Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
1999
1998
1997
1995
1982
1980
1977
1975
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2005
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Steve Linn
11.41
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
12
Jaren Ile
11.43
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
200 Meters
1.
12
Jaren Ile
23.10
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
10
Isaiah Barker
23.53
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
3.
10
Steve Linn
23.86
(1.4)
May 6
42nd Austintown Optimist Meet
400 Meters
1.
11
Grant Walker
52.88
May 6
42nd Austintown Optimist Meet
2.
12
Josh Milam
55.81
PR
Apr 8
Dave Clegg Invitational
3.
9
Michael Grosse
56.49
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
800 Meters
1.
12
Noah Johnson
1:53.35
PR
May 6
42nd Austintown Optimist Meet
2.
11
Jacob Craig
2:01.57
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
3.
11
Braden Tropf
2:06.75
Apr 8
Dave Clegg Invitational
1500 Meters
1.
12
Noah Johnson
4:00.48
PR
Jun 18
2023 Nike Outdoor Nationals
1600 Meters
1.
12
Noah Johnson
4:09.54
PR
May 5
Mason Rod Russell Invitational
2.
11
Braden Tropf
4:29.65
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
3.
10
Zavier Medina
4:44.00
Apr 8
Dave Clegg Invitational
4.
11
Gabriel McHolm
4:47.86
May 6
42nd Austintown Optimist Meet
1 Mile
1.
12
Noah Johnson
4:10.96
PR
May 5
Mason Rod Russell Invitational
3200 Meters
1.
11
Jacob Craig
9:51.00
PR
May 6
42nd Austintown Optimist Meet
2.
10
Zavier Medina
9:51.02
May 6
42nd Austintown Optimist Meet
3.
11
Gabriel McHolm
10:22.54
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
110m Hurdles - 39"
1.
12
Hunter Ross
15.79
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
10
Rocco Wolfe
19.76
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
300m Hurdles - 36"
1.
12
Hunter Ross
40.73
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
10
Grant Linn
46.15
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
4x100 Relay
1.
Relay Team
44.78
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:31.71
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:36.67
Apr 8
Dave Clegg Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:03.10
May 26
OHSAA D1 Region 1 - Youngstown
4x1600 Relay
1.
Relay Team
20:02.15
May 6
East Canton Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:41.15
May 6
East Canton Relays
DMR 4000m - [400-800-1200-1600]
1.
Relay Team
10:46.30
May 6
East Canton Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 36"
1.
Relay Team
1:05.15
May 6
East Canton Relays
Shot Put - 12lb
1.
12
Brad Kormanc
50' 0
PR
May 26
OHSAA D1 Region 1 - Youngstown
2.
11
Harper Lofland
45' 4.25
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
3.
12
Alec Miller
39' 9.5
Apr 8
Dave Clegg Invitational
4.
12
Max Gorman
38' 5
PR
May 6
East Canton Relays
5.
11
Evhan Bell
35' 11.5
May 6
East Canton Relays
Discus - 1.6kg
1.
12
Clay Baer
130' 6
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
12
Garrett Woolbert
122' 0
PR
Apr 8
Dave Clegg Invitational
3.
10
Sam Gorman
95' 10
May 6
East Canton Relays
4.
-
Shane Mathews
94' 9
PR
May 6
East Canton Relays
5.
-
Charlie Lenneman
82' 10
PR
May 6
East Canton Relays
High Jump
1.
12
Koltin Adkins
5' 8
PR
Apr 8
Dave Clegg Invitational
2.
12
Jeremy Kish
5' 6
PR
May 6
East Canton Relays
3.
9
Aidan Kish
5' 0
PR
May 6
East Canton Relays
Pole Vault
1.
12
Koltin Adkins
11' 6
PR
May 6
East Canton Relays
2.
11
Max Hayes
8' 6
May 6
East Canton Relays
3.
-
Jackson Gaskell
7' 6
PR
May 6
East Canton Relays
Long Jump
1.
10
Isaiah Barker
19' 9.75
Apr 8
Dave Clegg Invitational
2.
11
Nate Harder
18' 9
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
3.
12
Hunter Ross
18' 6.75
Apr 8
Dave Clegg Invitational
4.
9
Gio Bianchi
18' 0
May 6
East Canton Relays
5.
-
Jayvon Long
16' 8
PR
May 6
East Canton Relays
Womens
100 Meters
1.
11
Amahrie Harsh
12.47
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
12
Mackenzie Clay
13.01
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
200 Meters
1.
11
Amahrie Harsh
24.91
(-1.1)
May 6
42nd Austintown Optimist Meet
2.
12
Mackenzie Clay
27.16
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
400 Meters
1.
11
Amahrie Harsh
56.78
May 26
OHSAA D1 Region 1 - Youngstown
2.
12
Allison Wims
1:01.43
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
800 Meters
1.
12
Mya Miller
2:23.49
PR
May 26
OHSAA D1 Region 1 - Youngstown
2.
9
Aubrey Fisher
2:31.04
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
3.
11
Ashlinne Horning
2:40.73
PR
Apr 8
Dave Clegg Invitational
1600 Meters
1.
9
Riley Dempsey
5:37.38
Apr 8
Dave Clegg Invitational
2.
9
Claire Jurica
5:46.42
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
3.
11
Anna Palombo
6:02.07
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
3200 Meters
1.
9
Riley Dempsey
12:05.82
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
12
Ava Gardner
13:01.29
PR
Apr 8
Dave Clegg Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
11
Patience Wood
17.64
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
11
Clare Fitz-Patrick
18.09
PR
Apr 8
Dave Clegg Invitational
3.
11
Lillian Dria
18.38
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
300m Hurdles - 30"
1.
11
Patience Wood
51.75
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
11
Lillian Dria
52.88
PR
Apr 8
Dave Clegg Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
51.63
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:47.81
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:01.65
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:55.96
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
4x1600 Relay
1.
Relay Team
25:41.28
May 6
East Canton Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
2:09.51
May 6
East Canton Relays
DMR 4000m - [400-800-1200-1600]
1.
Relay Team
12:38.50
May 6
East Canton Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Relay Team
1:22.08
May 6
East Canton Relays
Shot Put - 4kg
1.
9
Zoe McCort
32' 6.5
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
12
Trini Morrison-Erickson
29' 5
Apr 8
Dave Clegg Invitational
3.
10
Luci Blasio
25' 9.5
PR
May 6
East Canton Relays
4.
11
Jazmin Leisure
25' 5.5
PR
May 6
East Canton Relays
5.
11
Sophia Blondheim
23' 2
PR
May 6
East Canton Relays
Discus - 1kg
1.
12
Julia Fenton
90' 10
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
11
Adelle Lewis
88' 11
Apr 8
Dave Clegg Invitational
3.
11
Sophia Blondheim
73' 11
May 6
East Canton Relays
4.
10
Luci Blasio
67' 0
PR
May 6
East Canton Relays
5.
-
Hannah Bender
52' 11
PR
May 6
East Canton Relays
High Jump
1.
11
Patience Wood
4' 9
PR
May 6
East Canton Relays
11
Ashlinne Horning
4' 9
PR
May 6
East Canton Relays
3.
12
Caroline Schiltz
4' 6
May 6
East Canton Relays
Pole Vault
1.
12
Addison Kern
10' 0
PR
Apr 8
Dave Clegg Invitational
2.
12
Mya Miller
8' 6
PR
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
3.
12
Ally Miller
7' 6
May 6
East Canton Relays
4.
9
Chayse Horning
6' 6
May 6
East Canton Relays
Long Jump
1.
10
Alyssa Zakham
15' 4.25
May 19
OHSAA Division 1 District - North Canton
2.
11
Patience Wood
14' 6.25
PR
May 6
East Canton Relays
3.
11
Clare Fitz-Patrick
13' 9.75
PR
Apr 8
Dave Clegg Invitational
4.
10
Kaylee Holm
12' 6
PR
May 6
East Canton Relays
5.
9
Chayse Horning
12' 5.5
PR
May 6
East Canton Relays
*Recent improvement