Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2001
Indoor
2023
2016
2014
2013
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Xavier Bruce II
10.84
(2.9)
May 20
CIF Sac-Joaquin Section Masters Prelims 2022
2.
10
Steven Cuevas
11.38
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
3.
11
John Dailey
11.44
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
4.
10
Zane Amin
11.82
(-.5)
May 4
SFL Trials
5.
10
John Worden
11.85
(.1)
May 4
SFL Trials
6.
9
Gettis Rose
11.86
(.1)
May 4
SFL Trials
7.
9
Tristan Valles
12.11
(1.6)
PR
May 4
SFL Trials
8.
11
Joseph Cunanan
12.26
(1.5)
PR
May 4
SFL Trials
9.
9
Jeremiah Villalobos
12.52
(1.9)
May 4
SFL Trials
10.
9
Grey Robinson
12.68
PR
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
11.
11
Denis Geller
12.77
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
12.
10
London Diaz
12.85
(1.4)
PR
May 4
SFL Trials
13.
9
Kaleo Latu
12.92
(.2)
May 4
SFL Trials
14.
11
Ryan Kaiser
13.38
PR
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
15.
10
Gianluca Casas
14.23
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
16.
10
Michael Payan
14.70
PR
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
200 Meters
1.
11
John Dailey
22.54
(1.0)
PR
Apr 23
Sacramento Meet of Champions
2.
11
Xavier Bruce II
22.61
(.8)
May 10
CIF-SJS Division I Prelims
3.
10
Steven Cuevas
23.59
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
4.
10
John Worden
24.06
(-1.2)
May 6
SFL Finals
5.
10
Zane Amin
24.11
(.6)
May 4
SFL Trials
6.
11
Andrew Panelo
24.23
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
7.
9
Gettis Rose
24.42
(.8)
PR
May 4
SFL Trials
8.
9
Tristan Valles
24.86
(.6)
PR
May 4
SFL Trials
9.
11
Joseph Cunanan
25.05
PR
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
10.
11
Denis Geller
25.65
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
11.
9
Jeremiah Villalobos
25.71
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
12.
11
Victor Trinidad
25.73
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
13.
10
Derek Nobriga
26.35
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
14.
11
Kieran Watts
26.42
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
15.
10
London Diaz
26.64
PR
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
16.
10
Joseph Gloria
28.63
PR
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
17.
10
Justin Cooper
29.16
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
18.
11
bryce Kilkenny
33.18
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
400 Meters
1.
11
John Dailey
48.40
PR
May 12
CIF-SJS Division 1 Finals
2.
10
Steven Cuevas
54.17
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
3.
11
Andrew Panelo
55.40
PR
Mar 26
Simi Valley Invitational
4.
9
Cody Wagner
55.85
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
5.
9
Gettis Rose
56.78
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
6.
10
Joel Tajiri
57.11
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
7.
11
Denis Geller
57.93
PR
May 4
SFL Trials
8.
10
Akanis Surapak
58.13
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
9.
10
Noah Reed
1:02.17
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
10.
10
Brendan Whitmore
1:02.56
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
11.
10
Peyton Boyd
1:03.04
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
12.
9
Tyler Kubota
1:03.08
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
13.
9
Jack Regan
1:04.29
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
14.
9
Aaron Humphries
1:15.60
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
800 Meters
1.
11
Mateo Delgadillo
1:57.34
May 12
CIF-SJS Division 1 Finals
2.
11
Nick Herrmann
1:59.55
May 4
SFL Trials
3.
11
Cole Jamieson
2:01.53
PR
May 4
SFL Trials
4.
11
Callum Turner
2:03.33
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
5.
11
Jaden Rapp
2:06.35
May 4
SFL Trials
6.
10
Noah Lopez
2:06.40
May 4
SFL Trials
7.
11
Brandon Olah
2:07.50
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
8.
10
Joel Tajiri
2:08.75
May 4
SFL Trials
9.
10
David Hurren
2:12.20
May 4
SFL Trials
10.
11
Dario Ruscica
2:13.72
May 4
SFL Trials
11.
10
Akanis Surapak
2:14.19
May 4
SFL Trials
12.
11
Aidan Barvke
2:14.93
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
13.
9
Cody Wagner
2:15.10
PR
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
14.
10
Noah Reed
2:15.34
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
15.
9
Grey Robinson
2:15.36
PR
May 4
SFL Trials
16.
9
Tyler Kubota
2:18.41
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
17.
10
Brendan Whitmore
2:23.64
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
18.
10
Peyton Boyd
2:26.12
May 4
SFL Trials
19.
9
Victor Needham
2:27.68
May 4
SFL Trials
20.
10
Landon Wibbeler
2:30.10
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
21.
9
Jack Regan
2:30.92
May 4
SFL Trials
22.
9
Max Bowen
2:33.01
May 4
SFL Trials
23.
9
Connor Rekers
2:35.81
May 4
SFL Trials
24.
11
Tyler Herceg
2:38.22
PR
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
25.
9
Aaron Humphries
2:52.05
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
26.
10
Owen Hinkelman
2:55.60
PR
Feb 25
SacTown Races FR/SO
1600 Meters
1.
11
Nick Herrmann
4:23.09
May 6
SFL Finals
2.
11
Callum Turner
4:25.48
May 6
SFL Finals
3.
10
Noah Lopez
4:34.42
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
4.
11
Mateo Delgadillo
4:34.68
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
5.
11
Cole Jamieson
4:37.30
May 6
SFL Finals
6.
11
Brandon Olah
4:38.60
PR
May 6
SFL Finals
7.
10
Joel Tajiri
4:39.42
PR
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
8.
10
David Hurren
4:39.69
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
9.
11
Jaden Rapp
4:46.15
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
10.
10
Noah Reed
4:49.29
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
11.
11
Dario Ruscica
4:51.83
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
12.
11
Aidan Barvke
4:56.58
May 6
SFL Finals
13.
9
Tyler Kubota
4:57.51
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
14.
9
Cody Wagner
4:59.04
PR
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
15.
10
Peyton Boyd
5:05.59
May 6
SFL Finals
16.
9
Grey Robinson
5:07.43
PR
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
17.
10
Brendan Whitmore
5:07.64
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
18.
10
Landon Wibbeler
5:12.39
May 6
SFL Finals
19.
10
Akanis Surapak
5:17.15
May 6
SFL Finals
20.
9
Victor Needham
5:22.44
May 6
SFL Finals
21.
9
Connor Rekers
5:26.64
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
22.
9
Max Bowen
5:34.56
May 6
SFL Finals
23.
9
Jack Regan
5:36.09
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
24.
9
Aaron Humphries
5:50.66
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
25.
11
Tyler Herceg
5:53.02
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
26.
10
Owen Hinkelman
6:14.28
PR
Feb 25
SacTown Races FR/SO
27.
10
Carter McBride
7:22.59
PR
Feb 25
SacTown Races FR/SO
3200 Meters
1.
11
Nick Herrmann
9:19.13
May 21
CIF Sac-Joaquin Section Masters Finals 2022
2.
11
Callum Turner
9:43.56
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
3.
11
Cole Jamieson
9:48.10
PR
Apr 23
Sacramento Meet of Champions
4.
10
Noah Lopez
9:54.35
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
5.
11
Mateo Delgadillo
9:58.01
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
6.
10
David Hurren
10:04.55
May 6
SFL Finals
7.
10
Joel Tajiri
10:04.98
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
8.
11
Jaden Rapp
10:15.09
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
9.
11
Brandon Olah
10:16.09
PR
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
10.
11
Dario Ruscica
10:17.89
PR
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
11.
10
Noah Reed
10:24.17
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
12.
11
Aidan Barvke
10:33.60
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
13.
9
Tyler Kubota
10:45.75
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
14.
9
Cody Wagner
10:57.28
PR
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
15.
10
Brendan Whitmore
10:59.08
PR
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
16.
10
Landon Wibbeler
11:17.94
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
17.
10
Peyton Boyd
11:26.96
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
18.
9
Grey Robinson
11:42.58
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
19.
9
Victor Needham
11:59.65
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
20.
9
Connor Rekers
12:13.71
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
21.
9
Jack Regan
12:42.41
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
22.
10
Akanis Surapak
12:47.62
PR
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
23.
9
Aaron Humphries
12:53.02
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
24.
9
Max Bowen
13:12.08
May 6
SFL Finals
25.
11
Tyler Herceg
13:37.35
PR
Mar 4
LeFebvre Relays
26.
10
Owen Hinkelman
15:07.58
PR
Mar 4
LeFebvre Relays
27.
10
Carter McBride
15:09.13
PR
Mar 4
LeFebvre Relays
110m Hurdles - 36"
1.
10
Rownin Cooper
17.30
(-.3)
PR
May 4
SFL Trials
2.
10
Davoud Brame
18.16
PR
Feb 25
SacTown Races FR/SO
3.
10
Derek Nobriga
18.98
(-1.4)
PR
May 6
SFL Finals
4.
10
Joseph Gloria
21.73
(-.3)
PR
May 4
SFL Trials
110m Hurdles - 39"
1.
10
Davoud Brame
17.48
(-.7)
May 4
SFL Trials
2.
11
Victor Trinidad
17.56
(1.3)
May 6
SFL Finals
3.
10
Tolaoluwa Spencer
18.09
PR
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
4.
10
Rownin Cooper
18.89
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
5.
10
Derek Nobriga
20.62
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
6.
10
Joseph Gloria
21.67
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
300m Hurdles - 33"
1.
10
Davoud Brame
45.29
PR
Mar 19
Husky Invitational
2.
10
Rownin Cooper
46.45
PR
May 4
SFL Trials
3.
10
Joseph Gloria
51.64
PR
May 4
SFL Trials
300m Hurdles - 36"
1.
11
Victor Trinidad
44.48
May 10
CIF-SJS Division I Prelims
2.
10
Davoud Brame
44.63
PR
May 6
SFL Finals
3.
10
Rownin Cooper
46.97
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
4.
10
Joseph Gloria
52.10
PR
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
4x100 Relay
1.
Xavier Bruce II
John Dailey
Steven Cuevas
Anthony Parker
43.01
May 6
SFL Finals
2.
Xavier Bruce II
Roman Floyd
Steven Cuevas
Anthony Parker
43.50
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
3.
Miles Burke
John Dailey
Nathan Hauan
Tyrone Brown
44.33
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
4.
Steven Cuevas
Roman Floyd
Xavier Bruce II
Anthony Parker
44.98
Mar 4
LeFebvre Relays
5.
John Worden
Derek Nobriga
Gettis Rose
Zane Amin
45.29
May 6
SFL Finals
6.
John Worden
Gettis Rose
Isaiah Brown
Zane Amin
45.63
Mar 26
Simi Valley Invitational
7.
tristan Valles
Derek Nobriga
Gettis Rose
Zane Amin
46.44
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
8.
John Worden
Derek Nobriga
Zane Amin
Gettis Rose
46.68
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
9.
Joseph Cunanan
Denis Geller
Andrew Panelo
Nathan Hauan
46.83
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
10.
John Worden
tristan Valles
Zane Amin
Gettis Rose
47.45
Mar 4
LeFebvre Relays
11.
Joseph Cunanan
Andrew Panelo
Fekadu Cantrell
Kieran Watts
48.02
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
12.
Zane Amin
tristan Valles
Gettis Rose
Grey Robinson
48.73
Feb 25
SacTown Races FR/SO
13.
Ryan Kaiser
Denis Geller
Andrew Panelo
Nathan Hauan
49.29
Mar 4
LeFebvre Relays
14.
John Worden
tristan Valles
Gettis Rose
Zane Amin
59.54
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
4x200 Relay -
1.
Zane Amin
Gettis Rose
John Worden
tristan Valles
1:40.04
Mar 4
LeFebvre Relays
2.
Colin Best
Joseph Cunanan
Denis Geller
Hermon Cantrell
1:42.81
Mar 4
LeFebvre Relays
3.
Kieran Watts
Nathan Hauan
Quentin Lechner
Victor Trinidad
1:48.02
Mar 4
LeFebvre Relays
4x400 Relay
1.
Steven Cuevas
Mateo Delgadillo
Tyrone Brown
John Dailey
3:26.33
May 12
CIF-SJS Division 1 Finals
2.
Steven Cuevas
Tyrone Brown
Andrew Panelo
John Dailey
3:37.04
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
3.
Nick Herrmann
James Bowen
Callum Turner
Mateo Delgadillo
3:37.65
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
4.
John Worden
tristan Valles
Zane Amin
Gettis Rose
3:49.04
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
5.
Tyler Kubota
Noah Reed
Cody Wagner
Joel Tajiri
4:04.51
Feb 25
SacTown Races FR/SO
6.
Brandon Olah
Noah Lopez
Dario Ruscica
Hunter Schwab
4:08.19
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
7.
Joel Tajiri
David Hurren
Noah Reed
Brendan Whitmore
4:09.13
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
8.
Cody Wagner
Tyler Kubota
Peyton Boyd
Landon Wibbeler
4:27.24
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
4x800 Relay
1.
Aidan Barkve
James Bowen
Dario Ruscica
Hunter Schwab
9:18.00
Mar 4
LeFebvre Relays
2.
Landon Wibbeler
Akanis Surapak
Victor Needham
Grey Robinson
10:02.47
Mar 4
LeFebvre Relays
3.
Owen Hinkelman
Jack Regan
Connor Rekers
Max Bowen
11:13.14
Mar 4
LeFebvre Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Steven Cuevas
Anthony Parker
Xavier Bruce II
John Dailey
1:34.04
Apr 9
2022 Arcadia Invitational
2.
Miles Burke
Anthony Parker
Xavier Bruce II
John Dailey
1:36.15
Mar 26
Simi Valley Invitational
3.
Anthony Parker
Xavier Bruce II
Roman Floyd
Steven Cuevas
1:42.68
Mar 4
LeFebvre Relays
4.
Tyrone Brown
Roman Floyd
Steven Cuevas
Gettis Rose
1:42.88
Mar 26
Simi Valley Invitational
5.
John Worden
Nathan Hauan
Zane Amin
Andrew Panelo
1:43.43
Mar 26
Simi Valley Invitational
6.
Justin Cooper
Zane Amin
Clayton Hove
Grey Robinson
1:47.04
Feb 25
SacTown Races FR/SO
7.
Michael Payan
Quentin Lechner
Victor Trinidad
Tolaoluwa Spencer
1:49.14
Mar 26
Simi Valley Invitational
8.
Grey Robinson
Derek Nobriga
tristan Valles
Tolaoluwa Spencer
1:49.85
Mar 4
LeFebvre Relays
9.
Ryan Kaiser
Kieran Watts
Andrew Panelo
Denis Geller
1:49.90
Mar 4
LeFebvre Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
James Bowen
Steven Cuevas
Brandon Olah
Nick Herrmann
11:17.21
Mar 4
LeFebvre Relays
2.
Noah Reed
Tyler Kubota
Brendan Whitmore
Noah Lopez
12:21.80
Mar 4
LeFebvre Relays
3.
David Hurren
Peyton Boyd
Cody Wagner
Joel Tajiri
12:37.94
Mar 4
LeFebvre Relays
4x55 Shuttle Hurdles - 36"
1.
Davoud Brame
Rownin Cooper
Clayton Hove
Derek Nobriga
51.99
Mar 4
LeFebvre Relays
4x55 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Quentin Lechner
Victor Trinidad
Roman Floyd
Nathan Hauan
50.38
Mar 4
LeFebvre Relays
Shot Put - 10lb
1.
10
Cole Ramirez
40' 7
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
2.
10
Derek Nobriga
34' 5
PR
Mar 19
Husky Invitational
3.
11
Fekadu Cantrell
31' 11
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
4.
9
Nathaniel Smith
28' 5.5
PR
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
5.
9
Declan Kingery
24' 2
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
Shot Put - 12lb
1.
11
bryce Kilkenny
39' 7.5
May 6
SFL Finals
2.
10
Cole Ramirez
37' 3
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
3.
10
Derek Nobriga
32' 9.5
PR
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
4.
9
Nathaniel Smith
28' 8.5
PR
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
5.
11
Fekadu Cantrell
28' 8
PR
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
6.
9
Declan Kingery
24' 1
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
Discus - 1.6kg
1.
11
Xavier Bruce II
112' 0
PR
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
2.
10
Cole Ramirez
100' 5
May 4
SFL Trials
3.
11
bryce Kilkenny
97' 5
PR
May 6
SFL Finals
4.
9
Nathaniel Smith
77' 9
PR
May 4
SFL Trials
5.
9
Declan Kingery
62' 11.75
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
High Jump
1.
10
Calvin Hensley
6' 0
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
2.
11
John Dailey
5' 10
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
10
Tolaoluwa Spencer
5' 10
May 4
SFL Trials
4.
10
Michael Payan
4' 8
PR
Mar 4
LeFebvre Relays
Pole Vault
1.
10
Michael Payan
13' 6
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
2.
10
Davoud Brame
11' 0
PR
May 6
SFL Finals
3.
11
Ryan Kaiser
6' 6
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
Long Jump
1.
10
Isaiah Brown
21' 1
May 6
SFL Finals
2.
10
Calvin Hensley
20' 8.5
May 12
CIF-SJS Division 1 Finals
3.
11
Jackson Floyd
20' 8
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
4.
10
Tolaoluwa Spencer
19' 0.5
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
5.
11
Kieran Watts
18' 2
PR
May 6
SFL Finals
6.
10
Steven Cuevas
17' 4.25
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
7.
11
Fekadu Cantrell
16' 10
PR
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
8.
9
Kaleo Latu
16' 9
May 6
SFL Finals
9.
11
Hermon Cantrell
16' 4.5
PR
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
10.
10
Gianluca Casas
16' 1.5
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
11.
9
Ajay Dhillon
13' 5
PR
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
Triple Jump
1.
11
Jackson Floyd
43' 0
May 4
SFL Trials
2.
10
Tolaoluwa Spencer
42' 5
(4.8)
May 20
CIF Sac-Joaquin Section Masters Prelims 2022
3.
10
Isaiah Brown
41' 2.5
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
4.
10
Calvin Hensley
38' 6.5
PR
May 4
SFL Trials
5.
9
Kaleo Latu
37' 1
PR
May 4
SFL Trials
6.
11
Kieran Watts
36' 6.5
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
7.
10
Steven Cuevas
36' 0
PR
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
8.
11
Fekadu Cantrell
34' 9
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
9.
10
Gianluca Casas
34' 3.25
May 4
SFL Trials
10.
11
Hermon Cantrell
29' 2
PR
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
Womens
100 Meters
1.
11
Ashanti Elie
12.19
(3.6)
PR
May 20
CIF Sac-Joaquin Section Masters Prelims 2022
2.
11
Phoenix Eastman
12.85
(2.0)
Mar 26
Simi Valley Invitational
3.
10
Jasmine Beasley
12.94
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
4.
10
Juliana Roberson
13.64
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
5.
11
Cayla Burks
13.87
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
6.
10
Isabella Leach
14.02
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
7.
10
Shanya Ayala
14.29
PR
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
8.
10
Pretty Hana
14.59
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
9.
9
Katherine Scott
14.72
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
10.
10
Zoe Cloud
15.65
(.1)
Mar 19
2nd Annual Zebra Invitational
200 Meters
1.
10
Jasmine Beasley
25.53
(1.8)
Apr 23
Sacramento Meet of Champions
2.
11
Ashanti Elie
25.64
(1.8)
PR
Apr 23
Sacramento Meet of Champions
3.
10
Isabella Leach
27.29
(2.5)
Mar 26
Simi Valley Invitational
4.
11
Phoenix Eastman
27.38
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
5.
10
Juliana Roberson
29.11
PR
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
6.
10
Shanya Ayala
29.70
PR
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
7.
9
Alishia Elie
30.25
PR
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
8.
11
Cayla Burks
30.27
PR
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
9.
9
Katherine Scott
31.90
(.6)
May 4
SFL Trials
400 Meters
1.
10
Jasmine Beasley
59.12
PR
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
2.
10
Isabella Leach
1:01.26
Mar 26
Simi Valley Invitational
3.
11
Katie Kopec
1:02.00
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
4.
10
Ava Kopec
1:02.90
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
5.
10
Grace Scott
1:06.79
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
6.
9
Alishia Elie
1:08.51
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
7.
10
Sophie Bowen
1:09.12
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
8.
11
Mariana Blanding
1:10.22
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
9.
9
Katherine Scott
1:11.00
May 6
SFL Finals
10.
11
Gillian Kingery
1:17.76
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
800 Meters
1.
11
Katie Kopec
2:16.37
PR
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
2.
10
Ava Kopec
2:17.92
May 4
SFL Trials
3.
10
Grace Scott
2:26.12
May 4
SFL Trials
4.
9
Isabel Soto
2:31.09
May 4
SFL Trials
5.
10
Sophie Bowen
2:37.16
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
6.
9
Alishia Elie
2:39.53
May 4
SFL Trials
7.
11
Mariana Blanding
2:42.18
PR
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
8.
9
Eliana Nichols
2:53.75
PR
Feb 25
SacTown Races FR/SO
9.
9
Mallory Turner
2:58.58
PR
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
10.
11
Gillian Kingery
2:59.44
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
11.
9
Mandy Rao
3:00.73
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
12.
10
Taylor Bettencourt
3:06.00
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
1600 Meters
1.
11
Katie Kopec
4:57.61
May 12
CIF-SJS Division 1 Finals
2.
10
Ava Kopec
5:05.02
Apr 23
Sacramento Meet of Champions
3.
10
Grace Scott
5:27.67
Mar 19
Dublin Distance Fiesta
4.
9
Isabel Soto
5:39.01
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
5.
10
Sophie Bowen
5:39.37
May 6
SFL Finals
6.
9
Alishia Elie
5:52.11
May 6
SFL Finals
7.
9
Eliana Nichols
5:59.67
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
8.
11
Mariana Blanding
6:04.70
May 6
SFL Finals
9.
11
Tyler Williams
6:31.84
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
10.
9
Mandy Rao
6:33.71
May 6
SFL Finals
11.
11
Gillian Kingery
6:34.02
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
12.
10
Taylor Bettencourt
6:39.68
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
13.
10
Peyton Heap
6:59.27
PR
Mar 19
2nd Annual Zebra Invitational
14.
9
Mallory Turner
6:59.70
PR
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
15.
10
Mollie Farrell
7:01.06
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
3200 Meters
1.
11
Katie Kopec
10:30.72
Apr 9
2022 Arcadia Invitational
2.
10
Ava Kopec
11:00.28
PR
Apr 9
2022 Arcadia Invitational
3.
10
Grace Scott
11:45.05
Apr 23
Sacramento Meet of Champions
4.
9
Isabel Soto
12:05.47
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
5.
10
Sophie Bowen
12:29.99
Mar 25
Bella Vista Bronco Distance & Pole Vault Carnival
6.
9
Eliana Nichols
13:33.42
PR
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
7.
9
Alishia Elie
13:45.90
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
8.
10
Taylor Bettencourt
13:51.47
PR
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
9.
11
Mariana Blanding
13:54.64
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
10.
9
Mandy Rao
14:17.41
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
11.
11
Gillian Kingery
14:36.32
Apr 22
Glenn Rogers-Sheldon Distance Carnival
100m Hurdles - 33"
1.
10
Kaylee Holyoak
17.64
(1.8)
PR
May 10
CIF-SJS Division I Prelims
2.
10
Savannah Banchieri
17.75
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
3.
9
Marlie Dixon
20.81
PR
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
4.
10
Jasmine Beasley
21.26
PR
Feb 25
SacTown Races FR/SO
5.
10
Ashley Beals
21.89
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
6.
9
Elleia Patterson
21.95
(.5)
May 4
SFL Trials
7.
9
Mykenzie Holyoak
23.38
(-.1)
PR
May 4
SFL Trials
8.
9
Katherine Scott
34.26
PR
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
300m Hurdles - 30"
1.
10
Savannah Banchieri
50.63
PR
Mar 26
Simi Valley Invitational
2.
10
Kaylee Holyoak
51.20
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
3.
11
Tyler Williams
54.40
PR
Mar 26
Simi Valley Invitational
4.
9
Marlie Dixon
56.09
PR
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
5.
10
Jasmine Beasley
58.74
PR
Feb 25
SacTown Races FR/SO
6.
9
Elleia Patterson
1:01.84
May 4
SFL Trials
7.
10
Ashley Beals
1:02.16
May 4
SFL Trials
8.
9
Mykenzie Holyoak
1:05.59
May 4
SFL Trials
9.
9
Katherine Scott
1:20.66
PR
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
4x100 Relay
1.
Emily Beasley
Juliana Roberson
Jasmine Beasley
Ashanti Elie
48.07
May 21
CIF Sac-Joaquin Section Masters Finals 2022
2.
Emily Beasley
Phoenix Eastman
Jasmine Beasley
Ashanti Elie
48.48
Apr 23
Sacramento Meet of Champions
3.
Emily Beasley
Phoenix Eastman
Juliana Roberson
Ashanti Elie
49.17
Mar 26
Simi Valley Invitational
4.
Ashanti Elie
Juliana Roberson
Emily Beasley
Phoenix Eastman
51.17
Mar 4
LeFebvre Relays
5.
Jasmine Beasley
Isabella Leach
Shayna Ayala
Sammy Schuler
51.95
Feb 25
SacTown Races FR/SO
6.
Cayla Burks
Isabella Leach
Shayna Ayala
Jasmine Beasley
52.61
Mar 11
Roy Crabtree Pirate Classic
7.
Relay Team
53.24
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
8.
Cayla Burks
Sammy Schuler
Shayna Ayala
Jasmine Beasley
53.52
Mar 26
Simi Valley Invitational
9.
Makena Locsin
Alishia Elie
Cayla Burks
Jasmine Beasley
54.19
Mar 4
LeFebvre Relays
10.
Shayna Ayala
Cayla Burks
Makena Locsin
Tsehay Cantrell
55.48
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
11.
Lilia Ramey
Pretty Hana
Ashley Beals
Zoe Cloud
57.07
Feb 25
SacTown Races FR/SO
12.
Shanya Ayala
Tsehay Cantrell
Makena Locsin
Cayla Burks
1:03.52
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
4x200 Relay -
1.
Emily Beasley
Alishia Elie
Phoenix Eastman
Ashanti Elie
1:53.21
Mar 4
LeFebvre Relays
2.
Shayna Ayala
Cayla Burks
Taylor Butterfield
Makena Locsin
2:10.15
Mar 4
LeFebvre Relays
4x400 Relay
1.
Ava Kopec
Katie Kopec
Jasmine Beasley
Isabella Leach
4:09.96
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
2.
Emily Beasley
Kaylee Holyoak
Jasmine Beasley
Isabella Leach
4:17.66
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
3.
Emily Beasley
Isabella Leach
Ava Kopec
Jasmine Beasley
4:17.74
May 6
SFL Finals
4.
Grace Scott
Sophie Bowen
Ava Kopec
Katie Kopec
4:22.96
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
5.
Sophie Bowen
Ava Kopec
Grace Scott
Izzy Soto
4:29.90
Feb 25
SacTown Races FR/SO
4x800 Relay
1.
Ava Kopec
Grace Scott
Izzy Soto
Katie Kopec
10:09.46
Mar 4
LeFebvre Relays
2.
Mariana Blanding
Sophie Bowen
Kylee Wibbeler
Tyler Williams
11:39.66
Mar 4
LeFebvre Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Emily Beasley
Ashanti Elie
Jasmine Beasley
Isabella Leach
1:49.22
Apr 9
2022 Arcadia Invitational
2.
Emily Beasley
Jasmine Beasley
Ashanti Elie
Isabella Leach
1:51.48
Mar 26
Simi Valley Invitational
3.
Ashanti Elie
Phoenix Eastman
Emily Beasley
Isabella Leach
1:56.26
Mar 4
LeFebvre Relays
4.
Juliana Roberson
Jasmine Beasley
Isabella Leach
Alishia Elie
2:03.70
Feb 25
SacTown Races FR/SO
5.
Shayna Ayala
Cayla Burks
Tyler Williams
Tsehay Cantrell
2:04.24
Mar 26
Simi Valley Invitational
6.
Shayna Ayala
Jasmine Beasley
Tsehay Cantrell
Alishia Elie
2:08.19
Mar 4
LeFebvre Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Ava Kopec
Isabella Leach
Grace Scott
Katie Kopec
12:45.33
Mar 4
LeFebvre Relays
2.
Ava Kopec
Grace Scott
Isabella Leach
Katie Kopec
12:51.09
Apr 9
2022 Arcadia Invitational
3.
Taylor Bettencourt
Eliana Nichols
Gillian Kingery
Mandy Rao
16:47.99
Mar 4
LeFebvre Relays
4x55 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Savannah Banchieri
Jasmine Beasley
Averee O'Connor
Kaylee Holyoak
52.96
Mar 4
LeFebvre Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Phoenix Eastman
26' 6.75
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
2.
11
Tsehay Cantrell
23' 6
PR
May 6
SFL Finals
3.
10
Lilia Ramey
23' 3.5
PR
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
4.
10
Emma Bleecker
21' 8
PR
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
Discus - 1kg
1.
10
Kaylee Holyoak
72' 9.5
PR
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
2.
10
Emma Bleecker
68' 1
PR
May 4
SFL Trials
3.
10
Lilia Ramey
62' 9.5
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
4.
9
Mykenzie Holyoak
41' 0
PR
Mar 19
2nd Annual Zebra Invitational
High Jump
1.
11
Ashanti Elie
5' 10
PR
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
2.
10
Samantha Schuler
5' 0
Mar 26
Simi Valley Invitational
Pole Vault
1.
10
Zoe Cloud
8' 4
May 6
SFL Finals
2.
10
Kaylee Holyoak
7' 9
PR
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
3.
9
Mallory Turner
7' 0
PR
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
4.
11
Tyler Williams
6' 6
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
Long Jump
1.
10
Juliana Roberson
18' 0.5
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
2.
10
Isabella Leach
15' 6.75
PR
May 12
CIF-SJS Division 1 Finals
3.
10
Samantha Schuler
15' 1
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
4.
10
Savannah Banchieri
15' 0
Mar 19
Husky Invitational
5.
11
Tsehay Cantrell
14' 2
PR
May 12
CIF-SJS Division 1 Finals
6.
10
Mollie Farrell
13' 11.5
Mar 19
Husky Invitational
7.
10
Pretty Hana
12' 6
PR
Mar 31
Folsom at Whitney Dual Meet
10
Peyton Heap
12' 6
PR
Apr 6
Oak Ridge and Del Oro at Whitney Dual Meet
Triple Jump
1.
10
Juliana Roberson
38' 9
(2.5)
May 20
CIF Sac-Joaquin Section Masters Prelims 2022
2.
10
Savannah Banchieri
34' 7.5
(2.5)
PR
May 20
CIF Sac-Joaquin Section Masters Prelims 2022
3.
10
Mollie Farrell
30' 9
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
4.
10
Samantha Schuler
30' 8.75
May 4
SFL Trials
5.
11
Tsehay Cantrell
28' 5
PR
Mar 23
SFL Whitney @ Rocklin (Week 1)
6.
10
Pretty Hana
27' 10.25
May 4
SFL Trials
7.
10
Peyton Heap
27' 2
Apr 20
Granite Bay versus Whitney duel meet
*Recent improvement