Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2022
2020
2017
2016
2013
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Grayson Medford
11.05
(5.0)
PR
Apr 21
UIL 6A & 5A Area 19-20 Meet
2.
12
Devin Wright
11.07
(.0)
PR
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
3.
12
Aryan Patra
11.23
(.0)
PR
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
4.
12
Trey Farris
11.60
PR
Apr 2
College Park Invitational
5.
-
Paul (Sungjun) Jo
11.68
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
6.
-
Suraj Meela
11.75
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
7.
12
Joseph Caron
11.89
(-2.5)
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
8.
-
Testimony Ajayi
12.02
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
200 Meters
1.
12
Dylan Volpe
22.32
PR
Apr 2
College Park Invitational
2.
12
Aryan Patra
22.36
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
3.
-
Paul (Sungjun) Jo
23.17
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
4.
12
Joseph Caron
23.40
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
5.
9
Antoine Hooks
23.66
(-1.0)
Apr 14
UIL 6A District 19
6.
12
Elijah Taylor
23.73
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
7.
-
Testimony Ajayi
24.22
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
8.
-
Suraj Meela
24.48
PR
Apr 2
College Park Invitational
400 Meters
1.
12
Devin Wright
48.87
PR
Apr 2
College Park Invitational
2.
12
Bogdan Pazin
49.33
PR
Apr 21
UIL 6A & 5A Area 19-20 Meet
3.
12
Alex (Alexander) Gonzalez
51.68
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
4.
10
Patricio Carrizales Cavazos
56.43
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
800 Meters
1.
12
Ruben Rojas Betanzos
1:57.46
Apr 14
UIL 6A District 19
2.
12
Sebastian Lira
2:02.28
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
3.
12
Daniel Garza
2:02.47
PR
Apr 2
College Park Invitational
4.
11
Hector Cruz
2:06.92
Apr 2
College Park Invitational
5.
12
Connor McDaniel
2:07.16
PR
Apr 2
College Park Invitational
6.
11
Albert Yang
2:22.87
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
1500 Meters
1.
12
Ruben Rojas Betanzos
4:11.91
Feb 12
Seven Lakes Relays
2.
10
Matthew Montgomery
4:29.48
Feb 12
Seven Lakes Relays
3.
12
Connor McDaniel
4:29.77
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
1600 Meters
1.
12
Ruben Rojas Betanzos
4:08.76
PR
May 14
TX UIL 6A State Championships
2.
11
Reese Sullivan
4:23.80
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
3.
10
Matthew Montgomery
4:27.24
Apr 14
UIL 6A District 19
4.
11
Hector Cruz
4:36.31
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
5.
12
Nicholas Romero
4:39.65
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
6.
12
Sebastian Lira
4:45.07
PR
Apr 2
College Park Invitational
7.
12
Daniel Garza
4:46.99
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
3000 Meters
1.
12
Ruben Rojas Betanzos
9:04.42
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
2.
10
Matthew Montgomery
9:24.41
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
3.
12
Daniel Garza
10:07.36
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
3200 Meters
1.
12
Ruben Rojas Betanzos
9:13.64
PR
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
2.
11
Reese Sullivan
9:36.62
PR
Apr 2
College Park Invitational
3.
10
Matthew Montgomery
9:43.19
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
4.
12
Connor McDaniel
10:10.47
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
5.
12
Nicholas Romero
10:33.58
PR
Mar 5
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Devin Wright
14.31
(4.0)
PR
Apr 21
UIL 6A & 5A Area 19-20 Meet
2.
11
Marcel Davis
15.37
Apr 2
College Park Invitational
3.
-
Siddhant Bhat
15.59
Apr 2
College Park Invitational
4.
12
Chidiebere Okoko
16.38
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
5.
12
Joshua Phillips
16.46
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Devin Wright
37.59
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
2.
11
Marcel Davis
38.84
PR
Apr 2
College Park Invitational
3.
12
Joshua Phillips
41.84
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
4.
12
Chidiebere Okoko
41.88
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
5.
-
Siddhant Bhat
44.55
Apr 2
College Park Invitational
4x100 Relay
1.
Grayson Medford
Aryan Patra
Chidiebere Okoko
Dylan Volpe
42.49
Apr 14
UIL 6A District 19
2.
Grayson Medford
Aryan Patra
Antoine Hooks
Dylan Volpe
43.01
Apr 2
College Park Invitational
3.
Grayson Medford
Dylan Volpe
Chidiebere Okoko
Aryan Patra
43.10
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
Dylan Volpe
Chidiebere Okoko
Aryan Patra
Antoine Hooks
43.10
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
5.
Relay Team
44.83
Feb 12
Seven Lakes Relays
4x200 Relay -
1.
Alex (Alexander) Gonzalez
Aryan Patra
Preston Mendoza
Dylan Volpe
1:28.38
Apr 21
UIL 6A & 5A Area 19-20 Meet
2.
Dylan Volpe
Chidiebere Okoko
Aryan Patra
Antoine Hooks
1:29.33
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
3.
Grayson Medford
Aryan Patra
Chidiebere Okoko
Dylan Volpe
1:29.54
Apr 14
UIL 6A District 19
4.
Chidiebere Okoko
Alex (Alexander) Gonzalez
Aryan Patra
Dylan Volpe
1:29.86
Mar 26
Texas Clyde Littlefield Relays 94th Annual
5.
Kyler Lopez
Suraj Meela
Christian Perez
Elijah Taylor
1:35.57
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
4x400 Relay
1.
Dylan Volpe
Bogdan Pazin
Alex (Alexander) Gonzalez
Devin Wright
3:16.94
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
2.
Alex (Alexander) Gonzalez
Bogdan Pazin
Dylan Volpe
Devin Wright
3:20.52
Apr 2
College Park Invitational
3.
Dylan Volpe
Alexander Gonzalez
Aryan Patra
Patricio Carrizales
3:22.12
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
4.
Relay Team
3:36.41
Feb 12
Seven Lakes Relays
4x800 Relay
1.
Matthew Montgomery
Reese Sullivan
Sebastian Lira
Ruben Rojas Betanzos
7:59.17
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
2.
Sebastian Lira
Matthew Montgomery
Reese Sullivan
Ruben Rojas Betanzos
8:12.13
Mar 26
Texas Clyde Littlefield Relays 94th Annual
3.
Sebastian Lira
Jason Chiwala
Hector Humberto Cruz
Nicholas Romero
8:28.18
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
4x1600 Relay
1.
Daniel Garza
Connor McDaniel
Hector Humberto Cruz
Nicholas Romero
19:09.08
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Sung Jun Jo
Testimony Ajayi
Joseph Caron
Alexander Gonzalez
1:36.93
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Relay Team
2:09.47
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Sung Jun Jo
Devin Wright
Bogdan Pazin
Ruben Rojas Betanzos
3:32.32
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Matthew Montgomery
Alex (Alexander) Gonzalez
Bogdan Pazin
Ruben Rojas Betanzos
10:18.03
Apr 2
College Park Invitational
2.
Matthew Montgomery
Devin Wright
Bogdan Pazin
Ruben Rojas Betanzos
10:24.99
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Matthew Rueff
68' 1.75
PR
May 14
TX UIL 6A State Championships
2.
12
Seth Roberts
47' 9.75
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
3.
11
Joshua Vetter
45' 2.5
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
4.
-
Nicholas Emidy
41' 1.5
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Matthew Rueff
188' 9
PR
Apr 21
UIL 6A & 5A Area 19-20 Meet
2.
12
Seth Roberts
154' 5
PR
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
3.
11
Joshua Vetter
151' 8.5
Mar 5
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
4.
-
Ethan Duke
122' 9
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
High Jump
1.
11
Gordon Mullan
6' 0
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
2.
12
Joseph Caron
5' 10
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
12
Garrett Atkinson
5' 10
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
Pole Vault
1.
9
Max (Robert) Austin
14' 6
Apr 21
UIL 6A & 5A Area 19-20 Meet
2.
12
Trey Farris
13' 6
PR
Apr 2
College Park Invitational
3.
11
Max Boisvert
11' 6
Feb 12
Seven Lakes Relays
Long Jump
1.
12
Devin Wright
22' 9.75
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
2.
12
Dylan Volpe
21' 10.5
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
3.
11
Christian Perez
21' 8.75
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
4.
12
Aryan Patra
20' 8.25
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
Triple Jump
1.
12
Dylan Volpe
43' 5
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
2.
10
Daniel Ejerenwa
43' 2.5
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
3.
11
Christian Perez
42' 8.25
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
4.
-
Suraj Meela
39' 7
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
5.
12
Aryan Patra
37' 5.75
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Alyssa Tate
11.53
(2.5)
PR
Apr 21
UIL 6A & 5A Area 19-20 Meet
2.
10
Brooke Jackson
11.66
(2.5)
PR
Apr 21
UIL 6A & 5A Area 19-20 Meet
3.
12
Haley Tate
11.81
PR
Apr 2
College Park Invitational
4.
11
Taylar Murray
12.77
(2.9)
PR
Mar 5
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
5.
9
Bryleigh Johnston
13.06
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
6.
-
Soleila Lewis
13.35
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
200 Meters
1.
12
Haley Tate
23.98
(4.3)
PR
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
2.
11
Alyssa Tate
24.35
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
3.
10
Brooke Jackson
24.54
Apr 2
College Park Invitational
4.
10
Maya Mammen
26.55
(-2.1)
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
5.
11
Chineye Uzoh
26.93
(3.8)
PR
Mar 5
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
6.
-
Isabella De Jesus Acevedo
28.23
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
400 Meters
1.
12
Haley Tate
53.03
May 14
TX UIL 6A State Championships
2.
12
Avary Catchings
57.91
Mar 5
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
3.
10
Maya Mammen
1:01.28
PR
Apr 2
College Park Invitational
4.
-
Shura Fon Ndikum
1:05.84
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
800 Meters
1.
12
Avary Catchings
2:17.02
PR
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
2.
11
Ella Beck
2:20.84
PR
Apr 2
College Park Invitational
3.
11
Grace Havern
2:28.68
Apr 14
UIL 6A District 19
4.
11
Katelin LaMothe
2:35.33
Apr 2
College Park Invitational
1500 Meters
1.
11
Ella Beck
5:14.53
Feb 12
Seven Lakes Relays
2.
11
Grace Havern
5:27.69
Feb 12
Seven Lakes Relays
1600 Meters
1.
11
Ella Beck
5:16.82
PR
Apr 21
UIL 6A & 5A Area 19-20 Meet
2.
12
Avary Catchings
5:22.13
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
3.
11
Grace Havern
5:40.81
Mar 5
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
4.
11
Katelin LaMothe
5:52.52
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
3000 Meters
1.
11
Ella Beck
11:07.63
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
2.
9
Asha Salim
11:49.17
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
3200 Meters
1.
11
Ella Beck
11:54.02
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
2.
11
Grace Havern
12:32.74
Mar 5
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
3.
11
Laine Heiser
12:36.26
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
4.
10
Nicole Carpenter
13:14.12
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Zyah Evans
15.09
(2.6)
PR
Apr 21
UIL 6A & 5A Area 19-20 Meet
2.
12
Leia Bowden
15.65
(3.7)
PR
Mar 5
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
3.
12
Summer Halphen
16.32
Apr 2
College Park Invitational
4.
10
Mariana Lanz
17.51
Feb 12
Seven Lakes Relays
300m Hurdles - 30"
1.
12
Zyah Evans
45.87
PR
Apr 2
College Park Invitational
2.
12
Summer Halphen
46.91
Apr 14
UIL 6A District 19
3.
12
Leia Bowden
48.39
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
4.
10
Mariana Lanz
51.26
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
5.
-
Serena Mannone
57.38
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
4x100 Relay
1.
Relay Team
45.78
Mar 26
Texas Clyde Littlefield Relays 94th Annual
2.
Brooke Jackson
Alyssa Tate
Avary Catchings
Haley Tate
45.87
Mar 5
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
3.
Alyssa Tate
Haley Tate
Brooke Jackson
Avary Catchings
46.25
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
4.
Alyssa Tate
Haley Tate
Avary Catchings
Brooke Jackson
46.41
Apr 14
UIL 6A District 19
5.
Zyah Evans
Taylar Murray
Maya Mammen
Chineye Uzoh
50.07
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
6.
Soleia Lewis
Toria Russell
Taylar Murray
Chineye Uzoh
50.70
Apr 2
College Park Invitational
4x200 Relay -
1.
Brooke Jackson
Avary Catchings
Alyssa Tate
Haley Tate
1:35.81
Mar 26
Texas Clyde Littlefield Relays 94th Annual
2.
Alyssa Tate
Brooke Jackson
Avary Catchings
Maya Mammen
1:40.20
Apr 14
UIL 6A District 19
3.
Chineye Uzoh
Zyah Evans
Taylar Murray
Maya Mammen
1:45.25
Mar 5
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
4.
Chineye Uzoh
Taylar Murray
Zyah Evans
Toria Russell
1:45.65
Apr 2
College Park Invitational
5.
Maya Mammen
Zyah Evans
Taylar Murray
Chineye Uzoh
1:49.23
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
6.
Isabella De Jesus
Bryleigh Johnston
Toria Russell
Soleia Lewis
1:49.88
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
4x400 Relay
1.
Alyssa Tate
Haley Tate
Avary Catchings
Brooke Jackson
3:53.16
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
2.
Brooke Jackson
Alyssa Tate
Avary Catchings
Haley Tate
3:55.72
Mar 5
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
3.
Chineye Uzoh
Maya Mammen
Leia Bowden
Zyah Evans
4:17.58
Apr 14
UIL 6A District 19
4.
Zyah Evans
Maya Mammen
Taylar Murray
Shura Fon Ndikum
4:21.44
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
5.
Relay Team
5:00.02
Feb 12
Seven Lakes Relays
4x800 Relay
1.
Katelin LaMothe
Avary Catchings
Grace Havern
Laine Heiser
10:00.45
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
2.
Laine Heiser
Grace Havern
Katelyn LaMothe
Camilla Garrow
10:17.96
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
4x1600 Relay
1.
Grace Havern
Laine Heiser
Ella Beck
Nicole Carpenter
22:59.71
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Soleila Lewis
Toria Russell
Joziane Govia
Bryleigh Johnston
2:03.78
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
Swedish 100-200-300-400m -
1.
Relay Team
2:23.37
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Bryleigh Johnston
Soleila Lewis
Nicole Carpenter
Toria Russell
4:52.06
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Ella Beck
Grace Havern
Katelin LaMothe
Laine Heiser
13:30.65
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
Shot Put - 4kg
1.
9
Janey Campbell
42' 6
May 14
TX UIL 6A State Championships
2.
10
Stephanie Williams
39' 3.75
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
3.
10
Heather Thayer
33' 4.5
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
4.
10
Jade Akpovwa
31' 5.25
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
5.
-
Amina Ombito
30' 11
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
Discus - 1kg
1.
9
Janey Campbell
136' 10
May 14
TX UIL 6A State Championships
2.
10
Heather Thayer
129' 1
Apr 2
College Park Invitational
3.
12
Ann Marie Janssen
99' 9
PR
Apr 2
College Park Invitational
4.
-
Emory Jensen
89' 6
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
5.
-
Amina Ombito
85' 6
PR
Feb 19
Strake Jesuit Crusader Relays
High Jump
1.
12
Jenna Sanders
5' 8
PR
Apr 21
UIL 6A & 5A Area 19-20 Meet
2.
12
Summer Halphen
5' 4
PR
Apr 30
UIL 6A Region III, III-5A & Wheelchair
3.
11
Chineye Uzoh
5' 2
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
4.
10
Stephanie Williams
4' 10
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
Pole Vault
1.
12
Lauren Schmitt
12' 9.5
PR
Mar 26
Texas Clyde Littlefield Relays 94th Annual
2.
12
Aubrey Tupper
12' 2
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
3.
-
Annika Patel
9' 0
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
11
Toria Russell
9' 0
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
Long Jump
1.
10
Maya Mammen
17' 9
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
2.
12
Leia Bowden
17' 7.5
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
3.
12
Jenna Sanders
17' 3.75
(2.6)
PR
Mar 5
Texas A&M Bluebonnet HS Invitational
4.
11
Chineye Uzoh
16' 5
PR
Feb 12
Seven Lakes Relays
5.
-
Heidi Wingate
15' 6.5
PR
Mar 10
Klein Jack Sands Invitational
Triple Jump
1.
12
Leia Bowden
36' 3.5
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
2.
10
Maya Mammen
35' 11
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
3.
12
Jenna Sanders
35' 2.5
PR
Apr 14
UIL 6A District 19
4.
-
Heidi Wingate
33' 7
PR
Apr 2
College Park Invitational
*Recent improvement