Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
Indoor
2018
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Jasiah Willis
11.18
PR
May 20
SCHSL State Championships - AA
2.
12
Kendrick Clark
11.61
Mar 26
Bob Jenkins Coaches Classic Track and Field REGION 6
3.
11
Suderian Harrison
11.69
PR
Mar 19
Marwin Kline Invitational
4.
11
Jermoni Kelly
11.74
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
5.
9
James Boyd
12.06
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
6.
9
Xavier Neals
12.62
May 4
SCHSL 2A - Region 6
200 Meters
1.
8
Lavonte Farray
23.80
Mar 19
Marwin Kline Invitational
2.
11
Jermoni Kelly
23.86
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
3.
10
Almonda Brown
24.25
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
4.
10
Jalean Adgerson
24.91
Mar 5
Woodland Low Country Invitational
5.
9
James Boyd
25.39
PR
Apr 2
Cane Bay Track and Field Invitational
6.
9
Xavier Neals
26.50
Mar 19
Marwin Kline Invitational
400 Meters
1.
8
Lavonte Farray
53.21
PR
May 14
SCHSL 2A - Lower State
2.
12
Frank Rivers
54.55
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
3.
10
Almonda Brown
55.05
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
4.
11
Tyler Green
59.52
PR
Mar 5
Woodland Low Country Invitational
5.
9
Xavier Neals
1:02.33
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
800 Meters
1.
9
Mekhi Brown
2:11.79
May 14
SCHSL 2A - Lower State
2.
9
Mickael Lary
2:22.25
PR
Mar 26
Bob Jenkins Coaches Classic Track and Field REGION 6
3.
11
Jameson Coburn
2:23.41
May 4
SCHSL 2A - Region 6
4.
10
Chance Ross
2:24.15
May 4
SCHSL 2A - Region 6
1600 Meters
1.
11
Jameson Coburn
5:10.36
PR
Apr 2
Cane Bay Track and Field Invitational
2.
10
Peter Smith
5:47.87
PR
Mar 19
Marwin Kline Invitational
3.
10
Deavion Purvis
6:38.68
PR
Mar 5
Woodland Low Country Invitational
3200 Meters
1.
10
Peter Smith
13:43.11
PR
Mar 19
Marwin Kline Invitational
2.
10
Deavion Purvis
16:40.97
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
110m Hurdles - 39"
1.
11
JaQuarius Hezekiah
16.61
PR
May 14
SCHSL 2A - Lower State
400m Hurdles - 36"
1.
11
JaQuarius Hezekiah
1:00.41
May 14
SCHSL 2A - Lower State
2.
11
Jameson Coburn
1:03.55
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
3.
11
Alizander Bannister
1:22.52
PR
Apr 2
Cane Bay Track and Field Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
43.75
May 14
SCHSL 2A - Lower State
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:34.51
May 20
SCHSL State Championships - AA
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:50.75
May 14
SCHSL 2A - Lower State
Shot Put - 12lb
1.
10
Kam Pringle
47' 2.75
May 20
SCHSL State Championships - AA
2.
11
James Moseley
44' 9
May 14
SCHSL 2A - Lower State
3.
12
Cortez Pringle
39' 4
May 4
SCHSL 2A - Region 6
4.
11
Jerell Hopkins
34' 7
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
5.
12
John Bomar
32' 10
PR
Mar 19
Marwin Kline Invitational
6.
10
Xavier Green
27' 8
Mar 19
Marwin Kline Invitational
Discus - 1.6kg
1.
10
Kam Pringle
134' 4
May 20
SCHSL State Championships - AA
2.
11
James Moseley
133' 11
May 20
SCHSL State Championships - AA
3.
12
Cortez Pringle
122' 5
PR
May 20
SCHSL State Championships - AA
4.
10
Xavier Green
102' 6
Mar 26
Bob Jenkins Coaches Classic Track and Field REGION 6
5.
11
Jerell Hopkins
101' 10
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
6.
8
Jerell Sullivan-brown
91' 7
PR
Mar 19
Marwin Kline Invitational
Javelin - 800g
1.
12
John Bomar
138' 7
PR
May 14
SCHSL 2A - Lower State
2.
8
Jerell Sullivan-brown
124' 8
Mar 5
Woodland Low Country Invitational
3.
12
Cortez Pringle
123' 11
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
4.
11
Jerell Hopkins
120' 0
May 4
SCHSL 2A - Region 6
5.
10
Chance Ross
94' 7
Mar 5
Woodland Low Country Invitational
High Jump
1.
12
Nazeal Johnson
6' 2
PR
May 14
SCHSL 2A - Lower State
2.
12
Terrance Bell
5' 10
PR
Mar 5
Woodland Low Country Invitational
3.
9
Elisah Johnson
5' 6
Mar 5
Woodland Low Country Invitational
Pole Vault
1.
11
Jameson Coburn
10' 6
PR
Mar 19
Marwin Kline Invitational
2.
9
Elisah Johnson
9' 0
PR
Mar 26
Bob Jenkins Coaches Classic Track and Field REGION 6
3.
9
Mickael Lary
7' 6
PR
Mar 19
Marwin Kline Invitational
Long Jump
1.
12
Nazeal Johnson
21' 7.5
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
2.
11
Jasiah Willis
20' 8
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
3.
12
Terrance Bell
20' 3
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
4.
10
Tyrell Sampson
19' 10
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
5.
10
Jordyn Felder
17' 4.75
PR
Apr 2
Cane Bay Track and Field Invitational
6.
11
Alizander Bannister
15' 11.5
PR
Mar 19
Marwin Kline Invitational
Triple Jump
1.
11
JaQuarius Hezekiah
43' 6
PR
May 14
SCHSL 2A - Lower State
2.
12
Nazeal Johnson
41' 5
PR
May 14
SCHSL 2A - Lower State
3.
12
Terrance Bell
38' 0
PR
Mar 26
Bob Jenkins Coaches Classic Track and Field REGION 6
Womens
100 Meters
1.
11
Adriorria Grayton
13.50
Mar 5
Woodland Low Country Invitational
2.
7
Briahnna Simmons
13.82
May 4
SCHSL 2A - Region 6
3.
7
Brazil Nelson
14.11
PR
Mar 19
Marwin Kline Invitational
4.
7
Brianna Hanberry
15.09
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
5.
7
Chanel Simmons
15.19
May 4
SCHSL 2A - Region 6
200 Meters
1.
11
Kayla Ferrell
26.46
May 20
SCHSL State Championships - AA
2.
7
Briahnna Simmons
28.45
PR
Apr 2
Cane Bay Track and Field Invitational
3.
10
Alexus Green
28.92
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
4.
7
Brazil Nelson
30.07
PR
Mar 19
Marwin Kline Invitational
5.
7
Malayia Myers
31.21
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
6.
7
Chanel Simmons
32.15
Apr 2
Cane Bay Track and Field Invitational
400 Meters
1.
11
Kayla Ferrell
1:00.81
Mar 26
Bob Jenkins Coaches Classic Track and Field REGION 6
2.
8
Emani Holmes
1:08.25
PR
May 14
SCHSL 2A - Lower State
3.
11
Alyse Cobbs
1:08.35
May 4
SCHSL 2A - Region 6
4.
7
Brianna Hanberry
1:12.11
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
800 Meters
1.
10
Lexi Rabon
2:50.60
Mar 5
Woodland Low Country Invitational
2.
8
Trinity Anderson
2:59.19
PR
Apr 2
Cane Bay Track and Field Invitational
3.
7
Brazil Nelson
3:01.01
PR
May 14
SCHSL 2A - Lower State
4.
10
Ja'niaya Elmore
3:14.71
Mar 5
Woodland Low Country Invitational
5.
10
Jamiya Davis
3:31.28
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
1600 Meters
1.
10
Lexi Rabon
6:37.48
Mar 26
Bob Jenkins Coaches Classic Track and Field REGION 6
3200 Meters
1.
8
Trinity Anderson
16:27.41
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
2.
8
Emani Holmes
17:11.34
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
100m Hurdles - 33"
1.
10
Kamari Pryor
17.78
PR
May 20
SCHSL State Championships - AA
2.
9
Jada Ross
19.33
May 4
SCHSL 2A - Region 6
3.
12
Kamiah Green
19.98
PR
Mar 5
Woodland Low Country Invitational
400m Hurdles - 30"
1.
10
Kamari Pryor
1:14.90
PR
May 14
SCHSL 2A - Lower State
2.
9
Jada Ross
1:16.47
May 4
SCHSL 2A - Region 6
3.
10
Lexi Rabon
1:17.83
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
4.
12
Kamiah Green
1:22.19
May 4
SCHSL 2A - Region 6
4x100 Relay
1.
Relay Team
50.93
May 20
SCHSL State Championships - AA
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:20.44
May 20
SCHSL State Championships - AA
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:29.76
May 14
SCHSL 2A - Lower State
Shot Put - 4kg
1.
12
Zanyah Simmons
36' 2
May 4
SCHSL 2A - Region 6
2.
9
Christina Black
35' 5
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
3.
9
Trinity Rice
19' 7
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
4.
9
Tavianna Jamerson
17' 4
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
Discus - 1kg
1.
12
Zanyah Simmons
103' 7
PR
May 14
SCHSL 2A - Lower State
2.
9
Christina Black
78' 9
Mar 26
Bob Jenkins Coaches Classic Track and Field REGION 6
3.
9
Trinity Rice
44' 4
May 4
SCHSL 2A - Region 6
4.
9
Tavianna Jamerson
42' 9
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
Javelin - 600g
1.
10
Lyniah Kitt
105' 7
May 20
SCHSL State Championships - AA
2.
9
Jada Ross
77' 6
PR
May 14
SCHSL 2A - Lower State
3.
8
Carmen Allen
54' 6
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
4.
10
Jamiya Davis
52' 1
PR
May 14
SCHSL 2A - Lower State
5.
7
Briahnna Simmons
47' 6
PR
Mar 19
Marwin Kline Invitational
High Jump
1.
10
Lyniah Kitt
4' 8
Mar 26
Bob Jenkins Coaches Classic Track and Field REGION 6
Long Jump
1.
11
Adriorria Grayton
17' 1
May 14
SCHSL 2A - Lower State
2.
10
Lyniah Kitt
16' 4
Mar 12
Azalea/Raising Canes Invitational
3.
10
Alexus Green
15' 0
PR
May 14
SCHSL 2A - Lower State
4.
9
Majesty Elmore
11' 8.5
PR
Mar 5
Woodland Low Country Invitational
Triple Jump
1.
10
Lyniah Kitt
38' 2
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
2.
11
Adriorria Grayton
37' 1
PR
May 4
SCHSL 2A - Region 6
3.
7
Briahnna Simmons
30' 9
May 4
SCHSL 2A - Region 6
*Recent improvement