Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1994
1992
1991
1990
1988
1987
1985
1984
1982
1981
1978
1977
1970
1963
1962
1961
1960
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Giulio Cecchinato
13.39
PR
Apr 30
GVC
2.
9
Landon Carnes
14.92
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
3.
9
Iven Rollins
15.68
Apr 30
GVC
100 Meters - Relay Split
1.
12
Kamden George
12.6h
PR
Apr 14
Cuba Invitational
2.
12
Danniel Casey
12.9h
Mar 29
Cuba Relays
3.
9
Alex Zimmer
13.0h
PR
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
12
Giulio Cecchinato
13.0h
PR
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
5.
10
Jackson Kilmer
13.4h
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
6.
10
Garret Jones
14.0h
PR
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
7.
9
Landon Carnes
14.5h
PR
Mar 25
Osage HS Open Meet
8.
9
Iven Rollins
14.8h
Apr 30
GVC
200 Meters
1.
12
Spencer Magner
26.15
PR
Mar 29
Cuba Relays
2.
9
Iven Rollins
32.37
Apr 30
GVC
3.
9
Landon Carnes
33.00
Mar 25
Osage HS Open Meet
200 Meters - Relay Split
1.
12
Kamden George
24.8h
PR
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
12
Spencer Magner
24.8h
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
3.
10
Duncan Wilkinson
25.4h
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
4.
12
Max Steffen
25.6h
PR
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
5.
10
Jackson Kilmer
26.0h
PR
Mar 29
Cuba Relays
6.
12
Danniel Casey
26.4h
PR
Apr 1
Linn HS Invitational
9
Alex Zimmer
26.4h
PR
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
8.
9
Landon Carnes
27.0h
PR
Apr 18
Osage-Maries Challenge
9.
10
Garret Jones
30.9h
PR
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
10.
9
Iven Rollins
33.0h
PR
Apr 18
Osage-Maries Challenge
400 Meters
1.
12
Spencer Magner
58.12
PR
Mar 29
Cuba Relays
2.
10
Jackson Kilmer
1:03.26
Mar 25
Osage HS Open Meet
3.
9
Alex Zimmer
1:07.98
PR
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
4.
9
Iven Rollins
1:19.17
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
5.
9
Landon Carnes
1:19.50
PR
Apr 30
GVC
400 Meters - Relay Split
1.
10
Duncan Wilkinson
57.3h
Mar 29
Cuba Relays
2.
12
Spencer Magner
58.5h
Apr 30
GVC
3.
12
Danniel Casey
58.9h
PR
Apr 14
Cuba Invitational
4.
12
Max Steffen
59.5h
Apr 14
Cuba Invitational
5.
10
Jackson Kilmer
1:02.2h
Apr 14
Cuba Invitational
6.
9
Cooper Auten
1:02.6h
Mar 29
Cuba Relays
7.
12
Kamden George
1:05.0h
PR
Mar 29
Cuba Relays
800 Meters
1.
10
Duncan Wilkinson
2:11.11
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
2.
10
Jackson Kilmer
2:36.76
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
800 Meters - Relay Split
1.
10
Duncan Wilkinson
2:05.8h
May 14
MSHSAA Class 2 Sectional 2
2.
9
Cooper Auten
2:15.5h
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
3.
12
Spencer Magner
2:18.5h
PR
May 14
MSHSAA Class 2 Sectional 2
4.
10
Jackson Kilmer
2:18.7h
PR
May 14
MSHSAA Class 2 Sectional 2
5.
12
Max Steffen
2:37.8h
PR
Apr 18
Osage-Maries Challenge
6.
12
Kamden George
2:38.0h
PR
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
7.
9
Alex Zimmer
2:56.0h
PR
Apr 30
GVC
1600 Meters
1.
10
Duncan Wilkinson
5:04.67
Apr 30
GVC
2.
9
Cooper Auten
5:08.10
Apr 30
GVC
3.
10
Jackson Kilmer
5:49.48
Apr 14
Cuba Invitational
3200 Meters
1.
9
Cooper Auten
11:14.15
PR
Apr 14
Cuba Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
12
Kamden George
18.91
Apr 22
Waynesville Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Kamden George
48.59
PR
Apr 14
Cuba Invitational
4x100 Relay
1.
Landon Carnes
Jackson Kilmer
Iven Rollins
Alex Zimmer
54.09
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
2.
Relay Team
55.07
Apr 14
Cuba Invitational
3.
Danniel Casey
Alex Zimmer
Garret Jones
Giulio Cecchinato
55.4h
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
4.
Alex Zimmer
Giulio Cecchinato
Garret Jones
Iven Rollins
57.15
Apr 30
GVC
5.
Danniel Casey
Landon Carnes
Iven Rollins
Jackson Kilmer
58.4h
Mar 25
Osage HS Open Meet
6.
Danniel Casey
Landon Carnes
Garret Jones
Alex Zimmer
59.62
Mar 29
Cuba Relays
4x200 Relay -
1.
Spencer Magner
Max Steffen
Duncan Wilkinson
Alex Zimmer
1:39.80
Apr 22
Waynesville Invitational
2.
Spencer Magner
Duncan Wilkinson
Kamden George
Max Steffen
1:40.76
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
3.
Spencer Magner
Kamden George
Jackson Kilmer
Max Steffen
1:43.59
Apr 30
GVC
4.
Relay Team
1:48.83
Apr 1
Linn HS Invitational
5.
Danniel Casey
Landon Carnes
Garret Jones
Jackson Kilmer
2:00.2h
Mar 25
Osage HS Open Meet
6.
Landon Carnes
Iven Rollins
Jackson Kilmer
Alex Zimmer
2:04.5h
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
7.
Jackson Kilmer
Landon Carnes
Iven Rollins
Alex Zimmer
2:05.77
Mar 29
Cuba Relays
4x400 Relay
1.
Max Steffen
Jackson Kilmer
Duncan Wilkinson
Danniel Casey
3:58.68
Apr 30
GVC
2.
Jackson Kilmer
Spencer Magner
Duncan Wilkinson
Max Steffen
4:04.0h
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
3.
Spencer Magner
Duncan Wilkinson
Danniel Casey
Max Steffen
4:05.91
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
4.
Relay Team
4:07.07
Apr 14
Cuba Invitational
5.
Cooper Auten
Kamden George
Duncan Wilkinson
Jackson Kilmer
4:08.05
Mar 29
Cuba Relays
4x800 Relay
1.
Duncan Wilkinson
Jackson Kilmer
Spencer Magner
Cooper Auten
9:02.67
May 14
MSHSAA Class 2 Sectional 2
2.
Duncan Wilkinson
Cooper Auten
Jackson Kilmer
Kamden George
9:22.45
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
3.
Jackson Kilmer
Kamden George
Cooper Auten
Duncan Wilkinson
9:52.4h
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
4.
Kamden George
Duncan Wilkinson
Jackson Kilmer
Cooper Auten
10:10.29
Mar 29
Cuba Relays
5.
Duncan Wilkinson
Jackson Kilmer
Alex Zimmer
Cooper Auten
10:11.36
Apr 30
GVC
Shot Put - 12lb
1.
12
Danniel Casey
41' 0
PR
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
2.
12
Giulio Cecchinato
32' 6.5
PR
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
3.
10
Garret Jones
30' 7.75
PR
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Danniel Casey
118' 3.75
Apr 30
GVC
2.
10
Jackson Kilmer
92' 7.75
PR
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
3.
10
Garret Jones
89' 1.75
Mar 25
Osage HS Open Meet
4.
9
Iven Rollins
58' 3.5
Apr 30
GVC
Javelin - 800g
1.
12
Danniel Casey
146' 8.25
PR
Mar 29
Cuba Relays
2.
10
Garret Jones
105' 1
PR
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
3.
10
Jackson Kilmer
97' 7.5
PR
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
4.
9
Landon Carnes
91' 1.25
PR
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
5.
9
Iven Rollins
58' 11.75
Mar 29
Cuba Relays
High Jump
1.
12
Max Steffen
6' 0.5
PR
May 14
MSHSAA Class 2 Sectional 2
2.
12
Spencer Magner
5' 5.75
PR
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
3.
9
Cooper Auten
5' 1
PR
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
4.
9
Alex Zimmer
4' 11.75
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
Pole Vault
1.
9
Cooper Auten
9' 6.25
Mar 29
Cuba Relays
Long Jump
1.
12
Spencer Magner
18' 8.25
PR
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
2.
12
Kamden George
17' 11.25
PR
Apr 22
Waynesville Invitational
3.
12
Giulio Cecchinato
14' 7.25
PR
Apr 22
Waynesville Invitational
Triple Jump
1.
12
Max Steffen
38' 5
PR
Apr 22
Waynesville Invitational
2.
12
Kamden George
37' 7.25
PR
Apr 22
Waynesville Invitational
3.
9
Alex Zimmer
29' 7
(.0)
Apr 30
GVC
Womens
100 Meters
1.
11
Andrea Novak
13.25
PR
Apr 1
Linn HS Invitational
2.
11
Tori Schulte
14.09
Mar 25
Osage HS Open Meet
3.
9
Jaedyn Schell
14.35
PR
Mar 25
Osage HS Open Meet
4.
10
Aliyah Griffin
16.52
Apr 30
GVC
5.
10
Kiara King
17.45
PR
Mar 29
Cuba Relays
6.
10
Kara Bastion
18.43
PR
Mar 29
Cuba Relays
100 Meters - Relay Split
1.
11
Andrea Novak
13.2h
PR
Apr 1
Linn HS Invitational
9
Jaedyn Schell
13.2h
PR
Apr 1
Linn HS Invitational
3.
11
Tori Schulte
13.5h
Apr 7
Eugene HS Invitational
4.
11
Riley Rosentreter
13.8h
Mar 25
Osage HS Open Meet
5.
9
Aubrey Reeves
15.0h
May 3
Crocker Lion Invitational
6.
10
Aliyah Griffin
15.1h
PR
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
7.
11
Madeleine Novak
15.2h
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
8.
10
Claudia Wieberg
15.3h
PR
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
9.
9
Madison Weeks
15.5h
Mar 29
Cuba Relays
10.
10
Kiara King
15.6h
PR
May 3
Crocker Lion Invitational
10
Kara Bastion
15.6h
PR
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
12.
11
Danielle Murphy
15.9h
Apr 7
Eugene HS Invitational
13.
9
Ava Kloeppel
17.2h
May 3
Crocker Lion Invitational
200 Meters
1.
9
Aubrey Reeves
29.89
PR
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
2.
9
Jaedyn Schell
30.31
PR
Mar 25
Osage HS Open Meet
3.
11
Tori Schulte
30.96
Apr 7
Eugene HS Invitational
4.
11
Andrea Novak
31.62
Apr 22
Waynesville Invitational
5.
11
Riley Rosentreter
33.01
PR
Mar 25
Osage HS Open Meet
6.
10
Aliyah Griffin
35.08
PR
Apr 7
Eugene HS Invitational
7.
11
Madeleine Novak
36.07
Mar 25
Osage HS Open Meet
8.
10
Kiara King
36.92
PR
Apr 30
GVC
200 Meters - Relay Split
1.
11
Tori Schulte
27.8h
May 14
MSHSAA Class 2 Sectional 2
2.
9
Jaedyn Schell
28.3h
PR
May 14
MSHSAA Class 2 Sectional 2
3.
11
Andrea Novak
28.5h
PR
May 14
MSHSAA Class 2 Sectional 2
9
Aubrey Reeves
28.5h
PR
Apr 22
Waynesville Invitational
5.
9
Madison Weeks
29.7h
Apr 22
Waynesville Invitational
6.
11
Riley Rosentreter
30.9h
PR
May 3
Crocker Lion Invitational
7.
11
Madeleine Novak
34.2h
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
8.
10
Aliyah Griffin
35.4h
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
400 Meters
1.
9
Madison Weeks
1:06.35
Apr 14
Cuba Invitational
2.
9
Jaedyn Schell
1:09.5h
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
3.
11
Madeleine Novak
1:18.92
PR
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
4.
9
Ava Kloeppel
1:20.62
PR
Apr 30
GVC
5.
10
Aliyah Griffin
1:36.89
PR
Apr 30
GVC
400 Meters - Relay Split
1.
9
Jaedyn Schell
1:04.1h
PR
May 21
MSHSAA Class 2 State Track & Field Championships
2.
9
Madison Weeks
1:04.4h
PR
May 21
MSHSAA Class 2 State Track & Field Championships
3.
11
Tori Schulte
1:05.4h
PR
May 21
MSHSAA Class 2 State Track & Field Championships
4.
9
Aubrey Reeves
1:05.5h
PR
May 14
MSHSAA Class 2 Sectional 2
5.
11
Madeleine Novak
1:16.5h
PR
May 3
Crocker Lion Invitational
6.
11
Andrea Novak
1:18.0h
Apr 18
Osage-Maries Challenge
7.
10
Claudia Wieberg
1:19.0h
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
8.
11
Danielle Murphy
1:19.3h
PR
Mar 29
Cuba Relays
800 Meters
1.
9
Aubrey Reeves
2:33.72
PR
May 14
MSHSAA Class 2 Sectional 2
2.
10
Claudia Wieberg
3:07.07
Apr 30
GVC
3.
11
Danielle Murphy
3:08.57
PR
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
4.
11
Madeleine Novak
3:20.33
PR
Apr 30
GVC
800 Meters - Relay Split
1.
9
Aubrey Reeves
2:29.4h
PR
May 14
MSHSAA Class 2 Sectional 2
2.
9
Madison Weeks
2:33.4h
PR
May 14
MSHSAA Class 2 Sectional 2
3.
9
Jaedyn Schell
2:34.3h
PR
May 21
MSHSAA Class 2 State Track & Field Championships
4.
10
Claudia Wieberg
2:51.8h
PR
May 21
MSHSAA Class 2 State Track & Field Championships
5.
11
Danielle Murphy
3:10.5h
PR
Apr 30
GVC
6.
11
Madeleine Novak
3:22.0h
Apr 18
Osage-Maries Challenge
7.
9
Ava Kloeppel
3:23.3h
PR
Apr 14
Cuba Invitational
1600 Meters
1.
11
Danielle Murphy
7:29.28
PR
Apr 14
Cuba Invitational
3200 Meters
1.
11
Danielle Murphy
17:35.36
Apr 7
Eugene HS Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Madeleine Novak
20.57
Apr 30
GVC
300m Hurdles - 30"
1.
9
Aubrey Reeves
54.56
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
4x100 Relay
1.
Andrea Novak
Riley Rosentreter
Jaedyn Schell
Tori Schulte
56.30
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
2.
Relay Team
56.99
Mar 25
Osage HS Open Meet
3.
Tori Schulte
Madeleine Novak
Jaedyn Schell
Andrea Novak
58.4h
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
4.
Andrea Novak
Riley Rosentreter
Jaedyn Schell
Kadence George
59.08
Mar 29
Cuba Relays
5.
Jaedyn Schell
Riley Rosentreter
Danielle Murphy
Aubrey Reeves
1:01.13
Apr 7
Eugene HS Invitational
6.
Kara Bastion
Aliyah Griffin
Kiara King
Riley Rosentreter
1:05.8h
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
7.
Kara Bastion
Aliyah Griffin
Kiara King
Claudia Wieberg
1:06.01
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
4x200 Relay -
1.
Tori Schulte
Andrea Novak
Jaedyn Schell
Aubrey Reeves
1:53.90
May 14
MSHSAA Class 2 Sectional 2
2.
Tori Schulte
Jaedyn Schell
Aubrey Reeves
Madison Weeks
1:58.57
Apr 22
Waynesville Invitational
3.
Andrea Novak
Aubrey Reeves
Madison Weeks
Tori Schulte
2:00.2h
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
4.
Andrea Novak
Aubrey Reeves
Kadence George
Madison Weeks
2:00.35
Mar 29
Cuba Relays
5.
Andrea Novak
Aubrey Reeves
Jaedyn Schell
Tori Schulte
2:00.54
Apr 1
Linn HS Invitational
6.
Relay Team
2:00.56
Apr 14
Cuba Invitational
7.
Tori Schulte
Aubrey Reeves
Kadence George
Madison Weeks
2:01.1h
Mar 25
Osage HS Open Meet
8.
Aubrey Reeves
Andrea Novak
Jaedyn Schell
Madison Weeks
2:03.55
Apr 7
Eugene HS Invitational
9.
Aubrey Reeves
Aliyah Griffin
Ava Kloeppel
Jaedyn Schell
2:11.03
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
4x400 Relay
1.
Tori Schulte
Madison Weeks
Aubrey Reeves
Jaedyn Schell
4:20.22
May 21
MSHSAA Class 2 State Track & Field Championships
2.
Tori Schulte
Jaedyn Schell
Madison Weeks
Aubrey Reeves
4:22.07
May 14
MSHSAA Class 2 Sectional 2
3.
Relay Team
4:30.77
Apr 14
Cuba Invitational
4.
Aubrey Reeves
Tori Schulte
Jaedyn Schell
Madison Weeks
4:34.1h
Apr 30
GVC
5.
Aubrey Reeves
Jaedyn Schell
Tori Schulte
Madison Weeks
4:44.17
Apr 22
Waynesville Invitational
6.
Jaedyn Schell
Madison Weeks
Claudia Wieberg
Aubrey Reeves
4:45.78
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
7.
Jaedyn Schell
Kadence George
Danielle Murphy
Aubrey Reeves
4:46.55
Mar 29
Cuba Relays
8.
Aubrey Reeves
Jaedyn Schell
Andrea Novak
Madison Weeks
4:54.80
Apr 7
Eugene HS Invitational
9.
Andrea Novak
Tori Schulte
Aubrey Reeves
Madison Weeks
4:59.7h
Mar 25
Osage HS Open Meet
10.
Jaedyn Schell
Danielle Murphy
Madeleine Novak
Claudia Wieberg
5:21.8h
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
4x800 Relay
1.
Madison Weeks
Jaedyn Schell
Claudia Wieberg
Aubrey Reeves
10:34.54
May 21
MSHSAA Class 2 State Track & Field Championships
2.
Danielle Murphy
Aubrey Reeves
Jaedyn Schell
Madison Weeks
10:58.44
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
3.
Aubrey Reeves
Danielle Murphy
Jaedyn Schell
Madison Weeks
11:16.94
Apr 30
GVC
4.
Relay Team
12:47.45
Apr 14
Cuba Invitational
5.
Danielle Murphy
Ava Kloeppel
Claudia Wieberg
Madeleine Novak
13:15.0h
Apr 1
Linn HS Invitational
6.
Madeleine Novak
Aubrey Reeves
Claudia Wieberg
Ava Kloeppel
13:15.82
Mar 29
Cuba Relays
7.
Danielle Murphy
Ava Kloeppel
Madeleine Novak
Claudia Wieberg
13:25.81
Apr 7
Eugene HS Invitational
8.
Danielle Murphy
Ava Kloeppel
Madeleine Novak
Aubrey Reeves
13:27.0h
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
9.
Madeleine Novak
Ava Kloeppel
Claudia Wieberg
Danielle Murphy
13:36.0h
Mar 25
Osage HS Open Meet
Shot Put - 4kg
1.
9
Ava Kloeppel
34' 10.5
Apr 1
Linn HS Invitational
2.
10
Kara Bastion
26' 7.75
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
3.
10
Kiara King
25' 11.75
PR
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
Discus - 1kg
1.
9
Ava Kloeppel
78' 10
Apr 30
GVC
2.
10
Kara Bastion
58' 6.25
Apr 30
GVC
3.
10
Kiara King
56' 3.25
PR
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
Javelin - 600g
1.
9
Ava Kloeppel
97' 10
May 7
MSHSAA Class 2 District 4
2.
10
Kara Bastion
58' 6
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
3.
10
Kiara King
44' 10.25
PR
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
High Jump
1.
10
Claudia Wieberg
4' 7.75
Apr 12
Vienna Black & Gold Invitational
2.
9
Madison Weeks
4' 7
PR
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
Pole Vault
1.
11
Riley Rosentreter
9' 10
May 21
MSHSAA Class 2 State Track & Field Championships
Long Jump
1.
11
Andrea Novak
14' 9.5
Mar 25
Osage HS Open Meet
2.
10
Kiara King
12' 9
PR
Apr 5
Osage 9th and 10th Grade Meet
3.
11
Danielle Murphy
12' 8
Apr 22
Waynesville Invitational
4.
10
Claudia Wieberg
11' 3.5
(.0)
Apr 30
GVC
Triple Jump
1.
9
Madison Weeks
30' 0.25
PR
Apr 7
Eugene HS Invitational
2.
10
Claudia Wieberg
29' 6.25
Apr 22
Waynesville Invitational
3.
10
Aliyah Griffin
28' 8.75
PR
Apr 1
Linn HS Invitational
*Recent improvement