Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2010
2009
2008
2007
2002
2001
Indoor
2024
2011
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Colin Matthews
11.99
PR
May 7
Sodus Showdown
2.
11
Charlie Dorrington
12.11
May 7
Sodus Showdown
3.
11
Erick Diaz-Carrasquillo
12.64
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
4.
12
Dontaye Wallace
12.71
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
200 Meters
1.
11
Colin Matthews
24.24
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
2.
11
Erick Diaz-Carrasquillo
25.57
May 7
Sodus Showdown
400 Meters
1.
11
Colin Matthews
54.93
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
2.
11
Luke Weber
1:00.95
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
3.
10
Rowan Magee
1:06.81
PR
May 7
Sodus Showdown
800 Meters
1.
10
Corey Bailey
2:08.82
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
2.
10
Tristan Hagel
2:29.70
May 7
Sodus Showdown
3.
10
Rowan Magee
2:36.48
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
1600 Meters
1.
12
Vincent Cardinale
4:59.88
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
2.
10
Tristan Hagel
5:03.41
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
3200 Meters
1.
10
Tristan Hagel
10:56.91
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
2.
12
Vincent Cardinale
10:58.47
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
110m Hurdles - 39"
1.
12
Dontaye Wallace
19.61
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
4x100 Relay
1.
Relay Team
47.58
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:54.51
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
Shot Put - 12lb
1.
11
Tyler Maples
31' 11.75
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
2.
11
Benjamin Meyer
30' 11.75
May 7
Sodus Showdown
Discus - 1.6kg
1.
11
Benjamin Meyer
86' 4
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
2.
11
Tyler Maples
82' 10
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
High Jump
1.
10
Corey Bailey
4' 10
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
Long Jump
1.
11
Charlie Dorrington
19' 3.5
PR
May 7
Sodus Showdown
2.
10
Corey Bailey
16' 3
PR
May 7
Sodus Showdown
3.
12
Dontaye Wallace
14' 9.25
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
Triple Jump
1.
11
Erick Diaz-Carrasquillo
34' 5.25
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
2.
11
Luke Weber
32' 4
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
3.
12
Dontaye Wallace
31' 3
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
Womens
100 Meters
1.
10
Timiyah Bush
14.44
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
2.
9
Courtney Mastellar
14.93
May 7
Sodus Showdown
3.
10
La-Kenya Moore
15.09
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
4.
9
Claire Dunham
15.23
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
200 Meters
1.
12
En-Ya Shen
29.76
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
2.
10
Timiyah Bush
30.38
PR
May 7
Sodus Showdown
3.
9
Courtney Mastellar
31.93
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
4.
10
Alicia Mateo
33.04
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
400 Meters
1.
12
En-Ya Shen
1:05.77
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
2.
9
Noah Himmelhoch
1:18.01
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
800 Meters
1.
9
Delaney Brown
2:45.53
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
2.
9
Marin Eighmey
2:51.99
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
3.
12
Juliette Ventura
3:05.95
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
1500 Meters
1.
9
Delaney Brown
5:39.85
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
2.
10
Avery Clair-Goulet
6:21.61
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
100m Hurdles - 33"
1.
12
Juliette Ventura
19.43
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
400m Hurdles - 30"
1.
9
Marin Eighmey
1:17.96
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
2.
9
Sarah Strojny
1:29.73
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
2k Steeplechase
1.
12
Juliette Ventura
10:47.35
PR
May 7
Sodus Showdown
4x100 Relay
1.
Relay Team
58.80
May 7
Sodus Showdown
Shot Put - 4kg
1.
12
Juliette Ventura
28' 7.75
PR
May 7
Sodus Showdown
2.
9
Alexis McCANN
19' 0.75
May 7
Sodus Showdown
Discus - 1kg
1.
9
Sophie Augustine
51' 10
PR
May 7
Sodus Showdown
2.
9
Alexa Priano-Portillo
48' 3
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
3.
9
Noah Himmelhoch
44' 11
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
4.
9
Alexis McCANN
36' 2
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
High Jump
1.
12
Juliette Ventura
4' 4
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
2.
10
Timiyah Bush
3' 10
PR
May 16
Wayne-Finger Lakes County Championships
Long Jump
1.
12
Juliette Ventura
13' 8.5
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
2.
9
Claire Dunham
13' 5
PR
May 7
Sodus Showdown
3.
11
Doly Dejesus
12' 4
PR
May 7
Sodus Showdown
Pentathlon (Outdoor) -
1.
12
Juliette Ventura
1830
PR
May 28
Section V Class A2-B1 Championships
*Recent improvement