Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
9
Warren Weber
7.37
Mar 25
Sheboygan North HS
2.
11
Logan Gregor
7.44
PR
Mar 19
Sheboygan North Invite
3.
10
Frankie Schatz
7.51
PR
Mar 19
Sheboygan North Invite
4.
9
Brady Wirtz
7.55
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
5.
10
Ryan Blank
7.57
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
6.
9
Alexander Spartz
7.65
Mar 25
Sheboygan North HS
7.
9
Jeremy Dorow
8.23
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
60 Meter Dash
1.
12
Ryan Gergetz
7.50
PR
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
2.
12
Nick Taylor
7.74
PR
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
100 Meters
1.
12
Ryan Gergetz
11.58
PR
May 13
West Bend East Invite
2.
10
Grant Lauters
11.99
Apr 28
Port Washington JV Invite
3.
12
Nick Taylor
12.04
PR
May 13
West Bend East Invite
4.
9
Warren Weber
12.22
May 23
WIAA D1 Regional - Watertown
5.
10
Frankie Schatz
12.24
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
6.
9
Jeremy Dorow
13.22
PR
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
200 Meters
1.
12
Ryan Gergetz
23.16
PR
May 13
West Bend East Invite
2.
10
Grant Lauters
23.94
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
3.
12
Matthew Moran
24.69
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
4.
11
Logan Gregor
24.74
Apr 28
Port Washington JV Invite
5.
11
Matthew Zier
24.80
May 13
West Bend East Invite
6.
12
Tate Seifert
25.51
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
7.
12
Rory Fehring
25.84
PR
May 13
West Bend East Invite
8.
11
Markus Briedis
26.13
PR
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
11
Ryan Adkins
26.13
PR
May 10
Ron Burling Invitational
10.
9
Alexander Spartz
26.56
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
11.
10
Oliver Deceuster
27.80
Mar 25
Sheboygan North HS
12.
9
Warren Weber
28.11
Mar 25
Sheboygan North HS
400 Meters
1.
10
Grant Lauters
52.59
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
2.
12
Ryan Gergetz
53.43
PR
May 13
West Bend East Invite
3.
12
Tate Seifert
54.62
PR
May 13
West Bend East Invite
4.
11
Markus Briedis
55.50
PR
May 23
WIAA D1 Regional - Watertown
5.
11
Jonah Nagel
56.21
PR
May 10
Ron Burling Invitational
6.
12
Tate Siefert
57.29
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
7.
12
Vincent Deceuster
57.54
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
8.
12
Matthew Moran
57.87
Mar 19
Sheboygan North Invite
9.
12
Nick Kessler
1:02.32
PR
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
10.
9
Reed White
1:04.39
Mar 25
Sheboygan North HS
800 Meters
1.
12
Tommy Conklin
1:59.94
Apr 29
Hale Distance Night
2.
12
Max Biersack
2:11.65
PR
May 13
West Bend East Invite
3.
10
Grant Lauters
2:12.74
Apr 28
Port Washington JV Invite
4.
11
Caleb Radmer
2:24.78
May 10
Ron Burling Invitational
5.
12
Tate Siefert
2:26.97
PR
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
6.
11
Jacob Cooley
2:35.96
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
7.
9
Warren Weber
2:42.63
PR
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
8.
9
Rylan Alft
2:43.45
Mar 25
Sheboygan North HS
9.
9
Jacob Sutton
2:43.47
Mar 25
Sheboygan North HS
1600 Meters
1.
12
Tommy Conklin
4:35.31
PR
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
2.
9
Reed White
5:06.14
Apr 28
Port Washington JV Invite
3.
12
Max Biersack
5:17.10
Mar 19
Sheboygan North Invite
4.
11
Jacob Cooley
5:45.54
Apr 28
Port Washington JV Invite
5.
9
Rylan Alft
5:45.95
Apr 28
Port Washington JV Invite
6.
9
Caleb Garrison
6:17.98
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
3200 Meters
1.
12
Tommy Conklin
10:04.15
May 10
Ron Burling Invitational
2.
9
Reed White
10:33.28
PR
May 13
West Bend East Invite
3.
9
Rylan Alft
12:18.0h
PR
May 13
West Bend East Invite
4.
9
Caleb Garrison
14:08.22
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
55m Hurdles - 33"
1.
12
Nick Kessler
8.70
PR
Mar 19
Sheboygan North Invite
2.
12
Grant Miller
9.87
PR
Mar 19
Sheboygan North Invite
55m Hurdles - 39"
1.
10
Frankie Schatz
9.57
Mar 25
Sheboygan North HS
60m Hurdles - 39"
1.
12
Nick Kessler
9.58
PR
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
2.
12
Grant Miller
11.20
PR
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
110m Hurdles - 36"
1.
12
Nick Kessler
16.93
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
2.
12
Grant Miller
19.53
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
110m Hurdles - 39"
1.
12
Nick Kessler
16.39
PR
May 13
West Bend East Invite
2.
10
Frankie Schatz
16.68
PR
May 13
West Bend East Invite
300m Hurdles - 36"
1.
10
Frankie Schatz
43.42
PR
May 13
West Bend East Invite
2.
12
Grant Miller
44.31
PR
May 23
WIAA D1 Regional - Watertown
3.
12
Nick Kessler
44.50
May 13
West Bend East Invite
4x100 Relay
1.
Logan Gregor
Ryan Gergetz
Matthew Moran
Nick Taylor
45.51
May 10
Ron Burling Invitational
2.
Nick Taylor
Matthew Moran
Logan Gregor
Ryan Gergetz
45.58
May 26
WIAA D1 Sectional - West Bend East
3.
Matthew Moran
Nick Taylor
Logan Gregor
Matt Zier
45.85
May 13
West Bend East Invite
4.
Ryan Blank
Glendon Clark
Oliver Deceuster
Warren Weber
48.12
May 13
West Bend East Invite
5.
Oliver Deceuster
Glendon Clark
Jeremy Dorow
Ryan Blank
49.13
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
6.
Oliver Deceuster
Rory Fehring
Caleb Radmer
Ryan Adkins
49.57
Apr 28
Port Washington JV Invite
4x160 Relay
1.
Nick Taylor
Brady Wirtz
Ryan Blank
Matt Zier
1:25.95
Mar 19
Sheboygan North Invite
2.
Alexander Spartz
Glendon Clark
Oliver Deceuster
Jeremy Dorow
1:31.03
Mar 25
Sheboygan North HS
4x200 Relay -
1.
Frankie Schatz
Grant Lauters
Matthew Moran
Ryan Gergetz
1:32.41
May 26
WIAA D1 Sectional - West Bend East
2.
Frankie Schatz
Matthew Moran
Grant Lauters
Ryan Gergetz
1:33.56
Jun 4
WIAA D1 State Track & Field Championships
3.
Ryan Gergetz
Matthew Moran
Nick Taylor
Matt Zier
1:35.76
May 10
Ron Burling Invitational
4.
Matthew Moran
Frankie Schatz
Grant Lauters
Nick Taylor
1:36.13
May 13
West Bend East Invite
5.
Relay Team
1:38.50
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
6.
Ryan Adkins
Caleb Radmer
Tate Seifert
Nick Kessler
1:41.04
Apr 28
Port Washington JV Invite
7.
Oliver Deceuster
Warren Weber
Glendon Clark
Ryan Blank
1:41.90
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
8.
Ryan Blank
Warren Weber
Oliver Deceuster
Glendon Clark
1:47.25
May 13
West Bend East Invite
4x240 Relay -
1.
Logan Gregor
Nick Kessler
Nick Taylor
Ryan Blank
2:12.93
Mar 19
Sheboygan North Invite
2.
Glendon Clark
Vincent Deceuster
Warren Weber
Ryan Blank
2:16.47
Mar 25
Sheboygan North HS
4x400 Relay
1.
Ryan Gergetz
Matthew Moran
Thomas Conklin
Grant Lauters
3:28.04
May 23
WIAA D1 Regional - Watertown
2.
Thomas Conklin
Matthew Moran
Grant Lauters
Tate Seifert
3:33.62
May 13
West Bend East Invite
3.
Markus Briedis
Ryan Adkins
Oliver Deceuster
Jonah Nagel
3:44.51
May 13
West Bend East Invite
4.
Matthew Moran
Grant Miller
Tate Seifert
Markus Briedis
3:47.24
May 10
Ron Burling Invitational
5.
Relay Team
3:49.28
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
6.
Caleb Radmer
Ryan Adkins
Tate Seifert
Jonah Nagel
3:52.52
Apr 28
Port Washington JV Invite
7.
Glendon Clark
Ryan Blank
Frankie Schatz
Oliver Deceuster
3:57.13
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
8.
Matthew Moran
Tate Seifert
Thomas Conklin
Markus Briedis
3:59.55
Mar 19
Sheboygan North Invite
9.
Brady Wirtz
Jonah Nagel
Vincent Deceuster
Frankie Schatz
4:09.87
Mar 25
Sheboygan North HS
4x800 Relay
1.
Max Biersack
Reed White
Grant Lauters
Thomas Conklin
8:19.73
May 26
WIAA D1 Sectional - West Bend East
2.
Max Biersack
Grant Lauters
Reed White
Thomas Conklin
8:37.14
May 13
West Bend East Invite
3.
Relay Team
10:29.53
May 13
West Bend East Invite
4.
Jacob Sutton
Reed White
Jacob Cooley
Rylan Alft
11:48.14
Mar 25
Sheboygan North HS
Shot Put - 12lb
1.
11
Shayde Beimborn
45' 6
PR
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
2.
12
Camden Wickus
37' 9
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
3.
10
Paolo Rodriguez
35' 3.5
May 23
WIAA D1 Regional - Watertown
4.
12
Ian Stern
32' 4
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
5.
9
Warren Weber
28' 0.5
PR
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
6.
9
Nathan Hubert
27' 7.75
Apr 28
Port Washington JV Invite
Discus - 1.6kg
1.
11
Shayde Beimborn
140' 8
PR
May 23
WIAA D1 Regional - Watertown
2.
10
Paolo Rodriguez
100' 8
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
3.
12
Camden Wickus
98' 1
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
4.
12
Ian Stern
87' 11
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
5.
9
Nathan Hubert
65' 7
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
6.
9
Warren Weber
63' 6
PR
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
High Jump
1.
10
Nolan Diffor
6' 1
May 26
WIAA D1 Sectional - West Bend East
2.
11
Matthew Zier
5' 6
PR
May 23
WIAA D1 Regional - Watertown
3.
10
Oliver Deceuster
5' 2
PR
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
4.
9
Brady Wirtz
5' 0
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
Pole Vault
1.
11
Logan Gregor
12' 0
May 23
WIAA D1 Regional - Watertown
2.
12
Vincent Deceuster
11' 0
PR
May 13
West Bend East Invite
3.
9
Reed White
8' 6
Apr 28
Port Washington JV Invite
4.
11
Caleb Radmer
8' 0
May 13
West Bend East Invite
Long Jump
1.
12
Ryan Gergetz
19' 6
PR
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
2.
10
Frankie Schatz
18' 10
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
3.
12
Matthew Moran
18' 9.25
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
4.
12
Nick Taylor
18' 7
PR
May 10
Ron Burling Invitational
11
Markus Briedis
18' 7
PR
May 10
Ron Burling Invitational
6.
12
Tate Seifert
18' 1
PR
May 10
Ron Burling Invitational
7.
10
Glendon Clark
17' 10.25
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
8.
9
Alexander Spartz
16' 7.5
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
9.
10
Ryan Blank
16' 7
May 13
West Bend East Invite
Triple Jump
1.
12
Ryan Gergetz
41' 1
PR
May 10
Ron Burling Invitational
2.
10
Nolan Diffor
39' 11.5
May 7
Grafton Frosh/Soph Meet
3.
12
Vincent Deceuster
39' 0
PR
May 10
Ron Burling Invitational
4.
10
Frankie Schatz
38' 6.5
PR
Mar 15
D1 Invite Boys UWO
5.
12
Cole Meyer
37' 0
May 13
West Bend East Invite
6.
11
Markus Briedis
34' 6.5
PR
Mar 19
Sheboygan North Invite
7.
12
Nick Taylor
32' 5
PR
Mar 19
Sheboygan North Invite
8.
11
Jonah Nagel
32' 3.5
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
Womens
55 Meter Dash
1.
9
Evelyn Wolfe
8.80
Mar 25
Sheboygan North HS
2.
12
Maren McDonnell
8.90
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
3.
10
Cece Stowers
9.06
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
4.
10
Grace Fowler
9.59
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
5.
10
Autumn Myers
10.19
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
100 Meters
1.
12
Greta Zier
12.91
(2.6)
PR
Jun 4
WIAA D1 State Track & Field Championships
2.
12
Mackenzie Schmitz
13.46
PR
May 26
WIAA D1 Sectional - West Bend East
3.
11
Grace Cleven
14.26
PR
May 13
West Bend East Invite
4.
9
Evelyn Wolfe
14.57
Apr 28
Port Washington JV Invite
5.
10
Autumn Myers
14.63
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
6.
9
Anna Paczesny
16.14
Apr 28
Port Washington JV Invite
7.
12
Caitlin Tredupp
16.37
PR
May 13
West Bend East Invite
8.
10
Lauren Weber
16.43
Apr 20
Saber JV Invite
9.
10
Grace Fowler
17.73
Apr 20
Saber JV Invite
200 Meters
1.
10
Peyton Howard
27.07
May 13
West Bend East Invite
2.
11
Peyton Schmidt
29.20
PR
May 13
West Bend East Invite
3.
12
Brynn Bauer
30.81
PR
May 13
West Bend East Invite
4.
9
McKennah Orth
31.97
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
5.
9
Madison Rummel
32.69
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
6.
9
Mackenna Steiner
35.45
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
400 Meters
1.
10
Lauren Weber
1:15.65
Apr 20
Saber JV Invite
2.
9
Carson Steinhaus
1:18.76
Apr 20
Saber JV Invite
3.
10
Hailey Kiefer
1:19.99
May 13
West Bend East Invite
4.
9
Madison Rummel
1:20.59
PR
Apr 20
Saber JV Invite
5.
10
Norah Petersen
1:22.79
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
800 Meters
1.
9
Bridget Kiefer
2:57.72
PR
May 13
West Bend East Invite
2.
9
Lyra Keegan
2:59.83
PR
May 13
West Bend East Invite
3.
10
Hannah Taylor
3:00.61
Apr 28
Port Washington JV Invite
4.
10
Lydia Galleske
3:05.27
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
5.
9
Brookelynn Bodden
3:16.36
PR
May 13
West Bend East Invite
6.
10
Kearsten Remy
3:16.77
Apr 28
Port Washington JV Invite
7.
10
Norah Petersen
3:39.95
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
1600 Meters
1.
10
Hannah Taylor
6:29.22
Apr 28
Port Washington JV Invite
2.
10
Lydia Galleske
6:44.58
Apr 28
Port Washington JV Invite
3.
9
Lyra Keegan
6:57.25
Apr 20
Saber JV Invite
4.
10
Kearsten Remy
7:18.85
Apr 28
Port Washington JV Invite
5.
9
Brookelynn Bodden
7:32.43
Apr 20
Saber JV Invite
3200 Meters
1.
9
Lyra Keegan
14:00.22
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
2.
9
Brookelynn Bodden
15:21.90
PR
Apr 28
Port Washington JV Invite
100m Hurdles - 33"
1.
12
Lauren Hull
19.59
May 13
West Bend East Invite
2.
11
Grace Cleven
19.74
May 23
WIAA D1 Regional - Watertown
300m Hurdles - 30"
1.
12
Greta Zier
47.24
PR
May 13
West Bend East Invite
2.
12
Lauren Hull
52.78
PR
May 13
West Bend East Invite
3.
11
Cassidy Scherzer
54.11
PR
May 13
West Bend East Invite
4x100 Relay
1.
Mackenzie Schmitz
Peyton Schmidt
Peyton Howard
Greta Zier
51.90
May 26
WIAA D1 Sectional - West Bend East
2.
Mackenzie Schmitz
Peyton Schmidt
Grace Cleven
Greta Zier
52.40
May 13
West Bend East Invite
3.
Mackenna Steiner
Maren McDonnell
Grace Fowler
Cece Stowers
1:00.05
May 13
West Bend East Invite
4.
Mackenna Steiner
Aubrie Jante
Grace Fowler
Cece Stowers
1:01.85
Apr 28
Port Washington JV Invite
5.
Grace Fowler
Maren McDonnell
Mackenna Steiner
Cece Stowers
1:04.29
Apr 20
Saber JV Invite
4x160 Relay
1.
Mackenna Steiner
Cece Stowers
Grace Fowler
Madison Rummel
1:46.59
Mar 25
Sheboygan North HS
4x200 Relay -
1.
Peyton Howard
Mackenzie Schmitz
Peyton Schmidt
Grace Cleven
1:52.46
May 13
West Bend East Invite
2.
Lauren Weber
Madison Rummel
Carson Steinhaus
Aubrie Jante
2:02.58
May 13
West Bend East Invite
3.
Bridget Kiefer
Hailey Kiefer
Madison Rummel
Carson Steinhaus
2:07.48
Apr 28
Port Washington JV Invite
4.
McKennah Orth
Maren McDonnell
Mackenna Steiner
Cece Stowers
2:14.91
Apr 20
Saber JV Invite
4x240 Relay
1.
Mackenna Steiner
Lauren Weber
Aubrie Jante
McKennah Orth
2:55.01
Mar 25
Sheboygan North HS
4x400 Relay
1.
Lauren Hull
Brynn Bauer
Cassidy Scherzer
Bridget Kiefer
4:42.26
May 13
West Bend East Invite
2.
Brynn Bauer
Hailey Kiefer
Bridget Kiefer
Carson Steinhaus
5:06.64
Apr 28
Port Washington JV Invite
4x800 Relay
1.
Bridget Kiefer
Hannah Taylor
Lydia Galleske
Lyra Keegan
12:00.18
May 13
West Bend East Invite
2.
Lyra Keegan
Brooklyn Bodden
Lydia Galleske
Hannah Taylor
12:34.40
Mar 25
Sheboygan North HS
3.
Lydia Galleske
Kearsten Remy
Brooklyn Bodden
Lyra Keegan
12:54.84
Apr 20
Saber JV Invite
4.
Brynn Bauer
Hailey Kiefer
Kearsten Remy
Brooklyn Bodden
13:41.05
May 13
West Bend East Invite
Shot Put - 4kg
1.
12
Caitlin Tredupp
28' 6.5
PR
May 13
West Bend East Invite
2.
12
Savannah Nowicki
25' 5.75
PR
Apr 20
Saber JV Invite
3.
10
Selah Garrison
24' 6.75
Mar 25
Sheboygan North HS
4.
12
Lauryn Serwatt
24' 5
PR
May 13
West Bend East Invite
5.
9
Adelaine Carlson
20' 3.5
Apr 28
Port Washington JV Invite
6.
9
Bella Multerer
20' 2.25
Apr 20
Saber JV Invite
Discus - 1kg
1.
12
Caitlin Tredupp
101' 4
PR
May 13
West Bend East Invite
2.
12
Savannah Nowicki
77' 2
PR
May 13
West Bend East Invite
3.
12
Lauryn Serwatt
70' 3
Apr 28
Port Washington JV Invite
4.
9
Bella Multerer
50' 2
Apr 28
Port Washington JV Invite
5.
9
Adelaine Carlson
40' 4
Apr 28
Port Washington JV Invite
High Jump
1.
10
Dakota Erickson
5' 0
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
2.
9
McKennah Orth
4' 4
PR
Apr 20
Saber JV Invite
3.
12
Maren McDonnell
4' 2
PR
May 13
West Bend East Invite
Pole Vault
1.
9
Evelyn Wolfe
6' 0
May 13
West Bend East Invite
Long Jump
1.
9
McKennah Orth
14' 10
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
2.
12
Mackenzie Schmitz
14' 2.5
May 13
West Bend East Invite
3.
11
Peyton Schmidt
14' 1.5
PR
May 13
West Bend East Invite
4.
10
Aubrie Jante
13' 3.5
PR
Mar 25
Sheboygan North HS
5.
10
Lauren Weber
13' 1
Mar 25
Sheboygan North HS
*Recent improvement