Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Indoor
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Zachary DeBuck
12.22
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
2.
10
Aiden Erickson
12.23
PR
Apr 20
Fox/Vixen Relays
3.
12
Tony Melof
12.73
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
10
Bodie True
12.73
(.0)
PR
Mar 1
Roswell Early Bird
5.
10
Zane Conklin
13.06
(.0)
PR
Mar 1
Roswell Early Bird
6.
10
William Rostowfske
13.23
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
7.
9
Eli Conklin
13.29
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
8.
10
Santiago Clement
13.33
PR
Apr 20
Fox/Vixen Relays
9.
10
Elias AlaridPease
14.13
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
10.
-
Tristen Broussard
15.48
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
200 Meters
1.
10
Aiden Erickson
23.82
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
2.
12
Zachary DeBuck
24.21
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
3.
12
Tony Melof
24.79
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
4.
10
Zane Conklin
25.63
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
5.
10
Santiago Clement
26.29
PR
Apr 20
Fox/Vixen Relays
6.
12
Hayden Villescas
26.87
PR
Apr 20
Fox/Vixen Relays
7.
10
Elias AlaridPease
27.57
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
8.
9
Noah Johnson
34.42
PR
Apr 20
Fox/Vixen Relays
9.
9
Nick Appel
35.28
(.0)
PR
Mar 1
Roswell Early Bird
400 Meters
1.
10
Aiden Erickson
54.25
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
2.
12
Tony Melof
56.94
PR
Apr 20
Fox/Vixen Relays
3.
12
Zachary DeBuck
57.74
PR
Apr 20
Fox/Vixen Relays
4.
10
Jeremiah Johnson
1:00.08
PR
Mar 1
Roswell Early Bird
5.
12
Hayden Villescas
1:03.75
Apr 20
Fox/Vixen Relays
6.
10
William Rostowfske
1:06.95
PR
Mar 1
Roswell Early Bird
7.
-
Isaiah Gurule
1:07.43
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
8.
9
Noah Johnson
1:19.76
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
9.
9
Camilo Clement
1:19.79
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
800 Meters
1.
10
Jeremiah Johnson
2:20.85
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
2.
10
Skylar Reilly
2:23.51
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
3.
10
Ewan Kannolt
2:30.65
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
4.
-
Isaiah Gurule
2:38.90
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
1600 Meters
1.
9
Joshua Komensky
4:56.35
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
2.
10
Ewan Kannolt
5:20.03
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
3.
10
Skylar Reilly
5:38.66
PR
Apr 20
Fox/Vixen Relays
4.
12
Andre Lajeunesse
5:42.12
Mar 7
Zimmerly Relays
5.
11
Caleb Sanchez
5:54.46
May 4
NMAA 3A - District 5
3200 Meters
1.
12
Andre Lajeunesse
11:40.96
Apr 20
Fox/Vixen Relays
4x100 Relay
1.
Relay Team
50.07
Apr 20
Fox/Vixen Relays
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:37.06
May 4
NMAA 3A - District 5
2.
Bodie True
Tony Melof
Aiden Erickson
Zachary DeBuck
1:40.69
Mar 1
Roswell Early Bird
4x400 Relay
1.
Caleb Sanchez
Santiago Clement
Jeremiah Johnson
Hayden Villescas
4:21.60
Mar 1
Roswell Early Bird
2.
Relay Team
4:22.11
May 4
NMAA 3A - District 5
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:43.52
May 11
NMAA 3A State Championships
2.
Joshua Komensky
Ewan Kannolt
Skylar Reilly
Andre Lajeunesse
9:49.76
Mar 1
Roswell Early Bird
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:41.54
Apr 20
Fox/Vixen Relays
Shot Put - 12lb
1.
9
Noah Johnson
22' 1
PR
Mar 1
Roswell Early Bird
2.
-
Tristen Broussard
21' 11
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
3.
9
Camilo Clement
17' 7
PR
Mar 1
Roswell Early Bird
Discus - 1.6kg
1.
12
Tony Melof
136' 1
PR
May 11
NMAA 3A State Championships
2.
10
Bodie True
95' 4
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
3.
9
Noah Johnson
71' 2
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
4.
9
Eli Conklin
71' 1
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
5.
9
Nick Appel
51' 3.5
PR
Mar 1
Roswell Early Bird
Javelin - 800g
1.
10
Bodie True
118' 4
PR
Mar 1
Roswell Early Bird
2.
10
Zane Conklin
115' 1
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
3.
12
Hayden Villescas
111' 11
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
4.
9
Eli Conklin
102' 5
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
5.
10
William Rostowfske
94' 1
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
High Jump
1.
9
Eli Conklin
5' 6
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
Long Jump
1.
10
Santiago Clement
18' 8
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
2.
10
Aiden Erickson
18' 5.75
May 4
NMAA 3A - District 5
3.
12
Zachary DeBuck
17' 4
PR
Mar 1
Roswell Early Bird
4.
9
Eli Conklin
15' 10
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
Triple Jump
1.
12
Zachary DeBuck
35' 0.25
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
Womens
100 Meters
1.
9
Jaylyn Olguin
13.83
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
2.
9
Nevaeh Grevas
14.49
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
3.
9
Samantha York
14.78
PR
Apr 20
Fox/Vixen Relays
4.
10
Naomi Brane
15.00
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
5.
9
Alexis Smith
15.67
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
200 Meters
1.
10
Ella O'Leary
28.44
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
2.
9
Jaylyn Olguin
29.09
PR
Apr 20
Fox/Vixen Relays
3.
9
Samantha York
29.59
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
4.
12
Erika Vestal
30.14
Mar 7
Zimmerly Relays
5.
9
Nevaeh Grevas
31.42
PR
Apr 20
Fox/Vixen Relays
6.
10
Naomi Brane
33.00
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
7.
9
Alexis Smith
33.45
(.0)
PR
Mar 1
Roswell Early Bird
400 Meters
1.
12
Erika Vestal
1:09.05
Mar 1
Roswell Early Bird
2.
9
Jaylyn Olguin
1:10.03
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
3.
10
Ella O'Leary
1:13.19
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
4.
11
Sophia Luna
1:23.79
Mar 1
Roswell Early Bird
5.
11
Tina Walsh
1:56.31
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
800 Meters
1.
9
Alexis Smith
2:48.43
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
2.
10
Ruth Trullinger
2:49.82
Mar 7
Zimmerly Relays
3.
11
Sophia Luna
2:55.42
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
4.
9
Elizabeth Smutz
3:02.87
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
5.
11
Tina Walsh
4:29.50
May 4
NMAA 3A - District 5
1600 Meters
1.
10
Ruth Trullinger
6:28.00
Mar 1
Roswell Early Bird
2.
9
Elizabeth Smutz
7:18.92
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
3200 Meters
1.
10
Ashley Bustillos
13:09.42
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
4x100 Relay
1.
Relay Team
53.56
May 11
NMAA 3A State Championships
4x200 Relay -
1.
Ella O'Leary
Nevaeh Grevas
Jaylyn Olguin
Erika Vestal
2:00.57
Mar 1
Roswell Early Bird
2.
Relay Team
2:00.92
Mar 7
Zimmerly Relays
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:44.30
May 4
NMAA 3A - District 5
2.
Genesis Navarro
Elizabeth Smutz
Samantha York
Erika Vestal
5:10.83
Mar 1
Roswell Early Bird
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:19.19
May 4
NMAA 3A - District 5
2.
Ashley Bustillos
Elizabeth Smutz
Genesis Navarro
Ruth Trullinger
12:00.81
Mar 1
Roswell Early Bird
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:39.25
May 4
NMAA 3A - District 5
Shot Put - 4kg
1.
10
Grace Pitcovich
25' 1
Mar 1
Roswell Early Bird
2.
9
Genesis Navarro
20' 8
PR
Mar 1
Roswell Early Bird
3.
11
Tina Walsh
12' 10
Mar 7
Zimmerly Relays
Discus - 1kg
1.
10
Grace Pitcovich
81' 6
PR
Mar 7
Zimmerly Relays
2.
9
Nevaeh Grevas
60' 9
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
Javelin - 600g
1.
10
Grace Pitcovich
93' 8
PR
Mar 1
Roswell Early Bird
2.
9
Nevaeh Grevas
50' 6
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
3.
12
Erika Vestal
32' 3
PR
Mar 1
Roswell Early Bird
High Jump
1.
9
Jaylyn Olguin
4' 9
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
2.
9
Elizabeth Smutz
4' 6
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
Long Jump
1.
10
Ruth Trullinger
14' 10.25
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
2.
9
Samantha York
12' 10.25
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
3.
11
Sophia Luna
12' 8.25
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
4.
9
Alexis Smith
11' 2.25
PR
May 4
NMAA 3A - District 5
*Recent improvement