Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1989
1988
1987
1984
1983
1982
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
1995
1993
1992
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Joshua Narh
10.68
(2.4)
PR
May 13
PGCPS County Championships
2.
12
Samuel Martin
11.31
(1.7)
PR
May 13
PGCPS County Championships
3.
12
Sammuel Martin
11.33
PR
Apr 1
Largo Invite
4.
11
Amani Lett
11.52
PR
May 6
Titans Classic
5.
11
Yoma Ogra
11.65
PR
Apr 1
Largo Invite
6.
12
Olaoluwa Fagbenro
11.84
PR
Mar 25
The Kayley Milor Invitational @ Urbana
7.
12
Sahr Gbundema
12.01
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
8.
9
Darren Murray
12.34
PR
Apr 1
Largo Invite
9.
12
Christopher Mudd
12.51
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
10.
10
Clive Headley
12.61
PR
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
11.
10
Anthony Levers
13.49
PR
Apr 1
Largo Invite
200 Meters
1.
12
Joshua Narh
21.40
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
2.
12
Samuel Martin
22.95
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
3.
11
Yoma Ogra
24.05
PR
Apr 1
Largo Invite
4.
11
Nicholas Chambers
24.11
PR
May 6
Titans Classic
5.
10
Zackaria Sesay
24.35
(2.1)
PR
May 13
PGCPS County Championships
6.
12
Sahr Gbundema
24.37
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
7.
11
Abdul Turay
24.74
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
8.
10
Clive Headley
26.00
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
9.
11
Mark Okoree
27.12
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
400 Meters
1.
12
Joshua Narh
48.22
PR
Jun 18
adidas Outdoor Nationals
2.
11
Atebeh Awungjia
50.99
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
3.
11
Nicholas Chambers
51.53
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
4.
10
Cameron Vincent
52.13
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
5.
12
Samuel Martin
52.54
PR
Apr 15
South County Stallion Invitational
6.
12
Sammuel Martin
53.56
PR
Apr 1
Largo Invite
7.
11
Osmon Best
53.80
PR
May 6
Titans Classic
8.
12
Le-Nair Koffa
54.11
PR
Apr 15
South County Stallion Invitational
9.
10
Clive Headley
56.40
Apr 15
South County Stallion Invitational
10.
10
Oluwatosin Adekunle
56.78
PR
May 13
PGCPS County Championships
11.
9
Darren Murray
58.52
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
12.
10
Zackaria Sesay
58.75
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
13.
10
Anthony Levers
1:02.63
PR
Apr 1
Largo Invite
800 Meters
1.
11
Atebeh Awungjia
2:00.95
PR
May 13
PGCPS County Championships
2.
11
Nicholas Chambers
2:09.08
PR
May 13
PGCPS County Championships
3.
12
Le-Nair Koffa
2:13.05
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
4.
10
Cameron Vincent
2:13.58
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
5.
12
Joshua Mbuashu-Ndip
2:16.08
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
6.
12
Chris Rotich
2:16.34
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
7.
10
Oluwatosin Adekunle
2:17.17
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
1600 Meters
1.
12
Chris Rotich
4:52.67
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
2.
12
Le-Nair Koffa
5:03.05
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
3.
10
Oluwatosin Adekunle
5:19.82
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
4.
12
Joshua Mbuashu-Ndip
5:24.15
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
5.
11
Justin Njoku
5:26.61
PR
Apr 15
South County Stallion Invitational
6.
9
Junior Abin
5:40.73
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
7.
10
Anthony Levers
6:32.68
PR
Apr 1
Largo Invite
3200 Meters
1.
12
Chris Rotich
11:04.84
PR
May 6
Titans Classic
2.
10
Oluwatosin Adekunle
12:23.38
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
110m Hurdles - 39"
1.
12
Sahr Gbundema
16.19
(2.2)
PR
May 13
PGCPS County Championships
2.
11
Osmon Best
16.52
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
3.
12
Olaoluwa Fagbenro
17.68
May 6
Titans Classic
4.
11
Michael Oloye
19.01
(.0)
May 13
PGCPS County Championships
300m Hurdles - 36"
1.
11
Osmon Best
40.44
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
2.
12
Olaoluwa Fagbenro
40.72
Mar 25
The Kayley Milor Invitational @ Urbana
3.
12
Sahr Gbundema
42.11
PR
May 13
PGCPS County Championships
4.
10
Cameron Vincent
44.98
May 13
PGCPS County Championships
5.
11
Michael Oloye
47.55
May 6
Titans Classic
4x100 Relay
1.
Samuel Martin
Joshua Narh
Yoma Ogra
Amani Lett
42.68
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
2.
Relay Team
43.29
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
3.
Joshua Narh
Samuel Martin
Yoma Ogra
Amani Lett
43.37
May 13
PGCPS County Championships
4.
Samuel Martin
Joshua Narh
Yoma Ogra
Sahr Gbundema
44.79
Apr 29
Penn Relays Carnival - HS
5.
Bryce Biyeba
Oluwatosin Adekunle
Chris Kamsu
Mark Okoree
46.58
Mar 25
The Kayley Milor Invitational @ Urbana
6.
Samuel Martin
Joshua Narh
Le-Nair Koffa
Amani Lett
49.17
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
4x100 Relay - Unified
1.
Relay Team
43.03
Jun 18
adidas Outdoor Nationals
2.
Atebeh Awungjia
Samuel Martin
Amani Lett
Yoma Ogra
43.32
Jun 18
adidas Outdoor Nationals
4x200 Relay -
1.
Osmon Best
Cameron Vincent
Samuel Martin
Nicholas Chambers
1:32.08
Jun 18
adidas Outdoor Nationals
2.
Amani Lett
Yoma Ogra
Cameron Vincent
Osmon Best
1:32.39
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
3.
Nicholas Chambers
Amani Lett
Olaoluwa Fagbenro
Sahr Gbundema
1:32.75
May 13
PGCPS County Championships
4.
Relay Team
1:34.32
Apr 1
Largo Invite
5.
Sahr Gbundema
Oluwatobi Adefila
Michael Oloye
Oluwatimeleyin Oni
1:36.90
Mar 25
The Kayley Milor Invitational @ Urbana
6.
Oluwatosin Adekunle
Darren Murray
Zackaria Sesay
Clive Headley
1:38.72
May 13
PGCPS County Championships
4x400 Relay
1.
Nicholas Chambers
Joshua Narh
Samuel Martin
Atebeh Awungjia
3:17.50
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
2.
Atebeh Awungjia
Samuel Martin
Olaoluwa Fagbenro
Joshua Mbuashu-Ndip
3:23.87
Jun 18
adidas Outdoor Nationals
3.
Joshua Narh
Nicholas Chambers
Samuel Martin
Atebeh Awungjia
3:24.44
May 13
PGCPS County Championships
4.
Joshua Narh
Christopher Mudd
Bryce Biyeba
Atebeh Awungjia
3:28.89
May 6
Titans Classic
5.
Joshua Narh
Samuel Martin
Cameron Vincent
Atebeh Awungjia
3:29.09
Apr 29
Penn Relays Carnival - HS
6.
Joshua Narh
Atebeh Awungjia
Olaoluwa Fagbenro
Joshua Mbuashu-Ndip
3:29.24
Mar 25
The Kayley Milor Invitational @ Urbana
7.
Nicholas Chambers
Yoma Ogra
Justin Njoku
Mark Okoree
3:29.64
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
8.
Darren Murray
Zackaria Sesay
Clive Headley
Oluwatosin Adekunle
3:56.55
May 13
PGCPS County Championships
9.
Relay Team
4:22.86
Mar 25
The Kayley Milor Invitational @ Urbana
4x800 Relay
1.
Le-Nair Koffa
Nicholas Chambers
Chris Rotich
Cameron Vincent
8:35.74
May 13
PGCPS County Championships
2.
Relay Team
8:40.50
Apr 15
South County Stallion Invitational
3.
Atebeh Awungjia
Chris Rotich
Oluwatosin Adekunle
Cameron Vincent
8:43.53
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
4.
Joshua Mbuashu-Ndip
Le-Nair Koffa
Nicholas Chambers
Cameron Vincent
8:54.52
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Amani Lett
Christopher Mudd
Osmon Best
Justin Njoku
4:16.05
Mar 25
The Kayley Milor Invitational @ Urbana
Shot Put - 12lb
1.
10
Oluwatimeleyin Oni
39' 8
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
2.
10
Toluwalase Adegorusi
37' 1
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
3.
10
Jeremiah Edmonds
33' 9.5
PR
Apr 1
Largo Invite
Discus - 1.6kg
1.
10
Toluwalase Adegorusi
97' 11
May 6
Titans Classic
2.
10
Oluwatimeleyin Oni
82' 4
May 13
PGCPS County Championships
High Jump
1.
11
Amani Lett
5' 10
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
Long Jump
1.
11
Atebeh Awungjia
21' 8.5
May 13
PGCPS County Championships
2.
11
Yoma Ogra
21' 2
PR
May 13
PGCPS County Championships
3.
12
Sahr Gbundema
20' 6
PR
May 6
Titans Classic
4.
12
Bryce Biyeba
19' 8
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
5.
10
Zackaria Sesay
17' 10
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
6.
9
Junior Abin
15' 3
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
Triple Jump
1.
11
Atebeh Awungjia
43' 11
May 13
PGCPS County Championships
2.
12
Bryce Biyeba
40' 0
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
3.
11
Yoma Ogra
39' 1.5
May 6
Titans Classic
4.
12
Christopher Mudd
38' 10
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
5.
11
Michael Oloye
38' 2.75
May 6
Titans Classic
Womens
100 Meters
1.
9
Emeleke Bezezuh
13.34
PR
Apr 1
Largo Invite
2.
9
JacQueline Nwachukwu
13.77
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
3.
11
Jestina Smith
14.02
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
4.
12
Johanna Thomas
14.28
PR
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
5.
11
Summer Davis
14.33
PR
Apr 1
Largo Invite
6.
10
Chikamma Ani
14.59
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
7.
12
Naa-Shika Allotey
14.86
PR
Apr 1
Largo Invite
8.
9
Fayokemi Aluko
16.40
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
200 Meters
1.
9
JacQueline Nwachukwu
26.61
(1.6)
PR
May 13
PGCPS County Championships
2.
9
Hawa Kaba
27.39
(1.1)
PR
May 13
PGCPS County Championships
3.
9
Emeleke Bezezuh
28.42
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
4.
12
Paris Haliburton
29.39
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
5.
9
Niaomi Clarke
29.49
PR
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
6.
11
Summer Davis
29.54
PR
May 6
Titans Classic
7.
9
Bidemi Olayanju
30.17
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
8.
12
Naa-Shika Allotey
30.25
(2.0)
PR
May 13
PGCPS County Championships
9.
10
Chikamma Ani
30.45
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
400 Meters
1.
12
Paris Haliburton
1:01.55
PR
May 6
Titans Classic
2.
9
Hawa Kaba
1:03.65
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
3.
11
Jestina Smith
1:03.97
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
4.
10
Chikamma Ani
1:05.00
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
5.
9
JacQueline Nwachukwu
1:05.34
PR
May 6
Titans Classic
6.
12
Paris Haliburtor
1:05.37
PR
Apr 1
Largo Invite
7.
9
Niaomi Clarke
1:05.94
PR
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
8.
9
Emeleke Bezezuh
1:07.13
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
9.
12
Gift Nzoyom
1:08.15
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
10.
9
Bidemi Olayanju
1:09.69
May 13
PGCPS County Championships
11.
12
Naa-Shika Allotey
1:10.19
PR
Apr 15
South County Stallion Invitational
12.
10
Rachelle Jerome
1:12.17
Apr 1
Largo Invite
13.
11
Mawa Sylla
1:14.03
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
14.
11
Tochi Ngene
1:15.20
PR
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
800 Meters
1.
12
Paris Haliburton
2:33.39
PR
Apr 15
South County Stallion Invitational
2.
12
Gift Nzoyom
2:43.25
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
3.
9
Emeleke Bezezuh
2:56.41
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
4.
11
Mawa Sylla
3:03.27
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
5.
9
Saio Marah
3:05.80
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
6.
10
Rachelle Jerome
3:08.16
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
1600 Meters
1.
12
Gift Nzoyom
6:51.73
PR
Mar 25
The Kayley Milor Invitational @ Urbana
100m Hurdles - 33"
1.
11
Jestina Smith
16.52
(1.9)
May 13
PGCPS County Championships
2.
9
JacQueline Nwachukwu
19.17
(1.3)
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
3.
12
Johanna Thomas
19.81
(1.3)
PR
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
300m Hurdles - 30"
1.
9
JacQueline Nwachukwu
51.73
PR
May 6
Titans Classic
2.
10
Rachelle Jerome
55.03
PR
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
3.
11
Jestina Smith
56.05
Apr 15
South County Stallion Invitational
4.
12
Johanna Thomas
57.72
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
4x100 Relay
1.
Relay Team
52.54
Apr 22
The 20th Annual Gar-Field Invitational
2.
Jestina Smith
Emeleke Bezezuh
Niaomi Clarke
JacQueline Nwachukwu
53.58
Apr 29
Penn Relays Carnival - HS
3.
Jestina Smith
Naa-Shika Allotey
JacQueline Nwachukwu
Johanna Thomas
55.41
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
4x200 Relay -
1.
Jestina Smith
Hawa Kaba
JacQueline Nwachukwu
Emeleke Bezezuh
1:49.70
May 13
PGCPS County Championships
2.
9
Emeleke Bezezuh
Hawa Kaba
Bidemi Olayanju
JacQueline Nwachukwu
1:53.31
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
3.
Relay Team
1:57.51
Apr 1
Largo Invite
4.
Johanna Thomas
Yalie Trye
Emeleke Bezezuh
Naa-Shika Allotey
2:02.99
Mar 25
The Kayley Milor Invitational @ Urbana
4x400 Relay
1.
Paris Haliburton
Emeleke Bezezuh
Hawa Kaba
JacQueline Nwachukwu
4:18.76
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
2.
Paris Haliburton
Chikamma Ani
Hawa Kaba
JacQueline Nwachukwu
4:19.08
May 13
PGCPS County Championships
3.
Emeleke Bezezuh
Paris Haliburton
Hawa Kaba
Rachelle Jerome
4:23.72
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
4.
Paris Haliburton
Mawa Sylla
Chikamma Ani
Yalie Trye
4:26.48
May 6
Titans Classic
5.
Jestina Smith
Paris Haliburton
Hawa Kaba
Chikamma Ani
4:26.76
Apr 29
Penn Relays Carnival - HS
6.
Paris Haliburton
Niaomi Clarke
Caryln Kanend
Gift Nzoyom
4:41.28
Mar 25
The Kayley Milor Invitational @ Urbana
7.
Emeleke Bezezuh
Rachelle Jerome
Bidemi Olayanju
Saio Marah
4:51.09
May 13
PGCPS County Championships
4x800 Relay
1.
Paris Haliburton
Gift Nzoyom
Hawa Kaba
Chikamma Ani
10:45.25
May 6
Titans Classic
2.
Relay Team
10:48.39
Apr 15
South County Stallion Invitational
3.
Paris Haliburton
Gift Nzoyom
Hawa Kaba
Rachelle Jerome
11:02.07
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
4.
Paris Haliburton
Niaomi Clarke
Mawa Sylla
Gift Nzoyom
11:27.27
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
5.
Paris Haliburton
Hawa Kaba
Bidemi Olayanju
Gift Nzoyom
12:12.75
Mar 25
The Kayley Milor Invitational @ Urbana
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Saio Marah
Rachelle Jerome
Mawa Sylla
Chikamma Ani
5:40.99
Mar 25
The Kayley Milor Invitational @ Urbana
Shot Put - 4kg
1.
12
Chikaosolu Ekedigwe
34' 10
PR
May 6
Titans Classic
2.
11
Favior Ngwangaling
27' 7
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
3.
9
Britney Azih
22' 3
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
Discus - 1kg
1.
12
Chikaosolu Ekedigwe
69' 0
PR
May 13
PGCPS County Championships
2.
11
Favior Ngwangaling
56' 1
PR
May 13
PGCPS County Championships
3.
9
Britney Azih
34' 5
PR
May 20
MPSSAA 4A South Region Championships
Long Jump
1.
9
JacQueline Nwachukwu
16' 5
May 13
PGCPS County Championships
2.
12
Yalie Trye
13' 9
May 6
Titans Classic
3.
11
Summer Davis
13' 6.5
May 13
PGCPS County Championships
4.
11
Tochi Ngene
13' 3
May 13
PGCPS County Championships
Triple Jump
1.
11
Tochi Ngene
32' 11.75
(.0)
PR
Apr 8
Sam Singleton Scorpion Classic
2.
11
Favior Ngwangaling
31' 1.5
PR
May 13
PGCPS County Championships
3.
12
Yalie Trye
30' 3
May 6
Titans Classic
*Recent improvement