Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1965
1960
1958
1954
1952
1945
Indoor
2014
2013
1983
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Ethan Archuleta
11.77
(3.3)
PR
Apr 9
Herd Roundup
2.
12
Jullian Davis
11.79
(-1.7)
PR
Mar 12
Halden Invitational
3.
11
Jeremiah Rosales
11.98
(3.3)
PR
Apr 9
Herd Roundup
11
Mason Vazquez
11.98
PR
Mar 5
Grant Welton Moe Moore Relay/Invitational
5.
11
Nikolus Perez
12.04
PR
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
6.
12
Logan Tosta
12.21
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
7.
11
Zach Niemeyer
12.50
PR
Mar 5
Grant Welton Moe Moore Relay/Invitational
8.
9
Hayden Gray
12.80
Feb 25
SacTown Races FR/SO
9.
10
Sione Paongo
13.27
PR
Mar 5
Grant Welton Moe Moore Relay/Invitational
200 Meters
1.
12
Jullian Davis
23.09
(1.9)
PR
Mar 5
Sac State HS Classic
2.
11
Nikolus Perez
24.36
(-2.4)
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
3.
10
Marcus Monroe
24.43
Apr 20
Delta League Center Meet #2
4.
10
CJ Smith
24.51
Apr 20
Delta League Center Meet #2
5.
11
Christopher Dodson
24.65
(2.2)
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
6.
12
Ethan Archuleta
24.73
(.7)
Mar 30
Delta League Center Meet #1
7.
11
Mason Vazquez
24.96
(2.2)
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
8.
11
Zach Niemeyer
25.00
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
9.
9
Hayden Gray
25.07
Apr 20
Delta League Center Meet #2
10.
11
Jeremiah Rosales
25.13
(.0)
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
11.
12
Marco Joseph
25.48
(-.2)
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
12.
9
Landen Barnes
26.47
Apr 20
Delta League Center Meet #2
13.
10
Connor Fish
27.24
(1.3)
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
14.
10
Sione Paongo
27.43
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
15.
9
Dylan Archuleta
1:07.94
Apr 20
Delta League Center Meet #2
16.
10
Anthony Ruelas
1:09.10
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
400 Meters
1.
9
Hayden Gray
52.90
Apr 20
Delta League Center Meet #2
2.
12
Jullian Davis
53.05
PR
Mar 5
Sac State HS Classic
3.
11
Christopher Dodson
54.21
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
4.
9
Julian Gutierrez
54.36
Apr 20
Delta League Center Meet #2
5.
10
Marcus Monroe
54.72
Mar 5
Sac State HS Classic
6.
12
Logan Tosta
57.02
PR
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
7.
12
Marco Joseph
57.30
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
8.
11
Zach Niemeyer
57.80
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
9.
10
Austin Imrisek
58.30
Mar 12
Halden Invitational
10.
9
Landen Barnes
58.67
Apr 20
Delta League Center Meet #2
11.
10
Connor Fish
59.30
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
12.
12
Ethan Archuleta
1:00.08
PR
Apr 9
Herd Roundup
13.
10
Thomas Dotta
1:00.47
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
14.
9
Dylan Archuleta
1:00.98
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
15.
9
Nolan Riddle
1:01.00
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
16.
10
Anthony Ruelas
1:01.66
PR
Mar 5
Grant Welton Moe Moore Relay/Invitational
17.
10
Jayden Mayo
1:01.75
PR
Apr 9
Herd Roundup
18.
9
Elijah Encinas
1:03.23
Apr 20
Delta League Center Meet #2
19.
10
Paul Brown
1:04.48
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
20.
10
Sione Paongo
1:06.27
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
800 Meters
1.
10
Noah Ribet
1:59.20
Apr 23
Sacramento Meet of Champions
2.
11
Dylan Camara
2:07.89
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
3.
11
Justin Kaysinger
2:08.24
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
4.
9
Julian Gutierrez
2:11.47
Apr 20
Delta League Center Meet #2
5.
9
Landen Barnes
2:11.58
PR
Mar 19
Husky Invitational
6.
10
Austin Imrisek
2:14.47
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
7.
11
Carlos (Max) Selling
2:17.48
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
8.
12
Matthew Koontz
2:18.79
PR
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
9.
10
Marcus Monroe
2:19.46
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
10.
11
Chrystopher Diaz
2:19.65
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
11.
11
Neil Filmore-Testa
2:20.68
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
12.
9
Alexander Olivas
2:22.30
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
13.
11
Andrew Flores
2:22.57
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
14.
9
Bryce Camara
2:24.08
PR
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
15.
10
Lucas Isaiah Alba
2:24.45
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
16.
10
Jacob Williams
2:25.39
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
17.
11
Patrick Cruz
2:27.42
PR
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
18.
9
Joshua Sack
2:27.87
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
19.
10
Shawn Plants
2:27.88
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
20.
9
Andrew Lim
2:30.98
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
21.
9
Dylan Archuleta
2:31.95
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
22.
10
Anthony Ruelas
2:32.37
PR
Feb 25
SacTown Races FR/SO
23.
9
Jonathan Morris
2:32.73
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
24.
10
Noah Ortiz
2:32.98
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
25.
9
Dylan Keelan
2:33.51
Mar 30
Delta League Center Meet #1
26.
9
Elijah Encinas
2:38.64
PR
Feb 25
SacTown Races FR/SO
27.
10
Thomas Dotta
2:40.98
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
28.
10
Jayden Mayo
2:41.08
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
29.
10
Paul Brown
2:42.18
PR
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
30.
9
Nahum Sileshi
2:42.23
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
31.
9
Antonio Caceres
2:44.83
PR
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
32.
10
Allen Smith
2:48.27
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
33.
9
Alex Au
2:52.12
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
34.
11
Connar Stone
3:02.04
Mar 30
Delta League Center Meet #1
35.
9
Jeffrey Koontz
3:24.99
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
1600 Meters
1.
10
Noah Ribet
4:37.22
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
2.
11
Dylan Camara
4:57.80
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
3.
12
Matthew Koontz
4:58.46
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
4.
11
Andrew Flores
4:59.14
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
5.
11
Neil Filmore-Testa
5:09.62
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
6.
9
Joshua Sack
5:10.01
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
7.
9
Bryce Camara
5:10.65
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
8.
9
Alexander Olivas
5:12.92
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
9.
10
Noah Ortiz
5:17.13
Apr 20
Delta League Center Meet #2
10.
10
Lucas Isaiah Alba
5:17.22
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
11.
10
Jacob Williams
5:17.93
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
12.
10
Shawn Plants
5:21.62
Mar 5
Grant Welton Moe Moore Relay/Invitational
13.
9
Dylan Keelan
5:21.69
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
14.
9
Julian Gutierrez
5:22.76
PR
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
15.
11
Chrystopher Diaz
5:23.13
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
16.
11
Carlos (Max) Selling
5:29.18
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
17.
11
Patrick Cruz
5:29.28
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
18.
9
Jonathan Morris
5:32.51
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
19.
9
Andrew Lim
5:34.71
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
20.
9
Nahum Sileshi
5:48.66
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
21.
10
Austin Imrisek
5:48.96
PR
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
22.
11
Samuel Dennaoui
5:50.22
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
23.
9
Antonio Caceres
6:02.52
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
24.
10
Allen Smith
6:09.63
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
25.
12
Collin Dunning
6:14.81
PR
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
26.
9
Alex Au
6:31.19
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
27.
11
Connar Stone
6:46.60
Apr 20
Delta League Center Meet #2
28.
9
Jeffrey Koontz
7:49.97
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
3200 Meters
1.
11
Andrew Flores
10:57.98
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
2.
12
Matthew Koontz
11:00.89
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
3.
9
Bryce Camara
11:34.58
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
4.
10
Noah Ribet
11:38.28
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
5.
11
Dylan Camara
11:52.07
PR
Mar 12
Halden Invitational
6.
10
Noah Ortiz
11:53.00
Apr 20
Delta League Center Meet #2
7.
10
Shawn Plants
11:53.53
Apr 20
Delta League Center Meet #2
8.
9
Dylan Keelan
12:02.66
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
9.
11
Chrystopher Diaz
12:23.06
PR
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
10.
11
Patrick Cruz
12:42.29
PR
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
11.
11
Neil Filmore-Testa
13:25.20
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
12.
9
Jonathan Morris
13:26.74
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
110m Hurdles - 36"
1.
10
Thomas Dotta
16.10
(2.7)
PR
Apr 9
Herd Roundup
2.
9
Dylan Archuleta
19.88
(-2.2)
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
3.
10
Anthony Ruelas
20.81
(.0)
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
4.
10
Jayden Mayo
20.91
(4.4)
PR
Apr 9
Herd Roundup
300m Hurdles - 33"
1.
10
Thomas Dotta
46.25
PR
Mar 5
Grant Welton Moe Moore Relay/Invitational
2.
9
Dylan Archuleta
48.82
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
3.
10
Anthony Ruelas
49.49
PR
Mar 19
Husky Invitational
4.
9
Nolan Riddle
50.29
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
5.
10
Jayden Mayo
50.59
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
6.
9
Elijah Encinas
51.39
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
7.
10
Paul Brown
53.25
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
4x100 Relay
1.
Relay Team
44.73
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
2.
Ethan Archuleta
Jullian Davis
Christopher Dodson
Nikolus Perez
45.06
Mar 5
Sac State HS Classic
3.
Nikolus Perez
Jullian Davis
Ethan Archuleta
Ezekiel Burnett
45.17
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
4.
Ethan Archuleta
Christopher Dodson
Nikolus Perez
Marcus Monroe
45.21
Apr 23
Sacramento Meet of Champions
5.
Mason Vazquez
Nikolus Perez
CJ Smith
Christopher Dodson
45.54
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
6.
Nikolus Perez
Christopher Dodson
Jeremiah Rosales
Ethan Archuleta
45.73
Mar 30
Delta League Center Meet #1
7.
Mason Vazquez
Nikolus Perez
CJ Smith
Hayden Gray
46.75
May 10
CIF-SJS Division I Prelims
8.
Ethan Archuleta
Christopher Dodson
Nikolus Perez
Jeremiah Rosales
47.34
Apr 9
Herd Roundup
9.
Hayden Gray
Landen Barnes
Austin Imrisek
CJ Smith
48.23
Apr 9
Herd Roundup
10.
Sione Paongo
Hayden Gray
Landen Barnes
Julian Gutierrez
48.25
Apr 20
Delta League Center Meet #2
11.
Sione Paongo
Hayden Gray
Landen Barnes
Austin Imrisek
48.62
Mar 30
Delta League Center Meet #1
12.
Sione Paongo
Haydren Gray
Landen Barnes
Gabe Cerri
50.20
Feb 25
SacTown Races FR/SO
13.
Sione Paongo
Dylan Archuleta
Landen Barnes
Austin Imrisek
50.54
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:44.47
Mar 5
Grant Welton Moe Moore Relay/Invitational
4x400 Relay
1.
Julian Gutierrez
Noah Ribet
Marcus Monroe
Christopher Dodson
3:35.62
Apr 23
Sacramento Meet of Champions
2.
Dylan Camara
Julian Gutierrez
Hayden Gray
Marcus Monroe
3:37.28
May 10
CIF-SJS Division I Prelims
3.
Christopher Dodson
Nikolus Perez
Marcus Monroe
Hayden Gray
3:39.32
Mar 30
Delta League Center Meet #1
4.
Noah Ribet
Hayden Gray
Julian Gutierrez
Nikolus Perez
3:39.71
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
5.
Nikolus Perez
Marcus Monroe
Dylan Camara
Christopher Dodson
3:41.95
Apr 20
Delta League Center Meet #2
6.
Noah Ribet
Marcus Monroe
Christopher Dodson
Jullian Davis
3:43.29
Mar 5
Sac State HS Classic
7.
Chrystopher Diaz
Noah Ribet
Dylan Camara
Justin Kaysinger
3:44.31
Mar 30
Delta League Center Meet #1
8.
Noah Ribet
Marcus Monroe
Mason Vazquez
Jullian Davis
3:47.34
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
9.
Christopher Dodson
Nikolus Perez
Julian Gutierrez
Jullian Davis
3:47.89
Mar 19
Husky Invitational
10.
9
Julian Gutierrez
Hayden Gray
Landen Barnes
Dylan Archuleta
3:48.21
Apr 20
Delta League Center Meet #2
11.
Relay Team
3:48.50
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
12.
Julian Gutierrez
Austin Imrisek
CJ Smith
Landen Barnes
3:49.11
Mar 30
Delta League Center Meet #1
13.
Sione Paongo
Austin Imrisek
Landen Barnes
Hayden Gray
3:51.61
Mar 19
Husky Invitational
14.
Julian Gutierrez
Christopher Dodson
Logan Tosta
Jullian Davis
3:52.58
Mar 12
Halden Invitational
15.
Julian Gutierrez
Austin Imrisek
Hayden Gray
Landen Barnes
3:56.94
Apr 9
Herd Roundup
16.
Gabe Cerri
Haydren Gray
Landen Barnes
Julian Gutierrez
4:00.63
Feb 25
SacTown Races FR/SO
17.
Austin Imrisek
Landen Barnes
Anthony Ruelas
Hayden Gray
4:04.39
Mar 12
Halden Invitational
18.
Sione Paongo
Dylan Archuleta
Landen Barnes
Austin Imrisek
4:05.83
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
Shot Put - 10lb
1.
10
Isea Liu
46' 8
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
2.
9
Brady West
36' 9.5
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
3.
9
LeAndre Murrey
31' 3
Apr 20
Delta League Center Meet #2
4.
9
Makhai Barrett
31' 1
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
5.
9
Gabriel Fernandez
30' 3.25
PR
Mar 12
Halden Invitational
6.
10
Guroop Kler
29' 9.5
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
7.
9
Jujhar Randhawa
29' 7
Mar 30
Delta League Center Meet #1
8.
10
Tyler Batzianis
29' 6
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
9.
9
Zachery Emert
27' 8
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
10.
9
Elijah Encinas
27' 2.5
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
11.
9
Jeffrey Koontz
25' 5.5
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
Shot Put - 12lb
1.
10
Isea Liu
43' 11.5
PR
Apr 9
Herd Roundup
2.
12
Conner Holt
39' 4.5
PR
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
3.
11
Dallas Fineanganofo
38' 3
PR
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
4.
12
Micah Garibaldi
33' 7.5
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
5.
9
Jujhar Randhawa
32' 0.5
Apr 9
Herd Roundup
6.
10
Guroop Kler
29' 4
Apr 9
Herd Roundup
7.
10
Tyler Batzianis
28' 10.5
PR
Apr 9
Herd Roundup
8.
9
Makhai Barrett
28' 8
PR
Apr 9
Herd Roundup
9.
9
Gabriel Fernandez
27' 10
PR
Apr 9
Herd Roundup
10.
9
Zachery Emert
25' 5.5
PR
Apr 9
Herd Roundup
11.
9
LeAndre Murrey
24' 10
Apr 9
Herd Roundup
12.
9
Sean Porbanic
23' 7
PR
Apr 9
Herd Roundup
Discus - 1.6kg
1.
12
Conner Holt
130' 9
Mar 19
Husky Invitational
2.
12
Micah Garibaldi
118' 8
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
3.
10
Marcus Monroe
114' 9
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
4.
10
Isea Liu
109' 8
PR
Mar 12
Halden Invitational
5.
11
Dallas Fineanganofo
100' 11
PR
Mar 12
Halden Invitational
6.
9
Brady West
91' 7.5
PR
Apr 9
Herd Roundup
7.
10
Guroop Kler
87' 5
Apr 20
Delta League Center Meet #2
8.
9
LeAndre Murrey
86' 1
Mar 30
Delta League Center Meet #1
9.
9
Gabriel Fernandez
79' 0
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
10.
9
Jujhar Randhawa
78' 9
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
11.
9
Makhai Barrett
70' 10
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
12.
10
Tyler Batzianis
64' 1
PR
Apr 9
Herd Roundup
13.
9
Zachery Emert
61' 0
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
14.
9
Jeffrey Koontz
51' 5
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
High Jump
1.
12
Logan Tosta
5' 6
PR
Mar 19
Husky Invitational
2.
10
CJ Smith
5' 0
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
Long Jump
1.
12
Logan Tosta
20' 11
(1.2)
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
2.
10
CJ Smith
20' 5.5
(.0)
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
3.
11
Nikolus Perez
20' 2.5
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
4.
10
Shawn Plants
14' 7.75
Mar 30
Delta League Center Meet #1
5.
9
Jonathan Morris
12' 9
PR
Feb 25
SacTown Races FR/SO
Triple Jump
1.
12
Logan Tosta
42' 9.5
(.0)
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
Womens
100 Meters
1.
12
Sharon Smith
12.27
(3.7)
PR
May 20
CIF Sac-Joaquin Section Masters Prelims 2022
2.
12
Jillian Dobbins
12.81
(.9)
PR
May 10
CIF-SJS Division I Prelims
3.
10
Olivia Woods
13.42
(-1.9)
Mar 12
Halden Invitational
4.
12
Asia Cole
13.45
PR
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
5.
12
Janae Heffernan
13.51
(-2.0)
Mar 12
Halden Invitational
6.
12
Hannah Senay
13.94
(-1.7)
Mar 12
Halden Invitational
200 Meters
1.
12
Sharon Smith
25.58
(2.9)
PR
May 10
CIF-SJS Division I Prelims
2.
12
Asia Cole
25.59
(.3)
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
3.
12
Jillian Dobbins
27.24
(1.4)
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
4.
12
Janae Heffernan
27.39
(1.4)
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
5.
10
Olivia Woods
27.53
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
6.
12
Hannah Senay
27.70
(1.4)
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
7.
12
Schylar Turner
29.78
(.8)
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
400 Meters
1.
12
Janae Heffernan
57.76
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
2.
12
Asia Cole
58.23
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
3.
10
Olivia Woods
1:01.17
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
4.
11
Lilly Escorcia
1:01.49
Apr 20
Delta League Center Meet #2
5.
12
Chantel St. Jean
1:02.82
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
6.
12
Sharon Smith
1:04.43
PR
Mar 12
Halden Invitational
7.
12
Jillian Dobbins
1:07.57
PR
Mar 12
Halden Invitational
800 Meters
1.
11
Lilly Escorcia
2:20.50
Apr 23
Sacramento Meet of Champions
2.
12
Carmelle Chun
2:35.75
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
3.
10
Tasneem Maizer
2:38.16
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
4.
11
Nina Furtado
2:41.99
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
5.
12
Asia Cole
2:43.81
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
6.
12
Chantel St. Jean
2:47.85
PR
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
7.
11
Emma Christiansen
2:56.26
PR
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
8.
10
Samantha Lowe
3:02.28
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
9.
12
Christy Au
3:06.51
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
10.
11
Autumn Doung
3:08.55
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
11.
12
Kaitlin Powers
3:22.78
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
12.
11
Mariana Prado-Aguayo
3:29.58
Mar 30
Delta League Center Meet #1
13.
9
Kate Coffing
3:45.03
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
1600 Meters
1.
12
Carmelle Chun
5:44.68
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
2.
11
Nina Furtado
5:51.59
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
3.
10
Tasneem Maizer
5:53.19
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
4.
11
Krystol Newton
6:12.45
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
5.
11
Emma Christiansen
6:34.12
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
6.
12
Christy Au
6:46.86
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
7.
10
Samantha Lowe
6:49.66
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
8.
11
Autumn Doung
7:01.70
PR
Apr 9
Herd Roundup
9.
12
Kaitlin Powers
7:22.21
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
10.
11
Mariana Prado-Aguayo
7:34.26
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
11.
11
Aysha Shaikh
7:54.07
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
12.
9
Kate Coffing
8:07.57
PR
Apr 20
Delta League Center Meet #2
3200 Meters
1.
10
Tasneem Maizer
12:44.62
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
2.
12
Carmelle Chun
12:45.08
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
3.
11
Nina Furtado
13:46.83
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
4.
10
Samantha Lowe
17:01.83
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
300m Hurdles - 30"
1.
12
Chantel St. Jean
52.13
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
4x100 Relay
1.
Olivia Woods
Sharon Smith
Janae Heffernan
Jillian Dobbins
48.39
May 21
CIF Sac-Joaquin Section Masters Finals 2022
2.
Jillian Dobbins
Sharon Smith
Janae Heffernan
Olivia Woods
50.33
Mar 12
Halden Invitational
3.
Asia Cole
Sharon Smith
Janae Heffernan
Olivia Woods
50.67
Mar 5
Sac State HS Classic
4.
Relay Team
50.94
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
5.
Olivia Woods
Janae Heffernan
Jillian Dobbins
Asia Cole
51.07
Apr 9
Herd Roundup
4x400 Relay
1.
Asia Cole
Lilly Escorcia
Olivia Woods
Janae Heffernan
3:58.09
May 21
CIF Sac-Joaquin Section Masters Finals 2022
2.
Asia Cole
Sharon Smith
Olivia Woods
Janae Heffernan
4:02.59
Apr 20
Delta League Center Meet #2
3.
Olivia Woods
Lilly Escorcia
Asia Cole
Janae Heffernan
4:11.32
Mar 5
Sac State HS Classic
4.
Olivia Woods
Asia Cole
Sharon Smith
Janae Heffernan
4:11.63
Feb 26
Inderkum Tiger Invitational
5.
Asia Cole
Olivia Woods
Lilly Escorcia
Janae Heffernan
4:12.07
Mar 12
Halden Invitational
6.
Olivia Woods
Janae Heffernan
Lilly Escorcia
Chantel St. Jean
4:12.38
Mar 30
Delta League Center Meet #1
7.
Relay Team
4:16.40
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
Shot Put - 4kg
1.
12
Evelyn Beckby
30' 7
PR
Apr 9
Herd Roundup
2.
9
Vanessa Bender
21' 10
Apr 20
Delta League Center Meet #2
3.
11
Dakota Sanford
16' 10
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
Discus - 1kg
1.
12
Evelyn Beckby
82' 2
Apr 20
Delta League Center Meet #2
2.
9
Vanessa Bender
68' 5
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
3.
12
Kaili Seto
58' 10
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
4.
11
Dakota Sanford
48' 7
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
High Jump
1.
12
Hannah Senay
4' 10
PR
Mar 30
Delta League Center Meet #1
Long Jump
1.
12
Janae Heffernan
18' 0.5
PR
Feb 19
Elk Grove / Cosumnes Oaks Time Trial
2.
12
Hannah Senay
16' 10.5
(.9)
PR
May 7
Delta League Championships Trials/Finals
*Recent improvement