Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2006
2005
2004
2002
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1990
1989
1986
1985
1984
1981
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1972
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2016
2013
2012
2011
2010
1998
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Xavier Ferguson
12.12
PR
Apr 14
Clyde HS Invitational
2.
10
Ryan Oneal
12.32
Apr 23
Fostoria Boosters Invitational
3.
10
Kadyden Hutchinson
13.34
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
4.
12
Malichi Ferguson
13.48
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
200 Meters
1.
12
Xavier Ferguson
24.56
PR
Apr 23
Fostoria Boosters Invitational
2.
10
Ryan Oneal
25.11
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
3.
11
Brandon Roberts
28.68
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
4.
11
Cameron Moreno
29.13
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
400 Meters
1.
10
Jordan Ferguson
55.74
PR
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
10
Jayce Ramirez
57.73
Apr 29
Margaretta Track And Field Invitational
3.
12
Keita Naruse
1:00.67
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
4.
10
Dylan Holmes
1:01.12
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
5.
10
Gavin Miller
1:02.70
PR
Apr 14
Clyde HS Invitational
800 Meters
1.
12
Keita Naruse
2:17.42
PR
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
9
Traivon Cousin
2:26.20
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
1600 Meters
1.
10
Jayce Ramirez
5:51.03
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
2.
9
Damien Pittman
5:58.30
Apr 29
Margaretta Track And Field Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Brandon Roberts
21.57
PR
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
12
Trevor Nowicki
22.25
PR
Apr 29
Margaretta Track And Field Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
12
Malichi Ferguson
45.81
PR
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
11
Brandon Roberts
51.16
PR
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
3.
12
Trevor Nowicki
58.44
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
4x100 Relay
1.
Kadyden Hutchinson
Gavin Miller
Xavier Ferguson
Ryan Oneal
47.98
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
Trace Agapiou
Ethan Mercado
Drake Ritter
Dylan Holmes
54.45
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
4x200 Relay -
1.
Xavier Ferguson
Ryan Oneal
Traivon Cousin
Gavin Miller
1:40.34
Apr 29
Margaretta Track And Field Invitational
2.
Gavin Miller
Xavier Ferguson
Ryan Oneal
Landen Powell
1:40.66
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
3.
Gavin Miller
Xavier Ferguson
Ryan Oneal
Traivon Cousin
1:46.12
Apr 14
Clyde HS Invitational
4x400 Relay
1.
Jordan Ferguson
Gavin Miller
Jayce Ramirez
Malichi Ferguson
3:59.55
Apr 29
Margaretta Track And Field Invitational
2.
Jayce Ramirez
Gavin Miller
Dylan Holmes
Malichi Ferguson
4:03.48
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
3.
Keita Naruse
Gavin Miller
Jayce Ramirez
Malichi Ferguson
4:07.19
Apr 23
Fostoria Boosters Invitational
4x800 Relay
1.
Jayce Ramirez
Keita Naruse
Traivon Cousin
Malichi Ferguson
9:31.79
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
Shot Put - 12lb
1.
11
Trace Agapiou
35' 6.5
Apr 23
Fostoria Boosters Invitational
2.
11
Binicio Flores
33' 1
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
3.
12
Ethan Mercado
31' 3
PR
Apr 14
Clyde HS Invitational
4.
11
Trey McCallister
30' 10.25
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
5.
9
Trenton Kirby
30' 7
May 7
Ada HS Invitational
6.
11
Jaiden Bonney
29' 6.75
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
7.
11
Drew Shaver
27' 4.25
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
8.
10
Keegan Seaburn
27' 2.75
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
9.
11
Drake Ritter
26' 9
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
10.
11
Brandon Roberts
25' 6.75
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
11.
10
Ashon Slaughter
23' 3
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
Discus - 1.6kg
1.
11
Trace Agapiou
134' 1
PR
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
11
Trey McCallister
113' 2
PR
Apr 29
Margaretta Track And Field Invitational
3.
11
Drake Ritter
103' 9
PR
Apr 14
Clyde HS Invitational
4.
11
Binicio Flores
90' 7.75
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
5.
10
Keegan Seaburn
86' 2
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
6.
11
Jaiden Bonney
82' 3
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
7.
11
Drew Shaver
71' 2
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
8.
12
Ethan Mercado
69' 1
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
9.
10
Ashon Slaughter
68' 8.5
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
10.
11
Brandon Roberts
66' 4.5
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
High Jump
1.
10
Jordan Ferguson
5' 6
PR
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
10
Gavin Miller
5' 6
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
3.
10
Dylan Holmes
5' 0
Apr 23
Fostoria Boosters Invitational
Pole Vault
1.
10
Kadyden Hutchinson
8' 6
May 7
Ada HS Invitational
2.
10
Eliah Kiser
8' 0
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
Long Jump
1.
12
Ethan Mercado
15' 6.5
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
12
Trevor Nowicki
15' 6.5
PR
Apr 29
Margaretta Track And Field Invitational
3.
11
Cameron Moreno
15' 1.5
PR
Apr 29
Margaretta Track And Field Invitational
4.
9
Damien Pittman
13' 11
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
Womens
100 Meters
1.
11
Angie Brandon
13.86
PR
Apr 23
Fostoria Boosters Invitational
2.
11
Lexi Coleman
14.05
Apr 14
Clyde HS Invitational
3.
12
Desiree Kimble
14.51
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
4.
11
Davine Waltermyer
15.07
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
5.
10
Timberly Kidwell
15.32
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
6.
-
Rochelle Baccom
16.72
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
7.
9
Kamryn Coopshaw
19.53
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
200 Meters
1.
9
Lyrique Johnson
29.12
PR
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
9
Alayjah Williams
29.88
PR
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
3.
11
Lexi Coleman
30.79
PR
Apr 23
Fostoria Boosters Invitational
4.
11
Davine Waltermyer
31.44
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
5.
10
Timberly Kidwell
31.61
PR
May 7
Ada HS Invitational
400 Meters
1.
11
Jennafer Johnson
1:04.02
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
12
Christina Maurer
1:06.49
PR
Apr 29
Margaretta Track And Field Invitational
3.
11
Lexi Coleman
1:12.94
PR
Apr 14
Clyde HS Invitational
4.
11
Garyana Overton
1:14.70
PR
Apr 29
Margaretta Track And Field Invitational
800 Meters
1.
10
Ella Brose
2:47.67
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
9
Brooklyn Holeman
2:49.49
Apr 29
Margaretta Track And Field Invitational
1600 Meters
1.
9
Jalicia Mendez
6:10.01
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
2.
10
Ella Brose
6:26.48
PR
May 7
Ada HS Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Christina Maurer
17.38
PR
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
9
Yzamoni Agapiou
18.83
PR
Apr 23
Fostoria Boosters Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Garyana Overton
53.48
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
12
Desiree Kimble
55.32
PR
May 7
Ada HS Invitational
4x100 Relay
1.
Lyrique Johnson
Desiree Kimble
Kamryn Coopshaw
Christina Maurer
55.67
Apr 23
Fostoria Boosters Invitational
2.
Lyrique Johnson
Lexi Coleman
Kamryn Coopshaw
Christina Maurer
55.75
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
3.
Lyrique Johnson
Yzamoni Agapiou
Kamryn Coopshaw
Christina Maurer
56.38
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
4.
Lexi Coleman
Desiree Kimble
Kamryn Coopshaw
Christina Maurer
57.61
May 7
Ada HS Invitational
4x200 Relay -
1.
Timberly Kidwell
Brooklyn Holeman
Lexi Coleman
Lyrique Johnson
1:59.24
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
Alayjah Williams
Brooklyn Holeman
Karma Williams
Lyrique Johnson
2:02.70
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
4x400 Relay
1.
Brooklyn Holeman
Christina Maurer
Garyana Overton
Jennafer Johnson
4:30.68
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
Brooklyn Holeman
Christina Maurer
Karma Williams
Jennafer Johnson
4:40.72
Apr 23
Fostoria Boosters Invitational
4x800 Relay
1.
Brooklyn Holeman
Ella Brose
Jennafer Johnson
Jalicia Mendez
10:57.38
May 28
OHSAA D2 Region 6
2.
Jalicia Mendez
Ella Brose
Brooklyn Holeman
Jennafer Johnson
11:00.27
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
Shot Put - 4kg
1.
10
Karma Williams
33' 0.5
May 7
Ada HS Invitational
2.
9
Adori Bishop
31' 7
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
3.
11
Mckinizie Johnson
26' 4.75
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
4.
10
Arielle Scott
20' 10
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
5.
9
Daisy Hughes
18' 6
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
Discus - 1kg
1.
10
Karma Williams
122' 6
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
10
Arielle Scott
81' 8
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
3.
9
Adori Bishop
72' 6
Apr 23
Fostoria Boosters Invitational
4.
11
Mckinizie Johnson
66' 7
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
5.
11
Jennafer Johnson
58' 9
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
6.
9
Daisy Hughes
45' 6
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
High Jump
1.
11
Garyana Overton
4' 6
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
Pole Vault
1.
9
Kamryn Coopshaw
6' 6
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
Long Jump
1.
9
Alayjah Williams
15' 5.5
PR
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
2.
12
Desiree Kimble
14' 0
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
3.
11
Davine Waltermyer
13' 6.25
PR
May 14
Northern Buckeye Conference Championships
4.
-
Rochelle Baccom
11' 10
PR
Apr 12
Elmwood Tri-Meet
*Recent improvement