Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
1996
1995
1994
1984
1982
1981
1980
1968
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
2008
2006
2005
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Alexander Moore
11.39
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
2.
-
Jax Gruska
11.97
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
3.
9
Zavier Lindsey-Gladney
12.14
(-1.0)
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
4.
11
Lahia Kanneh
12.56
(-1.5)
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
200 Meters
1.
12
Aeron Jenkins
23.65
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
2.
12
Alexander Moore
24.03
PR
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
3.
11
Owen Wallace
25.26
PR
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
4.
12
Joey Moening
25.77
(-.1)
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
5.
12
Christopher Lewis
26.66
(.1)
PR
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
400 Meters
1.
9
Noah Boehm
57.00
PR
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
2.
12
Joey Moening
58.77
PR
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
800 Meters
1.
11
Jacob Norton
2:06.1h
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
2.
11
Ethan Hatfield
2:09.16
PR
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
3.
10
Andrew Wegner
2:09.36
PR
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
4.
11
Ian Alspaugh
2:17.5h
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
1600 Meters
1.
12
Koby Dunford
4:23.38
PR
May 27
OHSAA D1 Region 1
2.
10
Andrew Wegner
4:44.0h
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
3.
11
Jacob Norton
4:48.05
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
4.
11
Ian Alspaugh
5:01.14
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
5.
11
Lucas Ulbricht
5:03.33
PR
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
3200 Meters
1.
12
Koby Dunford
10:17.75
PR
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
2.
11
Caleb Pickering
10:35.89
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
3.
10
Andrew Wegner
10:36.32
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
4.
11
Lucas Ulbricht
10:50.0h
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
5.
11
Ethan Hatfield
11:09.0h
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Riley Marquette
19.02
(-1.0)
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
2.
11
Joshua Stiffler
20.25
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Corbin Luksza
46.76
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
2.
11
Riley Marquette
48.39
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
3.
11
Joshua Stiffler
50.72
PR
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
4x100 Relay
1.
Aeron Jenkins
Lahia Kanneh
Owen Wallace
Alexander Moore
45.73
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
2.
Owen Wallace
Riley Marquette
Corbin Luksza
Joey Moening
47.36
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
3.
Corbin Luksza
Owen Wallace
Lahia Kanneh
Zavier Lindsey-Gladney
47.68
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
4.
Brady Marquette
Joey Moening
Zavier Lindsey-Gladney
Lahia Kanneh
48.22
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
4x200 Relay -
1.
Aeron Jenkins
Jax Gruska
Joey Moening
Owen Wallace
1:36.49
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
2.
Aeron Jenkins
Lahia Kanneh
Owen Wallace
Daniel Masl
1:37.68
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
3.
Noah Boehm
Daniel Masl
Zavier Lindsey-Gladney
Lahia Kanneh
1:38.56
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
4.
Lahia Kanneh
Joey Moening
Alexander Moore
Owen Wallace
1:39.20
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
5.
Riley Marquette
Noah Boehm
Zavier Lindsey-Gladney
Christopher Lewis
1:44.46
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
4x400 Relay
1.
Noah Boehm
Koby Dunford
Andrew Wegner
Jacob Norton
3:48.11
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
2.
Koby Dunford
Ethan Hatfield
Jacob Norton
Andrew Wegner
3:49.93
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
3.
Noah Boehm
Corbin Luksza
Owen Wallace
Joey Moening
4:07.88
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
4.
Noah Boehm
Lahia Kanneh
Daniel Masl
Corbin Luksza
4:10.14
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
4x800 Relay
1.
Koby Dunford
Ethan Hatfield
Andrew Wegner
Jacob Norton
8:26.20
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
2.
Koby Dunford
Ethan Hatfield
Jacob Norton
Andrew Wegner
8:26.52
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
3.
Ian Alspaugh
Ethan Hatfield
Andrew Wegner
Jacob Norton
8:57.14
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
4.
Wyatt Ulbricht
Ryan Miller
Brady Marquette
Ian Alspaugh
9:30.00
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
5.
Ian Alspaugh
Ryan Miller
Brady Marquette
Wyatt Ulbricht
9:49.56
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:47.08
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Zachary Dalton
45' 9.25
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
2.
11
Tristan Ohler
40' 8.5
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
3.
10
Joey Rehs
29' 5.5
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
Discus - 1.6kg
1.
11
Tristan Ohler
125' 2
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
2.
12
Zachary Dalton
109' 1.5
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
3.
10
Joey Rehs
100' 6.75
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
High Jump
1.
11
Daniel Masl
5' 6
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
Pole Vault
1.
11
Corbin Luksza
10' 6
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
2.
9
Noah Boehm
7' 0
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
Long Jump
1.
12
Alexander Moore
21' 4.25
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
2.
11
Daniel Masl
20' 0.5
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
3.
12
Aeron Jenkins
19' 9
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Natalie Ball
13.93
(-1.5)
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
2.
10
Madison VanCuren
14.13
(-1.2)
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
3.
12
Grace Fratz
14.56
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
4.
11
Natalie Polidoro
14.67
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
5.
11
Sonia Hammonds
14.86
(.0)
PR
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
200 Meters
1.
11
Riley Koehler
28.34
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
2.
11
Natalie Polidoro
28.76
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
3.
10
Madison VanCuren
31.24
(-1.0)
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
4.
12
Natalie Ball
31.79
PR
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
400 Meters
1.
9
Emma Johnson
1:08.59
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
2.
12
Grace Fratz
1:09.78
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
3.
9
Kaitlyn Clark
1:15.71
PR
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
800 Meters
1.
9
Lindsay Whitmore
2:37.66
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
2.
11
Teagan Barnett
2:38.00
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
3.
10
Hailey Testa
2:51.0h
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
4.
12
Laila Smith
2:58.0h
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
1600 Meters
1.
11
Teagan Barnett
5:55.71
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
2.
11
Kloey Dunford
6:03.23
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
3.
12
Elsa Lowry
6:19.0h
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
4.
9
Alyssa Shay
6:24.0h
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
3200 Meters
1.
11
Kloey Dunford
12:55.0h
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
2.
11
Teagan Barnett
13:00.0h
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
3.
12
Elsa Lowry
13:44.46
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
4.
9
Lindsay Whitmore
14:20.44
PR
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
5.
10
Kayla Kester
14:39.54
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Ellie Brustoski
16.28
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
2.
12
Ruby Masl
18.00
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Ellie Brustoski
47.52
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
2.
10
Maia Mendez
53.08
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
4x100 Relay
1.
Grace Fratz
Ruby Masl
Natalie Polidoro
Riley Koehler
53.79
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
2.
Sonia Hammonds
Reaghan Moore
Natalie Polidoro
Natalie Ball
54.09
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
3.
Sonia Hammonds
Madison VanCuren
Maia Mendez
Reaghan Moore
55.24
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
4.
Grace Fratz
Sonia Hammonds
Riley Koehler
Natalie Polidoro
55.64
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
5.
Natalie Ball
Natalie Polidoro
Sonia Hammonds
Riley Koehler
55.96
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
4x200 Relay -
1.
Ellie Brustoski
Ruby Masl
Riley Koehler
Natalie Polidoro
1:51.08
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
2.
Maia Mendez
Ruby Masl
Natalie Polidoro
Grace Fratz
1:54.91
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
3.
Riley Koehler
Ruby Masl
Maia Mendez
Natalie Polidoro
1:55.72
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
4.
Emma Johnson
Sonia Hammonds
Grace Fratz
Natalie Ball
1:57.50
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
5.
Natalie Polidoro
Ruby Masl
Maia Mendez
Reaghan Moore
1:58.81
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
4x400 Relay
1.
Emma Johnson
Maia Mendez
Reaghan Moore
Madison VanCuren
4:46.00
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
2.
Grace Fratz
Emma Johnson
Maia Mendez
Reaghan Moore
4:51.00
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
3.
Emma Johnson
Maia Mendez
Alyssa Shay
Reaghan Moore
4:58.60
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
4.
Kloey Dunford
Kaitlyn Clark
Grace Fratz
Emma Johnson
5:02.45
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
4x800 Relay
1.
Teagan Barnett
Kloey Dunford
Kaitlyn Clark
Hailey Testa
10:44.54
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
2.
Elsa Lowry
Kaitlyn Clark
Laila Smith
Hailey Testa
11:26.38
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
3.
Teagan Barnett
Kaitlyn Clark
Kloey Dunford
Hailey Testa
11:43.33
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
4.
Laila Smith
Hailey Testa
Kaitlyn Clark
Lindsay Whitmore
12:29.16
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
2:09.96
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Ellie Brustoski
30' 2
PR
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
2.
11
Alyssa Walters
28' 6
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
3.
11
Emma Aloisi
27' 8.5
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
4.
12
Niiya Jackson
24' 8.5
PR
Apr 16
Second Sole Eagle Elite Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Alyssa Walters
102' 4
Apr 9
William Ward Boys/East Palestine Girls Invitational
2.
11
Emma Aloisi
93' 3
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
High Jump
1.
11
Ellie Brustoski
5' 1
May 27
OHSAA D1 Region 1
Pole Vault
1.
11
Sonia Hammonds
8' 0
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
Long Jump
1.
12
Natalie Ball
16' 6.5
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
2.
12
Ruby Masl
15' 2.75
PR
May 20
OHSAA D1 Northeast Regional - Nordonia
3.
11
Ellie Brustoski
15' 0
PR
Apr 29
Tallmadge HS Invitational
*Recent improvement