Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
1989
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Martin Cohen
11.48
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #2 Grayslake (North)
2.
12
Payton Holmes
11.50
PR
Apr 28
Crystal Lake Central Boys Invite
3.
9
Deven Floyd-Pickett
11.58
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
4.
11
Kellen Brawner
11.83
PR
May 11
NLCC Boys Conference Championships
5.
10
Gavyn Agne
12.00
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
6.
12
Jeff Leighliter
12.24
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
7.
12
Tyler Bordonaro
12.27
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
8.
10
Brayden Edwards
12.40
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
9.
Jr
Aiden VanAlstine
12.47
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
10.
10
Mason Bussone
12.51
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
11.
10
James Adams
12.98
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
12.
Fr
Marcus Macias
13.00
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
13.
Fr
Evan Shanks
13.14
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
14.
10
Skylar Barrett
13.29
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
15.
9
Colin Arquilla
13.35
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
16.
12
Brandon Pollak
13.35
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
17.
11
Justin Crow
13.43
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
18.
10
Lance Martin
13.94
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
19.
9
Chance Parsons
15.07
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
20.
9
Ethan Bernard
21.34
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
200 Meters
1.
12
Payton Holmes
22.84
PR
May 4
2023 Boys Lake County Invitational
2.
9
Deven Floyd-Pickett
23.19
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #2 Grayslake (North)
3.
10
Martin Cohen
23.61
Apr 6
Boys Ram Invite
4.
10
Gavyn Agne
23.96
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #2 Grayslake (North)
5.
9
Devon Pickett-Smith
24.04c
PR
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
6.
10
Brayden Edwards
24.30
May 11
NLCC Boys Conference Championships
7.
12
Joey Neumann
24.34c
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
8.
12
Jeff Leighliter
24.36
PR
May 11
NLCC Boys Conference Championships
9.
12
Tyler Bordonaro
24.54c
Apr 10
Antioch vs Grant Dual
10.
11
Kellen Brawner
25.45
PR
Apr 6
Boys Ram Invite
11.
10
Brooks Welsch
25.49
Apr 6
Boys Ram Invite
12.
10
Mason Bussone
26.04
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
13.
12
Ryan Emering
26.38
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
14.
9
Kenneth Morgan
26.42
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
15.
Jr
Aiden VanAlstine
27.13
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
16.
11
Justin Crow
27.14
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
17.
-
Jak Linck
27.56
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
18.
10
Roderick Rathmann
27.71
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
19.
11
Antonio Rodriguez Caballero
27.77
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
20.
Fr
Marcus Macias
28.49
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
21.
10
Skylar Barrett
28.54
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
22.
9
Colin Arquilla
28.76
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
23.
12
Brandon Pollak
29.55
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
24.
10
Lance Martin
30.60
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
25.
Fr
Evan Shanks
30.71
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
26.
9
Chance Parsons
31.83
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
400 Meters
1.
10
Ademide Adegboyega
51.94c
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
2.
12
Jeff Leighliter
52.63
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #2 Grayslake (North)
3.
11
Tyler Wolfe
53.24c
PR
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
4.
12
Tyler Bordonaro
54.14c
PR
May 11
NLCC Boys Conference Championships
5.
11
Tyler Miller
54.54c
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
6.
11
Cole Loiacano
58.04c
Apr 10
Antioch vs Grant Dual
7.
10
Mason Bussone
58.27
PR
May 11
NLCC Boys Conference Championships
8.
11
Justin Crow
59.60
PR
May 11
NLCC Boys Conference Championships
9.
-
Jak Linck
1:01.25
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
10.
12
Brandon Pollak
1:01.83
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
11.
Fr
Evan Shanks
1:02.10
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
12.
10
James Adams
1:03.57
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
13.
10
Lance Martin
1:07.55
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
800 Meters
1.
11
Tyler Wolfe
1:59.49
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #2 Grayslake (North)
2.
10
Ademide Adegboyega
2:04.26
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #2 Grayslake (North)
3.
9
Carson Lanners
2:08.8h
Apr 10
Antioch vs Grant Dual
4.
10
Anthony Sculuca
2:09.8h
Apr 10
Antioch vs Grant Dual
5.
11
Carter Webb
2:11.4h
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
6.
11
Cole Loiacano
2:11.89
PR
May 4
2023 Boys Lake County Invitational
7.
11
Tyler Miller
2:12.38
PR
May 4
2023 Boys Lake County Invitational
8.
10
Griffin Freeman
2:13.8h
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
9.
9
Alex LaCerba
2:25.83
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
10.
9
Zolan Schieler
2:28.81
PR
May 11
NLCC Boys Conference Championships
11.
11
Grant Sooley
2:48.13
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
12.
10
Mateo Barba
2:51.96
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
1600 Meters
1.
9
Carson Lanners
4:43.19
Apr 13
Stevenson Patriot Relays
2.
11
Carter Webb
4:46.78
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #2 Grayslake (North)
3.
10
Anthony Sculuca
4:52.45
PR
May 4
2023 Boys Lake County Invitational
4.
10
Griffin Freeman
5:00.19
May 11
NLCC Boys Conference Championships
5.
9
Blake Watson
5:49.35
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
6.
12
Braxton Schieler
5:58.61
PR
Apr 6
Boys Ram Invite
7.
9
Zolan Schieler
6:08.26
PR
Apr 6
Boys Ram Invite
8.
10
Christopher Redmond
6:16.20
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
9.
11
Grant Sooley
6:32.48
PR
Apr 6
Boys Ram Invite
10.
9
Michael Flood-Cooper
6:41.62
PR
Apr 6
Boys Ram Invite
1 Mile
1.
9
Carson Lanners
4:46.81
PR
Apr 22
Distance Night in Palatine
3200 Meters
1.
9
Carson Lanners
10:19.93
May 4
2023 Boys Lake County Invitational
2.
10
Griffin Freeman
10:36.24
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #2 Grayslake (North)
3.
11
Carter Webb
10:42.97
Apr 28
Crystal Lake Central Boys Invite
4.
10
Anthony Sculuca
11:05.81
PR
Apr 29
Deerfield Invitational
5.
9
Blake Watson
12:21.82
PR
Apr 29
Deerfield Invitational
6.
12
Braxton Schieler
12:47.18
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
110m Hurdles - 39"
1.
10
Marshall Gehrke
16.14
PR
May 11
NLCC Boys Conference Championships
2.
10
Brandon Marks
16.94c
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
3.
11
Tyler Ingman
17.28
PR
May 11
NLCC Boys Conference Championships
4.
10
Skylar Barrett
18.93
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
5.
10
Brooks Welsch
19.04c
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
300m Hurdles - 36"
1.
10
Brandon Marks
42.32
May 11
NLCC Boys Conference Championships
2.
10
Brooks Welsch
46.60
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #2 Grayslake (North)
3.
10
Skylar Barrett
47.41
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
4.
11
Tyler Ingman
47.51
PR
May 4
2023 Boys Lake County Invitational
5.
11
Antonio Rodriguez Caballero
47.84c
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
4x100 Relay
1.
Deven Floyd-Pickett
Martin Cohen
Payton Holmes
Joey Neumann
43.26
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #2 Grayslake (North)
2.
Relay Team
44.24c
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
3.
Deven Floyd-Pickett
Martin Cohen
Gavyn Agne
Brandon Marks
44.51
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
4.
Marshall Gehrke
Martin Cohen
Payton Holmes
Joey Neumann
44.86
Apr 6
Boys Ram Invite
5.
Brayden Edwards
Gavyn Agne
Brooks Welsch
Kellen Brawner
45.04c
May 11
NLCC Boys Conference Championships
6.
Brandon Marks
Gavyn Agne
Jack Bucar
Deven Floyd-Pickett
45.24
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
7.
Brandon Marks
Gavyn Agne
Brooks Welsch
Brayden Edwards
46.62
Apr 29
Deerfield Invitational
8.
Brandon Marks
Gavyn Agne
Brooks Welsch
Kellen Brawner
46.75
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
9.
Brooks Welsch
Brayden Edwards
James Adams
Teddi Wetu
48.07
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
10.
Brayden Edwards
Gavyn Agne
Avery Bussone
Deven Floyd-Pickett
49.78
Apr 13
Stevenson Patriot Relays
4x100 Relay - Throwers
1.
Lucas Wayne
Roderick Rathmann
Alex Bustamante
Logan Krusely
51.12
Apr 13
Stevenson Patriot Relays
4x200 Relay -
1.
Deven Floyd-Pickett
Martin Cohen
Payton Holmes
Joey Neumann
1:29.76
May 11
NLCC Boys Conference Championships
2.
Jeff Leighliter
Martin Cohen
Payton Holmes
Joey Neumann
1:31.29
Apr 13
Stevenson Patriot Relays
3.
Brayden Edwards
Gavyn Agne
Aiden VanAlstine
Kellen Brawner
1:35.72
May 11
NLCC Boys Conference Championships
4.
Brayden Edwards
Gavyn Agne
Avery Bussone
Deven Floyd-Pickett
1:36.18
Apr 13
Stevenson Patriot Relays
5.
Deven Floyd-Pickett
Brayden Edwards
Liam Palbicke
Gavyn Agne
1:36.8h
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
6.
Brayden Edwards
Aiden VanAlstine
Mason Bussone
Kellen Brawner
1:37.69
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
7.
Relay Team
1:37.9h
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
8.
Kellen Brawner
Ryan Emering
Aiden VanAlstine
Donald Barnett
1:41.74
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
4x400 Relay
1.
Payton Holmes
Tyler Wolfe
Ademide Adegboyega
Martin Cohen
3:24.92
May 11
NLCC Boys Conference Championships
2.
Jeff Leighliter
Tyler Wolfe
Ademide Adegboyega
Martin Cohen
3:28.62
Apr 13
Stevenson Patriot Relays
3.
Jeff Leighliter
Tyler Wolfe
Martin Cohen
Ademide Adegboyega
3:29.23
May 4
2023 Boys Lake County Invitational
4.
Relay Team
3:36.9h
Apr 10
Antioch vs Grant Dual
5.
Ademide Adegboyega
Tyler Miller
Tyler Wolfe
Tyler Bordonaro
3:39.87
Apr 6
Boys Ram Invite
6.
Brooks Welsch
Anthony Sculuca
Mason Bussone
Liam Palbicke
3:45.86
May 11
NLCC Boys Conference Championships
7.
Tyler Bordonaro
Brooks Welsch
Mason Bussone
Liam Palbicke
3:54.78
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
8.
Brayden Edwards
Gavyn Agne
Avery Bussone
Deven Floyd-Pickett
3:59.33
Apr 13
Stevenson Patriot Relays
9.
Brooks Welsch
Brandon Marks
Mason Bussone
Teddi Wetu
4:01.24
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
4x800 Relay
1.
Tyler Wolfe
Carter Webb
Anthony Sculuca
Ademide Adegboyega
8:24.10
May 4
2023 Boys Lake County Invitational
2.
Tyler Wolfe
Tyler Miller
Cole Loiacano
Ademide Adegboyega
8:34.11
Apr 28
Crystal Lake Central Boys Invite
3.
Anthony Sculuca
Carter Webb
Tyler Miller
Cole Loiacano
8:39.19
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #2 Grayslake (North)
4.
Carter Webb
Tyler Miller
Cole Loiacano
Ademide Adegboyega
8:41.36
May 11
NLCC Boys Conference Championships
5.
Ademide Adegboyega
Cole Loiacano
Tyler Miller
Tyler Wolfe
8:47.74
Apr 6
Boys Ram Invite
6.
Anthony Sculuca
Carson Lanners
Griffin Freeman
Ademide Adegboyega
8:54.02
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
7.
Zolan Schieler
Alex LaCerba
Blake Watson
Christopher Redmond
10:12.36
May 11
NLCC Boys Conference Championships
8.
Zolan Schieler
Alex LaCerba
Michael Flood-Cooper
Mateo Barba
10:42.11
Apr 29
Deerfield Invitational
9.
Relay Team
11:16.8h
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
10.
Alex LaCerba
Mateo Barba
Michael Flood-Cooper
Zolan Schieler
11:17.82
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
4x110 Shuttle Hurdles - 36"
1.
Brandon Marks
Robert Rohrs
Tyler Ingman
Brooks Welsch
1:11.59
Apr 13
Stevenson Patriot Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Brandon Marks
Marshall Gehrke
Tyler Ingman
Robert Rohrs
1:13.39
Apr 13
Stevenson Patriot Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Robert Rohrs
42' 3.75
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
2.
10
Alex Bustamante
36' 9.25
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
3.
10
Roderick Rathmann
35' 8.25
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
4.
12
Donnie Carson
33' 11.5
PR
Apr 6
Boys Ram Invite
5.
10
Logan Krusely
31' 9.5
PR
Apr 6
Boys Ram Invite
6.
10
James Adams
27' 7.5
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
7.
9
Lucas Wayne
26' 10.75
Apr 13
Stevenson Patriot Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Robert Rohrs
126' 1.75
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #2 Grayslake (North)
2.
10
Roderick Rathmann
122' 0.25
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
3.
12
Joey Neumann
120' 6
PR
Apr 29
Deerfield Invitational
4.
10
Alex Bustamante
108' 7
May 11
NLCC Boys Conference Championships
5.
12
Donald Barnett
92' 3
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
6.
10
James Adams
90' 0
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
7.
10
Logan Krusely
55' 11.25
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
High Jump
1.
10
Marshall Gehrke
5' 10
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
2.
11
Antonio Rodriguez Caballero
5' 7
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #2 Grayslake (North)
3.
10
Teddi Wetu
5' 4
PR
Apr 10
Antioch vs Grant Dual
4.
10
Roderick Rathmann
5' 2
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
Pole Vault
1.
11
Antonio Rodriguez Caballero
10' 2.5
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #2 Grayslake (North)
2.
9
Kenneth Morgan
8' 2
PR
May 11
NLCC Boys Conference Championships
Long Jump
1.
10
Marshall Gehrke
20' 7.5
PR
May 11
NLCC Boys Conference Championships
2.
12
Jeff Leighliter
19' 5.5
PR
May 11
NLCC Boys Conference Championships
3.
9
Liam Palbicke
18' 5.5
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
4.
11
Justin Crow
18' 4.5
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
5.
Jr
Aiden VanAlstine
18' 2.75
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
6.
12
Ryan Emering
17' 11.25
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
7.
12
Donald Barnett
16' 4
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
8.
Fr
Evan Shanks
16' 3.5
PR
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
9.
9
Kenneth Morgan
16' 0.75
May 3
D117 Harland Boys F/S Invite
10.
12
Tyler Bordonaro
15' 2.75
PR
Apr 29
Deerfield Invitational
Triple Jump
1.
9
Liam Palbicke
39' 0.5
PR
May 11
NLCC Boys Conference Championships
2.
12
Jeff Leighliter
38' 10
PR
Apr 28
Crystal Lake Central Boys Invite
3.
12
Ryan Emering
37' 3.5
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
4.
10
Skylar Barrett
34' 1.5
PR
Apr 29
Deerfield Invitational
5.
11
Justin Crow
32' 1
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
Womens
100 Meters
1.
9
Abbigail Fuesting
13.07
May 11
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #2 Palatine (H.S.)
2.
9
Kennedi Copeland
13.16
Apr 6
Lady Bulldog Invite
3.
11
Shyanne Hernandez
13.18
PR
Apr 28
Woodstock Steve Erwin Invitational
4.
12
Sydney Parker
13.74c
PR
Apr 10
Antioch vs Grant Dual
5.
10
Madison Koukal
14.65
May 3
NLCC Girls Conference Championship
6.
10
Kira Larsen
14.81
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
7.
9
Morgan Parker
14.95
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
8.
10
Nora Cecchi
15.22
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
9.
9
Amerissa Kaliakmanis
15.28
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
10.
10
Alice Dvorak
15.46
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
11.
9
Genise Sarita
15.94
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
12.
9
Makenna Sekany
15.99
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
13.
10
Emma Scoville
16.15
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
14.
9
Abigail Kaluzinski
16.48
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
15.
9
Jaslynn Kanka
16.87
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
16.
9
Kaylee Hibbeln
17.23
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
17.
9
Kate Sheehan
17.35
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
18.
9
Marilyn McCollum
17.54
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
19.
9
Atzi Orduna-Santos
17.80
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
20.
9
Emily Morris
17.97
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
200 Meters
1.
9
Kennedi Copeland
27.13
May 11
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #2 Palatine (H.S.)
2.
9
Abbigail Fuesting
28.59
Apr 13
Lemont Invitational
3.
12
Sydney Parker
29.05
PR
Apr 28
Woodstock Steve Erwin Invitational
4.
10
Madison Koukal
31.10
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
5.
10
Kira Larsen
31.47
PR
May 3
NLCC Girls Conference Championship
6.
10
Alice Dvorak
31.84c
PR
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
7.
11
Bo Duetscher
31.90
PR
May 3
NLCC Girls Conference Championship
8.
9
Amerissa Kaliakmanis
32.78
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
9.
9
Heidi Rathman
33.67
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
10.
10
Emma Scoville
33.73
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
11.
9
Genise Sarita
35.57
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
12.
9
Makenna Sekany
35.64
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
13.
10
Kristin Brecht
36.02
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
14.
9
Jaslynn Kanka
37.16
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
15.
9
Marilyn McCollum
39.64
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
16.
9
Atzi Orduna-Santos
39.88
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
17.
9
Kate Sheehan
40.18
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
18.
9
Emily Morris
42.20
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
400 Meters
1.
9
Kennedi Copeland
1:01.95
Apr 28
Woodstock Steve Erwin Invitational
2.
9
Abbigail Fuesting
1:06.24c
PR
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
3.
11
Addison Lane
1:06.44c
PR
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
4.
10
Annalise Lowrance
1:07.54c
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
5.
10
Elizabeth Nampel
1:10.14
PR
Apr 21
D117 Girls Track & Field Invitational
6.
9
Heidi Rathman
1:10.14c
PR
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
7.
9
Miley Volkmar
1:11.44c
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
8.
9
Mikayla Haskell
1:12.03
PR
Apr 13
Lemont Invitational
9.
9
Genise Sarita
1:19.98
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
10.
9
Marilyn Moore
1:21.27
Apr 6
Lady Bulldog Invite
11.
9
Atzi Orduna-Santos
1:28.77
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
12.
9
Abigail Kaluzinski
1:31.97
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
13.
9
Emily Morris
1:38.17
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
800 Meters
1.
10
Piper Ipsen
2:30.0h
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
2.
11
Addison Lane
2:32.45
PR
May 11
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #2 Palatine (H.S.)
3.
10
Angela Ortiz
2:32.5h
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
4.
10
Annalise Lowrance
2:35.9h
Apr 10
Antioch vs Grant Dual
5.
10
Rosalyn Gonzalez
2:39.8h
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
6.
10
Abigail Sooley
2:43.8h
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
7.
10
Elizabeth Nampel
2:46.6h
PR
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
8.
9
Miley Volkmar
2:59.01
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
9.
9
Andy Simonis
3:04.8h
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
1600 Meters
1.
10
Piper Ipsen
5:25.00
May 11
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #2 Palatine (H.S.)
2.
10
Rosalyn Gonzalez
5:32.83
Apr 28
Woodstock Steve Erwin Invitational
3.
10
Angela Ortiz
5:41.66
Apr 13
Lemont Invitational
3200 Meters
1.
10
Rosalyn Gonzalez
11:54.67
Apr 22
Distance Night in Palatine
2.
10
Piper Ipsen
11:56.22
PR
Apr 28
Woodstock Steve Erwin Invitational
3.
10
Angela Ortiz
12:39.36
Apr 6
Lady Bulldog Invite
2 Miles
1.
10
Rosalyn Gonzalez
11:58.08
Apr 22
Distance Night in Palatine
100m Hurdles - 33"
1.
11
Nora Lubkeman
17.76
Apr 28
Woodstock Steve Erwin Invitational
2.
9
Marilyn Moore
21.34c
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
3.
9
Kate Sheehan
21.66
May 3
NLCC Girls Conference Championship
300m Hurdles - 30"
1.
11
Nora Lubkeman
52.41
Apr 6
Lady Bulldog Invite
2.
10
Nora Cecchi
58.79
May 3
NLCC Girls Conference Championship
3.
9
Marilyn Moore
1:00.24
May 3
NLCC Girls Conference Championship
4.
10
Sydney Walker
1:01.74c
PR
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
5.
9
Kate Sheehan
1:12.40
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
4x100 Relay
1.
Abbigail Fuesting
Shyanne Hernandez
Sydney Parker
Kennedi Copeland
51.01
May 11
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #2 Palatine (H.S.)
2.
Sydney Parker
Abbigail Fuesting
Kennedi Copeland
Julia Kraus
52.53
Apr 13
Lemont Invitational
3.
Relay Team
53.74c
Apr 10
Antioch vs Grant Dual
4.
Madison Koukal
Sydney Parker
Zamora Rodriguez
Nora Lubkeman
55.54
Apr 6
Lady Bulldog Invite
5.
Kira Larsen
Madison Koukal
Madison Schine
Morgan Parker
57.26
May 3
NLCC Girls Conference Championship
6.
Kira Larsen
Morgan Parker
Mikayla Haskell
Madison Koukal
57.46
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
4x200 Relay -
1.
Abbigail Fuesting
Sydney Parker
Milena Ivanove
Kennedi Copeland
1:50.91
May 11
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #2 Palatine (H.S.)
2.
Abbigail Fuesting
Milena Ivanove
Sydney Parker
Kennedi Copeland
1:52.11
Apr 13
Lemont Invitational
3.
Abbigail Fuesting
Sydney Parker
Milena Ivanove
Shyanne Hernandez
1:52.33
Apr 28
Woodstock Steve Erwin Invitational
4.
Abbigail Fuesting
Shyanne Hernandez
Milena Ivanove
Sydney Parker
1:52.34
May 3
NLCC Girls Conference Championship
5.
Abbigail Fuesting
Shyanne Hernandez
Sydney Parker
Kennedi Copeland
1:53.41
Apr 6
Lady Bulldog Invite
6.
Relay Team
1:58.3h
Apr 10
Antioch vs Grant Dual
7.
Kira Larsen
Madison Koukal
Milena Ivanove
Morgan Parker
2:02.79
Apr 6
Lady Bulldog Invite
8.
Madison Koukal
Kira Larsen
Amerissa Kaliakmanis
Morgan Parker
2:04.50
May 3
NLCC Girls Conference Championship
9.
Bo Duetscher
Mikayla Haskell
Heidi Rathman
Madison Schine
2:08.26
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
4x400 Relay
1.
Addison Lane
Piper Ipsen
Julia Kraus
Milena Ivanove
4:21.29
May 11
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #2 Palatine (H.S.)
2.
Piper Ipsen
Addison Lane
Julia Kraus
Milena Ivanove
4:28.13
Apr 13
Lemont Invitational
3.
Relay Team
4:30.0h
Apr 10
Antioch vs Grant Dual
4.
Miley Volkmar
Heidi Rathman
Madison Schine
Nora Cecchi
4:53.20
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
5.
Annalise Lowrance
Julia Kraus
Milena Ivanove
Piper Ipsen
4:54.15
Apr 6
Lady Bulldog Invite
6.
Heidi Rathman
Madison Schine
Elizabeth Nampel
Nora Cecchi
4:58.08
May 3
NLCC Girls Conference Championship
7.
Nora Lubkeman
Nora Cecchi
Miley Volkmar
Michaela Alcantar
5:11.71
Apr 6
Lady Bulldog Invite
8.
Angela Ortiz
Piper Ipsen
Julia Kraus
Annalise Lowrance
5:28.96
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
4x800 Relay
1.
Addison Lane
Piper Ipsen
Angela Ortiz
Annalise Lowrance
10:00.22
May 11
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #2 Palatine (H.S.)
2.
Addison Lane
Annalise Lowrance
Angela Ortiz
Abigail Sooley
10:35.41
Apr 28
Woodstock Steve Erwin Invitational
3.
Abigail Sooley
Elizabeth Nampel
Miley Volkmar
Andrianna Simonis
11:33.56
May 3
NLCC Girls Conference Championship
4.
Annalise Lowrance
Abigail Sooley
Elizabeth Nampel
Miley Volkmar
11:45.63
Apr 13
Lemont Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Charlee Kempf
36' 3.75
Apr 13
Lemont Invitational
2.
9
Andy Simonis
32' 3.75
PR
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
3.
9
Mikayla Haskell
31' 10.75
Apr 6
Lady Bulldog Invite
4.
9
Michaela Alcantar
27' 8.75
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
5.
11
Olivia Moisa
26' 9.25
PR
May 3
NLCC Girls Conference Championship
6.
11
Lynea Sekany
23' 0
PR
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
7.
10
Nahrea Lee
21' 4
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
8.
12
Reyanna Lee
21' 2.75
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
Discus - 1kg
1.
11
Charlee Kempf
120' 8.75
Apr 28
Woodstock Steve Erwin Invitational
2.
11
Lynea Sekany
77' 3.5
PR
May 11
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #2 Palatine (H.S.)
3.
9
Mikayla Haskell
77' 1
Apr 24
Antioch vs Round Lake Dual
4.
12
Reyanna Lee
68' 8
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
5.
9
Michaela Alcantar
62' 11
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
6.
11
Olivia Moisa
61' 2.25
Apr 6
Lady Bulldog Invite
7.
10
Nahrea Lee
46' 10.25
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
High Jump
1.
10
Sydney Walker
4' 11.75
Apr 28
Woodstock Steve Erwin Invitational
2.
9
Abigail Kaluzinski
4' 4
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
3.
9
Michaela Alcantar
4' 2
PR
May 3
NLCC Girls Conference Championship
Pole Vault
1.
11
Zamora Rodriguez
8' 11.75
Apr 13
Lemont Invitational
2.
12
Emily Kaluzinski
7' 6
Apr 13
Lemont Invitational
3.
10
Nora Cecchi
7' 6
Apr 21
D117 Girls Track & Field Invitational
4.
10
Sydney Walker
7' 0
PR
Apr 21
D117 Girls Track & Field Invitational
5.
9
Kaylee Hibbeln
6' 0
PR
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
9
Abigail Kaluzinski
6' 0
PR
Apr 10
Antioch vs Grant Dual
Long Jump
1.
11
Shyanne Hernandez
17' 3.75
PR
Apr 13
Lemont Invitational
2.
12
Sydney Parker
14' 2
PR
Apr 6
Lady Bulldog Invite
3.
9
Morgan Parker
13' 7.25
PR
May 3
NLCC Girls Conference Championship
4.
10
Alice Dvorak
12' 7.5
May 3
NLCC Girls Conference Championship
5.
10
Emma Scoville
11' 10.5
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
6.
10
Kristin Brecht
11' 9.25
Apr 5
NLCC Coed Week 1 - Antioch v Grayslake Central
Triple Jump
1.
12
Sydney Parker
32' 2.5
PR
May 11
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #2 Palatine (H.S.)
2.
9
Heidi Rathman
28' 7.25
PR
May 3
NLCC Girls Conference Championship
3.
10
Alice Dvorak
28' 4.5
May 11
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #2 Palatine (H.S.)
4.
9
Makenna Sekany
21' 2.25
Apr 26
Antioch JV Coed Quad
*Recent improvement