks
1:34.36
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
2.
Jaylen Archibald
Blake McKenna
Dillon Williams
Joshua Robinson
1:42.84
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
3.
Jaylen Archibald
Dillon Williams
Chris Hogan
JV2 Relay
1:45.02
Mar 13
DFW Private School Circuit 4b- St. Mark's
4x400 Relay
1.
Kavion Grady
Jacob Turbidy
Terrance Brooks
Markus Christie
3:39.36
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
2.
Brayden Wolfson
Terrance Brooks
Jack Hanlon
Markus Christie
3:40.86
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
3.
Kavion Grady
Uriah Boutte
Hagazzi Hailey
Brayden Wolfson
3:52.64
Mar 13
DFW Private School Circuit 4b- St. Mark's
4.
Hagazzi Hailey
Ryan Gallegos
Omar Galindo
Luke Garrison
3:55.04
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
5.
Relay Team
3:56.2h
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
6.
Brayden Wolfson
Jack Hanlon
Gabe Bailey
John Bell
3:57.36
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
7.
Ryan Gallegos
Ben Nguyen
Gabe Bailey
Jack Hanlon
3:57.98
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
8.
Drew Moreno
Ben Nguyen
JV3 Relay
JV4 Relay
4:02.89
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
9.
John Bell
Gabe Bailey
Blake McKenna
Jude Nicolaidis
4:03.67
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
10.
David Silva
Robert Jowid
Uriah Boutte
Kavion Grady
4:06.15
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
11.
Gabe Bailey
John Bell
David Silva
Ben Nguyen
4:06.70
Mar 13
DFW Private School Circuit 4b- St. Mark's
12.
William Nettles
Ryan Gallegos
Hagazzi Hailey
Uriah Boutte
4:10.00
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
13.
Chris Hogan
Omar Galindo
Luke Garrison
Drew Moreno
4:12.78
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
14.
JV1 Relay
JV2 Relay
JV3 Relay
JV4 Relay
4:13.92
Mar 20
DFW Private School Circuit 5 - Shelton
15.
Roosevelt Carr
Blake McKenna
Jack Hanlon
Ben Nguyen
4:20.23
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
16.
Jaylen Archibald
Ben Nguyen
Joshua Robinson
Dillon Williams
4:23.78
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
17.
9
Gabe Bailey
Joshua Robinson
Jaylen Archibald
Robert Jowid
4:33.92
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
Shot Put - 12lb
1.
12
Caden Kitler
55' 6
PR
Apr 22
TAPPS 6A North Regional Track Meet
2.
12
Luke Jackson
31' 6.25
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
3.
11
Daniel Brown
27' 4
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
4.
10
Mason Glaser
20' 1
PR
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
Discus - 1.6kg
1.
12
Caden Kitler
173' 5
PR
Mar 20
DFW Private School Circuit 5 - Shelton
2.
12
Luke Jackson
106' 8
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
3.
11
Daniel Brown
76' 10
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
4.
10
Mason Glaser
53' 5.5
PR
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
High Jump
1.
11
Luke Garrison
5' 10
Mar 10
DFW Private School PV/HJ 3- Greenhill
2.
10
Drew Moreno
4' 10
PR
Mar 5
DFW Private School PV/HJ 2- Greenhill
Pole Vault
1.
12
Luke Jackson
9' 4
PR
Apr 9
DFW Private School PV/HJ 5 - Greenhill
10
Drew Moreno
9' 4
Apr 9
DFW Private School PV/HJ 5 - Greenhill
Long Jump
1.
9
Chris Hogan
20' 7.5
PR
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
2.
11
Joshua Robinson
16' 10.25
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
3.
12
Luke Jackson
15' 11.75
PR
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
4.
10
Uriah Boutte
15' 8.5
PR
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
Triple Jump
1.
10
Jacob Carlson
37' 7
PR
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
Womens
100 Meters
1.
10
Sydney Magennis
13.66
PR
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
2.
10
Sydney Kitler
13.67
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
10
Carson Green
13.67
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
4.
12
Ashley Ogbolu
13.99
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
5.
10
Imara Portillo
14.27
PR
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
6.
10
Lily Haggard
14.83
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
7.
11
Leelai Hailey
14.89
PR
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
8.
10
Avery Duke
15.59
PR
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
9.
10
Lauren Johnson
16.25
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
10.
12
Sarah Schrier
16.54
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
200 Meters
1.
11
Lanie Meeks
26.54
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
2.
11
Destiny Jones
27.35
PR
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
3.
11
Gianna Reny
28.30
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
4.
10
Sydney Kitler
28.52
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
5.
10
Sydney Magennis
28.69
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
6.
10
Avery Duke
29.37
PR
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
7.
10
Carson Green
29.40
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
8.
12
Ashley Ogbolu
29.76
Mar 20
DFW Private School Circuit 5 - Shelton
9.
11
Leelai Hailey
30.43
PR
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
10.
10
Imara Portillo
31.39
PR
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
11.
10
Lily Haggard
31.59
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
12.
10
Lauren Johnson
35.15
PR
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
13.
12
Sarah Schrier
36.02
(2.9)
PR
Mar 13
DFW Private School Circuit 4b- St. Mark's
400 Meters
1.
11
Lanie Meeks
58.70
PR
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
2.
11
Destiny Jones
59.55
PR
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
3.
11
Emmy Noyes
1:05.97
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
4.
11
Gianna Reny
1:06.04
PR
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
5.
10
Alexandra Foster Jr.
1:11.52
PR
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
6.
10
Avery Duke
1:12.51
PR
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
7.
12
Alyssa Miranda
1:16.64
PR
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
800 Meters
1.
11
Lanie Meeks
2:17.03
PR
May 1
TAPPS 6A State Championship
2.
11
Alhena Kerawala
2:29.49
PR
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
3.
11
Emmy Noyes
2:46.39
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
1600 Meters
1.
11
Alhena Kerawala
6:05.36
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
100m Hurdles - 33"
1.
12
Emma Rodrigues
16.23
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
2.
9
Evelyn Hernandez
19.46
PR
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
300m Hurdles - 30"
1.
12
Emma Rodrigues
45.28
PR
May 1
TAPPS 6A State Championship
2.
9
Evelyn Hernandez
52.92
PR
Mar 13
DFW Private School Circuit 4b- St. Mark's
4x100 Relay
1.
Sydney Kitler
Sydney Magennis
Carson Green
Ashley Ogbolu
52.79
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
2.
Olivia McKeever
Ashley Ogbolu
Carson Green
Lanie Meeks
53.70
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
3.
Cierra Clemons
Avery Duke
Imara Portillo
Leelai Hailey
54.89
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
4.
Cierra Clemons
Ashley Ogbolu
Carson Green
Olivia McKeever
55.85
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
5.
Sydney Kitler
Ashley Ogbolu
Carson Green
Destiny Jones
57.18
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
6.
Avery Duke
Imara Portillo
Olivia McKeever
Leelai Hailey
57.73
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
4x200 Relay -
1.
Sydney Kitler
Gianna Reny
Sydney Magennis
Jadyn Otto
1:49.84
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
2.
Relay Team
1:52.74
Apr 22
TAPPS 6A North Regional Track Meet
3.
Ashley Ogbolu
Avery Duke
Cierra Clemons
Carson Green
1:59.83
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
4.
Lily Haggard
Leelai Hailey
Olivia McKeever
Imara Portillo
2:05.08
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
5.
Cierra Clemons
Sydney Kitler
Avery Duke
Leelai Hailey
2:05.84
Mar 13
DFW Private School Circuit 4b- St. Mark's
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:04.22
Apr 22
TAPPS 6A North Regional Track Meet
2.
Lanie Meeks
Destiny Jones
Emma Rodrigues
Juliette Jowid
4:04.25
Apr 14
TAPPS 6A District 02 Meet
3.
Juliette Jowid
Destiny Jones
Emma Rodrigues
Lanie Meeks
4:11.91
May 1
TAPPS 6A State Championship
4.
Juliette Jowid
Emmy Noyes
Alhena Kerawala
Gianna Reny
4:18.83
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
5.
Gianna Reny
Destiny Jones
Alhena Kerawala
Emmy Noyes
4:23.41
Mar 13
DFW Private School Circuit 4b- St. Mark's
6.
Juliette Jowid
Destiny Jones
Gianna Reny
Emmy Noyes
4:28.16
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
7.
First Relay
Second Relay
Third Relay
Fourth Relay
4:32.23
Mar 20
DFW Private School Circuit 5 - Shelton
8.
Juliette Jowid
Gianna Reny
Emmy Noyes
Avery Duke
4:38.84
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
9.
Lily Haggard
Lauren Johnson
Imara Portillo
Sarah Schrier
4:44.29
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
10.
9
Cierra Clemons
Alexandra Foster
Carson Green
Sydney Kitler
4:45.65
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
11.
Evelyn Hernandez
Avery Duke
Leelai Hailey
Cierra Clemons
4:56.75
Mar 13
DFW Private School Circuit 4b- St. Mark's
12.
Cierra Clemons
Carson Green
Lily Haggard
Alhena Kerawala
5:01.01
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
13.
Evelyn Hernandez
Alexandra Foster
Emery Korinek
Jadyn Otto
5:12.62
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
14.
Sydney Magennis
Alhena Kerawala
Evelyn Hernandez
Caroline Angvall
5:19.50
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
15.
Evelyn Hernandez
Sydney Magennis
Emery Korinek
Katie Serwan-Manriquez
5:29.37
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
16.
Ashley Ogbolu
Leelai Hailey
Lauren Johnson
Olivia McKeever
5:38.97
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
17.
Sydney Kitler
Olivia McKeever
Ashley Ogbolu
Sarah Schrier
5:42.87
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
Shot Put - 4kg
1.
10
Sydney Kitler
27' 7
Apr 10
DFW Private School Circuit 8a- Greenhill
2.
12
Peyton Sterling
25' 5
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
3.
12
Liz Guzman
24' 11
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
4.
12
Madeleine Mason
23' 2.5
PR
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
Discus - 1kg
1.
12
Madeleine Mason
72' 0.5
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
2.
12
Liz Guzman
71' 9
PR
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
3.
12
Peyton Sterling
69' 6
Mar 6
DFW Private School Circuit 3a- Shelton
4.
10
Sydney Kitler
59' 9
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
High Jump
1.
9
Evelyn Hernandez
5' 0
Apr 9
DFW Private School PV/HJ 5 - Greenhill
2.
10
Sydney Magennis
4' 8
PR
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
3.
12
Emery Korinek
4' 6
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
4.
12
Natalie Bell
4' 4
Mar 26
DFW Private School PV/HJ 4- Greenhill
Pole Vault
1.
10
Alexandra Foster Jr.
8' 9
Apr 9
DFW Private School PV/HJ 5 - Greenhill
2.
10
Carson Green
6' 9
PR
Apr 9
DFW Private School PV/HJ 5 - Greenhill
3.
11
Emmy Noyes
6' 6
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
12
Emery Korinek
6' 6
Feb 26
DFW Private School Pole Vault 1 - Greenhill
Long Jump
1.
11
Gianna Reny
16' 5.25
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
2.
11
Destiny Jones
14' 10.75
PR
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
3.
12
Ashley Ogbolu
14' 8.75
Mar 31
DFW Private School Circuit 7a- TCA
4.
11
Lanie Meeks
12' 10.25
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
5.
10
Avery Duke
12' 9
PR
Feb 27
DFW Private School Circuit 2b- JP II/Shelton
6.
10
Carson Green
12' 8
PR
Mar 27
DFW Private School Circuit 6b- Bishop Lynch
Triple Jump
1.
10
Sydney Magennis
34' 3
Apr 22
TAPPS 6A North Regional Track Meet
*Recent improvement