Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2006
2000
1999
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2002
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Nicholas Curcio
12.00
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
10
Logan Koenig
12.01
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
200 Meters
1.
11
Joseph Castano
24.42
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
800 Meters
1.
12
Justin Stahl
2:10.74
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
11
Alexander Rosario
2:11.18
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
1600 Meters
1.
11
John Schwab
4:34.95
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
9
Logan Schaeffler
4:40.11
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
3200 Meters
1.
11
John Schwab
10:12.09
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
12
Daniel Islas
10:22.61
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
3.
12
Logan Bader
10:30.95
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
110m Hurdles - 39"
1.
12
Sean Condenzio
16.20
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
10
Liam McInerney
17.29
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
3.
12
Robert Ryan
17.71
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
400m Hurdles - 36"
1.
12
Robert Ryan
1:02.29
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
10
Liam McInerney
1:02.80
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
3k Steeplechase
1.
10
Matthew Belmonte
10:59.7h
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
12
Christopher Burke
11:25.8h
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
3.
9
John Edom
12:36.5h
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
4x100 Relay
1.
Relay Team
46.52
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:53.06
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:28.67
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
Shot Put - 12lb
1.
12
Christopher Hopkins
43' 9
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
11
Eric Avellone
39' 7.25
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
3.
11
Michaell Patti
34' 9.75
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
Discus - 1.6kg
1.
11
Eric Avellone
118' 9
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
11
Michaell Patti
90' 7
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
High Jump
1.
12
Sean Condenzio
6' 2
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
11
Collin Stanton
5' 2
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
10
Liam McInerney
5' 2
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
Pole Vault
1.
12
Sean Condenzio
12' 6
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
11
Joseph Castano
10' 6
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
3.
11
Anthony Patti
8' 6
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
Long Jump
1.
11
Collin Stanton
18' 10.25
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
10
William Hughes
17' 11.75
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
Triple Jump
1.
11
Collin Stanton
35' 4.5
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
Womens
100 Meters
1.
9
Bastien Yolina
13.13
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
2.
12
Kristina Losquadro
13.54
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
3.
-
Novelli Gabby
14.70
PR
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
200 Meters
1.
10
Julia Baguiao
27.80
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
2.
9
Bastien Yolina
27.88
PR
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
3.
11
Dominque Lewis
30.06
PR
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
400 Meters
1.
12
Nicole Devlin
1:04.63
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
10
Julia Baguiao
1:05.48
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
800 Meters
1.
11
Julianna Razza
2:41.26
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
2.
12
Emma Bhansingh
2:47.87
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
3.
11
Emily Ganz
2:54.13
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
1500 Meters
1.
11
Julianna Razza
5:19.54
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
2.
12
Tali Gekhman
5:37.51
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
3.
9
Sofia Zampella
5:49.31
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
3000 Meters
1.
11
Julianna Razza
11:32.67
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
12
Faith Dwyer
11:49.42
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
3.
10
Carly Curnutt
12:08.68
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
4.
12
Tali Gekhman
12:31.56
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
100m Hurdles - 33"
1.
10
Sara Manson
16.42
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
2.
-
Maddy Ryan
18.04
PR
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
400m Hurdles - 30"
1.
10
Sara Manson
1:11.81
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
2.
12
Faith Dwyer
1:12.85
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
3.
11
Julianna Razza
1:21.56
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
4.
12
Emma Bhansingh
1:23.74
PR
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
2k Steeplechase
1.
11
Julianna Razza
7:53.5h
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
12
Faith Dwyer
7:56.2h
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
4x100 Relay
1.
Relay Team
54.26
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:19.91
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:02.90
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
Shot Put - 4kg
1.
-
Julia Cicero
26' 7.25
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
10
Skylar Bruno
25' 3
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
3.
10
Taryn Hilke
22' 7.75
PR
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
Discus - 1kg
1.
10
Skylar Bruno
76' 10
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
11
Erika Klein
69' 11
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
3.
10
Taryn Hilke
66' 8
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
High Jump
1.
12
Nicole Devlin
4' 8
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
2.
12
Kristina Losquadro
4' 6
PR
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
12
Ava Bayat
4' 6
PR
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
Pole Vault
1.
-
Sarah Dever
7' 0
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
Long Jump
1.
12
Ava Bayat
16' 4.5
PR
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
11
Dominque Lewis
15' 3
PR
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
Triple Jump
1.
10
Sara Manson
33' 3.75
Jun 9
Section 8 County Class AA Championship
2.
9
Bastien Yolina
32' 8
Jun 1
Section 8 Divisionals 2B
*Recent improvement