Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2023
2018
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Thomas Matthews
11.37
(1.2)
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
2.
12
Judah Moran
11.58
(1.2)
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
3.
9
Ja'mari Wilson
12.29
(1.2)
Apr 22
FHSAA 4A District 1
4.
12
Luke Aiken
12.35
(-.4)
PR
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
5.
10
Russell Mincy
12.61
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
6.
10
Kyler Revell
12.71
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
7.
12
Nick King
12.75
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
8.
9
Jack Bahmer
14.72
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
200 Meters
1.
11
Cade Swart
22.33
PR
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
2.
9
Thomas Matthews
23.61
(.6)
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
3.
12
Judah Moran
24.19
(2.9)
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
4.
10
Philip Licquia
24.45
(2.9)
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
5.
12
Luke Aiken
24.73
PR
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
6.
10
Kyler Revell
25.14
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
7.
9
Ben Hunt
25.23
PR
Mar 3
Bolles Bulldog Classic
8.
10
Russell Mincy
25.80
(1.2)
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
9.
9
Ja'mari Wilson
25.88
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
10.
9
Gabe Pierce
26.88
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
11.
12
Wesley Chen
27.06
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
400 Meters
1.
12
Colin Dunphy
53.40
PR
Mar 3
Bolles Bulldog Classic
2.
10
Alex Davenport
54.04
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
3.
10
Matthew Miralles
54.27
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
4.
11
Kasey Mick
55.68
PR
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
5.
10
Logan Peltier
56.09
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
6.
12
Sam Rodefer
56.16
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
7.
10
Meyer Williams
58.38
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
8.
11
Alex Strivastava
59.05
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
9.
10
Keegan Mills
59.32
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
10.
10
Bryce Callen
1:05.29
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
800 Meters
1.
12
Wyatt Townsend
2:02.32
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
2.
11
Kasey Mick
2:02.97
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
3.
12
Colin Dunphy
2:04.98
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
4.
11
Jonah Blay
2:05.36
PR
Mar 3
Bolles Bulldog Classic
5.
12
Calvin Wheatley
2:07.35
PR
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
6.
10
Logan Peltier
2:11.24
PR
Mar 3
Bolles Bulldog Classic
7.
10
Alex Davenport
2:11.27
PR
Mar 3
Bolles Bulldog Classic
8.
12
Joseph Garner
2:12.27
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
9.
10
Keegan Mills
2:28.65
PR
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
1600 Meters
1.
12
Wyatt Townsend
4:20.92
PR
Apr 1
Florida Relays
2.
11
Jackson Rowe
4:33.80
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
3.
11
Jonah Blay
4:35.04
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
4.
11
Kasey Mick
4:37.25
PR
Mar 25
FSU Relays
5.
12
Owen Franklin
4:39.73
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
6.
12
Calvin Wheatley
4:40.91
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
7.
10
Gabriel Edwards
4:43.83
Mar 25
FSU Relays
8.
12
Joseph Garner
4:44.11
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
9.
9
Jackson Beener
4:56.28
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
10.
12
Nathan Morris
5:01.77
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
11.
11
Jack Fuller
5:04.84
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
12.
9
Josh Hicks
5:09.11
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
13.
11
Ben Deloach
5:19.07
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
14.
11
Taylor Callen
5:23.01
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
15.
12
Ben Middleton
5:40.98
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
16.
9
Carson Dent
5:48.14
Mar 25
FSU Relays
3200 Meters
1.
12
Wyatt Townsend
9:26.39
Mar 3
Bolles Bulldog Classic
2.
11
Jackson Rowe
9:39.59
Mar 25
FSU Relays
3.
12
Owen Franklin
10:07.91
PR
Mar 25
FSU Relays
4.
11
Jack Fuller
10:34.12
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
5.
9
Josh Hicks
10:39.87
Mar 25
FSU Relays
6.
12
Calvin Wheatley
11:09.83
PR
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
7.
12
Nathan Morris
11:27.14
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
8.
9
Jackson Beener
11:38.46
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
9.
9
Carson Dent
13:08.99
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Cade Swart
14.28
(1.1)
May 5
FHSAA 4A Region 1
2.
9
Ben Hunt
17.07
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
3.
12
Luke Aiken
17.21
(1.1)
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
4.
10
Brady Lynch
19.27
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
300m Hurdles - 36"
1.
11
Cade Swart
38.10
PR
Mar 11
Yellow Jacket Invitational
400m Hurdles - 36"
1.
11
Cade Swart
53.37
May 5
FHSAA 4A Region 1
2.
12
Luke Aiken
1:02.59
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
3.
10
Brady Lynch
1:05.97
PR
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
4.
11
Tim Yu
1:07.54
PR
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
5.
10
Michael Kelly
1:19.69
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
4x100 Relay
1.
Judah Moran
Luke Aiken
Ja'mari Wilson
Thomas Matthews
45.35
Apr 22
FHSAA 4A District 1
2.
Relay Team
45.63
Mar 25
FSU Relays
3.
Judah Moran
Josiah Mapp
Ja'mari Wilson
Thomas Matthews
45.69
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
4.
Judah Moran
Ja'mari Wilson
Nick King
Trenton Strozier
47.95
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
4x400 Relay
1.
Colin Dunphy
Philip Licquia
Matthew Miralles
Cade Swart
3:32.95
Apr 22
FHSAA 4A District 1
2.
Relay Team
3:37.59
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
3.
Matthew Miralles
Alex Davenport
Sam Rodefer
Philip Licquia
3:44.68
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
4.
Colin Dunphy
Alex Davenport
Sam Rodefer
Logan Peltier
3:44.73
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
4x800 Relay
1.
Kasey Mick
Joseph Garner
Jonah Blay
Colin Dunphy
8:17.36
May 5
FHSAA 4A Region 1
2.
Kasey Mick
Matthew Miralles
Jonah Blay
Colin Dunphy
8:29.61
Apr 22
FHSAA 4A District 1
3.
Relay Team
8:35.48
Mar 25
FSU Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:03.81
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
11:35.36
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Matthew Mcqueen
46' 8.5
PR
Mar 25
FSU Relays
2.
10
David Herring
42' 6.25
Apr 22
FHSAA 4A District 1
3.
10
Jason Atwood
42' 3.5
Apr 22
FHSAA 4A District 1
4.
12
James Mabry
35' 5.5
PR
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
5.
10
Trenton Strozier
31' 9
PR
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
6.
11
Dylan Wollet
29' 5.5
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
7.
11
Haven Wolk
29' 0.75
PR
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
8.
11
Paul Chang
25' 9.5
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
9.
9
Cherry Jacob
22' 10.25
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
Discus - 1.6kg
1.
10
Jason Atwood
156' 8
May 20
FHSAA 4A State Track & Field Championships
2.
12
Matthew Mcqueen
125' 7
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
3.
12
James Mabry
113' 3.75
PR
Mar 3
Bolles Bulldog Classic
4.
10
David Herring
108' 9.5
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
5.
11
Paul Chang
81' 0.5
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
6.
11
Dylan Wollet
80' 1.75
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
7.
11
Haven Wolk
74' 7.5
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
8.
9
Cherry Jacob
52' 9.75
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
Javelin - 800g
1.
12
James Mabry
113' 1.5
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
High Jump
1.
11
Cade Swart
6' 2
PR
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
2.
10
Josiah Mapp
5' 6
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
3.
10
Kiran Barineau
5' 4.25
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
4.
9
Ben Hunt
5' 3.75
Apr 22
FHSAA 4A District 1
Pole Vault
1.
10
Gjearson Bastian
10' 6
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
2.
10
Aidan Bozanic-Jeffries
10' 4
PR
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
Long Jump
1.
10
Porter Babcock
18' 1.75
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
2.
10
Meyer Williams
17' 9.25
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
3.
10
Sadler Clifford
16' 3.5
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
4.
10
Kiran Barineau
16' 0.75
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
5.
10
Christian Craig
15' 2.25
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
6.
9
Josiah Long
14' 4.5
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
7.
10
Michael Kelly
13' 11.75
PR
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
Triple Jump
1.
10
Meyer Williams
37' 1.25
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
2.
10
Porter Babcock
35' 6
Apr 22
FHSAA 4A District 1
3.
10
Sadler Clifford
33' 8.25
Apr 22
FHSAA 4A District 1
Womens
100 Meters
1.
10
Kyndal Smith
13.34
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
2.
11
Rilyn Crawford
13.90
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
3.
9
Victoria Whiddon
14.09
(2.8)
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
4.
11
Morgan Studt
14.19
(2.8)
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
5.
10
Parker Heard
14.20
(2.8)
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
6.
9
LaZimiri Henry
15.05
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
200 Meters
1.
10
Braylee Dempsey
28.42
PR
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
2.
10
Parker Heard
29.00
(1.8)
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
3.
9
LaZimiri Henry
30.62
(1.6)
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
4.
9
Victoria Whiddon
31.92
(1.6)
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
5.
9
Makiyah Davis
33.57
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
400 Meters
1.
9
Kyra Swart
58.92
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
2.
10
Samantha Cherry
1:06.42
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
3.
10
Kinley Helms
1:07.55
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
4.
11
Isabella Balmer
1:13.36
Apr 22
FHSAA 4A District 1
5.
9
Hannah Garner
1:13.59
PR
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
800 Meters
1.
10
Kinley Helms
2:35.43
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
2.
10
Sophia Youngberg
2:39.63
PR
Mar 3
Bolles Bulldog Classic
3.
10
Lilly Brannon
2:42.51
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
4.
9
London Mellen
2:44.57
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
5.
11
Isabella Balmer
2:48.90
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
6.
11
Molly Duggan
2:58.90
Apr 22
FHSAA 4A District 1
7.
9
Hannah Garner
3:00.11
PR
Mar 3
Bolles Bulldog Classic
1600 Meters
1.
10
Sophia Youngberg
5:47.35
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
2.
9
London Mellen
6:05.45
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
3.
9
Maddie Morris
6:13.33
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
4.
11
Molly Duggan
6:27.66
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
5.
11
Kaitlin Kristian
6:28.12
Mar 25
FSU Relays
6.
9
Hannah Garner
6:40.25
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
3200 Meters
1.
9
Maddie Morris
13:04.04
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
2.
11
Kaitlin Kristian
13:37.82
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
100m Hurdles - 33"
1.
9
Kyra Swart
14.04
(.9)
PR
May 20
FHSAA 4A State Track & Field Championships
2.
10
Braylee Dempsey
16.38
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
3.
10
Kyndal Smith
17.25
(1.5)
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
400m Hurdles - 30"
1.
9
Kyra Swart
1:02.27
PR
May 20
FHSAA 4A State Track & Field Championships
2.
10
Braylee Dempsey
1:12.30
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
3.
10
Kyndal Smith
1:15.76
PR
Mar 3
Bolles Bulldog Classic
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:38.24
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
2.
Kinley Helms
Lilly Brannon
Isabella Balmer
Samantha Cherry
4:42.56
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
3.
Kinley Helms
Hannah Garner
Lilly Brannon
Samantha Cherry
4:43.66
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
4x800 Relay
1.
Lilly Brannon
Sophia Youngberg
Isabella Balmer
Kinley Helms
10:59.04
Apr 22
FHSAA 4A District 1
2.
Relay Team
11:15.81
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
5:14.91
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
Shot Put - 4kg
1.
9
Victoria Whiddon
21' 10.5
Apr 22
FHSAA 4A District 1
Discus - 1kg
1.
12
Jessica Zheng
58' 0.5
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
2.
9
Amelie Estingoy
42' 5.5
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
Javelin - 600g
1.
12
Jessica Zheng
67' 5.75
PR
Apr 8
Chiles Capital City T&F Classic
High Jump
1.
9
Amalia Garces
4' 6
Mar 3
Bolles Bulldog Classic
2.
11
Morgan Studt
4' 1.25
PR
Feb 18
Chiles Track and Field Relays
Pole Vault
1.
11
Rilyn Crawford
11' 0.25
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
2.
10
Antonia Wheatley
10' 4
PR
Mar 4
Jimmy Everett Invitational
3.
9
Evelyn Andre
9' 0.25
Feb 25
Jesse Forbes HS Invitational
Long Jump
1.
9
Amalia Garces
14' 5.25
PR
Mar 3
Bolles Bulldog Classic
2.
11
Taryn Lyons
13' 0.75
PR
Mar 3
Bolles Bulldog Classic
Triple Jump
1.
9
Amalia Garces
29' 4
PR
Apr 22
FHSAA 4A District 1
*Recent improvement