Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1959
1958
1952
1941
Indoor
2016
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Terran Mitchell
11.81
Apr 13
Clayton Classic
2.
12
Jeremiah Williams
11.98
PR
Apr 13
Clayton Classic
3.
9
Zachary Allen
13.07
PR
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
4.
9
Nathanael Davis
13.57
PR
Apr 5
Greyhound Invitational
5.
9
Amari Fuller
13.61
PR
Apr 5
Greyhound Invitational
200 Meters
1.
12
Jeremiah Williams
23.84
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
2.
9
Amari Fuller
27.10
PR
Apr 5
Greyhound Invitational
3.
9
Nathanael Davis
28.08
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
4.
12
Cobe Burney
28.94
PR
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
400 Meters
1.
11
Josiah Lovelace
52.07
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
2.
12
Christopher Pashkov
55.22
PR
Apr 13
Clayton Classic
3.
11
Bailey Moehlenbrock
1:00.04
PR
Apr 13
Clayton Classic
800 Meters
1.
9
Kevin Morales
2:04.51
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
2.
10
Connor Lang
2:34.58
PR
Apr 5
Greyhound Invitational
3.
9
Peyton Averbeck
2:36.42
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
4.
9
William Weiss
2:38.74
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
5.
11
Dino Zeric
2:41.66
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
6.
10
Dylon Kelly
2:52.15
PR
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
7.
9
Logan Mendenhall
2:55.65
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
8.
9
Weston Bethel
3:00.25
Apr 13
Clayton Classic
9.
10
Avni Dullovi
3:04.10
May 2
Suburban Blue Conference Championships
10.
10
Corey Street
3:19.22
Apr 5
Greyhound Invitational
1600 Meters
1.
10
Tyler Mooney
5:28.74
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
2.
10
Connor Lang
5:33.92
PR
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
3.
10
Mason Earll
5:34.22
PR
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
4.
12
Emrah Omerovic
5:38.56
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
5.
9
Peyton Averbeck
5:44.56
PR
Apr 13
Clayton Classic
6.
9
William Weiss
6:09.41
Apr 5
Greyhound Invitational
7.
9
Weston Bethel
6:21.88
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
8.
9
Logan Mendenhall
6:53.73
PR
Apr 5
Greyhound Invitational
9.
10
Avni Dullovi
7:00.08
Apr 5
Greyhound Invitational
3200 Meters
1.
10
Mason Earll
12:02.40
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
2.
10
Tyler Mooney
12:23.33
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
3.
12
Emrah Omerovic
12:25.75
PR
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
4x200 Relay -
1.
Josiah Lovelace
Terran Mitchell
Christopher Pashkov
Jeremiah Williams
1:33.82
May 2
Suburban Blue Conference Championships
2.
Terran Mitchell
Jeremiah Williams
Christopher Pashkov
x MOEHLENBROCK
1:37.56
Apr 13
Clayton Classic
3.
Zachary Allen
Jeremiah Williams
Terran Mitchell
Josiah Lovelace
1:38.91
Apr 5
Greyhound Invitational
4.
Relay Team
1:39.24
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
4x400 Relay
1.
Josiah Lovelace
Kevin Morales
Terran Mitchell
Jeremiah Williams
3:29.78
May 20
MSHSAA Class 4, Sectional 1
2.
Relay Team
3:32.66
May 27
MSHSAA Class 4 State Track & Field Championships
3.
Josiah Lovelace
Terran Mitchell
Christopher Pashkov
Jeremiah Williams
3:39.86
May 2
Suburban Blue Conference Championships
4.
Terran Mitchell
Jeremiah Williams
Christopher Pashkov
x MOEHLENBROCK
3:52.37
Apr 13
Clayton Classic
4x800 Relay
1.
Josiah Lovelace
Kevin Morales
Christopher Pashkov
Tyler Mooney
8:37.22
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
2.
Christopher Pashkov
Kevin Morales
Josiah Lovelace
Mason Earll
8:51.06
May 2
Suburban Blue Conference Championships
3.
Relay Team
9:30.93
Apr 5
Greyhound Invitational
4.
Connor Lang
Tyler Mooney
Mason Earll
Dylon Kelly
10:19.76
Apr 13
Clayton Classic
5.
Weston Bethel
Avni Dullovi
Dylon Kelly
Connor Lang
11:37.42
Apr 5
Greyhound Invitational
6.
Weston Bethel
Avni Dullovi
Dylon Kelly
Logan Mendenhall
11:43.89
May 2
Suburban Blue Conference Championships
7.
Logan Mendenhall
Dino Zeric
Corey Street
Eldin Skampo
11:59.78
Apr 5
Greyhound Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Noah Vaccaro
33' 2.5
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
2.
10
Alexander Allbright
30' 11.25
Apr 13
Clayton Classic
3.
10
Alexander Woodward
26' 9.25
PR
Apr 13
Clayton Classic
4.
11
Anh Nguyen
25' 5.5
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
5.
9
Isaac Menendez
23' 3
PR
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Noah Vaccaro
89' 1.75
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
2.
10
Alexander Allbright
77' 2.75
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
3.
10
Alexander Woodward
64' 8.75
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
4.
9
Isaac Menendez
58' 0
PR
Apr 13
Clayton Classic
5.
11
Anh Nguyen
50' 2.25
PR
Apr 13
Clayton Classic
6.
10
Pablo Villmer
49' 9.25
May 2
Suburban Blue Conference Championships
Javelin - 800g
1.
12
Noah Vaccaro
106' 3.25
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
2.
10
Alexander Allbright
79' 7.5
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
3.
9
Isaac Menendez
76' 5.25
PR
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
4.
10
Pablo Villmer
47' 10.25
May 2
Suburban Blue Conference Championships
High Jump
1.
12
Terran Mitchell
5' 7.75
Apr 5
Greyhound Invitational
2.
12
Christopher Pashkov
5' 3.75
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
3.
12
Cobe Burney
4' 7.5
PR
Apr 13
Clayton Classic
Pole Vault
1.
11
Endrit Rexhepi
9' 5.75
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
2.
10
Connor Lang
8' 6
May 2
Suburban Blue Conference Championships
Long Jump
1.
12
Terran Mitchell
23' 0
PR
May 27
MSHSAA Class 4 State Track & Field Championships
2.
12
Jeremiah Williams
20' 0
(.0)
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
3.
12
Cobe Burney
15' 1
(.0)
Apr 13
Clayton Classic
Triple Jump
1.
12
Terran Mitchell
43' 10.25
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
Womens
100 Meters
1.
11
Aymire Smith
13.56
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
2.
10
Vivian Lang
15.12
Apr 5
Greyhound Invitational
3.
9
Lashera Mcfee
15.66
May 2
Suburban Blue Conference Championships
4.
9
Aubrey White
15.93
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
200 Meters
1.
11
Aymire Smith
27.82
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
2.
9
Addison Cousins
29.70
PR
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
3.
10
Vivian Lang
32.39
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
4.
9
Lashera Mcfee
32.42
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
5.
9
Aubrey White
32.71
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
400 Meters
1.
10
Anna Daughtry
1:00.78
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
2.
9
Addison Cousins
1:05.67
PR
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
800 Meters
1.
10
Anna Daughtry
2:20.26
May 20
MSHSAA Class 4, Sectional 1
100m Hurdles - 33"
1.
10
Emelia Cella
21.81
PR
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
2.
10
Irma Karahasanovic
22.05
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
3.
10
Michelle Shaffer
22.54
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
4.
10
Eliza Daniel
22.71
Apr 1
Skippy Keefer Relays
300m Hurdles - 30"
1.
10
Elise Wagstaff
58.42
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
2.
10
Emelia Cella
1:01.45
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
3.
10
Michelle Shaffer
1:04.39
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
4.
10
Eliza Daniel
1:07.25
Apr 1
Skippy Keefer Relays
5.
10
Irma Karahasanovic
1:08.90
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
4x100 Relay
1.
Relay Team
57.17
Apr 1
Skippy Keefer Relays
2.
Emelia Cella
x KARAHASANOVIC
Elise Wagstaff
Bridgit Olesia
59.65
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
3.
Eliza Daniel
Lashera Mcfee
Michelle Shaffer
Vivian Lang
59.81
May 2
Suburban Blue Conference Championships
4.
Emelia Cella
Eliza Daniel
Vivian Lang
Lashera Mcfee
1:00.45
Apr 5
Greyhound Invitational
5.
Aubrey White
Emelia Cella
Lashera Mcfee
Eliza Daniel
1:01.95
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
4x200 Relay -
1.
Aymire Smith
Anna Daughtry
Addison Cousins
Amelia Wilson
1:54.98
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
2.
Anna Daughtry
Amelia Wilson
Aymire Smith
Star Skinner
1:56.88
Apr 5
Greyhound Invitational
3.
Relay Team
1:57.57
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
4.
Anna Daughtry
Addison Cousins
Aymire Smith
Amelia Wilson
2:00.87
Apr 13
Clayton Classic
4x400 Relay
1.
Addison Cousins
Aymire Smith
Amelia Wilson
Anna Daughtry
4:36.17
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
2.
Relay Team
4:40.82
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
3.
Addison Cousins
Anna Daughtry
Bridgit Olesia
Amelia Wilson
4:48.58
Apr 13
Clayton Classic
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:44.49
Apr 1
Skippy Keefer Relays
Shot Put - 4kg
1.
11
Audrey Long
22' 4.75
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
2.
10
Maiya Brown
21' 9.75
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
3.
11
Miranda Kindle
18' 2.5
PR
Apr 13
Clayton Classic
4.
9
Ava Bell
14' 3.25
May 2
Suburban Blue Conference Championships
Discus - 1kg
1.
11
Audrey Long
55' 1.25
PR
Apr 12
Orchard Farm JV Invitational
2.
10
Maiya Brown
50' 4.25
PR
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
Javelin - 600g
1.
10
Maiya Brown
52' 11.75
PR
Apr 6
Bob G. Brunette Invitational
2.
9
Ava Bell
34' 3.25
May 2
Suburban Blue Conference Championships
3.
11
Miranda Kindle
32' 3.75
PR
Apr 5
Greyhound Invitational
High Jump
1.
10
Amelia Wilson
5' 6
PR
Apr 13
Clayton Classic
2.
11
Bridgit Olesia
5' 1
PR
May 27
MSHSAA Class 4 State Track & Field Championships
3.
10
Emelia Cella
4' 6
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
Pole Vault
1.
10
Elise Wagstaff
7' 11.5
May 2
Suburban Blue Conference Championships
11
Charlotte Hudson
7' 11.5
May 13
MSHSAA Class 4 District 1
Long Jump
1.
11
Star Skinner
14' 11
(.0)
Apr 1
Skippy Keefer Relays
2.
11
Bridgit Olesia
14' 5.25
(.0)
PR
Apr 13
Clayton Classic
3.
10
Irma Karahasanovic
11' 6.25
May 2
Suburban Blue Conference Championships
4.
10
Emelia Cella
9' 10.75
(.0)
PR
Apr 1
Skippy Keefer Relays
5.
11
Charlotte Hudson
9' 7.25
(.0)
PR
Apr 5
Greyhound Invitational
Triple Jump
1.
10
Amelia Wilson
29' 11.75
PR
May 2
Suburban Blue Conference Championships
*Recent improvement