Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2023
2022
2020
2018
2016
2013
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Michael Sturdivant
10.39
(5.7)
PR
May 8
TX UIL 6A State Championships
2.
11
Ryan Dyess-Coyle
10.83
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
3.
11
Benton Webber
10.93
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
4.
12
Blake Bradford
11.09
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
5.
11
Christian Floyd
11.11
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
6.
12
Cole Cantu
11.26
PR
Mar 18
Hebron Hawk Relays
7.
12
Shane Garza
11.29
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
8.
9
Michael Rogers
11.39
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
9.
10
Kole Mcknight
11.48
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
10.
10
Jake Ballard
11.93
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
11.
10
Chance Sauter
11.94c
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
12.
10
Gavin Ward
12.17
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
13.
10
Antonio Lewis
12.24
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
14.
10
Ayooluwa Oluwole
12.73
Feb 27
Coppell Relays
200 Meters
1.
12
Michael Sturdivant
20.99
PR
Apr 24
UIL 6A Region I
2.
12
Blake Bradford
21.92
PR
Feb 27
Coppell Relays
3.
12
Will VanZee
22.43
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
4.
11
Christian Floyd
22.80
Mar 11
Coppell II Invitational
5.
11
Ryan Dyess-Coyle
22.83
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
6.
11
Shawn Egan
22.93
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
7.
12
Shane Garza
23.01
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
8.
10
Isaac Khattab
23.18
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
9.
12
Samuel Kulas
23.60
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
10.
10
Chance Sauter
23.81
Mar 11
Coppell II Invitational
11.
11
Benton Webber
23.82
PR
Feb 27
Coppell Relays
12.
11
Wyatt Baysinger
23.94
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
13.
12
Collin Carpentier
23.99
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
14.
12
Carter Buschow
24.15
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
15.
10
Jake Ballard
24.23
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
10
Kole Mcknight
24.23
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
17.
9
Michael Rogers
24.85
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
18.
9
Michael Petro
25.41
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
19.
10
Ayooluwa Oluwole
25.54
Feb 27
Coppell Relays
20.
9
James Beckett
25.76
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
21.
10
Hudson Bathish
27.96
Mar 18
Hebron Hawk Relays
400 Meters
1.
12
William Van Zee
50.87
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
2.
11
Shawn Egan
51.06
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
3.
12
Shane Garza
51.67
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
4.
12
Carter Buschow
52.53
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
5.
11
Tanner Hukill
54.56
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
6.
12
Samuel Kulas
54.60
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
7.
9
Karic Grennan
54.65
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
8.
11
Zane Hicke
55.16
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
9.
9
Preston Oats
55.32
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
10.
10
Nick (Nicholas) Anderson
55.57
PR
Feb 27
Coppell Relays
11.
10
Hudson Bathish
55.79
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
12.
12
Jacob Kelley
55.80
PR
Mar 18
Hebron Hawk Relays
13.
9
Zion Penner
56.22
Feb 27
Coppell Relays
14.
10
Robert Wohlitz
56.66
PR
Mar 18
Hebron Hawk Relays
15.
12
Collin Carpentier
58.07
PR
Mar 18
Hebron Hawk Relays
16.
9
Timothy Morgan
59.23
PR
Mar 18
Hebron Hawk Relays
17.
9
Daniel Ruiz
1:00.99
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
800 Meters
1.
12
Greyson Gravitt
1:52.06
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
2.
11
Jonathan Heath
1:54.69
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
3.
12
Kyle Porter
1:59.99
PR
Feb 27
Coppell Relays
4.
12
Aiden Lyons
2:01.60
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
5.
12
Colton Castaneda
2:01.82
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
6.
10
Robert Wohlitz
2:03.17
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
7.
10
Nick (Nicholas) Anderson
2:07.07
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
8.
12
Jacob Kelley
2:09.86
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
9.
10
Hudson Bathish
2:14.70
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
10.
10
Garrett Buckles
2:20.41
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
11.
9
Matthew Stubenazy
2:22.75
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
12.
9
Karter Bassett
2:28.21
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
1600 Meters
1.
12
Greyson Gravitt
4:18.55
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
2.
11
Jonathan Heath
4:23.8h
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
3.
12
Josh Clark
4:31.5h
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
4.
12
Kyle Porter
4:32.8h
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
5.
12
Aiden Lyons
4:33.24
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
6.
10
Nick (Nicholas) Anderson
4:38.79
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
7.
12
Colten Castaneda
4:45.06
Mar 18
Hebron Hawk Relays
8.
10
Ethan Contreras
4:52.12
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
9.
10
Jacob Castaneda
4:53.66
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
10.
10
Robert Wohlitz
4:56.90
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
11.
12
Andersen Wood
4:58.06
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
12.
10
Anthony George
5:07.00
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
13.
10
Nick (Nicholas) Contreras
5:11.40
Mar 11
Coppell II Invitational
14.
10
Jack Contreras
5:12.63
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
15.
9
Matthew Stubenazy
5:13.39
Mar 18
Hebron Hawk Relays
3200 Meters
1.
12
Greyson Gravitt
9:31.70
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
2.
12
Kyle Porter
10:01.30
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
3.
12
Joshua Clark
10:03.22
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
4.
12
Aiden Lyons
10:10.11
Feb 27
Coppell Relays
5.
12
Josh Clark
10:14.08
PR
Feb 27
Coppell Relays
6.
12
Colten Castaneda
10:36.24
Mar 11
Coppell II Invitational
7.
10
Nick (Nicholas) Anderson
10:44.33
PR
Mar 18
Hebron Hawk Relays
8.
10
Ethan Contreras
10:48.66
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
9.
9
Matthew Stubenazy
10:50.87
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
10.
12
Andersen Wood
10:54.22
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
11.
10
Jacob Castaneda
11:08.46
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
12.
10
Nick (Nicholas) Contreras
11:11.69
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
13.
10
Anthony George
11:24.37
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
14.
10
Jack Contreras
11:37.55
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
15.
10
Jacob Clark
11:39.37
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Kristopher Lester
15.02
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
2.
11
Jace Zorba
15.62
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
3.
10
Hunter Olsen
16.20
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
4.
9
Timothy Morgan
16.48
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
5.
9
Zion Penner
16.52
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
6.
12
James Ritchie
17.07
Mar 11
Coppell II Invitational
7.
12
Luke Brusuelas
19.45
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Jonathan Dixon
38.87
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
2.
11
Kristopher Lester
41.97
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
9
Zion Penner
41.97
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
4.
10
Hunter Olsen
42.09
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
5.
11
Jace Zorba
42.58
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
6.
12
James Ritchie
43.35
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
7.
9
Timothy Morgan
44.37
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
8.
12
Luke Brusuelas
45.53
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
4x100 Relay
1.
Ryan Dyess Coyle
Benton Webber
Christian Floyd
Michael Sturdivant
40.83
May 8
TX UIL 6A State Championships
2.
Relay Team
41.51
Apr 24
UIL 6A Region I
3.
Ryan Dyess Coyle
William Van Zee
Shane Garza
Michael Sturdivant
42.03
Mar 11
Coppell II Invitational
4.
Michael Sturdivant
Will VanZee
Shane Garza
Ryan Dyess Coyle
42.20
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
5.
Ryan Dyess Coyle
Blake Bradford
Christian Floyd
William Van Zee
42.45
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
6.
Shane Garza
Blake Bradford
Benton Webber
Ryan Dyess Coyle
42.48
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
7.
Ryan Dyess Coyle
Blake Bradford
Shane Garza
Christian Floyd
43.00
Feb 27
Coppell Relays
8.
Michael Rogers
Kole Mcknight
Chance Sauter
Isaac Khattab
44.43
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
9.
Kole Mcknight
Isaac Khattab
Chance Sauter
Samuel Kulas
44.63
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
10.
Christian Floyd
Blake Bradford
Cole Cantu
Samuel Kulas
44.74
Mar 18
Hebron Hawk Relays
11.
Wyatt Baysinger
Chance Sauter
Kole Mcknight
Benton Webber
44.95
Mar 11
Coppell II Invitational
12.
Wyatt Baysinger
Benton Webber
Chance Sauter
Mason Chavis
45.21
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
13.
Wyatt Baysinger
Isaac Khattab
Chance Sauter
Zion Penner
45.36
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
14.
Wyatt Baysinger
Jake Ballard
Benton Webber
Zion Penner
48.38
Feb 27
Coppell Relays
4x200 Relay -
1.
Ryan Dyess Coyle
Benton Webber
Christian Floyd
Will VanZee
1:28.46
Apr 15
UIL 6A Area 05-06
2.
Relay Team
1:28.62
Apr 24
UIL 6A Region I
3.
Christian Floyd
Ryan Dyess Coyle
Shawn Egan
Michael Sturdivant
1:28.97
Feb 27
Coppell Relays
4.
Ryan Dyess Coyle
Christian Floyd
Benton Webber
Shane Garza
1:29.32
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
5.
Christian Floyd
Isaac Khattab
Michael Sturdivant
Ryan Dyess Coyle
1:30.10
Mar 18
Hebron Hawk Relays
6.
Shawn Egan
Christian Floyd
Ryan Dyess Coyle
Will VanZee
1:30.77
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
7.
Ryan Dyess Coyle
Carter Buschow
Christian Floyd
Shane Garza
1:32.73
Mar 11
Coppell II Invitational
8.
Wyatt Baysinger
Samuel Kulas
Chance Sauter
Isaac Khattab
1:33.41
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
9.
Wyatt Baysinger
Isaac Khattab
Chance Sauter
Zion Penner
1:34.11
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
10.
Wyatt Baysinger
Mason Chavis
Chance Sauter
Benton Webber
1:34.76
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
11.
Wyatt Baysinger
Benton Webber
Jake Ballard
Antonio Lewis
1:38.17
Feb 27
Coppell Relays
4x400 Relay
1.
Shawn Egan
William Van Zee
Jonathan Heath
Jonathan Dixon
3:23.51
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
2.
Shawn Egan
William Van Zee
Michael Sturdivant
Greyson Gravitt
3:24.55
Mar 18
Hebron Hawk Relays
3.
Carter Buschow
Greyson Gravitt
Kyle Porter
Michael Sturdivant
3:27.62
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
4.
Will VanZee
Shane Garza
Carter Buschow
Shawn Egan
3:28.22
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
5.
Kyle Porter
Greyson Gravitt
Carter Buschow
Christian Floyd
3:28.7h
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
6.
Shawn Egan
Shane Garza
Jonathan Dixon
William Van Zee
3:29.65
Feb 27
Coppell Relays
7.
William Van Zee
Shawn Egan
Shane Garza
Jonathan Dixon
3:30.17
Mar 11
Coppell II Invitational
8.
Karic Grennan
Zion Penner
Isaac Khattab
Hunter Olsen
3:37.32
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
9.
Zion Penner
Hunter Olsen
Robert Wohlitz
Isaac Khattab
3:38.23
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
10.
Karic Grennan
Robert Wohlitz
Hunter Olsen
Isaac Khattab
3:38.65
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
11.
Wyatt Baysinger
Isaac Khattab
Zion Penner
Tanner Hukill
3:41.03
Mar 11
Coppell II Invitational
12.
Tanner Hukill
Isaac Khattab
Wyatt Baysinger
Zion Penner
3:44.43
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
13.
Tanner Hukill
Timothy Morgan
Zion Penner
Wyatt Baysinger
3:46.62
Feb 27
Coppell Relays
4x800 Relay
1.
Greyson Gravitt
Kyle Porter
Aiden Lyons
Jonathan Heath
7:58.48
Mar 11
Coppell II Invitational
2.
Hudson Bathish
Robert Wohlitz
Jacob Castaneda
Nicholas Anderson
9:05.63
Mar 11
Coppell II Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Ryan Dyess Coyle
William Van Zee
Michael Sturdivant
Greyson Gravitt
3:28.04
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Hunter Sanders
49' 4
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
2.
11
Bryson Barber
49' 1.5
Apr 15
UIL 6A Area 05-06
3.
9
Matthew Bryant
43' 6.5
Feb 27
Coppell Relays
4.
10
Jake Jund
41' 4.25
Feb 27
Coppell Relays
5.
11
Jacob Geddes
41' 0
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
6.
9
Jace Bardwell
33' 0
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
Discus - 1.6kg
1.
12
Hunter Sanders
163' 10
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
2.
11
Owen Watson
143' 6
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
3.
10
Jake Jund
132' 8
Feb 27
Coppell Relays
4.
9
Matthew Bryant
105' 0
Feb 27
Coppell Relays
5.
9
Jamori Powell
99' 3
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
6.
9
Yiannaki Jaeger
84' 1.5
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
7.
11
Phillip Strange
74' 2
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
High Jump
1.
11
Zane Hicke
6' 4
Mar 11
Coppell II Invitational
2.
12
Blake Bradford
6' 0
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
3.
12
Felt Dallin
5' 10
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
4.
10
Jarrett Carpenter
5' 8
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
Pole Vault
1.
12
Grady Ward
15' 9
PR
Apr 15
UIL 6A Area 05-06
2.
12
Carson Meyer
15' 6
Feb 27
Coppell Relays
3.
11
Tanner Hukill
10' 6
Feb 27
Coppell Relays
10
Jarrett Carpenter
10' 6
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
5.
9
Lance Owen
9' 6
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
6.
9
Holden King
9' 0
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
7.
10
Gavin Ward
8' 6
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
Long Jump
1.
12
Michael Sturdivant
23' 4.75
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
2.
11
Christian Floyd
22' 9.5
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
3.
11
Zane Hicke
21' 8.75
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
4.
10
Isaac Khattab
19' 7.5
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
5.
11
Kristopher Lester
19' 2
PR
Feb 27
Coppell Relays
6.
10
Antonio Lewis
18' 9.5
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
7.
9
Cam Canady
18' 7
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
8.
10
Kole McNight
18' 5.75
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
9.
12
Felt Dallin
18' 1
PR
Feb 27
Coppell Relays
10.
9
James Beckett
17' 3
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
11.
10
Ayooluwa Oluwole
17' 0.25
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
12.
10
Kole Mcknight
16' 10.25
Mar 11
Coppell II Invitational
Triple Jump
1.
11
Kristopher Lester
44' 2.25
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
2.
11
Zane Hicke
43' 11.75
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
3.
10
Isaac Khattab
41' 8
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
4.
9
James Beckett
41' 4.5
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
5.
12
Felt Dallin
40' 3
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
6.
9
Cam Canady
39' 2.5
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
7.
10
Antonio Lewis
35' 6
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
8.
10
Ayooluwa Oluwole
34' 10.25
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
Womens
100 Meters
1.
9
Mia Patterson
12.62
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
2.
11
Jazlyn Gabbard
12.94
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
3.
9
Stephanie Ume-ezeoke
13.14
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
4.
12
Elizabeth Collins
13.27
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
5.
11
Presli Shaughnessy
13.36
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
6.
9
Olivia Anderson
13.50
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
7.
12
Mackenzie Jefferson
13.65
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
8.
11
Jessica Lawrence
14.05
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
9
Camila Cortes Pinedo
14.05
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
10.
11
Bria Hopkins
14.23
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
11.
10
Kalli Gamble
14.25
PR
Feb 27
Coppell Relays
12.
9
Michelle Sayers
14.38
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
13.
10
Erika Garcia
14.65
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
200 Meters
1.
11
Jazlyn Gabbard
26.45
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
2.
9
Mia Patterson
26.67
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
3.
11
Madison Dyer
27.53
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
4.
11
Presli Shaughnessy
27.91
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
5.
12
Elizabeth Collins
28.28
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
6.
12
Kayla Fulton
28.29
Feb 27
Coppell Relays
7.
11
Bria Hopkins
28.30
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
8.
11
Katrina Voight
28.45
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
9.
9
Camila Cortes Pinedo
29.02
Mar 18
Hebron Hawk Relays
10.
9
Olivia Anderson
29.20
Mar 18
Hebron Hawk Relays
11.
9
Stephanie Ume-ezeoke
29.59
Mar 18
Hebron Hawk Relays
12.
11
Jessica Lawrence
30.42
PR
Feb 27
Coppell Relays
13.
9
Michelle Sayers
30.45
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
14.
10
Evelyn Lee
30.46
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
15.
10
Erika Garcia
31.07
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
16.
11
Brooke Mickelson
31.24
PR
Mar 18
Hebron Hawk Relays
400 Meters
1.
11
Abby Evans
1:05.19
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
2.
11
Molly Bulmer
1:05.74
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
3.
10
Caroline Lehmann
1:06.37
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
4.
12
Susanna Soelberg
1:06.43
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
5.
11
Madison Dyer
1:06.58
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
6.
10
Katie (Katherine) Gilberti
1:06.58
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
7.
11
Katrina Voight
1:08.46
Feb 27
Coppell Relays
8.
11
Hayden Rayburn
1:09.10
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
9.
9
Kailyn Clark
1:09.45
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
10.
11
Jessica Lawrence
1:09.87
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
11.
10
Taylor Davis
1:10.06
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
12.
10
Autumn McCarroll
1:10.40
PR
Feb 27
Coppell Relays
13.
9
Kallan Cortez
1:11.14
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
14.
9
Michelle Sayers
1:11.84
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
15.
10
Evelyn Lee
1:14.59
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
16.
9
Lauren Castro
1:14.65
PR
Mar 18
Hebron Hawk Relays
800 Meters
1.
11
Austin Owen
2:25.60
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
2.
10
Katie (Katherine) Gilberti
2:27.69
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
3.
11
Abigail Evans
2:30.31
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
4.
10
Raquel Susko
2:33.98
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
5.
12
Susanna Soelberg
2:34.73
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
6.
10
Caroline Lehmann
2:35.68
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
7.
12
Payton Evert
2:38.99
Mar 18
Hebron Hawk Relays
8.
10
Taylor Wilsey
2:39.59
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
9.
9
Kailyn Clark
2:43.14
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
10.
10
Katelynn Johnson
2:43.15
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
11.
10
Autumn McCarroll
2:45.27
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
1600 Meters
1.
11
Austin Owen
4:58.6h
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
2.
12
Payton Evert
5:18.0h
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
3.
10
Katie (Katherine) Gilberti
5:26.5h
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
4.
10
Gabi (Gabrielle) Gilberti
5:30.09
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
5.
10
Katelynn Johnson
5:37.90
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
6.
9
Sydney Mayes
5:41.72
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
7.
11
Hayden Rayburn
5:43.51
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
8.
10
Raquel Susko
5:50.90
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
9.
10
Mallory Embry
6:08.26
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
10.
12
Kira Wygle
6:16.61
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
11.
10
Taylor Wilsey
6:20.03
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
12.
10
Autumn McCarroll
6:23.51
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
13.
9
Nikita Kolatkar
6:46.03
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
3200 Meters
1.
11
Austin Owen
10:58.17
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
2.
10
Gabi (Gabrielle) Gilberti
11:41.43
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
3.
12
Payton Evert
11:44.41
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
4.
11
Hayden Rayburn
12:18.45
PR
Feb 27
Coppell Relays
5.
10
Katelynn Johnson
12:22.95
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
6.
9
Sydney Mayes
12:49.0h
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
7.
12
Kira Wygle
13:30.88
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
8.
10
Autumn McCarroll
14:03.0h
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
9.
9
Nikita Kolatkar
15:29.70
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Kim Ume-Ezeoke
14.82
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
2.
12
Callie Ogden
16.05
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
3.
10
Kalli Gamble
16.44
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
4.
12
Kylie Moore
17.23
PR
Feb 27
Coppell Relays
5.
9
Lauren Castro
17.48
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
6.
12
Elisa Sullens
18.08
Mar 11
Coppell II Invitational
7.
9
Ansley Byrd
19.75
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
8.
9
Devon Robidoux
19.94
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
9.
11
Amanda Davis
22.15
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
300m Hurdles - 30"
1.
11
Kim Ume-Ezeoke
43.68
Apr 24
UIL 6A Region I
2.
12
Callie Ogden
50.78
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
3.
9
Lauren Castro
51.02
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
4.
9
Ansley Byrd
51.65
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
5.
12
Kylie Moore
52.40
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
6.
9
Devon Robidoux
53.89
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
7.
12
Elisa Sullens
54.01
Mar 18
Hebron Hawk Relays
8.
11
Amanda Davis
1:03.34
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
4x100 Relay
1.
Jazlyn Gabbard
Mia Patterson
Madison Dyer
kim Ume-Ezeoke
48.79
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
2.
Jazlyn Gabbard
kim Ume-Ezeoke
Madison Dyer
Mia Patterson
49.37
Mar 11
Coppell II Invitational
3.
Jazlyn Gabbard
Madison Dyer
kim Ume-Ezeoke
Mia Patterson
49.66
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
4.
Kayla Fulton
Jazlyn Gabbard
Madison Dyer
Mia Patterson
49.86
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
5.
Jazlyn Gabbard
Madison Dyer
Kayla Fulton
Mia Patterson
50.11
Feb 27
Coppell Relays
6.
Jazlyn Gabbard
Mia Patterson
Elizabeth Collins
Kalli Gamble
51.00
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
7.
Presli Shaughnessy
Stephanie Ume-ezeoke
Jessica Lawrence
Olivia Anderson
52.25
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
8.
Presli Shaughnessy
Stephanie Ume-ezeoke
Camila Cortez Pinedo
Olivia Anderson
52.58
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
9.
Olivia Anderson
Stephanie Ume-ezeoke
Presli Shaughnessy
Camila Cortez Pinedo
52.71
Mar 11
Coppell II Invitational
10.
Camila Cortez Pinedo
Stephanie Ume-ezeoke
Brooke Mickelson
Olivia Anderson
53.39
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
11.
Presli Shaughnessy
Jessica Lawrence
Stephanie Ume-ezeoke
Olivia Anderson
53.95
Feb 27
Coppell Relays
12.
Olivia Anderson
Stephanie Ume-ezeoke
Presli Shaughnessy
Jessica Lawrence
54.57
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
4x200 Relay -
1.
Jazlyn Gabbard
Madison Dyer
kim Ume-Ezeoke
Mia Patterson
1:44.87
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
2.
Jazlyn Gabbard
Mia Patterson
Madison Dyer
Kayla Fulton
1:45.96
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
3.
Madison Dyer
Jazlyn Gabbard
Elizabeth Collins
Mia Patterson
1:46.25
Mar 11
Coppell II Invitational
4.
Madison Dyer
Jazlyn Gabbard
Mia Patterson
Elizabeth Collins
1:48.94
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
5.
Jazlyn Gabbard
Elizabeth Collins
Kayla Fulton
Mia Patterson
1:49.44
Feb 27
Coppell Relays
6.
Jessica Lawrence
Presli Shaughnessy
Camila Cortez Pinedo
Stephanie Ume-ezeoke
1:52.32
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
7.
Presli Shaughnessy
Olivia Anderson
Stephanie Ume-ezeoke
Kayla Fulton
1:55.43
Mar 18
Hebron Hawk Relays
8.
Brooke Mickelson
Olivia Anderson
Stephanie Ume-ezeoke
Camila Cortez Pinedo
1:55.76
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
9.
Olivia Anderson
Bria Hopkins
Jessica Lawrence
Stephanie Ume-ezeoke
1:55.96
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
10.
Olivia Anderson
Camila Cortez Pinedo
Bria Hopkins
Presli Shaughnessy
1:56.25
Mar 11
Coppell II Invitational
11.
Presli Shaughnessy
Camila Cortez Pinedo
Bria Hopkins
Olivia Anderson
1:56.64
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
12.
Presli Shaughnessy
Bria Hopkins
Camila Cortez Pinedo
Brooke Mickelson
1:58.43
Feb 27
Coppell Relays
4x400 Relay
1.
kim Ume-Ezeoke
Abby Evans
Kayla Fulton
Jazlyn Gabbard
4:17.01
Mar 11
Coppell II Invitational
2.
kim Ume-Ezeoke
Austin Owen
Elizabeth Collins
Madison Dyer
4:18.29
Feb 27
Coppell Relays
3.
kim Ume-Ezeoke
Madison Dyer
Abby Evans
Austin Owen
4:18.3h
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
4.
kim Ume-Ezeoke
Austin Owen
Kayla Fulton
Kylie Moore
4:20.24
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
5.
Abby Evans
Molly Bulmer
Kayla Fulton
Austin Owen
4:24.62
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
6.
Katie Gilberti
Kayla Fulton
Abby Evans
Madison Dyer
4:29.37
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
7.
Molly Bulmer
Lauren Castro
Brooke Mickelson
Camila Cortez Pinedo
4:30.08
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
8.
Olivia Anderson
Kayla Fulton
Austin Owen
Presli Shaughnessy
4:30.18
Mar 18
Hebron Hawk Relays
9.
Brooke Mickelson
Olivia Anderson
Lauren Castro
Camila Cortez Pinedo
4:35.93
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
10.
Camila Cortez Pinedo
Presli Shaughnessy
Lauren Castro
Molly Bulmer
4:40.62
Mar 11
Coppell II Invitational
11.
Lauren Castro
Tierran Munoz
Brooke Mickelson
Camila Cortez Pinedo
4:47.82
Feb 27
Coppell Relays
12.
Brooke Mickelson
Camila Cortez Pinedo
Katie Gilberti
Olivia Anderson
4:54.27
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
4x800 Relay
1.
Payton Evert
Abby Evans
Susanna Soelberg
Katie Gilberti
10:28.04
Mar 11
Coppell II Invitational
2.
Hayden Raburn
Kailyn Clark
Taylor Wilsey
Autumn McCarroll
11:49.32
Mar 11
Coppell II Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Emma Sralla
43' 0.5
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
2.
12
Mackenzie Jefferson
38' 2
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
3.
12
Cheyenne Staub
29' 8.5
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
4.
11
Kendall Mayes
28' 9.5
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
5.
10
Megan Boe
27' 2
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
6.
10
Megan Roe
26' 3.25
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
7.
11
Grace Plumer
24' 6.5
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
Discus - 1kg
1.
10
Emma Sralla
170' 8
Mar 18
Hebron Hawk Relays
2.
12
Cheyenne Staub
99' 11
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
3.
11
Grace Plumer
76' 5
PR
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
4.
10
Megan Boe
70' 1
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
5.
10
Megan Roe
67' 9
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
6.
11
Peyton Ryan
67' 6
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
High Jump
1.
9
Mia Patterson
5' 4
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
2.
10
Maggie Cox
5' 0
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
10
Emma Sralla
5' 0
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
4.
9
Olivia Anderson
4' 10
Mar 11
Coppell II Invitational
10
Evelyn Lee
4' 10
PR
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
6.
11
Amanda Davis
4' 2
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
Pole Vault
1.
10
Evelyn Lee
9' 0
Mar 27
Hebron Super Hawk Relays
12
Elizabeth Collins
9' 0
PR
Feb 27
Coppell Relays
Long Jump
1.
12
Mackenzie Jefferson
17' 4
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
2.
11
Presli Shaughnessy
15' 8.75
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
3.
10
Kalli Gamble
15' 5
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
4.
11
Bria Hopkins
13' 10
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
5.
9
Lauren Castro
13' 6.25
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
6.
9
Autumn Smith
13' 2
PR
Apr 1
Steve Telaneus Marcus Invitational
Triple Jump
1.
12
Mackenzie Jefferson
38' 2.5
(1.8)
PR
May 8
TX UIL 6A State Championships
2.
10
Kalli Gamble
35' 1.75
Feb 27
Coppell Relays
3.
11
Presli Shaughnessy
33' 11
Apr 10
UIL 6A District 06 T&F Championships
4.
11
Bria Hopkins
31' 5
PR
Mar 5
Prosper Dan Christie Relays
5.
9
Lauren Castro
29' 9.5
PR
Mar 11
Coppell II Invitational
*Recent improvement