Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
1989
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Ivan Rodriguez
11.36
May 6
Conant Ron Gummerson Cougar Track Classic
2.
10
Myles Mytych
11.59
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
3.
12
Brandon Kim
11.92
PR
May 6
Conant Ron Gummerson Cougar Track Classic
4.
10
Stephon Sellers
11.96
PR
Apr 16
Metea Valley Boys Invite
5.
11
Kasper Perkowski
12.07
PR
Apr 21
Bear Invitational
6.
11
Jaime Murillo
12.10
PR
Apr 21
Bear Invitational
7.
12
Preetpaul Singh
12.11
PR
Apr 16
Metea Valley Boys Invite
8.
11
Kevin Smistik
12.31
PR
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
9.
9
Giovanny Hernandez
12.36
PR
Apr 12
Palatine Tri Meet
10.
11
Chase Hampton
12.42
PR
Apr 12
Palatine Tri Meet
11.
10
Dimarte Neustader
12.54
Apr 12
Palatine Tri Meet
12.
10
Sean Holcombe
12.56
Apr 12
Palatine Tri Meet
13.
12
Tim Bryant
12.85
PR
Apr 12
Palatine Tri Meet
14.
10
Alexander Serrano
12.88
PR
Apr 12
Palatine Tri Meet
15.
9
William Patrick
13.01
PR
Apr 12
Palatine Tri Meet
9
Kevin Dominguez
13.01
PR
Apr 12
Palatine Tri Meet
17.
10
Devin Pazos
13.04
Apr 12
Palatine Tri Meet
18.
10
Anthony Ogunniyi
13.09
May 12
MSL Boys Conference Championship
19.
9
Darel Lucas
13.20
PR
Apr 12
Palatine Tri Meet
20.
10
Damarion Anderson
13.34
Apr 12
Palatine Tri Meet
21.
9
Aeddan Ledesma
13.43
PR
Apr 12
Palatine Tri Meet
22.
9
Alwyn Asuncion
13.66
PR
Apr 12
Palatine Tri Meet
23.
11
Evan Pak
13.82
Apr 12
Palatine Tri Meet
24.
12
Jashawn Johnson
13.90
Apr 12
Palatine Tri Meet
25.
10
Tristen Foster
14.53
Apr 12
Palatine Tri Meet
26.
9
Jorge Corona
14.69
Apr 12
Palatine Tri Meet
200 Meters
1.
10
Ivan Rodriguez
22.56
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
2.
12
Preetpaul Singh
23.81
PR
May 6
Conant Ron Gummerson Cougar Track Classic
3.
11
Kevin Smistik
23.93
PR
May 6
Conant Ron Gummerson Cougar Track Classic
4.
11
Khalif Shabazz
24.17
PR
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
5.
12
Brandon Kim
24.94
PR
Apr 21
Bear Invitational
6.
10
Myles Mytych
25.19
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
11
Kasper Perkowski
25.19
PR
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
8.
11
Jaime Murillo
25.31
PR
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
9.
11
Chase Hampton
25.68
PR
Apr 12
Palatine Tri Meet
10.
10
Dimarte Neustader
25.71
Apr 12
Palatine Tri Meet
11.
9
Darel Lucas
25.73
PR
May 12
MSL Boys Conference Championship
12.
9
Aeddan Ledesma
26.16
PR
May 12
MSL Boys Conference Championship
13.
12
James Marompon
26.66
PR
Apr 16
Metea Valley Boys Invite
14.
10
Alexander Serrano
27.10
PR
Apr 12
Palatine Tri Meet
15.
9
Alwyn Asuncion
27.97
Apr 12
Palatine Tri Meet
400 Meters
1.
12
Preetpaul Singh
52.97
PR
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
2.
9
William Patrick
53.59
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
3.
12
Tim Bryant
57.40
PR
May 6
Conant Ron Gummerson Cougar Track Classic
4.
10
Devin Pazos
1:02.00
May 12
MSL Boys Conference Championship
5.
10
Tristen Foster
1:02.54
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
6.
12
Jaden Dobbins
1:02.85
Apr 12
Palatine Tri Meet
7.
10
Angel Hernandez
1:08.31
Apr 16
Metea Valley Boys Invite
8.
10
Nabeel Shakeel
1:09.62
Apr 12
Palatine Tri Meet
800 Meters
1.
10
Jeremiah Somerville
2:06.61
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
2.
10
Cole Faulkner
2:11.79
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
3.
12
Colin Berg
2:17.30
PR
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
4.
11
Psomas Ryan
2:25.35
PR
May 12
MSL Boys Conference Championship
5.
9
Motomasa Kakutani
2:30.15
PR
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
6.
10
Matthew Russell
2:39.55
May 6
Conant Ron Gummerson Cougar Track Classic
7.
10
Gabriel Bilancia
2:42.70
Apr 12
Palatine Tri Meet
1600 Meters
1.
10
Jeremiah Somerville
4:44.12
Apr 21
Bear Invitational
2.
10
Cole Faulkner
4:51.42
Apr 12
Palatine Tri Meet
3.
12
Colin Berg
4:57.63
PR
Apr 21
Bear Invitational
4.
9
Brady Faulkner
5:13.49
May 6
Conant Ron Gummerson Cougar Track Classic
3200 Meters
1.
9
Brady Faulkner
11:24.29
May 12
MSL Boys Conference Championship
2.
10
Matthew Russell
12:15.55
Apr 12
Palatine Tri Meet
3.
11
Psomas Ryan
12:27.40
PR
Apr 16
Metea Valley Boys Invite
110m Hurdles - 39"
1.
9
Giovanny Hernandez
17.53
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
2.
12
James Marompon
18.74
PR
Apr 16
Metea Valley Boys Invite
3.
10
Rishi Boghra
20.66
May 12
MSL Boys Conference Championship
300m Hurdles - 36"
1.
9
Giovanny Hernandez
42.82
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
2.
12
Brandon Kim
46.11
PR
May 12
MSL Boys Conference Championship
3.
10
Rishi Boghra
51.42
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
4x100 Relay
1.
Chase Hampton
Ivan Rodriguez
Myles Mytych
Khalif Shabazz
44.19
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
2.
Chase Hampton
Ivan Rodriguez
Brandon Kim
Jashawn Johnson
44.33
May 6
Conant Ron Gummerson Cougar Track Classic
3.
Chase Hampton
Ivan Rodriguez
Brandon Kim
Khalif Shabazz
44.71
Apr 29
Joe Wanner Knights Invitational
4.
Anuoluwa Ajibulu
Khalif Shabazz
Brandon Kim
Jashawn Johnson
44.90
Apr 12
Palatine Tri Meet
5.
Chase Hampton
Ivan Rodriguez
Brandon Kim
Anuoluwa Ajibulu
44.94
Apr 21
Bear Invitational
6.
Chase Hampton
Anuoluwa Ajibulu
Brandon Kim
Khalif Shabazz
45.02
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
7.
Giovanny Hernandez
Stephon Sellers
Ivan Rodriguez
Myles Mytych
45.71
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
8.
Anuoluwa Ajibulu
Khalif Shabazz
Brandon Kim
Kevin Smistik
46.27
Apr 16
Metea Valley Boys Invite
9.
Alexander Serrano
Darel Lucas
Sean Holcombe
Aeddan Ledesma
47.86
May 12
MSL Boys Conference Championship
10.
Alexander Serrano
Myles Mytych
Darel Lucas
Kevin Dominguez
47.93
Apr 21
Bear Invitational
4x200 Relay -
1.
Chase Hampton
Ivan Rodriguez
Khalif Shabazz
Preetpaul Singh
1:31.50
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
2.
Chase Hampton
Ivan Rodriguez
Khalif Shabazz
Kevin Smistik
1:32.19
May 12
MSL Boys Conference Championship
3.
-
Chase Hampton
Ivan Rodriguez
Giovanny Hernandez
Khalif Shabazz
1:33.98
Apr 21
Bear Invitational
4.
Khalif Shabazz
Kevin Smistik
Kasper Perkowski
Jaime Murillo
1:35.81
May 6
Conant Ron Gummerson Cougar Track Classic
5.
Chase Hampton
Anuoluwa Ajibulu
Khalif Shabazz
Brandon Kim
1:36.06
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
6.
Anuoluwa Ajibulu
Khalif Shabazz
Brandon Kim
Kasper Perkowski
1:37.79
Apr 12
Palatine Tri Meet
7.
Anuoluwa Ajibulu
Brandon Kim
Khalif Shabazz
Kevin Smistik
1:38.01
Apr 16
Metea Valley Boys Invite
8.
Giovanny Hernandez
Ivan Rodriguez
Sean Holcombe
Oliver Wawrzyniak
1:38.87
Apr 12
Palatine Tri Meet
9.
Dimarte Neustader
Sean Holcombe
Oliver Wawrzyniak
Alexander Serrano
1:40.34
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
10.
Alexander Serrano
Sean Holcombe
Kevin Dominguez
Oliver Wawrzyniak
1:41.18
May 12
MSL Boys Conference Championship
11.
Alexander Serrano
Myles Mytych
Sean Holcombe
Darel Lucas
1:41.60
Apr 21
Bear Invitational
12.
Sean Holcombe
Andrew Rashad
Dimarte Neustader
Oliver Wawrzyniak
1:41.90
Apr 16
Metea Valley Boys Invite
4x400 Relay
1.
Preetpaul Singh
Giovanny Hernandez
William Patrick
Khalif Shabazz
3:40.04
May 12
MSL Boys Conference Championship
2.
Preetpaul Singh
Ivan Rodriguez
William Patrick
Khalif Shabazz
3:42.82
Apr 21
Bear Invitational
3.
Preetpaul Singh
Jeremiah Somerville
Dasharr Scott
Colin Berg
3:50.23
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
4.
Preetpaul Singh
Khalif Shabazz
William Patrick
Dasharr Scott
3:52.91
Apr 29
Joe Wanner Knights Invitational
5.
Preetpaul Singh
Khalif Shabazz
Jeremiah Somerville
Tim Bryant
3:56.16
Apr 16
Metea Valley Boys Invite
6.
William Patrick
Dasharr Scott
Tim Bryant
Jeremiah Somerville
3:56.90
May 6
Conant Ron Gummerson Cougar Track Classic
7.
William Patrick
Sean Holcombe
Tristen Foster
Oliver Wawrzyniak
3:57.05
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
8.
Alexander Serrano
Kevin Dominguez
Sean Holcombe
Oliver Wawrzyniak
4:01.89
May 12
MSL Boys Conference Championship
9.
William Patrick
Oliver Wawrzyniak
Kevin Dominguez
Sean Holcombe
4:02.09
Apr 12
Palatine Tri Meet
10.
William Patrick
Kevin Dominguez
Sean Holcombe
Andrew Rashad
4:03.79
Apr 16
Metea Valley Boys Invite
11.
Sean Holcombe
Kevin Dominguez
Tristen Foster
Alexander Serrano
4:07.92
Apr 21
Bear Invitational
4x800 Relay
1.
Preetpaul Singh
Jeremiah Somerville
Cole Faulkner
Colin Berg
9:18.30
Apr 12
Palatine Tri Meet
2.
Jeremiah Somerville
Cole Faulkner
Matthew Russell
Motomasa Kakutani
9:23.61
May 12
MSL Boys Conference Championship
3.
Cole Faulkner
Brady Faulkner
Motomasa Kakutani
Matthew Russell
9:53.43
Apr 21
Bear Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Alexander Serrano
Andrew Rashad
Sean Holcombe
Brady Faulkner
4:14.75
Apr 29
Joe Wanner Knights Invitational
Shot Put - 12lb
1.
10
Kehinde Akintunde
45' 2.75
Apr 29
Joe Wanner Knights Invitational
2.
11
Kevin Sims
44' 4.75
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
3.
11
Burton Reed-Bonilla
38' 4
PR
May 6
Conant Ron Gummerson Cougar Track Classic
4.
12
Michael Luellen
35' 5
PR
Apr 16
Metea Valley Boys Invite
5.
9
Vladyslav Lazarskyy
35' 2.75
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
6.
10
Jonathan Mayfield
35' 2.5
PR
Apr 21
Bear Invitational
7.
11
Khaleel Morrison
26' 6.75
PR
Apr 12
Palatine Tri Meet
Discus - 1.6kg
1.
10
Kehinde Akintunde
131' 2.75
PR
Apr 29
Joe Wanner Knights Invitational
2.
11
Kevin Sims
120' 1
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
3.
10
Jonathan Mayfield
96' 0
PR
May 12
MSL Boys Conference Championship
4.
11
Burton Reed-Bonilla
90' 0.25
PR
Apr 29
Joe Wanner Knights Invitational
5.
12
Michael Luellen
85' 5
PR
May 6
Conant Ron Gummerson Cougar Track Classic
6.
9
Vladyslav Lazarskyy
75' 7
Apr 21
Bear Invitational
7.
11
Khaleel Morrison
68' 2.75
PR
Apr 12
Palatine Tri Meet
High Jump
1.
12
Dasharr Scott
6' 4.75
PR
May 12
MSL Boys Conference Championship
2.
10
Andrew Rashad
5' 3
Apr 12
Palatine Tri Meet
Pole Vault
1.
12
James Marompon
11' 8
PR
May 12
MSL Boys Conference Championship
2.
11
Evan Pak
7' 11.5
PR
Apr 19
MSL-West Division Boys Conference
Long Jump
1.
11
Chase Hampton
20' 8
PR
Apr 29
Joe Wanner Knights Invitational
2.
12
Jaden Dobbins
19' 5.75
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
3.
12
Dasharr Scott
18' 10
PR
Apr 21
Bear Invitational
4.
10
Andrew Rashad
18' 9.25
PR
May 6
Conant Ron Gummerson Cougar Track Classic
5.
10
Sean Holcombe
18' 0.5
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
6.
11
Marco Ortega
17' 1.5
Apr 12
Palatine Tri Meet
7.
10
Alexander Serrano
16' 4
Apr 21
Bear Invitational
8.
9
William Patrick
16' 0.5
PR
Apr 12
Palatine Tri Meet
9.
10
Stephon Sellers
13' 8
PR
Apr 16
Metea Valley Boys Invite
Triple Jump
1.
11
Chase Hampton
44' 0
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
2.
10
Andrew Rashad
38' 2.5
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #5 - Carol Stream (Glenbard..
3.
10
Matt Marompon
36' 5.25
May 12
MSL Boys Conference Championship
4.
10
Oliver Wawrzyniak
36' 3.75
May 12
MSL Boys Conference Championship
Womens
100 Meters
1.
12
Ashley Oliver
12.19
(.1)
PR
May 21
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
9
Jaslene Blackmon
13.23
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #4 - Rolling Meadows
3.
11
Amaya Hendrickson
13.62
PR
Apr 29
Conant Twilight Invitational
4.
10
Vaniya Space
14.87
PR
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
5.
11
Stephanie Thomas
15.61
PR
Apr 14
Barrington Invitational
6.
10
Jordan Richardson
15.99
PR
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
7.
12
Paige Biggs
16.31
PR
Apr 14
Barrington Invitational
8.
9
Aniyah Stevens
16.37
May 6
MSL Girls Conference Championship
200 Meters
1.
12
Ashley Oliver
25.28
PR
May 6
MSL Girls Conference Championship
2.
11
Amaya Hendrickson
27.25
May 6
MSL Girls Conference Championship
3.
9
Jaslene Blackmon
27.62
Apr 29
Conant Twilight Invitational
4.
9
Karyn Opara
28.80
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
5.
10
Vaniya Space
30.02
PR
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
6.
9
Alyssa Huicochea
30.52
PR
May 6
MSL Girls Conference Championship
7.
9
Jasmin Lopez
32.79
PR
May 6
MSL Girls Conference Championship
8.
9
Aesha Patel
40.44c
PR
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
400 Meters
1.
12
Ashley Oliver
56.24
PR
May 21
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
2.
10
Bella Ortega
1:03.48
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #4 - Rolling Meadows
3.
10
Gissell Tellez
1:13.88
PR
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
4.
9
Emmersen Lennert
1:17.36
PR
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
5.
9
Yaretzi Benitez
1:18.78
May 6
MSL Girls Conference Championship
800 Meters
1.
12
Alex Carrasquillo
2:33.26
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #4 - Rolling Meadows
2.
12
Val Daniel
2:40.1h
PR
Apr 26
MSL Girls Tri: BG vs. Prospect vs. Hoffman Estates
3.
10
Izzy Ratajewski
2:44.67
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
4.
11
Jocelyn Santos
2:54.95
PR
Apr 29
Conant Twilight Invitational
5.
9
Anna Wakabayashi
2:56.1h
Apr 26
MSL Girls Tri: BG vs. Prospect vs. Hoffman Estates
6.
9
Joana Mercado
3:03.1h
PR
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
7.
9
Emmersen Lennert
3:14.7h
PR
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
8.
9
Sandy Chagoya
3:21.31
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
9.
9
Sydney Berg
3:30.54
PR
May 6
MSL Girls Conference Championship
1600 Meters
1.
12
Valerie Daniel
5:49.21
PR
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
2.
12
Val Daniel
5:57.0h
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
3.
11
Nicole Vlahov
6:10.58
PR
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
4.
9
Anna Wakabayashi
6:12.93
PR
Apr 29
Conant Twilight Invitational
5.
11
Chloe Morris
6:42.06
PR
May 6
MSL Girls Conference Championship
6.
11
Manya Kaushik
6:42.16
Apr 14
Barrington Invitational
3200 Meters
1.
12
Valerie Daniel
12:07.56
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #4 - Rolling Meadows
100m Hurdles - 33"
1.
12
Alexis Mbome
18.64c
PR
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
2.
11
Alaya Jones
19.56
Apr 29
Conant Twilight Invitational
3.
11
Stephanie Thomas
21.24
PR
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
300m Hurdles - 30"
1.
11
Alaya Jones
51.48
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #4 - Rolling Meadows
2.
9
Yu Li Lin
53.69
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #4 - Rolling Meadows
3.
9
Yu Xin Lin
56.00
May 6
MSL Girls Conference Championship
4.
11
Stephanie Thomas
1:01.32
PR
May 6
MSL Girls Conference Championship
5.
12
Alexis Mbome
1:02.29
May 6
MSL Girls Conference Championship
4x100 Relay
1.
Relay Team
51.74c
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
2.
Jaslene Blackmon
Vaniya Space
Stephanie Thomas
Bella Ortega
53.90
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #4 - Rolling Meadows
3.
Jaslene Blackmon
Amaya Hendrickson
Bella Ortega
Ashley Oliver
54.71
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
4.
Izzy Rogus
Vaniya Space
Jaslene Blackmon
Bella Ortega
54.79
Apr 29
Conant Twilight Invitational
5.
Jaslene Blackmon
Vaniya Space
Elyssa Wuerffel
Bella Ortega
55.00
May 6
MSL Girls Conference Championship
6.
Jaslene Blackmon
Elyssa Wuerffel
Bella Ortega
Vaniya Space
55.30
Apr 14
Barrington Invitational
7.
Izzy Rogus
Stephanie Thomas
Elyssa Wuerffel
Bella Ortega
57.63
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
8.
Jaslene Blackmon
Vaniya Space
Gissell Tellez
Alyssa Huicochea
57.72
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
9.
Jordan Richardson
Aniyah Stevens
Abby Ku
Alyssa Huicochea
59.95
May 6
MSL Girls Conference Championship
10.
Laniah Ward
Kyrah Stone
Vaniya Space
Stephanie Thomas
1:01.40
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
11.
Alyssa Huicochea
Gissell Tellez
Paige Biggs
Emmersen Lennert
1:02.22
Apr 14
Barrington Invitational
4x200 Relay -
1.
Jaslene Blackmon
Vaniya Space
Karyn Opara
Amaya Hendrickson
1:55.66
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #4 - Rolling Meadows
2.
Jaslene Blackmon
Vaniya Space
Rori Patrick
Karyn Opara
1:58.24
May 6
MSL Girls Conference Championship
3.
Izzy Rogus
Vaniya Space
Rori Patrick
Karyn Opara
1:59.41
Apr 29
Conant Twilight Invitational
4.
Rori Patrick
Karyn Opara
Amaya Hendrickson
Jaslene Blackmon
2:01.33
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
5.
Vaniya Space
Rori Patrick
Karyn Opara
Bella Ortega
2:01.52
Apr 14
Barrington Invitational
6.
Jaslene Blackmon
Yu Li Lin
Karyn Opara
Vaniya Space
2:01.75
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
7.
Izzy Rogus
Alaya Jones
Stephanie Thomas
Rori Patrick
2:03.72
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
8.
Relay Team
2:05.5h
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
9.
Alyssa Huicochea
Abby Ku
Annette Ulziibayar
Jasmin Lopez
2:10.43
May 6
MSL Girls Conference Championship
10.
Vaniya Space
Laniah Ward
Kyrah Stone
Alyssa Huicochea
2:21.14
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
4x400 Relay
1.
Bella Ortega
Yu Xin Lin
Karyn Opara
Alaya Jones
4:28.79
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #4 - Rolling Meadows
2.
Bella Ortega
Yu Li Lin
Yu Xin Lin
Karyn Opara
4:32.04
Apr 29
Conant Twilight Invitational
3.
Rori Patrick
Karyn Opara
Izzy Ratajewski
Bella Ortega
4:33.38
May 6
MSL Girls Conference Championship
4.
Bella Ortega
Yu Li Lin
Jaslene Blackmon
Karyn Opara
4:36.08
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
5.
Relay Team
4:37.0h
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
6.
-
Jaslene Blackmon
Yu Li Lin
Yu Xin Lin
Bella Ortega
4:40.55
Apr 14
Barrington Invitational
7.
Yaretzi Benitez
Gissell Tellez
Joana Mercado
Alyssa Huicochea
4:47.83
Apr 14
Barrington Invitational
8.
Bella Ortega
Alex Carrasquillo
Izzy Ratajewski
Rori Patrick
4:52.25
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
9.
Izzy Ratajewski
Emmersen Lennert
Gissell Tellez
Yaretzi Benitez
4:57.14
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
Yu Li Lin
Yu Xin Lin
Jocelyn Santos
Anna Wakabayashi
4:57.14
May 6
MSL Girls Conference Championship
11.
Gissell Tellez
Yaretzi Benitez
Alyssa Huicochea
Sandy Chagoya
5:25.99
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
4x800 Relay
1.
Alex Carrasquillo
Izzy Ratajewski
Anna Wakabayashi
Nicole Vlahov
10:57.89
Apr 29
Conant Twilight Invitational
2.
Relay Team
11:15.0h
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
3.
Nicole Vlahov
Anna Wakabayashi
Alex Carrasquillo
Izzy Ratajewski
11:17.36
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #4 - Rolling Meadows
4.
Raegan Davis
Izzy Ratajewski
Alex Carrasquillo
Nicole Vlahov
11:26.43
May 6
MSL Girls Conference Championship
5.
Nicole Vlahov
Alex Carrasquillo
Izzy Ratajewski
Jocelyn Santos
11:47.32
Apr 14
Barrington Invitational
6.
Anna Wakabayashi
Manya Kaushik
Mahima Ramineni
Joana Mercado
11:55.13
May 6
MSL Girls Conference Championship
7.
Manya Kaushik
Joana Mercado
Sandy Chagoya
Yu Xin Lin
11:59.70
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
8.
Joana Mercado
Emmersen Lennert
Alex Robledo
Manya Kaushik
12:02.05
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
9.
Sandy Chagoya
Emmersen Lennert
Manya Kaushik
Joana Mercado
12:17.71
Apr 14
Barrington Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Amaya Hendrickson
40' 2.25
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #4 - Rolling Meadows
2.
10
Laiylah Price
29' 7
May 6
MSL Girls Conference Championship
3.
11
Gabi Fedaravicius
26' 4.5
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
4.
9
Sherry Alao
24' 3
PR
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
5.
-
Rhyana Hardin
19' 3
PR
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
6.
-
Maddie Gershon-Hull
19' 0
PR
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
7.
12
Evie Terrazas
18' 8
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
8.
-
Ariyanna Fuentes
11' 2
PR
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
Discus - 1kg
1.
11
Gabi Fedaravicius
80' 0
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
2.
10
Laiylah Price
79' 6.25
May 6
MSL Girls Conference Championship
3.
9
Sherry Alao
59' 0
PR
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
4.
-
Rhyana Hardin
55' 7
PR
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
5.
-
Maddie Gershon-Hull
46' 5
PR
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
6.
12
Evie Terrazas
45' 0
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
7.
-
Ariyanna Fuentes
37' 1
PR
Apr 12
MSL Girls Triangular Hoffman/Hersey/Palatine
Pole Vault
1.
12
Elyssa Wuerffel
8' 2.75
PR
May 6
MSL Girls Conference Championship
2.
12
Paige Biggs
6' 8.75
PR
May 6
MSL Girls Conference Championship
Long Jump
1.
11
Rori Patrick
16' 3.25
PR
Apr 14
Barrington Invitational
2.
11
Amaya Hendrickson
15' 2.25
Apr 9
Mustang Invitational - Girls
3.
9
Karyn Opara
13' 9.25
Apr 29
Conant Twilight Invitational
4.
9
Arisha Qureshi
12' 5.5
Apr 19
MSL-West Division Girls Conference
5.
11
Annette Ulziibayar
12' 0
PR
Apr 26
MSL Girls Tri: BG vs. Prospect vs. Hoffman Estates
6.
9
Aesha Patel
10' 2
May 6
MSL Girls Conference Championship
*Recent improvement